'Niemand heeft een marathon-IQ als hij' Sport Bestuur KNSB trekt conclusies en stapt op Slowaken verpletteren ijshockeyteam CHTERLIJN c Q Rijnlands Lyceum en LSG eren Botwinnik 'Spelbos mag wel alles zeggen' DONDERDAG 20 APRIL 1995 Nuchtere Bert van Vlaanderen in Rotterdam op jacht naar record Gedisciplineerd, nuchter, gedreven en talentrijk. En hij trekt zich van niets en niemand wat aan. In alles gelijk matig. Bert van Vlaanderen (30) heeft alles, wat een suc cesvol marathonloper nodig heeft. Hij zou alleen de pure snelheid missen voor een internationaal aansprekende toptijd. Daar is aan gewerkt. Gerard Nijboer zou het pri ma vinden als zijn vijftien jaar oude Nederlands record in Rotterdam zou sneuvelen. nuchterheid. „Rechttoe, recht aan. De simpele eenvoud van zijn antwoorden. Ik dacht: 'als dat niet gemaakt is, dan heb ik er hier een grote'. Zijn gedre venheid bleek ook geen drome rij, zoals bij velen. Absoluut niet. Alles is zo nuchter bij hem, zo koel." De marathonman zelf: „Ik doe mijn best. Als anderen snel ler zijn, dan heb ik pech gehad. Als je voor jezelf maar weet dat je er alles hebt uitgehaald." Misschien ligt de oorzaak voor zo veel 'Hollandse' nuch terheid in de omgeving waar hij opgroeide en nog altijd woont. Tussen het riet en de veenplas- sen in een weids polderland schap ligt zijn huisje. Temidden van rust en schoonheid. Molen polder heet het buurtschap na bij Maarssen en Tienhoven. Hier bloeide het looptalent van Bert van Vlaanderen op. De avondzon maakt alles nog wat lieflijker. Zo was het de af gelopen maanden niet steeds. Een winter van niets, maar Van Vlaanderen kwam vaak dóór en dóór nat thuis van zijn trai- ningstochten. „Het is slecht ge weest. Ik moet het afkloppen, maar gelukkig ben ik niet één keer ziek geweest". Wekenlang keek hij uit naar het vertrek naar Lanzerote op de Canarische Eilanden, eind maart. Naar de zon en warmte. Keihard trainen, met weken van ruim boven de tweehonderd ki lometer. En toch was het zijn vakantie. „Mijn enige vakantie, ja. Ik denk dat ik al tien jaar niet „Een ijzeren discipline", roemt Aart Stigter zijn trainingsmaat bij het Utrechtse Hellas. „En hij trekt zich nergens wat van aan. Tijdens een wedstrijd laat Bert zich niet afleiden door 'de ruis'. Motoren, helikopters, noem niaar op. Dat kun je leren, maar hij heeft dat van nature." Nijboer bewondert zijn toe wijding. „En hij is wars van alles wat hem zou kunnen afleiden. Irt deze tijd is dat een hele durf. Anders dan vijftien jaar terug, roen bescheidenheid een grote déugd was, wordt er van de sporter van alles en nog wat verlangd. Een voorbeeldfunctie hebben enzo. Aan al dat soort dingen doet hij niet mee. Dat vind ik klasse, al zullen er men- sèn zijn die dat niet met me eens zijn." Zijn manager Michel Lukkien: ..Ik ken veel marathontoppers. Ik zit per slot van rekening al dertig jaar in de atletiek en heb gewerkt met mannen als Bill Rodgers, met Mark Plaatjes en Belayneh Densamo. En niet één, bijna niet één, heeft een marathon-IQ zoals hij. Zeld zaam! Dat ligt bij hem op inge nieursniveau. Of hoger. Wat dat is, een marathon-IQ? Hij hoort één keer waarop hij moet letten en het is geregistreerd". Lukkien kwam hem een jaar of acht geleden tegen tijdens een regionaal trimloopje en werd meteen getroffen door zijn Bert van Vlaanderen neemt zich wel lukt