'Kunstfabriek faliekant mislukt' KunstRAI vol scherpe contrasten Goedkope dollar zegen voor North Sea Jazz '95 Cultuur&Kunst Claudio Abbado ware Mahlervertolker 'Getto': schrijnend theater bij Imperium WOENSDAG 10 ME11995 Zeldzame penning in Penningkabinet leiden Het Koninklijk Penningkabinet heeft bij veilinghuis So theby's in Londen een zeldzame, grote bronzen portretpenning van bisschop Joris van Egmond gekocht. De penning werd in de 16e eeuw gemaakt door Steven van Herwijk, de eerste professio nele penningmaker in de Noorderlijke Nederlanden. Zijn pro- tretpenningen van vooraanstaande burgers zijn schaars en kost baar. De nieuwe aanwinst is vanaf heden injiet Leidse museum te bezichtigen. Voorronde Grote Prijs Bollenstreek noordwukVijf beginnende popbands strijden zaterdag om een plaats in de finale van de Grote Prijs van de Bollenstreek. De voorronde wordt 's avonds (vanaf 20.30 uur) gehouden in jonge rencentrum Join. Acces Denied, Jump Around, June. Stitch en The Urge doen mee aan de voorronde. De Finale wordt 16 juni gehouden in Magnifiosi in Lisse. Meer stand-up Comedy Nights leiden» De Droomfabriek in Leiden gaat door met wekelijkse op tredens van stand-up comedians. Deze maand zijn John Fealey, Zero Boy, André Vincent en Noel Brittan te gast in het Leidse ca fé aan de Oude Singel. De Stand-Up Comedy Nights staan elke dinsdagavond op het programma (16,23, 30 mei en 6 juni) vanaf 21.00 uur. Straatmuzikantenconcours in Leiden leiden Voor de negende keer wordt in de Leidse binnenstad tij dens de Lakenfeesten het Nationale Straatmuzikantenconcours 'De Gouden Pet' gehouden. Iedereen kan aan dit concours deel nemen - solisten, koren, duo's, blaasgroepen etc. Deelnemers spelen vier keer op verschillende plekken in de binnnenstad. Hen jury selecteert vervolgens vier acts die in de finale meedoen. Voor meer informatie en aanmelding: 071-131895. Workshops voor kinderen in de X leiden De Cultuurschuur geeft onder de naam Dierenmanieren zaterdag in Cultureel Centrum de X een aantal workshops voor kinderen (6 tot 12 jaar): schminken, dansen, knutselen en zin gen. Na deze workshops geven de kinderen een voorstelling van 30 minuten waarin ze zich presenteren als dieren. Aanvang van de workshops: 13.3(1 uur. Exposities in Leiden en regio reoio In het atelier Kameleon aan de Van Alkemadestraat in Zoeterwoude is in het weekeinde van 20 en 21 mei werk van cursisten te zien. Openingstijden: 11.00 tot 17.00 uur. Hout draaier Otto Koedijk exposeert zijn kunstobjecten en gebruiks voorwerpen in de Dorpskerk in Voorschoten. Zijn werk is te zien op 19 en 26 mei van 11.00 tot 14.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Tot eind mei worden in bibliotheek De Aarlezer in Ter Aar de schilderijen van Jurgen Moraal tentoongesteld. In de Open bare Bibliotheek Leiden zijn de hele maand mei olieverfschilde rijen van Alex van Hemert te zien. De schildersgroep 'De Ste venskwasten' exposeert tot 29 mei in het filiaal van de biblio theek in de Stevenshof. Aquarellen van Thea Epskamp-van der Heiden zijn tot 17 juni te bezichtigen in Koetshuis De Burcht in Leiden. René Froger wel in Zoetermeer zoetermeer» Het concert dat René Froger op 2 juni zou geven op de gala-avond van de Rijnsburgse Oranjevereniging gaat niet door, maar de Amsterdamse zanger treedt op 15 mei wel op in de PWA-hal in Zoetermeer. