Roda JC neemt waardig afscheid Barcelona houdt Real op; Cup voor Van Hooijdonk Sport MVV kan bij Sparta niet ontsnappen Heilige moeten fataal voor Eagles MAANDAG 29 MEI 1995 kerkrade cpd Met een daverende 5-0 overwinning op Fevenoord heeft Roda JC afscheid genomen van een gedenkwaardig sei zoen. Europees voetbal, de minst gepasseerde verdedi ging samen met Ajax, vierenvijftig competitiepunten; het kon allemaal niet op in Kerkrade. En tegen Feyenoord moest deze supercompetitie gedenkwaardig afgesloten worden. gem. „Ik had met zoiets reke ning gehouden." Dat de moti vatie van de bekerwinnaar afge lopen donderdag verbruikt was, werd al snel zichtbaar. „Kiprich had zich ziek gemeld en nog wat spelers klaagden over bles sures. Toen voelde ik het al aan komen." Feyenoord moest zelfs nog een reservist, Michiel Sol, te elfder ure optrommelen omdat Van Hanegem al vier buitenlan ders mee had naar het zuiden. Het taxiritje van Sol uit VVad- dinxveen naar Kerkrade, was il lustratief voor de wijze waarop Feyenoord zich had voorbereid op de laatste ontmoeting van De Rotterdammers waren geen moment van plan die feest stemming te bederven. Roda JC kon zich, begeleid door de 'wa ve' op de tribunes, naar harte lust uitleven en kreeg na afloop een staande ovatie uit het sup portersvak van Feyenoord. „Het publiek en de spelers hebben genoten van deze wed strijd. Ik ook." Huub Stevens, doorgaans niet het lachebekje in de dug-out, liet zich slechts even meesleuren door de eufo rie op Kaalheide. „Vierenvijftig punten. Dat is echt heel veel. Dat aantal zal in de toekomst moeilijk te realiseren zijn." De toekomst speelde gisteren nog niet mee in Kerkrade. Daar- A1 na twintig minuten stond Kaalheide op zijn kop en Feye noord met 3-0 achter door doel punten van Babangida, Graef en Huiberts. De produktie kwam met een gelukje op gang. Babangida schoot al dan i^jet uit buitenspelsituatie hard op de handen van doelman Rob van Dijk. Tergend langzaam hobbelde de bal vervolgens langs de binnenkant van de staander. De treffers van Graef en Huiberts daarentegen waren van oerdegelijke Roda-kwaliteit. „Ik heb niets te zeggen," somberde Willem van Hane- dit Roda JC liet zich de voetbal' show niet ontnemen door de lusteloze verzameling Rotter damse reservisten. Ook na de hervatting bleef de thuisploeg geconcentreerd het succes van de dag najagen. Als hommage aan de steun die Stevens c.s. het hele seizoen ontvingen vanaf de tribunes. Raymond Attevelds schot in cje roos en Max Hui berts' waarschijnlijk laatste hoogstandje in Roda-dienst, brachten de eindstand op het scorebord. Een geflatteerde uit slag, want als Roda met dubbele cijfers had gewonnen, was dat een betere afspiegeling van de verhouding gistermiddag ge weest. „Ik hoop dat deze groep bij elkaar blijft en dat we nog zo'n jaar tegemoet gaan," keek Ray mond Atteveld al vooruit. De middenvelder heeft er bij de clubleiding op aangedrongen dat de verschuivingen in de per sonele sfeer zo gering mogelijk moeten zijn. Het vertrek van Huiberts naar Borussia Mön chengladbach is waarschijnlijk onherroepelijk; waar Atteveld op doelt zijn de doorlopende contracten. Atteveld zelf zou in de belang stelling staan van PSV. Diezelf de club en Feyenoord trekken ook aan Thomec Iwan, terwijl MSV Duisburg weer op Kaalhei de