Vitesse boos op Van Gaal Delibas draait al warm BOLLEN Sport Kjax - Milan, nog 14 dagen Den Haag trekt nog altijd aan Wotte c Als Marco een bal aanraakt loopt hij drie dagen mank OENSDAG 10 ME11995 Raymond Bennekers topscorer jeugd LEIDEN Raymond Bennekers is topscorer geworden van de nveede divisie landelijke A-junioren. De speler uit de jeugd van UVS maakte 35 doelpunten. Hij. ontvangt een prijs van de KNVB op zaterdag 27 mei, tijdens de Nationale Jeugdvoetbaldag. Ben nekers heeft inmiddels besloten bij UVS te blijven, hij werd ook begeerd door zijn oude club, Roodenburg. Parinussa en De Jong naar ARC ilphen aan den rijn Marco Parinussa, Marcel de Jong en Stanley rfacNack spelen volgend seizoen in het shirt van ARC. De voet- lallers van Alphense Boys kwamen maandagavond tot overeen stemming met de Alphense zaterdageersteklasser. Uphense Boys, volgend seizoen eersteklasser, gaat zich op zijn leurt versterken met Koos en Pieter van Zoest. Die twee voetbal- ers speelden al eerder voor De 'Boys', maar vertrokken vorig aar naar hun oude club ESTO. Ook René Vergeer keert weer te ug van ARC naar Alphense Boys. Met Peter Gerse wordt nog onderhandeld' over een terugkeer. Eltingh eindelijk rondje verder iiamburg Jacco Eltingh heeft eindelijk weer eens ervaren hoe iet is te winnen. Althans in het enkelspel. Gisteren tijdens de ;n Duitse kampioenschappen bereikte hij evenals Krajicek en jjiemerink de tweede ronde in Hamburg. In drie sets versloeg de tx-wereldkampioen dubbelspel de Fransman Santoro: 6-3 3-6 7- Het was bijna vier maanden geleden dat zijn deelneming tij dens een ATP-tennistoernooi langer dan een rondje duurde. Half januari tijdens de Australian Open drong hij nog door tot de kwartfinales. Aaron Krickstein versperde hem later de weg haar de halve eindstrijd. Sindsdien kwam de Gelderlander niet verder dan de eerste ronde. Everton en Coventry veilig ■ONDENFA-Cup-finalist Everton en Coventry City hebben giste- len op de voorlaatste speeldag hun verblijf in de Engelse pre mier league definitief veilig gesteld. Everton won de uitwedstrijd legen het reeds gedegradeerde Ipswich met 1 -0. Coventry zege- vierde met 3-1 in Londen over Tottenham Hotspur. Crystal Pala te moet wachten tot de laatste competitiedag. De nummer 19 op de ranglijst verloor de uitwedstrijd tegen Leeds United met 3- Neumann officieel benoemd bussel Herbert Neumann is als nieuwe trainer van Anderlecht benoemd. Dat is dinsdag tijdens een persconferentie in Brussel officieel bekendgemaakt. De Duitser volgt de Nederlander Jan boskamp op, die op eigen verzoek de jeugdopleiding wü gaan leiden. Neumann (41) was de afgelopen drie seizoenen trainer bij eredivisieclub Vitesse uit Arnhem, waarmee hij twee keer Eu ropees voetbal bereikte. Hij tekent bij Anderlecht een contract roor een jaar. Tweede dode in stadion Lissabon ussabon Het ongeluk in het voetbalstadion Alvalade in Lissa bon, zondagavond voor de topper Sporting - FC Porto, heeft een tweede dode geëist. In de nacht van maandag op dipsdag be zweek een jonge supporter in het ziekenhuis Sao José aan zijn verwondingen. Twee gewonden liggen nog in coma. Het ongeluk ontstond anderhalf uur voor het begin van de wed- toen een groep supporters op een platform te ver voorover om de aankomst van de spelers te kunnen volgen. Toen de afscheiding bezweek, maakten enkele tientallen fans een val van circa tien meter. Daarbij kwam één persoon om het leven en raakten 25 anderen gewond. Enkele tientallen supporters van Sporting hebben gistèravond tijdens de halve finales van de Por tugese beker tussen hun club en Vitoria