Vink nieuwe naam voor fusieschool Voorschoten De Peppel runt geen speeltuin meer vanaf volgende week is De Leeuw Makelaardij... IBP! neemt "Verkerk over Dorpstoren verkeerd gevoegd L k Regio Leiden/Rijn Veenstreek Hoogmade krijgt trapveldje Met feestelijk vertoon werd de eerste steen gelegd Levensgevaarlijke pillen bij Endegeest verloren Haast geboden met aanbouw vleugel Tamarco Laurentiuskerk verliest kruis ^tijnwoude betaalt ichadevergoeding üjnwoude betaalt een bewoner een appartement aan het in Hazerswou- een schadevergoeding |5an 19.000 gulden. De man ont- angt het bedrag als vergoeding oor het verminderde woonge not als gevolg van de bouw van (ejaardenwoningen. Daarmee een eind aan een kwestie lie sinds oktober 1990 heeft ge- Jeept. Viereneenhalf jaar geleden 8jiende de Hazerswoudenaar al 8<en verzoek tot schadevergoe- 3jing in. Op dat moment werd duidelijk dat op niet meer dan Jijf meter van zijn balkon ap partementen zouden worden jctebouwd. Door die bouw kreeg °$ij last van inkijk en verdween zon nagenoeg geheel van het Het verzoek tot schadever- Voeding wees de gemeente in ►erste instantie af. In april 1993 iiepaalde de Raad van State hter dat de man wel degelijk :cht had op een vergoeding, 'ie vergoeding is nu vastgesteld p 19.000 gulden. Toch tankstation K)or bedrijven bij Van Hameren fan Hameren in Ter Aar opent v)ind mei een onbemande die- jelpomp voor bedrijven op de loek van de Stobbeweg en de rlarsweg. De voorbereidingen 'foor de installering ervan zijn 1 hmiddels in volle gang. Het was een tijdje onduidelijk )f de dieselpomp daadwerkelijk eiocht worden geïnstalleerd of liet in verband met milieu-ei- ien. De aanvraag voor de ver dunning is inmiddels geaccep- door de gemeente Ter Aar. l'an Hameren wil slechts diesel terkopen aan bedrijven die hiervoor een speciaal pasje moeten aanvragen. aan den run Wvalgigant BFI heeft met de di rectie van containerbedrijf Ver kerk overeenstemming bereikt pver de overname van het Al- ihense bedrijf. Verkerk is met medewerkers al meer dan intig jaar actief in het contai- ertransport, de inzameling van ledrijfsafval, grond- en sloop- iverk en rioolservice. De directie van Verkerk zal in Alphen blij ven zitten. Hoe Verkerk in de toekomst jgaat functioneren, moet BFI jiog bekijken. Daarbjj staat voor net bedrijf voorop dat er aan de ene kant geen klanten verloren pogen gaan, maar aan de an dere kant de afvalverwerking zo (grootschalig mogelijk moet Worden aangepakt. voorschoten De restauratie van de toren van de Dorpskerk aan de Schoolstraat in Voorschoten heeft maanden vertraging opgelopen. Onlangs bleek dat het vernieuwde voegwerk niet hechtte. Vermoedelijk is een ver keerd soort specie gebruikt, of liet de manier van voegen te wensen over. De gemeente Voorschoten, eigenaresse van de toren, heeft TNO on derzoek laten instellen. Bin nenkort wordt de uitslag van dat onderzoek verwacht. Eerder onstonden er lekka ges in de toren ómdat loodslabben door de restau rateurs niet goed waren aan gebracht. De schade die daarvan het gevolg was zou inmiddels door de aannemer zijn hersteld. De winkeliers van de Schoolstraat zijn niet gelukkig met de ontwikkelin gen. De Dorpskerk langer in steigers vermindert de aan trekkingskracht van de win kelstraat. hoogmadeDe Hoogmadese kinderen vra gen er al jaren om en het schoolparlement van basisschool Ter Does heeft een eigen trapveldje als belangrijkste wens in het 'rege ringsprogramma' staan. Binnenkort