Q uick Boys 'gewoon een goede ploeg' Schaatsers terug naar gewesten JEFA-beker 'behoort' aan Italianen Sport psv m Centree Erik Breukink en Luc Leblanc in Goldrace /OENSDAG 19 APRIL 1995 !M SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, C ^ersfoort govert wisse ip-verslaggever ie crisis in de Nederlandse •haatsvvereld is gisteren verder ingescherpt. Alle rijders en jdstcrs van de twee kernploe- en hebben het vertrouwen in et bestuur van de KNSB opge- >gd. Ze keren niet meer terug i de kernploegen en bereiden ich in' hun gewesten voor op et nieuwe seizoen. Rintje Ritsma en consorten ebben het harde standpunt in- j'nomen naar aanleiding van et op non-actief stellen van ;ee leden van het sectiebe- 'SV mag blij zijn met 3-3 gelijkspel vee ieue stuur lange baan door het dage lijks bestuur. Het 'DB' stuurde twee weken geleden voorzitter Grobbee en secretaris Augusti- nus naar huis. Vervolgens trad uit solidariteit het complete, ne gen man tellende sectiebestuur en bloc af. De schaatsers eisten gisteravond tijdens een verga dering met het dagelijks bestuur in Amersfoort, dat het sectiebe stuur lange baan met onmid dellijke ingang weer aantreedt. Zolang dat niet het geval is, wil len ze niet in de kernploeg stap pen. Het DB van de KNSB heeft gezegd dat het aan die eis van de rijders niet zal voldoen. Au- gustinus en Grobbee blijven persona non grata. Het dagelijks bestuur is van plan om binnenkort met een nieuw sectiebestuur lange baan op de proppen te komen. Bart Veldkamp, namens de rijders: ,,Maar daar zullen we geen ge noegen mee nemen. We willen, dat het oude sectiebestuur weer wordt aangesteld". Volgens Ritsma hebben de rij ders er geen trek in om nog lan ger samen te werken met het huidige DB. „Het vertrouwen is helemaal verdwenen. We willen een verbetering in het topsport- beleid van de bond. Met het op gestapte sectiebestuur hadden we zeer goede ervaringen. Dat was professioneel bezig. Met het oog op de Winterspelen van 1998 in Nagano is dat nood zaak. Er moet een goed functio nerend netwerk om de kern ploegen komen. Helaas is het huidige DB niet in staat om dat te regelen. Daarom willen we niet verder met dit bestuur. We hebben met z'n allen een front gevormd". Bart Veldkamp: „Het is een democratische beslissing van de rijders en rijdsters. We zijn vorig jaar al slecht behandeld dóór het dagelijks bestuur. De maat is nu vol. Daarom maken we ons met z'n allen sterk. Dat we moeten trainen in de gewesten is niet erg. We hebben de rela ties en dus geld genoeg om ons voorlopig te redden. En in de meeste gewesten zijn de facili teiten goed. Die hebben vaak net zoveel trainingskampen als de kernploegen. We zullen heus niet in een diep gat vallen". Ritsma: „Bovendien hebben we zelf kennis genoeg vergaard in de loop der tijd. Daarom zullen de consequenties wel meeval len". Het KNSB-bestuur deed er gisteravond het zwijgen toe. Men wil de ontwikkelingen eerst intern bespreken. DUIVENTIL mateurverenigingen grijpen een-jubileum vaak aan om ich eens lekker te laten inmaken door een van de Ne- erlandse topclubs. Quick Boys had ter viering van het jarig bestaan PSV uitgenodigd voor zo'n