Genuanceerde beelden bij herdenking publieke omroepen werken mooi samen op Internet Radio Televisie Marktaandeel publieke omroep op dieptepunt -10 )NDERDAG 4 MEI 1995 1 p alle Nederlandstalige 2enders vanavond rond de klok van acht ir beelden van de nationale dodenherdenking op de Waalsdor- •rvlakte. foto kippa air: Ir iment leert, ïzet. I ok in imaarn- 5 duu r »zomi vol te ssen n zee jef ïge- ikgeb L mind The International Gulag Een jnse documentaire, waarin een uit- jreid beeld wordt gegeven van de tberingen, die gevangenen moes- doorstaan in Russische werkkam- Overlevenden van die kampen, ook wel 'Zeks' worden genoemd, tellen nu zij weer op vrije voeten gesteld hun verhaal. Als hun ge wordt welke nationaliteiten ze emaal hebben ontmoet, antwoor- ze steevast het volgende: 'Als er land is dat geen vertegenwoordi- i in de Russische werkkampen :ft gehad, dan bestaan dat land 20.05 via ezo bevrijd? Dodenherdenking en vrijdingsfeest in dezelfde maand, innen joden die vijftig jaar geleden teruggekeerd uit de kampen of luit hun onderduikadres, de bevrij- igook vieren? Paul Witteman praat it een aantal joodse Nederlanders de oorlog overleefden. Bij velen rdt het gevoel van bevrijding ge- ikkeerd door hun schuldgevoelens iopzichte van familieleden die het it hebben gehaald. Daarnaast rdt het begrip 'bevrijding' nog eds vertroebeld door het onbegrip stijd bij terugkeer en het feit dat ak hun huizen waren geplunderd, derland 3 20.30 op Schokland Televisieversie van voorstelling die Henk van Ulsen keer speeldeop Schokland, het armalige eiland in de Noordoost- Ider. Van Ulsen speelt alle rollen f: die van Job, van diens vrienden, de jood Salomon Zeitscheck, van duivel en van God. Hij speelt op 1 schillende lokaties het verhaal van rechtvaardige Job die alles wordt ■nomen, verhaal wil halen bij God, ir door alles heen uiteindelijk toch Schepper trouw blijft. Van Ulsen lóe een figuur toe aan het ver haal; de jood Zeitscheck, die m de Tweede Wereldoorlog zijn hele familie verliest. Zeitscheck schrijft brieven aan Job, waarin hij het proces tegen God tot het einde toe wil uitvechten. Waarom treft het kwaad ook goede mensen, is de vraag die hij aan Job stelt. Nederland 1 22.20 Impact: Het Achterhuis op Robbenei land 'Uit het dagboek van Anne Frank blijkt dat de menselijke geest onover winnelijk is', aldus Nelson Mandela in een interview met Ger van Westing. Tijdens het apartheidsregime in Zuid- Afrika werd het dagboek door gevan genen van RobbeneHand in het ge heim overgeschreven, zodat ook an dere gevangenen het konden lezen. 'Wij konden kracht putten uit het boek tijdens ons verblijf daar', zeggen twee ex-gevangenen, die samen met de maker van deze documentaire te ruggaan naar Robbeneiland. Nederland 3 23.25 A Survivor from Warsaw Arnold Schön berg vluchtte in 1933 voor Hitler naar Amerika Hij componeerde daar in 1947 'A Survivor from Warsaw' op een eigen tekst die hij baseerde op ooggetuigenverslagen van de ver schrikkingen m het getto van War schau in 1943. De compositie is ge schreven voor verteller, mannenkoor en orkest. De notatie van de partij van de verteller is ritmisch uiterst precies weergegeven en de 'gesproken toon hoogten' worden aangegeven in een vereenvoudigde versie van de