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij het VW. Rene Vallentgoed staakt project in Leiden erna straatsma De 'Kunstfabriek' is dicht. Rene Vallentgoed is gestrui keld over zijn ambities om in de Leidse Meelfabriek kunstprojecten van de grond te tillen. „De kunstwereld is een slangenkuil," aldus Vallentgoed, die vanaf heden weer gewoon manager van Jules Deelder is. „Als ik nog een tijdje was doorgegaan was het me gelukt om Deelder BV bankroet te laten gaan." dragen aan de projecten zou den leveren. „Het was de zoete inval. Er werd 's middags met jan en alleman uitgebreid gege ten, want er was ook een keu ken. De afspraak was eigenlijk dat we om beurten de lunch zouden betalen, maar meestal kwam het er op neer dat ik dat deed. Bij de evenementen hoef den bezoekers nooit entree te betalen. Ik dacht dat ze wel wat in de pot zouden gooien. Maar als ik die dan aan het eind van de dag leeghaalde, zat er maar vijf gulden in. Dat soort dingen heeft me opgebroken. Het was idealisme, een soort romantisch idee dat het allemaal wèl kon. Maar het is faliekant mislukt."' Zakelijker had het misschien wel gekund, maar dan had een aantal projecten bij voorbaat al geen doorgang kunnen vinden. „Gruppo Sportivo heeft hier een CD opgenomen. Maar met hun tournee verdienden ze slechts 700 gulden. Er was dus gewoon niet meer geld om de huur van deze ruimte betalen. Maar ik moest dus maandelijks wel de huur van 2300 gulden en een secretariaatsmedewerker beta len." Hij is weer terug bij waar hij vier jaar geleden ook was, een zolderverdieping, waar de za ken rondom Jules Deelder wor den afgehandeld. „Uiteindelijk had ik toch niet genoeg ervaring in de kunstwereld. Een schoen maker moet zich bij zijn leest houden. Maar ik heb hier een prachtige tijd gehad. Dan zat je hier te eten met een groep men sen, was er in de ene hoek een koorddanseres bezig, in de an dere hoek werkten een paar schilders en dan kwam ook de wijkagent nog even langs. Jam mer dat die grappenmakerij voorbij is. Ik had ook nog aller lei plannen. Die boerenkool-en- poëzie avonden bijvoorbeeld. Leek me helemaal te gek joh: dichters op het podium en een Vier jaar geleden besloot Val lentgoed zijn werkzaamheden uit te breiden. De activiteiten voor Deelder BV verliepen op rolletjes, dus er was tijd voor wat anders. In een grote hal van de Meelfabriek opende hij de 'Kunstfabriek; een ruimte waar kunstenaars naar hartelust mochten experimenteren. De Leidse gebroeders Donker schil derden er, de popband Gruppo Sportivo nam er een CD op en de schrijvers Remco Campert en Jan Mulder lieten er de de cors voor hun theatertournee bouwen. Projecten genoeg, maar fi nancieel ging het minder goed. „Het was mijn bedoeling om een aantal kunsten door elkaar te slingeren, een soort kruisbe stuiving. Dat is op zich gelukt. Maar financieel kon ik het niet bolwerken. Op 17 februari werd ik 40 jaar en dacht ik: nu moet ik orde op zaken stellen. Ik ben naar mijn notaris gegaan en heb gevraagd hoe het er voor stond. Toen heb ik besloten te stoppen." Vallentgoed heeft het, zegt hij, allemaal te idealistisch aan gepakt. „Ik dacht steeds: dat trekken we wel. Maar er kwam veel te weinig geld binnen. Ik begrijp nu waarom galeries