Oranje maakt zich belachelijk ulgarije verslaat 'die Mannschaft' 'Ik had nooit uit mijn doel moeten komen Jeffrey Talan in beeld bij Zwitserse kampioen Sport 3NDERDAG 8 JUN11995 19 CHEF* WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 jeedorf tekent voorcontract Juventus tjrun Clarence Seedorf heeft een voorcontract getekend bij Ju- •entus. Het is echter nog onzeker of de jonge Ajacied al komend jeizoen in Turijn is te bewonderen of dat Juve hem nog een jaar n Amsterdam laat. Een en ander is afhankelijk van de andere activiteiten van de Italiaanse kampioen op de transfermarkt. Dat nelden vandaag Italiaanse kranten. Juventus won gisteravond Turijn de eerste finalewedstrijd voor de strijd om de Italiaanse jeker tegen Parma met 1-0. De return staat voor zondag in Par- na op het programma. De beslissing viel al in de elfde minuut oen Sergio Porrini met het hoofd scoorde. KNAU pakt Achmed de Kom aan jiLVERSUMDe Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie gaat stap pen ondernemen tegen Achmed de Kom. De atletiektrainer, ook actief als trainer van de Leidse Bataven, kwam vorige maand in het nieuws omdat hij atleten wilde dwingen het in opspraak ge raakte voedingssupplement BioLean te gebruiken. De Kom was pet enkele atleten op trainingskamp in Italië. Daar stelde hij als voorwaarde dat de, merendeels jonge, atleten onder meer het piddel BioLean (dat de verboden stof efedrine zou bevatten) poesten nemen. De Kom is vertegenwoordiger in die voedings supplementen. Toen de deelnemers aan het trainingskamp wei gerden, werden ze door De Kom uit het hotel gezet en moesten ze op eigen kosten terug naar Nederland. Basketbalster: 13 jaar en 2 meter PEKINGXilian Zhang meet twee meter. En ze is een meisje van pas 13 jaar. Rijp voor een leven als basketbalster dus. De Chine se basketbalsters zijn tweede van de wereld. Bij wereldkam pioenschap en Olympische Spelen was zilver hun deel. Maar omdat ook in Peking slechts de eerste plaats telt, is iedere centi- peter welkom. De groei van Xilian Zhang wordt dan ook conse quent gevolgd. De lange puber traint dagelijks aan de sport school van de provincie Henan. Dat is in de Volksrepubliek een instituut, daar kwam ook legende Haixia Zheng vandaan, met haar 2,04 meter vorig jaar gekozen tot beste speelster van het WK in Sydney. Xilian Zhang is voorbestemd in haar voetsporen te treden. Rugbyer Ivoorkust verlamd g pretoria Max Brito, rugby-international van Ivoorkust, blijft waarschijnlijk voor het leven verlamd. De Afrikaan brak zaterdag tijdens de WK-wedstrijd tegen Tonga zijn nek. Brito is dinsdag in een ziekenhuis in Pretoria geopereerd. Zaterdag raakte hij in de tweede minuut van de wedstrijd in Rustenburg geblesseerd. Een speler van Tonga tackelde hem waarna nog twee man bovenop hem vielen. Brito bleef bij bewustzijn, maar kon zich niet meer bewegen. Volgens een woordvoerder van het Zuidafrikaanse zie kenhuis was de operatie gericht op de vierde en vijfde nekwêrvel zodat Brito zijn hoofd weer kan bewegen. De rugby-speler keert begin volgende week naar Ivoorkust terug. De vrouw en broer yan Brito, die voor de Franse tweede-divisieclub Biscarosse «peelde, vergezellen hem. Junior Liefers flitst La Lau voorbij I papendal Joost la Lau is van dichtbij getuige geweest van een I nieuw Nederlands jeugdrecord op de 1500 meter. De 16-jarige n Gert-Jan Liefers liep gisteravond op PapendaFeen tijd van 3.46, I waarmee hij de Leidenaar (3.51,8) ruim vijf seconden voorbleef. iStefan Hulisz, net als La Lau lid van De Bataven, won de B-serie I in 3.56,7. Bij de vrouwen volbracht de Leidse Saskia Engels de meter in 2.16,7. jPeter van Hal mist brons iinterberg De Leidse schansspringer Peter van Hal heeft tij- fdens wedstrijden in Winterberg net geen medaille gehaald. Van |Hal kwam twee meter te kort en eindigde op een vierde plaats [met 212 punten. Winnaar werd Thorsten Peis met 226,9 punten. Wit-Rusland dmkt elftal van Hiddink dieper in het moeras EK-KWALIFICATIE lulgarije is bezig aan een in- Irukwekkende EK-kwalificatie- reeks. In groep 7 versloeg het earn dat op het WK voetbal in de Verenigde Staten als vierde eindigde Duitsland met 3-2. Het was de zesde opeenvolgende Bulgarije staat met 18 punten uit zes duels bovenaan en heeft een voorsprong van vijf junten op de Duitsers. Het EK Ji Engeland volgend jaar zomer kan de formatie bijna niet meer ontgaan. In diezelfde groep versloeg Al- inië in een historische wed strijd Moldavië met 3-2. Het was de eerste zege in een uitdu- el sinds 2 mei 1948 toen Albanië met 1-0 won van Roemenië. In middels zijn de Roemenen veel beter geworden dan de Alba- niërs. Woensdag verstevigde Roemenië zijn koppositie in groep 1. Het team, dat speelde zonder Hagi en Popescu, won m Boekarest van Israël met 2-1. Lacatus en Munteanu scoorden voor de thuisploeg; Bercovitz maakte het doelpunt voor Is raël. De Roemenen kunnen de koffers pakken voor het EK in Engeland, want met een voor sprong van zeven punten op de nummers twee Frankrijk en Po len is kwalificatie vrijwel zeker. Polen heeft nog een minieme kans na de gemakkelijke over winning op Slowakije, 5-0. In Zabrze maakten Juskowiak (2), Wieszczycki, Kosecki en Nowak de treffers. In groep 2 leverde Denemar ken eindelijk weer eens een be hoorlijke wedstrijd af. De Euro- Pees kampioen stelde tot dusver zwaar teleur in de kwalificatie feeks. Tegen Cyprus kenden de Denen in Kopenhagen, waar 199 toeschouwers afscheid namen van de gestopte Povlsen, weinig problemen. Vilfort zette de thuisploeg net voor rust op voorsprong, waarna opnieuw Vilfort, Brian Laudrup en broer Michael de eindstand bepaal den op 4-0. Ook België werkte gisteren aan het danig geslonken zelf vertrouwen. De ploeg van bondscoach Pol van Himst presteerde tot dusver matig, Uitgeput, uitgelachen en uitgejoeld. Het Nederlands elftal zat er gisteravond to taal doorheen. Maar de mannen van Hiddink, en niet te vergeten de bonds coach zelf, kunnen hun borst nog nat maken. De hoon die 's lands nationale keurkorps de komende da gen en weken ten deel zal vallen, zal nog veel harder aankomen dan de neder laag die Oranje in Minsk leed (1-0). MINSK MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Het is lang geleden dat het Ne derlands elftal in zo'n diep dal heeft gezeten. De laatste keer dat het nationale team ontbrak