demonstra- e. De Eindhovenaren hadden er gisteravond op Nieuw uid echter weinig zin. Omdat Quick Boys aan het eind an de wedstrijd wat kansen liet liggen, kwam PSV met 3- nog goed weg. iTWUK WILLEM SPIERDIJK SV-trainer Dick Advocaat Derde nog wel wat slappe ex- iises aan voor het matige op- eden van zijn ploeg; zijn team ;nt veel blessures, zit in een •langrijke fase van de compe- lie en heeft dus andere dingen in het hoofd. „Maar toch had- en we hier vanavond moeten innen", vond Advocaat. De voormalig bondscoach 'rinnerde zich de oefenwed- rijd van het Nederlands elftal gen de Katwijkers alrvoorbe- iding op het WK. „Ook toen idden we het moeilijk. Quick jys heeft gewoon een goede oeg." Het grote verschil met Oranje hem bij PSV echter in de ver- idiging. In juni kreeg Quick oys anderhalve kans op een jelpunt tegen het Nederlands ftal, tegen PSV gisteravond egen de Katwijkers wel tien >ede kansen. In een kwartier as Marcel Harteveld al drie ier gevaarlijk voor het doel van anley Menzo verschenen, drie ;er ook miste hij. „Die verde lgers van PSV zijn toch sneller in je in de eerste klasse bent gewend. Je moet daarom snel schieten en dat gaat ten koste van de zuiverheid," excuseerde Harteveld zich. De Katwijker maakte zijn missers na rust ove rigens met twee doelpunten goed. Martin Steenvoorden opende voor rust de score. Na een vloei ende combinatie bracht Ronald van Dijk voor. Steenvoorden kopte eerst omhoog en kon ver volgens vanaf vier meter van het doel in de bovenhoek mik ken. Een paar minuten later was het al weer gelijk.. Jaap van Duyn verloor een duel van Play- fair en Boudewijn Zenden, een van de betere PSV'ers, kon val lend inkoppen ook omdat zijn directe tegenstander, Jan Jeroen Schaap was uitgegleden: 1-1. Na rust bracht Advocaat Ro- naldo in de ploeg. De verwach ting dat de ^core nu wel hoog zou oplopen, leek uit te komen. Al na twee minuten legde de Braziliaan bij zijn eerste balcon tact de bal achter Van der Niet: 1-2. Quick Boys sloeg echter meteen terug. Kruit lanceerde Harteveld en die schoot vanaf de rand van het zestienmeter- Ronaldo was gisteravond nog maar net op het veld toen de Braziliaan zijn topscorersfaam al waarmaakte. Quick Boys-aanvoerder Hans van der Plas kan slechts toezien hoe PSV op 2-1 komt. foto henkbouwman gebied slap in. Menzo bracht waarom hij in anderhalf jaar tijd Oranje, Ajax en PSV was kwijt- echter weer even in herinnering een basisplaats onder de lat bij geraakt en dook over de bal. sterdam gpd Franse wereldkampioen Luc iblanc maakt zaterdag in de ste editie van de Amstel Gol- race zijn rentree op het hoog- e niveau. De regenboogtrui as dit jaar nog niet eerder in :n Wereldbekerwedstrijd* te ewonderen. Leblanc is door iep enige tijd uitgeschakeld iweest. Hij deed gisteren in de semi- klassieker Parijs-Camembert, gewonnen door Andrei Tsmil, voor het eerst weer mee. De Fransman viel na honderd kilo meter uit, maar verklaarde fit te zijn voor de Nederlandse klas sieker. Ook Erik Breukink maakt za terdag zijn heroptreden. De dit seizoen tot knecht Breukink heeft tien dagen thuis gezeten we gens waterpokken en heeft daardoor geen hoge verwach