'Geen spatader veranderd' Eric Clapton heeft zijn nek uitgestoken Cultuur Kunst afhankelijkheid omgezet a schilderijen en beelden Salentijn exposeert in Katwijk Indrukwekkende momenten van kwetsbaarheid 'Geen onbegrijpelijke kunst' joENSDAG 19 APRIL 1995 chef annemiek ruycrok, 071-356471, plv -chef jan rijsdam. 071-356472 pdelstenen in Holiday-Inn iden Het Stenen- en Kristallen-museum uit het Belgische He- houdt op zondag 23 april (10.30 tot 17.30 uur) een expositie ihet Holiday-Inn Hotel aan de Haagse Schouwweg. Te zien jn honderden soorten kwartskristallen, bergkristallen en ver killende stenen beeldjes. Op de tentoonstelling is ook infor- iatie te krijgen over de zuiverende werking van kristallen. Tentoonstelling van bloem-aquarellen )rhout Ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan van de jóninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur ex- joseert Wim Rolvers in het Voorhoutse gemeentehuis zijn iem-aquarellen. Zijn werk is t/m 12 mei te bezichtigen. rienrlsehapsconcert in Alphen ■hen aan de rijn Onder de titel 'Muziek kent geen grenzen' ge in de leerlingen en medewerkers van de muziekschool uit het uitse Weimar samen met de Streekmuziekschool uit Alphen lorgenavond in de Alphense Oudshoornse Kerk. Op het pro- [amma staat het gita<irconcert van Vivaldi, het derde Branden- urgse Concert van Bach en een viertal tango's van Astor iazzolla. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 25 ïlden, en zijn te verkrijgen bij de ABN/AMRO bank, de Rabo- ink en Koster Verzekeringen. Herman Finkers vrijdag met nieuwe show in Leidse Schouwburg beeldende kunst recensie ben wagemaker Dsitie schilderijen en beelden van Co- lover en Marijke van der Mey Te zien 129 apnl, vr t/m zo 13 00-18 00 uur. Haagweg 4, Leiden. landschap is niet weg te liken uit de schilderkunst. Uit I romantiek kennen we de Rtorale landschappen, de zee lichten, de Engelse jachttafe- fcn. En al schilderden Hol- Idse landschapschilders rea- [ischer, de buitenlanders die ar ons land komen om hier gelijks de Ruysdaal-wolken te nschouwen zullen zich in de jze motregen lelijk bekocht len. i de moderne schilderkunst het abstraheren van het |dschap een vlucht, zodanig fs dat het landschap nauwe- s meer te herkennen was. De Idschappen van Mondriaan reken wat dat betreft boekde- I. Zeldzaam zijn de schilders via het landschap iets heel pers wensen uit te drukken. Marijke van der Mey is er zo |i. Haar landschappen zijn t resultaat van een, samen it Colin de Rover, onderno- |n reis van 25.000 kilometer Australië. Al tonen de Idschappen geen enkele vorm-overeenkomst met de Odyssee-landschappen uit de Romeinse tijd, ze herinneren er aan doordat de menselijke figu ren een ondergeschikte rol spe len. Van der Mey lijkt te onder strepen dat ze gedurende de reis een is geworden met de na tuur, haar afhankelijkheid ervan heeft leren beseffen. Het is om die reden niet goed haar im pressies van een woestijn en haar weergaven van een uitge strekte vlakte met afgebrande bomen desolaat te noemen. Eerder is er sprake van een po ging de gevoelde afhankelijk heid om te zetten in beelden. Haar reispartner Colin de Ro ver geeft op een andere manier vorm aan zijn beleving. De bladvorm van dejnlandse Ta marinde fascineert hem kenne lijk, herhaaldelijk keren ze terug in zijn stalen sculpturen. Fraai zij» de werken waaraan De Rover en Van der Mey sa men 'gewerkt hebben. In 'It's not an empty land etc.' wordt in een collage van houtskool en acryl een aboriginal neergezet. Elders verschijnen onder de titel 'Meet my fellow artists' twee portretten van inlanders. Het