Goba spartelt nog tegen
-T
Scorebord
Paardvoltige in Lisse
Werkgroep bepleit 'halve gele kaart'
TV-uitzending 'Ma's leger' gaat niet door
Voetbalbond Maleisië schorst 58 spelers
INSDAG 18 APRIL 1995
CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463
PRIJSVRAGEN
io 15. winnende kolom: 3-3-3-2-2-2-2-
'1-3-2-2
.o 15: 5-6-21-27-39-41. Reservegetal:
J Cijferspel: 130763.
tky 10. zaterdag 15 april: 1-7-8-11-29-
131-34-39-40-44-47-48-50-54-56-
1 8-72-75.
;sche lotto: 4-10-20-28-35-38 Re-
'egetal: 13 Jokernummer: 8553045.
.e lotto: 10-23-26-33-38-45. Reser-
jtal: 6. Supergetal: 6. Spel 77:
1*20240. Super 6: 543754.
AMERICAN FOOTBALL
Kid League, tweede speeldag: Amster-
»n Admirals-Frankfurt Galaxy 14-12,
- cire Düsseldorf-London Monarchs 7-
•celona Dragons-Scottish Claymores
-7 Stand: Admirals 2-4 31-25, Galaxy
>57-36. Dragons 2-2 23-24. Monarchs
45-52. Rhein Fire 2-2 26-40. Claymo-
'2-0 24-29
1 B
rey
estafettemarathon: 1 AAC (Amster-
nj 2.18.05. 2 AAV '36 Alphen (V
oren, V Marrewijk, De Bruin, Wubben, Vd
lijden De Boer) 2.19.50, 3.Hellas
trecht) 2.22.50; Eindstand nationaal
cuit: 3.AAV '36. Vrouwen: 1. PEC 1910
(olie) 2.59 42, 2. Hellas (Utrecht)
erkampen De Bataven: Werpmeerkamp
eel/speer/discus): 1.Hofmeester (Haag
SIe) 13.67/46.40/48.14. 2.Van Egmond
VI larta) 1885. 3.Hamers (AV Holland)
99(11.63/52.70/29.18). 5.Dreckmeij-
(Randstad Sport Voorschoten) 1545
w31,19/37,02/33,66), 7.Van Delft (Hol)
(10.32/35.40/30,66); Jongens A:
Hn intmeerkamp (100/200/300 m).
1111 evenhuizen (Bataven) 12,2/25.2/41.
d Geer (Hol) 12,4/25,4/42,2, werp
erkamp: 3 Van Kooperen (Hol)
72/41,80/24,74; Jongens B: sprint
erkamp 2.Gijzenij (Bat)
,5/25,7/42,7; werpmeerkamp: 4.Koks-
im (Randstad) 8,83/33,12/28,98,
B: sprintmeerkamp: l.Vd Berg
13,4/28,6/47,7, Groenendijk (Bat)
I m: 47.7, Veth (Bat) 300 m.- 47,9.
rpmeerkamp; l.N.vd Krogt (Randstad,
0 9,36/27,52/23,40.
ATLETIEK
IK snooker, vrouwen, halve finale:
ilvmk-Gerlach 2-0, Melief-Smits 2-1 Fi
le: Melief-RolvinkZ-O.
CRICKET
rantham: Nederland verslaat Lincolnshire
et één wicket. Lincolnshire 203 voor 6,
•derland 204 voor 9
iicester: Leicestershire verslaat Neder-
nd met 72 runs. Leicestershire 274 voor
(50 overs), Nederland 202 all out (49
ers)
itherworth: Engeland amateurs-Neder
>d verregend. Bij de lunchstand van 77
3 met Nederland aan bat werd van ver
spelen afgezien.
CURLING
andon (Can). WK, vrouwen, halve finales:
nada-Duitsland 10-4, Zweden-Nobrwe-
n 6-4. Om derde plaats: Noorwegen-
Uitsland 8-3. Finale: Zweden-Canada 6-
Mannen, om derde plaats: Duitsland-
Staten 6-5. Finale: Canada-
Gotland 4-2.
DAMMEN
Stadskanaal. Mannen. NK, zevende ronde.