Setubal geprobeerd het eld te bestormen. De in het zwart geklede fans wilden hun ver- jaiet uiten over de dood van twee supporters. It fans kregen nauwelijks kans het speelveld te betreden. Club Brugge naar bekerfinale iugge Club Brugge heeft zich als eerste geplaatst voor de fina levan de Belgische beker. De kampioenskandidaat won gister- ivond het tweede duel tegen Eendracht Aalst met 3-0. De eerste ontmoeting van de halve finale was in 0-0 geëindigd. De tegen stander komt uit het treffen tussen Anderlecht en Germinal Eke- len. Anderlecht verdedigt donderdag bij Ekeren een voorsprong tan 2-0. Nep-fans bij loketten Milan wlaan Veel animo om de hele nacht voor een loket te bivakke- ren had een aantal fans van AC Milan niet. De oplossing lag ech- ler op straat. Een groep zwervende Senegalese immigranten was bereid voor een klein bedrag een hele nacht voor het loket van be clubwinkel te gaan liggen, waar dinsdagochtend de laatste (50 toegangskaarten voor de finale van de Champions League tussen AC Milan en Ajax van de hand zouden worden gedaan. De Senegalezen verklaarden dat ze voor hun nachtelijke werk teventig gulden van Milan-fans ontvingen. Milan kreeg, net als Ajax, 17.000 kaarten voor de wedstrijd op 24 mei in Wenen. De Italiaanse titelverdediger kreeg 80.000 aanvragen voor toegangs kaarten. aatste Ajax-supporter vrijgelaten laatste van de t\vaalf Ajax- :pporters die op 5 april in lunchen door de politie wer- opgepakt en in bewaring steld is gisteren in vrijheid ge- fld. Dat gebeurde na een zit- voor de rechtbank in de Beierse stad, waarin M.S. (Si- nay) werd veroordeeld tot een boete van 1800 mark, met aftrek van de 600 mark die hij krijgt als schadevergoeding voor dertig dagen voorarrest. S. kreeg zijn straf voor het stelen van voet balshirts uit een winkel. Visite van Ajax-trainer bij spelers valt slecht in Arnhem Vitesse heeft zich gisteren bij het bestuur van Ajax be klaagd over de handelwijze van Louis van Gaal. De Ajax- coach bezocht vorige week de Nijmeegse spelers in Vites- se-dienst, Roy Makaay en Chris van der Weerden, met de vraag of ze zin hebben om bij Ajax te komen voetballen. ,,Een schandalige gang van zaken", brieste Vitesse-voor- zitter Karei Aalbers in het oor van Arie van Os, penning meester van Ajax. arnhem. gpd Die persoonlijke visite van Van Gaal aan het Vitesse-duo dat nog voor enkele jaren in Arn hem onder contract staat, is bij Aalbers in het verkeerde keelgat geschoten. „We gaan een offi ciële aanklacht indienen bij de KNVB", aldus Aalbers. „Het is schandalig dat er spelers wor den benaderd met een meerja rig contract zonder ons eerst te informeren. Het Ajax-bestuur krijgt van ons een brief waarin op niet mis te verstane bewoor dingen duidelijk gemaakt wordt, dat wij dit niet tole reren." Het is niet de eerste keer dat Ajax op soortgelijke wijze Vites- se-spelers verleidt. „Maar de vorige keer was anders", herin nert Aalbers zich. „Toen werden we netjes door Ajax gebeld met de vraag of Van den Brom te koop was. Ja, zeiden we toen, waarna ze met hem zijn gaan praten. Dit keer is er sprake van onfatsoenlijk gedrag, onge hoord gewoon. Die jongens staan hier gewoon onder con tract. Met een dergelijke hou ding verdien je de titel 'konink lijk' niet. Die Van Gaal meent dat hij zich tegenwoordig alles kan permitteren." PSV Van der Weerden en Makaay overleggen overigens vandaag met hun zaakwaarnemer Rob Jansen over de invulling van hun voetbaltoekomst. Naast het bezoek van Van Gaal kreeg Van der Weerden ook het PSV-duo Advocaat-Arnesen over de vloer. PSV hoopt dat Van der Weerden zijn contract