zo'n hoog percentage vragen. Er heeft hier een Rotterdamse kunstenaar drie jaar gewerkt, maar toen hij exposeerde werd er nauwelijks iets verkocht. Er zijn hier in totaal drie exposities geweest, waarvan er een succes vol was, van Gerrit Mulder. Die bracht 3000 gulden het laatje omdat al zijn vriendjes uit het Gooi wat kochten. De andere twee hebben 1500 tot 2000 gul den gekost." Een beroep op een subsidie fonds heeft Vallentgoed nooit gedaan. Hij hoopte min of meer dat zijn 'gasten' vrijwillige bij- amsterdam fran^oise ledeboer Wie de ingang van de jaarlijkse KunstRAI nadert, komt eerst langs zeven felgekleurde doodskisten van Harry Heyink. Bij galerie Lumen Travo hangt een geheimzinnig pa pier maché-object van Caroline Bittermann waarin ze kleine goudvisjes verwerkte on der laagjes giethars. Er gaapt een diepe kloof tussen deze werken en de conventio nele landschapjes en bloemstillevens die galeriehouder Bert Borkus meenam uit Breukelen, maar juist deze contrasten ma ken de gisteravond geopende KunstRAI op nieuw aantrekkelijk voor een breed publiek. De 136 galeriehouders zijn globaal in twee groepen verdeeld. De meer traditio neel ingestelde kunstliefhebber moet links af slaan waar de 'figuratieve' galeriehouders bij elkaar zijn geplaatst. Bij Lieve Hemel was de hond 'Bob' van Anneke van Brussel al op de openingsdag verkocht. Bij dezelfde galerie kan de koper nog wel terecht voor 'Fleur' van Ben Snijders. De kunstenaar ver eeuwigde de rijpe schoonheid naakt en met bloedrood geschilderde lippen onder een wulps opengeslagen jas. Bij 'Clement' han gen de wanden vol kleurige schilderijen van Jan Cremer en vond een wandobject met verlichte raampjes van wolkenkrabbers door Jeroen Henneman ook al een koper. Jasper Krabbé hangt bij Hofman Part ners Kunstzaken met deels erotisch getinte herinneringen van zijn bezoek aan New York, maar de kwaliteiten van de acteurs- zoon lijken vooralsnog eerder op een roos in de knop dan een volwassen bloem. Tom Okkers Jaski Art Gallery concentreert zich traditiegetrouw op Cobra-kunst en heeft onder meer Corneille meegebracht. Niëuwkomer in de 'figuratieve' afdeling is de Haarlemse Portretwinkel die 30 kunste naars, fotografen en beeldhouwers in porte feuille heeft. Wie een impressionistisch of romantisch portret wil laten maken, vindt daar zeker een kunstenaar naar zijn smaak. Een aardige verrassing in deze stand was de prachtige foto die Maarten Corbijn van kunstbestuurder Benno Premsela maakte. Galerie Reflex en Gallery Delaive hebben Merijn Bollink staat op de KunstRAI met een opgezette h py's. de grootste stands gehuurd en zijn buren. Reflex heeft de beroemdheid Dadara mee genomen die, in zijn aan de jongerencul tuur ontleende beeldtaal, een vaak vlijm scherp maatschappelijk commentaar levert. Bij Delaive springt onmiddellijk het balspe- lende volumineuze echtpaar van Niki de St. Phalle in het oog. De prijs voor de origineelste solostand kan naar Trits Sieraden uit Delft, die Adri Huisman een proeflokaal voor tomaten en paprika's liet inrichten. De visuele expressi viteit van het daar bij elkaar verzamelde fruit kan wedwijveren met menig kunst werk op de beurs. Traditiegetrouw heeft de KunstRAI ook weer een aantal bijzondere exposities in huis. Het Fonds voor Beeldende