Van Tongeren de smaakmaker K™ IV 3 Jeugd UVS blijft FC Lisse de baas X 5 inaledag weer een groot succes fcege voor rouwen atwijk Sport sgm S] Electrolux JERDORP WILLEM SPIERDUK finaledag van het toernooi de Leidsch Dagblad Cup is groot succes geworden, lizenden spelers en belang eenden waren gisteren voor slotronde van het afdelings- ;rnooi naar sportpark De )emerd in Leiderdorp geko- :n. Daar had RCL in samen- rking met de KNVB afdeling iden voor een perfecte orga- ;atie gezorgd van de 21 finales de wedstrijden om de penal- bokaal. De hoofdprijs voor de ndaardteams ging naar gdunum. dat in een aantrek- lijke finale Noordwijk met 3-2 ipte. n totaal werden er dit jaar or de LD-Cup meer dan 4000 idstrijden gespeeld. Vrijwel e deelnemende ploegen fl bovejeelden meerdere wedstrijden het toernooi, omdat de !ms in poules waren inge- ;ld. Op de finaledag bij RCL ren 36 verenigingen verte- iïii n genwoordigd. De KNVB wil volgend seizoen het toernooi bij de standaard teams opwaarderen. Afgelopen jaar kwam het te vaak voor dat clubs met hun reserveteams aantraden. Gerard van Dijk, vice-voorzitter van de Leidse af deling, wil proberen om de kwartfinales van het toernooi volgend seizoen nog eerder plannen. „Dan komen we niet in de problemen met het toer nooi om de districtsbeker. Som mige clubs moesten daardoor aan het einde van het seizoen teveel wedstrijden spelen en kwamen daarom soms met het tweede team." Bovendien gaat de KNVB in samenwerking met hoofdspon sor het Leidsch Dagblad bekij ken of misschien het prijzen pakket voor de standaardteams omhoog kan. Daardoor wordt wellicht deelname voor de za terdag-eersteklassers uit deze regio aantrekkelijker. Van Dijk is ook al weer bezig met het toernooi in de jaargang '96-'97. Dan zijn de afdelingen Leiden en Den Haag samenge voegd. Die gaan het nieuwe dis trict West 3 vormen. „Het toer nooi om de LD-Cup en dat om de HC-Cup in Den Haag horen tot de belangrijkste dingen die we in het nieuwe district gaan bespreken. Het moet nu binnen een paar maanden duidelijk zijn hoe dat volgend jaar gaat lopen." Belangrijkste optie is dat de toernooien volgens de bestaan de opzet worden afgewerkt. Dat betekent dat de clubs uit de Leidse regio om de LD-Cup spelen en de verenigingen in de Haagse regio om de HC-Cup. De winnaars van die bekers kunnen dan later tegen elkaar uitkomen om te spelen om de beker van het district West 3. Komend seizoen blijft alles nog bij het oude. De eerste wedstrijden om de LD-Cup '95- '96 staan al voor de maand au gustus op het programma. eüeui RS )C" ad 6. D ^efi wedstrijd tussen de vrouwen in Katwijk en De Sleutels ind weliswaar in de schaduw de grote mannenfinale, laar dat neemt niet 'weg dat :ide eersteklassers er een aar wedstrijd van maakten. Al ans probeerden, want de be- ssingen die het arbitrale trio im op deze heerlijke finaledag ekten in beide kampen aleen jaar irritatie op. Dat Katwijk et de 1-0 aan de haal ging en larmee de LD-cup in ont- ingst mocht nemen nam in ite iedereen voor lief. „Het een watje van een scheids", ind Katwijk trainer Jaap Barn- )orn. En over zijn ploeg: „Het as geen beste westrijd. Ze stik- n van de zenuwen, maar ik ad er wel meer van verwacht." Sleutels trainer Theo mrland deed daar nog een lepje bovenop. Dit is een af- ïg voor het voetbal. Op zo'n iftijd mag je zo'n belangrijke edstrijd toch niet fluiten. Die in moet gewoon de E-tjes uiten. In de competitie hebben e hem drie keer gehad en drie eer heeft-ie het