ARC gokt op thuisvoordeel Ik zal nooit een Grand Slam winnen' 1Cozakken Boys als koploper in Katwijk Sport Ajax en Feyenoord bij Alphense Boys }AG 26 MEI 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Voorronde Amstel Cup LEIDEN LOMAN LEEFMANS Van de drie regionale ploegen die morgen in de voorronde van de Amstel Cup aantreden, heeft ARC het op papier het zwaarst. De Limburgse hoofdklasser Panningen komt in Alphen op bezoek. Volgens trainer Dick Al berts moet het toch mogelijk zijn een kleine overwinning te boeken. ,,Op basis van het thuisvoordeel. Zij hebben er toch een busreis van drie uur opzitten en Panningen heeft een technische ploeg die op hun eigen, goede veld, behoor lijk uit de voeten kunnen. Ons veld is veel slechter. Als we goed gemotiveerd zijn, is een kleine overwinning mogelijk", aldus Alberts. Voor Lisse en Quick Boys moet het zeker mogelijk zijn een ronde verder te komen. Quick Boys moet uit tegen zon dageersteklasser WSV uit Apel doorn en Lisse ontmoet vierde klasser DIO uit Haarlem, de club waar trainer Melbi Raboen dit seizoen nog een tijd actief was. Bij winst plaatst Lisse zich voor de eerste echte KNVB-be- kerronde in september. De Kat- wijkers moeten als ze verder willen nóg een voorronde spe len, waarschijnlijk tegen de re serves van Europa Cup I-win- naar Ajax. Als klap op de vuur pijl kan het jubilerende Quick Boys dus uitzien naar een con frontatie op 3 juni tegen man nen als Oulida, Bogarde, Van Vossen, Van den Brom en Wooter. ARC-trainer Alberts is vorige week naar Panningen gaan kij ken. De Limburgers maakten een goede indruk op hem. „Panningen speelt gedicipli- neerd en heeft vijf of zes ex- profs in de gelederen. Ze heb ben bijna het hele seizoen om het kampioenschap gespeeld, maar door een dipje na de win terstop zijn ze uiteindelijk derde geworden. Wij hebben een rela tief zwaarder jaar achter de rug. Ik zie wel mogelijkheden, maar als we spelen zoals twee weken geleden tegen Eleerjansdam wordt het een deceptie", voor spelt de oefenmeester. Elftalbegeleider Frans van der Laan van FC Lisse weet dat al leen een grove onderschatting een gunstig bekervervolg in de weg kan staan. Vierdeklasser DIO had Raboen als coach en goede krachten als Edwin Otte en ex-Lissenaar Keith Masefield in de gelederen. Doordat het rommelde binnen die vereni ging is deze groep halverwege het seizoen verdwenen. ,,Ze hebben het verder met de 'oude hap' uit het tweede moe ten doen, de spelers die vroeger in het eerste stonden. Toch hebben juist die jongens iets onverzettelijks gekregen en van Blauw Wit gewonnen. Natuur lijk zal er op het veld zaterdag een klasseverschil te zien zijn, maar het blijft bekervoetbal", waarschuwt Van der Laan. Zijn collega Arie de Vreugd van Quick Boys weet 'helemaal niets' van opponent WSV uit Apeldoorn. De loting was laat bekend waardoor trainer Henk Wuisman slechts mondjesmaat informatie heeft kunnen krij gen. Mochten de Katwijkers echter winnen, dan lonkt nog een aardig toetje bij het 75-jarig bestaan. „Want dan komt Titan op bezoek", grapt De Vreugd. Het Drentse Titan, uitkomend in de derde klasse, speelt tegen Ajax 2 en de winnaar van die partij speelt de extra tussenron- de op Nieuw Zuid. „Natuurlijk zal de komst van Ajax 2 een prachtige recette opleveren, maar het blijft jammer dat we waarschijnlijk niet zullen door dringen tot de poules waarmee de Amstel Cup in het nieuwe seizoen begint. Alhoewel, als we 3-3 spelen tegen PSV moeten we toch ook tegen Ajax 2 een goed resultaat kunnen neerzet- ALPHEN AAN DEN RUN Alphense Boys krijgt in de voor bereiding op het nieuwe sei zoen èn Europa Cupwinnaar- landskampioen Ajax èn de winnaar van de Nederlandse beker Feyenoord op bezoek. Op