tingen. „Ik heb pas twee keer kunnen trainen. Dat is te weinig om goed voor de dag te komen. Dat is jammer, want ik was graag topfit aan de start ver schenen. Terneer omdat het de enige grote Nederlandse wed strijd is. Nu gebruik ik de klas sieker maar om wedstrijdcondi tie op te doen." Afwezig Grote afwezige in de Goldrace is Laurent Jalabert. De koning van de voorjaarsklassiekers bereidt zich met een deel van zijn ploeg voor op de grote rittenkoersen. Ook Alex Zülle, uit de ploeg van Jalabert, en Toni Rominger la ten om die reden verstek gaan. De winnaars van de andere topklassiekers Franco Ballerini (Omloop Het Volk en Parijs- Roubaix, Johan Museeuw (Ron de van Vlaanderen) en Mauri Gianetti (Luik-Bastenaken-Luik) zijn wel van de partij. Andere blikvangers zijn Maurizio Fon- driest, Claudio Chiappucci, Gianni Bugno en viervoudig Tourwinnaar Miquel Indurain. drtmund anp/sid jet toernooi om de UEFA-be- er blijft behoren aan de Italia? en. Gisteravond plaatsten Ju stus en Parma zich voor de ndstrijd van dit seizoen. Ju stus hield zich in het gevrees- Westfalenstadion Dortmund I in het lijf. Dankzij een prach- T ingeschoten vrije trap van onderkind' Roberto Baggio on de formatie van coach Lip- met 2-1. Dat was voldoende, het pas in de slotminuten in het eerste duel bereikte ge- kspel, 2-2. Parma won voor de veede maal van Leverkusen. ferd het twee weken terug al 2- thuis sloegen de Italianen iet 3-0 toe. De betreffende beker staat jbmenteel in de kast van Inter, at in de finale van vorig sei- Den onder meer door een zeer aai doelpunt van de Nederlan- er Jonk-Salzburg versloeg. In e laatste zes jaar werd de jEFA-Cup vijf keer veroverd oor een club uit de Serie A. Ju stus en Inter beide twee laai, Napoli één keer. De aan- aande strijd tussen Juventus n Parma wordt de derde 'all alian'-finale van de laatste zes ïizoenen. De indrukwekkende reeks erd slechts in 1992 onderbro- en door Ajax. De Amsterdam iers overleefden door een gun- 5 ige optelsom van twee gelijke leien (2-2 uit, 0-0 thuis) de «nfrontatie met Torino. Die ib kwam, hoe kan het anders, Italië. Een jaar later haalde iventus het kleinood alwéér aar Italië, door met Dortmund delfde tegenstander van giste- in te verslaan. Dat Dortmund lang kans had' p tenminste een verlenging as al een prestatie van for- iaat. De koploper van Duits- md miste zeven spelers, vrijwel allen internationals. Dat waren Sammer, Möller, Riedle (ge schorst), Chapuisat, Povlsen, Kree en Kutowski (geblesseerd). Kort na het begin van de tweede helft viel ook nog eens de haast onmisbare Braziliaanse verde diger Cesar weg. Juventus had de pech dat het al na enkele mi nuten de Duitse verdediger Ko hier, nota bene in het eerste du el verantwoordelijk voor de late 2-2, geblesseerd uitviel. Toch bleef Dortmund na de rust bij een achterstand van 1-2 aanvallen, soms met de moed der wanhoop. Het leidde tot een treffer van invaller Rieken. Op advies van de grensrechter keurde de Nederlandse arbiter Van de Ende de gelijkmaker af. De sterke 17-jarige Ghanees Thanko zou de bal bij de voor zet achter de doellijn hebben la ten draaien. Het duel in het uitverkochte huis in