Je moet publiek niet opjutten' 'Kuiper en Berbée gaan op vakantie' Cultuur Kunst Leiderdorpse operette waar feest Kunstenaars over tijd Kleurrijke impressie van Mahler IIJDAG 12 ME11995 chef gert visser, 071-356441 Mexicaanse kunst in Hillegom imcgom Bij de Kulturele Raad Hillegom is van 14 tot en met 28 !ei de expositie 'Magie en mysterie in Mexico' te zien. Er wor- en schilderijen, foto', kleden en keramiek getoond. Tegelijker- ijd wordt een expositie gehouden met schilderijen, tekeningen n beelden van de docenten Marianne Zvvollo en Rimo Kings- (ia, geïnspireerd door Indiaanse mythologie. Deze expositie luurt tot 23 augustus. In de maanden juni, juli en augustus ïordt weer de zomeracademie gehouden waarop cursusten zich linnen bekwamen in tekenen, schilderen en ruimtelijke vorm- ieving. Voor meer informatie: tel. 02520-29653 j'an Gogh haalt 20 miljoen op veiling York Op de kunstveiling van Christie's in New York is het childerij Jonge Man met Pet van Vincent van Gogh gisteravond oor ruim 20 miljoen gulden verkocht. Tot veler verbazing kwam latisse's Vrouw met Blauwe Hoed, die op 5,3 miljoen was ge- chat, niet verder dan 1,8 miljoen. muziek recensie susanne lammers Eine Nacht in Venedig; Operette van Jo- hann Strauss jr door het Leiderdorps Operette Gezelschap en het Amsterdams Promenade Orkest o I v PeterTol M m v het Leiderdorps Revue Operette Ballet Muzikale leiding: Jack de Bie. Gehoord 11/5, Rijnlands Lyceum, Oegstgeest. Nog te horen: 12/5 en 13/5, aldaar Perfectionisten. Dat zijn de le den van het Leiderdorps Ope rette Gezelschap. Alles is tot in de puntjes verzorgd. Dat begint al vóór je de zaal ingaat: met eenvoudige maar doeltreffende middelen wordt het publiek al in Venetiaanse sferen gebracht. Ook de aankleding van zangers en podium is ronduit overwel digend. Maar dat zijn in wezen toch bijzaken: het gaat om de muziek en hoe die gebracht wordt. Deze 'Nacht in Venedig', niet de allermooiste operette van Strauss junior, biedt overtui gend spektakel. Men zingt en acteert zoals het in een operette betaamt en door de, vooral na de pauze, meeslepende begelei ding van het Amsterdams Pro menade Orkest wordt het een waar feest. Het verhaal is bar ingewik keld, zelfs naar operette-maat staven is het aantal verwikkelin gen en persoonsverwisselingen verwarrend groot. Er is een Don Juan die graag eens feest zou vieren met een, getrouwde, da me. Om dat ondanks haar ja loerse man voor elkaar te krij gen, is er zoveel list en bedrog nodig, dat niemand meer weet waar hij aan toe is. Maar het eindigt in een perfecte carna valsstemming met twee huwe lijken in het verschiet. Dat de verhaallijn toch goed te volgen is, is deels te danken aan regi- seur Lida Spaans en aan de zan gers-spelers, die elk karakter herkenbaar maken. Maar be langrijker is dat de niet gezon gen verbindende teksten in het Nederlands zijn. De beste prestatie wordt gele verd door sopraan Ellen van Holland. Zij heeft een zuivere, lieve stem, die moeiteloos over het in verhouding niet geringe geluid van het orkest heen komt. Bovendien zijn haar ac- 'reek de Jonge morgenavond in Leidse Schouwburg beeldende kunst llderend gelach in een ziekenhuis. Dat hoor je niet veel. jorgenmiddag misschien dan eindelijk. Dan opent [eek de Jonge de nieuwe vrouwenkliniek in het AZL. En [avonds staat hij op de