op een Europees kampioen schap was elf jaar geleden. In 1988 begon een tijdperk, waarin Oranje nooit meer afwezig was tijdens de eindronden van een internationaal toernooi. Dank zij de overwinning van Luxemburg op Tsjechië staat de deur voor het EK in Engeland nog altijd open. Maar uitscha keling dreigt tegelijkertijd nog steeds. Dat zou een diepe terug val op internationaal niveau be tekenen na de zegetocht van Ajax door Europa. Guus Hiddink had in de aan loop naar het cruciale duel in Minsk al geroepen dat Neder land zich belachelijk zou maken als het zich niet zou kwalifice ren. De opvolger van Advocaat realiseerde zich terdege dat de misstap in Minsk een blamage is. Na het laatste fluitsignaal wandelde Hiddink moedeloos over het veld in, sprak geen woord met de spelers, draaide na dertig meter weer om en ging het handjevol meegereisde supporters bedanken. Hiddink bleek totaal verbijs terd en uit het veld geslagen. Hij houdt er waarschijnlijk al reke ning mee dat de kritiek, die was ontstaan na de uitglijder in Tsjechië, in hevigheid toe neemt. Onder leiding van Hiddink zag Nederland dit jaar alleen kans van Malta te winnen. Te gen Frankrijk, Portugal, Tsjechië en nu dus Wit-Rusland kreeg Oranje de ene na de andere draai om de oren. Hoewel Hid dink het moest doen zonder ve dettes als Rijkaard, Koeman, Gullit, Wouters en in veel geval len ook zonder Bergkamp, kan onmogelijk worden geconclu deerd dat hij behoorlijk werk heeft afgeleverd. Vooral het gegeven dat drie kwart van zijn elftal twee weken geleden nog sterk genoeg was om de Europa Cup 1 te verove- Het enige doelpunt van Wit-Rusland in de maak. Gerasinets omspeelt Van der Sar en zal even later vanuit een onmogelijke hoek scoren, foto anp ren, plaatst de armoedige pres taties van Nederland in een merkwaardig daglicht. Te moe zouden diezelfde Aja- cieden zijn geweest. Reeds vol daan en over het hoogtepunt van het seizoen heen om aan het eind van de competitie en een slopend Europees avontuur nog een topprestatie te leveren in een voormalig Sovjet-staatje. Allemaal onzin. De spelers van Wit-Rusland zijn slecht betaalde semi-profs, die tot de mindere goden in Europa behoren. Wit- Rusland had in groep vijf pas één wedstrijd gewonnen. Dat was tegen Luxemburg. De No ren, koploper in de poule van Oranje, veegden de Wit-Russen in Minsk met 0-4 van het veld. De vraag rijst waarom de Scandinaviërs dat wel konden en Nederland niet. Voetbalmil jonairs als Wim Jonk behoren tegen tegenstanders van het ka liber Wit-Rusland te tonen dat zij niet voor niets bij een Itali aanse topclub spelen. Maar Jonk maakte zijn status geen moment waar. Hij was in geen enkel opzicht de leider, die de bondscoach in hem ziet. Jonk was niet de enige die door de mand viel. John van 't Schip speelde een kwartiertje aardig maar zakte daarna terug naar een bedenkelijk niveau. Om over Stan Valckx maar te zwijgen. De verdediger van PSV liet zich van de eerste tot de laatste minuut de les lezen en won daardoor nauwelijks een persoonlijk duel. In de eerste helft was er voor Nederland al weinig uitzicht op een overwinning. Op het mid denveld kregen Wim Jonk, Ed gar Davids