Leidsch Dagblad Vliegers houden KLM op 30 mei aan de grond Het extraatje van Zwitsal Gek gewasden Paard te water ohl breekt een lans >or verenigd Europa limberiy Venema mag terug naar haar ouders Ingang Shell-kantoor geblokkeerd Den Haag krijgt grote overdekte ski-piste Interesse in 20.000 klanten per weekend? Jeroen Zandt krijgt nog geen parkeervergunning AKTIEU 8.98 9.98 I5DAG 23 MEI 1995 951 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 40781 LOSSE NUMMERS ƒ1,65 ker Arbeidsbureaus 3 De arbeidsbureaus wil len geld gaan vragen voor hun werkzaamheden voor sociale diensten en bedrijfsverenigingen. Vredesgesprek 5 Niemand weet precies hoe en wanneer, maar Moskou en Tsjetsjenië pro beren eindelijk over vrede te praten. Eigenbelang Sl a Raad van Kerken 11 waarschuwt tegen politici die het nationale eigenbelang voorop gaan I stellen. I Rijkaard si Q Alle twijfels zijn I -/ weg. Frank Rijkaard is blessurevrij en kan morgen spelen in de finale I tegen AC Milan. Piloten en directie verder uit elkaar dan ooit De KLM-vliegers gaan op dinsdag 30 mei actievoeren. Tussen 10.00 en 16.00 uur vertrekken geen KLM-vluchten van Schiphol. Tevens zijn besmet werk-verklaringen af gegeven voor deze vluchten, zowel in Nederland als in de rest van de wereld. ardooPORSCHOTEN Een onfortuinlijk paard is gistermiddag in een sloot bij de Nieuweweg in de Papeveerse- erst j|>lder in Voorschoten beland. Het dier zonk weg in de modder en kon op eigen kracht niet meer uit het Girjater komen. Met enkele touwen heeft de Voorschotense brandweer het dier op het droge getrokken. schrij)aar 'ie^st tien spuitgasten verleenden hierbij assistentie. Het paard was niet gewond, zodat bezoek van hiFn dierenarts niet noodzakelijk was. Na drie kwartier trekken, liep het dier weliswaar modderig, maar rontJ- foto hielco kuipers Fij schiphol «bill meyer Een uitzondering wordt ge maakt voor KLM-vluchten uit gevoerd door Martinair, Transa- via en KLM Cityhopper. Door de werkonderbreking komt de complete dienstregeling van de luchthaven volgende week overhoop te liggen. Uit een referendum onder de leden van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) blijkt het VNV-bestuur massaal steun te krijgen voor de acties. Van 1.951 verzonden stembrieven waren er maan dagavond 1.354 geretourneerd met 1.323 stemmen voor. Het bestuur beschouwt de uitslag als een geweldige steun in de rug. VNV-president B. Baksteen, zelf gezagvoerder op een Boeing Rondo ot zitf feitei v< Ugruj \atsbezoek vandaag afgesloten achtei HGC fenblij dank- Ihaag-rotterpam Duitse bondskanselier Kohl ip de tweede dag van zijn itsbezoek aan Nederland lorgen op het Binnenhof 'angen door premier Kok. lalve met Kok voerde hij ge kken met minister Dijkstal nenlandse zaken), minister Mierlo en staatssecretaris ijn (beiden buitenlandse za- i). De bondskanselier sloot officiële gedeelte van het >ek af met een audiëntie bij lingin Beatrix en prins Claus. gisteren te begrijpen de oorlog Nederlanders te- oudend heeft gemaakt te- Duitsers. Des te be- ijker is het volgens hem de bestaande l op een aantal Unie moeten vasthouden aan de integratiegedachte, anders dreigt een terugval in nationa lisme en chauvinisme. Slechts een verenigd Europa biedt vol doende garantie voor vrede op ons continent!" Het bezoek van Kohl staat in het teken van de verbetering van de betrekkingen tussen Ne derland en Duitsland. De ver houding Bonn-Den Haag raakte een jaar geleden in het slop na een verkapt veto van Kohl tegen de kandidatuur van Lubbers voor