Kunsten. Vormgeving en Bouwkunst verzamelde 122 kunstenaars die in 1993 en 1994 een start stipendium kregen. De variatie aan inbreng van deze jonge kunstenaars is enorm. Op- harmomsches Orchester. Dirigent: Claudio Abbado. Solist: Anne Sofie von Otter. Programma: vijf liederen uit 'Des Knaberi Wunderhorn' en 'Symfonie nr. 5 in C grote terts' n Gustav Mahler Gehoord 9/5 Als er gisteravond in het Amsterdamse Con certgebouw een applausmeter had gestaan, was Claudio Abbado uitgeroepen tot glori euze winnaar van het Mahlerfeest, tot nu toe. Met zijn vaste orkest, het Berliner Phil- harmonisches Orchester. leverde Abbado een prestatie van absolute wereldklasse. Claudio Abbado toonde zich de ware Ma hlervertolker en mag zich in Amsterdam scharen onder de reeks grootheden. De Zweedse mezzo-sopraan Anne Sofie von Otter was sfeerbepalend in vijf liederen uit de cyclus Des Knaben Wunderhorn. Von Otter geldt niet voor niets als toonaange vend voor zangers van haar generatie. Zij bedient zich niet van een aangedikt mezzo geluid, maar gebruikt haar stem op een ma nier die alle registers opent naai ongefrus treerde muzikaliteit. Het Berliner Philharmonisches Orchester toonde zich in de begeleiding van de afwis selende liederen een jong en veerkrachtig orkest, dat bereidheid toonde mee te gaan met de subtiele aanpak van de mezzo-so praan. Lichtvoetig in het brutale Rheinle- gendchen. ondeugend in Wer hat dies Lied- lein erdacht?, speels in Lob des hohen Ver- standes en ontroerend in het afsluitende Wo die schonen Trompeten blasen. Rene Vallentgoed in een lege 'Kunstfabriek'. „Jammer dat die grappenmakerij voorbij is." zaal vol mensen met potten bier en boerenkool aan lange tafels. Leuk idee, maar het is bij een idee gebleven. Net had ik Koos van Dijk nog aan de telefoon, de manager van Herman Brood. Die vond het ook hartstikke jammer dat deze ruimte is ver dwenen. Hij had het leuk ge vonden om hier een CD op te nemen met Herman Brood." De mislukking van de Kunst fabriek heeft Deelder BV niet in gevaar gebracht. „De optredens van Deelder gaan gewoon door, vanavond komt hij in de Leidse schouwburg. Ik heb als mana ger ook niet zoveel nodig, alleen een telefoon en een bureautje. Het verschil is alleen wel dat ik nu zelf zo'n leipeling moet zoe ken met een goedkope ruimte waar ik decors kan laten bou- >r de theaterprogram- Deelder." vallend zijn in elk geval de opgezette hond met 17 aardewerken puppy's die Merijn Bo- link neerzette en de geregeld oprijzende ballon met de tekst 'Hallo' van Alex van Mechelen. Leerlingen van de Rietveld Academie ver rassen met een caravan waarin talloze vlie gen rondzoemen en een autoframe met stokbroden. Ze confronteren de bezoeker zo met zijn gekunstelde manier van natuur beleving. De gezamenlijke stadscollecties van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam stellen ten slotte de vraag wat stadskunst ei genlijk is in een wereld waar ook beeldende kunstenaars voortdurend grenzen over schrijden. De KunstRAI (Parkhal, RAI, Amster dam) duurt tot en met 14 mei. Openings tijden: woensdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 21.