Ir moet meer geld rug naar de klant' lewoners twijfelen over facelift Westwout o> Leiden Regio ie 'Waar blijven de moorkoppen?' Oegstgeest tevreden over B- en S-polder Veel belangstelling voor boek over Doeskwartier LEASEN MET 3 WÉRELD-VOORDELEN FNSDAG 10 ME11995 lenkingen bij stijging kabeltarief eenmalige gift van honderd gulden aan de Leider- ise burgers met een kabelaansluiting is aan de mage- int, als de gemeente straks haar kabelnet met grote t verkoopt maar de tarieven voor een abonnement stijgen. Zo denkt de meerderheid van de Leider- ise politiek erover, bleek gisteravond tijdens een missievergadering. issetteb siech fractievoorzitter A. Roest andere I op het collegeprogramma watting tn staat dat winsten van Voonn? porzieningen gebruikt Gesproken worden voor het verla- lan de tarieven. ,,In dat op is honderd gulden te karig, iet meer geld terug naar de aldus Roest. Over de e van de eenmalige gift i de fracties binnenkort r praten. bedrag van honderd gul- dat het college van B en W edere abonnee wil geven, doeld om de voorgenomen 'erhoging goed te maken, ledrag is gebaseerd op de gulden per maand extra i bonnees de komende vier noeten betalen. Betalen de irs nu nog acht gulden per id, over vijf jaar zal dat gulden zijn. Na die tijd It de tariefverhoging weer 5.00 ui Ï0.00 u uitsluj" eelkun 15.15- dorp» judy nihof gelijke tred met de normale prijsstijgingen. De politiek had geen princi piële bezwaren tegen de voor genomen verkoop van het ka belnet aan Kabelmaatschappij Rijnland (KMR), een dochteron derneming van Energie- en Wa tervoorziening Rijnland (EWR). De gemeente wil van het kabel net af omdat de voortschrijden de techniek om specialistische kennis vraagt die de gemeente niet in huis heeft. Wel meende J. Holsberg (Burgerbelangen) dat de gemeente meer dan de overeengekomen 7,5 mijoen gulden had kunnen slepen uit de onderhandelingen met KMR. „Minimaal tien miljoen moet dit net kunnen opleveren." Ver der hadden Holsberg en I. Log- tenberg (Groen Links) beden kingen bij de voorgenomen ta riefstijging. ,,KMR komt in een betere commerciële positie als ze het kabelnet in handen heb ben, en daar moeten de burgers itokrakers aangehouden stgeest Dankzij oplettendheid van een bewoonster van de analaan kon de politie vannacht twee autokrakers aanhou- i. De vrouw zag rond half een twee mannen inbreken in een o. Zij waarschuwde de politie die de twee - een 22- en een arige man uit Alphen aan den Rijn - op de Willem de Zwij- aan inrekende. Zij hadden ook op de Terweeweg en Juliana- al enkele auto's opengebroken. ibraak in bouwketen stgeest Op de Morsebellaan in Oegstgeest zijn in de nacht maandag op dinsdag twee bouwketen van aannemers open- n iroken. De buit bestond uit gereedschap, een kopieermachine een koffiezetapparaat. assen met valse munt erdorp Een Leidenaar is gisteravond op heterdaad betrapt ;en benzinestation aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp, man maakte gebruik van een valse munt om zijn auto in de sslraat te reinigen. Hij werd aan de politie overgedragen en '(ende al diverse keren zijn auto op die wijze te hebben gewas- .,De munten waren afkomstig uit een vorige werkkring van Leidenaar. ispoorten en sieraden gestolen i Lei( orschoten Uit een huis aan de Brunita j. Gemmekelaan in ng tot orschoten zijn gisteren drie paspoorten, sieraden en een ste iloren gestolen. Een raam van de woning werd opengebroken. voor betalen", aldus een veront waardigde Holsberg. Volgens wethouder C. Huigen (financi en) stak het zo niet in elkaar. De tariefverhoging zou nodig zijn om geld opzij te kunnen zetten voor de nodige aanpassingen aan het kabelnet. „De burgers zouden sowieso met een tarief stijging te maken hebben gekre gen, ook al zouden .we het ka belnet niet verkopen", aldus de wethouder. Vergeleken met an dere gemeenten in de regio zijn inwoners van Leiderdorp vol gens Huigen helemaal niet zo slecht uit. De tarieven zijn vol gens haar aan de lage kant ter wijl er veel meer zenders ont- vfingen kunnen worden dan el ders. Holsberg en Logtenberg