hem niet. „Ik moet elke dag lopen." meer een weekje ben wegge weest zonder te lopen. Een weekje vrij, we willen het deze zomer nu toch eens gaan doen. Het plan was er vorige jaren ook wel, het komt er alleen niet Zijn vriendin Nanja: „Je vindt het eng om een weekje niet te Fiets Dat moet hij wel beamen. Hij neemt het zich wel eens voor om na een wedstrijd een paar dagen niets te doen. Maar dat lukt hem dus niet. Lópen moet hij. „Al is het maar een half uur tje". En anders pakt hij wel de fiets. Maar nooit zomaar een week je weg zónder loopschoenen. „Het heeft ook te maken met mijn werk. Als ik het vraag, krijg ik misschien wel vrij, maar ik krijg al zo veel medewerking. Ik wil niet het onderste uit de kan halen, want dan krijg je toch een keer de deksel op je neus". Opmerkelijk, hoe de mede werker van de technische dienst voor-halve-dagen bij een mode huis zichzelf zo kan wegcijferen, terwijl de marathonloper Van Vlaanderen zonder meer uitgaat van een startbewijs voor de olympische marathon van At lanta. Ook al piekert hij er niet over om Nederland te vertegen woordigen tijdens het WK te Göteborg in augustus. Van Vlaanderen: „Ze kunnen toch slecht de beste thuislaten. Ik heb niets te eisen, maar als ze zeggen dat ik niet naar Atlanta mag als ik niet op het WK ver schijn, dan ga ik niet naar de Olympische Spelen. Ik trek toch mijn eigen plan. Dat heb ik al tijd gedaan en daarvan heeft de bond toch ook profijt." Voor Göteborg kan hij zich niet motiveren, zoals hij ook niet naar Rotterdam gaat voor de Nederlandse titel. Wel voor een snelle tijd. Denkt hij stie kem aan het Nederlands record (2.09.01, Amsterdam 1980) van Gerard Nijboer? „Het speelt mee", geeft hij toe. „Maar met een tijd onder de 2 uur 10 ben ik dik tevreden. Het hangt ook altijd zo af van de omstandighe- GOVERT WISSE GPD-VERSLAGGEVER Het conflict binnen de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrij- dersbond heeft gisteravond tij dens een crisisberaad in Amers foort zijn hoogtepunt bereikt. Vier leden van het dagelijks be stuur - voorzitter Meijer, Wijnja, Griffioen en Van Walsem - trok ken hun conclusies uit de al maar aanzwellende kritiek op hun beleid en stapten op. Jan Charisius weigerde als enige zijn portefeuille in te leveren. De positie van het dagelijks bestuur kwam vooral onder vuur te liggen, toen dinsdag avond alle leden van de twee kernploegen van het afgelopen seizoen hun vertrouwen opzeg den in het college van David Meijer. Gisteravond werd Meij er en consorten bovendien een brief overhandigd, waarin de technische commissies van ze ven van de acht gewesten een motie van wantrouwen indien den. Alleen Friesland, het ge west van Jan Charisius, deed niet aan die actie mee. GTC-lid Brouwer had aanvankelijk zijn handtekening gezet onder het gewestelijk schrijven, maar hij werd daarna teruggefloten door zijn Friese bestuur. Tijdens de vergadering van het bondsbestuur besloot het viertal onder leiding van Meijer zijn functie ter beschikking te stellen. Het kwartet is van me ning, dat de problemen binnen de Nederlandse schaatswereld niet kunnen worden opgelost, als het aanblijft. De moeilijkheden begonnen twee weken geleden, toen het DB twee leden van het sectiebe- stuur langebaan - Johan Grob- bee en Jan Augustinus - op non- actief stelde. Het voltallige sec- tiebestuur toonde