De gouden rechter van 'Fast Freddy Sport Alphen wedt op twee paarden Simon Kistemaker nieuwe trainer van FC Utrecht \jax-Milan, no 15 dagen Leidse jeugdschakers missen titel - ilSDAG 9 ME11995 chef willem spierdijk, 071-356464, plv -chef rob onderwater. 071 356-163 tijnsburg mogelijk tegen HZVV msburg Als Rijnsburgse Boys in de eerste klasse A uiteindelijk de twaalfde plaats eindigt, ontmoeten de Rijnsburgers naar Ie waarschijnlijkheid het Hoogeveense HZW in de dan nood- ikelijk geworden promotie/ degradatiewedstrijd. De afgelopen eekeinde gehouden loting bepaalde dat de nummer 12 van IA it duel moet afwerken tegen de lotgenoot uit de eerste klasse Rijnsburgse Boys is met Volendam, Marken en SHO onder idere voor die plek nog in de markt. In IC zou HZW zaterdag j de laatste speeldag nog achterhaald kunnen worden door het >twee punten volgende Groningse Oranje Nassau. Overigens J Rijnsburg niet deze week de nieuwe trainer kunnen presen- ren. De kandidaat met wie de Boys praktisch rond waren, lakte gisteravond af. )ranje-vrouwen geven 'clinic' twuk De hockey internationals Noor Holsboer (112 'caps') en izan van der Wieien (50 interlands) brengen morgen een be- iek aan de hockeyclub Catwyck. Vanaf 17.00 uur geven ze daar ;n zogeheten 'clinic' bestaande uit een training met een vra- ;nuurtje. De speelster van hoofdklasser HGC zijn uitgenodigd ihet kader van het 15-jarig jubileum van Catwyk. Het terrein in deze club ligt bij sportpark De Krom. hina verovert titel bij de mannen amiin China is wereldkampioen tafeltennis bij de mannen ge- iorden. In de finale in Tianjin versloeg China Zweden met 3-2. eChinezen veroverden de titel voor de elfde maal. Het was de leede wereldtitel voor China. Zondag werden de Chinese vrou- en al wereldkampioen bij de landenteams. lelibas naar tweede ronde irlun Zwaarwelter Orhan Delibas heeft zich bij het WK boksen Berlijn geplaatst voor de tweede ronde. De geboren Turk re- wie resoluut af met Vladimir Tsjernisjov uit Letland. Hij zege- erde met 41-2. ware blessure Bryan Roy ottinghamHet is twijfelachtig of bondscoach Guus Hiddink oor de EK-kwalifïcatiewedstrijd in en tegen Wit-Rusland, op 7 ini, een beroep kan doen op Bryan Roy. De spits is zwaar ge- esseerd geraakt aan zijn linkerknie. Roy heeft een blessure aan et kapsel van het gewricht opgelopen. Mogelijk zou er ook een :heurtje in de kruisband zitten. Hoe lang het herstel gaat du in, is nog onbekend. ijf jaar schorsing snooker-speler anchester De Zuidafrikaanse snooker-speler Peter Francisco door de internationale snookerfederatie (WPBSA) voor vijfjaar ischorst. Uit een onderzoek is gebleken dat Francisco betrek en was bij frauduleuze weddenschappen tijdens de laatste we- ildtitelstrijd in Sheffield. Francisco verloor tijdens de eerste nde van het tqernooi van Jimmy White met 10-2, een uitslag aarop bij de wedkantoren met hoge geldbedragen was ingezet. Tiite werd al tijdens het evenement vrijgesproken van mede- ichtigheid. oorzitter Atletico Madrid gestraft adrid Jesus Gil y Gil mag acht maanden geen functie bekle en in het Spaanse voetbal. De Spaanse voetbalbond legde