en Clarence Seedorf nauwelijks grip op de wedstrijd. Seedorf (4) en Davids (2) had den gezamenlijk slechts zes in terlands achter hun naam staan. Hoewel zij met Ajax in de Champions League op het hoogste niveau hebben geac teerd, leek het gebrek aan erva ring hen in een voor Oranje zo cruciaal duel op te breken. Ook voor de technische staf van het Nederlands elftal blijft het een raadsel waarom de Aja- cieden bij hun club wel indivi duele topprestaties kunnen le veren, maar met het oranje hemd om het lijf massaal blok keren. In de voorste linie kwam Patrick Kluivert met de grootste moeite los van zijn tegenstan der. Marc Overmars en Van 't Schip deden wel pogingen Klui vert en Ronald de Boer door de lucht te bereiken, maar door de overmacht aan verdedigers le verde dat geen gevaar op. Wit-Rusland was al lang en breed uitgeschakeld voor de eindronden van het EK, maar het elftal speelde met zo veel overgave en passie dat het erop leek alsof kwalificatie nog op het spel stond. Die hartstocht ontbrak bij Nederland. Hiddink wilde bij zijn entree als bonds coach vooral die passie terug brengen in het elftal. Maar als er één ding'is mislukt, is het dat wel. De strijdlust van de Wit-Rus- sen leverde vooral voor de pau ze kansen op. Al na zeven mi nuten kogelde Romaschenko de bal na een voorzet van Gerasi- mets op het been van Seedorf. De Ajacied voorkwam daarmee een vroege achterstand in het niet uitverkochte stadion in Minsk. Het doelpunt van de Wit-Russen kwam twintig mi nuten later alsnog. Verder dan een bal op de paal van De Boer en een afstands chot van Danny Blind kwam het Nederlands elftal niet voor rust. In de pauze volgde een korte donderspeech, waarna in het tweede bedrijf de strijd tegen de klok begon. Met een chaotisch spelend en met zich zelf worste lend elftal bleek het een onhaal bare zaak nog orde op zaken te stellen. Oranje verzandde in opportu nistisch voetbal, met veelal kansloze hoge voorzetten in het overvolle strafschopgebied. Hiddink deed nog enkele wan hoopspogingen om aan alle el lende een eind te maken. Hij verving Valckx door Numan en haalde zelfs zijn aanvoerder Blind naar de kant ten faveure van Aron Winter. Met als enige doel Johan de Koek naar het front te dirigeren. De stoere stopper van Roda JC probeerde op Britse wijze een doorbraak te forceren, maar al zijn inzetten werden gekeerd of verdwenen over het doel. Wit-Rusland: Sjantalosov; Goerenko, Taikov, Rodnenok, Dovnar; Gerasi- mets, Joesipets, Zygmantovitsj, Zho- vravev; Romasjenko (56. Antonovitsj), Katsjoero Nederland: Van der Sar; De Koek, Blind (69. Winter) en Valckx (65. Nu man); Seedorf. lonk, Ronald de Boer, Davids; Van 't Schip, Ifluivert, Over- maar kon tegen Macedonië flink uithalen. In Skopje won België met 5-0, na een ruststand van 4-0. Grün, Schepens, Versa- vel en twee keer Scifo waren de schutters. België behoudt daar door nog steeds een kleine, kans op kwalificatie. De Rode Duivels staan derde in de groep met vijf punten achterstand op koplo per Spanje. De belangrijkste wedstrijd van gisteren was het duel tussen Bulgarije en Duitsland. Een wedstrijd met een verleden, want menig Duitser kan zich