zaterdagmiddag 22 juli speelt Ajax in Alphen (14.30 uur), Feyenoord volgt op dinsdag avond 8 augustus (19.00 uur). Ajax sluit met de wedstrijd in Alphen het trainingskamp af dat de selectie die week in Zeeland heeft. Een dag later wordt de voorbereiding op het nieuwe seizoen vervolgd met een trip naar Duitsland. Alphense Boys rekent in elk geval tegen Ajax op een uitver kocht huis. Op sportpark De Bijlen worden staantribunes ge bouwd om in totaal achtdui zend toeschouwers te kunnen herbergen. Datzelfde gebeurt ook twee weken later als Feye noord komt. Voor beide wedstrijden is de kaartverkoop al begonnen. Per wedstrijd kost een toegangsbe wijs 17,50 gulden. Er zijn ook combikaarten verkrijgbaar voor 30 gulden. Kaarten worden uit sluitend in de voorverkoop aan geboden en dus niet meer op de wedstrijddagen aan de kassa. In Leiden, Katwijk en Noordwijk worden kaarten verkocht bij de VW's. PADOVA ANP Kreek twee wedstrijden geschorst „Toen ik een overtreding be ging, liep ik weg, maar de scheidsrechter greep me beet om de gele kaart te laten zien. Ik rukte me los en riep iets in het Nederlands. Uit die woorden maakte hij een Italiaans scheld woord op en gaf mij de rode kaart", aldus de oud-ajacied. Voor Michel Kreek is de Itali aanse voetbalcompetitie voor bij. De middenvelder van Pado- va moet de laatste twee wed strijden in de serie A wegens een schorsing missen. Kreek kreeg zondag de rode kaart. SPORT OP TV VRIJDAG 16.20-16.30 Did 3: Sport in 16.55-17.08 Did 2: Sport H 17.5" 18.39-18.47 Ned 2: NOS-Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport, 19.30-20.30 Super: IJshockey: NHL weekly. 19.45-20.00 EURO. Sportnieuws: met o.a. wielrennen, Giro D'ltalia. 20.00-20.30 TV 5: Montagne: bergsportmaga- 2000-22.00 EURO: Golf: PGA Champions hips vanuit Surrey. •20.40 RAI UNO: Sport. •22.00 BBC 2: Cricket: Texaco Trbphy, md-West Indies. •23.00 EURO: International Autosport 20.30- 21.00- Engelar 22.00- 6-22.34 Ned 3: NOS-Sportjournaal. 0-00.30 EURO: Worldcup Rugby: hoogte- in van het toernooi in Zuid-A'fnka. 0-23.50 RTL 4: Sport. 00.30-01.00 EURO: Truckracen: in Dijoi 01.00-01.30 EURO: Sportnieuws. 02.00-04.00 Filmnet: NBA Basketbal. Zuid-Afrika. 10 00-10.30 EURO: Olympisch magazine. 10.30-11.30 EURO: Rally: EK-race vanuit Fal- cryas(Frankri)k). 10.45-11.45 TV 5: Sports Africa. 11.30-13.00 EURO: Boksen: Brits kampioen schap lichtgewicht, Ayers(GB)-onbekend 12.30-13.00 RTL 5: Wielrennen: Giro D'ltalia. 12.30-18.02 Did 1: Sport extra: tennis: World Team Cup vanuit Düsseldorf 13.00-14.00 RTL 5: Autosport: TrainingGP Monaco. 13.00-14.00 EURO: Autosport: Grand Prix van Monaco, 2e kwalificatie. 13.00-14.10 RTL Autosport: rechtstreeks verslag van de le kwalificatie voor de Grand Prix van Monaco. SPORTAGENDA BETAALD VOETBAL Zaterdag SC Heerenveen - Willem II Vitesse-RKC Zondag Ajax-Fc Twente Dordrecht'90-Volendam Go Ahead Eagles-FC Utrecht NEC-FC Groningen PSV- N AC RodaJC-Feyenoord Sparta-MW AMATEURVOETBAL Zaterdag kampioenschap van Nederland zater dagamateurs Katwijk - Kozakken Boys (15.00) Amstel Cup, eerste ronde WSV-Quick Boys (14,30) FC Lisse-DIO (15.00) ARC-Panningen 15.00) Toernooi Meindert van Dijktoernooi bij v.v. Alphia (9.00 uur) Zondag Promotiewedstrijd naar eerste klasse Roodenburg-Neptunus (14,00 op Wilhel- mus-terrein) 3SÜSS arm irhuis beseheiden op weg naar Parijs 2-0 zege op IJsselmeervogels ist ier es zit ande takte j1; Fed i, digii) -teait. enige regelmaat spreekt Haarhuis zichzelf op de hardop toe. Of hij nou in ;ldorf is, zoals deze week, Parijs, zoals komende da- ,Dan zeg ik tegen mezelf: een wereldleven heb ik Kijk eens wat een lekker Beetje ballen, niet te beginnen. Lekker bezig Hij kent genoeg collega's seizdet tennisleven 