is duidelijk dat beide kunstenaars hun ambacht beheersen. „Ik vind een try-out perio de boeiend èn vervelend tegelijk. Het is heel span nend om te zien hoe het gaat, elke keer weer. Ie wordt door het publiek ge stuurd. Neem nou die vori ge show, met die grap van 'Einstein: Mijn vrouw be grijpt me niet'. Die grap is goed en toch werkt hij niet. Of: 'Het aantal bedreigde diersoorten neemt hand overhand toe. Er is al spra ke van een enorme plaag'. Een mooie fijnzinnige grap. En hij doet helemaal niks." lochem/leiden hans beuzel Herman Finkers denkt even na. Vervolgt: „Dus je probeert van alles. Dan kom je erachter dat er wel wordt gelachen als je plot seling een b.h. laat zien. Dus doe je dat en na tien keer uit proberen krijg je: 'Ik heb twee prachtige grappen, ik kan ze wel vertellen, maar u lacht toch niet'. Dan vertel ik ze, maar het publiek vindt ze niet leuk. Zie je wel. En dan die b.h. En dan wordt dat een prachtige act. Maar dan moet je eerst door die periode heen... Die twee briljan te grappen waren trouwens van m'n broer, die met die b.h. was van mezelf." Finkers probeert die avond zijn nieuwe programma 'Geen spatader veranderd' voor het eerst uit op een 'grote zaal'. Ter wijl Wilfried, geluidstechnicus Wilko de Ruiter en de mannen van de Lochemse Schouwburg al een poosje bezig zijn, arri veert broer Herman met een speciaal nachtkastje dat van avond het voor de eerste keer wordt gebruikt in de show. Ie dereen in de schouwburg moet het even zien. Finkers opent de deurtjes, waarachter zich de grap bevindt. „Mooi hè?" Na tuurlijk mag niet in de krant ko men te staan wat zich in het kastje bevindt. Schrijnend Finkers was eind vorig jaar be trokken bij de tv-actie voor Ruanda. Op het Amsterdamse Museumplein las hij een lang Kunstschilder en graficus Kees Salentijn exposeert van 22 april tot en met 13 mei in galerie 'De Witte Duif in Katwijk (Koninginneweg 12a). De ten- toonsteling bestaat uit olieverf schilderijen, gouaches, en gra fiek. De Witte Duif is uitsluitend op zaterdagen geopend, van 11.00 tot 13.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Salentijn is vooral geïnspi reerd door Spanje, waar hij re gelmatig verblijft. In de jaren '80 was zijn belangrijkste thema het stieregevecht. De laatste jaren heeft hij ook veel Spaanse, kleu rige landschappen op het doek gezet. Expositie jonge Alphense kunstenaars alphen aan den run Herman Finkers met broer Wilfried: „Die twee briljante grappen waren van m'n broer, die met die b.h. was van mezelf." gedicht voor waarin hij zijn kwaadheid uitte over de opstel ling van de Europese Gemeen schap in oorlogen als in Ruanda en in voormalig Joegoslavië. Heeft die betrokkenheid hem belemmerd bij het schrijven van deze show? „Ja, ze belden in augustus, toen ik net moest beginnen met schrijven. Het heeft me nogal bezig gehouden, Ruanda. Wat er gebeurde en hoe men erop reageerde. Normaal gesproken vind ik niet zo snel iets van poli tieke of maatschappelijke ont wikkelingen, maar dit vond ik zo schrijnend. Niet alleen dat zoveel mensen worden afge slacht, maar dat precies hetzelf de mechanisme de kop opstak als waartegen we op 4 mei elke keer weer protesteren, en dat niemand die link legde. Dat vond ik zo schrijnend." „Zo'n Ruanda-gedicht, wan neer ik dat zou voorlezen in het theater, dan maakt dat op dat moment wel indruk. Maar uit eindelijk maakt je je program ma kapot. En dan maak ik mijn oproep ook kapot." Tandarts In de vorige show zat een pas sage waarin Finkers vertelt hoe hij op 3 augustus begint te schrijven aan zijn programma. Op de radio klinkt het nieuws. Oorlog