PORT Berasategui is weg kwijt Engelse clubs vechten om Bergkamp elijkspel van t)hmpiërs tegen Russisch' Lisse Simtek 21 KTERDAG 3 JUNI 1995 WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 i Katwijker Verhees naar EK bridge EiDENLouk Verhees maakt deel uit van het Nederlandse bricl- ;e-team dat deelneemt aan het Europese kampioenschap voor andenteams. De Katwijker vormt een team met Bob en Kees ".aiser en Jaap Kokkes. Van Reek wint voor de vijfde keer iarlois André van Reek heeft in Charlois zijn vijfde seizoens- ege behaald. De wielrenner uit Lisse versloeg Ton Griep, die en dag eerder in Honselersdijk won. Griep bleef toen Ton van )uyvenbode (Noordwijk) nipt voor. Ronald van der Tang reed in >26 lonselersdijk ook een goede wedstrijd. Achter Rob Sienders en ik Rutgers werd de Voorhouter derde. der vamiel Maase naar finale loxviLLEKamiel Maase heeft tijdens de Amerikaanse studen- enkampioenschappen de finale bereikt op de 5000m. Maase de tweede snelste tijd in de series achter de grote favoriet oor de eindzege. De finale wordt vandaag gelopen. Eerder al -on Maase zilver op de 10.000 meter. ^petsjakov zegeviert voor Richard iressoney De derde dagprijs lag in het verschiet voor Pascal Ri- :hard, maar Sergei Oetsjakov dacht er anders over. Met nog ze- ler zevenhonderd meter voor de wielen begon de Oekraïner al lan de sprint in Gresonney. Zijn Zwitserse vluchtmakker ont- >eerde de kracht voor de tegenaanval en werd tweede. Leider 'ony Rominger verspeelde op zijn tegenspartelende concurren- en Ugrumov en Berzin achttien seconden, maar het rose tricot afelde niet. Zwijnenberg naar Feyenoord Rotterdam Clemens Zwijnenberg verruilt FC Twente voor Feye- ïoord. De 25-jarige verdediger uit Losser kwam gisteren in de Tiip een contract voor driejaar overeen. Zwijnenberg had bij :C Twente al vrijwel overeenstemming bereikt over een nieuwe verbintenis. De plotselinge belangstelling van Feyenoord door- uiste echter de onderhandelingen. ila beenhakker naar Turkije ienhoven Leo Beenhakker heeft weer een nieuwe club in het luitenland gevonden. De voormalige bondscoach treedt in lienst bij de Turkse club Istanbulspor. Hij is met voorzitter Cem lec Jzam, eigenaar van een commercieel televisiestation, een con- ract voor twee jaar overeen gekomen. f Verlaat rond met VfB Stuttgart tuttgart Frank Verlaat is rond met VfB Stuttgart over een neerjarig contract. De 2?-jarige verdediger van Aux'erre heeft de /r nedische keuring bij de Duitse club al goed doorstaan. Volgens iet bestuur van VfB Stuttgart moeten met de Franse tegenpartij illeen nog enkele details worden afgehandeld. Trainer Rolf Fringer was verheugd over de komst van Verlaat, iud-speler van Ajax, Lausanne Sport en het Nederlands elftal. Hij was mijn eerste kandidaat", zei de Duitse coach. „Frank oldoet aan alle eisen die we aan onze nieuwe verdediging stel- Van der Laan naar Dordrecht jordrecht Harry van der Laan voetbalt de komende drie sei- :oenen voor Dordrecht '90. De topscorer mocht transfervrij ver rekken bij FC Den Haag. Van der Laan volgt trainer Lex Schoen- Jj naker, die ook naar de naar de