de tcentrieke voorzitter van Atletico Madrid die straf op wegens ledigende uitlatingen aan het adres van de Spaanse arbiters, ly Gil betitelde het arbitersgilde na het duel van zijn club te- nkoploper Real Madrid als mafia-organisatie. Gil y Gil heeft :ht dagen om beroep aan te tekenen. fan Hanegem moet rust houden aarlem Wim van Hanegem moet deze week voorlopig rust ouden. De trainer van Feyenoord is geveld door borstvliesont- leking. De ziekte kwam aan het licht tijdens de topper Feye- oord-PSV, afgelopen weekeinde. Van Hanegem klaaagde toen verpijn in het onderlichaam. Van Hanegem heeft een nacht op e intensive care van het ziekenhuis gelegen. Inmiddels is hij leer thuis. Eigenlijk komt Alphen het LD- Cupduel tegen Lugdunum van avond slecht uit. De afdelings club had de halve finale tegen de Leidse tweedeklasser liever later gespeeld. Er staat immers zondag promotie naar de KNVB op het spel. Dat is de club heel veel waard. De KNVB besloot Alphen niet de hand te reiken, waardoor de ploeg van trainer Willem Dek ker op eigen sportpark De Bijlen (de andere partij is ARC-Noord- wijk, beide vangen om 20.00 uur aan) aan de bak moet. On danks de sores van de nacom- petitie gaat Alphen 'voor goud'. Rien van Elk, ex-speler en nu bestuurslid, stelt dat zijn club 'de finale maar moet halen' nu Alphen zo ver is gekomen in het grootste voetbaltoernooi van Nederland. Alphen heeft zijn zaakjes weer in orde. Het was een tijdje kwakkelen geblazen met de oranjezwarten. Van Elk: „Maar dit seizoen bewijst dat we weer op de goede weg zijn." Alphen durft weer over KNVB-voetbal te praten. De spelersgroep herbergt weer vol doende kwaliteiten. Van Elk: „Goede voetballers als Marcel Verkerk, Rob de Lange en Jan Peter de Vreede zijn gebleven en er zijn veel goede gasten bij gekomen." Trainer Willem Dekker smeedde een hecht collectief, dat dit seizoen net niet sterk ge noeg was om de zo gewilde titel in de afdeling te grijpen. Dekker is bezig aan zijn derde jaar van zijn tweede periode. Van Elk: „Het contract van Dekker is weer verlengd, dus hij doet het goed. Het klikt en dan moet je als bestuur de trainer het ver trouwen geven." Alphen acht zich geenszins kansloos in de strijd tegen Lugdunum. Tenslotte kegelde de ploeg Roodenburg en zater dageersteklasser FC Lisse uit de LD-Cup. Van Elk: „We speelden toen heel goed. Lisse kwam weliswaar niet op zijn sterkst naar Alphen, maar toch. En die trainer van Roodenburg (Hen- nie de Klerk, red) foeterde na de wedstrijd op zijn spelers, maar hij vergat dat wij heel goed had den gespeeld." De finale lonkt, maar promo tie naar de KNVB heeft de voor keur van de w Alphen. Van Elk: „We willen uiteindelijk naar de derde klasse. We moeten niet teruggrijpen naar de jaren zes tig. toe'n Alphen in de tweede klasse speelde. We moeten reëel zijn en niet te veel willen." Het leven naast de toppers ARC en Alphense Boys is moei lijk. Van Elk. „Maar het gaat best. Het heeft zijn voor- en na delen. We profiteren van teleur gestelde voetballers die het bij de grote clubs niet redden. Aan de andere kant ben je als klein duppie een talentvolle jeugd