in Ruanda, oorlog in voormalig Joegoslavië, ellende overal. Wanneer het nieuwsbul letin van 3 augustus is afgelo pen denkt Finkers, na een mo ment van stilte: '...God, 't is al weer 3 augustus'. „Dan kun je heel goed zien hoe dat werkt. De zaal is doodstil. Maar als ik dan zeg 'God, 't is alweer 3 augustus', dan gaat er een gölf van opluch ting door de zaal. Als dat ge beurt, dan vindt ik dat mooier dan... Ik zou me doodschamen als er geen clou achter komt. Ik ben toch komiek? Ik ga toch ook geen tanden boren op het to neel? Ik ben toch ook geen tandarts. Ik ben geen cabaretier, ik ben komiek." „Als ik behoefte behoefte heb aan een stichtend woord, ga ik liever naar de kerk. Stel je nou voor dat Mr. Bean gaat zeggen van nou, dat was leuk dames en heren, maar nu even serieus. Dat kan alleen als je een ander soort programma hebt. Ik speel niet met de werkelijkheid, ik speel met associaties, met rare gedachtensprongen, ik heb een hele eigen logica-wereld en die moet je nooit gaan verlooche nen. Ik weet wel van mensen die me vanaf het begin gevolgd hebben, die van Finkers-humor houden, dat die even dachten van: wat doet-ie nou? En toen kwam godzijdank die 3 augus- In jongerencentrum Het Kasteel in Alphen aan de Rijn wordt morgen, vrijdag en zaterdag het festival 'Alphen op z'n best' ge houden. Centraal staat een ex positie van een tiental Alphense jonge kunstenaars. Er worden etsen, beelden, schilderijen, tex tiel en foto's getoond. Morgenavond treedt om 19.00 uur de cabaretgroep Ka melot op. Twee jaar geleden wonnen zij de publieksprijs op het Leids cabaretfestival. Vrij dag spelen de Molukse band Menna en het akoestische gitaarduo Mister Jones in de ex positie-ruimte. Aanvang 20.00 uur. Op de laatste festival-dag is er in Het Kasteel een chill-out feest. Chill-out is over het alge meen geen dansmuziek. Daar om zijn er in twee zalen sfeer volle zitgelegenheden ingericht. Op het feest vertonen verschil lende straatartiesten hun kun sten. Verder is er een mode show en een optreden vol visu ele effecten van Illusion of Save- ty. bekend van de Midnight Madness-parties. Het feest duurt van 22.00 tót 5.00 uur. Kaarten kosten in de voorver koop 15, aan de zaal 20 gulden. kampioenschap lieatersport i Leidse X e vierde Nationale Studen- fcnkampioenschappen thea- ersport worden op 20 en 21 rei gehouden in het Lèids jultureel centrum X en bij tudentenvereniging Augus tus. Theatersport is een vorm an improviseren waarbij Wee teams van vier spelers Ikaar om beurten uitdagen lot het spelen van korte scè- les. Het publiek speelt een lelangrijke rol bij het bepa- fen van de te spelen scènes, toeschouwers geven na optreden met rozen of atte sponzen te kennen wat van de acteerprestaties linden. De voorronden van het ainpioenschap worden za- ferdag 20 mei gehouden in [tudentenvereniging Augus- jinus aan het Rapenburg. De lalve en hele finales vinden Ie volgende middag plaats in |e X (Haarlemmerstraat) De nationale studenten- iampioenschappen worden leorganiseerd door de Leidse heatersportVereniging 'Moe- ers mooiste'. Sinds 1992 is leze club actief. Eerdere edi fies van het studentenkam- •jiioenschap werden gehou- len in Enschede, Maastricht, |n Delft. Toegangskaarten voor de tampioenschappen zijn të joop bij Eric van Kleef, tel. #16776. Conny Janssen danst... recensie maarten baanders Voorstelling: Conny Janssen danst3 Gezien 18/4, schouwburg. Leiden Drie gestalten tekenen zich af op het donkere toneel. Eén voor één worden ze zichtbaar, drie vrouwen, ieder in hun eigen spotlight. In stilte maken ze ka rakteristieke gebaren, gecon