Geest van Senna waart nog rond ïubs in £)e Wolf: 'Wat Blind in Oranje doet, kan ik ook' ie rij voor jprich Sport Trainer Rijnkanters vecht ontslag aan DEN HOLLANDER Trainers willen naar rechter RIJDAG 28 APRIL 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 Zondag geen duels in derde klasse A ((OORSCHOTENDerdeklasser SVLV komt komende zondag niet de ictie. De tuchtcommissie van de KNVB heeft het hele program- jna in de derde klasse A uitgesteld tot neder order. Dit naar aan leiding van ongeregeldheden tijdens de wedstrijd Kon. HW- RCD. Een speler van RCD heeft in dit de scheidsrechter een klap gegeven. Woerden-Stolwijk wordt wel wel gespeeld omdat die wedstrijd niet meer van belang is. De duels Lisse-RCD en Blauw fewart-DONK gaan niet door. fcege voor Pacers in playoffs dl (ppiANAPOLisBasketballer Rik Smits heeft donderdag met de In diana Pacers het eerste duel in de eerste ronde van de playoffs <jran de Amerikaanse profliga (NBA) gewonnen. De ploeg van de jBrabander versloeg Atlanta Hawks met 90-82. ope eerste ronde gaat om drie gewonnen wedstrijden (best-of-fi- oge). Bij winst ontmoeten de Pacers in de tweede ronde de winaar de serie tussen de New York Knicks en de Cleveland Cavalie rs. De eerste overwinning ging met 103-79 naar de Knicks. De zijn in de playoffs als tweede geplaatst in de Eastern Con Ze eindigden voor het eerst in de historie als winnaar de Central Division. "Jackpot voor Stephen Hendry Op magistrale wijze heeft Stephen Hendry gisteren de gakken van het snookerbiljart en zijn eigen zakken gevuld. De p-jarige Schot legde in de twaalfde frame van zijn WK-partij te lgen Jimmy White de maximale score van 147 punten op tafel eheer. Het zeldzame kunststukje leverde de titelverdediger in Sheffield een bonus op van ruim vier ton. 4 ifeescheiden rentree Breukink jineoErik Breukink heeft gisteren op bescheiden wijze zijn ren tree gevierd in het internationale wielerpeloton. De Nederlandse coureur, die enkele weken was uitgeschakeld wegens waterpok eindigde tijdens de eerste etappe van de Ronde van de in Spanje op de zestiende plaats. De ONCE-renner 2.03 toegeven op winnaar Escartin, die onlangs de Ronde rj/an Aragon op zijn naam schreef. Miguel Indurain was de smaakmaker van de openingsrit, die het peloton voerde van Vil- lablino naarTineo over 171 kilometer. De viervoudige Tour-win- uiaar brak de koers in de finale open op de flanken van de Alto Je la Casa del Puerto (eerste categorie). De Spanjaard eindigde als derde, op zes seconden van Escartin. Echave kwam als twee- vde over de streep. -•I (Franco Baresi tekent bij ift/tilaan» Libero Franco Baresi heeft zijn contract bij AC Milan Imet één jaar verlengd. De 36-jarige Italiaan sluit in de zomer van a|1996 zijn prachtige loopbaan definitief af. Volgens manager Gal- zijn beidé partijen „dik tevreden" over het nieuwe contract. aBaresi maakte in 1978 zijn debuut bij AC Milan. Sindsdien heeft bij geen andere club gespeeld, i Schenk wil bemiddelen in conflict ^ilversum Ard Schenk is bereid te bemiddelen in het diepgaan- jde conflict binnen de schaatsbond. De chef de mission van het (overkoepelende sportorgaan NOCNSF bood n het NOS-Sport- "pournaal spontaan zijn hulp aan. „Wij hebben de kennis in huis de problemen op te lossen", liet de oud-schaatser weten. zouden de KNSB een handleiding kunnen aanreiken om uit nde impasse te komen." Schenk pleitte