speler zo kwijt." Wassenaarder Westgeest wint ook tweede profpartij Het is maandagavond 23.03 uur. Een mooie tijd om te gaan slapen, maar in de Haagse Houtrusthallen begint de dag nu pas goed. In de kleedkamer wordt bokser Fred Westgeest uit Wassenaar onrustig. Vanaf vanochtend ze ven uur heeft hij naar dit moment toegewerkt. Hij maakt huppelpasjes en plaatst schijnstootjes tegen een onzicht bare tegenstander. „Wat duurt deze dag lang," zegt hij mokerslag. De Fransman valt stijl achterover met zijn hoofd op de vloer. Als in een film. De zaal brult het uit. 'Fast Freddy' heeft zijn tweede wed strijd als prof gebokst en over tuigend gewonnen. De fans hebben de hele avond gewacht en 'onze lange' uiteindelijk maar anderhalve minuut bezig gezien. Maar hoe korter het op treden, hoe mooier. De winnaar, 2.00 meter en 95 kilo, wordt bedolven onder de felicitaties. Hij ondergaat het succes gelaten en bescheiden. „Ik had een goed gevoel," zegt hij bijna verlegen. En dan fluis terend tegen zijn trainer Harry van der Hulst: „Ik geloof niet dat ik sneller en harder had kunnen stoten." Volgens insiders gaat Fred Westgeest, vorig jaar Neder lands kampioen in het zwaarge wicht en vanaf dit jaar prof, de komende jaren met zijn levens gevaarlijke rechtervuist tegen standers neersabelen en met DEN HAAG ROB VAN DER ZANDEN Hij daalt de trappen af naar de piste. Het Haagse boksgala na dert haar hoogtepunt. Na een serie amateurpartijtjes komen nu de echte kanjers in de ring. Het publiek in de broeierige zaal gaat er eehs goed voor zit ten. De lokale held wordt be groet met luid applaus en tien tallen fans uit Wassenaar laten zich niet onbetuigd. De 24-jarige bokser betreedt het canvas en blikt vanuit zijn ooghoeken naar zijn Franse te genstander Jean Jacques Blancq die met handkusjes tevergeefs het publiek voor zich probeert te winnen. .Helpers weg, eerste ronde' klinkt het en daar gaan ze. De boksers dansen om el kaar heen en delen plaag stootjes uit. Het is aftasten. Maar dan opeens, als de partij net een minuut oud is, komt er uit het niets een rechtse directe van Fred Westgeest die Blancq vol op het hoofd treft. Het is een Fred Westgeest haalt uit naar zijn tegenstander, gisteravond in de Haagse Houtrust. foto peter schipper zijn linkerhand geld tellen. Hij is een talent, gezegend met een rechterarm waar menig collega jaloers op is. Van de 21 ama teurpartijen die hij speelde won hij er achttien door knock out. bezig. Als je tien van deze potjes wint, wordt je naam pas ge noemd in het wereldje en ben je iemand. Ik leef van wedstrijd tot wedstrijd." Fred Westgeest begon pas op Maar Westgeest lacht om alle zijn negentiende met boksen, bespiegelingen. „Ik ben op Via zijn neefjes hoorde hij van boksgebied nog op het nulpunt de boksschool in zijn woon- utrecht gpd Simon Kistemaker (54) wordt de nieuwe trainer van FC Utrecht. De huidige oefenmeester van Telstar tekent vandaag in Gal genwaard een contract voor twee seizoenen. „We hebben hem gekozen omdat hij beant- op het lijstje staan: die van Si- woordt aan ons profiel: we wil- mon Kistemaker, Nol de Ruiter, len met onze club