centreerd, eenzaam en met gro te beweeglijkheid in het hele li chaam. Dit is het spannende begin van 'The unanswered question', een choreografie van Conny Janssen, waarin vier vrouwen hun eigen drijfveren en hun contacten met elkaar onderzoe ken. We zien indrukwekkende momenten van kwetsbaarheid, opbloeiende kracht en toch weer terugkerende onzekerheid. Uit deze in zichzelf gekeerde dansen ontwikkelen zich raak vlakken tussen de vrouwen. Ze kijken naar elkaar, dansen sa men, maar het contact is breek baar en wordt dikwijls afgebro ken. De sfeer is weemoedig en gevoelig en de momenten van contact zijn daarin subtiele ver overingen. Het isolement blijft bestaan, maar er wordt een saamhorigheid opgebouwd, die, vooral als de wouwen dicht naast elkaar staan en elkaar tot bewegingen aanzetten, zeer ontroerend is. Een mooie tegenhanger vormt het tweede werk, 'Man ners', dat gaat over hoe mannen met elkaar omgaan. Saamhorig heid is tussen de vier dansers een vanzelfsprekendheid. Ze zijn stoer en bieden tegen el kaar op. Dit is al te zien als ze alleen maar over het toneel lo pen. Ze zoeken elkaar op om stunts uit te halen en hun om geving te beoordelen. Diverse passages doen aan vechtsporten en rugby denken. 'Manners' is uiterlijker dan de wouwenchoreografie. De emo ties zijn verborgen. Janssens vi sie op mannen zou eenzijdig en oppervlakkig zijn, als er niet ook vëel humor in verwerkt was. Al leen al het contrast tussen het jongensgedoe en de gewijde muziek van Vivaldi werkt prachtig. De mannen laten zich bewonderen als body-builders. Vooral dit laatste is erg komisch, vooral doordat er af en toe een ontwapenende onzekerheid in het imponerende gedrag door schemert. Zoveel eenheid en karakter als de eerste twee stukken heb ben, zo versnipperd en kernloos is helaas 'When most I wink, then do mine eyes best see". Uitgangspunt is de ongedwon gen aanwezigheid van negen dansers en danseressen op het toneel. Op zichzelf is dit al eens eerder gedaan, maar ook de uit werking is weinig verrassend. Er zijn diverse mooie frag menten met felle, uitgelaten be wegingen, maar telkens ver- Kunstcentrum en galerie aan Middelstegracht leiden paulien koopmans Leiden is een kunstcentrum rij ker. Aan de Middelstegracht 89 heeft galerie Deviré de deuren geopend. Behalve de galerie is ook een lijstenmakerij en een winkel voor schildersbenodigd heden in het pand gevestigd. Kunstenaars kunnen hier verf, penselen, doek of papier kopen, hun schilderij laten inlijsten, en nu ook exposeren. De expositie ruimte is bestemd voor be roepskunstenaars en leerlingen van professionele schildercur sussen uit Leiden en omgeving. Voorkeur „In de meeste galeries hangt al tijd dezelfde kunst, alles lijkt er op elkaar", vindt René Kwint van Deviré. „Bovendien weer spiegelt het tentoongestelde werk vaak de smaak van de ga leriehouders. Wanneer een minder bekende kunstenaar bij ze aanklopt, wordt hen vaak de deur gewezen met de medede ling 'Misschien een volgende keer...'." „Deviré wil zowel rekening houden met de voorkeur van het publiek, als met de com merciële belangen van de kun stenaar. Er houden niet zoveel mensen van de soms onbegrij pelijke kunst die in de meeste galeries wordt tentoongesteld. Liever hangen zij een landschap in hun woonkamer. Of ze zou den graag een mooie geglazuur de schaal willen hebben, die niet te duur is." „Bruikbare keramiek is niet in een 'gewone' galerie te vinden, of onbetaalbaar. De prijzen van de kunstvoorwerpen die in De viré tentoongesteld worden, va riëren van dertig gulden voor een schaal tot bedragen vanaf negenhonderdvijftig