20 vanzelf- jlan( end gingen vinden, dat het wer( ileur werd en pas ontdek- vat voor prachtleven ze en toen zq waren uitg$- Paul Haarhuis, 29 jaren ilgende week in Parijs toe "j ijn 24-ste Grand Slamtoer- is nog lang niet van plan stoppen. mooi leven, maar laat and zeggen dat het een le- 'oor luiaards is. Zeker niet i het Paul Haarhuis betreft, hij is -al ruim vijfjaar vrij- nafgebroken top 50 speler- at hij heeft bereikt -onder wereldkampioen dubbel en winnaar van twee Grand titels in het dubbelspel- is h Sch evolg van hard werken, inca langs vroeg een collega Dan1 hoeveel hij eigenlijk train- Toen ik zei vijf of zes uur 'ag geloofde hij me niet. uur vond hij genoeg. Als dag twee uur zou trainen, ik niet lekker slapen. Dan im ik me, dat is geen wer- zou ik dan denken. Als ik loef te spelen, train ik twee per dag. Natuurlijk kan ik golfen, maar ik vind dat ik trainen. In Parijs gaat het Irie gewonnen sets. Als ik a golfen, kan ik volgende misschien wel een beetje golfen, maar wat heb ik tan in een vijfsetter in Pa- larom werd hij vorig jaar lend op een verslaggever ond dat hij op Wimbledon lest niet had gedaan en op- i~Lw«l 'ef dat hij er met de pet Ie mi 8eg°°id. Dat beeld hem in hoge mate on- vindt hij nog steeds. „Als icht speel, oké, maar schrijf dat ik mijn best niet doe. Mensen die het niet gezien heb ben en die drie keer zo'n stuk lezen, denken: hé, die Haarhuis gooit er met de pet naar. Dan krijg je die naam. Wil je later het bedrijfsleven in dan zeggen ze: hij heeft wel leuk getennist, maar hij gooide er soms ook met de pet naar." Het voornaamste beeld dat in Nederland van Paul Haarhuis bestaat is echter toch nog altijd het imago dat hij verwierf door één van zijn vroegere sponsor contracten. Het imago van de Hema-jongen, het aardige zoontje van de buren. Niks mis mee, vindt hij nog altijd. De niet sjieke, maar wel populaire win kelketen was er toen hij de steun hard nodig had, toen de geldkraan nog niet regelmatig en rijkelijk stroomde. En dat imago is ook wel op z'n plaats. „Ik denk dat de men sen nog altijd denken: Haar huis? Gewoon de hardwerkende gewone jongen. Geen sterallu res, heel gewoon. Klopt ook. Ik ben bescheiden, maak me niet gauw druk. Ga niet uit m'n dak op de baan, laat me in m'n emoties niet zo gaan. De harde werker. Voordeel daarvan is dat je ook weet waar je aan moet werken als het niet gaat. En je weet waar je alles aan te danken hebt als het wel loopt. Aan hard werken." Het mooiste van het leven als tennisprof? „Winnen. Absoluut. En dan vooral het winnen van de grote jongens. Becker in de Davis Cup in Utrecht. Als je ziet wat die heeft neergezet in Davis Cup-verband. Er was er één die ooit van hem had gewonnen voor de Davis Cup, Sergio Casal ergens in 1985. Ik was nummer twee, daar geniet je van. En na tuurlijk toppers verslaan tijdens een Grand Slamtoernooi, dan pak je ze op de plaats waar ze willen pieken." "Geld is niet het mooiste van hèt profbestaan. Als ik de helft had van wat ik nu heb, zou ik ook tevreden zijn. Vriendschap hoort wel bij de mooiste dingen. Iedere week zitten we ergens anders: het optrekken met Alex (trainer, red.) en Jacco (Eltingh), optrekken met je maten, dat is Paul Haarhuis: „Mensen kunnen nooit zeggen dat ik er met mijn pet naar gooi." fotoarchief ook één van de mooiste din gen." „Een van de vervelendste din gen is eigenlijk dat je nooit lang kunt genietep van je overwin ning. Als je wint moet je de vol gende dag weer verder. Als het kan gaan we na een toernooi- overwinning uit eten, maar dat gebeurt sporadisch. Maar als het kan, geniet je intens. Dan tien bier? Oh nee, daar kan ik absoluut niet tegen." „Ik hou het nog wel een paar jaar vol. Omdat ik er nog intens van