Sport Becker met perfect spel langs Krajicek Blankenstein zorgt voor vuurwerk bij NAC-Twente Peter Blangé verbijt pijn in World League-duels uvs - osv ^Bestuur schaatsbond overweegt terugkeer Montermini na operatie meteen weer in bolide ATERDAC 29 APRIL 1995 HEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 AZC verliest pas in laatste instantie Amersfoort Het begin van de play-offs is voor AZC ongelukkig verlopen. De Alphense waterpoloërs verloren gisteravond in Amersfoort pas na diverse verlengingen van AZ&PC (9-8). Na de reguliere speeltijd en de eerste twee verlengingen was de stand gelijk: 7-7 om 8-8. Pas bij de volgende 'sudden death' maakte Boudewijn de Vries van AZ&PC het beslissende doelpunt: 9-8. Voor AZC, dat acht man-meersituaties onbenut liet, scoorden Niels Zuidweg (2), John Jansen, Joeri Stoffels (2), Remco Piel- stroom, Gijsbert van der Leden en Kimmo Thomas. De Alphena- ren kunnen vandaag bij de return weer beschikken over Bob Brebde, die inAmersgfoort ontbrak vanwege een schorsing. Van Rijn tot 1 januari geschorst leiden George van Rijn mag in 1995 niet meer als waterpoloër in actie komen. De speler van De Zijl/LGB werd tot 1 januari 1996 geschorst vanwege zijn gedrag bij de polowedstrijd tegen Het Ravijn in Nijverdal. Van Rijn, die een uitsturing zonder ver vanging had gekregen, duwde toen in een boze bui de scheids rechter Klopper in het water. Liefdadigheidsstichting Johan Cruijff Barcelona» Johan Cruijff heeft gisteren in Barcelona de Stichting Johan Cruijff gepresenteerd. Doel van de stichting is steun verle nen aan lichamelijk en geestelijk gehandicapten. Het initiatief ligt in het verlengde van zijn steun aan hartstichting en anti- drugsfonds. Erevoorzitter is Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. De eerste grote activi teit van de stichting is een groot golftoernooi van sportpromi- nenten. Naast Cruijff behoren Ronald Koeman, Franz Becken- bauer en Guus Hiddink tot de deelnemers. Van Dooremalen vervangt Franssen nieuwegein Martijn van Dooremalen keert terug als bondscoach van de Nederlandse badmintonselectie. De huidige topsport coördinator van de Nederlandse badmintonbond (NBB) fun geert tijdens het komende WK in Lausanne (17-28 mei) als inte rim-trainer. Het bestuur van de NBB heeft Van Dooremalen op verzoek van de WK-selectie aangesteld. Het college polste eerst nog andere kandidaten, maar die bleken op korte termijn niet beschikbaar. Van Dooremalen vólgt Huub Franssen op, die we gens een gebrek aan vertrouwen bij de spelers onlangs uit zijn functie werd gezet. De oude en nieuwe bondscoach gaat ko mende week tijdens het trainingskamp in Stroe met de selectie aan het werk. Jongste dopingzondares bekend durban» De Zuidafrikaanse atletiekfederatie heeft gisteren de naam onthuld van de jongste dopingzondares ter wereld. Het is de 14-jarige sprintster Liza de Villïërs. Zij werd betrapt bij de Zuidafrikaanse juniorenkampioenschappen. In haar urinestaal vonden de onderzoekers sporen van nandrolon en fencamfami- ne. De Zuidafrikaanse atletiekbond (ASA) reageerde geschokt op de dopingzaak. In een verklaring zei het bestuur dat gebruik van stimulerende middelen op zo'n jonge leeftijd kan leiden tot per manente en onherstelbare psychische en fysieke veranderingen. Koppen rollen in bestuur FEI madrid» In een crisisvergadering van de FEI, de internationale hippische sportbond, zijn twee koppen gerold. Penningmeester Pranter trad gisteren af, secretaris-generaal Allard mag niets meer doen tot het einde van zijn dienstverband. Een en ander als gevolg van een opstand in de paardesport over de verkoop van televisie- en marketingrechten. Van den Bosch naar Grasshoppers katwijk» Esther van den Bosch keert terug bij Grasshoppers. De basketbalster van BV Lisse, die in een ver verleden al eens uit kwam voor de Katwijkse vereniging, treedt toe tot de formatie van de nieuwe coach Martin Hoekstra. rassend op voorsprong