Van Aalten-Thiissen 1-1, Van der Zee-Kraj-
enbrink 1-1, Zwart-Meijer 0-2, Van Leeu-
wen-Clerc 1-1, Van der Pal-Hans Jansen 1-
1, Scholma-Wesselink 2-0, Van der Kooij-
Gerard Jansen 0-2 Achtste ronde: Thi|s-
sen-Gerard Jansen 1-1, Wesselink-Van der
Kooij 0-2, Hans Jansen-Scholma 1-1, Cle-
rc-Van der Pal 1-1, Meijer-Van Leeuwen 1-
1, Kraienbrink-Zwart 0-2, Van Aalten-Van
der Zee 1 -1 Negende ronde: Van der Zee-
Thijssen 1-1, Zwart-Van Aalten 1-1, Van
Leeuwen-Krajenbrink 0-2, Van der Pal-
Meijer 0-2, Scholma-Clerc 2-0, Van der
Kooij-Hans Jansen 0-2, Gerard Jansen-
Wesselink 2-0 Stand: 1. Gerard Jansen,
Scholma 13, 3. Hans Jansen, Meijer 11,5
Thijssen 10, 6. Van Aalten, Van der Zee 9,
8. Clerc, Kraienbrink. Van Leeuwen 8. 11
Van der Kooij, Wesselink 7. 13. Van der
Pal. Zwart 6
GOLF
Girona. Catalaans Open, 750.000 gulden,
eindstand: 1 Walton (Ier) 281 slagen, 2
Coltart (Sch) 284, 3. Clark (Eng) 285, 4.
Davies (Eng) 288, 5. Affleck (Eng), Goosen
(ZAf) 289, 7 Torrance (Sch) 290.
Kawanishi (Jap). Tsuruya Open, 2 miljoen
gulden, eindstand: 1 Higashi (Jap) 279,
2. Mizumaki (Jap), Mackay (Aus), Idoki
(Jap), Maita (Jap), Kuwahara (Jap) 280.
Hilton Head. Heritage Classic, 2 miljoen
gulden, eindstand: 1 Tway (VSt) 275 wint
playoff tegen 2 Henke (VSt) en Frost (ZAf)
275, 4. Faldo (GBr), Austin (VSt), McCum-
ber 276. 7. Price (Zim), Els (ZAf). Lowery
(VSt), Watson (VSt). Morgan (VSt).
Edwards (VSt) 277.
Pinehurst. Pinewild Championship, vrou
wen, 1 miljoen gulden, eindstand: 1 Jones
(VSt) 211 wint na playoff van Mochrie
(VSt) 211, 3. McGann (VSt), Bowen (VSt).
Sorenstam (Zwe), Burton (VSt) 212
erlinge wedstrijden AV Holland:
ingeling 11.5. Meisjes B: Veldstra (Hol-
I) 13,5; Hoog; Van Velzen (Holland)
Burg, 120 km: 1 Teumsse (AV Castn-
i) 9 52.38, 2. Knol (Jupiter Winsum)
.20 31. 3 Valery (Du.) 10.29.33 60
1 Van Rotterdam (AV Gouda)
Ï7.16. 2. Butter (DEM Beverwi|k)
i8 32.
ston. 99ste marathon: 1. Cosmas Ndeti
2.09.21, 2. Tanui (Ken) 2.10.22, 3.
sSantos (Bra) 2.11.02, 4. Aguta (Ken)
1 03, 5. Yego (Ken) 2,11.13. Vrouwen:
Pippig (Dui) 2.25.12, 2. Meyer (ZAf)
.£>6.51,3. Biktagirova(WRu) 2.29.00.
Inut (Cal). Internationale wedstrijden:
meter (+2,9 m wind): 1 Marsh (VSt)
f jrÉ9. 2. Bolden (VSt) 10,01, 3. Burrell
it) 10,09 200 m: 1. Little (VSt) 20,30,
eC llarck. (VSt) 20,47 400 m: 1Steve Le-
(VSt) 45.06, 2 Everett (VSt) 45,91. 3.
(VSt) 46.10 400 m horden: 1
n 7iL I l;.r,l /IQ Q l/o, fj. H 7 m uiinKL
W 12-
derborn (Dui). Internationale Paasloop:
Bartoczak (Pol) 10 km in 28.31, 2. Ma-
m (Ken) 28.31,3. Chimusassa (Zim)
.33, 13. Simon Vroemen 29.55. Vrou-
i: 1. Kanana (Ken) 10 km in 32 11, 6.
Onna 33.51.
AUTOSPORT
eïndvoort. Internationale Paasraces, alle
ju es over twintig ronden. Formule Opel-
Tirmule Renault: 1. Van Es (Arnhem)
07,511 (gem snelheid 103,786
2 Tas (Aalsmeer) 3,086. 3. Ursem
ndvoort) 3,943. Stand NK: 1 Van Es
punten, 2 Tas 17. 3. Ursem 15 Com-
Cars: 1. Van der Haterd (Geffen) Ro-
28.69,301 (104,276 km/u), 2. Tappel
sen) Suzuki 7,187, 3 Amee Caron
Jjnsaterwoude) Rover 11,061. Stand
1Van der Haterd 21,2. Tappel 17,3.
on 16. Vege Sierra Cup: 1. Bolderhey
istelveen) 32 06,695 (94,183 km/u),
Demum (Venlo) 0,450, 3. Schut
0,492. Stand NK: 1. Kemmer
n) 32. 2 Bolderheij 30, 3. Dekkers
rt) 28 Citroen AX-Cup: 1. Van der
Aot (Alphen a/d Rijn) 28.08,505
17,413 km/u), 2 Van der Berkt (Klun-
0_,788, 3. Detillon (Beuningen)
HANDBAL
Gudme. Finale Europa Cup bekerwinnaars,
mannen, eerste wedstrijd: GOG Gudme
(Den)-FC Barcelona (Spa) 24-31.