planken van de Leidse Schouw- j met zijn theaterprogramma 'De Tol'. Aan de voor bond van dat optreden een gesprek met hem over Lei- in, de rol van het hedendaagse cabaret en snoepgoed in ïijoegoslavisch mijnenveld. cees van hoore ;k de Jonge bewaart goede jrinneringen aan Leiden. Over schouwburg aan de Oude st heeft hij niets dan lof. ,,Ik id het een van de leukste the- ers van Nederland. Voor mijn el zeker. Of 'The Phantom of Opera er tot zijn recht zou men, vraag ik me af. Maar Dr mij is dat type theater heel Med." Leiden ken ik voor de rest it echt goed. Ik heb me in 65 eens proberen in te vech- s stil n op Minerva. We kwamen )rige et de eerstejaars uit Amster- 'ano m even op bezoek. Je moest tar de trap zien te veroveren, heb mijn bril maar meteen heef op mijn hoofd gezet en e Pa n aan de kant gaan zitten. Ie- 't reen was behoorlijk lam, dus ■fee it maakte eigenlijk niets meer l3oi| als je een klap op je bek gesn eeg. Maar daar had ik op dat ciment toch even geen zin in." ,Ik heb met Neerlands Hoop ik nog wel opgetreden in Mi- Birva. Je werd er natuurlijk ge- hoffeerd, maar daar konden pin die tijd wel tegen. Nu zou niet meer kunnen verdra- n. Dat overdreven gedoe. La- ze dat maar in hun eigen doen. Het is ook een beetje archaïsch. Maar het schijnt een oerbehoefte van mensen te zijn om zich met drank als alibi te misdragen. Ik vind drank nooit een excuus." Dat doet me denken aan de af faire Van Gaal. Aan de suppor ters die het in spreekkoor had den over zijn 'kankerwijf. Je noemde Youp van 't Hek. die het in zijn column voor Van Gaal opnam, naïef „Ja. En je snoert jezelf als caba retier natuurlijk de mond. Je ontneemt jezelf de kans om dingen te roepen en te zeggen. Maar dan wenst Youp van 't Hek op het toneel wel weer Henk van der Meijden een on geneeslijke ziekte toe. De balda digheid van die supporters is een uitloper van de maatschap pelijke verwording. Het is de enige manier waarop ze zich nog kunnen manifesteren. Wat moetje anders als je onder poli tiebegeleiding en de waakzame blik van honden naar een hok wordt gevoerd? Misschien zijn de F-side supporters wel de ca baretiers van het stadion. Ze prikkelen, ze geven aan hoe de cadent de samenleving op dit ogenblik is." „Die decadentie heeft ook wel zijn consequenties voor het ca baret. Wanneer het zo misera bel gesteld is met de zogenaam de burgermoraal, heeft zwarte humor eigenlijk nog weinig zin. Op het moment dat de burger moraal zoetjes is, zedeprekerig, is het van belang om daar als kunstenaar iets provocerends tegenover te zetten. Maar zoals het nu ligt, dient de kunstenaar een moraal te stellen. Je moet de mensen nu niet gaan opjut ten, opstoken." Als je dat bericht .leest over die blauwhelmen die voor kinderen snoep zouden hebben gegooid in een Joegoslavisch mijnenveld, dan blijven er voor de cabaretier toch nog maar weinig cynismen over, of niet? „Ach, als studenten het hadden gedaan, waren het studenten grappen geweest. Het heeft alle maal met verveling te maken. En angst. Het zal zeker in mijn programma aan de orde ko men. Hoe weet ik nog niet. Het is allemaal nog vrij vers. Wij hebben nog altijd het gevoel dat we van die brave soldaten heb ben, maar dat is natuurlijk niet zo. Als mensen in een bepaalde situatie met een groep bij elkaar zijn dan krijg je dit soort exces sen." „Je moet altijd