naar herken- Rinus Israël en Fritz Korbach. baar voetbal toe", beargumen- Van de Kant: „We hebben deze teert voorzitter Jan van de Kant de verrassende keuze van Kiste maker. FC Utrecht had vier namen keus ook gemaakt omdat Kiste maker financieel haalbaar was voor de club. Hij voldoet aan de uitgangspunten van ons be- Ze kwamen elkaar op de weg ar Wenen al tweemaal te- Over 15 dagen, op 24 li, wacht in het Weense Ernst Happel-stadion, de derde en beslissende botsing lussen Ajax en AC Milan. De- e krant telt ze met u af met agelijks een profiel van een leler uit de Ajax-selectie. Vandaag aandacht voor: PATRICK KLUIVERT Geboren: l-7-'76 Lengte: 1.87 m Gewicht: 74 kg Clubs: Ajax pikte nog een paar van de Debuut: 21 -8-'94 mooiste minuten van je jeugd. Die prachtige avonden in dat jongenskamertje. Wegdro men bij die prachtige posters van die voetbalsterren. Dan -j ..„0 zweefde hij naar De Meer en let oetbal op straat. 'Potendroomde zichzelf in dat rood- n bij de beste partij te mogen witte shirt. Hij mist het nog wel eens. loren. En spelen tot je er bij neerviel of het eten koud was. Moeder riep, maar niemand ilie haar hoorde, natuurlijk, '.ii als ze écht boos uit het aam hing, zei je 'ik kom' en Het is allemaal werkelijk heid geworden. Patrick Klui- vert is een ster. Het rood en wit van Ajax. Topscorer, Neder lands elftal. Jubel en glorie. En een vette bankrekening voor een tiener. Het is allemaal van hem. Die lange avonden op die luxe kamer van het trainings kamp. Daar dwaalt hij soms weer terug naar de straat. Dan ziet hij die jongens weer. 'Bal len' tot de avond valt. Het mag niet meer van meneer Van Gaal, hij weet het. Maar hij weet ook dat-ie het straks toch weer doet. Stiekem. Want je afkomst mag je nooit verloo chenen. Siemerink wint De Nederland/Duitse confron taties op de openingsdag van de Open Duitse tenniskampioen schappen in Hamburg zijn gis teren in een zege van 2-1 voor de Nederlanders geëindigd. Richard Krajicek won met 4-6 6-4 6-3 van Marcus Zoecke. Jan Siemerink versloeg op de banen van Rothenbaum Martin Sin ner: 6-4 2-6 6-2. Marc-Kevin Goellner versloeg Paul Haarhuis in de eerste ronde van het met 2,78 miljoen gulden gedoteerde toernooi: 6-1 6-4. Goellner ont moet in de volgende ronde de nummer één van de wereld ranglijst, André Agassi. Goellner pareerde de hoog geslagen ballen van Haarhuis perfect en maakte het de Ne derlander lastig met zijn hard geslagen service. „Ik heb hem Jan Siemerink. archieffoto anp tot fouten gedwongen", zei Goellner. De Duitser schakelde de Brabander in 59 minuten uit. leidsplan. Qua speelstijl hij pro pageert spectaculair voetbal en qua discipline". Eerder vielen bij FC Utrecht om uiteenlopen de redenen Rob Baan, Herbert Neumann, Velibor Vasovic, Jan Versleijen en Theo Vonk af. Van der Weert wil onderzoek SITTARD GPD Fortuna-speler Robert van der Weert stapt naar de tuchtcom- missie van de KNVB. Hij wil het tuchtcollege laten onderzoeken of de De Graafschap-speler Jan Oosterhuis hem zaterdagavond in de competiewedstrijd Fortu- na-De Graafschap (0-0) opzet telijk lichamelijk letsel heeft toegebracht. Fortuna