nog helder de met 2-1 verloren partij in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten voor de geest halen. Vooral het doel punt waarmee Letsjkov de Bul garen in de halve eindstrijd kopte, is legendarisch. Sinds dien telt Bulgarije mee op het internationale voetbalpodium. Dat wilden de 70.000 toeschou wers in het Vassil Levski-sta- dion in Sofia laten weten ook. De sfeer in de uitverkochte betonkolos was angstaanja gend. De Duitse spelers waren bij het betreden van de grasmat danig onder de indruk. Behalve Klinsmann, die in zijn lange carrière wel vaker in volle sta dions voetbalde. De Duitse aan voerder zette zijn ploeg in de 18de minuut op voorsprong. Het duel was aantrekkelijk met twee ploegen die hartstochtelijk vochten voor de overwinning. In de 44ste minuut maakte Strunz zijn eerste interlanddoel- punt voor Duitsland: 2-0. Een minuut later moest de ploeg van bondscoach Vogts een tegenslag verwerken. Strunz haalde in het eigen strafschop gebied Balakov onderuit. Stoitsjkov benutte de straf schop: 1-2. De Bulgaarse hoop nam toe. Twintig minuten na de pauze legde scheidsrechter Pairetto uit Italië de bal op nieuw op de stip. Stoitsjkov schoot ook de tweede straf schop in. Nadat Basler twee mogelijkheden op 3-2 om zeep hielp, trof Kostadinov, in dienst bij Bayern München, wel doel. Zes minuten na zijn invalbeurt maakte de spits de belangrijke treffer. minsk edwin struis gpd-verslaggever De champagne die op de terug vlucht van het Nederlands elftal uit Wit-Rusland door de stewar dessen werd uitgeschonken, was misplaatst. Alsof er reden tot feest was. Een bekertje azijn had meer voor de hand gelegen. Weliswaar werd de pijn van Oranje wat verzacht door de onverwachte nederlaag van Tsjechië, de kater was er niet minder om. De realiteit was dat het Nederlands elftal gister avond te kijk werd gezet door een verzameling goedwillende, hardwerkende Witrussen. Symbolischer kon het niet, vlak na afloop van de - uit Ne derlands oogpunt - treurigma- kende vertoning. Terwijl jui chende Witrussische bobo's de kleedkamergang onveilig maak ten, probeerden hun geblazerde soortgenoten uit Nederland be weging te krijgen in de kleedka merdeur van Oranje. Maar die was in het slot gevallen, analoog aan de deur naar de EK-eind- ronde volgend jaar m Engeland. Althans, zo leek het. Met de sleutel van een ijlings toegesnel de mevrouw sijpelde ook het goede nieuws het kleedlokaal binnen. Luxemburg verslaat Tsjechië, nog is alles niet verlo ren. Clarence Seedorf ontging het goede nieuws in eerste instan tie. De 19-jarige speler, die gis teren herhaalde dat hij Ajax gaat verlaten, had een eenzaam hoekje opgezocht in de lange gang en liet zijn tranen de vrije loop. Kapot was er hij ervan en lange tijd niet in staat om wat te zeggen. Hoestend en proestend verwerkte hij op zijn eigen ma nier het echec van Minsk. Als geen ander beseffend hoe vluchtig het leven van een voet baller is. Even verderop probeerde bondscoach Guus Huddink zijn gevoelens onder woorden te brengen. Dat ging hem goed af. „Het Nederlands elftal kan niet meer brengen wat men van het team verwacht. Hier kunnen we kort over zijn. Het was een