Tsjeljabinsk. Finale EHF-beker, mannen,
eerste wedstrijd: Tsjeljabinsk (Rus)-Granol-
lers (Spa) 26-24.
Gaidar. Finale City-beker, mannen, eerste
wedstrijd: Cadagua Gaidar (Spa)-TV Nie-
derwürzbach (Dui) 29-26.
Nieuwegein. Vrouwen, bekerfinale: Swift-
De Volewijckers 28-17 (10-9).
HOCKEY
Cagliari. Europa Cup voor bekerwinnaars,
mannen, groep A: Polo Barcelona (Spa)-
Grange (Sch) 3-1, Harvestehuder (Dui)-
SKA Ekaterinenburg (Rus) 1-1, Polo Bar-
celona-SKA Ekaterinenburg 3-0, Harveste-
huder-Grange 3-0, Harvestehuder-Polo
Barcelona 1-0. Eindstand: 1 Harvestehud
er 3-5, 2. Barcelona 3-4, 3. Ekaterinen
burg 3-3, 4. Grange 3-0. Groep B: HDM-
MZKS Pocztowiec (Pol) 2-2, Teddington
(Eng)-SG Amsicora (Ita) 1-0, HDM-Amsi-
cora 2-0, Teddington-MZKS Pocztowiec 3-
1, HDM-Teddington 3-0. Eindstand: 1.
HDM 3-5, 2. Teddington 3-4, 3. MZKS 3-
3, 4. Amsicora 3-0. Finale: Harvestehuder
THC Hamburg-HDM 0-0. Hamburg wint na
strafballen (4-11. Om derde plaats: Bar-
celona-Teddington 3-2. Degradatieronde
(verliezers naar B-categorie): Ekaterinen-
burg-Amsicora O-O, Ekaterinenburg wint na
strafballen. Grange-MZKS 3-1.
Groningen. Europa Cup voor bekerwin
naars, vrouwen, groep A: Amiens (Fra)-Lo-
renzoni (Ita) 0-0, Rüsselsheim (Dui)-
Muckross (Ier) 4-0, Rüsselsheim-Amiens
1-0, Rüsselsheim-Amiens 1-0, Muckross-
Lorenzoni 2-1 Eindstand: 1. Rüsselsheim
3-6, 2. Muckross 3-4, 3. Amiens 3-1 (1-
4), 4. Lorenzoni 3-1 (1-5). Groep B:
Slough (Eng)-Heriot Watt University Edin
burgh (Sch) 13-0, Tekstilsjik (Rns)-Grnnin-
gen 0-0, "Slough-Tekstilsjik 3-2, Tek-
stilsjik-Slough 2-3, Groningen-Edinburgh
4-0.'Eindstand: 1. Slough 3-5, 2. Gronin
gen 3-4, 3 Tekstilsjik 3-3, 4. Edinburgh 3-
0. Finale: Russelsheim-Slough 1-1 (1-0),
Rüsselsheim wint na strafballen (4-2) Om
derde plaats: Gronmgen-Muckross 1-0(1-
0) Degradatieronde (verliezers naar B-ca
tegorie): Lorenzoni-Tekstilsjik 2-2, Loren
zoni wint na strafballen, Amiens-Edinburgh
1-0.
KORFBAL
IÓ6. Stand' NK: 1. Van der Sloot 21,2.
n der Berkt 17, 3. Detillon 15. Super-
a( rwagens: 1. Duncan Huisman (Elburg)
mIW 26.20,488 (119,282 km/u), 2 Pa-
■i :k Huisman (Bornebroek) Porsche
d 173, 3. Hugenholz (Bentveld) Ferrari
.997 Stand NK: 1. Duncan Huisman
2 Patrick Huisman 18. 3. Hugenholz
Formule Ford 1800: 1. Koster (Mol)
.lift 95 28.41.709 (105.342 J^m/u), 2
rbergt (Bel) Van Diemen 1,543, 3. Van
of (Bel) Van Diemen 23,696. Stand NK:
Koster 22. 2. Verbergt 17, 3. Van Hoof
Formule Ford 1600: 1. Florie (Amster-
i) Van Diemen 28.56,438 (99,226
u), 2. Van Straaten (Poortugal) Mondia-
,584, 3. Steenhart (Berkhout) Van Die-
42,066. Stand NK: 1. Florie 20, 2.
