Alphen laat Lugdunum ontsnappen Moord wijk 'met stip' opnieuw n de LD-finale %m Sport Kistemaker staat altijd borg voor een vol stadion Gerard Bakker jr. en het gezeur over de achternaam Snookerij 2 gedegradeerd uit Superleague Heister slaat woede van zich af VSB'BANK Eö Electrolux l/OENSDAC 10 MEI 1995 UTRECHT GPD Het credo van Simon Kistema- even simpel als doeltref fend. „FC Utrecht hoort in de subtop en daar zal ik de club ook brengen. Maar wat veel be langrijker is, er zullen veel meer kijkers naar Galgenwaard ko men. Overal waar ik werkte, vlogen de toeschouwerstotalen omhoog. Kijk naar Dordrecht of naar De Graafschap. Kiste maker staat borg voor attractief voetbal. Dat is geen gezwollen taalgebruik, maar realiteit." Kistemaker (54) kijkt zijn ge sprekspartner doordringend aan. „Kom over een half jaar nög maar eens terug. FC Utrecht is een voetbalstad, dit publiek verdient een strijdvaar dige ploeg. Ik herinner me DOS, Elinkwijk en Velox. Drie goede clubs in het hart van Ne derland. Maak me nou niet wijs dat deze club ten dode opge schreven zou zijn, zoals ik on langs in een krant las. Een be trouwbare sponsor, een actieve achterban en een goed stadion. Vertel mij maar eens welke trainer dergelijke faciliteiten in handen krijgt. Ik begrijp dan ook niet dat er collega's zijn die FC Utrecht hebben afgezegd." Voor het eerst in zijn voetbal loopbaan heeft Kistemaker een contract voortijdig afgebroken. „Eerlijk gezegd ging me dat wel aan m'n hart, maar Telstar heeft zich grootmoedig opge steld. De club was gedwongen om enkele spelers (Plug, Hoop, Oostrom) te verkopen zonder dat de transfergelden opnieuw geïnvesteerd werden. Dat was contractueel wel vastgelegd, zodat het steeds moeilijker werd voor mij om me uit te le ven. Ik ben een prestatietrainer pur sang. Wanneer ik niet meer vooruit kan met een spelers groep, raak ik in conflict met mezelf. Dat wisten ze bij Tel star natuurlijk ook, daarom ben ik dankbaar voor deze kans. De mogelijkheid om me nu te ver beteren." Simon Kistemaker is bezig aan zijn tweede seizoen bij Tel star, komende zaterdag wacht de laatste confrontatie met kampioenskandidaat De Graaf schap. Daarna komt FC Utrecht aan de beurt. Er staat bijvoorbeeld op korte termijn een gesprek met Edwin Gorter op de rol. „Ik kan me niet voor stellen dat hij écht wil stoppen. Uit zijn eigen mond wil ik ho ren waar het aan schort. Gorter zou bijzonder goed in mijn speeltrant passen, maai' hij moet natuurlijk wel willen. Ik ga daar mijn uiterste best voor doen, zo'n goede voetballer laat je niet zomaar vertrekken." Kistemaker heeft geen ge heim, zoals hem wel wordt toe gedicht. „Ik blijf gewoon me zelf. Naar de spelersgroep, naar de media. Wanneer je een rol gaat spelen, prikken de voet ballers daar meteen doorheen. FC Utrecht heb ik altijd een fij ne club gevonden, acht jaar te rug was ik bijna gekomen. Met de toenmalige voorzitter Kern kamp was ik rond, maar hij werd toen opgevolgd door Aal- bers die een contract afsloot met Nol de Ruiter. Ik doe daar niet moeilijk over, soms loopt het zo in de voetballerij." DUIVENTIL loutiniers loodsen Kikkers naar LD Clip-finale 0-0. ugdunum ontpopt zich dit seizoen als cupfighter. Een J ;eek na het winnen van de Zilveren Molen plaatsten de eidse Kikkers zich gisteravond in Alphen aan den Rijn oor de finale van het toernooi om de Leidsch Dagblad )up. Overtuigend ging dat tegen afdelingsclub Alphen iverigens allerminst. Met het kleinst mogelijke verschil 1) voorkwam de zondagtweedeklasser een nieuwe tunt van de reuzendoder. volgen voor hem en zijn weinig geïnspireerde medespelers. Bij een lukraak afstandsschot van Alphenaar Gerben van der Neut slaagde hij er niet in de bal uit het doel te houden. Gelukkig voor Lugdunum had scheids rechter De Graaf al gefloten, omdat hij vanuit zijn ooghoek een Alphenaar buitenspel had zien staan. „Eigenlijk blies ik te vroeg", zei De Graaf na afloop. „Had ik dat nagelaten, dan had ik helemaal niet gefloten, want de speler die ik zag stond ach teraf bekeken niet hinderlijk buitenspel." Door die voorbarige scheids rechterlijke beslissing bleef Al phen in de slotfase aanhikken tegen een 2-1 achterstand. In de eerste helft had- de thuisclub nog binnen de kortste keren de openingstreffer van Van Tonge ren weggepoetst. De pijlsnelle Siegfried Leverock, die moeite loos een paar klassen hoger meekan, strafte eindeloos ge klungel in de verdediging van Lugdunum beheerst af: 1-1. Het evenwicht bleef ruim een half uur gehandhaafd. Drie minuten na de pauze knalde Richard On- 1.2(1 M Iphen had na Roodenburg en )S vod ezaterdagtak van FC Lisse een erde club van naam kunnen itschakelen, als Lugdunum iet zo bol van de routine had 'estaan. Behalve laatste man 1)51 larm de Vos en aanvoerder es van Tongeren, die gisteren Leidse aanval leidde, hadden gasten Wim Eradus weer ns in hun midden. De 41-jari- edoelman, normaal gesproken lleen nog actief in het derde ,r I Iftal, werd opgetrommeld om- ie, Smit lat drie andere keepers niet in- etbaar waren. Na een onwen- feltü '8 begin groeide de in het ivart gehulde 'gouwe ouwe' in ijn rol. Eradus had de smaak pakken, dat hij stille- nieuwe kans in de fi- lale hoopt. „Het lijkt me on- waarschijnlijk, maar dan zou ik 2 r zelfs extra voor gaan trainen. tegen o ls ik jaren geleden geen last ad gekregen van mijn rug, had trouwens nooit een stapje te- De grootste misrekening van adus had overigens geen ge- Henk de Cler waa stenk de bal via de paal achtér doelman Henk van der Louw (1-2). Dank zij die tamelijk toevalli ge treffer gaat het seizoen voor Lugdunum nog door tot don derdag 25 mei, als Noordwijk op het terrein van RCL de te genstander is in de 'grote finale' Lugdum schot op het Alphen-doel. van het LD Cup-toernooi. Ook Alphen is nog niet uitgevoet- bald, want aanstaande zondag kruist het de degens met Kic kers '69. Op het neutrale UDO- terrein hopen de Alphenaren promotie naar de vierde klasse KNVB af te dwingen. Mocht de ploeg van trainer Willem Dek ker de nacompetitie winnend afsluiten - vermoedelijk is een grote zege nodig om concurrent Alkmania af te troeven - dan is de ongelukkige afloop van het bekertoernooi gauw vergeten. Alphen - Lugdunum 1-2 (1-1) 15. Van Tongeren 0-1, 18. Leverock 1-1, 48. Onstenk ben de bruyn Vink, Van Gosen, Wels, De Vreede, Le verock, Van der Neut Lugdunum: Eradus; Van As, De Vos, De Rooy, Onstenk; Verver, Van der Weijden, De Cler; Redel, Van Tonge ren; Van Berkel (Botermans) Wilt U iets melden? Bel 071 - 357461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,*2300 AB Leiden. Komende vrijdag om 19.15 uur bij w Oegstgeest op De Voscuijl: De regionale trainers tegen de regionale sportpers. Wielrenner Robert de Haas werd derde bij een