bla mage." Nederland faalde gisteren in derdaad op alle fronten. Pas ver in de tweede helft werd de te genstander onder druk gezet, maar toen was het al te laat. „Ik heb tot tien minuten voor tijd hoop gehouden", zei Hiddink. „Toen ging het licht uit. Bij sommigen ging het alarmbelle tje veel te laat rinkelen." Ondanks zijn verre van vlek keloze start als bondscoach, slechts één overwinning in vijf interlands, weigert Hiddink nu al de handdoek in de ring te gooien. Hij wilde niet meteen consequenties trekken uit de af gang in Minsk. „Daar is het nu nog te vroeg voor. De komende periode ga ik gebruiken om al les eens op een rijtje te zetten." Het stak de keuzeheer wel dat Guus Hiddink druipt af na de ont luisterende neder laag van Oranje te gen Wit-Rusland. foto »anp zijn elftal, net als de vorige in terland tegen Tsjechië, weer werd afgebluft op zaken als in zet, strijdlust en passie. Zaken waar de trainer constant op ha mert. „Je ziet dat het niet loopt", zei Danny Blind. „Er is veel te weinig agressie. De twee de helft oogde het wat beter, omdat we wat opportunisti- scher gingen spelen, maar in feite was het nog even slecht. Onbegrijpelijk dat veel spelers binnen twee weken ver onder hiin niveau acteren." Aan de enige goal van de wedstrijd, in de 27ste minuut van de voet van Gerasimets, ging een hoop geklungel vooraf. Stan Valckx liet zich wel heel simpel uitspelen door uitblinker Jeffrey Talan kan een tweejarig contract ondertekenen bij Grasshoppers. De rechterspits van FC Den Haag heeft be denktijd gevraagd, maar acht de kans dat hij volgend jaar voor de kampioen van Zwitserland voetbalt 'vrij groot'. De 23- jarige Katwijker is bezig aan zijn zesde seizoen in het Zuiderpark en is transfer vrij. Een delegatie van Grasshoppers zat dinsdagavond na de wedstrijd FC Den Haag - De Graafschap om de tafel met de snelle aanvaller, die zijn jeugdoplei ding genoot bij w Katwijk. Talan staat in de belangstelling van meer clubs, maar de interesse uit Zwitserland is het meest concreet. „Ze hebben me vier wedstrij den bekeken en Grasshoppers wil nu za ken doen," zegt Talan. „Qua salaris ga ik erop vooruit, bovendien heb ik ambities om hogerop te voetballen, dus de kans dat ik teken is vrij groot. Voorlopig denk ik er even over na, mijn zaakwaarnemer heeft de zaak in handen." Bij Grasshop pers speelt de Nederlander Ron Willems. Talan onderging dit seizoen twee knie operaties en was pas aan het eind van de GROEP 1 Polen - Slowakije 5-0 (1-0). 9. Juskowiak 1-0, 59?Wieszczycki 2-0, 63. Kosecki 3 0, 70. Nowak 4-0, 73 Juskowiak 5-0. Scheidsrechter. Sedlacek (Oos). Toeschou wers 16 000. Gele kaart: Szczesny, Jas kulski, Wieszczyki (Polen). Tomaschek. Glonek, Timko(Slw). Roemenië - Israël 2-1 (1-0). 16. Lacatus 1-0, 50. Bercovitz 1-1, 65. Munteanu 2-1 Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toe schouwers: 26.000. Rode kaart 66. Radu cioiu (Roe). Gele kaart: Prodan, Dumitres- cu, Lupu, Vladoiu (Roemenië), Mizrachi, Driecks (Isr). Roemenië 7 5 2 0 17 15-'6 Frankrijk 6 2 4 0 10 6-0 Polen 6 3 1 2 10 12- 7 Israël 7 2 3 2 9 11-10 Slowakije 6 1 2 3 5 8-15 Azerbeidzjan 6006 0 2-16 Eerstvolgende wedstrijden, 16 augustus: Frankrijk - Polen. Azerbeidzjan - Slowakije. GROEP 2 Denemarken - Cyprus 4-0(1-0). 