het voorzitterschap van de Europese Commissie. Ook tegenover de studenten van de Rotterdamse Erasmus Universiteit waar hij een lezing hield, brak Kohl gisteren een lans voor de Europese integra- jJDe landen van de Europese da frechl coach 3 heb i de Alphense peuter Kimberly erna is terug bij haar ou- s. De Haagse kinderrechter ;ft gisteren bepaald dat ze niddellijk naar huis terug Onderzoek door de psychi- heeft volgens hem aange- ind dat het meisje op geen cele manier is mishandeld. ,We zijn in de wolken. Einde- is ons gezin compleet. Zij en ir broertje van twee maan- zijn nog niet tegelijk in huis feest", zegt de moeder van iberly, mevrouw W. Vene- in een eerste reactie op de spraak van de rechter. )e toen tien maanden oude nberly werd begin januari der toezicht gesteld door de de Kinderbescher- ng. Het kind was kort daar in voor de vierde keer met erklaarbare verschijnselen ademnood opgenomen in rij wel n Ze illeen 6-3 in de rudolf kleun het Academisch Ziekenhuis Lei den. Dat was reden om alarm te slaan. Volgens psychiaters van Curium, het academisch cen trum voor kinder- en jeugdpsy chiatrie, was het mogelijk dat de moeder aan het zeer zeldzame 'Münchhausen syndroom by proxy' leed. Dat houdt in dat ie mand om de aandacht van bij voorbeeld artsen te trekken zijn of haar kinderen mishandelt. Het echtpaar Venema heeft de conclusies van de psychia ters steeds aangevochten. De WD heeft in de Tweede Kamer vragen gesteld over de zaak. In haar antwoord kondigde staats secretaris Schmitz van volksge zondheid aan na de uitspraak van de kinderrechter haar standpunt in de affaire te bepa len. Het echtpaar Venema over weegt in afwachting van dat antwoord stappen met als in zet een eventuele schadever goedingtegen Justitie. den haag Ongeveer vijftig actievoerders van Greenpeace blokkeren vanaf vanochtend zeven uur met menselijke ketens de ingangen van het hoofdkantoor van Shell in Den Haag. De milieu-activisten protes teren hiermee tegen de plannen van Shell om het olieplatform Brent Spar, dat niet meer in gebruik is, in zee te dumpen. De Britse politie en personeel van Shell zijn vanochtend begonnen van het platform ac tievoerders van Greenpeace te verwijderen. De blokkade in Den Haag gaat door totdat Shell zich uit spreekt tegen de dumping. foto anp arthur bastiaanse ieuwe haring lein maar fijn separdingen pieter van hove Igens de kenners is de haring jaar 'klein maar fijn'. „De i-fezige ruggetjes smelten op de ig", aldus een liefhebber van- irgen bij de veiling van de ste Hollandse Nieuwe in Ji aardingen. De haringpopulatie in de oordzee daalt nog steeds, ermee wordt de trend van de atste jaren doorgezet. Volgens ecteur Jan-Willem Henfling n het Rijks Instituut voor Vis- rij Onderzoek (RIVO) is de si- atie nog niet zo ernstig als in jaren zeventig toen door de ;e haringstand een vangstver- d voor deze vissoort gold. iar de directeur sloot niet uit t bij een voortgaande daling n de populatie opnieuw 'in- ijpende maatregelen' moeten orden genomen. Definitieve inbevelingen zijn over een iar weken te verwachten. Volledig verzorgde excursiereizen naar Italië 10 dgn. Rimini 865.-1 'annuleringsplaatsen J 10 dgn. Lido di Jesolo 835,- 10 dgn. Moniga sul Garda 859.