eerder al voor een ingrij herstructurering van de KNSB. Hij wil de topsport en de binnen de bondsorganisatie van elkaar scheiden. Gelijkspel squashers tegen Duitsers [Amsterdam De faajn van onverzettelijkheid maken Duitse spor- jters niet altijd waar. Op de eerste dag van de Europese team kampioenschappen squash in de Amsterdamse Frans Ottenhal stuntten de Nederlandse mannen met een gelijkspel tegen de Oosterburen: 2-2. Van Galen blijft bij Roda JC kerkrade Barry van Galen heeft zijn contract bij Roda JC met een jaar verlengd. De 25-jarige linkermiddenvelder is aan een seizoen bezig bij de nummer twee uit de eredivisie. Alge- directeur Kuijer is dezer dagen druk bezig de succesvolle Jijploeg van dit seizoen zoveel mogelijk bijeen te houden. Ook de 'contracten met onder anderen Babangida, Huiberts en Van jHoogdalem lopen af. 'Juventus wijkt weer uit naar Milaan iROMEJuventus is vast van plan voor de UEFA-bekerfinale tegen lÜParma uit te wijken van Turijn naar Milan. De waarschijnlijk 'nieuwe kampioen van Italië verdient in het stadion van AC 'iMilan en Inter veel meer aan reclame dan in het eigen Stadio jdelle Alpi. Juventus nam ook voor de halve Finale tegen Borussia ^Dortmund de opmerkelijke beslissing in Milaan te voetballen, e!op minder dan twee uur rijden van Turijn. Toen was het stadion 80.Maar de reden voor de verhuizing is van financiële aard. ^Het gaat daarbij om een geschil in de verdeling van reclameop brengsten. Juve verwierp al een voorstel van Acqua Marcia, de van het gemeentelijke stadion Delle Alpi, om de reclamegelden gelijkelijk te verdelen. tim brouwer de koning Ringo Kruts vecht zijn ontslag als tennisleraar van Rijnkanters aan. De Katwijker heeft een ad vocaat in de arm genomen om een terugkeer af te dwingen bij de Rijnsburgse tennisvereniging waarmee de contacten sinds vorige week zijn verbroken. Zo mogelijk hervat Kruts aanstaan de maandag zijn werkzaamhe den. Het leek vorige week vrijdag wel 'bijltjesdag' in het bollen- dorp. Trainer Rob Kiebert kreeg te horen dat hij niet meer hoef de terug te keren bij Rijnsburgse Boys. Op dezelfde avond gingen Kruts en Rijnkanters uit elkaar. „We gaan niet met elkaar ver derzegt voorzitter Jaap Bleichrodt. „Ik ben op staande voet en ten onrechte ontsla gen", aldus Kruts. Vandaar dat hij, na enige da gen bedenktijd, besloot om zijn ontslag aan te vechten. Kruts: „Dit was mijn vierde seizoen bij Rijnkanters. Het nieuwe con tract was weliswaar nog niet on dertekend, maar ik was al wel twee weken aan de slag. Het is treurig dat ik er op dit moment mee moet stoppen. Vooral voor de jeugd; die begrijpt er niets van. En dat alleen maar omdat ik met sommige bestuursleden niet overweg kon." Kruts doelt met name op Lesley Edeling, de voorzitter van de Technische Commissie die de contactpersoon van de trai ner was. Omdat het niet klikte tussen de beroepstennisleraar en de amateur-bestuurder vroeg Kruts om een andere con tactpersoon. Tevergeefs. Flij vond met zijn opvattingen over tennistraining geen gehoor bij het bestuur. „Toch moest ik hun besluiten uitvoeren, omdat zij mij betaalden." Zo slikte Kruts het dat hij naast een cur sus van 18 weken ook een cur sus van tien weken moest aan bieden aan zijn klanten. „Ieder een koos voor 18 lessen, waar mee ik mijn gelijk bevestigd zag." Het ging mis bij de vaststel ling van het aantal trai ningsuren voor dit seizoen. Kruts