notatie, zoals deze ook in bijvoorbeeld Schön- bergs.'Pierrot Lunaire' voorkomt. Sa men met 'Ode to Napoleon Bonapar te' maakt 'A Survivor from Warsaw' deel uit van de politiek geëngageerde (anti-fascistische) composities van Schönberg. Nederland 3 23.55 JERSUM ANP Internet werken de publieke oepen mooi samen. Sinds mdag zijn zij via het wereld computernetwerk bereik- lejrvia http://www.omroep.nl. informatie van een aantal oepen apart was al op In- et te raadplegen. De NOS eert het maandag geïntro- eerde systeem. Alle publieke n oepen hebben op dit geza- st ïlijke adres eigen pagina's leel uur nieuws. 17.07 NPS- iwsop 1. 18.07 NPSNieuwsop 1, >lg. 18.25 Dodenherdenking 20.30 Uit het nieuws. 22.04 jortstichting. 23.07 Met het oog lorgen. 00.04-07.00VPRO's ïtleven. 00.04 5.5 6. 01.02 louse. 03.02 Het paradijs. 04.02 d disco classique. 05.02-07.00 ezamenlijke zenders Peazens - dergat. r radio o radio q al uur Nieuws. 06.04Ontbijtra- I.04TROS Gouden uren. 12.04 n twee. 14.04 Nederland mu- and. 17.04 Van Staa tot zeven. 4 Van Staa tot zeven, vervolg. 4 De gouden greep. 19.58 Inlei- tot de Herdenking op de Dam. 8^0Stilte op de Dam. 20.02 Wilhel- 20.04 Nieuws. 20.06Country 21.04 Van Nederlandse bodem. 4Coulissen. 23.04-24.00Sesjun nederland nederlandnederland ff TL O ff 71© 16.47 16.54 17.26 17.57 18.26 20.10 20.30 20.33 NOS-Nieuws voor doven en slechtho renden Vera Lynn Portret van de Engelse zangeres Vera Lynn Samen op 'teiland Zee kraai Zweedse jeugdserie. Melker leert zijn kinderen bij het ontbijt dat ze elke dag moeten beleven alsof het de laatste is. Zelf voegt hij meteen de daad bij het woord. Boggle Woordspel. Presentatie: Nicole Adriaens Flipper Amerikaanse jeugdserie. Als Bud Flipper afstaat aan onderzoekers, kan zijn broer Sandy een stu diebeurs krijgen. Bud staat in dubio. AfI.Een moeilijke beslissing Natuur in eigen land Serie natuurdocumentai- res. AfILimburg, een beetje buitenland. Filmspot Wekelijkse filmmagazine met besprekingen en frag menten van nieuwe bio- scQopfilms. Presentatie: Jac Goderie Nationale herdenking Rechtstreeks verslag van de Herdenking van de ge vallenen bij het Nationaal Monument op de Dam. Commentaar: Joop van Zijl NOS-Journaal NOS-Weeroverzicht Aan de grens van de herin nering Documentaire over de vraag of door plechtig her denken de belofte Nooit meer Auschwitz wordt na gekomen Wilde ganzen De bevrijders herdacht Reportage over het Neder landse monument voor de gevallen Amerikaanse be vrijders op de begraaf plaats Arlington in Virgi nia Job op Schokland Televisiebewerking van de toneelvoorstelling van Henk van Ulsen op Schokland, het voormali ge Zuiderzee-eiland. Herh i NOS-Journaal i Einde 15.34 Judge Roy Bean 16.00 NOS-Journaal 16.10 Nature on track Engelse Natuurserie. AfI Bewogen tijden 16.40 Samson Kinderprogramma 17.15 Mega top 50 Het wekelijkse overzicht van de vijftig best ver kochte 'platen' van dit moment. Presentatie: Gijs Staverman 17.58 2 Vandaag Dagelijks meuwsblok met een blik op de dag van 18.32 18.35 18.00 18.10 18.15 18.25 NOS-Journaal Actualiteiten Achtergronden bij het nieuws. Presentatie: Rick Nieman NOS-Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer Vechten tegen onverschil ligheid Praatprogramma vanuit het Verzetsmuseum