voor ogen houden waar de mens toe in staat is. En dan kom je uit bij het fascisme. Daarmee bedoel ik niet dar we de Duitsers nu nog moeten aanspreken op de Tweede Wereldoorlog. Daar ge loof ik sinds jaar en dag niet meer in. Dat wordt alleen nog door Studio Sport in stand ge houden. Je kunt niet altijd haat blijven prediken." „Ik vergeet daarbij echt niet wat sommige mensen in die tijd hebben doorgemaakt. Ik heb laatst een aantal van die Cana dese bevrijders gesproken en dat is niet mis. Door die her denkingen hebben ze echt het gevoel dat ze zijn geëerd. Waar ik dan weer gallisch van word, is dat die Pieter van Vollenhoven dan voorop rijdt in een jeep en zich door de menigte laat toe juichen. Dat vind ik smakeloos. Ik denk dat enige bescheiden heid hier op zijn plaats was ge weest." recensie roos van put Expositie Niek Satijn en Yvonne Fontijne fotowerk en grafische technieken Te zien t/m 28/5, do vnjza en zo 13 00-18.00 uur en op afspraak. Galleria Propitia, Nieu we Rijn 93, Leiden Wanneer je op een zonnige len tedag bij Galleria Propitia bin nenstapt, verdwijnt je zomer stemming vrijwel onmiddellijk. Eenmaal over de drempel van de galerie waan je je in een ruimte waar rouw, treurnis en somberheid de boventoon voe ren. Zwart, grijs, vormen van een grafzerk, een zandloper, een afbeelding van een graf, doemen in het heldere licht van de galerie op. Associaties met de dood krijg je direct, zonder dat je nog maar één werk van de expositie goed hebt bekeken. De kunstenaars die nu fotowerk en grafisch werk exposeren zijn Niek Satijn en Yvonne Fontijne. Satijn is al meer dan twee jaar bezig met het onderwerp 'tijd'. Vanuit het thema 'leven en dood' verbeeldt hij een cyclus in fotowerken. Het leven houdt echter niet op bij de dood, maar begint juist dan. Het is een ver trekpunt voor iets nieuws. In de keuze van zijn titels verwijst Sa tijn nadrukkelijk naar de the matiek. 'En hoe nu verder', 'smal zwart gat' en 'voor eens en altijd' spreken voor zich. De beeldelementen die Satijn gebruikt om zijn ideeën te visu aliseren zijn nu eens overduide lijk (afbeelding van een zandlo per, fragment van een grafzerk), dan weer spreekt hij in raadsels, die gedeeltelijk te ontrafelen zijn. Zoals bijvoorbeeld het werk 'de kans op onsterfelijk heid' (hoogdruk/assemblage). Op een groene achtergrond heeft Satijn pauweveren beves tigd, daarnaast zijn vormen te zien die lijken op een dobbel steen. In de renaissance was de pauw het symbool voor onster felijkheid en een goddelijk dier. De vorm van de dobbelsteen in combinatie met de groene ach tergrond is een verwijzing naar het gokken. Wanneer je in het leven een gokje waagt, is de kans op een beloning aanwezig. Satijn verwoordt dit zo: „Hoe veel moet je gokken om jezelf te overleven? Als je gokt. kan een beloning (leven na de dood, goddelijke onsterfelijkheid?) je prijs zijn. Een ware overwinning op de tijd. Welke gokken je dan moet wagen, laat Satijn in het midden. Dat is nou jammer, want als je al onsterfelijk zou willen worden, heb je wel een probleem. Zou Satijn zelf de op lossing weten? Zonder dat je de visualisering van de thematiek begrijpt, kunnen de werken je echter wel aanspreken. Het grafisch werk van Fontij ne is in glas gevat. Hierdoor is het van twee zijden te bekijken. De vormen van enkele werken doen zeer sterk