vond 40 uur genoeg, ter wijl het bestuur op 60 trai ningsuren van Kruts had gere kend. „Ik heb op 1 februari al een brief geschreven, maar nooit antwoord gehad van het bestuur. Dat verwijt mij nu dat ik pas op 28 maart heb laten weten maximaal 40 uur training te willen geven." Die miscommunicatie leidde in de toch al gespannen atmos feer tot het ontslag van Kruts. Voorzitter Bleichrodt wil er niet meer over kwijt dan dat hij de leden van Rijnkanters met een 'hele nette' brief van de situatie op de hoogte heeft gebracht. „Het is geen vuilspuiterij, want zo ben ik niet. Maar ik waar schuw u wel voor het verhaal dat Kruts u gaat vertellen." De kern van diens betoog is dat hij brood op de plank wil. Op dit ogenblik ziet hij daartoe maar één mogelijkheid: het ge ven van tennislessen bij Rijn kanters. „Ik wil alleen dit jaar nog afmaken, daarna zoek ik wat anders. Eerst moet ik. hope lijk dit weekeinde nog. een ge sprek hebben met het bestuur. Vervolgens kan ik wellicht maandag weer aan de slag. Maar vergelijk het alsjeblieft niet met Rijnsburgse Boys. Die ploeg behaalde slechte resulta ten, maar daarvan was in mijn geval geen sprake." Dood Braziliaan in Iinola laat sporen nog steeds na Het Enzo en Dino Ferrari- circuit in Imola, Grand Prix van San Marino. Zijn geest waart rond als nergens an ders. Ayrton Senna! Het kloppend hart van de for mule 1 viel een jaar gele den stil. De fatale sporen zijn weggewist. De beton nen muur in de gemene Tamburello-bocht, daar waar Ayrton Senna zich op 1 mei 1994 om exact 14.17 uur te pletter reed, is maagdelijk wit geschilderd en is voorzien van een nieuwe plamuurlaag. imola gpd Slechts een paar over het hek geworpen bossen bloemen en een inderhaast aangebracht grafitti-opschrift herinneren nog aan de held van vrijwel alle formule 1-fans, maar in de ge dachten van de tifosi leeft de Braziliaan voort. 'Jouw dood maakte een einde aan onze droom.' heeft een creatieve gra- fitti-geest het voor Senna fatale beton toevertrouwd. Imola was altijd een vrolijke en zonnige plek, waar de for mule 1 graag zijn tenten op sloeg. Sinds die rampzalige eer ste mei van vorig jaar reed er echter geen formule 1-coureur ook maar één meter op het fraaie circuit. Tot gisterochtend, klokslag elf. De talrijke fans klapten beleefd toen Jean Alesi zijn Ferrari in beweging zette; de eerste meters in een nieuw tijdperk. De formule 1 waande zich een jaar geleden nog onaantast baar. Op 13 juni 1982 was Ricar- do Paletti immers de laatste coureur die tijdens een Grand Prix het leven liet. Het circus van Bernie Ecclestone leek een theater zonder gevaarlijke tra pezes. Maar de Grand Prix van San Marino, editie 1994, drukte iedereen met de neus op de fei ten. De horror-crash van Ru bens Barrichello werd nog afge daan als een incident. De cou reur kwam er immers zonder noemenswaardige kleerscheu ren vanaf. Een dag later was het prijs. Roland Ratzenberger verloor in de Villeneuve-bocht de controle over zijn Simtek en sloeg met een snelheid van 314 kilometer per uur tegen een betonnen muur. De tragiek wil dat uitge1 rekend Ayrton Senna zich be kommerde over de toedracht van het ongeluk en dat de Bra- Nigel Mansell: direct in de grindbak. ziliaan het was die de veiligheid in Imola aan de kaak stelde. Ratzenberger brak zijn nek; een zogenaamde 'beginneling' was gesneuveld. Dat was flink schrikken, maar 24 uur later was