aanwezig was voor Eric van der Luer. „Iwan tekent deze week een driejarige verbintenis met Roda JC," verzekert schei dend directeur Servé Kuijer. „Duisburg wil vier ton betalen vöor Van der Luer. Wij vragen meer dan een miljoen en heb ben hem ook een verbeterd driejarig contract aangeboden. Van de belangstelling voor Atte veld is ons alleen bekend dat er geruchten zijn. Hij heeft een nog doorlopende verbintenis. Kuijer zelf vertrekt in augus tus bij Roda JC. „Ik ga weg met het gevoel dat het Roda JC in de toekomst goed gaat. Met dat vertrouwen valt het afscheid ne men niet zo zwaar. Ik ben ervan overtuigd dat Roda IC volgend seizoen dichter bij Ajax eindigt. Misschien niet met vierenvijftig punten. Want dat aantal is uniek. Met zoveel punten word je in alle competities kampioen. Behalve in Nederland waar Ajax dit jaar een klasse apart was." Yvo Joorden van MVV verwerkt in zijn eentje de teleurstelling. MW wacht na de 2-2 bij Sparta de loodzware nacompetitie om behoud van het eredivisieschap. foto»an rotterdam*anp Trainer Jan Reker is er niet inge- slaagd in tien dagen het gevaar van degradatie voor MW af te wenden. Na het gelijkspel giste ren op Spangen (2-2) zijn de Maastrichtenaren gedwongen tot het spelen van de nacompe titie. Winst had de club overi gens ook niet geholpen. MW eindigde als zestiende. In de toegift strijden de Limbur gers met Den Haag, Heracles en De Graafschap om één plaats in de eredivisie. Het perspectief lijkt niet overdreven hoog. Sinds de winterstop won MW slechts één duel, van Heerenveen. Daarnaast speelde de ploeg nog vijf keer gelijk, ondermeer twee keer onder de vorige week ver sneld opgeroepen Reker. Sparta eindigde drie punten hoger dan MW en blijft op het hoogste niveau. De mannen van het Kasteel hebben dit sei zoen slechts sporadisch duide lijk gemaakt dat ze daar wat hebben te zoeken. Vorige week moest er zelfs een genante sa lonremise met FC Utrecht aan te pas komen om klassebehoud zeker te stellen. Trainer/tussen- paus Van Stee had het publiek gisteren als goedmakerje spek takel in het slotduel beloofd. Daarvan kwam niets terecht. „Het heilig vuur ontbrak", con stateerde Van Stee clichématig. Van den Berg, Taument en San- vertrekken. Wie hen opvolgt is een groot raadsel. „De kans dat Sparta nog spelers verkoopt, is groter dan dat de club nog enkele voetballers koopt", vreest Van Stee. Reker begon het karwei op Spangen zonder veel geloof nog aan de extra competitie te kun nen ontsnappen. „Onze kans om Go Ahead en NEC in te ha len was één procent. Van twee clubs afhankelijk zijn is te veel van het goede. Ik hoopte slechts op een redelijke wedstrijd om het zelfvertrouwen wat op te krikken. In sommigen perioden is dat gelukt. Daar stond tegen over dat het verval vaak te groot NEC handhaafde zich gisteren door te winnen van FC Gronin gen, 2-1. De Nijmeegse nieuwe ling eindigde daardoor twee punten hoger dan MW (zestiende) en Go Ahead (zeventiende). PSV beëindigde een moei zaam seizoen met een forse ne derlaag. NAC gunde trainer Spelbos bij zijn laatste optreden namens Breda in Eindhoven een 4-2 overwinning. Ronaldo NEC handhaaft zich met zege maakte wel de twee doelpunten voor de thuisclub en eindigde daarmee definitief als topscorer in de eredivisie. In zijn eerste Nederlandse jaar scoorde de