Sittard staat volledig achter de actie van zijn werloiemer en heeft bij de KNVB eveneens sterk aange drongen op een onderzoek van de tuchtcommissie. Ofschoon scheidsrechter Uilenberg na de charge van Oosterhuis op Van der .Weert geen gele of rode kaart trok, is de onfortuinlijke aanvaller er zeker van dat er sprake is van kwade opzet. plaats. „Daarvoor was ik a-spor- tief, een slungel. Zuipen en feesten, dat was het zo'n beetje." Hij ging aan de slag in de boksschool met de toepasse lijke naam 'Wassenaarse slag' van Harry van der Hulst. „Toen bleek dat ik was geboren met deze rechter," zegt hij, terwijl hij zijn veelbesproken vuist lief lijk streelt. Nu is de snelle leer ling het uithangbord van de boksopleiding, hoewel hij ook nog traint onder de Haagse coach John Kristalijn, die ook zijn manager is. Van der Hulst: „Een prima zaak, die school in Wassenaar. De gemeente stond destijds aan de basis en steunt het nu nog steeds. Er zijn al heel wat agressief ingestelde jongens via de boksschool op het rechte pad gekomen." Dat laatste geldt niet voor Fred Westgeest. Voor hem is het boksen geen uitlaatklep. De profbokser is het prototype van de ideale schoonzoon. Aimabel, beleefd en voorkomend. Type Arnold Vanderlijde, maar dan minder gladjes. Westgeest heeft een vriendelijke, ontwapenende blik in zijn ogen. Een goedzak, die zich bijna lijkt te excuseren voor zijn vernietigende rechtse. „Ik ben geen knokker, ook niet in de ring," zegt hij. Hij heeft nog een lange weg te gaan. Hij mag dan in naam prof zijn, het betekent voorlopig net zo veel als amateur. Ook qua in komsten. Regilio Tuur mag dan miljoenen vangen. Westgeest doel het met een financiële bij drage van de plaatselijke snack bar en een bouwbedrijf. West- geest: „Ik heb een baan als met selaar, veertig uur per week. Daarnaast moet ik vier uur per dag trainen. Ik doe net zo veel voor mijn sport als Frank de Boer van Ajax, maar die hoeft niet 's ochtends om zeven uur te gaan metselen om rond te komen." Fred Westgeest: metselaar, profbokser, Wassenaarder. Van der Hulst. „Eigenlijk kan die combinatie in zo'n kakdorp he lemaal niet. Fred is wel een beetje uniek vind ik." SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN Lucky 10 van maandag 8 mei 4 13-14-20-30-36 40-46-52-54-58-59- 63-64-70-73-74-76-78-79 (onder voorbehoud) Lotto 18 Eerste prijs: geen winnaar Tweede prijs: twee winnaars, bruto 36.869,50 gulden. Derde prijs: 113 winnaars. 978,80 gulden. Vierde pri|S: 4743 winnaars. 23.30 gul den. Vijfde prijs: 71.050 winnaars. 5,00 gulden. Cijferspel (vaste prijzen), eerste prijs; geen winnaar Tweede prijs, drie winnaars Der de prijs: 24 winnaars. Vierde prijs: 231 winnaars Vijfde prijs: 2301 winnaars. PAARDESPORT plaats 2,00 5,10 koppel 28,20 tru 296.70. Omzet totalisator: 182.900,00. TAFELTENNIS jVERSHOOF MARC VAN DER JAGT seal Vergeer heeft beslag ge- J op de zilveren eindklasse- in fle Westfriese Dorpe- mrloop. De uit Warmond af- mstige A-amateur won in rvershoof de sprint om de ftde plaats. Ploeggenoot tinis van der Meiden kwam ft daarvoor - na 160 kilometer solo over de meet. De arige