eerste divisie gedegradeerde ic^ordtse club gaat. j d aBebeto mag voor Deportivo spelen .drid» De Internationale Voetbal Federatie (FIFA) heeft de Jraziliaanse aanvaller Bebeto toesterryning gegeven zaterdag net zijn club Deportivo la Coruna de belangrijke competitie- vedstrijd tegen Real Madrid te spelen. Bebeto is ookopgeno- nen in de Braziliaanse seléctie. Het bestuur van Deportivo wei- ;erde echter hem vrij te geven en deed een beroep op de FIFA. Jacco Eltingh doet nog op twee fronten mee op Roland Garros. Hollands hoop bij de open Franse tenniskam pioenschappen won gisteren met Paul Haarhuis in de tweede ronde herendubbel van de Amerikanen Davis en Tarrango. Na een uurtje waren de oud-wereldkampioe nen, in Parijs als tweede geplaatst, al weer klaar: 6-2, 6-4. Eltingh ging daarna nog maar wat trainen voor zijn en kelspel vandaag tegen Magnus Larsson. André Agassi had weinig moeite met de Spanjaard Francisco Clavet. De Amerikaan won met 61 6-2 6-0. foto EPA I' 5se gerard baas e belangrijkste momenten van t| e gisteren in Lisse gespeelde efenwedstrijd FC Lisse-Jong ranje (1-1) hadden plaats in I e rust. Allereerst was er Cla- ince Seedorf, die met zijn en- ee op de tribune van Ter Spec- eeen kleine stormloop veroor- - aakte. De 19-jarige intematio- al voldeed aan de verzoeken t oor handtekeningen met de imiddels van hem bekende almte. Toen vervolgens even erderop Guus Hiddink werd esignaleerd verplaatste de hor- e krabbeljagers zich naar de chterhoeker die zich achter J én van de doelen bevond. De 1 ileurstelling toen bleek dat het lechts om een look-a-like ging, 'as niet eens zo groot. witten voornaamste doelwitten van e jonge Oranje-fans waren im- iers de spelers van Jong Oranje oals Nordin Wooter, Peter 'oekstra, Giovanni van Bronck- 3 orst en vooral Tarik Oulida. let kwartet toonde aan, veel te ebben opgestoken van de me- ia-trainingen, want ook tijdens iet warmlopen waren zij steeds 'ereid hun paraaf te plaatsen T-shirts, in boeken, wed- trijdprogramma's en allerhan- e papiertjes van onbekende af- 1 omst. De fans hadden weinig )t niets vernomen van een du- I. dat tot dan toe gelijkopgaand 'as verlopen. Oranje kwam op voorsprong via een fraaie boogbal van PSV- er Robert Fuchs, die mocht spe len omdat zowel Peter Hoekstra als Wim Korsten licht gebles- serd waren. Tien minuten later kwam FC Lisse op gelijke hoog te, toen linksback Emiel Wajer met een droge knal Groningen- goalie Bas Roorda verraste. De Lissenaars toonden geen enkel ontzag voor de nationale belof ten en speelden hun eigen spel letje, dat na de winterstop 29 punten* uit 16 wedstrijden had opgeleverd. Succesvol De taktiek van de thuisclub was dus in de eerste helft zeer suc cesvol, maar had in het geheel geen overeenkomst met de te verwachten strijdwijze van Jong Wit-Rusland. Jong Oranje's te genstander van aanstaande dinsdag, speelt met twee spit sen en met het accent op de verdediging. En met succes, want Noorwegen, de koploper in groep 5, verloor twee weken geleden nog met 4-2 van de Witrussen. Hierdoor ligt de strijd in de groep, die uiteinde lijk moet leiden tot deelname