Braziliaan dertig keer. Vitesse speelde zaterdag thuis gelijk te gen RKC (1-1) en eindigde daar door toch nog heel dicht in de buurt van de subtop. Met de achtste plaats verdienen ook de Waalwijkers een eervolle ver melding. Heerenveen speelde eveneens zaterdag en versloeg in Friesland Willem II met 1-0. Dordrecht '90 verliet de eredivi sie met een 5-1 overwinning op Volendam. Hier nam Van Tig- gelen afscheid, zowaar nog met een doelpunt. Hij maakte deel uit van het Oranje van 1988 dat in Duitsland de Europese titel won. De Spijker kwam in totaal tot 56 interlands. Go Ahead Eagles moet in de na- competitie bewijzen het eredi visieschap waard te zijn. Na zes overwinningen op rij ging de ploeg uit Deventer op de slot dag van de competitie onderuit tegen FC Utrecht, dat met 2-4 de sportieve plicht zeer serieus Het heilige moeten werd GA Eagles gisteren fataal. Het elftal van trainer Fafïé kon alleen nog aan de nacompetitie ontsnap pen als NEC tegen Groningen een misstap zou begaan. Door die druk stond de Deventer ploeg stijf van de zenuwen. FC Utrecht had na het 'gefikste' ge lijkspel tegen Sparta nog iets recht te zetten. Trainer Vonk sprak van een beladen duel, dat FC Utrecht gezien alle kritiek van een week eerder niet mocht verliezen. GA Eagles had slechts een be vlieging nadat Plugboer op aan geven van uitblinker Gorter al na zeven minuten de score opende. Met twee treffers liet De Gier zien waarom Willem II hem zo graag wil inlijven. De ploeg van Fafié geloofde te vroeg in de winst. Met een fabu leus genomen vrije trap zorgde Gorter voor 2-2 en nog geen mi nuut later strafte Van der Net onachtzaamheid in de Eagles' defensie af (2-3). Het voorberei dende werk kwam van veteraan Smolarek. De oude Pool zette Hulshoff voor schut. Op slag van rust miste Decheiver een strafschop voor de thuisploeg. Een cruciaal mo ment in de wedstrijd, waarmee in feite het lot van GA Eagles was bezegeld. „We speelden te lauw en we maakten knullige fouten", constateerde Fafié. In de tweede helft kon GA Eagles geen moment duidelijk maken nog in een klein wonder te geloven. FC Utrecht had de beste kansen en had ook met een beetje meer accuratesse een half dozijn treffers achter Hiele kunnen schieten. Het werd 'slechts' 2-4. Gorter schoot nog een strafschop in. Toeschouwers: 12 100 Vitesse-RKC 1-1 (1-0). 5. Korsten 1-0, 72. Ronaldo 1-3, 88. Ronaldo 2-3. 89. 2-4 Scheidsrechter: Van Egmond r 2-2, 21. Van de Net 82. Gorter 2-4 Scheidsrechter: Uilenberg. .Toeschouwers: 7300. Gele kaart: Wi|nands e (GA Eagles). Toeschouwers: 4700 Sparta-MVV 2-2 (0-2). 35. Lanckohr 0-1, 38. Joordens 0-2, 54 Van den Berg 1-2, Neumann: alleen nog etentje met de spelersgroep arnhem'anp Met een spandoek ('Herbie be dankt') en een klaterend ap plaus na de wedstrijd tegen RKC (1-1) heeft het publiek van Vitesse de scheidend trainer Herbert Neumann bedankt. De Duitser stak zijn armen in de lucht, klapte even mee en ver dween vervolgens razendsnel van het veld. Zo bleef het na drie jaar bij Vitesse een afscheid dat Neumann past: bescheiden. Op verzoek van de trainer vólgt komende week slechts een etentje met de spelersgroep. Hoewel Vitesse zich dit sei zoen niet plaatste voor Euro pees voetbal bleek in de laatste wedstrijd tegen RKC dat dank baarheid in de richting van Neumann op zijn