Vergeer rijdt in dienst de ambitieuze Europolis- ttatie een ijzersterk seizoen, basis van zijn aansprekende staties verkeerde de talent ewielrenner in de veronder- ding, dat hij geselecteerd zou «len voor Olympia's Tour 'tot en met 28 mei). Ploeglei- rTon Welling besloot echter ers. Vergeer: „Hij heeft me eld, dat ik niet bij de zes ge- Podiumplaats wielrenner Pascal Vergeer slechts eerste reserve. Daarover ben ik teleurgesteld." A-amateur Ronajd van der Tang boekte een dubbel succes. In de dertiende editie van de Ronde van Amstelveen kwam de renner, die lid is van Swift- /Casba, als derde over de streep. Miquel van Kessel (Ter Aar) was na 100 kilometer in de eindsprint net iets rapper en eindigde als tweede. Afgelopen zaterdag legde Van der Tang be slag op de tweede eindnotering in de Ronde van Lexmond. Ook daar werd gesprint om de over- Kteerden zit. De reden daar- winning. A-amateur Peter Reits- "vvas onduidelijk. Ik ben nu ma (Hillegom) kwam als zesde over de meet in de Acht van Berlicum. De 18-jarige Kjell van Paridon (Noordwijkerhout) werd in diezelfde plaats vijfde bij de junioren. Nieweling Vincent van der Kooij uit Leiden werd achtste in het Limburgse Klimmen. Aan de extreem korte tijdrit over 6,5 kilometer namen alleen geno digde renners deel. Leeftijdge noot Niels van Kampenhout (Noordwijkerhout) pakte de bronzen podiumplaats in het Schipholcriterium voor nieuwe lingen. Nieweling André van de Post (Swift/Casba) werd achtste in de Ronde van Capitol (Den Haag). De eerste ronde van de clubcompetitie verliep afgelo pen weekeinde voor Swift/Cas ba teleurstellend. Alleen Jan- Hendrik Lagerweij uit Wou- brugge pakte in de Schiphol- wielerronde om de Haarlem mermeer enige punten voor de vereniging. De topzware delegatie waarmee de Leidse schaakbond in de na tionale jeugdkampioenschap pen tot en met 2.0 jaar mocht aantreden heeft er niet toe kun nen leiden dat de nationale titel in Leidse handen bleef. Terwijl de Leidenaars met name elkaar het leven zuur maakten, leek eerst Harmen Jonkman en bleek uiteihdelijk Jan van de Mortel er in zijn woonplaats Nijmegen met de buit vandoor te gaan. Titelverdediger Jop Delemarre, Erik van den Doel, Stefan van Blitterswijk en de verrassende Alphenaar Dennis Helvensteijn schoterf daarbij al len juist een half of heel punt te kort. Het scheelde in de negende en laatste ronde van deze uit zonderlijk spannende titelstrijd overigens maar een haartje of Stefan van Blitterswijk en Jop Delemarre hadden alsnog de eerste prijs met Van de Mortel en Jonkman gedeeld. Terwijl Van Blitterswijk met winst op Aubel terug kwam vanuit de achterhoede, remiseerde ge deeld koploper Jonkman name lijk met Hoogendoorn en be reikte Jop Delemarre een uitste kende positie tegen tweede koploper Van de Mortel. In we derzijdse tijdnood liet Delemar re zich, na nog een remiseaan bod te hebben afgeslagen, ech ter door een toevallige matcom- binatie van de Nijmegenaar ver schalken. De titel ging daardoor met 6 1/2 punt alsnog onge deeld naar Van de Mortel. Erik van den Doel verzuimde met een remise tegen Van Rijn om op een totaal van zes punten