- laatste plaatsen m 1 Reis per luxe Bex Tourist Class bus 1 Verblijf in hotel in 2-pers. kamer met douche/toilet 1 Verzorging op basis van halfpension 1 Vrijwel elke dag'e Reisleiding door uw eigen Bex captain IBllEV/ Sportcentrum De Uithof in Den Haag wil eind volgend jaar de grootste overdekte ski piste van Europa openen. Het Haagse sportcentrum heeft hoge verwachtingen van dit te bouwen 'SnowDome', een in- doorpiste met echte sneeuw. In het voorjaar van 1996 kan met de bouw worden be gonnen. Het SnowDome vergt een investering van 10 a 12 miljoen gulden. Dat be drag wordt betaald door ex terne financiers. De piste wordt 150 meter lang en loopt schuin af, de breedte is maxi maal 45 meter. Een uurtje ski ën zal ongeveer twintig gul den kosten. 747, vindt het onbegrijpelijk dat de KLM het zo ver laat komen. „Mocht blijken dat KLM-vlie gers in vergelijking met relevan te concurrenten te duur zijn, dan valt daar best over te pra ten. De KLM begrijpt nog steeds niet dat onze voornaamste grief de arrogante en onbetrouwbare opstelling van de.directie is. In plaats van zakelijk overleg tracht de KLM de spanningen aan te wakkeren in het bedrijf. Anderzijds is de directie bezig werk af te stoten naar het bui tenland." Inmiddels bereiden de andere werknemers van de KLM zich voor op de werkonderbreking. 085 248 448 PIE>a at/mvr 9.00 tot 21.00 u Verwacht bij Darling Market, de nog te openen wereldmarkt in Rijswijk. Dus binnen- en buitenlandse ondernemer, pak die I kans en bezoek de Open Dag op 28 mei, 10-16 uur, Volmer- I laan 12, Rijswijk Z-H, Plaspoelpolder. Tel. (070) 319 49 02. I ZONDAG 28 MEI: OPEN DAG I VOOR STANDHOUDERS DARLING MARKET J De Vereniging Nederlands Ca binepersoneel (VNC), die wel een CAO met de KLM heeft af gesloten, zegt respect te hebben voor het standpunt van de vlie gers. Toch heeft de VNC de KLM gevraagd alles in het werk te stellen om acties te voorko men. „Als de punctualiteit langdu rig- wordt verstoord, zal dat structureel inkomsten en passa giers kosten", aldus het VNC- bestuur. Het cabinepersoneel wordt opgeroepen gewoon aan het werk te gaan en niet anders te handelen dan bij 'gewone' vertragingen. HET WOORD IS AAN Godfried Bomans Eén balans zie ik duidelijk: hogere welvaart, lagere humaniteit. VANDAAG Binnenland- Buitenland Cultuur Economie/Beurs- Programma's Randstad HET WEER Verwachting van het KNMI tot morgenavond Af en toe zon Af en toe zon en kans op een re- gen- of onweersbui. Middagtem- peratuur 23 graden. Wind zwak tot matig. leiden hans koenekoop Leidenaars jonger dan 27 jaar kunnen vooralsnog geen aan spraak maken op een parkeer vergunning. Dat valt op te ma ken uit de weigering van be stuursrechter Van Reenen om de 26-jarige Jeroen Zandt een vergunning te verstrekken. Zandt, oud-student rechten en woonachtig aan de Vliet, is een rechtsprocedure begonnen te gen de inmiddels drie jaar oude leeftijdsmaatregel van de ge meente. De afwijzing heeft nog geen definitief karakter. De be stuursrechter heeft in feite al leen nog maar bepaald dat zo lang de rechtsprocedure loopt, Zandt geen recht heeft op een parkeervergunning. De procedure van Zandt is te beschouwen als een proefpro ces. Hoewel reeds drie jaar oud, is niet eerder een inwoner van de binnenstad in beroep gegaan tegen de maatregel dat mensen jonger dan 27 geen parkeerver gunning kunnen krijgen. Zandt vecht de maatregel aan omdat Onteigening Jeruzalem gaat niet door tel aviv ad bloemendaal correspondent De zeer omstreden onteigening van 53 hectare land in Oost-Je- ruzalem gaat voorlopig niet door. De Israëlische regering heeft dat gisteren besloten. Het besluit is gepresenteerd als een compromis met twee kleine Arabische partijen, die dreigden met de hulp van de oppositie het kabinet ten val te brengen. De Arabische Democratische Partij en de communisten had