A -Is Chef souvenir-shop op hank bij Bayern Sport 'Ik juich ook voor Lothar Matthaus Quick Boys tegen ADO op 25 april OENSDAG 19 APRIL 1995 Geen lieentie voor Vasovie 'utrecht* FC Utrecht moet de.zoektocht naar een nieuwe voortzetten. Het bestuur kreeg van de KNVB te horen dat ex-Aja- :ied Velibor Vasovie geen licentie of dispensatie krijgt. De club leiding had eind vorige week met de 55-jarige Serviër t iet' tract voor de komende twee jaar afgesloten. ,De KNVB heeft alleen met de Duitse bond een uitwisselingsver- land", legde woordvoerder De Leede uit. „Herbert Neumann nv' kon destijds bij Vitesse daarom zonder problemen aan de slag. Jiploma's uit andere landen erkent de KNVB i Roda JC spreekt rel uit tfRKRADERoda JC heeft het vermeende wangedrag van de trai lers Stevens en Achterberg, afgelopen maandag in het duel met Willem II, gisteren uitgesproken. Over de inhoud van het beraad wilde algemeen directeur Kuijer geen mededelingen doen. „Het seen interne zaak." Directe consequenties voor de betrokkenen jal de affaire in Tilburg niet hebben. Galli voor Costacurta AC Milan speelt vanavond met Filipo Galli de tweede wedstrijd van de halve Finale van de strijd om de Champions League tegen Paris St. Germain. Hij vervangt de geschorste voor- bopper Costacurta. Galli, een routinier, speelt in het verdedi- jingscentrum samen met Baresi. Deze maakt zijn rentree, na iet weekeinde de verloren derby tegen Inter door een schorsing ie hebben gemist. Ook Desailly en Simone, die zaterdag werden lespaard, zijn van de partij. ?aris St. Germain, dat in het weekeinde met een veredeld twee de elftal in de competitie won van Montpellier, heeft vergeleken met de thuiswedstrijd één wijziging doorgevoerd. De Braziliaan faldo vervangt zijn landgenoot Rai. Lieverst helpt Den Helder aan titel helder» Milko Lieverst, twee meter vijf in het vierkant, een ïboren Amsterdammer. Hij schoffelde Den Helder gisteravond laar de vijfde basketbaltitel. Zijn ellebogen waren van graniet. dat was het enige dat telde onder de borden. Met zeventien Hinten en dertien rebounds leidde hij Den Helder naar de aarbevochten vierde overwinning op Goba. Pas in de verlen ing sloeg de thuisploeg toe, 88-85 (42-31 75-75). Versterkt vrouwenveld in Rotterdam jtterdam Het deelnemersveld van de Port of Rotterdam Ma- ithon, komende zondag, is bij de vrouwen aanzienlijk versterkt. Tie loopsters met beste tijden van rond de 2.30.00 hebben zich ip het laatste moment gemeld. Het zijn de Spaanse Monica ont, een jaar geleden zesde in de marathon van Boston met .29.36, en haar landgenote Ana Isabel Alonso, die een persoon lijk record van 2.31.46 heeft. Een derde topper is Claudia Lokar. V1MO bedwingt ARC i den run Het in de vierde klasse zondag uitkomende kejVlMO werkte gisteren een succesvol oefenduel af tegen ARC. De egen degradatie strijdende zaterdag eersteklasser kwam niet at verder dan een 1-1 gelijkspel. Edward van der Geest opende na ust namens MMO-de score. Rob Koster verzorgde de gelijkma- 11e «r. De 'enigeBayem-fan in Holland ad van kaambij de thuiswedstrijd van Bayern tegen Ajax bijkans dood om 'haar geschreeuw. We zaten in het Olympia-stadion middenin een vak met echte Miinchen- fans en zij maar gillen voor Ajax", lacht Dijkman. „Dat dat verder geen conse quenties had", zo vervolgt hij meteen, „pleit trouwens voor de supporters daar. Ik ben nu al heel wat keertjes in dat fraaie stadion geweest, maar van agressiviteit onder de suppor ters, zelfs