te komen, terwijl Dennis Helven steijn hetzelfde overkwam door verlies tegen Schaeffer. Door die 'resultaten konden Jonkman en Van Blitterswijk de tweede plaats slechts met hun tweetjes delen. Van den Doel en Van Rijn waren met 5 1/2 punt ge deeld derde, terwijl Delemarre en Helvensteijn op 5 punten goed waren voor de palatsen 6 tot en met 10. Remco van de Erf finishte op 4 1/2 punt. Bij de meisjes tot en met 20 jaar viel kanshebber Linda Jap na een goede start uiteindelijk te rug naar een derde plaats. Bij de jeugd tot en met 16 was Jeroen Willemze met 51/2 punt goed voor een vierde plaats, terwijl in de groep tot en met 14 Thomas Willmze de zesde plaats deelde. ALKMAAR Eerste koers, 2040 m: 1. lis a Miracle (Pools) 2 48,3 - 1 22,5, 2. Headline Dutch, 3. Hans Antole Niet gestart Inter city G. Toto: winnend 3,30 plaats 1,80 2,00 koppel 5,70 trio 69,10. Tweede koers, 2380 m: 1 Impossible (De Haan) 3.17.1-1.22.8. 2. Harpy 0. 3 Isa bella Janssen. Toto: winnend 16,20 plaats 3,40 2,90 koppel 27,70 trio 200,20. Dub- belwinnend (7-5) 12,80. Derde koers, 2040 m: 1. John Rejoice (Pool) 2 52,9 1.24,8, 2 Jan Hein. 3. Isolde d'Almere Niet gestart: Joy van de Lente, Hester America Toto: winnend 2,30 plaats 1,60 3,90 koppel 7.30 trio 44.70. Vierde koers. 2040 m: 1 Albert Bowl (Het teling) 2.48,2 - 1.22,5, 2. Intercity Ex press, 3. Intercity West. Toto: pinnend 6,20 plaats 3,00 3,10 koppel 24,00 trio 339,60. Vijfde koers, 2380 m: 1. Hunter Westeinde (Langeweg) 3.20,3 - 1.24,2, 2. Haunting Frisia, 3. Gizmo Weber. Niet gestart: Giant Ceder. Henk H, Toto: winnend 3,40 plaats 1,503,20 koppel 16,00 trio49,00. Zesde koers, 2040 m: 1Hedy Boekelte (Van de Meer) 2.46,8 1.21,8, 2. Gideon Uithuizen, 3. Harmoney Lobell. Niet ge start: Gracia Westland. Toto: winnend 8,20 plaats 3,00 3,00 koppel 18,20 trio 241,80. Zevende koers, 2040 m: IMiss Cindy (Hulleman) 2.45,4 1,21,1, 2. Hekla Kie vitshof, 3. Shatter Fly. Toto: winnend 2,70 plaats 2,20 1,70 koppel 7,50 trio 32,90. Achtste koers, 1700 m: 1 Flash Yankee (Van der Werf) 2.16.7 1.20,4. 2 Forte Diepnow, 3. Gemma Brasil, 4. Heli Marco. Niet gestart: Soleil de Vie. Toto: winnend 3,80 plaats 4,40 3,20 koppel 40,80 kwar tet 1.429,30. Negende koers, 2040 m: 1. Hustler (Han delaar) 2.46,9 1.21,8, 2. Fellow Hanover, 3. Impish Rozz. Toto: winnend 3,40 plaats 4,00 3,60 koppel 27,00 trio 128,00. Tiende koers, 2040 m: 1 Gogo Dragon (Paardekooper) 2.44,9 1.20,8. 2. dead heat Junior Knight (5) en Old Barney (8). Toto: winnend 2.90 plaats 1.30 2.40 (5) 2,70 (8) koppel 2.80 (3-5) 5,80 (3-8) trio 21,20(3-5-8)33,50(3-8-5). Elfde koers, 2040 m: 1 Hocus Kievitshof (Pools) 2.49,8 - 1 23.2, 2. Highpark Aven ue, 3. Invicible Boko. Toto: winnend 2,70 TIANJIN WK landenteams Mannen: Finale: China Zweden 3-2. Wang Tao - Waldner 16-2121-15 19-21*. Ma Wenge - Persson 22-24 21 18 21 18, Ding Song - Karlsson 2114 21 11, Ma Wenge Waldner 2113 12-21 17 21, Wang Tao Persson 2114 21 13 Om derde plaats: Zuid-Korea Frankri|k 3- Prean 17-21 17-21, Heister - Cooke 8 13-21. Eindstand landentoernooi: 1 China, 2 Zweden, 3. Zuid Korea, 4. Frankrijk. 5. Duitsland, 6 Japan. 