over de zin van het verzet. Er wordt gekeken naar de keuzes die jonge mensen tijdens de Tweede We reldoorlog moesten ma ken. ledereen had een an dere reden om zich aan te sluiten bij de strijd tegen de Duitsers Het bittere kruid Nederlandse speelfilm uit 1985 van Kees van Oostrum. Met: Ester Spitz, Gerard Thoolen, Kitty Courbois e.a Nationale herdenking Rechtstreeks verslag van de Herdenking van de ge vallenen bij het Nationaal Monument op de Dam. Commentaar: Joop van Zijl Het bittere kruid. Vervolg 21.00 Soldaat van Oran je. Nederlandse speelfilm uit 1979 van Paul Verhoeven. Met: Rutger Hauer, Jeroen Krabbé, Peter Faber e.a Exporteren Informatieve serie NOS-Journaal NOS-Nieuws voor doven en slechtho renden Einde 21.30 21.53 22.00 22.16 22.34 00.20 00.23 All in the family Amerikaanse comedyse rie. Archie lijkt te veran deren als hij een joodse vriend krijgt. NOS-Jeugdjournaal Einde Sesamstraat Nationale Herdenking Rechtstreeks verslag van de herdenkingsbijeen komst in aanwezigheid van o.a. koningin Beatrix en prins Claus vanuit de Nieuwe Kerk in Amster dam. Met o.a. het Konink lijk Concertgebouworkest. Commentaar: Joop van Zijl Onbekend monument Documentaire over het 13-jarige Kees Brijde die op 13 december 1944 werd doodgeschoten Nationale Herdenking Vervolg van 18.25 met de kransleggmg op de Dam en om 20.00 twee minu ten stilte. Commentaar: Joop van Zijl Hoezo bevrijd? Gesprek met joodse Ne derlanders die 50 jaar ge leden zijn teruggekeerd uit een concentratiekamp of van een onderduik adres. Presentatie: Paul Witteman Per seconde wijzer Spelprogramma. Trekking dagelijkse lotto NOS-Journaal NOS-Sportjournaal Nova Actualiteitenprogramma. Met NOS-Den Haag van daag. Presentatie: Paul Witteman Impact: Het achterhuis op Robbeneiland Documentaire over de in vloed van het Dagboek van Anne Frank op ANC- leden in Zuid-Afrika Een overlevende uit War schau Klassieke muziek. A Sur vivor from Warsaw opus 46 van Arnold Schönberg, uitgevoerd door acteur JDaniel Olbrychski, het mannenkoor van het Groot Omroepkoor en het Radio Filharmonisch Or kest o.l.v. Edo de Waart Uitzending politieke partij- 19.00 19.30 20.10 20.40 23.35 00.10 Vier uur nieuws The Oprah Winfrey show Amerikaanse talkshow 5 uur show Gevarieerd middagmaga zine Zes uur nieuws Verhalen uit de oorlog Bekende Nederlanders vertellen hun herinnerin gen aan de Tweede We reldoorlog The bold the beautiful Amerikaanse soap Half acht nieuws Rond 19.50 uur zal wor den overgeschakeld naar de Waalsdorpervlakte voor de jaarlijkse Dodenher denking Goede tijden slechte tijden Nederlandse soap A star is born Showprogramma waarin vier talentvolle jonge mensen de kans krijgen uit de anonimiteit en voor het voetlicht te treden. Presentatie: Ron Brand- steder Showtime Entertainmentmagazine met het laatste nieuws uit de showbusiness Barend Van Dorp Gevarieerd sportprogram ma Nieuws sport en weer The Oprah Winfrey show Amerikaanse talkshow. 