met die van stadge noot 1860, heb ik nog nooit wat gemerkt. Hetgeen me niet ver baast, hoor. Dat sluit eigenlijk naadloos aan bij de sfeer in Beieren. Die is ronduit gemoe delijk. Ontspannen, zoals het hele leven daar. Van dat opge fokte gedoe tussen Duitsers en Nederlanders hebben ze in die contreien ook nauwelijks weet. Het is ver weg van de grens, hé. Dat zal de reden wel zijn." Sinds zijn jeugd gaat de Al- phenaar al naar Oostenrijk en Beieren op vakantie en die 'trek' is alleen maar sterker geworden naarmate hij ouder werd. In zijn woonplaats kennen ze hem als fervent aanhanger van de plaat selijke zaterdageersteklasser ARC én als doorgewinterd car navalsvierder bij de Cascavie- ten. Maar zijn faam als 'fuifnummer' is in München in tussen niet onopgemerkt geble ven. In de Biergclrten tijdens de Oktoberfesten is hij in zijn origi nele Lederhosen en met een buik die perfect bij zijn omge ving aansluit niet alleen kind aan huis, maar ook een graag geziene gast. Duitser onder de Duitsers, zeg maar, waarbij het spreken van zangerige Zuid duits hem intussen net zo goed afgaat als het zingen daarin. „Want als ik meedoe, doe ik goed mee," lacht hij zijn ont spannen lach. Soort F-side Dat geldt ook in het Olympia- stadion bij bezoekjes aan zijn favoriete club. „F.en mooie club. Eentje met trots, traditie en grandeur. Net als Ajax eigenlijk. Juventus heeft hier een eigen supportersvereniging en dat geldt ook voor AC Milan. Clubs als Galatasaray en Besiktas we ten zich in Nederland gesteund dooreen grote schare (allochto ne) fans en menig liefhebber van het Engelse voetbal steekt op gezette tijden de Noordzee over om Arsenal; Chelsea of Tottenham 'live' aan het werk te zien. Zo heeft ieder zijn eigen voorkeur. Maar ooit geweten dat er ook Hollanders zijn die Bayern München een warm hart toedragen? Ja, zo zelfs dat ze vanavond liever de Duitser zien winnen dan Ajax? Ze be staan. Echt waar. In Alphen aan den Rijn woont er in elk geval eentje. Wim Dijk man is zijn naam en hij is als fo tograaf verbonden aan deze krant. Zijn passie voor Bayern komt voort uit zijn liefde voor het Beierse land in het alge meen en voor haar hoofdstad München in het bijzonder. Het aardige is dat-ie dat niet onder stoelen of banken steekt. Verha len over vroeger, over de oorlog of over de nog immer'bestaan- de animositeit tussen Duitsers en Nederlanders zijn aan hem niet besteed. Dat gaat hem alle maal veel te ver. Dat hij mis schien wel de enige Bayem-fan is in Nederland, dat zal deze le vensgenieter worst wezen. Des noods worst van Duitse makelij. Boven Steun van zijn vrouw - pikant genoeg van Duitse afkomst - krijgt hij in elk geval niet, die kijkt vanavond boven. Zij is voor Ajax. Wat niet wegneemt dat ze net als haar echtgenoot al sinds jaar en dag gek is van Zuid-Duitsland en het aanpa lende Oostenrijk. Een keertje of vijf per jaar vertoeven ze wel in die streken, te meer nu dochter Monica sinds twee jaar in Mün chen woont. Voor de goede or de, dochterlief is in deze een kind van d'r moeder: ze is een echte Ajacied. „Ik schaamde me Alles kan daar, op een paar marken wordt beslist niet geke ken. Zelf zit ik altijd tussen de meest fanatieke aanhangers, een soort F-side. Ja, met m'n sjaaltje en m'n petje. Zing hun liederen net zo hard mee. Juich ook voor Lothar Matthaus. Ja. natuurlijk weet ik dat die hier als een griezel wordt gezien en dat het onbestaanbaar is dat je een dergelijk iemand bewon dert. Maar daar is hij