plaats is. Met Makaay, Van der Weerden, Kor sten en Cocu heeft de Arhemse club vier 'goudhaantjes' onder contract die doorbraken onder het bewind van de Duitser. Alleen het aanblijven van Van der Weerden is vooralsnog on zeker. De 22-jarige Nijmegenaar is persoonlijk rond met PSV en 'laat er zelf geen misverstand over bestaan dat hij volgend seizoen in Eindhoven wil spe len. Vitesse denkt daar anders over en wil Van der Weerden houden aan zijn nog twee jaar doorlopende contract. Opvallend zaterdagavond was de vervanging in de rust van Vi- tesse-doelman Van der Gouw door Abe Knoop. Omdat Van der Gouw nimmer geblesseerd of geschorst was, was het optre den van Knoop op het hoogste niveau zijn eerste sinds hij vier seizoenen geleden naar Arnhem kwam. BUITENLANDS VOETBAL barcelona»anp/gpd Barcelona heeft nog een grote kans om zich te kwalificeren voor internationaal voetbal vol gend seizoen. De formatie van Cruijff won, vrij verrassend toch, op eigen veld van Real Madrid (1-0). De voorsprong van de gedoodverfde kampioen Real op achtervolger Deportivo slonk tot vier punten. De num mer twee won zaterdag met 2-0 van Betis. Er zijn nog drie duels te gaan. Volgende week staat de topper tussen Real en Deportivo op het programma. Vorig seizoen ver speelde Deportivo op de slotdag de titel aan Barcelona. Bij Barcelona stonden Koe man en de actieve Stoitsjkov weer eens in de basis. Jordi Cruijff was echter één van de opvallendste spelers. De arbiter onthield hem in de twintigste minuut een strafschop, na een overtreding van Hierro. Enige smet op zijn optreden was dat hij te veel kansen miste. In het interessante en emotionele duel viel de beslissing na ruim een uur. Nadal scoorde in een vol Nou Camp met het hoofd, na een voorzet van Stoitsjkov. De zege was verdiend. Barcelona was het grootste deel van de wedstrijd beter. Trainer Cruijff toonde zich te vreden: „Het was één van onze betere wedstrijden van dit sei- Bekerfinale in Luxemburg in groter stadion luxemburg'afp De finale van het de Luxemburgse voetbalbeker is met twee dagen uitgesteld tot dinsdag. Er was gisteren te veel publieke belangstelling. De beslissing is genomen door de politie. Het stadion van Differdange werd te klein en te onveilig bevonden voor de ze venduizend toeschouwers die interesse hebben in de botsing tussen Jeunesse d'Esch en CS Grevenmacher. De finale is ver plaatst naar de hoofdstad Luxemburg. zoen. Kwalificatie voor de UEFA-Cup mag nu geen pro bleem meer zijn. Ik had ook nooit verwacht dat het dat wel zou zijn. Minstens zo belangrijk was dat ik vandaag weer eens de indruk had dat de spelers en het publiek zich uitstekend ver maakten." Voor Deportivo was een oud speler van Real Madrid zaterdag de belangrijkste man. Dat was Aldana, die tegen Betis beide treffers voor zijn rekening nam. Minstens zo interessant voor de >r-up i het r aanvaller Bebeto bijtekende. De Braziliaan verlengde zijn con tract met twee jaar. In de tweede afdeling verze kerde Merida zich met een 1-0 zege op Eibar van promotie. De club speelde niet eerder op het hoogste niveau. Duitsland Werder Bremen heeft voor het eerst sinds 17 maart een neder laag bij moeten schrijven. De koploper vah de Bundesliga ging met 4-2 onderuit bij Schal- ke. Naaste concurrent Borussia Dortmund naderde tot op één