aan de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta, weer geheel open. De selectie onder 21 jaar dient d^tn net als de grote Oran je-broers alle duels te winnen en ook voor de Olympiërs zijn de Tjechen en de Noren de voornaamste concurrenten. In het theekwartiertje werd parijs renë van hattum gpd-verslaggever Alberto Berasategui, vorig jaar verliezend finalist op Roland Garros, had dit seizoen al ge merkt dat het makkelijker is aan de top te komen dan er te blij ven. In 1994 stond hij maar liefst in negen finales, won er zeven en was dé verrassing van het seizoen. De beste prestatie dit jaar van de Spanjaard, die als enige speler van het profcir cuit backhand en forehand met dezelfde kant van zijn racket blad slaat en zo aan gravel is verknocht dat hij Wimbledon en Melbourne links laat liggen, was de derde ronde van een toernooi in Barcelona. In Parijs moest hij gisteren na vijf sets buigen voor Andrei Medvedev. Thomas Muster, Andre Agas si, Steffi Graf en Conchita Mar tinez, dé grote favorieten bij de mannen en de vrouwen, gingen moeiteloos verder. Musters zege op Carlos Costa (in drie sets) was zijn 31-ste op rij. De Oos tenrijker kwam met vijf achter eenvolgende toernooizeges op zak naar Roland Garros. Het enige dat in zijn nadeel spreekt is dat hij in zijn loopbaan maar één keer tijdens een Grand Slamtoernooi van een speler uit londen/milaan gpd Dennis Bergkamp volgt Ruud Gullit deze zomer zo goed als zeker naar Engeland. De spits van Inter is de meest begeerde voetballer van een vijftal Engel se topclubs geworden en voelt er veel voor om na twee moei zame jaren bij Inter zijn geluk in de Premier League te proberen. Aston Villa, Chelsea, Arsenal, Tottenham Hotspur en sinds gisteravond ook Newcastle Uni ted verdringen zich om de Ne derlandse international te con tracteren. het dus tijd voor een gesprekje tussen de trainers Hans Dorjee en Mark Wotte. In deze oefen duels is het gewoonte geworden dat de tegenstander van Oranje in de huid kruipt van de inter nationale opponent. FC Lisse dus in de rol van Wit-Rusland. Tegenzin Wotte willigde het verzoek met tegenzin in. „We speelden een lekkere wedstrijd met drie ja gende spitsen en we waren minstens gelijkwaardig. Natuur lijk wil je zo'n wedstrijd graag winnen, maar de belangen van het Nederlands elftal gaan voor" klonk het grootmoedig. Door de opgelegde taktiek leek het alsof FC Lisse onder zware druk stond. Oranje had de top tien won. Maar daar staat tegenover dat Muster nu in de vorm van zijnjeven is. En die zal hij nodig hebben. Zijn eerstvolgende tegenstander is Medvedev, waarna eventueel Courier én Agassi nog wachten voordat hij zijn zesde finale op rij zou bereiken. Steffi Graf had geen enkele moeite met Nathalie Baudone, de Italiaanse die Kristie Boogert in de vorige ronde uitschakelde. Na de 6-2, 6-1 zege nam de Duitse niet eens de moeite om haar arm in de lucht te steken. Driftkikker Een ontmoeting tussen André Agassi en Andrew Ilie, de kleine Australische driftkikker die Ri chard Krajicek uitschakelde, laat voorlopig nog op zich wachten. Ilie verloor gisteren kansloos van