voor ons ver- De veteraan in het zwart rukte inderdaad een belangrij- stempel op de wedstrijd, die et eerste half uur door Katwijk Jjj econtroleerd werd en waarbij "'je Katwijksen hun zenuwen >g behoorlijk onder controle idden. Zeker toen de fysiek I |ji terke Marjan Bogert Sleutels- anvoerster Masscha Wissink naspeelde en vervolgens met en lepe uithaal keepster Wil an Kralingen passeerde: 1-0. let bleek een storm in een glas n 21 rater, hoewel de Katwijkse be rt ee etting van het middenveld een tuir olidere indruk maakte dan de eidse. Met alle respect voor leutels' spelverdeelster Maris- hen a van Oosten die slechts een nctirielft haar goede overzicht eta- jft h eerde, maar in de tweede helft koe anwege haar vermoeiheid een upportersrol verkoos. Niette- on; nin ging er van Katwijk drei- mt e png uit als Angela Verdoes en erei lonka Brouwer (jong oranje) in )er Hedy Suurland van De Sleutels in balbezit in de vrouwen-eindstrijd te gen Katwijk. De Katwijksen wonnen met 1 -0. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS balbezit waren. Brouwers' be waakster Teske trok aan de noodrem, hetgeen tot een handgemeen leidde. Arbiter Blote stond erbij en keek er naar zonder in te grijpen. Wel greep hij in toen De Sleutels een goe de fase - pal voor rust - kende waarbij hij een loepzuivere tref fer van de zeer behendige Ma- riëlle Bavelaar afkeurde. Zo lan ceerde Bavelaar na de rust Wes terwaal, verzond vervolgens een sublieme pass op de talentvolle Sasburg. In beide gevallen zonder een succesvol vervolg. Wellicht de grootste kans op de gelijkmaker CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Lugdunum verslaat Noordwijk met 3-2 De finale van de Leidsch Dagblad Cup werd de wedstrijd van Cees van Tongeren. Als aanvoerder van Lugdunum was hij de grote voorganger in de botsing met Noordwijk (2-3). Van Tongeren ging voorop in de strijd, was een vei lig aanspeelpunt voor zijn ploeggenoten en stelde zijn ploegmakkers in staat om te scoren. Vandaar dat de be ker naar Lugdunum ging. Nijhuis, de scheidende trainer van Lugdunum. Zo kreeg voor- stopper Arjan van de Linden geen moment vat op Van Tong eren, die zich als centrumspits zo vrij als een vogel moet heb ben gevoeld. Het paste perfect in het straatje van Lugdunum. De Leidse formatie speelde ie dere bal op Van Tongeren, die als een fantastisch aanspeel punt fungeerde. Opmerkelijk, want de nummer 10 is nog niet zo lang de diepste spits van de Leidenaars. Cees van Tongeren was altijd de libero van Lugdunum. Maar in de nadagen van het afgelopen seizoen vond Fer Nijhuis het nodig om zijn elftal door elkaar te husselen. Gesteund door de slechte prestaties van zijn ploeg verhuisde Van Tongeren naar de voorhoede. Tot genoegen van hemzelf. „Op deze plek speel ik graag. Van het elftal krijg ik alle vrijheid. Als diepste spits speel ik voornamelijk vanuit het centrum. Edwin (Verhoogt) en Alexander (Redel) zwermen om mij heen. Ik mag zelf de actie maken of de andere spitsen of diepgaande midden velders bedienen. Voor mij een perfecte taak." Dat voelde Noordwijk gister middag op 'De Bloemerd'. On danks het feit dat Van de Lin den na de thee aanmerkelijk minder ruimte aan Van Tonge ren gaf, stond het brein van Lugdunum ook aan de basis van de tweede en derde treffer. In de veertiende minuut van de tweede helft ontdeed hij zich LEIDERDORP MARK BAKKER MEDEWERKER In de finale was de ploeg uit de badplaats met een gehavend team van start gegaan. Tot erge- nis van