junioren- koers in Wervershoof. Zijn Noordwijkerhoutse plaatsgeno ten Jeroen Wesselius (7) en Wouter van der Linden (8) re den ook bij de eerste tien. Noortje de Groot (Zevenhoven) kwam als vierde over de streep bij de meisjes. Voor Piet Kralt (Rijnsburg) was er in Lexmond een zesde plaats weggelegd. Nog beter deden Angela van Smoorenburg (Ter Aar) en Hans van Eijk (Hillegom) het in de West Friese Dorpen Omloop en Amstelveen. Een tweede plaats was hun deel In de Grote Pol der heeft Utopia (Zoeterwoude) een knakenkoers gehouden. Theo van Leeuwen was de beste voor Michel Pennings en Marco van Nierop Leon Rekelhof (Ter Aar), Jan Hendrik Lagerweij (Woubrugge), René van der Salm (Woubrugge), Peter van der Reep (Hillegom), Hans van Leeuwen (Nieuwveen) en Mar- tijn Hörtens (Leidschendam) vertegenwoordigen de Swift - /Casba-kleuren zaterdag in de klassieker de Omloop van Voor- ne en Putten Argon (Mijd recht) en Halsteren gaan op He melvaartsdag in het Feyenoord Stadion uitmaken wie de Dis trictsbeker mee naar huis mag nemen Jelle Korbee (Meer burg) gaat niet naar Alphense Boys, UVS of Noordwijk. FC Den Haag maakt nu de meeste kans. Raymond Bennekers (lan- delijk-jeugdtopscorer) blijft ook het nieuwe seizoen bij UVS voetballen Henk Landwaart (weggestuurd bij LFC) gaat de reserves van voetbalvereniging Leiden trainen. Leen de Goey tekende voor een jaar bij de za- terdagtak van LFC. Hans Tis- seur blijft nog een jaar als jeugdcoördinator. Hij gaat sa menwerken met Marco van Al phen Frank Dikstaal (Telstar) is op staande voet ontslagen omdat hij vrijdag deelnam aan een zaalvoetbalwedstrijd Ger- mi Kafe!; a ifRT-J AN ONVLEE i gulden - Saioordwijk krijgt op 25 mei de !os^ ms ^et 'verl°ren seizoen' nog ik nigszins goed te maken. De jodwitten plaatsten zich gis- tTaus) 'ravond op Sportpark Zeger- loot ten koste van ARC voor de indstrijd om de LD-Cup. De fa lannen van trainer Ruud Brö- ig bereikten die finale door de a 1-1 eindstand noodzake- jk geworden strafschoppen be- ?rte benutten. Het zag er in het eerste half ar van de strijd niet Pelj at Noordwijk die elf-meter 6 3, a appen nodig zou hebben, ichtn loewel de meervoudig Cup- sl ouder met Visscher, Aboikoni, einders, Smits, Stolk, De Rid- Vermin nogal wat basis- miste, toonde de ploeg die eerste helft veruit de leerdere van ARC. De Alphe- aren die net officieel hadden emomen dat ze eind deze aaand als vervangende perio- ekampioen in de voorronden de strijd om de Amstel Cup jn Panningen mogen aan reden, wilden wel, maar kon- de laatste maanden ibruikelijk geworden scherpte opbrengen. Niet onlogisch atuurlijk. Het vechtvoetbal tiarmee de ploeg zich 3-03.2 Ch e vierde stek heeft opgewerkt, u ast nu eenmaal veel kracht. En Is dan het doel (handhaving) is ereikt en er net een toetje (dat "m nel tegen Panningen) is gem asseerd, is het lastig om op een Edoren dinsdagavond de moti- :er op te brengen. Daar- ij miste de thuisploeg in Hoog boom, Bos, Kooij en Boer na ai zara- 'urlijk ook niet de minste spe- Hoe dan ook: Noordwijk had gisteravond in elk geval minder moeite om op gang te komen. En kreeg al spoedig een prettig steuntje in de rug. Frank Bloemheuvel zal in die zevende minuut ongetwijfeld een duw hebben uitgedeeld aan Kees Smit, maar het fluitje van scheidsrechter Molleman zorg de op het veld toch voor de no dige verwarring. ARC dacht een vrije schop te mogen