moet het er dan eindelijk van komen. De gemeente heeft door grondruil met een omwonende een terrein dat groot genoeg is om een balle tje op te trappen en met een crossfiets op te rijden. Hoe het veld er precies uit gaat zien is nog niet duidelijk. Zo moet de gemeente er nog over praten wat er met de waterpartij op het veld moet gebeuren. FOTO BEN DE BRUYN (KTERDAG 29 APRIL 1995 De Leimuidense speeltuinvereniging De Peppel heeft zichzelf tijdens een ledenver gadering opgeheven. De vereniging kon on voldoende vrijwilligers \inden voor de ver huizing naar het veld naast het gemeen schapscentrum Het Spant aan de Larik- slaan. De speeltoestellen die nu nog op het huidige terrein aan de Wilgenlaan staan, worden elft weekeinde wel weggehaald. De bouw van de twintig bejaardenwoningen op het terrein kan dan volgende maand be ginnen. De Vrienden van de Kleine Oase hebben inmiddels al belangstelling getoond voor de speeltoestellen, die tijdelijk worden opge slagen bij gemeentewerken. Het vereni gingsgebouw wordt gesloopt. Een deel van de activiteiten van De Peppel wordt overge nomen door de stichting Vakantiespelen Leimuiden. De Peppel raakte enkele maanden gele den in problemen doordat er onvoldoende geld was voor een nieuw verenigingsge bouw bij Het Spant. Het nieuwe onderko men zou ongeveer twee mille moeten kos ten. De gemeente lacobswoude en verschil lende subsidiefondsen wilden bij elkaar 70.000 gulden bijdragen, terwijl de gemeen te bereid was de vereniging nog eens zo'n bedrag te lenen. De resterende 60.000 gul den kon De Peppel echter niet ophoesten. De vereniging kon het oude gebouw wel meeverhuizen naar Het Spant, maar dat zou dan grondig opgeknapt moeten wor den. Daarvoor waren veel vrijwilligers no dig. Hoewel de club tweehonderd leden heeft, meldden zich voor die taak slechts acht mensen. ,,l let zou een gigantische klus zijn geweest en de vrijwilligers bleken ge woon niet bereid om de handen uit de mouwen te steken om de vereniging in stand te houden", aldus gemeentesecretaris T. Meester. De bestuursleden van De Pep pel waren niet bereikbaar voor commen- Unieke vorm van samengaan De fusieschool die ontstaat na het samengaan van de openbare basisschool Wethouder Schrama en de rooms- katholieke basisschool Noorderwereld gaat De Vink he ten. Er is sprake van een unieke fusie, die voor zover be kend zijn gelijke niet heeft in Nederland. ,,Er wordt een nieuwe Stichting Katholiek en Openbaar Onderwijs Noord-Hofland opgericht. De banden met de moederbe- sturen blijven echter bestaan', zegt P. Lieth van de Stich ting Katholiek Onderwijs Voorschoten. De gemeenteraad ging deze week akkoord met de fusie. voorschoten frank buurman „Dit wordt geen grijze gefuseer de school. We bieden iets unieks; een school met een dubbele identiteit", stelt Lieth. De identiteit krijgt gestalte in het lesprogramma. Normaal ge sproken zitten alle kinderen bij elkaar in de klas voor algemene vakken, maar daarnaast zijn er speciale lesuren die met de ka tholieke of openbare identiteit verbonden zijn. Er zijn diverse commissies in het leven geroe pen die de identiteit bewaken. De fusie wordt door de betrok kenen omschreven als 'een spannend avontuur'. De scho len kunnen profiteren van el- kaars cultuur en een uniek on- derwijsprodukt bieden. De fusie is geen gemakkelijk proces geweest. Met name ka tholieke ouders waren bang dat de identiteit van hun school zou vervagen. Uiteindelijk hebben vrijwel alle betrokkenen