Ruud Bröring, de oefen- meester van Noordwijk. „Scheurwater en Doffermans hebben beiden in de warming- up een spierverrekking opgelo pen. Dat kwam erg ongelegen. Zeker Scheurwater, we zitten al zo krap in onze vleugelspitsen." Toch speelt Noordwijk altijd met buitenspelers. Ruud Brö ring wil namelijk in eerste in stantie het publiek vermaken. „Zoals Lugdunum vanmiddag speelde, zou ik nooit willen spe len." De Leidenaars speelden inder daad minder offensief dan Noordwijk, maar hadden in Cees van Tongeren de grote smaakmaker van de dag. Al in de vijfde minuut leverde hij zijn visitiekaartje af. De 28-jarige spits trok vanuit het centrum slim naar de zijkant van het strafschopgebied, draaide om zijn as heen en legde de bal met een boog over de Noordwijk- defensie en de verkeerd opge stelde Taylor Barada, de Ameri kaanse goalie, naar de tweede paal. Voor de instormende Mi chael Verver was het daarna een koud kunstje om de bal in het verlaten doel te knallen. De actie van Van Tongeren maakte de verdediging van Noordwijk vooralsnog niet wak ker. Noordwijk was veel te tam voor de gretige formatie van Fer Noordwijker Erik v best op de been. van zijn bewaker om Redel een geheel vrije kans te geven: 0-2. Drie minuten later maakte Van Tongeren met het hoofd pas send gebruik van de twijfel in de Noordwijk-defensie. De bal kwam bij Redel die met een knappe steekpass de diepgaan de Verhoogt bereikte. De oud- speler van Katwijk maakte al leen voor de voor Barada inge vallen Ronald van Kesteren geen fout. De finale leek gespeeld, maar Noordwijk weigerde zich ge wonnen te geven. De ploeg uit de badplaats speelde al heel snel zonder libero en drukte de kikkers ver terug op eigen helft. I let offensief leverde onmiddel lijk na de derde Leidse goal tast baar resultaat op. Nadat Fred Bloem verzuimde om af te ron den, drukte Erik van Houten de bal tegen het net. Veertien mi nuten voor tijd kopte Cees Smit met een ferme stoot alle span ning weer in de wedstrijd. Het scoreverloop kwam de fina le ten goede. Noordwijk schud de de loomheid van het eerste bedrijf van zich af en ging naar stig op jacht naar meer doel punten. Van Tongeren c.s. wa ren uitgeteld. De lat (kopbal van Bloem) en doelman Johan Ou- werkerk stonden verder succes voor de Noordwijkers in de weg. Lugdunum mocht het feestje gaan vieren. Noordwijk - Lugdunum 2-3 (0-1). 5. Verver (I I. VI Redel II IV Verhoogt 0-3. 63. Van Houten, 1-3, 76. Smit 2-3. Geel: Reinders (Noordwijk), Van de Linden (Noordwijk). Toeschouwers: 500. Noordwijk: Barada (Van Kesteren). Van Kins, Azier, Van de Linden, Doffer hoff (Reinders), Smit, Vogelaar (Smits), Mesker, Hulsebosch, Bloem, Van Hou- Lugdunum: Ouwerkerk, Botermans, De Rooy, Onstenk. De Gier, Van de Weyden, Verver, Van Tongeren. Ver hoogt (Van Berkel), Redel. In tegenvallende eindstrijd kreeg invalster Patricia Bavelaar nadat Sasburg haar vrij voor de keeper zette. Het mocht alle maal niet lukken, ook niet de verdwaalde voorzet van Suur land die op het houtwerk van de de alerte Katwijk-keepster Schaap eindigde. Zo mocht er met recht sprake zijn van een geflatteerde uitslag. Katwijk Schaap; Leiwakabessy, Ina van Duyvenbode, Van Duyn, Marleen van Duyvenbode, Ouwehand, Bogen, Mariska Brouwer (Geyteman), llonka Brouwer. Verdoes, Van der Weijden. De Sleutels: Van Kralingen; Van der Broek, Vreeken, Teske, Wissink. Suur land. Van Oosten (Patricia Bavelaar). Kruts, Sasburg, Marielle Bavelaar, Wes terwaal (Hamerling). LEIDERDORP