ÓPORT Prachtig jax-feest DAG 26 MEI 1995 s nog nooit vertoond en daarom bleven de beelden maar komen. Keer op keer, uit alle hoeken, ver- ;d zelfs. Het was - ook dit weer - een mooi moment. Daar ging hij weer. Boos benend naar de zijlijn, vol r tegen de reservescheidsrechter. En dan, de bokkesprong. Twee benen vlogen hopla door de lucht, an Gaal schreef op de historische avond van Wenen op zijn geheel eigen wijze geschiedenis. Het kon urlijk helemaal niet wat hij deed. Een soort karatetrap aan de zijlijn. „Het was op het randje", realiseerde ch achteraf. „Dat weet je." Van Gaal kroop razendsnel weg in zijn dug out. Assistent Gerard van der Lem >f naar voren om de bliksem af te leiden. De coach was héél boos. Omdat Desailly het hoofd van Litma- r bijna afgeschopt zou hebben. Scheidsrechter Craciunescu liet gewoon doorspelen. Hij was zijn dug out istormd, had misbaar gemaakt en een prachtige voorstelling van de vermeende overtreding gegeven. foto'ap Moment van Patrick Kluivert. Na een pass van Frank Rijkaard draait de 18-jarige invaller weg van Boban s) en tikt hij met de neus van zijn rechterschoen de bal in het doel. Baresi (rechts) komt te laat, op de ach- rond wacht de eveneens na rust ingevallen Nwankwo Kanu in spanning af. foto hans van weel foto reuters Fr^nk Rijkaard nam woensdagavond in Wenen afscheid van het internationale voetbal. Met de Europacup stevig in zijn knuisten sprak de 32-jarige Ajacied voor één keer over zijn angst en over zijn tranen van vreugde. Zó bang was Frank Rijkaard. „Ik ging met een gerust hart de finale in. „Maar ik heb een panische angst voor verliezen." Maar Ajax won, met 1-0 van Milan. Heel emotioneel was Frank Rijkaard. „Dit is een droomfinale, een droom-einde", slikte hij. De routinier liet zich helemaal gaan, voor het eerst. Hij danste met iedereen, zoende iedereen en huilde met iedereen. Tranen van vreugde. Zó ongeremd emotioneel en zó blij was Frank Rijkaard. foto hans van weel Verslaggever Karei Jansen schoof woensdagavond op de bank bij Dennis en Henrita Bergkamp en volgde in die huiselijke sfeer Ajax- AC Milan. De voormalige Goden zoon toonde zich in eigen omge ving zeer openhartig. Het 'Ajax- gevoel' raakt-ie bij voorbeeld nooit meer kwijt. „Die club is uniek in de wereld." Zijn advies aan de jonge honden van Louis van Gaal komt ook luid en duide lijk over. „Ze zijn pas achttien jaar. Blijf nog maar lekker even in Am sterdam hangen. Dat buitenland wacht wel." Voor een uitgebreide reportage over het bezoek aan het bergdorp Civate zie pagina 182. foto karel jansen Woensdagavond in Amsterdam, enkele uren nadat de Cup is veroverd. Het feest op het Leidseplein verandert in chaos en vernielzucht. Vooral de tramhuisjes blijken een gewild object. Al le abri's op en rond het plein sneuvelen. foto anp marcel antonisse

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17