gezet. Hij kopte uit een voorzet van Remie raak. Na Mols' treffer daalde het ni veau van het duel tot ver onder nul. De handen van de bijna 10.000 toeschouwers gingen al leen nog op elkaar voor het sup porterslegioen, dat steeds weer nieuwe liederen aanhief. De spelers kregen slechts hoon over zich heen. Blankenstein voelde blijkbaar de wens van de fans op meer actie, want de ro de kaart die hij Hoogma gaf, was onnodig. Het was typisch een geval: was de speler erdoor of niet? Volgens Blankenstein onthield de voorstopper Lam- mers van een vrije kans, maar anderen zagen dat anders. Ten Donkelaar legde zich noodge dwongen neer bij de beslissing: ,,Als de scheidsrechter vindt dat het rood was, dan was het rood. Zo simpel is dat." Twente was door het 'inci dent' even van de kaart. De wis sel Elzinga, een verdediger, voor aanvaller Bruggink was een lo gische, maar zorgde wel voor onrust in de organisatie. NAC maakte daar maximaal gebruik van. Remies vrije trap kon doel man Boschker niet onder con trole krijgen, waarna Lammers er snel bij was om zijn tweede treffer aan te tekenen. .Daarna hebben we op basis van een goede mentaliteit en veel werk lust de wedstrijd uitgespeeld", zei Spelbos, trainer van NAC. NAC: Karelse; Wilnis, Brood, Van Bu- rik, Brusselers; Remie, Gaasbeek (82. Sas), Van Wonderen, Gerritsen; Arnold, Lammers. FC Twente: Boschker; Zwij- nenberg, Hoogma, Van Halst, Karne- beek (74. Platvoet); Bosvelt, Boerebach, Kool; Vurens, Bruggink (67. Elzinga), Mols Dank zij scheidsrechter Blan kenstein werd NAC - FC Twente een spannende wedstrijd. De leidsman stuurde in de gisteren 66ste minuut Twentes aanvoer der Hoogma van het veld. De thuisploeg profiteerde optimaal. Lammers scoorde 2-1. De Tuk kers gingen verwoed op zoek naar de gelijkmaker, maar von den niets. In de race om Europees voet bal lieten de Twentenaren in Breda belangrijke punten lig gen. Feyenoord kan na winst morgen op RKC op gelijke hoogte komen, terwijl nummer drie op de ranglijst, PSV, van daag de minimale voorsprong kan vergroten. Voor een groot deel had de ploeg van trainer Ten Donkelaar het verlies aan zichzelf te danken. Tot de 66ste minuut gedroeg de formatie zich uitermate tam. Slechts Mols liet bij vlagen zien waarom hij ooit voor Oranje werd gese lecteerd. De spits toonde zijn bijzondere kwaliteiten vooral in het begin. Tegenstander Van Burik, met wie hij nog bij Ajax 2 speelde, kreeg geen vat op de behendige aanvaller. Het hele arsenaal aan schijnbewegingen gooide Mols eruit. In de 19de minuut hadden zijn acties pas het gewenste rendement. Na een prachtige pass van Brug gink nam Mols de bal aan, wachtte even op Van Burik en zette hem vervolgens met een schijnbeweging te kijk. Het ver volg, de bal langs doelman Ka relse tikken, was een makkie: 1- 1. Lammers had vijf minuten daarvoor de thuisploeg al ver- Richard Krajicek beseft dat er geen kruid is gewassen tegen het perfecte tennis van Boris Becker. FOTO RTR mé SPORTPARK "KIKKERPOLDER" ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UUR vft-ft/ 7 W r HUUrüMAbbt Richard Krajicek is in de kwartfinale van de Grand Prix in Monte Carlo machteloos gebleken tegen perfect tennis van Boris Becker. De Duitser speelde gisteren zo goed dat iedereen hem de eerste toernooizege op gravel toedicht- monte carlo anp/sid Crab Verhoeven makelaars o.g. "'Wil 4- Stationsweg 2b 071 - 12 16 45 Stevensbloem 305 071 - 32 00 99 Het werd gistermiddag 6-2 en 7- 5 voor Becker, die boogde op een constante service, fabelach tige return en perfecte mix van aanval en verdediging. Krajicek gaf zijn beste, het was niet ge noeg. De Hagenaar was met de pendelbus naar de baan ge reisd. Becker liet zich met zijn grote mercedes voorrijden. Zo was het standsverschil ook in de baan. Krajicek ging eraan, zoals hij ook sneuvelde in Nederland- Duitsland voor de Davis Cup. Becker kreeg in zijn woonplaats van staande ovatie van 8000 toeschouwers. In de halve finale