een held en dus ook mijn held. Wel wil ik benadrukken dat ik puur voor mijn plezier ga en absoluut niet van rottigheid houd. Gezellig- ^Wajer: 'Hier dt ik niet 'a jp te wachten' 9! imiel Wajer speelde zater- lag tegen Quick Boys niet lijn beste wedstrijd van het seizoen. Dat weet-ie zelf ook we 1. Maar dat hij zich voor de id confrontatie met Katwijk, qitwee dagen later, niet eens ri hoefde te melden bij de id ploeg viel hem toch wel r tegen. „Dit is niet leuk. lijk niet te wachten," aldus le 26-jarige linksback, die vorig jaar nog speler van het ar was bij 'Lis'. Hij bekeek Katwijk - FC sse (2-2) op Tweede Paas dag vanaf de tribune en dat 'oor de voetballer toch vel een vreemde gewaarwor ding. Maar in plaats van de nt tegen de krib te gooien, als hij eerder bij Rijnsburg- Boys wel eens deed onder Arie Kurver, wil Wajer liever bij zichzelf te rade gaan. „Ik zat tegen Quick Boys gewoon niet scherp in de wedstrijd," aldus de verdediger die de schuld kreeg van de snelle Katwijkse goals in het beker duel dat door Quick Boys met 3-0 werd gewonnen. iner Mark Wotte nam geen halve maatregelen. Hij hield Wajer buiten de selec tie voor de derby op sport park De Krom. Wotte: „Ik heb hem na de wedstrijd ge zegd dat hij een vrije dag had. Een rigoureuze maatre gel? Ik had hem ook op de bank kunnen zetten, maar dan heb ik daar liever een ge motiveerde speler zitten. Wajer: „Zaterdag waren de. trainer en ik nogal emotio neel. Ik heb gedoücht en ben snel weggegaan. Ik ben er la- )ver gaan nadenken, maar doe er nu liever geen gekke uitspraken over. Deze week praten we nog over de kwestie." Volgens Wajer, die gister avond weer gewoon trainde Ter Specke, zal het alle maal loslopen. „We zullen er wel uitkomen, ik ben in elk geval niet van plan om op te stappen bij FC Lisse." De opmerkelijke terugkeer van Hansi Pflügler 'Deutscher Rekordmeister', staat er op een spandoek te lezen op de eerste verdieping van hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Het aangeboden drankje heet 'Sekt mit Oran- gensaft'. Geen twijfel mogelijk, hier bereidt de selectie van Bayern München zich voor op de krachtmeting van vanavond in de halve finales van de Champions League tegen Ajax. noordwijk edwin struis GPD-VERSLAGGEVER De voertaal in het fraaie onder komen, waar het Nederlands elftal ook regelmatig resideert, is deze dagen Duits. De buren zijn weer eens met tienduizen den de grens overgekomen om aan de Hollandse kust te genie ten van storm, regen en een paar aangeklede bloembollen. Met als extra toeristische trek pleister de selectie van Bayern München. Veel landgenoten staan met pen en/of camera in de aanslag klaar om minimaal een glimp op te'vangen van spelers met il lustere namen als Mehmet Scholl, Markus Babbel, Alexan der Zickler en Hansi Pflügler. Hansi Pflügler? Is dat niet die oud-speler die tegenwoordig de souvenir-shop van Bayern be stiert? Inderdaad. Maar het is ook de man die door trainer Giovanni Trapattoni anderhalve week geleden aan de selectie werd toegevoegd, omdat acht basisspelers ontbraken. Tegen Kaiserslautern stond de 35-jari- ge oud-international zelfs in de j basis als vervanger van de ge blesseerde libero Thomas Hel- mer. Dat ging hem goed af. „Ach, ik heb m'n conditie al tijd op peil gehouden bij de amateurs van Bayern", bagatel liseert Pflügler z'n opmerkelijke terugkeer aan het front. „En te oud, tja. Ouderdom speelt geen rol. Het gaat er om of je goed of slecht bent, niet of je oud of