GERARD BAAS MEDEWERKER De finale in de hoogste jeugdca- tegorie tussen UVS Al en FC Lisse Al was gelijkopgaand, maar hard en niet om aan te zien. De Leidenaars maalden er niet om. Zij wonnen het onaan trekkelijke duel met 1-0 door een doelpunt van libero Martijn Kijk in de Vegte in de 86ste mi nuut. Vooraf waren de verwachtin gen nog hooggespannen. Beide teams hebben in het afgelopen seizoen goed gepresteerd en traden voor de A-junioren eindstrijd van de LD-cup nage noeg op oorlogssterkte aan. Lisse-trainer Frank van de Kroft koos dé underdog-positie en niet zonder reden. Zijn ploeg, met vier ex-UVS'ers in de gelederen, acteert immers een klasse lager dan de blauwwit- ten: „Zij zijn de favoriet, dus zij mogen het spel gaan maken." Hij koos voor een behoudende strijdwijze met twee spitsen en met een vaste bewaker voor Raymond Bennekers, de aan valsleider van UVS. Vap der Kroft haalde daarmee de angel uit het Leidse aanvalsspel. Het slechte spel lag echter niet al leen aan Bennekers: alle UV- S'ers speelden onder de maat. Ballen werden 'zo maar' in de voeten van de tegenstander ge schoven, combinaties misluk ten en voorzetten kwamen niet aan. Defensief kwam FC Lièse dus niet in de problemen, maar aanvallend werden er ook van blauwgele kant geen potten ge broken. De conclusie was pijn lijk voor de vele toeschouwers: veel gewoel op het middenveld en weinig 'actie in de zestien'. Bovendien reageerden de 22 spelers hun slechte spel met re gelmaat af op de ledematen van de tegenstander. De Zwarte Piet voor het doodfluiten van het spel kreeg 'uiteraard' scheidsrechter Prook toege schoven. UVS-trainer Fred Filippo zat er in zijn laatste wedstrijd (hij wordt volgend seizoen trainer bij Leiden) hoofdschuddend bij. Voor de finale was hij nog de rust zelve: „Ze weten wat ze moeten doen. Als ze hun nor male spelletje spelen, is die cup voor ons." Tot het 'normale spelletje' kwam zijn team geen moment. De cup werd wél ver overd. Terwijl beide trainers bezig waren een lijstje met straf- schoppennemers samen te stel len, brak de Leidse middenvel der Marco van Heijningen door. Hij beëindigde zijn solo met een knap schot, dat maar net door doelman Thomas Waasdorp (één van de ex-UVS'ers) kon worden gekeerd. Na enkele mi nuten onderbreking voor bles sure- c.q. krampbehandelingen tikte Martijn Kijk in de Vegte van dichtbij een hoekschop van invaller Dennis Gallert binnen. Dat Gallert even later verzuim de voor 2-0 te zorgen, was niet meer belangrijk: de Leidsch Dagblad Cup was voor UVS. Raymond Bennekers van UVS kwam in de eindstrijd tegen de jeugd van FC Lisse niet echt aan de bak. Hier houdt William van Diemen hem van de bal. De A-junioren van UVS wonnen wel. FOTO HOLVAS T/MARK LAMERS UVS Al-FC Lisse Al 1-0 (0-0). 86. Kijk in de Vegte 1-0. Scheidsrechten Prook. Toeschouwers: 600. Geel: Degelaars, Grootveld (beiden UVS), Waasdorp en Van der I-eede (beiden PC Lisse). UVS Al: Pardoel; Degelaars, Kramer, Kijk in de Vegte, Luijks; Grootveld, Van Heijningen, Neuteboom (Van Leeu wen); Bennekers, Werk, Visser (Gal- FC Lisse Al: 'Iliomas Waasdorp; Van Kampen (De Vries), Zcldenthuis, Ger- ben Waasdorp, Van Diemen; Imthorn, Van de l-aan, Horsman; Lansscn, Smakman, Van de Leedc (Abbink). De hoofdsponsors van het toernooi om de Leidsch Dagblad Menken van Grieken Th. Lubbe Reizen Zoeterwoude tel.01715- 1459/9304 Gemaakt voor uw gemak. Leidsch Dagblad Horen, zien en... schrijven.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25