punt na een 1-1 tegen Borussia Mönchengladbach. Het resultaat van Werder in het met 50.000 toeschouwers volgepakte Park-stadion was sensationeel te noemen. De thuisclub had in de laatste drie duels slechts één punt gehaald. Kennelijk wilde de formatie van trainer Berger iets rechtzetten. Dat lukte wonderbaarlijk. Stefan Kohn speelde in Gel- schenkirchen een hoofdrol. De aanvaller, die eerder uitkwam voor Werder, maakte het twee de en derde doelpunt. Ander- briigge had de score geopend, een treffer waarbij doelman Reek niet vrij-uit ging. De Tsje chische international Nemec maakte er 4-0 van. Pas daarna hervond Werder zich enigszins. De Oostenrijker Herzog. vol gend seizoen spelend voor Bayern München, scoorde nog twee keer. Het was de vijfde ne derlaag van Werder dit seizoen. De wedstrijd Borussia-Borus sia was een subtopper. Dort mund had bij een zege de kop positie overgenomen van Wer der. Mönchengladbach bleef door de 1-1 in de race voor een Madrid's Chi leen Luis Zamo- rano vecht een luchtduel uit met Abelardo Fernandez van Barcelona. foto reuter UEFA-Cupplaats. Dortmund verdiende meer, maar miste te veel kansen. Onderaan lijken de beslissin gen gevallen. Dresden degra deerde met een 5-3 nederlaag bij Karlsruher SC, vrijwel zeker volgen Duisburg en Bochum. De strijd om kwalificatie voor het toernooi om de UEFA-beker ligt nog open. Bayern München en VfB Stuttgart zijn de belang rijkste kandidaten. Italië Tot de laatste speeldag van de competitie in Italië blijft plaat sing voor Europees voetbal on zeker voor Inter. Met de 2-2 te gen Sampdoria verspeelde de ploeg gisteren twee belangrijk punten. Het lag mede aan Berg kamp, die van elf meter tegen de paal schoot. Door met 3-0 te winnen van kampioen Juventus plaatste AS Roma zich wél voor internatio naal voetbal. Eerder deden dat al Parma, Lazio en Milan. Voor één overgebleven plaats zijn met één duel te gaan nog vijf kandidaten: Inter, Cagliari (49 punten), Napoli (48). Sampdo ria en Fiorentina (47). Na de 0-1 nederlaag bij Lazio degradeerde Foggia, in navol ging van Reggiana en Brescia. Padova en Genoa moeten uit maken wie als vierde afdaalt. Padova heeft drie punten voor sprong. Bij gelijk eindigen slaat het voordeel in verband met het onderlinge resultaat door naar de kant van Genoa. Festa zette Inter in Genoa bij Sampdoria op voorsprong. Rou tinier Vierchowod maakte gelijk voor de thuisploeg, bij wie de aan de rug geblesseerde Gullit ontbrak. Daarna miste Berg kamp een strafschop en kreeg de Engelsman Platt van de thuisclub de rode kaart. Bellucia maakte daarna 2-1 voor Samp doria, Bianchi zorgde voor de gelijkmaker. België De bekerfinale in België moest de wedstrijd van Simon Taha- mata moeten zijn. De kleine aanvaller van Germinal Ekeren vertolkte in de halve eindstrijd tegen Anderlecht (4-0) een glansrol. De apoteose zou giste ren volgen in het Constant Van- denstockstadion in Brussel. Maar twee dagen na zijn 39ste verjaardag maakte de Molukker in de tweede helft plaats voor Berrevoets en verloor Germinal met 3-1 van Club Brugge. De ploeg van trainer Hugo Broos en spits René Eykelkamp won verdiend. Bij rust leidde Brugge al met 2-0. Hoewel de Canadees Radzinski van Germi nal voor het eerste doelgevaar zorgde, waren de aanvallen van Brugge doeltreffender. In de 27ste