ontmoet hij het servicekanon Goran Ivanisevic. De Kroaat stoomde door ondanks een blessure aan de linkerhand waarvoor hij naar het zieken huis moest. De diagnose was negatief, Ivanisevic kan de halve finale tegen Becker spelen. In de kwartfinale won hij met moeite van de Oostenrijker Gilbert Schalier 3-6 7-6 7-5. De andere halve finale gaat tussen een an dere Oostenrijker, Thomas Muster, en de Italiaan Andrea Gaudenzi. De laatste schakelde verrassend gravelspecialist Sergi Bruguera uit. De Spanjaard had veel last van een knieblessure. bereiding op het EK begint. In de overige wedstrijden van de World League, waarin ook Italië en Bulgarije groepslegen- standers zijn, kan bondscoach Alberda gebruik maken van de spelverdelers Jeroen Bijl en Misha Latuhihin. Beiden her stellen momenteel van blessu res. Van Hanegem rekent op komst Koeman rotterdam gpd Willem van Hanegem acht de kans dat Ronald Koeman een van de komende dagen een contract voor Feyenoord tekent groot. De trainer van de Rotter damse club liet gisteren weten dat hij in de afgelopen dagen nog meer hoop heeft gekregen dat de libero van Barcelona zijn carrière wil afsluiten bij Feye noord. ,,Ik ben optimistisch ge stemd. Waarom kan ik niet pre cies vertellen, maar ik reken er eigenlijk al een beetje op dat hij naar Feyenoord komt." Koeman liet gisteravond vanuit Barcelona telefonisch weten dat hij nog altijd geen be slissing heeft genomen en dat de berichten dat hij na het weekeinde een twee-jarig con tract tekent in Rotterdam, voor barig zijn. Koeman: ,,Ik word hier een beetje moe van. I let is al de tweede keer dat er allerlei dingen de wereld in worden ge slingerd. Ik sluit zeker niet uit dat er in de komende week nog dingen gaan gebeuren. Maar het is werkelijk onzin dat ik de knoop al heb doorgehakt." In de afgelopen week beweer de Roda JC-sponsor Nol Hen driks nog dat hij was gevraagd door Koeman om opnieuw rond de tafel te gaan zitten om over een contract bij de club in Kerk- rade te praten. Koemans zaak waarnemer Ger Lagendijk ver bleef toevallig in Fraag, waar ook Hendriks was. Koeman zei gisteravond ook van die geruch ten 'helemaal niks' te weten. Hoeness Heb jij woensdag nog gekeken Ja, bij kennissen. Heb jij die dan Ik moest wel. Ik weet nog steeds niet hoe ik dat ding op de piraat krijgen kan. RTL, zid je bedoelen. Piraten zijn het. Het REM-eiland was een piraat. Ze hebben ons Nederlands elf tal weggekaapt van Jansma en zijn jongens en dus zijn het pi raten en sinds de bondscoach de opstelling niet meer met Jansma overlegd, hebben we geen fatsoenlijke wedstrijd meer gespeeld. Jansma zou De Koek op Skuhravy hebben ge zet, of Van Tiggelen, nog beter. Valckx is geen kopper. Die springt zo hoog als deze krant en dan moet-ie niet dubbelge vouwen liggen, want dan heeft Valckx een probleem. Met De Koelben ik het niet eens. Dat is een ingenieurpleit niet vooreen voetballer. Dan Van Tiggelen maar. Postbode, een echt voetbalberoep. Ik zeg je, we misten Van Tigge len. Bergkamp, Koeman, Rijk aard... daar zit het 'em niet in, die mis je niet tegen de Tsjechen. Hoewel Rijkaard? Die schop tegen die jongen van Heerenveen kon ermee door. Maar ik prefereer Van Tiggelen. De Koek kan dat anders ook, hoor. Elimineren. Waarom zegt die Raatjes dat dan niet. Tegen I liddink. Dat die ingenieur spelen moet! Is het soms verbod,en om gewoon met vier verdedigers te spelen? Ajax speelt ook met drie man achterin. De Koek was achter de hand, voor het geval Valckx heimwee krijgen zou, of zijn vrouw een kind. Ga jij Hiddink een beetje zitten verdedigen. Passie, had-ie ons beloofd! En dat gezever over het Ajax-concept komt me ook de strot uit. Het Nederlands elftal fs Ajax niet. Dan moet je ze ook niet als Ajax laten spelen. Maar kijk dan naar de goals! Hiddink kan toch niet in zijn nette pak zelf in liet muurtje gaan staan, zijn vrouw ziet hem al thuiskomen! Dus jij vindt dat Hiddink vrijuit gaat? Nou, neehh, maar