denken aan grafzerken. Haar vormen op het platte vlak zijn momentopna men van objecten die in bewe ging zijn. De vormveranderin gen legt zij vast op de compu ter, waarna deze in grafische drukvormen worden omgezet. Ook zij is bezig met beweging in tijd, maar weer op een heel an dere manier. De vormen lijken vaak amorf te zijn. Hierdoor denk je al snel letterlijk aan de dood: ontbinding en verval. In combinatie met de zwarte om lijstingen is de sfeer die uit het werk spreekt, wellicht niet be wust zo bedoeld, zeer somber. Net als het werk van Satijn. muziek recensie #jos ruiters ncertgebouw Amsterdam, Mahler Est Concert door de Wiener Philharmo^- «r Dingent: Simon Rattle Uitgevoerd: vende Symfonie' van Gustav Mahler. Gehoord: donderdag 11 mei. er over een week wordt na- ikaart over het Mahler Feest het grote succes en de we- Idwijde uitstraling worden ge temd, wordt er uiteraard ook irgeleken. Welk orkest, of be- welke dirigent, toonde de eeste affiniteit met Mahler? ientleman' Bernard Haitink, ijdele Riccardo Muti, de 'ver- ssing' Riccardo Chailly, de oteske Claudio Abbado, of lisschien... Simon Rattle, de ichtige Engelse dirigent die ngeert of hij een dirigeerstok- heeft ingeslikt, maar absoluut leet wat hij met Mahler wil. In een redelijk opzienbarende itvoering van Mahlers 'Zeven- Symfonie' verraste hij vriend en vijand met zijn gedreven manier van dirigeren. Ratüe en de Zevende zijn eigenlijk beiden vreemde eenden in de bijt en vanuit deze optiek volkomen vertrouwd aan elkaar. Kenners weten de Zevende maar moei lijk te plaatsen door een rode draad die verstopt zit in een in gewikkelde materie van noten en een controversiële vorm structuur. Rattle bedacht voor de or kestopstelling een nieuwe vari ant: het strijkorkest zag er van links naar rechts als volgt uit: de eerste violen, dan de celli, ver volgens de alten en dan pas de tweede violen. Het geluid ver spreidde zich zodoende en kreeg een ruimtelijk effect, zoals luidsprekerboxen die in tegen- fase staan opgesteld. Toch had Rattle, die ais een satelliet om het wijd verspreide orkest draai de, alle greep op de Weners. Veel meer dan Riccardo Muti begin deze week bracht Rattle behoorlijk wat leven in de brou werij en smeedde hij de Weners aaneen. Het eerste deel kolkte en bruiste aan alle kanten. Ma hler ademde onder Rattle en liet een kleurrijke impressie van een grillig Oostenrijks landschap zien. In het tweede deel was het hout onzuiver. Dat lijkt het han delsmerk van de Wiener Phil- harmoniker en absoluut sto rend voor een homogene uit voering. Rattle leek zich daar aan nauwelijks te storen. Zijn aandachtsveld richtte zich op de symfonie als geheel. Toch blijkt het Weens Philharmo- nisch orkest minder gediscipli neerd dan bijvoorbeeld de Ber- lijners. Het laatste deel van Ma hlers Zevende klonk bij de Wie ner Philharmoniker vrijgemaakt van alle gecompliceerde hoofd stukken in Mahlers muziek. De spanningsboog bleef tot en met de laatste noot krachtig en had een maximum aan spelvreugde. IIEUWE CD'S David Sanborn - 'Pearls' (Elek tra/Warner Music) Het lijkt erop dat Sanborn een beetje geschrokken is van de po sitieve kritiek op zijn laatste cds. Om alles weer recht te zetten, heeft hij maar besloten om een album met alleen overbekende ballads te maken waarop zo wei nig mogelijk origineels te horen is. Van