45. Vilfort 1-0, 50. Vilfort 2-0, 58. Brian Laudrup 3- 0, 75. Michael Laudrup 4-0. Scheidsrech ter: Müller(Zwi). Toeschouwers: 40.199. Macedonië - België 0-5 (0-4). 15. Grün 0- 1, 18. Scifo 0-2, 28. Schepens 0-3, 43. Versavel 0-4, 60. Scifo 0-5. Scheidsrech ter: Woicik (Pol). Toeschouwers. 0 (wegens straf UEFA). Gele kaart: Najdovski (Mac) Spanje 6 5 1 0 16 14- 3 België 7 3 2 2 11 13-9 Denemarken 632 1 11 10-6 Macedonië 7 1 3 3 6 7-12 Cyprus 7 1 2 4 5 4-12 Armenië 5 0 2 3 2 2 8 Eerstvolgende wedstrijden, 16 augustus: Armenië Denemarken; 6 september: Bel gië - Denemarken, Spanje - Cyprus, Mace- a9onië - Armenië. GROEP 4 Litouwen - Slovenië 2-1 (0-0). 47. Stonkus 1-0, 69. Shuika 2-0, 82. Glikha 2-1. Scheidsrechter: Vagner (Hon). Toeschou wers: 6000 Kroatië 6 5 1 0 16 12- 1 Italië 6 4 1 1 13 11- 4 Litouwen 6 3 1 2 10 6-5 Oekraïne 6 2 1 3 7 4-8 Slovenië 6 1 2 3 5 6-7 Estland 6 0 0 6 0 1-15 Eerstvolgende wedstrijden, 11 juni: Est land - Slovenië, Oekraïne - Kroatië. GROEP 5 Wit-Rusland - Nederland 1-0 (1-0). 27, Gerasimets 1-0. Scheidsrechter: Porum- boiu (Roe). Toeschouwers: 28.000 Gele kaart: Antonovitsj (Wit-Rusland), Jonk. De Koek, Kluivert (Nederland). Noorwegen - Malta 2-0 (1-0). 43. Fjörtoft 1-0, 88. Flo 2-0. Scheidsrechter: Przes mycki (Pol). Toeschouwers: 15.180 Luxemburg - Tsjechië 1-0 (0-0). 90 Hel Iers 1-0, Scheidsrechter: Ashman (Wal). Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Weis (Lux) en Nemecek (Tsj). Noorwegen 7 6 1 0 19 16- 1 Tsjechië 6 3 2 1 11 13- 5 Nederland 7 3 2 2 11 15-5 Wit-Rusland 6 2 1 3 7 6-10 Luxemburg 7205 6 2-18 Malta 7 0 2 5 2 2 15 Eerstvolgende wedstrijden, 16 augustus: Noorwegen Tsjechië, 6 september: Tsje chië - Noorwegen, Luxemburg - Malta, Ne derland - Wit-Rusland GROEP 6 Noord-lerland - Letland 1-2 (0-1). 44. Do- wie 1-0, 59. Zeiberlins 1-1, 62. Astasjevs 1-2. Scheidsrechter: Ansategui Roca (Spa). Portugal 6 5 0 1 15 17- 5 Ierland 6 4 2 0 14 13- 1 Noord-lerland 7 3 1 3 10 10-11 Oostenrijk 5 3 0 2 9 17 3 Letland 7 2 0 5 6 6-16 Liechtenstein 7 0 16 1 1-28 Kachuro, Johan de Koek werd verrast door het steekpassje op Gerasimets en doelman Edwin van der Sar verliet onnodig zijn doel. Tot overmaat van ramp dachten de verdedigers dat Ge rasimets zich in zo'n moeilijke positie had gemanoeuvreerd dat ze het niet nodig vonden om de doellijn af te schermen. Maar waar een voorzet werd verwacht, volgde een verrassen de inzet op het -verlaten doel. „Een inschattingsfout van mij", nam Van der Sar een groot deel van de schuld op zich. „Ik had nóóit uit mijn doel moeten ko men. Als je eruit komt, moet je die bal hebben." Voor de in Oranje debuteren de Ajax-doelman kreeg het mooie voetbaljaar op deze ma nier een naar uiteinde. „Ik zei het al van tevoren. Zo'n debuut in Oranje is erg leuk, maar als je zo'n wedstrijd vervolgens ver liest, heb je een heel rot gevoel. Ik hoop in elk geval wel dat hel niet bij één interland blijft." Voor Danny Blind was de sof tegen de Witrussen misschien wel z'n laatste interland. Dat zal ondermeer afhangen van de keuze die de verdediger maakt aangaande zijn toekomst. Blijft hij in De Meer dan lijkt er wei nig aan de hand, kiest hij voor het grote geld in Engeland, Tur kije of Japan, dan wordt het wellicht een ander verhaal. „Ik maak één dezer dagen mijn be slissing bekend." GROEP 7 Moldavië - Albanië 2-3 (2-2). 