namen met de antwoorden van de wethouder geen genoegen en wilden voor de raadsverga dering van 22 mei nadere uitleg. Wat de gemeente met de on geveer 7,5 miljoen gulden aan opbrengst gaat doen, is nog niet bekend. Hierover wil de politiek zich binnenkort nader buigen. CDA-fractievoorzitter Roest kwam alvast met het idee om een deel van het geld te gebrui ken voor het uitvoeren van het rioleringsplan, waarvoor de ge meente nog een tekort heeft van vier miljoen gulden. Groot alarm na vechtpartij in restaurant leiderdorp Een groot aantal politieagenten uiL de regio moest gisteroch tend opdraven na de melding dat er een overval zou zijn ge pleegd op het AC-restaurant aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp. Ze konden even la ter weer vertrekken omdat van een overval geen sprake was. Al snel bleek namelijk dat een per soneelslid van het restaurant de overvalalarmknop had inge drukt vanwege een schermutse ling tussen een paar klanten. Daarbij deelde een man een paar rake klappen uit aan een kennis. De dader zou boven dien zijn jas hebben opengesla gen om een wapen te tonen. Daarop ging hij er in zijn auto vandoor. Volgens de politie ging het om een 'uit de hand gelo pen vete op zakelijk gebied'. De politie laat de kwestie verder rusten omdat het slachtoffer geen aangifte wil doen. leiderdorp» In de sportzaal staan keurig gedekte tafeltjes met een vaasje bloemen in het midden. Vrijwilligers schenken koffie en delen routebe schrijvingen uit. „Wie gaan er fietsen?", vraagt Hans Edink van de werkgroep triathlon 50 plus. „Jaaaaa", klinkt het enthousiast in koor. Negentig ouderen namen gisteren deel aan de triathlon 50 plus in het Leiderdorpse sport- en recreatiecentrum De Does. Het jaarlijkse evenement, dat voor de derde keer werd georganiseerd door negen verenigingen en instellingen, trok weer meer mensen dan het jaar ervoor. Jaap Timmermans, werkzaam bij De Does en voorzitter van de werkgroep triathlon 50 plus, is niet verbaasd over het succes. „Het is gewoon hart stikke gezellig. Het gaat niet om de prestaties maar om het meedoen. Bovendien doen de ouderen zo weer andere contacten op." De dames Kuipers, Van Bohemen en Van der Geer genieten met volle teugen. De opmerking 'Waar blijven de moorkoppen?' zorgt voor hilariteit onder de sporters. Fietsen is ook dit jaar het favo riete onderdeel, ondanks het slechte weer. De route loopt langs de Ruige Kade naar Koudekerk en dan weer terug. Verder kan er worden gewandeld en zijn er de binnensporten zoals gymnastiek, bowls en zwemmen. Alles gebeurt rustig aan en regelma tig zijn er koffie of theepauzes. Om kwart over vijf wordt de triathlon besloten met een broodmaaltijd. „Van mij mogen ze dit ieder kwartaal organiseren verzucht een aantal sporters. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS chef hennyvanegmond.071-356-114. plv -chef hans koenekoop. 071-356-u9 oegstgeest stephan van der sman De Oegstgeester politiek is, zo bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering, tevreden over de overeenkomst die de ge meente met Leiden en de pro vincie Zuid-Holland heeft geslo ten over de Broek- en Si- montjespolder. Oegstgeest gaat de polder bebouwen. Er komen 1.030 woningen, waarvan dertig procent in de sociale sector en zeventig in de duurdere onge subsidieerde sector. Wethouder A.M. van Eisen (ruimte en groen) van Progressief Oegst geest sprak gisteravond van een goede stap voorwaarts, maar beschouwt de kwestie nog niet als afgerond. „De hoofdlijnen zijn echter geschetst", aldus Van Eisen. Knelpunten zijn de de begro ting, die nog niet rond is (er is nog een tekort van 3,2 miljoen gulden) en de grenscorrectie procedure die de provincie is begonnen omdat Oegstgeest en Leiden het niet eens konden worden over de bebouwing. De provincie wilde de polder over hevelen naar Leiden, omdat die gemeente wel wilde bouwen. Gedeputeerde Staten van Zuitl- Holland weigeren de grenscor rectieprocedure daadwerkelijk te beëindigen, totdat de bouw plannen van Oegstgeest defmi- tiefis. De raad stelde bovendien als voorwaarde