jong bent. Maar wees niet be zorgd, tegen Ajax zit ik gewoon op de bank, Helmer is fit ge noeg om te spelen." De vraag is alleen of Helmer, die langzaam herstelt van een spierscheuring, het einde van de wedstrijd haalt. Gisteravond liet de libero de afsluitende groepstraining in het Olym pisch stadion aan zich voorbij gaan, afgelopen zaterdag werd hij in de wedstrijd tegen Ein- tracht Frankfurt al na 25 minu ten naar de kant gehaald. Stof Dat was niet de enige wissel die stof deed opwaaien in Duits land. Toen een kwartier voor tijd Dietmar Hamann het veld betrad, liepen er bij Bayern plots vier amateurs (Scheuer, Kuffour, Grimm en Hamann) in de rondte, één meer dan offi cieel is toegestaan. Omdat Frankfurt na afloop meteen een protest indiende, zou het heel goed kunnen dat de knappe 5-2 zege achter de groene tafel wordt omgezet in een regle mentaire 2-0 nederlaag. Een duur telfoutje, te meer daar Bayern nog lang niet zeker is van Europees voetbal het ko mende seizoen. De kortste weg naar 'Europa' is tevens de moeilijkste. Dan dienen de Zuidduitsers van avond eerst af te rekenen met Ajax om vervolgens in de finale op 24 mei korte metten te ma ken met de winnaar van de tweestrijd AC Milan-Paris St. Germain. Trainer Giovanni Tra- Hansi Pflügler is (even) terug bij Bayern. De kans dat d nal vanavond tegen Ajax in actie komt is groot. £dward Metgod praat met Go Ahead Eagles otterdam gpd Metgod opent binnen- had de besprekingen met Go houden i Eagles. De 35-jarige doel- wedstrijd Ban van Sparta werd al ruim Eagles („Om a»ci maand geleden benaderd te voorkomen"), door de Deventer club, als op- hij niet tevreden is over de volger van Joop Hiele. Metgod nieuwe aanbieding van zijn hui- ;resse geheim willen dige werkgever, wil hij serieus t na de competitie- gaan kijken van Go Ahead 'an Sparta tegen de Eagles te bieden heeft. allerlei insinuaties omdat katwuk»dens de jubileumwedstrijd Quick Boys-PSV kwamen de ploegen tot een akkoord. ADO staat in de hoofdklasse A momenteel op de derde De bekerfinale Quick Boys-ADO wordt op 25 plaats. De ploeg wordt getraind door Martin Jol. april gespeeld op het veld van Nieuw Zuid. De die volgend seizoen de nieuwe man is bij Sche- wedstrijd begint om 19.30 uur. Gisteravond tij- veningen. heid staat bij mij altijd voorop. Dat je het weet." Maar van hem mag Ajax dus verliezen vanavond en zo de fi nale van de Champions League missen? „Zeker wel. Ik ben nu eenmaal supporter van een club en die club heet Bayern. Het wordt overigens een ander ver haal als Nederland tegen Duits land speelt. Dan ben ik gewoon voor Nederland. Waarom? Tja, je blijft natuurlijk altijd Hollan der. Óf je rui voor Bayern bent of niet. Dat moet ook kunnen. Ja toch." pattoni heeft i Hij geeft z'n ejftal nog steeds evenveel kans als Ajax. „Het wordt een botsing van speelstijlen", voorspelt de 56-ja- rige oefenmeester. „De elegan tie van Ajax contra de strijdlust van Bayern. Ajax is technisch beter, wij zijn fysiek sterker, Mijn spelers zijn fitter dan twee weken geleden. Toen hadden sommigen net een paar ver moeiende interlands achter de rug. Nu komen we uitgerust aan de start." De tactiek van Bayern zal de zelfde zijn als twee weken gele den in het Olympiastadion. Veel mensen achter de bal om dan bliksemsnel het wapen van de counter te hanteren. Maar van defensief voetbal wil Trapattoni niks horen. „Ajax speelt offen sief, dat is het verschil. Die drin gen ons terug. Als we kunnen aanvallen doen we