16.40 17.10 18.30 19.00 22.35 23.20 23.45 00.30 01.00 Family ties Amerikaanse comedyse rie. Goede tijden slechte tijden Nederlandse soap. MASH Amerikaanse comedy. B.J. en Winchester krijgen ruzie Catwalk Amerikaanse serie. Mary ontmoet een aantrekkelij ke fotograaf en wordt smoor op hem Alf Amerikaanse comedy Nylon Blues Documentaire Dodenherdenking ZEK - The international gu lag Franse documentaire over de Russische werkkam pen De deurwaarder Programma waarin de werkzaamheden van een gerechtsdeurwaarder wor den belicht Kort nieuws De gouden koets Autoprogramma Ricki Lake Amerikaanse talkshow Murphy Brown Amerikaanse comedyserie As the world turns Amerikaanse serie. Herh Hei elei, kuck elei aktuell Luxemburgs ptogramma Nachtprogramma Paul Witteman presenteert om 20.30 op Neder land 3 het pro gramma 'Hoezo bevrijd?' foto dijkstra televisie morgen NEDERLAND 1 07.00 NOS Tekst tv. 11.00 50 |aar be vrijding! NEDERLAND 2 07.00 NOS-Journaal. 07.06 Lingo. 07.29 Ontbijt tv. actualiteitenrubriek. 07 30 NOS Journaal 07.33 Ontbijt tv. 08 00 NOS-Journaal 08.07 Ontbijt tv. 08.28 NOS-Journaal 08.33 Boggle 09.00 NOS-Journaal 09.05 Uitzending politieke partijen: RPF. 09.08 Kook tv. 09.30 Chirurgenwerk. 09.55 Follies. NEDERLAND 3 08.53 NOS-Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.00 NOS-Journaal. 09.07 Nationale 5 mei viering, recht streeks verslag van de 5 mei viering in verschillende plaatsen in het land. Met om ca. 10.27 Toespraak koningin Beatrix vanuit de Ridderzaal en om ca. 16.10 herdenkingsbijeenkomst en kransleggmg bij Hotel De Wereld in Wa geningen. RTL4 06.30 Hei elei kuck elei 07.00 Nieuws krantenoverzicht. 07.07 Ontbijtkids: Foofur 07.30 Nieuws krantenover zicht. 07.37 Ontbijtkids: de Smurfen 08.00 Nieuws krantenoverzicnt 08.08 The bold the beautiful, soap. 08.30 Nieuws. 08.35 Santa Barbara, soap 09.00 Nieuws krantenoverzicht. 09.10 Santa Barbara, soap 09.30 Goede tij den slechte tijden, soap. 10.00 Koffie tijd, magazine Voor publieke omroepen 67 miljoen extra HILVERSUM GPD Staatssecretaris Nuis (media) schenkt de publieke omroepen een bedrag van 67 miljoen gul den uit de omroepreserve om de programmering te verster ken. De omroepen kunnen pet 1 september over het extraatje beschikken. Dat is het moment waarop Veronica het publieke bestel verlaat en de concurren tie van de commerciële TV-sta- tions nog groter wordt. De NOS heeft enige tijd gele den namens de omroepen bij het Commissariaat voor de Me dia al het verzoek ingediend om de staatssecretaris aan te spo ren 62 miljoen gulden beschik baar te stellen. Dat was volgens berekeningen van de NOS het bedrag dat nog in de omroep- pot (inkomsten uit omroepbij dragen en STER over 1994) zat. De staatssecretaris stelt ieder jaar een budget vast voor de pu blieke omroepen. Aan de grens van de herinnering: televisie buitenland radio 0 leel uur Nieuws. 17.04 Rmkelde- el. 18.04 Kort en Klijn 19.04 Dr 7. 19.58 Inleiding tot de her- iing op de Dam. 20.00 Stilte op am. 20.02 Wilhelmus. 20.04 - 20.06 Paperclip magazine. ■°|4Villa 65. 00.02 TROS Nacht- tt. 02.02 Ontij. 