dat het tekort wordt weggewerkt. Van Eisen zegde toe dat het tekort in ieder geval niet wordt verhaald op de Oegstgeestenaren. Ook is er nog onduidelijkheid over de consequenties van de 'deal' met de gemeente Leiden. Hangijzer is het woonwagen centrum aan het Trekvaart - plein, dat gereduceerd moet worden naar veertig plaatsen en de daaraan verbonden financië le offers die de gemeente Oegst geest moet maken. Oud-wet houder Lisman van Leefbaar Oegstgeest, die moest aftreden in verband met deze kwestie, vond dat zijn opvolgers te roy aal waren geweest in de kwestie met het Trekvaartplein. Uiteindelijk toonde de raad zich echter tevreden met de gang van zaken. Zeker omdat het voortbestaan van de reeds 101-jarige ijschib aan de Oegst- geesterweg niet in gevaar komt. Wethouder Van Eisen sprak zelfs van een overwinning op de gemeente Leiden. leiderdorp judy nihof Er is enorme belangstelling voor het binnenkort verschijnende boek over het Leiderdorpse Doeskwartier. Tot dusver hebben al 925 mensen een exemplaar gereserveerd. Volgens kruidenier W. van Gessel, een van de samenstellers van het boekje, is dat 'boven ver wachting'. „Vooraf dachten we nog: als we de vijfhonderd exempla ren maar halen." Wie nog een boekje wil, moet trouwens snel zijn. Komende za terdag stopt de inschrijving. Van Gessel verwacht overigens niet dat zich nog veel kopers zullen melden. „Misschien alleen nog een paar twijfelaars." Het is niet de bedoeling om veel meer exemplaren te laten druk ken dan er inschrijvingen zijn. „Daar moet je heel voorzichting mee zijn. Laat je er vijftig meer maken, dan is dat toch weer dui zend gulden. En wie lapt dat als ze niet worden verkocht?", zegt Van Gessel. Voor het boek 'Het Doeskwartier, een buurt met een geschiede nis' leverden bewoners en ex-bewoners verhalen en foto's aan. Het komt uit ter gelegenheid van de opening van de opgeknapte Does- brug op zaterdag 20 juni. Laatste bouw in Out Teylingen warmond alice van schuppen Met het slaan van de eerste paal is gisteren het startsein gegeven voor de bouw van de laatste zestien woningen in project Out Teylingen in Warmond. De wo ningen moeten nog dit jaar worden opgeleverd. Vorig jaar december werd na een lange aanloop begonnen met de bouw van de woningen op het voormalige KPM terrein. Het plan stuitte aanvankelijk op veel verzet van buurtbewoners. Ook liep het begin van de bouw vertraging op toen bleek dat het slib in de KPM haven licht verontreinigd was en dat de beschoeiing niet sterk ge noeg was voor de zware heikraan. De eerste woningen zijn in middels bijna klaar. Naar ver wachting is de oplevering nog voor de bouwvak. voorschoten De ondernemersvereniging Centrumwinkeliers Voorscho ten begint deze week een on derzoek naar het koopgedrag van de inwoners van Voor schoten en omgeving. De win keliers werken samen met de gemeente aan een plan voor de verbetering van het cen trum. Zij willen graag de me ning en de wensen van de consument in dit plan betrek ken. Onderzoek naar koopgedrag van V oorschotenaren Enquêteurs gaan de komen de weken langs op 350 adres sen in Voorschoten, Wasse naar, Zoeterwoude-Dorp en Leidschendam om wagen te stellen over het Voorschotense winkelaanbod. De onderne mersvereniging wil vooral we ten of de consument vindt dat het winkelaanbod compleet is. Er wordt in de enquête on der andere gevraagd hoevaak het centrum bezocht wordt en met welke reden. Ook stelt men de vraag in welk winkel gebied het meeste geld aan be paalde artikelen uitgegeven wordt. Het onderzoek naar het koopgedrag van de Voorscho tenaren wordt naar verwach ting voor de zomervakantie af gerond. r de bewoners van de Zouterwoudse Westwout is het eigenlijk een dille- Uit een enquête die een jaar gele- vverd gehouden bleek dat zij willen de vedichting, de parkeermogelijk- de groenvoorziening en de veilig- in de wijk verbeterd wordt. De ge- nte wilde daar wel aan mee werken naakte mooie plannen. Maar de be- Iers waren gisteravond tijdens de be- l( lersavond minder happig toen bleek deze plannen gevolgen hebben, 5 het