zich solidair en diende en bloc zijn 'ontslag' in. Afgelopen dinsdag zégden alle kernploegleden het vertrou wen op in het DB. Zij besloten zich in hun gewesten voor te bereiden op het nieuwe sei- Obstakel Zo ver zal het vermoedelijk nu niet komen. Met het opstappen van Meijer en consorten is voor de schaatsers een belangrijk ob stakel om toch toe te treden tot de kernploegen, opgeruimd. Nu het door hen zwaar bekritiseer de bestuur weg is, zal ook het sectiebestuur langebaan, inclu sief Grobbee en Augustinus, weer in functie treden. Dat was een eis van de schaatsers om hun lidmaatschap van de kern ploegen te aanvaarden. De meeste gewesten komen BRATISLAVA ANP De eerste beslissing in het WK ijshockey voor B-landen is ge vallen. Gastland Slowakije werd één speelronde voor het einde van het evenement kampioen door Nederland met 13-4 te ver pletteren. In het met ruim 8000 toeschouwers uitverkochte Od- bajarov-stadion hield de ploeg van bondscoach Mason alleen in de eerste periode uitstekend stand. De Leeuw, Van den Thil- lart, Thie en Speel waren doel treffend voor Oranje. Nederland, dat na de 5-3 overwinning van dinsdag op Roemenië geen degradatiezor- gen meer kende, fungeerde als speelbal voor de ontketende Slowaken. Die wensten het kampioensfeestje extra luister bij te zetten met een fraaie sco re. Dat het doelpuntenfestijn tot 13 treffers beperkt bleef, dankte Nederland, dat wederom niet kon beschikken over de gebles seerde captain Frank Versteeg, aan het attente optreden van doelman Loos. De hoogte van de Slowaakse zege was niet verwonderlijk. Bij de selectie van coach Supler ko men tal van ijshockeyers uit die in het verleden furore maakten of nog steeds succesvol zijn in de NHL, de sterkste profcompe titie van de wereld. Speciaal voor het WK in eigen land werd Satan overgevlogen. De sierlijke aanvaller komt uit voor de Edmonton Oilers en keert in het weekeinde weer te rug naar zijn Canadese werkge ver om daar de competitie te vervolgen. Bij aankomst op het vliegveld van Bratislava, daags voor het toernooi, werd Satan opgewacht door een leger jour nalisten en een batterij fotogra fen en cameramensen, zo po pulair is de in het buitenland spelende ster. Nederland kan morgen op de slotdag van het WK nog een succesje boeken. Als van Dene marken wordt gewonnen, ein digt Oranje vanwege een beter onderling resultaat op de Scan- dinaviërs, op een vierde plaats. Een positie die gezien de sterk ste van de selectie vooraf niet voor mogelijk was gehouden. door: Gert-Jan Onvlee den. Als het weer net zo slecht is als twee jaar geleden, dan is het niet mogelijk." Voor een aanval op het Nij- boers record heeft Van Vlaande ren wel het duurvermogen, hij leek er lang de pure snelheid voor te missen. Aan dat onder deel is de afgelopen tijd hard gewerkt. „En het gaat goed. Tij dens de Twintig van Alphen be gin maart liep ik een nieuw per soonlijk record. Heel gemakke lijk eigenlijk. Ik werd vierde daar, maar was de wedstrijd drie kilometer langer geweest, had ik gewonnen. Als je dat voor jezelf maar weet." Stigter heeft de progressie er varen. „Vroeger ging ik in de tempotrainingen net zo hard. Als ik nu meega, kost me dat een paar dagen herstel. Hij zit absoluut op een hoger niveau." Lukkien: „Bert heeft kotsend boven de sloot gehangen". Aart Stigter houdt er niet van te spreken