inge stemd met de fusie. Het samengaan van de twee scholen was noodzakelijk om dat het ministerie van onderwijs de opheffingsnorm voor basis scholen heeft verhoogd van 75 naar 173 leerlingen. De fusie school voldoet ruim aan de nieuwe norm. De twee scholen maken deel uit van hetzelfde scholencomplex in Noord-Hof land. Daardoor is hel betrekke lijk eenvoudig de fusie tech nisch gestalte te geven; er hoe ven slechts wat binnenmuren te worden geslecht. De overige as pecten van de fusie zullen meer inspanningen vergen. De nieu we school begint op 1 augustus en zal niet meer onder de ver antwoordelijkheid van de ge meente (commissie bestuur openbaar basisonderwijs) val len. De gemeenteraad ging afgelo pen donderdag ook akkoord met de fusie tussen twee open bare basisscholen: Elckerlyc en De Vliet. Ook hier was de nieu we onderwijsnorm de aanlei ding tol de fusie. Met name voor De Vliet was de fusie nood zakelijk. Op het eerste gezicht veran dert er niet veel: beide scholen behouden hun eigen gebouw in respectievelijk Nassauwijk en Vlietwijk. Hier moeten eveneens de nodige inspanningen wor den gepleegd om de fusie ge stalte te geven, zoals het gelijk schakelen van de leermethodes. De toekomst voor de nieuwe school, die nog geen naam heeft, ziet er goed uit. De prog noses voorspellen groei en dat kan betekenen dat er extra loka len nodig zijn. Daarna ging het snel fout met de bouw van de nieuwe woonwijk. Wegens een lelijke uitvoeringsfout moest de bouw worden stopgezet. Was de aannemer aansprakelijk of de bouwdirectie? De bouw moest doorgaan maar ook de verantwoordelijkheid diende te worden vastgesteld. Dankzij de inschakeling van Teekens Advokaten kon snel een doeltreffende regeling worden bereikt. TEEKENS ADVOKATEN Zeker in zaken lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp Karolusgulden 32-38, postbus 118, 2350 AC, tel. 071 -41 30 21, fax 071 -41 06 84 Leiden Haagse Schouwweg 8E, 2332 KG, fel. 071 - 32 27 38, fax 071 - 32 14 21 Bezwaren tegen vrijstellingen voor uitbouwtjes zijn ongegrond De Stichting Leefbaar Leider dorp heeft bij de commissie be roep- en bezwaarschriften geen gehoor gevonden voor haar ac tie tegen artikel 19-procedures. De commissie heeft de bezwa ren ongegrond verklaard omdat het bedenkingen van algemene aard zijn. Ze zijn niet gericht te gen de 'thans in concreto voor- genomen vrijstellingen c.q. bouwplannen op zichzelf. Voorzitter Riet Dekkers verzet zich met haar stichting al enige tijd tegen alle vrijstellingen via artikel 19 aan Leiderdorpers die hun woning willen uitbreiden. Zo kwam protest tegen bouw- aanvragen van bewoners uit on dermeer de Steenbakkerslaan, Julianastraat en Simon Carmig- geltzijde. De actie is volgens de stichting niet tegen de bewo ners gericht, maar tegen de ge meente. Het steekt Dekkers na melijk dat de gemeente nog steeds geen algemeen geldende regel heeft getroffen waardoor in heel Leiderdorp dezelfde mo gelijkheden voor aan- en uit bouwtjes ontstaan. Zoals het er nu aan toe gaat, wordt volgens Dekkers rechtsongelijkheid in de hand gewerkt. VRIJ TIJD LEIDEN Oranjefeest. Café 't Vossie aan de Oude Vest 97 houdt zondag avond 30 april een groot Oranje feest. Tijdens deze avond treden de Amsterdamse zanger Step- han Bax, Wies Cavé en Leidse Kees op. De toegang is gratis. Joegoslavië. Stichting Leiden- Dalmacija en de vakgroep politi cologie van de Universiteit van Leiden houden dinsdag 2 mei (aanvang: 20.00 uur) een infor matieavond