8. Kushta 0- 1, 11. Curteanu 1-1, 16. Kleshchenko 2 1, 26. Bellai 2-2, 72. Vata 2-3. Scheids rechter: Schelings (Bel). Toeschouwers: 7000. Bulgarije - Duitsland 3-2 (1-2). 18. Klin smann 0-1, 44. Strunz 0-2, 45. Stoitsjkov 1-2 (strafschop), 66. Stoitsjkov 2-2 (straf schop). 69. Kostadinov 3-2. Scheidsrech ter: Pairetto (Ita). Toeschouwers: 70 000 (uitverkocht) Gele kaart Ivanov (Bulga rije), Herrlich. Reuter, Klinsmann en Sam mer (Duitsland). Wales - Georgië 0-1 (0-0). 72. Kinkladze 0-1. Scheidsrechter: Koho (Fin). Toe schouwers: 6500. Rode kaart: 28. Jones (Wales). Bulgarije 6 6 0 0 18 18- 4 Duitsland 6 4 1 1 13 12- 6 Georgië 7 4 0 3 12 9-5 Albanië 7 2 0 5 6 8-11 Moldavië 7 2 0 5 6 7-18 Wales 7 1 1 5 4 6-16 Eerstvolgende wedstrijden, 6 september: Albanië Bulgarije, Duitsland - Georgië. Wales - Moldavië. GROEP 8 Faeröer - Schotland 0-2 (0-2). 25. McKin lay 0-1, 29. McGinlay0-2. Scheidsrechter: Hrinak (Slw). Toeschouwers: 3881 San Marino - Rusland 0-7 (0-2). 20. Do brovolski 0-1 (strafschop), 37. Gobbi 0-2 (eigen doelpunt), 48. Kirjakov 0-3, 49. Sjalimov 0-4, 59. Bestasjnik 0-5, 64. Koli vanov 0-6, 85. Tsjerisjev 0-7. Scheids rechter: Bohunek (Tsj). Toeschouwers: 1400. Rusland 6 4 2 0 14 18- 1 Schotland - 7 4 2 1 14 12- 3 Griekenland 5 4 0 1 12 12- 4 Finland 6 4 0 2 12 15-7 de Faeröer 7 1 0 6 3 5-24 San Marino 7 0 0 7 0 1-24 Eerstvolgende wedstrijden, 11 juni: Fin land - Griekenland; 16 augustus: Schot land - Griekenland, Finland - Rusland. competitie fit. Net op tijd om met FC Den Haag de nacompetitie te halen. In die nacompetitie doet de ploeg van trai ner Lex Schoenmaker het boven ver wachting. Den Haag leidt in poule A met zes punten uit drie duels en stevent op de eredvisie af. „We draaien goed," aldus Talan. „Ik wil volgend seizoen hoe dan ook eredivisie spelen. Dat zou dus ook nog met Den Haag kunnen." Les Ferdinand naar Newcastle LONDEN RTR Les Ferdinand verruilt Queen's Park Rangers voor Newcastle United. Met de transfer van de spits is een bedrag van onge veer vijftien miljoen gulden ge moeid. Het zorgde voor gehuil en gejubel in Londen. De sup porters van QPR treurden om het verlies van hun held. Het bestuur van Hayes, een be scheiden clubje dat uitkomt in de Londense Diadora League, juichte uitbundig, penning meester Trevor Griffith het hardst. Acht jaar geleden, toen de onbekende huisschilder Fer dinand verkaste naar Queen's Park, bedong voorzitter Derek Goodall 10 procent van de op brengst bij eventuele doorver koop. Gisteren was het 'pay day'. Hayes kan een cheque van 600.000 pond tegemoet zien, zo'n anderhalf miljoen gulden. De transfer van Ferdinand is de op één na duurste transactie ooit in het Britse voetbal. Het record staat op naam van Andy Cole, die in januari voor 7 mil joen pond door Manchester United werd overgomen van Newcastle.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19