iedereen plots stervensbang. Senna vond de dood in de Tamburello, de bocht waar Nelson Piquet, Ger hard Berger en Michele Albore- to eerder al eens van de schop van de doodgraver waren ge sprongen. Plet zwartste Grand Prix-weekeinde uit de historie was een feit. Een jaar later likt de formule 1 nog altijd zijn wonden. Imola is niet meer wat het was. Uiter aard is het circuit compleet aangepast. Miljoenen guldens zijn gespendeerd aan veiligheid. Chicanes in overvloed om de snelheid te drukken. Een ver nieuwd colosseum; hetzelfde spel. „Voor Senna en Ratzen berger is het te laat," treurt Damon Hill, vorig jaar nog teamgenoot van de Braziliaan. Het team van Williams-Ren ault wordt in Imola nadrukkelijk met de feiten van 1994 gecon fronteerd. Het onderzoeksrap port van officier van justitie Maurizio Passarini naar de oor zaak van de ongelukken telt in middels meer dan 500 pagina's, maar is nog steeds niet afge rond. Zo werd gisteren Patrick Head, de constructeur van Wil liams, verhoord. Hij is aan de tand gevoeld omdat aanneme lijk is dat een gebroken stuurs tang heeft geleid tot de fatale crash van Senna. Strafvervol ging behoort tot de mogelijkhe den. Het wrak waarin Senna de dood vond stond tot een paar weken geleden nog in een her metisch afgesloten pitbox van het circuit in Imola. Inmiddels heeft het een plaats gevonden in een garage van de verkeers politie in Bologna. Ook bij het team van Jos Ver stappen is de stemming be drukt. Te vers nog zijn de herin neringen aan Roland Ratzen berger. Simtek en de Oostenrij ker waren pas aan hun derde Grand Prix toe toen het noodlot genadeloos toesloeg. Een dra ma, waarbij het team geen blaam trof. Ratzenberger veron gelukte na het afbreken van de voorvleugel, die een ronde eer der al losgeraakt was bij een uit glijder naast de baan. „Er wordt zo weinig mogelijk over gespro ken," vertelt de Limburger, die de gebeurtenissen vorig jaar vanaf de kant meekreeg. In Imola moest Verstappen im mers plaats maken voor Lehto, die betrokken raakte bij een ernstig ongeluk bij de start van de race. Raar gevoel „Het is een raar gevoel hier te rug te keren," wil teambaas Nick Wirth van Simtek wel kwijt. „Roland werd erg gewaar deerd binnen het team. Er is dan ook weinig plaats voor vreugde. We zijn met onze ge dachten bij Roland." Toch plaatst Wirth een kanttekening bij het streven naar meer veilig heid. „Het is goed dat gevaarlij ke bochten worden aangepast, maar ik vind het af en toe te ver gaan. Als we zo doorgaan is er nergens meer een snelle bocht. Je zult toch plaatsen moeten rotterdam gpd r(Qzsef Kiprich hoeft zich geen iaorgen te maken over zijn toe- omst. De Hongaarse aanvaller an Feyenoord, die van voorzit- er Jorien van den Herik trans ervrij mag vertrekken, wordt ijverstelpt met aanbiedingen. jprich verbleef de afgelopen in Flongarije, waar hij niet het nationale team tegen weden had moeten aantreden door een blessure niet in a ctie kwam. u „Daar stond de telefoon niet j til," zegt Kiprich. „Ik wist niet ?1rat mij overkwam. De ene einanager na de andere kwam ajnet een club aanzetten. Ik kon eelfs met onmiddellijke ingang eiaar Rusland vertrekken. Daar n on ik direct een contract teke- 0ien tegen een geweldig salaris." h rt Het gros van de aanbiedingen jjornt uit het buitenland. Frank- li ijk, Hongarije en België zijn de jjanden waar de rechterspits vol- egend seizoen aan de