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 18.00 uur. recensie wunand zeilstra 'Getto' van Joshua Sobol door toneel groep Impenum. Regie/bewerking. Bart Vieveen. Gezien 6/5, Imperiumtheater, Leiden. Aldaar nog te zien 11 t/m 13/5, 18 t/m 20/5 en 25 t/m 27/5 Jakob Gens, de door de nazi's aangestelde joodse leider van het getto van Vilna, is een van de hoofdpersonen. Is Gens held en/of collaborateur, is hij beul en/of slachtoffer? Hij kan zich naar eigen zeggen 'de luxe van een schoon geweten' niet per mitteren. Om deze gewetens vraag gaat het in dit stuk: hoe dient men zich in een dergelijk extreme situatie te gedragen? Een antwoord wordt niet gege ven, grenzen tussen 'goed' en 'kwaad' vervagen. Deze vraagstelling keert op een ander niveau in de voorstel ling terug. Vier maanden na de instelling van het getto van Vil na vat men het plan op om daar toneelvoorstellingen te geven - nog geen twee maanden na een massamoord op 50.000 joden. Sommigen achten dat niet ge oorloofd: 'Op een begraafplaats speelt men geen theater'. Ande ren daarentegen beschouwen het plan als een middel om lot genoten in het getto nieuwe moed te geven en de eigen cul tuur te kunnen behouden. SS-officier Kittel vindt dat er gespeeld moet worden. En dus wordt er gespeeld in de vergeef se hoop te mogen overleven. Doodsangst en overlevingsdrift zijn in de voorstelling van Im perium voortdurend voelbaar. Van een uitermate veeleisend toneelstuk heeft vrijwel het ge hele gezelschap onder leiding van Bart Vieveen (en van Bart in het Veld voor de arrangemen ten) een schrijnende voorstel ling gemaakt. Zelfs het slotap plaus neemt Imperium ingeto gen in ontvangst. Voor het eerst sinds lange tijd is de opstelling van het eigen theater gewijzigd. Het sober vormgegeven speelvlak ligt aan de lange zijde van het rechthoe kige theatertje. De talrijke scè newisselingen lopen hier vloei end in elkaar over. Alleen dat al is geen gemakkelijke opgave ge weest, want alle spelers (in to taal 22, plus 7 musici) bevinden zich constant op het toneel. Maandenlang is er bijzonder intensief gewerkt, omdat 'Getto' aan de uitvoerenden hoge eisen stelt. Er móet betrekkelijk veel gezongen, af en toe gedanst en vooral ook geloofwaardig ge speeld worden. Het stuk heeft vaak de vorm van een macabere revue. De spelers van Imperium streven terecht naar precisie bij de uitvoering daarvan. Dat is belangrijk vanwege de gelaagd heid van het stuk. Want steeds is er de dreiging van de dood, steeds ook zijn ér de perverse machtspelletjes van SS-officier Kittel. Vrijwel het gehele seizoen heeft voor Imperium in het te ken van deze grootschalige pro- duktie gestaan. Het indrukwek kende resultaat voldoet in veler lei opzicht aan de hooggespan nen verwachtingen. IJzersterk aanbod 20e editie festival M HAAG JOHNOOMKES Teksten die de ruimte laten voor prettige muzikale banaliteiten, mits daar een fanta sierijke dirigentenvisie tegenover staat. Claudio Abbado en Anne Sofie von Otter le- ken elkaar liefdevol te ontmoeten in een veelkleurige uitvoering. Met een orkest dat zich collectief overgaf aan de geïnspireerde dirigent beleefden de Mahler-aanhangers een memorabele uit voering. Of het nou in de warme Grote Zaal was, in de volle Mahlertent. die gisteravond gratis toegankelijk was of in de huiskamer achter de radio: Claudio Abbado wist de Vijfde Symfonie een heldhaftige benadering te geven. Uit het hoofd dirigerend liet hij de Duitse musici vijf