in Arn hem wil afkopen. In ruil daar voor krijgt hij een lucratief con tract in Eindhoven. „Morgen neem ik een beslissing", liet Van der Weerden wéten. „Ik weet nog niet of die meteen openbaar wordt." Als het aan Aalbers ligt wordt geen van de Vitesse-talenten verkocht. „Hoewel, in wezen zijn ze allemaal te koop", relati veert de Vitesse-praeses. „Stel dat Ajax Kluivert aan AC Milan Voor 25 miljoen gulden ver koopt en ze dat bedrag willen aanwenden om Makaay te ko pen, dan ben je natuurlijk gek als je niet gaat praten. Het uit gangspunt is niet verkopen. Ik wil natuurlijk geen voorzitter van een club zijn met alleen een vette bankrekening. Ik wil voor zitter van een club zijn die spektakel biedt met een fantas tisch elftal. We zijn een team aan het opbouwen, daarvoor is belangrijke rol weggelegd voor Makaay en Van der Weerden. We zijn momenteel met beide jongens in onderhandeling om hun contract open te breken. Wanneer dat rond komt, weet ik niet. Ik laat me trouwens ook niet opjagen." Speakers De KNVB heeft gisteravond in Zeist voor de eerste maal in de geschiedenis van de voetbal bond overleg gevoerd met sta dionspeakers van alle clubs uit het betaalde voetbal. De bedoeling van de bijeen komst was gezamenlijk wegen te vinden om enerzijds het pro- dukt betaald voetbal binnen de stadions beter te verkopen en Louis van Gaal. archieffoto anp anderzijds te bekijken hoe ver baal geweld op de tribunes al dan niet door tussenkomst van de omroepers kan worden te- Van der Weert dient aanklacht in na tackle sittard anp Orhan Delibas is tijdens de WK in Berlijn toe aan het grotere werk in de kwartfinale. foto ant Orhan Delibas is bij bet WK boksen voor amateurs in Berlijn klaar met het kruimelwerk. De geboren Turk benutte gister avond ook zijn tweede partij om warm te lopen voor de „grote jongens". Zijn drie ploegmaten Sterkenburg, Van den Heuvel en Janssen daarentegen liepen vast. Speels en soepel draaide Deli bas tegen de kansloze Syriër Ghiyath zijn rondjes af. De me daillekandidaat, die zijn tegen stander in de slotfase een knock out bespaarde, zegevierde met 15-2. Zijn "eerste WK-duel won Delibas met 11-2. Het WK-debuut van Willem Sterkenburg in het halfzwaarge- wicht liep op een klein drama uit. De bokser uit Hilversum kreeg van zijn Italiaanse oppo nent Aurino alle hoeken van de ring te zien. De scheidsrechter moest Sterkenburg in de eerste ronde drie keer acht tellen rust geven, waardoor het duel regle mentair eindigde. De stand was op dat moment al 12-1 in het voordeel van de grimmige Itali aan. Weiter Hans Janssen'slaagde er niet in om in zijn gevecht te gen de Rus Saitov bovën zich zelf uit te stijgen. De 21- jarige Eindhovenaar weerde zich in de eerste (0-1) en tweede ronde (4- 3) goed, maar liet zich in het laatste deel afbluffen door een krachtig offensief van de voor malige wereldkampioen bij de junioren. Binnen anderhalve minuut demarreerde Saitov naar de kwartfinales: 4-9. Stad genoot Eric van den Heuvel haalde evenmin de laatste acht in het middengewicht. Hij ver loor op beschamende wijze van de Marokkaanse wildeman Mesbahi: 2-5. Ben Zwezerijnen noemde zijn pupil 'laf en 'een wegloper'. Robert van der Weert heeft bij de tuchtcommisie van de KNVB een aanklacht ingediend tegen Jan Oosterhuis van De Graaf schap. De Fortunees beschul digt de verdediger van De Graafschap van het opzettelijk toebrengen van zwaar lichame lijk letsel. Oosterhuis schopte de 26-jarige topscorer van de Lim burgse eerste divisieclub zater dag in de tweede minuut van het kampioensduel met de Doetinchemmers uit het veld. Dinsdag bij een