04.02-06.00 Pyja- met eigen actuele informatie over hun programma's en dien sten. Veroflica, dat met ingang van 1 september commercieel wordt, doet niet mee. Met Vero nica Interactive Plaza is deze omroep echter al enige maan den actief op dit gebied. Op Internet is het ook moge lijk film- en geluidsfragmenten op te vragen. Via Internet kun nen kijkers en luisteraars tijdens programma's inloggen en actief deelnemen aan de uitzending. Euro 7 is tevreden over aansluitingen Euro 7, het eerste Nederlandse commerciële televisiestation, is tevreden over de groei van het aantal kabelaansluitingen. Het station kan in 225 gemeenten bekeken worden en in totaal zijn op dit moment 3,1 miljoen aansluitingen gerealiseerd. Men verwacht er deze zomer 4 mil joen te hebben en eind dit jaar ruim 5 miljoen. Het station is dezer dagen in het oosten en het noorden van het land een campagne begon nen 'om de penetratie in die ge bieden te versnellen'. Euro 7 zendt via kabel en satelliet uit sinds oktober '94, richt zich op de mensen die overdag televisie kunnen kijken en zendt pro gramma's uit die te maken heb ben met de leefomgeving, milieu, gezondheid en vrije tijd. HILVERSUM MONIQUE BRANDT „Vertrouwen in Nederlanders, dat heb ik eigenlijk niet. Mijn angst voor iedereen die niet joods is, is verschrikkelijk groot", zegt de joodse Carry Theeboom in de IKON-docu- mentaire Aan de grens van de Herinnering. In deze documentaire, gelar deerd met prachtige beelden, probeert regisseur Jan Schmeitz het thans bestaande beeld van Nederland in oorlogstijd te nu anceren. Schmeitz ging middels gesprekken met overlevenden na of onze herinneringen wel kloppen met de werkelijkheid van een halve eeuw geleden. Roepen de Nederlanders niet een te mooi beeld op van het oorlogsverleden? Was er naast moedig verzet niet ook heel wat meer collaboratie en onver schilligheid dan wij tijdens al die plechtige herdenkingsbij eenkomsten willen toegeven? „Ja", zegt één van de overleven den. „Het kan zijn best dat de mensen dachten 'Als ze de jo den pakken, pakken ze mij niet. Dus draai je hoofd maar om'. Ik kan daarom nog steeds geen joodse mensen onder ogen ko men." Ook hoogleraar Ido Abraham herinnert zich nog steeds vooral de 'passieve mee gaandheid' van Nederlanders in oorlogstijd. Desondanks laten Nederlan ders zich nog steeds voorstaan op hun morele superioriteit ten opzichte van Duitsland. Dit ge drag is de Nederlandse ambas sadeur in Duitsland, Peter van Walsum, een doorn in het oog. Hij pleit na al die jaren voor een normale verhouding tussen Ne derland en Duitsland. „Het is moeilijk vol te houden dat die jodenvervolgingen enkel en al leen een zaak van het Derde Rijk zijn geweest." „Of men iets van de oorlog geleerd heeft, waag ik te betwij felen", zegt Carry Theeboom. De beelden geven haar gelijk. Want hoewel Europa bij elke herdenking weer uitroept: 'Nooit meer Auschwitz', gaat de volkerenmoord in voormalig Joegoslavië gewoon door. „Kijk hoe een vijand een hele bescha ving wil vernietigen. Dit is zijn visitekaartje", zegt een radeloze man in Mostar, terwijl hij om zich heen wijst. Volgens Van Walsum is er maar één oplossing om zulke waanzinnige oorlogen in de toekomst te voorkomen: des noods moet de NAVO geweld uitoefenen, meer geweld dan tot nu toe het geval is. „Als we in 1991, toen de Serviërs Vuco- var aan dreigden te vallen, be reid waren geweest om in NAVO-verband luchtaanvallen uit te voeren, was die aanval op Vucovar ook nooit gebeurd." Aan de grens van de Herinne ring, IKON, uitzending van avond, Nederland I, 20.33 uur - 21.53 uur. HILVERSUM GPD Met een marktaandeel op televisie van 46 procent hebben de publieke omroepen in april een historisch dieptepunt bereikt. De licht stijgende lijn