nemen en praktisch heel Noordwijk trok zich in diezelfde overtuiging al terug. Het signaal van Molle man stond evenwel voor een strafschop en Geerlig Azier be nutte die overtuigend. Bloem Die 1-0 vormde de inleiding van een periode waarin Noordwijk verder afstand had kunnen, be ter gezegd, moeten nemen. De meest fraaie mogelijkheden ble ken echter niet besteed aan top scorer Fred Bloem. Tot driemaal toe kwam de Noordwijk-spits in kansrijke positie niet verder dan een slap aftreksel van een schot; een keer had hij ronduit pech dat de bal na zijn inzet via de binnenkant, van de paal weer langs de kansloze Sander Pie- terse het veld instuitte. Ook Pa trick Scheurwater mocht het zich overigens aantrekken dat Noordwijk niet verder kwam dan die 1-0. De door Azier knap weggestuurde Scheurwater werkte zich wel langs Pieterse, maar speelde bij die actie de bal te ver voor zich uit. ARC mocht derhalve op bete re tijden blijven hopen en die kramen na de pauze ook. In dat veel pittigere tweede deel (mede in de hand gewerkt door het warrige optreden van arbi ter Molleman) verscheen ARC Rob Koster: strafschop gemist. archieffoto holvast/mark lamers vaker voor Noordwijks goalie Taylor Barrada en zelfs een keer met succes. Blonde Rob Koster (hij had voor rust de enige Al phense mogelijkheid laten lig gen) schoot in, Barrada loste en donkere (Voorburgse) Koster scoorde: 1-1. Bij die stand bleef het, ook al omdat Barrada een afstandspe gel van Marco Dijkhuizen knap pareerde en invaller Renè Ver geer aan de andere kant op de doellijn redde bij een inzet van Scheurwater. Waarna er dus strafschoppen aan te pas moesten komen om de finalist van het toernooi om de LD-Cup aan te wijzen. Het werd Noordwijk. Waar de rood- witten vijfmaal onberispelijk raak mikten, was het blonde Rob Koster die namens ARC de Zwarte Piet trok: zijn inzet werd een prooi voor Barrada. ARC - Noordwijk 1-1 (0-1), Noordwijk wint na strafschoppen. 7. Azier 0-1 (strafschop), 68. Koster 1-1. Scheids rechter: Molleman. Toeschouwers: Houten 3-3, Koster 3-3, Hulsebosch 3- 4, Van der Weiden 4-4, Azier 4-5. ARC: Pieterse; Van der Weiden, Bloem heuvel, Dijkman, Lammers (Vergeer); Van Meggelen, Van der Meer, Dijkhui zen, Van der Vlist; De Vlaming (Kos- „De zoon van" schrikt als er naar zijn vader wordt gevraagd. Die vraag wordt door iedereen gemeden. Zoals Leidenaar Ge rard Bakker jr. jarenlang geme den werd alsof hij de pest had. En daar heeft hij nog steeds be hoorlijk de pest over in. Geen WK-overwinning zal daarin ver andering brengen. „De zoon van" stamt uit een tafeltennisfamilie. Hij werd ge boren met een virus, later bleek hij besmet. Vader Gerard was de trainer die Bettine Vriese- koop naar de top jaagde. Een jacht met aangeschoten wild als gevolg. Er zijn erge dingen gebeurd in de jonge jaren van de Neder landse nummer één bij de vrou wen. De beschuldigende vinger ging altijd naar de bezeten coach, die nooit de kans kreeg zich te verdedigen. Hij zit nu, uitgekotst door de tafeltennis wereld, thuis in Leiden. Junior formuleert zorgvuldig. Hij wil er graag over praten, maar dan eigenlijk met de men sen die het echt aangaat. „Van mij zul je het echte verhaal niet horen. Dat is niet aan mij. Ei genlijk wil ik er ook niks mee te maken hebben, zou het alle maal langs mij heen moeten gaan." Maar het ging niet langs hem heen. Hij raakte erin