geniet. De meeste spelers vinden het profleven vanzelf sprekend worden. Iedereen holt achter je aan, alles wordt voor je gedaan, je wordt opgehaald, af gehaald, alles staat voor je klaar. Maar je moet je goed beseffen dat elders iedereen al om half negen aan het werk is<en jij lek ker om negen uur of half elf een keer kunt gaan trainen in het zonnetje. Ik blijf dat hardop te gen mezelf zeggen. Paul Haarhuis zal zich nooit het verwijt maken dat hij kan sen heeft laten liggen. „Ik heb er uitgehaald wat er in zat. Dat durf ik zelfs nu al te zeggen. Neem die wedstrijd tegen Con nors op de US Open in 1991, die ik verloor na een voorsprong in sets. Ook toen had ik niet iets van: had ik maar meer getraind op de service, of op de smash. Zou dat zo zijn, dan zeg je: ik had er meer uit kunnen halen als ik meer had getraind. Maar zo is het niet. Ik heb alles in mijn mogelijkheden om me te verbeteren benut. „Of Paul Haarhuis ooit een Grand Slam kan winnen? Nee. Dan moet je toch gigantische wapens in huis hebben. Ik ben goed in alles, maar heb geen knalharde service, ongelooflijke volley's of een geweldige fore hand. Als ik mezelf ook maar niet blijf voorhouden dat ik het wel zou kunnen: dan wordt het namelijk een enorme frustratie. Als ik nu 32 was en ik zou het toernooi van Jakarta niet ge wonnen hebben (begin dit jaar, red.) en dus zonder toernooize ge afscheid moeten nemen, dan nog zou ik er niet wakker van liggen. Dan zou ik nog denken het was prachtig." „Ik' ben alleen blij dat ik Ja karta wel gewonnen heb, omdat ik nu van die shit van de jon gens af ben. Van die opmerkin gen als: we gaan alleen met toernooi-winnaars eten. Maar het allerbelangrijkste is toch dat je zelf tevreden ben." Frenk van der Kley, hier nog in dienst van Quick Boys, springt over Teun van Duyvenbode. Morgen ontmoet de Katwijk-doelman de tegenwoordig voor Kozakken Boys uitkomende spits, opnieuw. archieffoto loek zuyderduin ken-trainer Hans van der feigerde zijn oude club uit J inburg gisteren al af te voor de zaterdagtitel. ch terecht, zelfs met drie spunten uit twee duels is ers meervogels nog niet volle- it de race. Maar de kans meest succesvolle ama- ub aller tijden dit jaar een zaterdagtitel aan de im- •ende lijst toevoegt, is toch g klein. trijd om de titel bij de zaterdagamateurs zal de ko- de weken door Katwijk en Kozakken Boys worden De Lekvochten. Startte Katwijk afgelopen zaterdag al 'vol- schema' door bij IJsselmeervogels een punt te pak- gisteren was het Kozakken Boys dat de kampioens petitie thuis met een 2-0 zege op diezelfde Vogels ?en passende opening voorzag. De Werkendammers ;en morgen dus als koploper van de nacompetitie Katwijk. vroor vervolgens alle vergoedin gen aan de spelers. Het kwam uiteindelijk alle maal weer goed. Maar het was bepaald niet onlogisch dat trai ner Hans van der Zee direct na de kampioenswedstrijd tegen Rozenburg (4-0 winst) sprak van een droom die werkelijk heid was geworden. En zijn spe lers terecht complimenteerde met het feit dat zij ondanks alle tegenwind waren blijven preste ren. Iets dat de formatie van de oud-trainer van Quick Boys gis termiddag opnieuw deed. En weer tegen de verdrukking in, want Kozakken Boys miste te gen de Vogels in de personen van Hank Viveen, Jacco van Oord, Paul Malherbe en John Verbaan maar liefst vier ge schorste basisspelers. Hun af wezigheid brak de ploeg van Van der Zee gisteren niet op. De thuisclub bleek nog voldoende kwaliteit op de grasmat te kun nen brengen om Vogels op voetballend vlak te overtroeven, trof het daarbij dat de Spaken burgers aanzienlijk minder strijd brachten dan vijf dagen eerder tegen Katwijk het geval was en kenden daarbij de pret tige bijkomstigheid dat Frenk van