minuut schoot Gert Claes- sen uit een weggekopte bal van Verstraeten raak: 1-0. Na twee pogingen slaagde Vermant er in de 42ste minuut in om de Ant werpse doelman Van de Walle te passeren: 2-0. Germinal was niet bij machte de Brugse verdediging onder druk te zetten. Zelfs toen doel man Verlinden in de 57ste mi nuut, na een blessure, plaats maakte voor Delpaire vonden de geelroden het vijandelijke doel niet. Pas in de 70ste mi nuut slaagde M'Ghoghi erin te scoren. Zeven minuten voor het einde bepaalde De Brul de eindstand op 3-1. En behaalde Club Brugge de zesde beker in de historie van de club. Harelbeke promoveerde naar de eerste klasse. De ploeg van de Haagse trainer Henk Houw- aart won de nacompetitie. De laatste wedstrijd zegevierde Ha relbeke met 4-3 over Moes- kroen. Harelbeke en Waregem, kampioen van de tweede klasse, nemen de plaatsen in van de degradanten Club Luik en KV Oostende. Frankrijk Auxerre, Lens en Monaco heb ben zaterdag op de voorlaatste speeldag in de Franse competi tie Europees voetbal veiligge steld. In een eerder stadium i, 39. Wouden 2-0, E Ajax-FC Twente 3-1 (1-0). 12. Finthouv 48. Fmidi 2-0, 56 Brugg,nk2-1. L .- k vids 3-1. Scheidsrechter: Luyterf U Ut schouwers: 19 000 Rode kaart: 61 Vljt r (FC Twente) Gele kaart: Blind (Ajaxj, Je S Roda JC-Feyenoord 5-0 (3-0). 9 B| H da 1-0, 13. Graef 2-0, 21. HuibeiÓd" u 58. Atteveld 4-0, 81. Huiberts! van Scheidsrechter: Reygwart Toeschti Kit Topscorers, eindstand: 1. Ronald]1 30. 2 Kluivert (A|ax) 18: 3 Lil (A|ax) 17, 4 Decheiver (Go Ahead E Graef (Roda JC) 16; 6. Roelofsen nnn, Boogers (Sparta) 15; 8. Huiberts (R< UP" 14; 9. Bombarda (FC Groningen) in de Boerebach (FC Twente), Nilis (PSV||de Ki den (Dordrecht), Gorter (FC Utrecht Ajax 34 27 7 0 61 f Roda JC 34 22 10 2 54 PSV 34 20 7 7 47 .mm Feyenoord 34 19 5 10 43 FC Twente 34 17 8 9 42 Vitesse 34 14 12 8 40 Willem II 34 13 8 13 34 RKC 34 11 11 12 33 34 12 6 16 30 34 11 7 16 29 34 8 13 13 29 FC Utrecht 34 8 11 15 27 34 8 10 16 '26 34 8 10 16 26 34 9 7 18 25 9 18 23 Volendam iaktt GA Eagles 34 Dordr.'90 l 23 5 io 19 20 &ns C in, Dordrecht '90 gedeg?'^* pgev nop i tege /FC Twent 3.139.0 Meeste bezoekers: PSV-NAC 2 Minste toeschouwers: Dordrec 1200 (gratis toegang). Rode k; oppo (PSV- k°ei !p tw (Korsten/Vitessdl Kal Produktiefste speler:_ Hoop (Dordte e kaart: 14. Totaal: 712. e Ende (Sparta-MVV)e Ende(Sp Doelpunten: 37. Totaal: 981. Hoogste uitslag: Roda JC-Feyenoord Gorter (FC L De Gier (GA El r (Roda JC), Ronaldo (PSV),11 DU (Ajax) 2. nog rertöi ïale: Brugge-Ekeren 3-1. •ëndertigste speeldag: Kar du'tsBo Schalke'04 32-31, Bayern M. 32-39, t" Iwij ft Stuttgart 32-28, HSV 32-27, 1860 fji nat 32-27, Uerdingen 32-23, Duisburg,, 20, Bochum 32-19, Dresden 32-15. cc" este frankïI he Zevenendertigste speeldag: Montpell) K07 nes 0-1, Martigues-Lyon 2-0, St-Et|0oel Nice 3-3, Bordeaux-Paris SG 3-0, Cür vre-Lille 0-1, Lens-Caen 2-0, Sodecler Auxerre 0-1, Strasbourg-Metz 1-0, NÓ CO Cannes 2-1, Monaco-Bastia 2-1. Sliirnf Nantes 37-78, Lyon 37-68. Paris S 66. Auxerre 37-59, Lens 37-59, Mte ee 37-48, Martigues 37-48, Lille 37-45, Nice 37-43, Montpell. 