gulden voor een schilderij." Trefpunt De galerie is opgezet als tref punt voor kunstenaars. „De stap om dan bij een galerie aan te kloppen is groot. Sommigen stellen hun werk wel eens ten toon, maar meestal in een kroeg of restaurant. Dat deze kunste naars niet bij gerenommeerde galeries exposeren, wil niet zeg gen dat hun werk van slecht kwaliteit is. Ik geef toe, niet alles is altijd even hoogstaand, maar er zit ook "veel professioneel werk tussen." Deviré is behalve een galerie ook een winkel voor schilders benodigdheden en lijstenmake rij. „Mensen kunnen gewoon in en uit lopen, om wat te kopen, of om even rond te kijken. Het is hier niét zo stil als in de meeste galeries. Dit maakt het veel minder eng voor de kunste naar om hier zijn werk te to nen." „Verder bieden we kunste naars de gelegenheid om in het trefpunt met collega-kunste naars van gedachten te wisse len. Er is een koffiebar en een leestafeltje met allerlei kunst bladen. Kopers van een schilde rij of kunstobject kunnen ook in het trefpunt met kunstenaars afspreken, wanneer ze meer willen weten over hun aan koop." De Leidse kunstenaar Piet Aben bijt het spits af. Zijn aqua rellen zijn tot en met mei te zien bij Deviré. Drie vrouwen, ieder in hun eigen spotlight. In stilte maken ze karakteris tieke gebaren, geconcentreerd, eenzaam en met grote beweeglijkheid in het hele lichaam. foto peter budwilowitz BIOSCOPEN zanden deze of lopen z? uit in veel te lange passages waarin alleen de onderlinge verstand houdingen tussen de rondlo pende of zittende dansers te zien zijn. Er heerst een sfeer van spelletjes doen. Met wie zal ik nu eens gaan dansen? Op welke kruk zullen we gaan zitten? Wie zal ik de bal toegooien? Dit soort vragen zijn de aanzet tot taferelen waarin het spel vaag blijft en de spontaniteit in rom meligheid blijft steken. muziek recensie louis du moulin c Clapton plays the blues'. Met Eric ipton (zang, gitaar), Andy Fairweather (gitaar), Dave Bronze (bas), Steve |dd (drums), Chris Stainton (toetsen) en e Kickhorns: Roddy Lorimer (trompet), ion Clarke (saxofoons), Tim Saunders [xofoons) Voorprogramma: Clarence temouth' Brown. Gehoord: 17/4, >y', Rotterdam. Herhaling: vanavond in Maastricht. pm Eric klimt op zijn praat- el en begint een uitverkocht |ioy' te vertellen over zijn vrij [ibekende inspiratiebronnen. «I anders stelt 'Clapton plays blues' eigenlijk niet voor. Maar wat een spreker is die man (ook) als hij over zijn eer ste brandende liefde losbarst! Na het mega-succes van 'Un plugged' (1992) kwam de Engel se gitaarheld eind vorig jaar te rug met weer een alternatiefje: het bluesalbum 'From the crad le', een nagenoeg franjeloze ode aan zijn Amerikaanse jeugdhel den. Heerlijke leefkuilmuziek, maar niet direct een portie cul tuurhistorie om een heel optre den aan op te hangen. Vooral niet als de publieke belangstel ling grootschaligheid vereist en het gros van de fans hoe dan ook stilletjes blijft uitgaan van de presentatie van een aantal eigen klassiekers. Eric Clapton heeft dus be hoorlijk zijn nek uitgestoken door te gaan toeren in de geest van Willie Dixon, Eddie Boyd, Freddie King, Muddy Waters en al die'andere pioniers die hem ooit op het juiste spoor zetten. Maar op grond van zijn gewel dige populariteit en (bovenal) zijn fenomenale 'voordrachts kunst' heeft niemand moeite met dip forse sprong terug in de tijd. Sterker nog, de eerste lich ting 'Claptomanen' ventileer den dik twee uur lang geen 'spoortje heimwee naar 'Layla', 'I shot the sheriff, 'Wonderful tonight', etcetera. Het adembenemende stak vooral in de frisheid en de pit die de