de aanwezigheid van coryfeeën als Christian McBride en Kenny Barron is helaas wei nig te<merken. Fans van het ka rakteristieke geluid van deze alt saxofonist komen wellicht aan hun trekken, anderen worden verwezen naar eerder werk, zoals 'Another Hand' of 'Up front'. Ken Vos KLASSIEK Mahlen Symfonie nr. 8. Cheryl Studer, Sylvia McNair, Anne So- fie von Otter, Peter Seiffert, Bryn Terfel, Jan-Hendrik Rootering e.a., Berlijns Radio koor, Praags Philharmonisch Koor, Tölzer Knabenchor, Ber liner Philharmoniker o.I.v. Claudio Abbado (DG) Mahlers gigantische Achtste Symfonie is niet de populairste, maar wel de meest 'opera-achti- ge' uit de cyclus. Tijdens het Amsterdamse Mahler Feest zal Riccardo Chailly twee uitvoerin gen dirigeren (op 16 en 17 mei) en onlangs verscheen op twee cd's een live-opname onder zijn landgenoot Claudio Abbado. Het werd een uitvoering die iedere twijfel omtrent het werk zelf naar het tweede plan verwijst. Abbado, melodieus in hart en nieren en wars van ieder effect- werk, maqkt deze 'Symphonie derTausend' tot een fraai uitge balanceerd klankkasteel, vol subtiliteiten en langs spannings bogen. Solisten, koren en orkest reageren in grootse stijl en het geheel verdient alle lof. Boven dien bracht DG parallel aan het Mahler Feest de complete cyclus onder Abbado uit in een aan trekkelijke doos met twaalf cd's. Aanbevolen! Paul Korenhof Kuiper en Berbée proberen een ontspannen vakantie te houden. Leidse straattheaterartiesten binnenshuis FOTO GERDA BOSMAN leiden paulien koopmans Het lijkt moeilijk een ernstig ge sprek te houden met de twee straattheaterartiesten Klaas Bol huis (Kuiper) en Wilco Maas (Berbée). In Leiden zijn Kuiper en Berbée geen onbekende na men. „Zelf geloven we daar geen barst van", zegt Bolhuis met een zo serieus mogelijke uitdrukking op zijn gezicht. „Sinds vorig jaar werken we samen. Ik heb het wel alleen ge probeerd - op het strand en in het Van der Werfpark - maar samen is beter dan alleen. Hoe wel, gisteren kregen we nog ru zie over de vraag bij welke bus halte we moesten uitstappen, vertelt Bolhuis, terwijl hij zijn collega nog steeds nijdig aan kijkt. „Daarvoor hebben we nooit eerder voorstellingen ge geven. Ik ging wel regelmatig naar toneel en ballet, maar daar bleef het bij." Maas onderbreekt Bolhuis: „Ik wilde nooit mee, maar ik moest van Klaas." „Wanneer ik door de stad liep, bleef ik vaak staan kijken bij straattheater-acts." Afgelopen zomer traden Kuiper en Berbée op tijdens de Lakenfeesten, ea op drie oktober speelden ze in de Leidse binnenstad één van hun acts. Tijdens het straattheaterfesti val 'De straat in huis' komende zaterdag in het LVC spelen zij hun act 'Kuiper en Berbée gaan op vakantie'. De voorstelling laat de heren Kuiper en Berbée zien die bepakt en bezakt, met klaptafel en vouwstoeltjes op vakantie gaan. Ze zijn op zoek naar ontspanning en spannen de avonturen. Eenmaal op de plaats van bestemming aange komen, zingen ze een trekkers lied, zetten hun houten zelf- bouwtent op, koken een potje spaghetti met tomaten-gras- saus en bestuderen flora en fau na in hun nieuwe omgeving. Maar al spoedig verstoren ze hun eigen rust. „Dat zit nou eenmaal in ons, ook in werke lijkheid", vertelt Bolhuis. 