de Marokkaan Younes El Aynaoui: 2-6, 5-7, 2-6. „De stoom was er een beetje af," mompelde hij na afloop. Vandaag reist Ilie weer naar de tennisacademie van trainer Günther Bosch in Salzburg. Vandaar moet hij via kleine toernooien maar weer proberen naam te maken, besefte hij. Dat moet lukken, want zijn tennis vol risico sprak ook vrijdag de toeschouwers weer aan. Zelfs Newcastle United, de club van oud-international Kevin Keegan, en Aston Villa zetten de meeste vaart achter hun pogin gen om Bergkamp naar Enge land te halen. Keegan vloog gis teren in gezelschap van een ad vocaat naar Milaan om in de slag te gaan met het bestuur van Inter, dat meer dan 15 mil joen gulden wil ontvangen voor zijn aanvaller. Keegan verkocht eerder dit seizoen Andy Cole voor het recordbedrag van 19 miljoen gulden aan Manchester United, maar zag tot op heden geen kans een geschikte vervan- na rust een optisch overwicht, maar speelde te traag om de de fensieve Lissenaars echt te be dreigen. De ploeg van Wotte paste zich snel aan het nieuwe systeem aan en kreeg in de slot fase zelfs kansen op een tweede treffer. Carambolage Het dichtst bij de zege kwam FC Lisse in de 85-ste minuut, toen een carambolage tussen' FC Twente-doelman Sander Wes- terveld en Lisse-spits Mark Ens op de lat spatte. Het eindsignaal van scheidsrechter Zuidema bleek het sein voor de jonge garde om de laatste ontbreken de handtekeningen te pakken te krijgen en geen enkele Oranje klant glipte door de muur die de manager Ion Tiriac had de moeite genomen om het ruwe diamantje met eigen ogen te bekijken. Tiriac begeleidde, in de persoon van Boris Becker, al eens eerder een pupil van trai- ger voor de centrumspits aan te trekken. Aston Villa-voorzitter Doug Ellis heeft de afgelopen weken Bergkamps zaakwaarnemer Rob Jansen opgebeld met de vraag of deze er alles aan wil doen om Bergkamp over te ha len naar Birmingham te verhui zen. De multi-miljonair Ellis kwam bij de gesprekken met Rob Jansen bij toeval terecht op de naam van Danny Blind die gisteren in Birmingham al on derhandelde over een twee-jarig contract en in het weekeinde een beslising neemt over een fans optrokken. Met hun taktiek waren zij uiteindelijk de grote winnaars op Ter Specke. FC Lisse - Jong Oranje 1-1 (1- 1). 6. Fuchs 0-1, 15. Wajer 1-1. Scheidsrechter: Zuidema. Toe schouwers: 1500. FC Lisse: Dompeling (Mokveld); Polman, Van Duyvenbode, Van der Zwet, Wajer; Ras, Wubben (Vermeulen), Opdam; Iliohan (Djivan de Haan), Ens, Hermes (Smakman). Jong Oranje: Roorda (Wester- veld); Vierklau, Schuiteman, Dirkx (Oulida), Van Bronck- horst; Reuser, Fuchs (Platvoet) Van der Leegte; Wooter, Ma- kaay, Laros. ner Günther Bosch naar grote hoogte. Ook Brad Gilbert, de trainer van Agassi, kwam voor de zekerheid even kijken naar de volslagen onbekende num mer 252 van de wereld die vertrek bij Ajax. Dennis Bergkamp is bij Inter volledig afgeknapt op de techni sche leiding, die in handen is van Ottavio Bianchi. De Neder lander heeft al twee seizoenen het idee dat de club, die hem voor een bedrag van meer dan twintig miljoen overnam van Ajax, een verkeerde