kappen van bomen en het aan- en van tientallen drempels in de et is de bedoeling dat de bewoners ■n. Vrt e) gezie d klet r ij. De ijn e ze 'enkle erwoude valerie leenheer nauw betrokken worden bij de verbete ring van de wijk. Een project dat de ge meente bijna 150.000 gulden kost. De gemeente had deze avond georgani seerd in de raadzaal van het Zoeter- woudse gemeentehuis, zodat de wijkbe woners hun vragen en opmerkingen kwijt konden. De buurtbewoners maken zich vooral zorgen over de herbestrating van de wijk. De gemeente wil van West wout een 30 kilometergebièd maken. Bijna alle straten van Westwout worden opnieuw aangelegd en de meeste krijgen drempels. „Tk snap niet waar dit nu allemaal weer voor nodig is", zegt een buurtbe woner verontwaardigd. „De mensen in de wijk kunnen beter een beetje meer discipline ontwikkelen en gewoon wat minder hard rijden. Dan is het probleem opgelost en kunnen we het geld steken in bijvoorbeeld speeltoestellen voor de kinderen." Volgens andere bewoners zou het plaatsen van een paar 30 kilo meterborden al genoeg moeten zijn. Volgens wethouder T. Ringersma zijn de verkeersremmende maatregelen juist bedoeld voor de kinderen. „Uit het ver leden is gebleken dat het planten van een paar rode borden gewoon niet ge noeg is." Een aantal vrouwen heeft wel een op lossing. „Als jullie in jullie straat die drempel dan niet willen, geef dat ding dan aan ons. Bij ons in de straat is geen drempel gepland, terwijl daar juist veel kinderen wonen. Veel bewoners zijn ook verdeeld over het veranderen van de parkeerplaatsen in de wijk. Het aantal plaatsen wordt uit gebreid, maar daar moeten wel een aan tal bomen voor sneuvelen. „Dat vind ik nou zo raar", zegt een bewoner, „het kost toch weer veel geld om die bomen daar weg te halen. En dat allemaal voor een paarparkeerplaatsjes." De gemeente wil de werkzaamheden voor de facelift van Westwout verdelen over vijf jaar. Het is de bedoeling dat dit jaar nog begonnen wordt met de herbe strating van een gedeelte van de wijk. Op 18 mei beslist de Zoeterwoudse ge meenteraad over de financiering van de renovatie. van de oudste jes van Zwam- dam. Dit is de itraat. Vanaf is dit straatje op- ouwd. In de pand- waren vooral ne- doenden geves- In het grootste ihuis waren bij- ifrbeeld een schil- kruidenier, tex- landelaar en een er gevestigd. Door e straat ging al het ;eer om over de de Oude Rijn igf'teg te fotograaf Wim man doorkruist da ta een groot deel de streek om het tws voor de krant eeld vast te leggen, ïns die ritten komt mgs allerlei 'beeldi- plekjes die niet di- thot news vormen, ^het zeker waard om te presenteren. De lease-deal van het jaar....tot 1 sept. a.s. Bijvoorbeeld: Passat CL Variant Diesel (TD) met oxydatiekatalysator, 75 pk, 5 versnellingen. Circle Lease, de lease-organisatie van Volks wagen en Audi dealers, maakt sinds twintig jaar naam met sterke aanbiedingen. Kies uit 4 Passat-typen, die u elk 3 wéreld-voordelen bieden! O Lease prijs vanaf 1069,- p.m. <«d. btw) Voor de Passat CL 4 cil/1.8 Itr inj. 90 PK benz. Of 1139,- p.m. (uci. btw) voor de Variant uitvoering. Of 1259,- p.m. (exd. btw) voor de Passat CL 4 dl/ 1.9 Itr. inj. 75 PK diesel. Of 1319," p.m. (exd. btw) voor de Variant uitvoering. (De Variant-uitvoeringen zijn voorzien van dakrail). Dit aanbod geldt tot 1 sept. a.s. Bel of fax* ons vandaag nog voor een afspraak, offerte of gratis proefrit! O Gratis autotelefoon ter waarde van c.a. 1000,- indien u een 2 jarig telefoonabonnement afsluit en vóór 1 september a.s. het lease contract tekent! O Tot 3 maanden mag u 'm nog terugbrengen. Mocht de Passat u tóch niet bevallen, dan mag u de auto binnen 3 maanden (onder voorwaarden) zonder.verdere kosten inleveren. Zó zeker is Circle Lease van zijn zaak! 1 I I I I I I I I Plaats: IiPJJ-i J FAXBON I Ja, ik ben geïnteresseerd. I Neem s.v.p. kontakt met ons op. I Bedrijf: I Nd"m Tel nr: Kamsteeg Hofweg 39, 2251 LP Voorschoten Tel. 071-317436, Fax. 071-766624 CIRCLE] LEASEN IN VERTROUWDE KRING lCASE

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15