dat. We heb ben toch twee, drie mooie kan sen gehad. Ik stel nu ook weer twee spitsen op. Eén daarvan is Zickler, ik twijfel nog tussen Wi- teczek en Sutter." Dwars Trapattoni zette Ajax al eens eerder de voet dwars. Als speler van AC Milan in de Europa Cup 1-finale van '69, als trainer van Juventus in de kwartfinales van de Europa Cup 1 in '78. Als het hem nu voor de derde keer lukt treft hij in de finale hoogstwaar schijnlijk z'n oude liefde AC Milan. Als één van de verslagge vers hem vraagt om eens voor uit te blikken naar een dergelij ke eindstrijd, gaan z'n ogen glimmen, maar zegt z'n mond: „Dat is nu niet aan de orde. Al leen Ajax telt." Vermoedelijke opstelling Bayern: Scheuer: Kuffour, Hel mer, Babbel, Ziege; Frey, Schupp, Scholl, Nerlinger; Wi- teczek, Zickler. Is Zwart Wit '28 en ARC bij elkaar op de koffie ko men is dat al lang niet meer vanwege de gezelligheid. Het is dat de KNVB voor de com petitie deze twee clubs twee keer per jaar bij elkaar brengt, maar dat initiatief zullen de twee verenigingen zelf nooit nemen. De oorsprong van de ver stoorde verhoudingen ligt in het duel Zwart Wit '28 - ARC van vorig jaar. Toen zou, vol gens de Rotterdammers, AR- C'er Frank Bloemheuvel ra cistische taal hebben gebe zigd tegen enkele gekleurde spelers van Zwart Wit. Bloemheuvel ontkende in al le toonaarden, maar werd geschorst tot 15 mei. ARC ging in beroep en de KNVB is nu weer aan de bal. Ondertussen troffen de twee kemphanen elkaar weer op het 'sportieve' vlak, afgelo pen zaterdag in Alphen. Bin nen de lijnen was de sfeer natuurlijk al verpest en bui ten de lijnen was het nou ook niet een en al vriendelijk heid. In de bestuurskamer was de spanning voelbaar. De stemming raakte hele maal onder nul toen een Zwart Wit-aanhanger de be stuurskamer binnenstormde en zijn afschuw uitsprak over de gastvrijheid' van ARC. De man klaagde over het feit dat de spelersvrouwen van Zwart Wit geen gratis toegangsbe wijs hadden gekregen. Nor maal gesproken worden de dames vooraf voorzien van een vrij entreebewijs. Nu trokken ze een voor een hun portemonnee (en een gezicht als een oorwurm) aan de poort. Had ARC hier de eerste zet gedaan in de koude oorlog tussen Alphen en Rotterdam? Voorzitter Tjalling Terpstra is zich van geen kwaad bewust. Wij zorgen altijd dat er kaarten klaarliggen voorde vrouwen van de spelers en andere betrokkenen van het bezoekende elftal. Die kaarten moeten door Zwart Wit voor de wedstrijd worden afge haald in de bestuurskamer. Misschien wisten ze dat niet. In de rust kwam er iemand van Zwart Wit klagen ih de bestuurskamer, toen begreep ik dat ze gepikeerd waren. Ik zeg: jullie zijn hier niet ge weest om ze op te halen en ik kan ze moeilijk aan de poort gaan uitdelen, wantikken niet alle vrouwen van de Zwart Wit-spelers. Maar was het niet een beetje sarren van ARC dat zich ge pakt voelt door de belastende verklaringen van Zwart Wit in de tuchtzaak rond Bloem- heuvel? Of zoeken wij mis schien iets te ver achter deze vrouwonvriendelijke toestan den? Terpstra diplomatiek: „Ik heb niets tegen spelers- Bij Zwart Wit zijn ze niet ge lukkig met de kwestie, maar voorzitter Wim Nuis heeft geen zin om nog eens olie op het vuur te gooien inzake Zwart-Wit en ARC. Nuis: Koude oorlog zegt u?Nou, laat ik zeggen dat de ont vangst in Alphen iets koeler was dan we gewend zijn. Normaal krijgen wij bij de aankomst kaarten overhan digd en hoeven we er niet naar te iffagen, dat lijkt ons een logische gang