delen muzikaal tot op de bodem gaan. Na een laatste grootse climax lieten dirigent en orkest zich uitgebreid fêteren door het uitzinnige publiek. De lage koers van de Ameri kaanse dollar oefent dit jaar een zeer gunstige invloed uit op de programmering van Europa's grootste jazzfestival. De twintig ste editie van North Sea Jazz, van vrijdag 14 tot en met zon dag 16 juli in alle zalen van het Nederlands Congresgebouw te Den Haag, moet op voorhand worden aangemerkt als de sterkste in jaren. Op het lijstje van het NSJF prijken veteranen als Oscar Pe terson, Lionel Hampton, Joe Henderson, de broertjes Wyn- ton en Branford Marsalis, Chuck Berry, Tony Bennett, Ge orge Benson, Benny Carter, Ja mes Brown, Tito Puente, Geor ge Shearing, B.B. King, George Clinton, Wayne Shorter en Joe Zawinul naast aanstormend ta lenten als Roy Hargrove. Joshua Redman, Denise Jannah, Neneh Cherry. Yvonne Jackson. Jami- roquai, Ben Harper. James Car ter, A.J. Croce, Morphine. Soul Coughing, Teodross Avery, Ron- ny Jordan en MC 900 Ft Jesus. Een eerste analyse van de ac tiviteiten van programmeur Paul Dankmeyer? Het kan niet op. Gebrek aan middelen heeft in elk geval niet tot een scherpe keuze geleid; naast goud van oud staat het nieuwste van het nieuwste in Den Haag en is er voldoende aandacht voor de ve le nevengenres. Wat te denken van odes aan Antonio Carlos Jo- bim (Joe Henderson), Charlie Parker (Jesse Davis Hank Jo1 nes), Louis 'Satchmo' Arm strong (Wally Davenport), Ho race Silver (DeeDee Bridgewa- ter) en Billy Strayhorn (Dutch Jazz Orchestra olv Jerry van Rooijen)? Bij de presentatie van Euro pa's grootste jazzevenement vertelde Leon Ramakers, direc teur van Nederlands belangrijk ste popimpresariaat Mojo Con certs en uiteindelijk de hoogste baas van het festival, dat de kqprsval wel zo'n vijftien pro cent meer marge geeft bij de onderhandelingen met Ameri kaanse impresariaten. Alle in ternationale contracten worden namelijk-verrekend in de Ame rikaanse munteenheid. Omdat het festival kan reke nen op steun van de gemeente Den Haag en sponsors als JVC, Javaanse Jongens en (nieuw) Oranjeboom dijt het evenement opnieuw uit. Het dakterras van het Congresgebouw is opnieuw locatie voor een podium. Bo vendien wordt tussen 6 en 15 juli het centrum van de residen tie opgewarmd met een door gaand 'voorprogramma' op drie openluchtpodia. Ook het door KPN gesponsorde Midsummer Jazz Gala (op donderdagavond 13 juli) oogt sterrenrijk: Lou Rawls, Dianne Reeves, Denise Jannah en het Metropole Or chestra. Onder het omvangrijke Ne derlandse contingent treffen we niet alleen het jubilerende Dutch Suing College maar ook Piet Kuiters en Wim Overgaauw BIOSCOPEN -Rai Elti LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/1332) 0, Steenstraat 39. LIDO 1 Outbreak 16 jr., dag. 18.45 en 21.15. 