verstrikt. Omdat hij ook die onbedwing bare drang naar de top had, kwam hij dezelfde i gen met wie zijn vader botste. „Die mensen waren gefocust op 'mijn vader. Maar vonden in mij, en mijn zussen José en Ellen, gemakkelijke slachtoffers. Via ons werd mijn vader terugge pakt." Schone lei „Het wordt je nooit direct ge zegd, maar de mensen praten erover, achter je rug. Als het dan toch moet, zeg 't me dan direct. Alleen op die manier krijg ik de kans ooit eens met een schone lei te beginnen." Het klinkt als een hartekreet van een hartstik ke fanatieke sporter, die naam wil maken maar zijn naam te gen heeft. Bakker jr. speelde zijn eerste eredivisiewedstrijden voor Avanti, de club van zijn vader, op twaalfjarige leeftijd. Toen had hij er al mee te maken. „De ouders van een tegenstander riepen dat die jongen een fiets zou winnen als hij van een van ons zou Haldan Toen Haldan en Henk van Spanje vorig jaar afhaakten, moest de bond haast wel terug vallen op Bakker jr., die naar de Duitse competitie was „ge vlucht". De achterstand, opge lopen sinds Stuttgart, was enorm. „Geen zes jaar, maar wel groot", aldus de Leidenaar, die altijd wind tegen had en bij zijn rentree nog meer wind van Voor Snookerij 2 valt zelfs verlies tegen Vlaardingen 1 Noordwijk: Barrada; Van Kins, Azier, Bamhoorn, Dofferhoff; Smit, Van der Scheurwater, Voor de Leidse snookerforma- ■yties in de Superleague valt er nog weinig eer te behalen. Alle drie teams hoeven niet meer op een plek in de play-offs te reke- het doek in de Superleague. Te gen de Loods verloor het met 6- 3. Snookerij 1 liep tegen een nog grotere nederlaag op. Slechts Kees Essaadi en André Vuyk kwamen tot winst. Een 7-2 rie en Arnold Mühren blijven acteren in de regio. Op Hemel vaartsdag komt het duo op be zoek bij voetbalclub Altior Johnny Rep gaat weer voetbal len bij de Zaanse club Hellas Sport l lei vrouwenvoetbal team van Nederland is met Frankrijk, Rusland en IJsland in groep 2 ingedeeld voor de voor ronden voor het EK in 1977 Zaterdageersteklasser Hoek heeft trainer Dick Buitelaar met onmiddellijke ingang ontslagen Feyenoord 2 won moeiteloos met 4-1 van Fortuna Sittard. De Leidenaren Barry Dubbeldeman en Richard Groeneweg waren doeltreffend André Wetzel (ex- VCS en Noordwijk) neemt de begeleiding van het eerste cricketteam van HCC op zich Met ingang van het voebalsei- zoen 1996-1997 krijgt ook het zaterdagvoetbal een hoofdklas se De voetbalverenigingen RCL en Docos houden op vrij dag 12 mei hun kampioensre ceptie. De rugbyvrouwen van Thor hebben voor de derde maal de landstitel behaald. DIOK moest er met 85-0 aan ge loven Morgen maakt Jan Gis- bers bekend dat hij volgend jaar met een nieuwe profwielerploeg op de weg komt Ramon Kok en Gerrit van de Heiden treden af in het bestuur van de v.v. GWS. Voorzitter Cor Vink gaat nog een termijn door Ali el Kattabi (Sparta) is tot beste spe ler van de Coca Cola-competitie uitgeroepen De wielrenners krijgen volgend jaar een andere internationale-categorie-inde- ling. Profs en topamateurs wor den Senior A ingedeeld. De hui dige A-amateurs (19 tot en met 22 jaar) gaan door onder de naam Espoirs Henri Ruiten berg won in Haren de eerste skeelerwedstrijd van dit seizoen Vanavond speelt het Leids meisjesteam onder de 14 jaar in Maarssen een wedstrijd tegen de afdeling Utrecht Guus Knij- nenburg (Nootdorp) won met Jim Jam