die er sinds januari dit jaar inzat is vorige maand drastisch afge broken. In maart stemde gemiddeld nog meer dan de helft (51 procent) van de televisie kijkers af op Nederland 1, 2 of 3. RTL 4 en 5 sluiten april af met een marktaandeel van 35 procent. Dat betekent een stijging ten opzichte van maart met twee procent. De buitenlandse en overige zenders zagen hun marktaandeel eveneens met twee procent stijgen naar 14. Niet eerder haalden de pu blieke omroepen een marktaandeel van slechts 46 procent. Het tot nog toe laagste marktaandeel was 48 procent in september 1993 en januari 1995. Volgens een woord voerster van de dienst Kijk en Luisteronder zoek van de NOS is er een aantal verklarin gen voor het verlies van de publieke omroe pen en de winst van RTL. „We hebben in april wel belangrijke voet balwedstrijden uitgezonden, maar bedui dend minder dan normaal." Voetbal waar Nederlandse clubs bij betrokken zijn, staat nog altijd garant voor hoge marktaandelen. De NOS moest het in april doen met de twee halve-finalewedstrijden in de Cham pions League tussen Ajax en Bayern Mün- chen. De Finale op 24 mei tegen AC Milan (uitgezonden door de NOS) zal ongetwijfeld voor een kijkcijferklapper zorgen. „RTL S heeft daarentegen afgelopen maand veel voetbal uitgezonden. Daarnaast is in april een aantal goedscorende pro gramma's van de publieke omroepen ge stopt. De VARA zendt bijvoorbeeld op za terdagavond Oppassen niet meer uit. Nu staat l.oïs en Clark geprogrammeerd en daar kijken veel minder mensen naar. Ook het actieweekeinde van RTL 4 voor Natuur monumenten heeft het goed gedaan", al dus de woordvoerster. radio q 8 5 Schiff speelt Mozart. 16.00 late Koor Fresco's van Kiev. •OSymf. blaasmuz. 18.04 KRO l stek. 19.00 De korenbeurs, Eind- ins Kamerkoor en TilburgsVoc. 19.30 Het orgel. 19.58 Inleiding herdenking op de Dam 20.00 eop de Dam 20.02 Wilhelmus. 4Nieuws. 20.06 Avondconcert. I >ants Ork. met kinderkoor en :sol 22.00 Klagend verleden. 0-01.00 Vincent na middernacht. radio ;D8Radio UIT 17.50CDA 18.02 laliteiten in het Nederlands '0 Religieus programma in het 5.19.00 Nieuws en actualiteiten 13 et Turks. 19.45 Nieuws en actua- ten in het Marokkaans en Ber- 19.58 Inleiding tot herdenking Dam. 20.00 Stilte op de Dam Nieuws.) 20.30 Nieuws en ac- lj 'teiten in het Chinees. 21.00 Tele- 22.00 De avonden, met om. Rudi Fuchs op atelierbezoek. speelfilms op televisie VANDAAG Het Bittere Kruid 1985-NL) Sobere en integere verfilming van Marga Minco's boek door Kees van Oostrum. Een joods meisje, Ester Spitz, duikt tijdens de oorlog onder bij haar broer in Amsterdam. Nederland 2 19.15 Reveillon Chez Bob 1984-F) Onsa menhangend drama van Denys Gra- mer-Deferre. Louis gaat op zoek naar zijn zoontje na diens brief over zijn gewelddadige stiefvader. Met: Jean Rochefort en Guy Bedos. TV 5 20.00 Soldaat van Oranje (1977-NL) Indruk wekkende en succesvolle oorlogsfilm van Paul Verhoeven met Jeroen Krab bé en Rutger Hauer. De twee belan den in het verzet, terwijl oude vriend Derek de Lint in Duitse dienst gaat. Nederland 2 21.05 Half Moon Street (1986-CB) Teleur stellende thriller, gebaseerd op Paul Theroux' 'Dr. Slaughter'. Sigourney Weaver studeert en vult haar inkomen aan als escort-dame. Michael Caine doorbreekt