Dortmund was sensatio neel begonnen. Na tien minu ten was al twee keer gescoord. Juventus, dat aan 0-0 niet ge noeg had, kwam na zeven mi nuten op voorsprong door een vallend ingekopte bal van Porri- ni. Cesar, naast Möller en Reu ter één van de drie ex-spelers van 'Juve' bij Borussia, verraste kort later doelman Rampulla met een hard ingeschoten vrije trap. Juventus moest vervolgens opnieuw scoren en deed dat ook, na ruim een half uur. Bag gio scoorde heel mooi, ook al uit een vrije trap. Geroutineerd speelde de 'Oude Dame' daarna het duel uit. Parma AC Parma bereikte voor de der de achtereenvolgende keer een finale van een Europees voet baltoernooi. Gisteren gebeurde dat in de strijd om de UEFA-be- ker ten koste van Leverkusen. Ciro Ferrara van Juventus (2) springt over Knut Reinhard van Borussia Dortmund. Fabrizio Ravanelli (links) kijkt toe. foto rtr De Italianen verdedigden met overmacht een al in Duitsland (2-1) opgebouwde voorsprong: 3-0. De afgelopen twee seizoenen stond Parma in de eindstrijd van het toernooi van de beker winnaars. De eerste keer werd gewonnen van Antwerp, de tweede keer verloren van Ar senal. In dat seizoen werd op weg naar de finale onder meer Ajax uitgeschakeld. Dit keer zet te de formatie van trainer Scala in de eerste ronde Vitesse uit Arnhem aan de kant. Leverkusen had een paar da gen na de nederlaag in de thuis wedstrijd tegen Parma trainer Stephanovic ontslagen. Gisteren zat diens opvolger Ribbeek op de bank. Deze won in 1988 met Leverkusen al eens de UEFA- beker. Of de geroutineerde oe- fenmeester, die eigenlijk het plan had zijn loopbaan te be ëindigen, volgend seizoen met Leverkusen internationaal aan de bak kan, is zeer twijfelachtig. Momenteel neemt de ploeg in de Bundesliga geen plaats in die recht geeft op deelneming aan een Europees toernooi. Aan het succes van Parma was onlosmakelijk de naam van Asprilla verbonden. De Colom biaan, onnavolgbaar als altijd, nam de eerste twee treffers voor zijn rekening. Beide keren profi teerde hij van een fout van Schuster, door Ribbeek verras send als vrije verdediger opge steld. De derde treffer, van Zola, werd door Asprilla met een prachtige pass voorbereid. Een kwartier voor tijd gunde Scala de uitblinker een verdiende 'pu- bliekswissel'. Leverkusen, dat in de eerste ronde het PSV van - toen nog - Aad de Mos had verslagen, had aanvallend aanmerkelijk min der kracht. Kirsten, die interna tionaal dit seizoen al tien keer scoorde, kreeg geen kans. Voller wel, maar de geroutineerde oud-international miste ze. „Op de zege van Parma valt weinig af te dingen", zei Ribbeek. „Toch hebben we na de snelle treffer van Asprilla een paar mogelijkheden gehad. Was er één benut, dan had ik het nog niet geweten." De thuisploeg rook dat er meer in zat en bleef ver van het doel verdedigen. Toen Prom- mayon door Kruit onder druk werd gezet, verspeelde de ver dediger dom de bal. De Katwijk- se spits sprintte door naar de achterlijn, zijn voorzet werd nog net gemist door Pieter Sloot weg, maar Harteveld gleed de bal het doel in. Quick Boys ging daarop steeds fanatieker spelen. Pluim- graaff sabelde Erik Meijer van achter