Rozz de eerste nationa le kortebaan draverij in Assen delft. De volgende koers is op 26 mei in Wognum RCL speelt zaterdag om 14.30 uur een vriendschappelijke wedstrijd te gen de landelijke jeugd van Feyenoord Op maandag 26 ju ni wordt er in de Leidse wijk de Stevenshof een wielerwedstrijd gehouden voor junioren-dames. Ook de jeugd uit de Stevenshof rijdt een wedstrijd voren kreeg. Oranje's nummer drie was niet goed genoeg, had op het internationale niveau niks te zoeken, werd er verteld. Maar dat was de schuld van de toen malige technisch-directeur van de tafeltennisbond, Jan Vlieg, die geheel toevallig de nieuwe privé-coach van Vriesekoop Junior was er in de landen- wedstrijd in Tianjin nog niet in geslaagd zijn gram te halen. Hij werd zelfs voorbij gestreefd door Chen Sung, de Chinese import-Limburger die pas op het laatste moment aan de se lectie werd toegevoegd. Het doet hem pijn dat hij de kans heeft laten schieten, maar het tekent hem, dat hij blij is voor zijn teamgenoot. „Als Soeki geen punten had gepakt, had ik me helemaal klote gevoeld." Vandaag stond hij toch in het hoofdtoernooi. Dankzij een vruchtbare dinsdag, met zes overwinningen. Hij overleefde de kwalificaties aan de zijde van Chen, samen met Emily Noor, maar ook alleen. De Fransman maakte echter een einde aan de aspiraties van de jonge Bakker. Niettemin kon in Leiden de ou de Bakker trots op hem zijn. Thuis, want senior durft zich niet meer te laten zien bij wed strijden van zijn zoon. „En dat doet ons allebei verschrikkelijk veel pijn." hun deel. Snookerij 0 kwam nog als beste uit de verf. Hoewel er werd verloren noteerde de ploeg vier punten. De goed op dreef zijnde Pascal Westerop pakte twee frames. De Chinezen keken verbaasd op van de vreugdekreet van Danny Heister. De Neder landse tafeltennisser was gis teren, tijdens hel kwalifica tietoernooi voor het indivi duele WK in Tianjin, zijn te genstanders de baas en vier de dat met een gebalde vuist omhoog. De vuist die hij een dag eerder nog graag tegen een Chinees hoofd had wil len planten. Danny Heister had op grond van zijn wereldranking (64e) direct een plaats in het hoofdtoernooi verdiend. De Chinese toernooileiding maakte echter „een fout" bij de loting. De plaats van de 23-jarige Amsterdammer ging naar een speler van het thuisland. De fout werd toe gegeven, maar niet meer te ruggedraaid". „Het persoonlij ke belang van Heister weegt niet op tegen het algehele zo luidde de officiële verkla ring. Heister had er, toen hij de verklaring hoorde, tabak van. De rook kwam uit zijn oren, hij was serieus furieus en wil de eigenlijk alleen nog maar direct naar huis. Dinsdag had hij de juiste prikkels toch ge vonden. Heister veegde ach tereenvolgens de Cyprioot Vasiliou, Sayal uit India en de Zuidkoreaan Kim Bong Chui van de tafel en vormt rpet Trinko Keen de mannelijke Oranje-afvaardiging in het hoofdtoernooi. Keen won vanmorgen in de eerste ronde.De Chinese Limburger Chen Sung viel af. Bij de kwalificaties van de vrouwen ging Emily Noor onderuit. De Brabantse, in topvorm naar het WK afge reisd, verloor van de Kroati sche Baros. De hoofdsponsors van het toernooi om de Leidsch Dagblad Menken van Grieken X fel Th. Lubbe Reizen Zouterwoude tel.01715- 1459/9304 Gemaakt voor uw gemak. Leidsch Dagblad Horen, zien en... schrijven.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21