ik wil er wel op wijzen dat we veel te veel wedstrijden moeten spelen. Mal ta, San Marino, Luxemburg. Al die Russische gebieden. Het is niet te hopen dat België nog eens uiteenvalt. Wees blij! Jutland, Gibraltar. Daar winnen we als het meezit tenminste soms nog van. Hou op met dal pessimisme, man. Neem Ajax! Die zitten toch maar mooi in de finale. Omdat we een keer van Tsjechoslowa- kije verliezen, slaan we er niet meteen slecht voor. Tsjechië was het. Dat is onze mazzel nog geweest. Stel je voor dat de Slowaken ook nog mee hadden gedaan. Dan waren we met 3-1 niet klaar geweest. Als ik I liddink dan ook een ver wijt mag maken, dan is het'dat hij er meer van Ajax op had moeten stellen. Nog meer? Wie dan? I lij heeft er al twee van jullie reserve-elftal opgesteld. Had-ie er dan soms nog een paar van de aspiranten mee moeten laten doen? Of hebben de De Boertjes soms nóg een broer? Eentje die wél zijn mannetje houdt en niet zo maar ballen voor het doel laat schieten. Van der Sar en Reiziger hadden niet misstaan. Van der Sar? Heb je die tegen Groningen gezien? Ik dacht nog eerst dal het Brookhuis was. Of Jansen van Willem II. Maar nee hoor, het was de keeper van Ajax. En je moet voor de gein eens aan IJ li I-loeness vragen wat die van Reiziger en Bogarde vindt. Dat heb ik gelezen, ja. Wal een eikel zeg, die Hoe ness. Als de de fensie van Ajax zo zwak zou zijn als Hoeness beweert, waarom heeft Bayern dan niet gewon nen? Het blijft een Duitser, hè, die Hoeness. Heeft Duitsland eigenlijk nog ge speeld, woensdag. Eén-één, tegen Wales. Zo lang Duitsland maar niet wint, vind ik het best. Zeg, volgende week is het 5 mei. Ben jij er een voorstander van dat wij die dag vieren samen met de Duitsers? Nee, daar ben ik niet voor. Ster ker nog, ik ben er pertinent legen dat wij gezamenlijk feestvieren met Hoeness. Frank Snoeks is verslagge ver van Studio Sport >r Steunbetuigingen voor opgestapt viertal N n Het dagelijks bestuur van de in diepe crisis verkerende schaats- i' bond keert mogelijk terug in de i oude samenstelling. Vier van de o vijf afgetreden bestuursleden, J< onder wie voorzitter David z Meijer, hebben een dringend Ti verzoek vanuit vrijwel alle sec- n ties en gewestelijke besturen 'ernstig in beraad' genomen. Dat is gisteren in een persbe- richt bekendgemaakt. Na het weekeinde laten de li vier demissionaire bestuursle- d den weten of ze al dan niet te- :e rugkeren op hun post. Volgens a- secretaris Van Walsum is de be- reidheid niet al te groot. In eer- ste instantie zou het kwartet tot de eerstvolgende algemene le- denvergadering in functie moe- in ten blijven. „Om een goede af- il wikkeling van de lopende zaken en een ordening op bestuurlijk niveau te bewerkstelligen", al- dus een passage in de persver- n- klaring. u Volgens het communiqué zijn de afgelopen weken bij het op- o gestapte viertal en op het el bondsbureau veel reacties en steunbetuigingen binnengeko men. Ook de sectiebesturen marathon, shorttrack, kunstrij- den en kortebaan stuurden een schriftelijk verzoek om weer in e- functie te treden. Het bestuurlij- n- ke kwartet trad op 19 april af wegens een conflict met de kernploeg en met het sectiebe- stuur langebaan. Het laatstge- u- noemde college is voltallig bui- ten functie. „We hebben goed samenge werkt met het dagelijks be stuur", zei Joop Bezembinder, z- secretaris van de marathonsec- o- tie. „Nu de leden zijn vertrok- d ken komen onze voorbereidin- el gen op het nieuwe seizoen in de knel. We willen niet dat de an- dere secties ondersneeuwen door de problemen met de langebaan. Onze begroting kan nu bijvoorbeeld niet worden goedgekeurd. We willen dat het bestuur zijn taak afmaakt. Vol gend jaar zijn de verkiezingen, dan kan een nieuw college wor den samengesteld. Om uit de impasse te komen, heeft het bondsbestuur gisteren een commissie ad hoe lange baan ingesteld. Voormalig bondsbestuurslid Wim Schenk heeft de leiding op zich geno men. Hij