neer, waarop de PSV'er een enorme uithaal in gedachte had, maar hij kon zich nog net beheersen. De lange spits haal de even later revanche door steenhard 3-3 in te koppen. Conditioneel konden de Kat wijkers het allemaal gemakke lijk bijbenen. In de slotfase kreeg Kruit nog twee prachtkan sen op 4-3. De eerste keer schoot hij net over, de tweede maal prikte hij de bal nog wel langs Menzo, maar kon Dirkx op de lijn redding brengen. Quick-Boystrainer Henk Wis man was toch tevreden met de 3-3. „Ik had gerekend op zes te gentreffers, dat had ik een nor male afspiegeling gevonden van de verhouding tussen top-eredi- visie en top-amateurvoetbal." Quick Boys: Van der Niet (Ruwaard). Schaap. Pluimgraaff (Van den Oever), Jaap van Duyn, Hans van der Plas. Van Dijk (Rog), Aandewiel, Floor van Duyn (Rovers). Harteveld (Itbii), Steen voor den (Slootweg), Kruit. PSV: Menzo, Prommayon. Dirkx. Van Mol. Numan, Klomp, Fuchs, Hoekstra (Pahlplatz), Playfair (Ronaldo), Meijer, Zenden. Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wimvan Duivenbode) dagelijks lussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook: 071-321921. De Leidse jeugdwielrenner Arjen de Boer won in Oosterhout een nationaal criterium. Ewoud van der Kooy werd derde Het jeugd- toernooi om de Morsch-bokaal is gewonnen door de E-jeugd van de organiserende vereni ging Leiden. In de finale won Leiden met 1-0 van AS '80 uit Amsterdam John Hoogkamer van de Leidse boksvereniging van Chris Lantrok heeft de fi nale van het Nederlands kam pioenschap zwaargewicht B- klassé verloren. In Oost-Blok ker was Forest van Ogbeide op punten net iets beter Wim Rijsbergen heeft (donderdag) zijn handtekening onder een tweejarig contract van NAC ge zet. Op verzoek van de Leidse voetbaltrainer gaat het Breda se bestuur aan het werk om Abdellaoui en Arnold langer aan de club te binden De mi- ni-triathlon (500 meter zwem men, 21 km fietsen en 5 km hardlopen is een nieuw onder deel van de vijfde kwarttriathlon van Noordwij- kerhout op 2 juli (02523- 76230) De districtskam pioenschappen wielrennen worden op maandag 5 juni in Lisse gehouden. Tijdens de kampioenschappen zijn start bewijzen voor het NK te ver dienen Bij een ATB-wedstrijd in Lemelerveld is Bram de Groot uit Zevenhoven derde geworden. De Leidse Tonkie Collec werd twaalfde in de we reldbekerwedstrijd in Cairns Het Casa Cara Driebanden- toernooi in Sassenheim is ge wonnen door Noordwijker Jan van Hese van biljartvereniging De Uiver De Rabo Run-Bike- Run competitie doet dit jaar ook Alphen aan den Rijn aan. Op 2 september wordt de olympische afstand in Alphen gelopen Van 10 tot en met 14 juli worden in Bath de Europe se Jeugd Olympische dagen ge organiseerd. Nederland neemt deel aan de onderdelen atle tiek, turnen, hockey, judo, ten nis, volleybal, wielrennen en zwemmen «Tergelegenheid van het behaalde kampioen schap van het vrouwen-elftal houdt voetbalvereniging De Sleutels op vrijdag 28 april een receptie Rugbyclub The Bas sets moet op zoek naar be stuursleden nu Ben Rotteveel, Willem de Jong, Henk de Hey en Bert Groeneveld uittreden De Leidse studentenkorfbal vereniging Argos zoekt een trainer