slag kan. i 'laar het liefst blijft Kiprich in 1( lederland of in de nabije om geving (België) spelen. rotterdam marcel van der kraan Het Nederlands elftal is dolen de. Op zoek naar de vorm, op zoek naar een geschikte speel wijze en op zoek naar zichzelf. De klap die Tsjechië woensdag avond uitdeelde is behoorlijk aangekomen en kan Oranje in de toekomst nog verder terug werpen. De discussies over de koers, die Guus Hiddink als ka pitein moet varen, nemen hefti ge vormen aan. Vooral defensief rammelde het in Praag aan alle kanten. Drie oud-internationals, die woensdagavond met erger nis en afkeuring het geknoei van het Nederlands elftal volg den, geven hun visie. Ronald Koeman vindt het on zin om het Nederlands elftal volgens het Ajax-concept te la ten spelen. Een koerswijziging van Guus Hiddink, die in de eerste vier interlands onder zijn hoede in aanvallend opzicht - al dan niet gedwongen - experi menteerde, zou hij afkeuren. Koeman: „Je kunt het Ajax- systeem niet vergelijken met de speelstijl van Oranje. Bij Ajax loopt Litmanen op een heel be langrijke positie. Die heeft een grote waarde voor het elftal. Maar hij is een buitenlander en zo'n type speler heeft Neder land zelf niet in huis. Ik vind het ook verkeerd om te beweren dat Hiddink tegen de Tsjechen ver keerd heeft gehandeld door drie in plaats van vier verdedigers op te stellen. Bij Nederland werden APK met airmiles mei-aktie 50,- Zonder afspraak tussen 9.00 en 16.00 uur. PEUGEOT AUTO DEALER MARKT KATWIJK. KON. JULIANALAAN, TELEFOON 01718-28554 de taken niet uitgevoerd. Er werden afspraken geschonden en sommige spelers hadden een hele slechte dag. Daar zaten ook vier of vijf Ajax-spelers bij. Daarmee is meteen aangegeven dat de internationals van Ajax net zo veel debet waren aan de zwakke beurt van Nederland. Als coach ben je dan machte loos." „Na anderhalve minuut zag ik al een Tsjech bij Nederland voor de keeper staan. Dat mag niet gebeuren. De 1-0 voor sprong die we via Wim Jonk kregen was tegen alle verhou dingen in. De Tsjechen waren op alle fronten sterker. In de duels, technisch, tactisch en fy siek. Als elftal schoot Nederland duidelijk tekort." Koeman zegt minder betrok ken te zijn bij Oranje, nu hij zelf heeft afgehaakt als internatio nal. „Dat is logisch. Het kriebelt echt niet meer. Maar natuurlijk zie ik, als ik op zo'n woensdag avond in Barcelona thuis zit te kijken, waar het allemaal fout gaat in de ploeg." Volgens de libero, die pas vol gende maand bekend wil ma ken waar hij volgend seizoen aan de slag gaat. is het Neder land eigen om in de kwalifica tie-periode alles op de laatste wedstrijd aan te laten komen. „Nee, ik geloof niet dat het bij Nederland ontbreekt aan pas sie. Ik geef toe dat de Spanjaar den en de Italianen veel meer beleving uitstralen. Ze zullen ook nooit en te nimmer afzeg gen voor een interland, al is het voor een onbenullig vriend schappelijk potje. Bij ons doen sommigen dat wat te snel. Maar eenmaal in het veld is de drang om te presteren niet minder. Het is een slechte zaak dat Ne derland nu geen fout meer mag maken en nog alle ogen moet richten op de concurrenten." Adri van Tiggelen vreest dat Guus Hiddink ondanks het fa len van een aantal spelers toch verantwoordelijk wordt gehou den voor het echec in Praag en de problemen van Oranje om nu nog kwalificatie af te dwin gen. „Het komt," zegt de ex-in ternational, „altijd