haar pantser. BBC 2 23.40 Citizen Kane 1941-USA) Fenomenaal regiedebuut van Orson Welles, destijds 25 jaar, die ook de op Randoph Hearst geïnspireerde hoofdrol van zakengigant speelt. Goede muziek van Bernard Herr- Duitsland 2 24.00 La Béte Humaine (1939-F) Meesterlijke verfilming van Zola's verhaal door Jean Renoir. Jean Gabin is de depressieve treinmachinist die verliefd wordt op Si- mone Simon. Samen besluiten ze haar man te vermoorden. Duitsland 1 1.05 Esther Spitz en Gerard Thoolen spelen hoofdrollen in de film 'Het bittere kruid' (Nederland 2 om 19.15 uur, vervolg na de Doden herdenking). foto kippa BRTN 1 17.10 Sinja Mosa, serie 17.35 Paradise Beach, strandsoap. 18.00 Journaal 18.10The bold and the beautiful, serie 18.30 Blokken, dagelijks spelprogram ma. 19.00 Kom-op-tegen-Kanker-jour- naal. 19.05 Neighbours, serie. 19.27 Po litieke tribune: V B. 19.30 Journaal en sport. 19.55 Oorlogsjournaal. 19.58 Weert 20.00 Volle maan. praatprogram ma. 20.45 Panorama 21.30 All Ameri can girl, comedyserie. 21.55 Nekka, een muziekfestival in Antwerpen 22.40 KMO-partner, juridische aspecten. 23.05 Weer. BRTN 2 18.00 Tik tak 18.05 Beyond belief, jeugdmagazme. 18.30 Disney Festival 19.00 Mission top secret, jeugdserie. 19.30 Journaal en sport. 19.55 Oor logsjournaal. 19.58 Weer. 20.00 Premiè re film en video. 20.35 Sledge Hammer, komische actieserie. 21.00 Prettig ge stoord, wekelijks jongerenmagazine. 21.30TerZake, infomagazine 22.15 Couleur locale 22.45 X-press, praat show. 23.35 Coda. DUITSLAND 1 17.00 Tagesschau. 17.10 Brisant 17.40 ARD vor acht. 17.50Tagesschau-Tele- gramm. 17.55 Verbotene Liebe, serie. 18.25 Marienhof. serie. 18.49 Tagesschau-Telegramm. 18.54 Nicht von schlechten Eltern, serie 19.53 Das Wetter. 19.58 Heute abend im Ersten. 20.00Tagesschau. 20.15Tagedes Überlebens. documentaireserie 20.30 JA oder NEIN, spelshow. 21.14 Tages themen-Teiegramm. 21.15 Panorama 22.00 Donnerlippchen, spelprogramma. 22.45 Tagesthemen. 23.15 Dasschwar ze Schaf vom Niederrhein, portret. 00.45 Nachtmagazin. 01.05 La béte hu maine, drama. 02.45 Zuschauen - Ent spannen - Nachdenken. DUITSLAND 2 16.05 Em Heim für Tiere, serie 16.55 Sport Heute. 17.00 Heute 17.08 Lan- derjournal. 17.40Jede Menge Leben, serie. 18.05 SOKO 5113, politieserie 19.00 Heute. 19.20 Weer 19.25 Der Mond scheint auch für Untermieter, se rie 20.15Goldmillion, spelshow. 21.15 WISO, sociaal-economisch magazine. 21.45 Heute-journa! 22.15 Doppei punkt, reportageserie. 23.15 Apropos Musik, muziekmagazine. 23.45 Heute nacht. 00.00Citizen Kane, speelfilm. 01.55 Text aktuell. DUITSLAND 3 18.00 NRW - Nachnchten aus Rhein- landund Westfalen. 18.05 KuK. 18.30 Streifzuge. toeristische serie. 18.45 Ak tuelle Stunde. 19.25 Fenster'programme der Landesstudios. 19.45 Die Fallers, serie. 20.15Westpol Spezial: Wirt- schaft. 21.00 WDR aktuell. 21.15 Saustark 21.45 1000 Hertz 22.30 Kul- tur und Demokratie 23.15 Flamingo Road, serie 00.00 Die Fallers, serie. 00.30 Nachrichten. BBC 1 16.50 Pmgu. 16.55 Why did the chic ken? Spelprogramma. 17.10 Speed Ra eer, tekenfilmserie. 17.35 Ant and Dec show, jeugdmagazme. 18.00 News- round. 18.05 The machine gunners, jeugdserie. 18.35 Neighbours. 19.00 Nieuws en weer. 20.00 Top of the pops. 20.30 EastEnders. 