Op zaterdag 22 april begint de inschrijving van de negende Oegstgeester kwarttriathlon. Kandidaten moeten zich tussen 12.00 en 15.00 uur melden in Centrum Groot Profijt in Haaswijk Se cretaris Ineke HuigjHoot stopt bij de Leidse korfbalclub Cres cendo Op woensdag 26 april is er bij voetbalvereniging Lugdiinum een sponsorloop ten bate van de lichtinstallatie. Het startschot is om 18.00 uur Ook de Giro van Italië gaat de etapperitten naar de voor avond plaatsen. Dit in verband met rechtstreekse tv-uitzen- dingen Ronald van der Tang (amateurs), Wobbe van der Kieboom (b-amateurs), Niels van Deurscn (junioren), André van der Post (nieuwelingen), Marion Borst (dames) en Ge rard van Amsterdam (vetera nen) zijn de nieuwe clubkam pioenen van wielervereniging Swift/Casba Zaterdag 22 april op wielerparcours De Bult in Leiden de Nederlandse PTT- kaïnpiocnschappen De ju- niorenploeg van BS Leiden is zesde geworden in een inter nationaal basketbaltoernooi in Antwerpen De KNVB heeft het tweede voetbalelftal van Xerxes met onmiddellijke in gang uit de competitie ge haaid. Door een tekort aan spelers werden de wedstrijden tegen ADO 2, Wilhelmus 2 en UVS 2 niet gespeeld. De Rot terdammers zijn nu gedegra deerd Het dartsteam van 't Uilenest staat nog steeds aan de leiding in de eredivisie van de Dartsbond Bollen streek/Rijnland Trainer Roel den Hartog (ex-BlauwZwart) is ontslagen bij Excelsior '20 H DM -hockeyer Maarten Gch- ner (jeugdtrainer Alecto) deelt met nog twee HDM-spelers (Maurits Huigen en Harm Voogt) een studentenhuis in Leiden Raymond Pet (Alphen aan den Rijn) is uitgeroepen tot Speedo-tri-atleet van de maand Miguel van Kcssel (Ter Aar) is als 30ste geëindigd in de tweedaagse Omloop van de Gaverstreek (België) SCOREBORD sportprijsvragen Lucky ten, trekking dinsdag 18 april 4-5-9- 11-15-16-19-21 -24-33-39-42-44-46- 54-55-56-64-65-70 (onder voorbehoud) Lotto 15 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 6 winnaars f. 12.161,20, derde prijs- 108 winnaars f. 1013,40, vierde prijs: 4707 winnaars f. 23,20, vijfde prijs 68.725 winnaars f. 5,00. Cijferspel: 6 cijfers goed geen winnaar, 5 cijfers goed: 2 winnaars, 4 ci|fers goed: 29 winnaars. 3 cijfers goed: 221 winnaars. 2 cijfers goed: 2245 winnaars. Vaste prijzen. voetbal UEFA-BEKER Halve finales, tweede wedstrijd. Borussia Dortmund (Dui) - Juventus (Ita) 1- 2 1-2). 7. Porrini 0-1.10. Cesar 1-1.31. Baggio 1-2. Scheidsrechter: Van de Ende (Ned). Toeschouwers: 35.800. Gele kaar ten. Ferrara, Deschamps, Ravanelli, Del Pierro (Juventus). Eerste wedstrijd: 2-2. Juventus naar finale. Parma (Ita) - Leverkusen (Dui) 3-0 (1-0). 4. Asprilla 1-0, 55. Asprilla 2-0, 67. Zola 3-0, Scheidsrechter: Goethals (Bel). Toe schouwers: 15.000. Gele kaart: Crippa (Parma). Eerste wedstrijd: 2-1Parma naar finale. Finales op 3 en 17 mei. Jubileumwedstrijd Quick Boys - PSV 3-3 (1-1). 