op het bord je van de coach terecht. Als een speler, zoals Seedorf, ernstig in de fout gaat, kun je wel zeggen dat een coach daar niks aan kan doen. Maar dan had hij hem niet moeten opstellen. Zo werkt dat in het voetbal." Van Tiggelen vindt dat er 'op dit moment een verkeerde combinatie van spelers in het Nederlands elftal wordt ge bruikt. „In de jaren dat ik erin stond, was er een ideale combi natie van techniek en werklust. Als ik nu naar de balans kijk, zie ik dat alleen Peter Bosz en Stan Valckx de strijd nog aangaan. Met het huidige team zie je leuk voetbal als het allemaal goed loopt. Die jongens van Ajax kunnen heus wel voetballen. Maar als het erop aankomt, mist een aanbal spelers gewoon wat." Clarence Seedorf stond, zo constateerden zijn eigen club genoten, woensdagavond in de openingsfase te slapen. Van Tiggelen: „Luister nou eens, als je met zulke wedstrijden niet wakker bent, behoor je niet eens geselecteerd te worden. In de top moet je heel scherp zijn. Dat soort gebreken kwam tegen de Tsjechen niet voor het eerst aan het licht. Iedereen zegt dat er kwaliteit genoeg is bij deze lichting, maar ik zeg dat er ook genoeg gebreken zijn." John de Wolf volgde in Enge land via zijn schotelantenne, net als Ronald Koeman, de af gelopen maanden de verrichtin gen van het Nederlands elftal. De Wolf kwam gistermorgen op de training bij Wolverhampton Wanderers, waar de spelers hem VToegen 'wat er in hemels naam bij Nederland aan de hand is.' De ex-Feyenoorder: „We zit ten met een jongere lichting, FOTO'REUTER hebben waar de echte topcou- reurs zich kunnen onderschei den." Voor Ferrari is Imola de thuis basis, nauwelijks een uur rijden van de fabriek in Maranello. Nergens is het chauvinisme groter dan op het naar de legen darische oprichter van de Itali aanse renstal en diens erg jong gestorven zoon genoemde cir cuit. Het scherpe geluid van de Ferrari-motoren klinkt op Imola als een symphonie van Beetho ven. Toch hoopt Jean Alesi, de zo nijvere Ferrari-coureur die nog steeds op jacht is naar zijn eer ste Grand Prix-overwinning, dat de tifosi begrip voor de situatie kunnen opbrengen. „Ik denk dat niemand vergeten is wat vo rig jaar is gebeurd. Hoe het ook afloopt, al wint Ferrari de race, we mogen nooit uit het oog ver liezen wat zich hier heeft afge speeld. Ik verlang van iedereen respect voor de man die de for mule 1 altijd iets extra's gaf. Want Senna zal gemist worden, nu en altijd." maar je kunt je afvragen of die wel in staat is te presteren. Er zit kennelijk een groot verschil tus sen presteren bij je club en in het nationale team. De mensen in Engeland begrijpen er niets van. Ik ook eigenlijk niet." „Bij Nederland staat een nieuwe generatie, waarvan nie mand de kar wil of kan trekken. Wim Jonk scoorde een prachtig doelpunt, hij kan best goed voetballen maar iedereen ziet toch al een hele tijd dat hij niet in staat is de leiding te nemen. Danny Blind kan dat ook niet. Blind is bij Ajax een prima ver dediger, maar wat hij bij het Nederlands elftal doet, kan ik ook. Verdedigend was het tegen Tsjechië dramatisch. Nederland had binnen een kwartier drie goals om z'n oren kunnen krij gen. Met de penalty van Valckx mee, die Skuhravy tegen het gras trok, hadden het er vier kunnen zijn. Dan is het bewijs geleverd dat het organisatorisch een rommeltje is. Er is op dit moment geen leider, geen erva ren kracht