onderzoek in een Brussels ziekenhuis bleek dat de achterste kruisband door de onbesuisde actie is afge scheurd. De aanvaller is volgens manager Opgenoord zeker vier tot acht maanden uitgescha keld. In de loop van deze week wordt beslist of de knie in het gips gaat of dat operatief wordt ingegrepen. Steunen Fortuna Sittard steunt de speler in zijn aanklacht en heeft zelf ook bij de KNVB aangedrongen op een onderzoek. Scheidsrech ter Uilenberg gaf voor de grove charge geen gele of rode kaart. Ook waarnemer Frans Houben rapporteerde het voorval niet. De tuchtcommissie heeft nog geen standpunt ingenomen. Wel bestudeert1 zij de tv-beelden van de overtreding. Van Wanrooy gaat naar Vitesse arnhem gpd Vitesse heeft zich ontfermd over Carlos van Wanrooy, midden velder bij NEC. De 27-jarige Brabander, die zijn betaald voetbalcarrière begon bij RKC, tekende een contract voor drie 15.50, (j 40 ier k kwamen elkaar op de weg naar Wenen al tweemaal te len, over 14 dagen wacht de derde en finale botsing tussen en AC Milan. In de aan loop naar de eindstrijd van de Champions League, 24 mei in iet Ernst Happel-stadion, telt leze krant de dagen af. Met dagelijks een profiel van een speler uit de Ajax-selectie. I'an de reserve met het rug nummer 16, Peter van Vos- 'n, tot de doelman met het [ugnummer 1Edwin Van der dar. Vandaag aandacht voor: EDGAR DAVIDS jewicht: 68 kg Hubs: Ajax febuut: 8-9-'91 jjfspreuk: 'Met huid en haar' Opeens wist hij het. David 'todt, professional in pren pu- ÏÏiciteit, vindt het leuk om voor kAjacieden een passende bij naam te zoeken. Meestal uit het dierenrijk. Peter van Vossen? Je ziet hem rennen, draven, gnui ven. Doorgaan, altijd maar doorgaan, als de grote trek van de kudde. Peter van Vossen werd de bison. Maar die kleine? Hij kende 'die kleine'al jaren. Toen hij de ene kaart na de an dere kreeg. Het was ook zo'n ontzettend fel opdondertje. Een opgewonden standje. Wat-ie aan lengte en lichaamskracht te kort kwam, compenseerde hij met de kleine, korte en drif tige bewegingen. Sympathiek en rustigbuiten het veld, maar als de bal rolde... Er moest een verschrikkelijke geldingsdrang in dat pezige lijf gevangen zit ten. Wat is er nu klein, fel, agressief? Opeens wist hij het: de piranha. En de kleine Davids vrat ze op, die tegenstanders. Met huid en haar. Mark Wotte, de trainer van za terdageersteklasser FC Lisse, is opnieuw in beeld bij FC Den Haag. De club zou Wotte willen aanstellen als trainer voor het eerste elftal. Omdat de Voorbur ger niet over het vereiste diplo ma beschikt, zou hij gaan fun geren onder de nieuwe tech nisch directeur, Theo Verlan gen. Wotte is inmiddels gepolst dóór bestuurslid technische za ken, Piet de Zoete. Er zou ge sproken zijn over een 2- of 4-ja- rige verbintenis. Wotte zegt de boot te hebben afgehouden. „Den Haag moet eerst maar een concreet plan maken. En als ze me werkelijk willen hebben, zullen ze zich eerst moeten melden bij FC Lisse, want dat is m'n werkgever." Wotte, die onlangs werd toe gelaten tot de cursus 'Coach be taald voetbal' zegt wel vereerd te zijn door de belangstelling van Den Haag. „Het streelt me natuurlijk dat een club waar je vijf jaar hebt gewerkt, je weer terug wil hebben als je er een jaar weg bent." Kandidaat Den Haag zou, als er met Wotte geen overeenstemming wordt bereikt, Theo Verlangen kiezen als trainer voor het eerste. Piet de Zoete hulde zich vanmorgen in nevelen: „Bel volgende week terug. Zaterdag spelen we een belangrijke wedstrijd, daarna nemen we een beslissing." De Zoete gaf wel toe dat Wotte bij de kandidaten behoorde. chef willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater, 071-356463 SU II portpark De Zeger- V j sloot, zaterdagmid- 1dag. ARC heeft zo juist Scheveningen met 3-1 verslagen en dat vinden de Al penaren leuk. Sterker,.ze kun nen hun lol niet op. Nu het de gradatiespook volledig is ver morzeld, lonkt nu de derde periodetitel. Er wordt gelachen in de kleed kamer. En er wordt gerekend in de bestuurskamer. Dan on- staat er verwarring. Is het wel zo dat ARC in aanmerking komt voor de derde periode? De lachsalvo's verstommen en onzekerheid krijgt de over hand. In de derde periode leidt FC Lisse boven ARC. De Usse- naars bezitten reeds zo'n tus- sensucces en de reglementen zeggen dan dat in zo'n geval de nummer twee, ARC dus, in aanmerking komt voor de der de periode. Waarom dan de verwarring? Bij ARC verkeert men na een brief van de KNVB in de ver onderstelling dat de KNVB het laatste regeltje niet toepast. Dat men alleen de daadwerke lijke periodekampioenen (en niet de vervangers) toelaat in het toernooi om de Amstel Cup. Quick Boys en FC Lisse bij voorbeeld mogen bekeren op basis van hun halve fina leplaats in het districtsbeker toernooi. Hun behaalde perio de in de reguliere competitie vervalt en ze worden dan ook niet vervangen in het Amstel Cup-toemooi. ARC gaat er vanuit dat als Lisse ook de der de periode pakt, deze een waardeloos karakter heeft. In de bestuurskamer wordt die bewuste zaterdag (het is al avond) gebrainstormden gete lefoneerd. Er wordt naarstig gezocht naar KNVB-mannen die het kunnen weten, maar er is niemand te vinden. Op zon dagavond weet nóg niemand van de hoed en de rand. Trainer Dick Alberts: „Bel het bestuur maar, ze zijn er mee bezig. Ik tast in het duister. Het bestuur, in casu secretaris Zwaan: We zijn er mee bezig, maar we weten nog niks. Bestuurslid Van der Laan: Weet u het, want dan weet ik heloot" V Op maandag is elftalleider Leen Westmaas, en hij weet doorgaans veel, nog onwetend over de netelige periodekwes tie. Er is gebeld, er is gefaxt, maar niemand die een ant woord kan geven op die klem mende vraag: heeft ARC nog uitzicht op de derde periode? Competitieleider Daan Schot- ting, na een lange speurtocht opgetrommeld, heeft het ant woord: „Als FC Lisse de derde periode pakt, dan neemt de nummer twee op die ranglijst de titel over. Lisse heeft immers al een periodetitel. ARC slaat weer druk aan het rekenen. En wat blijkt? ARC heeft de derde periode reeds op zak! Maar ze durven het na die verwarring in Alphen aan den Rijn alleen niet hardop te zeggen. Tjalling Terpstra, de voorzitter van de Racing, eist van de KNVB een bevestiging, pas dan gaan de armen de lucht in En ja hoor, laat op de avond gaat er een gejuich op op De Zegersloot. ARC is periode kampioen. Ze kunnen zater dag tegen Heerjansdam verlie zen met dubbele cijfers,'op 27 mei speelt ARC thuis tegen Panningen. Leen Westmaas was gisteren in opperste staat van vreugde: „Ongelooflijk hé, na al die on zekerheid en die slechte sei ze namen bij ARC gisteravond na de LD-Cupwedstrijd tegen Noordwijk een Amste/-biertje op de goede afloop. De nacompetitie in het amateurvoet bal is in een aantal klassen begonnen. Voor de winnaars is een plekje in een hogere klasse gereserveerd. Kortom: tijd vooreen aantal spelers om op vakantie te gaan. Ronald Pillmeijer van Oegst- geest bijvoorbeeld, verraste zijn trainer Wim van Hars kamp na de 5-1 overwinning op Rohda van afgelopen zater dag met de mededeling dat hij een dag later naar Kreta zou vertrekken. Pillmeijer zou daarom de beslissende wed strijd van komend weekend tegen SV Voorschoten missen. Oegstgeest is