over voormalig Joe goslavië. De avond wordt gehou den in de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat en de toegang is gratis. Terrarium. Wie wil weten hoe je fruitvliegjes moet kweken is dinsdagavond 2 mei welkom op de contactavond van de Aquari um en Terrarium Vereniging 'De natuur in huis'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in buurtcentrum Elc kerlyc aan de Havixhorst 254. VOORSCHOTEN Verzamelbeurs. De afdeling Den Haag e.o. van de Neder landse Vereniging De Verzame laar houdt op maandag 1 mei een verzamelbeurs in gebouw De Werf. Schoolstraat 4 in Voor schoten. De beurs duurt van 19.00 tot 22.00 uur. ALKEMADE Penaltyschieten. Meisjes en jon gens tussen 6 en 14 jaar kunnen binnenkort meedoen aan de voorrondes penaltyschieten 1995. De winnaars van de voor ronden strijden vrijdagavond 8 september tegen elkaar in de grote finale. Opgeven bij Alkma- nia 01713-12923, DOSR 01713- 12939, ROAC 01713-13910 en SVOW 01713-16157. oegstgeest monica wesseling Waarschijnlijk in de omgeving van het psychiatrisch zieken huis Endegeest in Oegstgeest zijn donderdagavond levensge vaarlijke pillen verloren of ont vreemd. Eén pil is voor een kind al dodelijk, volwassenen raken van enkele tabletten in coma. De tabletten zijn verpakt in een donkerblauw doosje met daarin losse bakjes. De pillen, uiterst sterke kalmeringstablet ten, zijn helder gekleurd en daarmee dus extra aantrekkelijk voor kinderen. Op de buiten kant staat de naam van de pa tiënte. Vinders van het doosje (zelfs als dit leeg is) wordt ver zocht dit direct te melden bij de politie. De gemeente moet gewoon een verklaring van geen bezwaar aanvragen bij de provin cie voor de uitbreiding van het wijkcentrum Zijlkwartier met twee zijvleugels. Dat is het advies van de commissie beroep- en be zwaarschriften aan het college van B en W. De commissie heeft de bezwaren van de fa milie Van Osch tegen de vrijstelling van het bestemmingsplan ongegrond verklaard. De bezwaarmakers willen dat de plek groen blijft. De juristen van de commissie vinden echter dat er haast is geboden met de bouw van met name de vleugel voor drumfanfare Tamarco (de andere vleugel is voor jeu de boulesvereniging De Boulende Stier). Het gaat hier om een vervanging van het huidige gebouw van de muzikanten, dat staat op een plek waar woningbouw is ge pland. Deze woningbouw kan slechts worden gerealiseerd met subsidie van het ministerie van VROM. Voor het krijgen van de subsidie is het noodzakelijk dat de woningen voor 1 september 1996 zijn opgeleverd', aldus de commissie. voorschoten De Laurentiuskerk aan de Leidse- weg verloor gisteren haar kruis. Met een hoogwer ker werd het kruis van de toren gehaald. Dat was niet eenvoudig, omdat het muurvast zat. Het moest letterlijk worden afgezaagd. De verwijdering was noodzakelijk in verband met de restauratie van de toren. De zogenaamde ko ningsstijl, een houten balk die het kruis draagt, was gedeeltelijk verrot en wordt hersteld. Ook het kruis zelf krijgt een opknapbeurt. Vermoedelijk was het kruis vroeger bedekt met bladgoud. Dat is echter onbetaalbaar geworden voor de Laurentiusparochie, zodat het niet mogelijk is om het in oude luister te herstellen. Het kruis blijft zwart en zal over enkele maanden weer op de spits terugkeren. De restauratie van de Laurentius kerk verloopt voorspoedig. Eind 1995 kunnen de parochianen weer terugkeren in hun kerk.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13