over tijden onder de 2.10, alsof het iets vanzelfspre kends is. „Maar het zou me niet verbazen als het hem lukt. Hij heeft het in zich". Lukkien. „Deze marathon is heel belang rijk voor zijn carrière. Alleen met zo'n snelle tijd achter zijn naam heeft het zin om naar de grote marathons te gaan, naar New York, Boston, Tokyo". Zo komt er voor 'Rotterdam' wat ongewenste druk op de ran ke schouders van Van Vlaande ren. Toch zal hijzelf de laatste zijn om zich nerveus te maken. „Juist een marathonloper moet zich beheersen. Goed, in de wedstrijd haal je eruit wat erin zit. Maar als je je tevoren druk gaat maken en het gaat fout, dan komt het dubbel zo hard aan. Gezien mijn ontwikkeling zit deze tijd erin. En gaat het fout, dan heb ik pech. Dan ben nog niet rijp vanavond al in spoedzitting bij een om te vergaderen over de nu ontstane situatie. Waar schijnlijk komen zij met kandi daten voor een interim-bestuur, die de problemen op korte ter mijn - aanstelling van de trai ners, invulling van de kernploe gen - moet oplossen. Tijdens een buitengewone algemene le denvergadering zal vervolgens een definitief bestuur gekozen moeten worden. De gewesten praten vanavond ook over be leidsplannen, die in de toe komst een herhaling van de huidige crisis moeten voorko- JC heeft er inmiddels i J eentje in zijn bezit. De veroveringervan vormde afgelopen maandag de aanleiding voor een ererondje op het parkeerterrein van con current Foreholte. Dezelfde beloning kan ze daar in Voorhout overigens eveneens bijna niet meer ontgaan. En met Roodenburg er dan ook nog bij, wordt het een tweede klasse-toetje om te smullen. Periodetitels. De clubs zijn er blij mee. In Sassenheim beschouwen ze inmiddels ook al enige tijd de kansen van Ter Leede in de na- competitie waar de zaterdagt weedeklasser waarschijnlijk toe zal worden veroordeeld. De kans is één op zes, maar de stap naar de eerste klasse kan nog al tijd worden gezet. Bij Oegstgeest wordt de laatste weken over niets anders meer gepraat. Trainer Willem van Harskamp kan zijn mannen én de hele club nog zo voorhouden dat degradatie een wat serieu zere optie is dan promotie via de nacompetitie, op de Voskuyl staat de champagne al zo'n beetje koud. Het is natuurlijk ook geen ongezellige club. Op het Alphense Sportpark Ze- gersloot wordt eveneens ge hoopt op een extraatje. Na de eerste twee periodes in de staart van de periode-ranglijst te heb ben besloten, vinden we de Ra cing nu hoog en met stip terug. De Amstel Cup lonkt, zo kon in het programmablad van de be laden wedstrijd tegen Zwart Wit '28 zo'n beetje worden terugge vonden. Tot groot verdriet van trainer Dick Alberts, die ieder een die aan een periodetitel voor ARC denkt eenvoudigweg voor 'gek' verslijt. 'Eerst overle ven, dan zien we wel verder'. Periodetitels. LFC, Altior, Meer burg, Rijnland, ASC - ze dromen ervan en voetballen ervoor. En met hen nog honderden andere verenigingen. Van Harskamp en Alberts zijn het er wellicht op dit moment even niet mee eens. Maar: wat een uitvinding toch, van die meneer uit Wagenin- gen. chwalben. Vrijwillige i j valpartijen. Ze zijn niet alleen bij onze oosterburen populair, maar het is misschien wel tekenend dat één van die tuimelaars juist daar nu hard dreigt te worden aangepakt. Het gaat om Andre as Möller. De international van Borussia Dortmund