7. Joegoslavië. 8 Bel gie. 14 Nederland, tianjin. WK. individueel, kwalificatie. Mannen, eerste ronde Heister (Ned) Va siliou (Cyp) 21-"4 21 9. Szafranek (Pol) Chen Sung (Ned) 21 13 21 11 Gemengd dubbel, eersteYonde: Noor/Bak ker (Ned) - Rop/Sang (VSt) 21 19 21 5, Keen/Keen (Ned) Prasad/Rodrigo (SLa) 21-18 21-12 Tweede ronde: Noor/Bakker Langley/Zhou (Aus) 21-10 21-7, Keen/K een Ruiz/Rojas (Col) walk over. Noor/Bak ker en Keen/Keen geplaatst voor het hoofd toernooi. TENNIS HAMBURG Open Duitse kampioenschappen Mannen: Eerste ronde: Kraiicek (Ned/10) Zoecke (Dui) 4-6 6-4 6-3, Siemerink (Ned) - Sinner (Dui) 6 4 2 6 6-2, Goellner (Dui) Haarhuis (Ned) 6 1 6-4, Prlnosil (Dui) Karbacher (Dui/16) 6-3 2 6 6 4, Schalier (Oos) - Skoff (Oos) 6-3 6-0, Dosedell (Tsj) Gollwit/er (Dui) 7-6 7-5, Alberto Costa (Spa) Tsjerkasjov (Rus) 6 4 6 2, Yzaga (Per) - Boetsch (Fra) 6 7 6-3 6 3, Korda (Tsj) - Carbonell (Spa) 7-6 6-3, Medvedcv iu< k/i/j i 11 -iiH'i11M'i (Au;) i. is I-u ceVa (Slw) - Spadea (VSt) 6-3 6-2, Vacek (Tsj) - Carretero (Spa) 6-3 5-7 6 4, Clavol (Spa) - Silberstem (Chl) 6 3 3-6 6-1Was hington (VSt) - Tsjesnokov (Rus) 6-7 6-2 0 3, Gross (Dui) - Olhovski (Rus) 6-4 7-6, Furlan (Ita) - Delaitre (Fra) 7 5 6-2, Rosset (Zwi/11- Volkov (Rus) 6-3 6-3. w (ZAf) - Dra- gomir (Roe) 6-3 7-5, Cecchini (Ita) - Rei- nach (ZAf) 6-7 6-4 6-4, Baudone (Ita) Bonsignori (Ita) 6-2 6-4, Perfetli (Ita) - De- chaume-Balleret (Fra) 6-3 6-2, Ruano Pascual (Spa) - Demongeot (Fra) 7-5 6 3. Zrubakova (Slw) Grossman (VSt) 6 4 6-3, Sukova (Tsj/13) - Bradtke (Aus) 1-661 7 5. Stafford (VSt) - Graham (VSt) 6-2 6 3. Boschlero (Ita) Paz (Arg) 7 5 6 3, Wie sner(Oos/12) - Fulco(Arg)6-l 6 2, Spirlea (Roe/15) Golarsa (Ita) 6-3 6-1, Jeya seelan (Can) - Farina (Ita) 6-2 6-2 SPORT OP TV Alan Shearer 'onbetaalbaar' voor Blackburn Alan Shearer is onbetaalbaar voor Blackburn Rovers. De spits bezorgde de Engelse koploper een overwinning van vitaal be lang op Newcastle. Door de mi nimale zege (1-0) nam Black burn vijf punten voorsprong op titelverdediger Manchester Uni- ted. Blackburn heeft nog één duel te gaan, Manchester Uni ted nog twee. UI NSDAG 16.30-18.00 EURO IJshockey: WK A-landen vanuit Zweden, hoogtepunten 16.55-1 7 00 Old 2. Sport Heute 18.00-19.30 EURO: Eurogoals: overzicht Eu ropese voetbalcompetities. 18.39-18,47 Ned 2. Sportjournaal. 18.45-19 10 RTLSport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20 00 EURO: Eurosportnieuws 20.00-22.00 EURO: Motoren: auto- en motor- sportmagazine" 21.40-22.10 Ned 2: Die 2: Nieuwe Koeien, satirisch sportprogramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen. 1 -i-1 -,ri.y.;alih Unampionship licht zwaargewicht vanuit Baseldon (GB). Gary Delany (GB) Noel Magee (IRL). 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23 00-01.00 EURO: European Snooker Lea gue 1995: Steve Davis-John Parrott 23.25-23.55 RTL 4: Sport 01.00-01.30 EURO. Eurosportnieuws. WOENSDAG 05 45-06 00 Did 1 Morgenmagazine Sport. 08.30-09.30 EURO Paardesport Badminton Horse Trials Military vanuit Gloucestershire

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19