'Kuiper en Berbée gaan op vakantie' is een straat-act vol knipogen naar de slapstick. Bol huis en Maas laten zich voor hun acts vooral inspireren door de befaamde Franse clown Tati, de Dikke en de Dunne, en de Engelse komiek Mister Bean. Op de vraag of ze voor zater dag nog druk aan het repeteren zijn, antwoordt Maas dat ze dat niet meer nodig hebben. „We kennen het stuk goed genoeg en de rest improviseren we." Over Bolhuis zegt hij, dat deze toch nooit iets weet. „Dat heb ik geërfd", legt Bolhuis uit. „Mijn moeder volgt ook al voor de derde keer een cursus Duits." Bolhuis wijst naar Maas. „Hij heeft wel een goed geheugen. Vraag maar eens iets over schaatsen." Maas weet meteen het antwoord op de vraag naar de snelste schaatstijd op de vijf kilometer van het Europees Kampioenschap. „Falco Zand- stra, 6.40.01." „Meestal spelen we op straat, bij festivals en op campings, maar deze keer spelen we onze BIOSCOPEN teerprestaties in het komische ruimschoots voldoende om een bijdehand meiske neer te zet ten. Een andere glansrol is voor haar 'geliefde': Martin van Os. Deze twee tillen de voorstelling naar een hoog niveau. Opvallend is hoe goed de stemmen van de solisten met elkaar kleuren. In het kwintet aan het einde van de eerste acte wordt daarvan een voorproefje gegeven. Na de pauze kan men zich verheugen in het duet 'Sie sagten meinem Liebesfeh'n' en vooral in 'Die Tauben von San Marco'. Het koor voegt daaraan een aanstekelijk enthousiasme toe - en daverende finales. act binnenshuis. Het voordeel daarvan is dat mensen echt voor een voorstelling kunnen gaan zitten. Onze act leent zich daar goed voor. We-staan niet op een podium, maar op een willekeurige plaats in het LVC. Net als op straat", zegt Klaas Bolhuis. Over de reacties de Kuiper en Berbée op hun voorstellingen krijgen, zeggen ze eensgezind: „Meestal reageren mensen wel goed op onze voorstellingen. Toch barsten kinderen soms in huilen uit, maar vooral bij ou dere dames doen we het heel goed. 'De straat in huis', straatthea terfestival in het LVC aan de Breestraat. Te zien vanaf 21.00 uur: Kuiper en Berbée, Wilma Paalman, Jakjo, Dolly Rockers, Bert Romijn, Henk bingo the Bingoletes en Enge Buren. Voorafgaand aan de straat theater-acts om 20.00 uur de film 'La Strada' van Federico FellinL LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 Outbreak 16 jr., dag. 18.45 en 21 15. 101 Dalmatiërs al., vr t/m zo en woe 14.30 uur. LID0 2 Richie Rich al., vr t/m zo en woe 14.30. Pret-a-Porteral., dag. 18.45 en 21.15. LI DO 3 Legends of the Fall al., dag 18.45; vr t/m zo en woe ook 14.15. Pulp Fiction 16 jr., dag. 20.45. LIDO 4 Dumb and Dumber 12 jr., dag 18.45; vr t/m zo en woe ook 14.30 Forrest Gump al dag. 20.45. STUDIO Stargate 12 jr., dag 18.45 en 21.15; vr t/m zoen woe ook 14.15. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19. Streetfighter 12 jr., dag. 19.00, 21.30; zoook 14.30. TRIANON tel: 071-123875, Breestraat 31. 1492 Conquest of Paradise do t/m zo alleen 20.00. Time Cop do t/m woe 19.30, 21.45. KIJKHUIS tel: 071-142895, Vrouwen kerksteeg 10. Killing Zoë do t/m woe 19.30, 21.45. Vive I'amour do t/m zo 20.00, 22.15. The House of the Spirits ma 20.00 Caro Diario di 20.00, 22.15 Philadelphia woe 20.00, 22.15 uur LAK CINEMA tel: 071-124890, Cleve ringaplaats 1 Blade Runner vr 12 30. Flatlinersvr 14.45 Akiravr 17.00 Metropolis vr 20.00 Until the end of the world vr 22.15 A City of Sadness ma 20.30 uur LVC tel: 071-146449, Breestraat 66. I Clowns vr 20.00. La Strada za 20.00. ALPHENAAN DEN RUN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Dumb and Dumber al.. dag. 18.45, zoen woe ook 13.45; zoook 16.15 Leon 16 jr., dag. 21.15. EURO 2 Richie Rich al.dag. za zo woe 13.45; zoook 16.15. Nell al.. dag. 18.45, 21.15 EURO 3 Outbreak 12 jr., dag. 18.45, 21.30; za zo woe ook 13.45; zoook 16.15 EUR04 Forrest Gump al.dag 20 30. 