den moties ingediend waarin ze een herziening eisten van het onteigeningsbesluit. De Likud en een aantal leden van andere oppositiepartijen waren van plan de moties te steunen, in een poging de minderheidsre gering van premier Rabin ten val te brengen. Nadat het debat in het parle ment was begonnen, bereikte de regering achter de schermen een compromis met de Arabi sche fracties, waarna de moties werden ingetrokken. Maar alles wijst erop dat Rabin zijn besluit de landonteigening niet uit te voeren al had genomen voor het debat begon. Pas na een aanval van de twee Arabische fracties op de regeringspolitiek, stelde minister Peres de Knesset op de hoogte. Pagina 2: Rabin vindt slimme uitweg. BUSINESS DAYS bij 0UDSH00RN BV hij vindt dat een groep i wordt gediscrimineerd. Er is volgens de oud-student geen re delijk argument te verzinnen waarom mensen onder de 27 jaar een parkeervergunning kan worden ontzegd. 4 De gemeente moest drie jaar geleden iets bedenken om de enorme druk op het aantal be schikbare parkeerplaatsen in de binnenstad te verlichten. Op de zitting vorige maand werd niet duidelijk waarom de gemeente indertijd koos voor de leeftijds grens van 27 jaar. Daarom wilde rechter Van Reenen dat eerst uitgezocht hebben. Uit de boven water gekomen stukken is op te maken dat die leeftijdsgrens toevallig op 27 jaar is gesteld. Er blijkt geen re latie te bestaan, zoals de rechter zelf veronderstelde, met de OV- jaarkaart voor studenten. „Indertijd is wel ter sprake ge weest om iedereen die in het bezit was van een OV-jaarkaart uit te sluiten van een parkeer vergunning. Maar omdat de NS zijn bestanden niet wilde vrij geven, is die variant gesneu veld", weet G. Weeland van de dienst Parkeerbeheer te mel den. Uiteindelijk heeft de ge meente laten uitzoeken hoeveel parkeervergunningen er te veel waren voor de binnenstad. 'Ja zuster, nee zuster' in nieuw jasje hilversum-amsterdam gpd-anp De omroepen op Nederland 3 (VARA, VPRO en NPS) hebben plannen voor het opnieuw op nemen van de TV-serie 'Ja zus ter, nee zuster', waarvoor Annie M.G. Schmidt in de periode van 1966 tot 1968 de teksten maak te. De schrijfster overleed zon dag op 84-jarige leeftijd. Volgens VARA-woordvoerder Elsendoorn is het de bedoeling de het 1995/1996 op dinsdagavonden uit te zenden. Adelheid Roosen en Paul de Leeuw worden ge noemd als mogelijke hoofdrol spelers. De overleden schrijfster wordt morgen op begraafplaats Zorgv- lied in Amsterdam ter aarde be steld. De begrafenis heeft plaats om 14.00 uur en is openbaar, aldus uitgeverij Querido. De uit gever maakt geen speciale her drukken van het werk van Schmidt, want al haar werk is nog gewoon verkrijgbaar. Wel verschijnen dit jaar nog bees tenversjes, ter gelegenheid van de kinderboekenweek in okto ber, en een boekversie van Ib1 beitje. Als u een van deze vier produkten koopt krijgt u een toegangskaart voor het fantastische park Walibl Flevo, ter waarde van 29 gulden... cadeau! Zwitsal Bijdehandjes, 1 Q Q Q lotion, duo navulpak lj."u Zwitsal Bijdehandjes, 7 Q Q olie, duo navulpak „„i lajO Zwitsal Baby-shampoo, duoflacon 2 x 200 ml Zwitsal Baby-badschulm, duoflacon 2 x 200 ml Actlevootwaarden: minimaal 2 betalende b Gratis toegangskaart geldig t/m 09-07-1995 en van 01-09-1995 t/m 29-10-1995 Kinderen t/m 3 |aar Deze week alleen bij Albert Heijn. oh Sho •rkplaats - magazijn - administratie: Touwbaan 5 (hoek Rietschans), Leiderdorp. Tel. 071-410141 Zie onze advertentie op pagina 18

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 1