heeft de opdracht ge kregen vier personen voor deze commissie te benaderen. Het bondsbestuur zal maandag de nieuwe functionarissen benoe- De commissie moet het zoge naamde activiteitenplan lange baan 1995 starten en uitvoeren. Tot de werkzaamheden behoort ondermeer het benoemen van een bondscoach voor de man nen-kernploeg en het samen stellen van de kernploegen. Volgens directeur Osinga van de KNSB zou de bond graag for meel van het NOCNSF willen horen of het overkoepelende sportorgaan zijn organisatie wil helpen met het oplossen van de crisis. Chef de mission Ard Schenk stelde donderdag voor dat het NOCNSF zou kunnen bemiddelen in het conflict en een handleiding zou kunnen aanreiken om uit de problemen te komen. Waar die bemiddeling uit zou kunnen bestaan, is nog duister. „Het is duidelijk dat iemand met aanzien op moet staan die de zaak op de rails wil zetten", aldus Johan van der Haar, coör dinator van de olympische kernploeg. „De bond is stuur loos. Er is nu eigenlijk niemand met wie we kunnen praten. Er staat binnenkort wel een aantal gesprekken in de uitvoerende zin op het programma. Maar een echte oplossing hebben we nog niet." Volleyballer Peter Blangé speelt de eerste twee wedstrijden van de World League tegen Grieken land ondanks pijn in de voet en enkel. Uit drie onderzoeken in het Dijkzigt-ziekenhuis te Rot terdam is gebleken dat hij na een operatie zeker zes maanden uit de roulatie is. De spelverde ler kiest ervoor door te spelen en de pijn op de koop toe te ne men. De 2,05 meter lange Blangé, spelverdeler van Parma, heeft allang last van de rechter enkel. Na het afgelopen seizoen bij de Italiaanse club wilde hij eerst genezen van de blessure, alvo rens zich aan te sluiten bij het Nederlands team. Deze week is een zogenaamde botscan ge daan. „Mijn voet is in feite ver vormd. De voetzool is heel erg hol, de wreef erg bol. Er zijn al lerlei irritaties, ook in het hiel- been. De oorzaak is in feite overbelasting. Rust zou het bes te zijn. Nou, daarvoor is geen tijd. Als ik ga staan, doet het ge wricht al pijn." In samenspraak met dokter Heyboër is besloten niet te ope reren. Blangé gaat maandag mee naar België voor een trai ningskamp. Hij speelt de oefen interlands tegen België en Bra zilië (twee keer) alsmede de World League-wedstrijden te gen Griekenland, op 20 en 21 mei. Vervolgens neemt hij va kantie tot half juli, als de voor- imola gpd Ook onbekendere formule 1- coureurs kunnen voor leuk nieuws zorgen. Dat bewees An drea Montermini, die in Imola morgen zijn derde Grand Prix hoopt te rijden. De 30-jarige Ita liaan van Pacific Team Lotus stapte gistermorgen in zijn boli de, exact 68 uur nadat hij op de operatietafel lag voor het ver wijderen van zijn blindedarm. Dat medisch wonder is te danken aan de modernste tech nieken op het gebied van blindedarmoperaties, zoals die worden toegepast in het hospi taal van Modena. Dinsdag con stateerden artsen dat Monter mini een acute blindedarmont steking had. Om twee uur 's middags lag de Italiaan onder het mes; amper drie uur later kon de coureur alweer voor zichtig lopen en diezelfde avond nog mocht hij weer naar huis terugkeren. Dat was moge lijk omdat de ingreep uitge voerd werd als een kijkoperatie, een methode waarbij slechts drie kleine gaatjes gemaakt hoe ven te worden en die in Neder land vooral wordt toegepast bij knieletsel. Voor alle zekerheid liet Pacific testrijder Paul Belmondo uit Pa rijs overvliegen, maar dat bleek later onnodig. Gistermorgen kreeg Montermini van race-arts professor Watkins groen licht om deel te nemen aan de race. „Ik ging er vanuit dat ik deze ra ce wel kon vergeten," aldus Montermini. „Maar binnen twee dagen voelde ik me weer fit. Het is ongelooflijk wat de artsen hebben klaargespeeld." Michael Schumacher trok in de eerste officiële training voor de Grand Prix van San Marino aan het langste eind. T 7

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19