speelstijl hanteert. Daarin komt geen en kele verandering. Bianchi heeft voor een jaar bijgetekend en Bergkamp wil niet nog zo'n sei zoen meemaken. De reden dat hij in de voorbije weken met geen woord heeft gerept over SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10, vrijdag 2 juni. 4-5-6-13-24-25-30-31-34-40-43-45-46- 48-55-62-65-68-76-78. (onder voorbehoud) VOETBAL AMERSFOORT Oefenwedstrijd: CJW (hoofdkl. afd. Utrecht) - FC Twente 1-4 (0-2) Doelpun ten Twente; Bruggink 2, Mols, Roosink 1. GRONINGEN Eurovoetbal-toernooi Groep A. PSV - Ghana 1-1. Heerenveen - Sporting Lissabon (Por) 1-4. Groep B FC Groningen - Singapore 1-0, A|ax - Universidad Catolica (Chl) 0-1 DAMMEN VLIELAND Grandmasters '95, vierde ronde: Sijbrands (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1 (tussenstand 4-4), Baljakin (WRu) - Wiersma (Ned) 1-1 (4-4), Clerc (Ned) - Ba (Sen) 1-1 (3-5), Macadou N'Diaye (Sen) - Schwarzman (Rus) 0-2 (3-5). GOLF LILLE Chargeurs Challenge. Stand na de eerste ronde: 1 Muntz (Ned) 65 slagen, 2 Gi- raud (Fra), Clapp (GBr), Thül (Dui), Saldi (Fra), Lomar (Fra) 67, 73. Steenkamer (Ned) 73, 105. Bos (Ned) 75. TCTHires»H0C«" Europa Cup voor landskampioenen, man- Poule A: Uhlenhorst Mülheim (Dui) - WKS Grunwald (Pol) 6-1, Atletico Terrassa (Spa) - Baudoin (Bel) 4-1. Poule B: Amsterdam (Ned) - Cernusco (Ita) 5-1 (3-0). 4 Reid 1-0, 33. Van den Honert 2-0 (sc). 35. Brinkman 3-0, 50. Van den Honert 4-0 (sc), 59. Van den Honert 5 0. 67. Mapelli 5-1 (sc). TENNIS PARIJS Roland Garros. 17 miljoen gulden. Vrou wen, enkelspel, derde ronde: Graf (Dui/2) Baudone (Ita) 6-2 6-1, Martinez (Spa/4) - Halard (Fra) 6-1 6-2, Sabatini (Arg/8) - Spirlea (Roe) 6-3 6-4, Huber (Dui/11) - Appelmans (Bel) 6-3 6-0, Serra-Zanetti (Ita) - Martinek (Dui) 6-4 6-3, Nagatsuka (Jap) - Cristea (Roe) 6-3 6-2, Ruano (Spa) - Tauziat (Fra) 6-2 7-6, Dragomir (Roe) - Sawamatsu (Jap/16) 4-6 7-6 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Driehuis/Ple- ming (Ned/Aus) - Sidot/Cocheteux (Fra) 4- 6 6-2 6-1, Koutstaal/Bobkova (Ned/Tsj) - Probst/Simpson (Dui/Can/14) 6-3 2-6 6-2, Vis/Golarsa (Ned/lta/13) - »Paz/Stafford (Arg/VSt) 2-6 7-6 6-3, Sabatini/Schultz (Arg/Ned/8) - Ghirardi/Pitkowski (Fra) 6-4 6-2 Tweede ronde: Bollegraf/Stubbs (Ne d/Aus/7) - Barclay/Husarova (Aus/Slw) 6-4 Agassi's volgende tegenstander had kunnen worden. Zover kwam het echter niet. Younes El Aynaoui was nog een maatje te groot. een vertrek bij Inter, is dat Berg kamp zich daarmee de woede van de fans en de club op de hals zou halen en onrust zou veroorzaken in een fase waarin nog Europees voetbal veilig ge steld moet worden. Blackburn Rovers heeft zich verder bij Ajax gemeld voor Mare Overmars. Manager Ken ny Dalglish staat op het punt Stuart Ripley te verkopen aan Middlesbrough en heeft meer dan vier miljoen pond (10 mil joen gulden) over voor de vleu gelspeler van Ajax. 7-5, Boogert/Muns-Jagerman Ned/16) - Nagatsuka/Susiyama (Jap) 6-4 6-1 Mannen, enkelspel, derde ronde: Agassi (VSt/1) - Clavet (Spa) 6-1 6-2 6-0, Muster (Oos/5) - Carlos Costa (Spa) 6-3 7-5 6-2, Corretja (Spa) Ferreira (ZAf/8) 6-4 7-5 6- 2, Kafelnikov (Rus/9) - Wheaton (VSt) 6-2 6-1 4-6 6-3, Medvedev (Oek) - Berasategui (Spa/11) 3-6 6-3 4-6 7-5 6-3, Courier (VSt/13) - Ruud (Noo) 6-4 6-3 6-4, Alberto Costa (Spa) - Karbachér (Dui) 7-5 6-2 6-2, Aynaoui (Mar) - Ilie (Aus) 6-2 7-5 6-2. Dubbelspel, tweede ronde: Eltingh/Haar huis(Ned/2) - Davis/Tarango(VSt) 6-2 6-4. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Nijs- sen/Sukova (Ned/Tij) - Bauer/Fendick (VSt) 6-2 6-3, Thore/Basuki (VSt/Indo) Kempers/Vis (Ned) 7-6 7-6, Tarabini/Orsa- nic (Arg) Muns-Jagerman/Noteboom (Ned) 4-6 6-3 6-3, Oremans/Davids (Ned) - Golarsa/Ferreira (Ita/ZAf) 6-7 7-5 6-3 WIELRENNEN GRESSONEY Ronde van Italië, twintigste etappe, Brian- ?on-Gressoney: 1 Oetsiakov (Oek) 203 km 4.59.58, 2. Richard (Zwi) 0.05, 3. Ugru mov (Let) 0.08, 4. Berzin (Rus), 5. Rincon (Col). 6. Chiappucci (Ita) 0.26, 7. Tonkov (Rus), 8. Rominger (Zwi), 9. Lanfranchi (Ita). 10. Totschnig (Oos), 11 Rodriguez (Col), 12. Zama (Ita), 13. Madouas (Fra), 14. Cenghialta (Ita), 15. Imboden (Zwi), 26. Jonker 0.48, 65. Breukink 10:22, 81. Nijboer 13.18, 92. Voskamp. Algemeen klassement: 1, Rominger 89.01,33, 2. Berzin 4.50, 3. Ugrumov 4.55, 4. Chiappucci 9.35, 5. Rincon 10.03, 6. Tonkov 11.31, 7. Imboden 11.52, 8. Totschnig 12.22, 9. Casagrande (Ita) 13.07, 10. Zama (Ita) 13.44, 1.1. Buenahora (Col) 15.20, 12. Poelmk'ov (Rus) 15.31, 13. Cenghialta (Ita) 16.57,. 14. Madouas 17.17, 15 Richard 17.38, 42 Jonker 1.17.51, 59 Breukink 2.06.58, 100. Voskamp 3 19.17, 104. Nijboer 3.21 48. SCHWEINFURT Ernst-Sachs-Tour, amateurs, tweede etap pe: 1. Comesso (Ita) 93 km 1.59.24. 2. Lehmann (Dui), 3 Barnsely (Zwi), 4 Ho- henstein (Dui), 5. Schmidt (Dui), 8. Rom- mers (Ned), 9. Van Dijk (Ned). Algemeen klassement: 1 Konecny (Tsj) 5.01.35, 2. Barnsely 0.02, 3. Rommers0.08. ZWEMMEN ROME Internationale wedstrijden, mannen 200 m vrij: 1. Sicihano (Ita) 1.52,67, 2. Stepanov (Rus) 1.52,83, 3. Rosolmo (Ita) 1.52,99; 100 m vlinder: 1. Koelikov (Rus) 54,51, 2. Laera (Ita) 55,92, 3. Clayton (GBr) 56,35. Vrouwen 200 m vrij: 1 Pickering (GBr) 2.04,64, 2. Borgato (Ita) 2.05,93, 3. Sossi (Ita) 2.0/,40; 100 m vlinder: 1. Greenep (GBr) 1.02,49, 2. Tocchini (Ita) 1.02,79. 3. Bianzani (Ita) 1.03,33; 400 m wisselslag: 1 Becue (Bel) 4.51,21, 2. Sjaleva (Rus) 4.51.61. 3. Bissoli (Ita)4.53,74 Simtek houdt ermee op. Erg jammer, vond Jos Verstappen, want er zat gedurende de laatste grand prix' een stijgende lijn in de prestaties van Simtek en met nog één sponsor erbij was het dik voor elkaar gekomen. Ik ben het voor honderd procent met Jos eens. dat het jammer is. In Monaco bijvoorbeeld stalen niet Schumacher of Hill de show. maar maakte de Simtek. met Jos Verstappen achter het stuur, een onvergetelijke indruk. Als liefhebber van de Formule l viel li natuurlijk in de vorige zin meteen dat ene woord op. Stuur. Inderdaad, de mecaniciens van Simtek, die onafgebroken aan de Simtek van Jos aan het sleutelen zijn geweest, hadden kans gezien eindelijk een stuur op de kop te tikken. Een buitengewone pres tatie en ten opzichte van de grand-prix in Brazilië inder daad een enorme