22. Steenvoor den 1-0, 32. Zenden 1-1, 47 Ronaldo 1- 2, 48. Harteveld 2-2, 56. Harteveld 2-3, 68. Meijer 3-3. Scheidsrechter: De Jong. Toeschouwers: 3000. basketbal DEN HELDER Playoffs mannen. Vijfde wedstrijd. Den Helder - Goba 88-85 nv (42-31 75-75). Scheidsrechters- Rol- vink/Herweijer. Toeschouwers: 2000. Scores Den Helder. Van Rootselaar 8. Franke 18, Van der Sluis 5, Derks 2, Stan ford 20, Lieverst 17, Stel 7, Hageman 11. Goba: De Vries 2, De Waard 8. Pieters 4, Van Poelgeest 8. Te Velde 24, Hodges 14, paardesport HILVERSUM Eerste koers, 1609 m: I leare Marneland (Crebas) 2 08,3 - 1 19,7, 2. Indy Bus, 3. Griffity Bob, Toto: winnend 55,10 plaats 8,10 2,90 koppel 93,40 trio 846,80. Tweede koers, 2000 m: 1 It's an Illusion Grift) 2.40,8 - 1.20,4, 2. Julius Petnic, 3. Iressarts. Niet gestart-, Jeroen Hendrika. Toto: winnend 3,30 plaats 1.90 3,00 kop pel 11,40 trio 214.60 dubbel winnend 108,20. Derde koers, 2000 m: 1 Jade Groenhof (Grift) 2.41,4 1.24,7, 2. Joris Wielinga, 3. Jackmthebox. Niet gestart: Join the Champ. Toto: winnend 1,80 plaats 1,30 2.10 5,70 koppel 13,70 trio 191,60. Vierde koers, 1609 m: 1 Greet Buitenzorg (Piek) 2 07,0 - 1.18,9, 2. Hino de la Ves ta, 3. Icarus W. Toto: winnend 24,90 plaats 6,60 2,70 koppel 30,10 trio 406,90. Vijfde koers, 2000 m: 1 Izmir Buitenzorg (Van Buytene) 2.42,1 - 1.21,1, 2. Grand Due, 3. Hotax Boy. Toto: winnend 10,60 plaats 4,30 9,80 koppel 105,00 trio 941,00. Zesde koers, 2000 m: 1 Hanza Z (Dooper) 2.37,2 - 1.18,6, 2, Hope Enkhuizen, 3. Emmaline. Toto: winnend 2,60 plaats 2,20 6,10 3,20 koppel 35,20 trio 350,90. Zevende koers, 2000 m: 1. Antihistamine (Grift) 2.37.7 - 1.18,9, 2. Iderza M. 3. Quinni. Niet gestart: Sant E Livet. Toto: winnend 2,00 plaats 1,20 1,50 koppel 6,50 trio 28.40. Achtste koers, 2000 m: 1. Fullspeed Mac (V.d.Meer) 2.33,6 - 1.16,8,2. Early Ricar do. 3. Donald Duke. Toto. winnend 4,70 plaats 2,00 1,50 2,80 koppel 16,20 trio 161,80. Negende koers, 2440 m: 1Gais Montana (Wagenaar) 3.13,5 1.19.3, 2. Derby of Sweden, 3. Eloi Shoeing. Niet gestart: French Revolution. Toto: winnend 6,30 plaats 3,80 2,90 koppel 48,20 trio 731.30 Tiende koers, 1609 m: 1. Incredible Way (Schwarz) 2.04,7 - 1.17,5, 2. Habaro Ro se, 3. Hester Windspiel. Toto: winnend 3,50 plaats 4,30 3,30 koppel 6,50 trio HAMILTON Mannen, eerste ronde Vasek (Tsj) Me ligem (Bra/6) 1-6 6-4 6-3, Jonsson (Zwe) O'Brien (VSI) 1-6 6-2 7-5, Shellon (VSt) Mancisidor (Spa) 6-2 7-5. HONGKONG Mannen, eerste ronde: Ferreira (ZAf/2) Bates (GBr) 7-5 6-4, Volkov (Rus/6) Sela (Isr) 6-3 6 3. Prinosil (Dui) - Lareau (Can) 7-5 1 6 6-3, Carlsen (Den) - Grabb 6 4 7 5. Rusedski (Can) Jarryd (Zwe) 6 4 7-6, Chang (VSt/1Hlasek (Zwi) 6-1 6-3, Cou rier (VSt/3) - Yoon (ZKo) 6-2 6 4. Björkman (Zwe/5) Ondruska (ZAf) 7-6 16 7 6. Stark (VSt) - Holm (Zwe) 6-3 6-4, Apeli (Zwe) - Rehmann (Dui) 6-4 6-2 NICE Mannen, eerste ronde: Woodforde (Aus) Skoff (Oos) 6-3 7-6, Rosset (Zwi) Filippi m (Uru) 6-4 6-2, Carbonell (Spa) - Delaitre (Fra) 6 3 6-0, Leconte (Fra) - Ivanisevic (Kro/3) 4-6 1-0 opgave Ivanisevic, Kafel nikov (Rus/1) Wheaton (VSt) 6 3 6-0, Carretero (Spa) - Vitoux (Fra) 6-1 6-4, Cos ta (Spa) Berasatequi (Spa/2) 6-7 6-6, op gave Berasatequi, Javier Sanchez (Spa) - Tsjesnokov (Rus) 6-3 6-3. wielrennen PARIJS-CAMEMBERT 1 Tsjmil (Mol) 200 km in 5.43.22 (34,985 krn/u). 2. Brochard (Fra) 0.20, 3. Van Haecke (Bel), 4 Mengin (Fra), 5. Ma rie (Fra), 6. Vasseur (Fra). 