101 Dalmatiërs al.. dag. 18.30. za zoen woe ook 14.00; zoook 16.15 PARKFILMHUIS tel: 01720-93737, Corn Geellaan 2. Mon Oncle vr 20 30 Jour de Fête za 20.30. Playtime zo 20.30 VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071 790698, Prinses Marijkelaan 4. Duimelijntjeal., za zo woe 14.00, Kuifje en het Haaienmeer al.Ne- derl. gespr.; zo woe 15.30. DEN HAAG ASTA 1 tel: 070-3463500, Spui 27. Malice 16 jr.. dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2 Stargate 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45.21.30 ASTA 3 Highlander 3, The final conflict 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 tel.070-3471656, naast Centraal Station. Pret-a-porteral., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Forrest Gump 12 jr., dag. 13.15, 16.30, 20.30. BABYLON 3 Immortal B 21.30; do vi 16.00. De Tasjesdief al., za zowo 13.15, 16.00. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15. De Vliegende Hollander 16 jr., dag. 13.15, 17.00,21.00. METROPOLE2 Legends of the fall 12 jr., dag. 18.45,21.30; do vr madiook 13.15, 16.00. 101 Dalmatiërs za zo wo 13.15, 16.00. METROPOLE3 Outbreak 12 jr., dag. 18.45, 21.30; do vr madiook 13.15, 16.00. Richie Rich al., za zowo 13.15, 16.00. METROPOLE4 Muriel's Wedding al., dag. 13,15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 5 Pulp Fiction 16 jr., dag. 2115 101 Dalmatians al dag. 13.15, 16.00, 18.45. MOVIEWORLD tel. 070-3515778, Kurhausweg2. Disclosure 'Sex is macht' 12 jr., dag. 19.10,22.05. Bullets over Broadway al., dag. 19.40; do vr ma di ook 13.30. Needful Things 16 jr., dag. 22.15; dovr madiook 16.10. Stargate 12 jr., dag. 13.00, 15.50, 18.45,21.35. Pret-a-porteral.dag. 12.30, 15.20, 18.20,21.10. Malice 16|r.,dag. 13.20, 15.30, 18.55,21.00. Outbreak 12 ir 18.35,21.25 Highlander 3, the final conflict 12 jr.,dag. 19.30, 21.55; dovr ma di ook 14.00, 16.30. Streetfighter 12 jr., dag. 13.10, 16.00, 19.10,21.50. Streetfighter 12 jr., dag. 11.30, 14.00, 16.30, 19.10,21.55 101 Dalmatiërs al., za zowo 14.10, 16.10. Dumb and Dumber alza zo wo 14.00. 16.30. Richie Rich dag. 13.50, 16.20. ODEON 1 tel 070- 3462400/3462401. Herengracht 13 Street Fighter 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 3 Drop Zone 16 jr., dag. 18.45, 21.30; dovr ma di ook 13.15, 16.00. 101 Dalmatiërs al., zazowoe 13.15, 16.00. ODEON 4 Riksbioscoop The Specialist 16 jr.dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.15, 21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191. KillingZoe 16 jr., dag. (beh ma) 21.45; wo ook 16.15. Trés Irmaos 16 jr., dag. 21.45; zowo ook 16.15. Lamerica 16 jr., dag. 19.30; wo ook 14.00. Ludwig 1881 16 jr.. dag. 19.30, 21.45:zowo 16.15. Sneak Preview 16 jr., ma 22.00. Films uit Servië, Bosnië en Slovenië dag. 19.30; zoook 14.00. The Bear al., zowo 14.00. De Notenkraker al., zo wo 14.00.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17