101 Dalmatiërs al.do t/m zoen woe 14:30 uur. LI DO 2 Richie Rich al., do t/m zo en woe 14 30. Pret-a-Porteral., dag. 18.45en 21 15. LID0 3 Legends of the Fall aldag 18 45 do t/m zo en woe ook 14.15. Pulp Fiction 16 jr., dag. 20.45 LIDO 4 Dumb and Dumber 12 jr., dag 18.45; do t/m zo en woe ook 14.3( Forrest Gump al.dag. 20.45. STUDIO Stargate 12 jr.dag 18.45 en 2115; do t/m zo en woe ook LUXOR tel: 071-121239, Stations* Dpen 19. Streetfighter 12 jr., dag. 18.45, 21.30; zo ook 14.30. TRIANON tel: 071-123875, Bree- straat 31. Schindler's List do t/m zo alleen 20.00. Quiz-show ma t/m woe alleen 20.00. Wes Craven's New Nightmare do t/m woe 19.30,21.45. KIJKHUIStel: 071-142895, Vrou wenkerksteeg 10. Muriel's Wedding do t/m woe 19.30.21.45. Les Silences du Palais do t/m zo 20 00, 22.15. In the Name of the Father ma 20.00. Natural Born Killers di 20.00, 22.15. Como Agua Para Chocolate woe 20.00, 22.15 uur LAK CINEMA tel: 071-124890, Cle- veringaplaats 1. Curfew ma 20.30 uur LVC tel: 071-146449, Breestraat66 Bloodsucking Freaks za 20.00. Troma's War za 21.45. Tromabillaza 23.30. Toxic Avenger zo 115. ALPHEN AAN DEN RIJN Kalf j twart leha Jan d Ev< Vei Tw EURO 1 Dumb and Dumber al., do woe 13.45, 18.45; zoook 16.15; madi 18.45. Stargate 12 jr.dag. 21.15. EURO 2 Richie Rich al., dag. do vr z, 13.45; zoook 16.15. Nell al., dag. 18.45, 21.00; dot/ij^ zoen woe ook 13.45; zoook 16.' EURO 3 Outbreak 12 jr., dag. 18.45, 21 EURO 4 Forrest Gump al., dag. 20.30. 101 Dalmatiërs al dovr za zoe woe 13.45, 18.30; zoook 16.15. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel071 - 614354, Prinses Marijkelaan 4. De Leeuwekoning al., do za zo 14.00. The Pagemasteral., Nederl. gespr doza zo woe 15.30. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27 Stargate 12 jr., dag. 13.15, 16.0C 18.45,21.30. ASTA 2. Highlander 3, The final Conflict H non' jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3. Shallow Grave 16.. dag. 13.15, 16.00,18.45,21.30. BABYLON 1 tel. 070-3471656, n« Centraal Station. Pret-a-porteral., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Forrest Gump 12 jr., dag. 13.15, 16.30,20.30. BABYLON 3 De Tasjesdief al., dag. 13.15. Immortal Beloved 12 jr., dag. 16.00, 18.45, 20.30. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carnegielaan 15. Outbreak 12 jr., dag 13.15,16 18.45,21.30 METROPOLE 2 Legends of the fall 12 jr., dag. 18.45,21.30. 101 Dalmatiërs dag. 13.15, 16 01 METROPOLE3 Nelf al., dag. 21.30. Richie Rich al., dag. 13.15, 16.00 18.45. METROPOLE 4 m Dumb and Dumber al., dag. 13.15 c 16.00, 18.45 ?P° My Life al., dag. 21 30. METROPOLE5 Pulp Fiction 16 jr., dag. 21.15. 101 Dalmatians al., dag. 13.15, 16.00, 18.45. MOVIEWORLD 1 tel. 070-3515778, Kurhausweg2. Richie Rich al dag 11.40, 13.50, 19.00. Disclosure 'Sex is macht' dag. 18.10,21.00.' MOVIEWORLD 2 Bullets over Broadway al., dag. 17.20,19.20. Needfull Things 16., dag. 22.05 MOVIEWORLD 3 Stargate 12 jr., dag. 13.00, 15 18.55. 21.45. MOVIEWORLD 4 Pret-a-porteral., dag. 12.30, 15.20,18.20,21.10 isiet Ch na" Vej 6 01 i? ,aa lüncl 'lek ig v kk\ aar ;en, rd :eze 0 ljge nek MOVIEWORLD 5 Schindler's List 12 jr.dag. 14. Immortal Beloved 12 jr., dag. 11.50, 19.30, 22.20. MOVIEWORLD 6 Outbreak 16 jr., dag 12.50,15.40 ien, i 18.40,21.30. MOVIEWORLD 7 Highlander 3, the final conflict 12 jr., dag. 12.00, 14.40, 16.50, 19.40, 23.10. MOVIEWORLD 8 Streetfighter 12 jr., dag. 11.30, 14.00, 16.30, 19.10,21.55. ODEON 1 tel. 070- 3462400/3462401. Herengracht 13 Street Fighter 12 jr dag. 13.15. 16.00, 18.45,21.30. ODEON 3 Drop Zone 16 jr., dag. 18.45, 21.30. 101 Dalmatiërs al., dag. 13.15, 16.00. ODEON 4 Riksbioscoop The Flintstonesal dag. 1145. 14.15, 16.45, 19.15,21.45.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18