7 Hervë'(Fra), 8. Goubert (Fra), 9. Bouvard (Fra) 0.27, 10. Cornillet (Fra) 0.29. BRATISLAVA B-LANDEN Nederland - Roemenië 5-3 (1-1 2-2 2-0). 1Popovici 0-1, 15. Hartogs 1-1,21. Gaia 1-2. 22 Houben 2-2. 25. Antal 2-3. 26. Van den Thillart 3-3, 45 John Versteeg 4 3. 53. Livingston 5-3. Scheidsrechter: Ma kela (Fm) Toeschouwers: 300. Strafminu ten Nederland 12 10, Roemenië 8. SPORT OP TV WOENSDAG 16.55-17,08 Did 2: Sport Heute. 17.30-18.30 EURO: Karting: EK vanuit South Garda (Italië). 18.30-19,00 EURO: Motorsporl magazine. 18.39-18.50 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-19.30 EURO: Autosport: Grand Prix- magazine. 19.30-19.58 BRT 1 Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 19.30-20.00 Super: Golf- PGA European Tour. 19.45-20.30 RTL Anptiff extra: voetbal. Champions League 20.00-20.25 BRT 2 SporJ extra Fight of the night, boksen WK middengewicht 20.00-22.00 EURO: Prime time boksen spe ciaal. 20.00-22.25 Ned 2: Studio Sport A|ax- Bayern München, rechtstreeks verslag van een halve finale in de Champions League 20.25-22.15 BRT 2 Sport extra voetbal, ver slag van de eerste halve finale in de Champions League, (onder voorbehoud) AC Milan-Paris St. Germain. 20.30-22.20 RTL Voetbal Champions Lea- (Ajax-Bayern München). 22.00-22.30 EURO: Autosport: Grand Prix- magazine. 22.16-22.34 Ned 3: NOS-Sportjournaal. 22,20-23.15 RTL +- Hoogtepunten uit de Champions League: AC Milan-Paris St. Ger- 22.30-23.00 EURO: Motorsport magazine. 22.35-00.40 Ned 2- Studio Sport: AC Milan- Paris S.G, integraal verslag van een halve finale in de Champions League. 22.45-23.10 BRT 2 Sport extra, voetbal, sa menvatting van de tweede halve finale (Ajax- Bayern München, 2e helft in de Champions League). 23.00-23.30 BBC 2: Snooker: rechtstreeks verslag van het WK in Sheffield. 23.00-00.05 RAI UNO Mercoledi Sport. 23.30-01.10 BBC 1: Sportsnight: boksen(EK bantamgewicht vanuit York), snooker (WK vanuit Sheffield), honderennem vanuit Oxford. 23.35-00.05 RTL 4. Sport. 00.00-01.00 EURO: Paardesport: Wereldbe ker finale voor springruiters vanuit Göteborg 00.25-00.30 RTL Voetbal: Champions Lea- 08.30-09.30 EURO. Eurogolf: magazine. 09.30-10 30 EURO: Paardesport: Wereldbe ker finale voor springruiters vanuit Göteborg. 11.25-13.30 BBC 2: Snooker: WK in Shel field. 1130-12 30 EURO EK Karting in Italië 12-30-13.00 EURO: Motorsport magazine 13.00-13 30 EURO: Autosport: Grand Pnx 13 07-14.39 Ned 2 NOS-StudioSport. 13.30-14.00 EURO: Tennis: ATP-overzict 14 00 16.00 EURO: Snooker: European L 14*20-16.00 BBC 2: Snooker: WK .n Shel 16.55-1 7.08 Did 2: Sport H Kansloze nederlaag Nederlands cricketteam barnack anpland. Hel jeugdige Oranje ver- taal. Gouka, Kloppenburg en loor kansloos van het Britse Schewe zagen nog kans de dub- Onder erbarmelijke omstandig- amateurteam: 74 all out tegen bele cijfers te bereiken. De gast- heden speelde de Nederlandse 77 voor 1. heren maakten het ongelijke cricketploeg gisteren de laatste Op het doorweekte wicket duel daarna uit. Zij wonnen met wedstrijd van de tour in Enge- strandde Oranje op een laag to- nog negen man achter de hand.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21