echter niet bij de pakken neer gaan zitten. Be stuurslid Dick van der Meij heeft contact opgenomen met de reisorganisatie. En: „We hopen Ronald een dezer dagen een fax te sturen dat wij hebben geregeld dat hij zater dagochtend kan terugkomen. We zetten daarin ook dat nie mand het 'm kwalijk neemt wanneer hij het niet doet. Van der Meij kan best begrij pen dat Pillmeijer een vakan tie heeft geboekt. Velen binnen onze club dach ten een maand geleden nog dat we volgend seizoen tegen Val- ken'68 in de vierde klasse zou den spelen. Nu hebben we plot seling kans op de tweede klas- Trainer Ted van Leeuwen van SJC heeft ook zoveel begrip voor Menno van Rooyen, die vertrekt naar de Canarische Eilanden en mist daardoor het nacompetitieduel tegen Roodenburg. Van Rooyen had Van Leeuwen al vroeg in het seizoen van z'n plannen op de hoogte ge bracht. „We hebben toen gezegd, wie dan leeft, wie dan zorgt. Die zorgen zijn er inderdaad gekomen, want: „Wijproberen nu te regelen dat die vakantie wordt opge schoven. Een van onze spon sors heeft een reisbureau en zo kunnen we waarschijnlijk die reis verzetten. Proberen Oegstgeest en SJC nog zonder grote kosten het elftal compleet te houden, de spelersgroep Van Foreholte heeft diep in de buidel moeten tasten om Oscar Ligtvoet bij de wedstrijd van afgelopen zondag tegen SJC te krijgen. Ligtvoet loopt voor zijn studie stage in Aberdeen. Zijn ploeg genoten boden daarop aan een retourtjes Schotland uit de spelerspot te betalen. Ook Marcel Luinenburg kreeg een dergelijk aanbod, die met zijn gezin een paar dagen Pa rijs had geboekt. Hij zag van het aanbod af. Trainer Mart de Groot neemt het Luinenburg niet kwalijk. „Die jongen beleeft het voetbal minder intens dan anderen. Dat moet je accepteren. Er zijn spelers die komen uit Thailand terug voor een wedstrijd. Voor een ander is de camping in Zeeland nog te ver om terug te komen. rob onderwater willem spierduk carnago edwin struis gpd-verslaggever De receptionist van Milanello, het statige onderkomen van AC Milan in het dorpje Carnago, houdt zich van de domme. „Marco van Basten? Nee me neer, niet gezien." Maar toch, dat kruisje op de presentielijst achter de naam van Van Basten doet vermoeden dat 'San Mar co' weer eens z'n gezicht laat zien in Milaan. Om te revalide ren van de enkelblessure die de spits nu al ruim acht jaar parten speelt. De laatste wedstrijd in het Milan-shirt dateert alweer van twee jaar geleden: de verlo ren Champions League-finale tegen Olympique Marseille. Maar is-ie nu wel of niet op Milanello? Die man in het krachthonk, is 'm dat niet? Moeilijk te zeggen vanaf hon derd meter. Elke poging om dichterbij te komen, wordt in de kiem gesmoord door signore Paolo Tarozzi, de perschef van AC Milan. Alleen vanachter een heg die niet zou misstaan in de Grand National mag het trai ningsveld en het krachthonk in de gaten worden gehouden. Voor een verrekijker dient zelf gezorgd te worden. Gesignaleerd De privé-chauffeur van de pri- vé-arts van Gianluigi Lentini komt met het verlossende woord. Marco van Basten is in derdaad gesignaleerd op Mila nello. Voor het eerst sinds drie weken. En inderdaad, hij is en kel in het krachthonk te vinden. Oefeningen met de bal zijn nog steeds uit den boze. 'Kunnen we Marco straks wat vragen', proberen we bij pers chef Tarozzi. Die lacht z'n tan den bloot. 'Onmogelijk, Marco geeft geen interviews.' Dat is ook het eerste wat Van Basten zegt als hij een uurtje la ter de afstand tussen kracht honk en stationcar aflegt. „Sor ry, jongens, geen interviews."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19