maakte het vorige week tegen Karlsruher SC ook echt bont. Versierde op op zichtige wijze een strafschop en heeft tot vandaag de tijd gekre gen om die 'zwaluw' te verkla ren. Als dat niet lukt, dreigt een straf van een week of acht. Dat valt trouwens nog mee, ten minste als je die strafmaat ver gelijkt met dat wat ze in Ma leisië onder aanpakken ver staan. Schorsingen van één tot vier seizoenen en verbanningen van drie jaar naar 'ver van de beschaving gelegen, onherberg zame gebieden'. Waar zou je corrupte voetballers in ons land overigens naar toe moeten stu ren. Rottumerplaat wellicht? Terug naar onze Duitse vriend Möller. Hij heeft al laten weten SCOREBORD Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest (rechts) v Lyceum. Donner en Botwinnik hangen aan de muui OEGSTGEEST Het Rijnlands Lyceum draaide gistermiddag de klok 20 jaar terug. In '75 vereerde de toenmalige wereldkampioen schaken Botwinnik de aula van de school met een bezoek. In het 'Rijnlands' werd een heuse vierkamp afgewerkt, georganiseerd dpor het Leidse Schaak Genootschap. Diezelfde club zette de inmiddels overleden, in 1911 geboren schaakgrootmeester postuum in het zonnetje. LSG schonk de school een fotopor tret ter ere van Botwinnik. Om de dag een beetje op te fleuren speelden de talenten Jop Delemarre en Anne-Marie Benschop een simultaan tegen leerlingen. Afgevaardigden van de Russische am bassade woonden de middag bij. PRIJSVRAGEN rott (Eng/5) - Morgan (Eng) 10-5, Bond (Eng) - Lee (Eng) 10-8. Swail (Nier) - Gilbert (Eng) 10-8. Tweede ronde (best- of-25 frames): Hendry (Sch/1) - Drago (Mal) 5-3, Ebdon (Eng/10) - Mark Davis (Eng) 4-4 Van Bremen en Gerritsen uit selectie NAC gezet Trekking A°9-14-23-27-34-41. Reser vegetal 39 Trekking B. 12-31-41-43-44-47. Re servegetal: 37 Spel 77: 4839961 Super 6: 673398 Belgische lotto 7-10-16-19-34-37 Reservegetal: 27 Joker: 2906497 Toto 15 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 5 winnaars die elk bruto 1694,80 ont vangen. Derde prijs: 56 winnaars die 378,30 ontvangen. (onder voorbehoud) BREDA GPD Ton van Bremen is woedend op trainer Ron Spelbos. De mid denvelder van NAC is samen met ploeggenoot Dennis Gerrit sen voor onbepaalde tijd uit de selectie gezet van de Bredase eredivisieclub. Het duo kreeg bovendien een flinke geldboete. Spelbos nam deze maatregel naar aanleiding van de wan prestatie in Deventer, waar NAC afgelopen vrijdag met 5-! ver loor van Go Ahead EagU Bren erd dat duel gebrek weten door hun binnenkort naar Vitesse vertrekkende oe- Verder liet Spelbos zich nogal laatdunkend uit over de kwaliteiten van de twee voet ballers. Vooral dat laatste zit Van Breinen behoorlijk dwars. De 27-jarige Rotterdammer, die in januari werd teruggehaald van Excelsior, vindt dat Spelbos te ver is gegaan in zijn uitlatingen over de spelers. „Er is afgespro ken dat bij NAC alles altijd bin nenskamers blijft. Nu brengt de trainer zelf de vuile was naar buiten op een nogal lage ma nier. Hij denkt dat hij alles kan zeggen. Het is niet menselijk dat Spelbos al zijn woede mag uitstorten over ons en dat wij als tamme vogeltjes moeten zwijgen. Ik heb slecht gespeeld bij Go Ahead, dat weet ik ook wel, maar ik was niet de enige." Van Bremen moet vandaag bij het NAC-bestuur op het matje komen naar aanleiding van op merkingen over de sancties van Spelbos. De