der Kley er zin in had. De spits die in vroeger jaren bij Quick Boys triomfen vierde, bood vlak na de pauze Frank Vorthoren na een knappe actie een niet te missen kopkans en stond halverwege., dat tweede deel ook nog eens aan de basis van de 2-0 vah Patrick Leytens. Bij die score bleef het giste ren. Kozakken Boys weigerde in Kozakken Boys zou een -dijk kampioenschap een jelrto ,ur zjjn vereniging uit jf mi ndam veroverde tot nu aer afdelingstitels, maar -~h in de nacompetitie nog ,ier als eerste bovendrijven. dat in deze jaargang wel ïrt, zou dat als een grote de boeken kunnen chouv -n bijgeschreven. Niet al- jmdat regerend kampioen jk ook in het Werkendam- inp als de grote kansheb- 'ordt gezien, maar vooral t Kozakken Boys dit sei- eigenlijk helemaal niet in npioenscompetitie van de lagamateurs werd ver verloop van deze jaar- was immers in eerste e helemaal niet zo succes- het veld liep de ploeg in rste tien wedstrijden tegen oveel verliespunten aan, daarbuiten financiële emen de kop opstaken. Er een bestuurswisseling J» en de interim-leiding be- d te del lun ^4 T E de resterende speeltijd diverse kansrijke uitvallen goed uit te spelen en het te laat wakker ge worden IJsselmeervogels had ronduit pech dat de bal bij in zetten van Renger de Groot (tweemaal) en Rob Hopman tot drie keer toe door paal en lat werd gestuit. Geflatteerd „Een geflatteerde overwinning", wist ook Van der Zee later. „Maar uiteindelijk natuurlijk wel een ideale start van de na competitie. Winnen en geen ge le kaarten pakken." Een gang van zaken die de ook volgend jaar weer in Werkendam werk zame oefenmeester er niet toe bracht zijn ploeg als grootste kanshebber op de zaterdagtitel naar voren te schuiven. „Dat zou ook heel gek zijn. Katwijk is niet voor niets al twee jaar ach ter elkaar kampioen van Neder land geworden. Daarbij verkeert Katwijk zaterdag natuurlijk in een heel gunstige uitgangsposi tie. Die ploeg heeft een week rust gehad, naar die wedstrijd toe kunnen werken. Terwijl Ko zakken Boys net een slopende partij achter de rug heeft, ge woon niet fit is en blessures niet kan laten genezen." Voor Van der Zee, die morgen weer wel de beschikking heeft over John Verbaan, maar Geran Rikken en Jaco Verbaan wegens blessures denkt te moeten mis sen, overigens geen reden om de handdoek bij voorbaat maar in de ring te deponeren. „We gaan in Katwijk voor de over winning. Maar als we daar een punt meepakken, ben ik ook te vreden. Dan blijven we zeker meedoen in de strijd om de ti tel." Het behoeft geen verbazing te wekken dat winst morgen ook het uitgangspunt van Katwijks oefenmeester Kees Guyt is. Guyt, gisteren met een zware oranje delegatie in Werkendam aanwezig, ziet mogelijkheden, „ook al moet ik zeggen dat ik Kozakken Boys een beter voet ballende ploeg vind dan IJssel meervogels." De wijze waarop de Werken dammers het verlies van hun vier geschorste spelers opvin gen, dwong bewondering af bij Guyt: „Maar je blijft het natuur- Hans van der Zee hoopt met Kozak aan Katwijk over te houden: „Dan lijk merken, dat is niet zo gek." De Katwijkse hoofdtrainer ver wacht dat Kozakken Boys zich morgen redelijk defensief in Katwijk presenteert. Om daar vervolgens niet te lang bij stil te blijven staan: „We gaan ook morgen weer uit van eigen kracht. En we kennen de op- tn Boys een puntje aan het bezoek jven we zeker in de race." archieffoto henk bouwman dracht. De komende twee thuis wedstrijden moeten vier punten opleveren, dan doen we het goed." Kozakken Boys - IJsselmeervogels 2-0 (0-0). 48. Vorthoren 1-0, 68. Leytens 2- 0. Scheidsrechter: Slot. Toeschouwers: 3500. Gele kaarten: Kees de Graaf (IJs selmeervogels).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 27