3DOIT) Bastia 37-41, St-Etienne 37-37, Cae j-jg Hi ee Sochaux gedegradeerd. verzekerde landskampioen Nantes, bekerwinnaar Paris St. Germain en de nummer twee van de ranglijst, Olympique Lyon, zich van Europees voet bal. Caen is na de nederlaag tegen Lens (0-2) gedegradeerd. Al eer der overkwam Sochaux dat lot. Saint-Etienne, in de tijd van Mi chel Platini een gerenommeer de club in Ëuropa, ontsnapte met een 3-3 deling tegen Nice maar net aan degradatie. grieken,, n Drieëndertigste speeldag: Xanthi-Arisvogt Kavala-Athiriaikos 3-0, Panionios-Olyt ma-Levadiakos 2-2, Ethnikos-Edess 3-0, Heraklis-Apollon 3-0. 9 Panathin. 33-80, Olympiak PAOK 33-62, Apollon 33-60, l Heraklis 33-59, Aris 33-59, OFI 33-36, Panionios 33-36, Brescia-Cremonese 1-2, Parma-Fi 3-0, Padova -Genoa 1-1, Sampdoria I 2-2, Rorpa-Juventus 3-0, Foggia -Lal 1, Cagliari-Napoli 0-1, Torino-Reggiak 0. Stand: Juventus 33-70, Parma 3 Lazio 33-60, Milan 33-57, Roma 3 Inter 33-49, Cagliari 33-49, 48, Sampdoria 33-47, Fiorent Torino 33-45 Bari 33-44 C 41 Padova 33-40 Genoa 3 33 Reggiana 33-17 Bresci tus kampioen, Brescia Schotland Een zee van groen-wit zong za terdag Pierre van Hooijdonk toe. In een afgeladen Hampden Park zorgde de Brabander in de Schotse Cup Final met een per fecte kopbal het enige en dus winnende doelpunt voor Celtic tegen Airdrie (1-0). Hij maakte de laatste, ze nuwslopende minuten van de finale aan de zijlijn mee. Ge blesseerd, maar hij kan niet meer kapot bij Celtic. De finale van de FA Cup was voor de vroegere winnaar van de Euro pa Cup voor landskampioenen de laatste kans om volgend sei zoen Europees voetbal te halen. Zes jaar in totaal had Celtic al geen prijs meer gewonnen. De wedstrijd begon uitste kend voor Van Hooijdonk. Zijn eerste balcontacten waren veel belovend, de spits leek zich uit stekend thuis te voelen in de hitsige coulisse. Na negen mi nuten al kwam het duel tot zijn hoogtepunt. Linksback McKin- lay zette hoog voor, Van Hooijdonk klom boven Hay uit en kopte schitterend en on houdbaar in. Zwitserland Grasshoppers heeft zaterdag de titel van Zwitserland gewonnen. De ploeg van spits Ron Willems versloeg in de thuiswedstrijd FC Basel met 1-0. Het is de 23ste landstitel in fle historie van de club uit Zürich, die de 'dubbel" kan halen als het ook de beker finale van FC Sion weet te win nen. Grasshoppers heeft met vier wedstrijden voor de boeg negen punten voorsprong op achtervolger Lugano. 1, FC Tirol 33-35, porti dk Vierendertigste speeldag: Setubal-Mapt n 4-1, Leiria-Beira Mar 3-1, Benfica-( 1-1, Porto-Tirsense 4-0, G. 34-37. I ich 34-36. Maritimo 34-35, Tirse Braga 34-32, Boavista 34-32, 34-29, Belenenses 34-27, G. 27, Chaves 34-27, Amadora 34-26, deira 34-24, Beira 34-19. FC Porto kan. Setubal gedegradeerd. Vijfendertigste speeldag: Barcelona-R. drid 1-0, Deportivo-Betis 2-0, Oviedo-' cete 1-3, Sevilla-Celta 2-3, Valladoli dnd-Espanol 3-1, Zaragoza-Composte joo 3. Stand: R. Madrid 35-51, Deportivo [tt: 47, Barcelona 35-42, Zaragoza 35-42 tis 35-41, Sevilla 35-40, Espanol 35 i 35-38, Oviedo 35-37, So 3 35-35, Tenenfe 35 n 35-28, Valladolid 35-23, L( pioenscompetitie: Aara ihopp.-Basel 1-0. Neu Sion-Lausanne 5-! shopp. 11-34, Lugano 4, Neuchatel 11-23, j 11-22, Luzern 11-21, Tokyo: Japan-Ecuador 3-0 (1-0) 36 kayama 1-0, 46. Miura 2-0 (strafsch 53. Miura 3-0 (strafschop). Toeschr 50.000 Eindstand: 1 Japan 2-3 Schotland 2-3 2-1, 3. Ecuador 2-0 1-i inc^'

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16