eveneens uit de selectie verbannen Dennis Gerritsen (24) moest zich gisteren bij het NAC-bestuur al verantwoorden over uitlatingen in de richting van Spelbos. De ex-Ajacied haalde eerder deze week nogal fel uit naar de trainer. Maar de vrede tussen hem en Spelbos is weer getekend. „Wij hebben de kwestie uitgesproken. Ik accep teer mijn straf en ik laat na deze .affaire de kop niet hangen." Hadad (Col) - Johnsson (Zwe) 2-6 6-3 6- 1Morgan (Aus) - Vasek (Tsj) 2-6 6-4 7- 6. Spadea (VSt/5) - Bergström (Zwe) 6-2 6-2, Braasch (Dui) - Carlsson (Bra) 6-3 6-3, Frana (Arg) - Alami (Mar) 6-0 6-3, Stoltenberg (Aus/2) - Arrese (Spa) 6-2 Rusedski (Can) 7-5 6-4 11 Litmanen 1-0, 36. Witeczek 1-1 41. Finidi 2-1, 45. Ronald de Boer 3-1, 47. Litmanen 4-1. 75. Scholl 4-2 (straf schop), 89. Overmars 5-2. Scheidsrech ter: Puhl (Hon). Toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Blind (Ajax), Ziege en Kuf- four(Bayern). AC Milan (Ita) - Paris SG (Fra) 2-0(1-0). 21. Savicevic 1-0, 68. Savicevic 2-0. Scheidsrechter: Mottram (Sch) Toe schouwers: 79.885 (uitverkocht). Gele Rangers 32-65 Hibernian 32-43 Motherwell 33-48 Kilmarnock 32-42 Falkirk 33-47 Celtic 31-41 (Dordrecht'90), Van Corstanje (Eindho ven), Van Gobbel (Feyenoord), Decheiver, Valk (Go Ahead Eagles). Wijnhoven (De Graafschap), Boudesteyn. Koeman (FC Groningen), Van Eekeres, De Waal (Haar lem), Bijl, Marco Roelofsen, Venema (SC Heerenveen), Syahailatua, Valentijn (Hel mond Sport), Richard Roelofsen, Sanders, Scheepers, Straal (MVV), Janssen, Lokhoff (NAC), Atteveld (Roe' WIELRENNEN GRIEKENLAND 3. Saugrain (Fra), 4 Currit (Fra). 5 l DAMMEN MONTE CARLO Stadskanaal NK Tiende ronde: Thijssen - Wesselink 1-1, H.Jansen-G.Jansen 1-1, Clerc - Van der Kooij 2-0, Mei|er - Scholma 0-2, Krajenbrink - Van der Pal 1-1, Van Aal ten - Van Leeuwen 1-1, Van der Zee - Zwart 1-1 Stand: 1. Scholma 15, 2. G.Jansen 14, 3. H.Jansen 12, 4 Meijer Sheffield Eerste ronde (best-of-19 frames): Par- Tweede ronde: Schalken - Kroslak (Slw) 6-3 6-4. Dubbel, kwartfinale: Krajicek/Emilio Sanchez (Ned/Spa/1) - Kulti/Tillström Tweede ronde: Carbonell (Spa) - Furlan (Ita) 6-4 6-4, Kafelnikov (Rus/1) - Goos- sens (Bel) 4-6 6-3 6-4, Alberto Costa (Spa) -Clavet (Spa) 6-3 6-1, Pioline - I - Qatar 2-0 (0-0). 50. Caio 1-0, Bolay(Fra Jair 2-0. rnd - Syrië 2-0(1-0). 2. Tsjoematsjen- o 1-0, 90. Lyssenko 2-0. n Rusland naar kwartfi- WK B i 13-4 (3-2 4-0 6-2). Japan - Burundi 2-0 (2-0). 10. Yasunaga Scheidsri wers: 8000 (uitverkocht). Strafminut Slowakije: 6. Nederland: 14. dat hij instinctief heeft gehan deld. Aardig was ook dat hij zei dat de scheidsrechter straf ver dient omdat hij ten onrechte een strafschop heeft toegekend. De scheidsrechter een schor sing aanpraten, terwijl je jezelf aan wangedrag in de ergste graad schuldig maakt. Je moet maar durven. Hoe dan ook. ik ben benieuwd of er een forse straf uitrolt. En o die uitspraak dan een passend vervolg krijgt. Op nationaal ni veau, maar ook Europees. Wat dat betreft is het voor Borussia Dortmund te hopen dat de UEFA de videoband van het tweede treffen met Juventus niet nog een keertje vertraagd afdraait. Want daarin werd diverse ma len wel heel fraai duidelijk dat niet alleen Möller weet hoe je zonder enige hulp van beteke nis knap tegen de grond kunt gaan. Ik weet niet wie er op dit moment bij de w