vooruitgang. Jos was her eerst niet eens opge vallen. De Simtek zag er bij eer ste inspectie prima uit. Perfect zelfs. O, wat glom dat karretje in de voorjaarszon. Alles duidde er op dat het een mooie race zou worden. Op het rechte stuk hield Jos de andere raceauto's goed bij, maar in de eerste bocht, geen haarspeldbochtofzo, meereen lichte zwenking, getuigen be weerden later dat zij Jean Alesi in die 'bocht'een shagje hebben zien draaien, maar dit terzijde, in die eerste flauwe zwenking van het circuit bemerkte Jos dal aan zijn raceauto een onderdeel ontbrak. Het stuur. Het schattige perkje met made liefjes, in Brazilië behorend tot de zeldzame bloemsoorten, was daardoor niet meer te ontwijken geweest, wat Simtek nog op een gepeperde rekening kwam te staan. Jos noemde de kwestie een kinderziekte. Het zou nog wel goed komen. Daar stond Simtek borg voor. In de Simtekfabriek werd vanaf dat moment koortsachtig ge werkt aan een nieuwe raceauto voor Jos. Die kwam er. En dit keer met een complete stuurin richting, inclusief stuurslot. He laas kwam tijdens de grand-prix van Argentinië na 100 meter tot uiting dat dit stuurslot muur- vastzat en ook was er iets met de ophanging, deze was zoek. Hier zou vanaf nu hard aan worden gewerkt. Het gaat nog om verbetering van de aërodynamica, zei Jos nadat op het circuit van San Marino was gebleken dat in elk geval de autoradio het nu wel deed, zo dat Jos zich tijdens de race op de hoogte kon stellen van de file meldingen. Ondertussen werkten ze zich in de Simtekfabriek het apelazerus om de vering in orde te brengen en er werden ruitenwissers be steld. Waar zou die Simtekfabriek zich bevinden, vroeg ik mij wel eens af. Jos heeft hier op vragen van de Formule I-pers nooit uitsluit sel over gegeven. Ik houd het er op dat hij het ook niet wist. Helemaal vertrouwd heb ik het nooit. Het klinkt niet goed, te Oosteuropees. Simtek kan de Hongaarse Praxis zijn, lego uit Litouwen, een postorderbedrijf in Albanië, alles, maarzeker i geen raceautofabriek. Simtek is denk ik zoiets als de Roemeense Ikea. Je kunt hier bij Ikea al geen kast kopen af er mankeert een schroefje, laat staan ddcir. Een schroef te veel. komt ook voor. nog erger, dan ga je van lieverlee de kast weer uit. elkaar halen om te checken of je een gaatje over het hoofd hebt gezien. De fabriek; vermoed ik, staat aan 'de voet van het Simtekge- bergte. Onderdrukking, goedko pe arbeidskrachten, Amnesty heeft er in zijn laatste Oostblok- rapportage een paragraaf aan gewijd, maar dat doet nu niet terzake, het stuur is er gekomen en daar ging het om. Dat stuur kwam Jos in Monaco nog goed van pas, voortgeduwd door technici van Simtek kon hij zijn skeltertje nu mooi naar de pit- straat sturen, nadat bij de start gebleken was dat ditmaal de trappers waren vergeten. Maar het is natuurlijk eeuwig zonde dat die ene geldschieter die Jos nog nodig had, naar ik aanneem om een wegenwacht lidmaatschap voor de'Simtek- renstal te bekostigen, op het laatste moment heeft afgehaakt. Frank Snoeks is ver- slagge- ver van Studio

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21