van zaken. De geruchten gingen afgelo pen weekeinde dat Zwart Wit de zaak wilde aankaarten bij het gemeentebestuur van Al phen aan den Rijn. Nuis: Nonsenshet Zwart Wit-be- stuur neemt afstand van de zaak en zal er verder niets meer over zeggen. We moeten in de toekomst nog wel vaker tegen ARC en ik wil dat het beladen karakter van onze relatie niet nog groter wordt. Is een seizoenkaart van ARC voor alle spelersvrouwen van Zwart Wit misschien een leuk idee om het goed te maken? T~"i r rust een vloek op j de afdelingswed- strijd LSW-Wou- brugge. Vorige maand werd er op alle velden in Nederland gevoetbald, behalve bij de stu denten van LSW. Er schijnt toen een plasje water ergens opvallend onopvallend tussen de grassprieten van het Uni versitaire sportcomplex te hebben gelegen. Afgelopen zaterdag was het veld kurkdroog, dus konden de LSW'ers geen smoesje ver zinnen om de confrontatie met de ploeg van Karei Caron niet aan te gaan. Woubrugge rammelde al vroeg aan de poort van het complex. De deur kon open, alleen zat de kleedkamerdeur op slot. Het ging Caron te ver om zijn spe lers, zoals vroeger, aan de slootkant het groenwitte shirt te laten aantrekken. Caron, toevallig in Leiden werkzaam bij Sport en Recreatie, ging op zoek naar de sleutel. Die vond hij. Caron: „Dus wij beginnen aan de war ming-up. Ook de scheidsrech ter kivam aanlopen, dus ik dacht dat alles rond was voor een lekkere pot. Dat de LSW'ers nog in geen velden of wegen de bekennen waren, wekte geen bevreem ding. De studenten worden al moe bij de gadachte aan een warming-up, dus stappen ze wat later dan gebruikelijk het veld op. Rond klokke half drie begon Caron lont te ruiken. Hij liep naar de aanpalende sporthal (het clubhuis gaat op zaterdagmiddag niet meer open, de LSW'ers drinken ze ker te weinig) om een belletje naar het LSW-bestuur te ple gen. De beheerder van het sport complex wist het al: „Meneer, die voetballers ko men niet opdagen. Die zitten met de Pasen lekker thuis. Hij had gelijk. Voorzitter Bob van Driel zat al hoog en droog in zijn woonplaats Almelo in de veronderstelling-dat er niet gevoetbald diende te worden. Wij weten van niks", aldus de praeses. „Ik ga er van uit dat onze se cretarisgeen bericht heeft ont vangen. Competitieleider Jozef van der Vooren weet het zeker. „Aanvullingen op het competi tieprogramma gaan via doel- net (het computersysteem van de KNVB) of via de post. We wagen maar eens een tele foontje naarsecietaris Jeroen de Koning van IÜW. We stuiten op de karakteristie ke hinderlijke-piep toon. De Koning bestaat niet meer of is vanwege andere redenen uit het PTT-bestand genomen. Misschien is zijn brievenbus ook wel dichtgetimmerd, wie zal het zeggen. Met die stu denten weet je het nooit. Wat Woubrugge betreft, hoeft het duel tegen LSW niet meer gespeeld te worden. Ze heb ben nu twee keer hun neus ge stoten en dat is mooi genoeg. „Als die studenten willen voet ballen, komen ze maar naar ons toe. Het is altijd wat met die lui. We stonden daal zater dagmiddag allemaal voor jo ker, de scheidsrechter incluis. Dat hoort niet en helemaal noet in de standaardklasse. Zal de wedstrijd LSW-Wou- brugge ooit gespeeld worden? Niet als het aan Caron ligt, ook niet als het aan LSW-voorzit- ter Van Driel en helemaal niet van de KNVB. Van der Vooren: „Als de wedstrijd niet meer van belang is, hoeft hij niet ge speeld te worden. rob van der zanden rob onderwater

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19