in Oranje die het elf tal op sleeptouw neemt. Of ik al afscheid heb genomen? Als ik niet geblesseerd was geraakt, had ik zelfs een uitnodiging ver wacht. Ik zou best een beetje strijd en karakter in de ploeg willen brengen." Verstappen zet opmars voort imola gpd Jos Verstappen haakte tij dens de vrije trainingen van gisteren op het circuit van Imola aan bij de prestaties van drie weken geleden in Buenos Aires. Daar verraste de Simtek-coureur vriend en vijand met snelle tijden. In Imola werden hem min der goede kansen toegedicht omdat het circuit meer in het voordeel zou zijn van de ster ke Ferrari- en Renault-moto- ren. Dat was ook zo, maar Verstappen slaagde er toch in een zeventiende tijd neer te zetten, sneller dan onder meer Mika Salo in de Tyrrell- Yamaha en Karl Wendlinger, die de beschikking heeft over Ford-fabrieksmotoren terwijl Verstappen het moet doen met een goedkopere versie van de krachtbron, die zeker dertig pk minder op het as falt brengt. De prestatie van Verstap pen krijgt extra glans als de tijden vergeleken worden met die van zijn teamgenoot. Schiattarella moest in de tweede Simtek maar liefst vijf seconden prijsgeven op de ontketende coureur uil Montfort. Verstappens sterke optre dens worden volgende week beloond in de vorm van test ritten voor Benetton-Renault. Teambaas Flavio Briatore van Benetton heeft Verstap pen gevraagd in Imola te blij ven en van dinsdag tot en met vrijdag samen met Mi chael Schumacher en Johnny Herbert te testen. „Daar blijkt toch een stuk waarde ring uit," vindt Verstappen. „Ik heb nog altijd een prima verstandhouding met Bria tore. Wat dit betekent voor de toekomst weet ik niet. Dat vind ik ook niet zo belangrijk, ik ga er voorlopig vanuit aat ik dil jaar bij Simtek blijf rij den." De rentree van Nigel Mansell bij Mcl>aren was zoals hel de Engelsman be taamt: spectaculair. Al in de vierde ronde van de vrije training stelde de 40-jarige utrecht gpd Harry van den Ham, Jan van Staa en Piet Hamberg laten het er niet bij zitten. Het trio werd vorige week afgewezen voor de cursus coach betaald voetbal. Hamberg, assistent-coach bij FC Groningen, wil de in zijn ogen 'onrechtmatige selectie procedure' desnoods aan de rechter voorleggen. De commisèie opleidingen van de KNVB, met aan het hoofd Henk van de Wetering, wees zestien man aan. Ex-prof- voetballers als Van den I lam, Van Staa, Hamberg, Peter Boe- ve, Fred Rutten en Rob MacDo- nald vielen buiten de boot. Zelfs het sectiebestuur verbaasde zich daar bij monde van voor zitter Jos Staatsen en penning meester Theo Aalbers over. Het sectiebestuur heeft echter niets te zeggen over de procedure. Voor Van den Ham was de af wijzing de derde hittere pil bin nen korte tijd. Twee maanden geleden werd de assistent-trai ner van FC Utrecht door zijn bestuur gepasseerd toen Leo van Veen opstapte. De clublei ding koos voor Henk Vonk en Ton du Chatinier als interim- coaches van de hoofdmacht. Vervolgens kreeg hij te horen dat zijn contract niet werd ver lengd. Op 8 mei bepaalt de belan genvereniging Coaches Betaald Voetbal haar standpunt. De ploeg van voorzitter Louis van Gaal en secretaris Jan Reker heeft wel een adviserende stem gehad, maar wilde niet stem men over collega's. Van den Ham: „Maar ik weet wel dat het advies van de CBV op tal van namen in de wind is geslagen". I

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 33