Katwijk dreigt te worden uitgeroe pen tot meest waardevolle spe ler v i het Ik heb ook geen idee wie bij de blauwwitte dorpsgenoot de titel speler van het jaar een seizoen lang mag gaan dragen. En het is mij eveneens volstrekt onbekend wie bij de zaterdag- tak van de Lissese Fusieclub straks de troon zal bestijgen. Maar, op voorhand, ik benijd ze niet, die mannen. Want hun voorland is zo ongeveer dat van de wielrenner die aan het eind van het seizoen het wereldkam pioenschap op de weg pakt. Dhaenens, Bugno, Armstrong: zo maar wat voorbeelden van renners die, eenmaal in de re genboogtrui gehuld, op slag on zichtbaar werden. Een compleet seizoen lang zijn ze helemaal nergens. Behalve Bugno, die ene keer. Eén koers fietste hij dat jaar weer eens met de besten mee. Een tweede we reldtitel op rij was het resultaat. Evenals wéér een mislukt sei- Van Luc Leblanc hoeven we dit jaar dus niet veel te verwachten. Evenmin als van die voetballers die aan het eind van de compe- titierit door supporters en me despelers worden gepromo veerd tot held van de club. Marco Ruwaard mocht dinsdag nog even opdraven in het jubi leumduel tegen PSV, maar de speler van het jaar 1994 van Quick Boys slijt zijn voetbalda- gen dit seizoen verder in het tweede. Als hij tenminste niet geblesseerd rondwandelt. Be nieuwd welk doel hij volgend seizoen verdedigt. Of Emiel Wajer. Bij FC Lisse aan het eind van vorig seizoen uit geroepen tot speler van het jaar, maar afgelopen maandag tegen Quick Boys slechts tribuneklant. Hij heeft aangekondigd terug te vechten, en dat doet me op recht deugd. Maar dat neemt absoluut niet weg dat ik, als ik bijvoorbeeld Peter Kruit van Quick Boys zou zijn, die titel aan het eind van de rit niet zou accepteren. Ik bedoel maar: geluk afdwin gen is tot daar aan toe. Maar het ongeluk over jezelf af roepen, dat moetje natuurlijk noort doen... SPORT OP TV 4.58.15.2. Roes (Bel) 0.39, 3. Fidanza i) 1.22, 4. Vanderaerden (Bel), 5. Ab- tegem (Bel), 8 Redant (Bel), 9. Zabel (Dui), 10. Nelissen (Bel); Nederlanders: 38. Talen, 40. Verhoeven, 43. Zanoli, 45. 17.00-17 15 Did 3: Sport lm Westen. 17.00-19.00 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. 17.30-18.30 EURO: Sportklimmen: in 19.30-20.00 BRT 1 Sport. 20 00-21.00 EURO-Vechtsporten. 21.00-22.00 EURO: Wors 22.16-22.34 Ned 3: NOS-Sportjourna; 22.30-23.30 RTL 4: Barend Van Dor 22.30-01.00 BBC 2: Snooker; WK in Sheffield. 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 23.30-01.00 EURO: Voetbal: Cham- strijden. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. IJSHOCKEY Vegas. 08.30-09.30 EURO: WK Aero Vacek (Tsj) 6-4 4-6 6-3 CHAMPIONS LEAGUE 13. Etxeberria 2-0, 20. Otxao 3-0, 4 guel Sanchez 4-0, 52. Rozental 4- Otxoa 5-1, 76. Boli 5-2, 80. Ivan 6- a 1-0 Scoreverloop: I 7. Mi: Ciger 2-0, 12.26 Stastny'3-0. Ï3~36 De 11.00-12.00 EURO: Rally Raid: Rally van Tunesië. 11.25-13,30 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. 12.00-13 30 EURO: Voetbal: Europa den Thillart 3-2, Cups, hoogtepunten (FC Den Haag), 42.15 Stastny 8-2, 46.59 Plavucha 9-2, 55.58 Speel 12-4 shg, 56.11 Plavucha 12-4. Bijzonderheid: Slowakije wereldkampioen - 13.10-14 10 RTL 4: Barend Van Dorf 13.30-15.00 EURO: Voetbal: Cham pions League, verslag v; 15.00-15.30 EURO: Tennis. ATP-ov

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22