21.00 Wildlife on one. 21.30 Paul Merton's life of come dy. reportageserie. 22.00 Nieuws en weer. 22.30 News '45: VE Day. repor tageserie. 22.45 Absolutely fabulous, comedyserie. 23.15 Men behaving bad ly, comedyserie. 23.45 Local elections 95 03.30 Weer. BBC 2 15.00 The little polar bear, animatiese ne. 15.05 Hairy Jeremy, animatieserie 15.10Songsof praise, religieus muziek programma 15.45 Back to work, infor matieve serie over chronische rugklach ten 16.00 Nieuws en weer. 16.55 Nieuws en weer. 17.00 Today's the day. 17.30 Ready, steady, cook. 18.00 The Oprah Winfrey show. 18.40 Glynn Chris tian's entertaining microwave. 19.00 Quantum leap. 19.45 Lifeswaps, serie. 20.00 The Mrs Merton show, komische talkshow. 20.30 Regionale program ma's. 21.00 States of mind: Minders, serie. 21.30 Top gear, automagazine. 22.00 States of mind: Fall and rise of Reginald Perrm, comedyserie. 22.30 States of mind: Go back out. tv-spel. 23.00 Newsnight. 23.40 Half moon street, speelfilm. 01.05 Open view. Ol.lOOpen University. 01.35 Weer 01.40 The record, parlementair magazi CNN 16.30 World sport. 17.30 Business Asia 18.00 Business Asia 20.00 World bust ness today 21.00 International hour. 21.300.J. Simpson special. Herh. 23.00 World business today update. 23.30 World sport. 00.30Showbiz today 01.30 World sport. 02.00 Prime news. 02.30 Crossfire MTV 16.00CmeMatic. 16.15 The afternoon mi*. 16.30 Sports. 17.00 News at night. 17.15 The afternoon mix. 17.30 Dial MTV. 18.00 Dance. 18.30 Music non stop 20.00 Greatest hits 21.00 Guide to Alternative music 22.00 The worst of Most wanted. 22.30 Beavis& Butt head. 23.00 News at night 23.15CineMatic. 23.30 Live! with dEUS. 00.00 The end? 01.30 The grind. 02.00 The soul of MTV. NBC SUPER CHANNEL 17.30 FT Business tonight. 18.00 Hor ses in action. 18.30 Wielrennen 19.00 ITN World news. 19.30 Executive lifesty les. 20.00 Entertainment 20.30 NBC News magazine. 21.30 The last seven months of Anne Frank 22.00 ITN World News 22.30 The tonight show. 23.30 Real personal 00.00 FT Business to night 00.20 US Market wrap 00.30 NBC nightly news. 01.00 Equal time. 01.30 The tonight show 02.30 Executi ve lifestyles. TV5 16.00 Nieuws. 16.10 La cuisine des mousquetaires. culinair magazine. 16.25 Bibi et ses amis. 17.00 La chance aux chansons, muziekprogramma. 17.45 Questions pour un champion, spelprogramma. 18.15 Visions d'Améri que, magazine. 18.30 Nieuws en weer 18.55 Revue de presse, persoverzicht. 19.00 Paris lumières. magazine 19.25 Météo des cinq continents 19.30Zwil sers nieuws. 20.00Cinéma: Reveillon chez Bob. speelfilm 21.45Têtesmulti pies, korte film. 22.00 Frans nieuws. 22.40 La marche du siècle, magazine. 00.15 Tell quel. 00.45 Frans nieuws. OI.IOVisionsd'Amérique. 01.25 Bouil lon de culture. RTL TELEVISION 16.00 Hans Meiser. 17.00 Jeopardy! 17.30 Unter uns. 18.00 The bold and the beautiful. 18.30 Explosiv Tele gramm. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Explo siv - Das Magazm. 19.40Gute Zeiten. schlechte Zeiten 20.15 Dr Stefan Frank. 21.15 Stadtklinik. 22.15 Die Wa- che. 23.15 RTL Nachtshow. 00.00 RTL- Nachtjournal. 00.30 Cheers. 01.00 Mar r;ed with children. 01.30 Kojak. 02.20 Murder, she wrote.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11