in maagdelijk wit gesto ken Clapton uitstraalde. Als on navolgbaar sqarenvirtuoos, als zanger met kloten en als onge dwongen presentator. Het leek wel alsof hij was bevrijd van een benauwende roes, zo speels en zo scherp leidde hij zijn ge schiedenisles. Daarbij werd Clapton, die op 30 maart Abraham zag, ook nog eens voortreffelijk geassisteerd door z'n acht begeleiders, van wie Chris Stainton (toetsen) en Jerry Portnoy (harmonica) zich ook enkele keren volledig mochten uitleven. De hele puzzel klopte dus. Tot en met het voorprogramma aan toe, want daarvoor heeft Clapton een geestverwante ve teraan ingehuurd, die helaas nooit aan het grote succes mocht ruiken: zanger-gitarist Clarence 'Gatemouth' Brown. Deze vitale zeventiger zorgde- ervoor dat Ahoy' jubelend de pauze in ging door zijn korte set af te ronden met een feestelijk instrumentaaltje op viool. LEIDEN LIDO 1, 2, 3,4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39. LIDOl Outbreak 16 jr., dag. 18.45 en 21,15; vr, za, woe ook 14.15 LID0 2 101 Dalmatiërs al., vr, za, woe 14.30 Legends of the Fall al dag 18.45 en 21.15. LIDO 3 Time Cop al., dag. 18.45; vr, za. woe ook 14.30. Pulp Fiction 16 jr.. dag. 20.45 LID04 Drop Zone 12jr..dag 19.00 en21.15; vr, za, woe ook 14.30. STUDIO Dumb and Dumber 12 jr., dag 18.45, vr. zz woe ook 14.30. Forrest Gump al., dag. 20.45. LUXOR tel071 -121239, Stationsweg 19. Stargateal., dag. 18.45 en 21.15. TRI ANON tel: 071 -123875, Breestraat 31 KIJKHUIS tel: 071-142895, Vrouwenkerk steeg 10. Amateur di en woe 19.30, 21 45 Les Vacances de Monsieur Hulot woe, 20.00,22 15. ALPHENAAN DEN RUN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boet zelaerstraat 6 EURO 1 Dumb and Dumber al., dag. 19.00, vr, zaer woe ook 13,45. Drop Zone 16 jr., dag. 21.45. EURO 2 Stargate 12 jr dag. 18.30, 21.15; vrza ook 13.45. EURO 3 Forrest Gump al., dag. 20.30; vr, za, zo 18.45,21.30. 101 Dalmatiëers al vr, za. woe. 14.00. EURO 4 Outbreak 16 jr.. dag. 18.45. 21.30; vr, za. woe ook 13.45. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel 071-614354, Prinses Manjkelaan 4 De Leeuwekoning al .za zo woe, 14.00 Junior al ,za zo woe. 15.30. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27 Stargate 12 jr ..dag. 13.15. 16.00,18.45. 21.30. ASTA 2. Shallow Grave al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 3 Star Trek Generations al dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naast Cen traal Station. Forrest Gump 12|r..dag. 13.15, 16.30, 20.30. BABYLON 2 Legends of the Fall 12 jrdag. 18.45. 21.30. De Tasjesdief al dag 13.15, 16.00 BABYLON 3 Amateur 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing gesloten. METROPOLE 1 tel 070-3456756, Carnegie- laan 15 Outbreak 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 METROPOLE2 Little Women al., dag. 18.45, 21.30. 101 Dalmatiërs alvr za zo ma wo 13.15, 16.00. METROPOLE 3 Nell al .dag. 13.15, 16.00, 18.45.21.30. METROPOLE 4 Dumband Dumber al dag 13.15,16 00, 18.45. Just Cause 16 jr.. dag. 21.30 METROPOLE 5 Pulp Fiction 16|r.,dag. 21.15. 101 Dalmatians al dag 13.15.16.00. DropZone 16 jr., dag 16.00, 18.45, 21.30, dodi ook 13.15. 101 Dalmatiërs al., vr zazomawo 13.15, 16.00. ODEON 3 Brainscan 16 jr., dag. 13.15,16.00, 18 45,21.30. ODEON 4 Riksbioscoop Wolf 12 jr dag. 1 1 45. 14.15, 16.45, Moeder Dao 16 |rdag 18.30, zo ma wo ook 16 15uur. Jour de Féteal., dag 20.15, zo ma wooot 16.15 Les Silences du Palals 16 jr., dag. (beh v 22.00, wo ook 14.00. Lamerica al., dag. 19.30, 22.00, woe ooi 16.15 Munchhausen di wo 19.30, 22.00.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9