Straaten 17, 3. Steenhart 15. Renault
Cup: 1. De Vos (Enspijk) 28.49,387
14,874 km/u), 2. Verschuur (Nijmegen)
rn, 3. Vöros (Zwanenburg) 1,431.
NK: 1. De Vos 20, 2. Verschuur 17,
os 15 Squadra Bianca Cup: 1. Kleyn
Willigen (Vleuten) 29.53,499
11,125 km/u), 2. Leerdam (Voorburg)
>35. 3. Van de Wilt (Wijk bij Duurstede)
Stand NK: 1. Jaspers (Overveen),
)de Wilt 32, 3. Termijtelen (Apeldoorn)
nrobi. Safari Rally, eindstand: 1. Fdjimo-
Hertz (Jap/Zwe) Toyota 17.38 27, 2
inozuka/Kuukkala (Jap/Fin) Mitsubishi
120.49, 3. Duncan/Williamson (Ken)
yota 19.01 10, 4 Miyoshi/Verjee (Jap
en) Subaru 21.37.02. 5. Brighetti/Stone
en) Subaru 22.43.20. Stand WK: 1
inz (Spa) Subaru 40 punten, 2. Kankku-
i (Fin) Toyota 37, 3. Makmen (Fin)
tsubishi 25.
Ily van Tunesië, eindstand auto's: 1 Lar
ue (Fra) Citroen 17.21.49, 2. Salonen
n) Citroen 51.52, 3. Vaténen (Fin) Ci-
tên 1.43.33, 4. Schlesser (Fra) Buggy
24.13, 5. Traglio (Ita) Nissan 6.59.39.
atoren: 1Olivier (Fra) KTM 18.24.09, 2.
ignaldi (Fra) KTM 25.27, 3. Arcarons
KTM 42.24
BASKETBAL
rinchem. Finale Nederlands kampioen-
hap (mannen), vierde wedstrijd (best-of-
*en): Goba-Den Helder 93-79 (46-41).
and in playoffs: 1-3, volgende wedstrijd
isdag in Den Helder.
BILJARTEN
ndert. Grand Prix driebanden, kwartfina-
Jaspers-De Kleine 50-45/34, Van Üum-
irgman 49-50/39, Gieskens-Havermans
'-50/31, Valentijn-Van Kuijk 46-50/38
alve finale: Jaspers-Van Uum 50-38/42,
in Kuijk-Havermans 50-43/46. Finale:
nK.uijk-Jaspers 50-45/39.
leffield. WK snooker, eerste ronde: Drago
lal/16)-Cavney (Eng) 10-2, Davis (Eng)-
iherty (ler/7) 10-7, Wilkinson (Eng)-Wat-
ia (Tha/3) 10-8, Ebdon (Eng/1 OKawler
ng) 10-2. O'Sullivan (Eng/9)-Harold*
ng) 10-3, White (Eng/4)-Francisco (ZAf)
HOOFDKLASSE B: PKC-Deetos 13-15,
Rohda-DOS'46 20-17
Deetos 2-4 Rohda 2-2
PKC 2-2 DOS'46 2-0
HOOFDKLASSE C (degradatie); BEP-Dalto
•7-13, HKV/Ons Eibernest-Fortuna 17-12
H KV/Eibernest 2-4 Dalto 2-2
Fortuna 2-2 BEP 2-0
HOOFDKLASSE D: Nic.-NKC'51 21-18,
Naas-AKC 16-21
AKC 2-4 Naas 2-2
Nic 2-2 NKC'51 2-0
OVERGANGSKLASSE A: TOP-Permx 15-
13, Albatros-Sparta(N) 12-11, Nieuwer-
kerk-ODO(M) 14-13
DVO 10-16 Nieuwerkerk 10-9
ODO(M) 10-14 TOP 10-9
Swift(M) 10-13 Albatros 10-7
Sparta(N) 10- 9 Pernix 10-3
EERSTE KLASSE F: Avanti-De Algemene
17-15
EERSTE KLASSE G: Kipderdijk-HKC(Ha)
5-8 (overgespeeld), Ventura Sport-Snel 7-6
Kinderdijk 10-14 Animo 10-10
VenturaS. 10-13 Snel 10- 9
KOAG 10-11 Merwede 10- 9
HKC(Ha) 10-11 Tempo 10- 3
TWEEDE KLASSE D: ODIK-SKF 8-12, An
tilopen-Revival 11-7
Antilopen 10-14 ZKC'31 10-9
Fiks 10-13 ODIK 10-9
Revival 10-10 SKF 10-9
Dindoa 10 9 Doorn 10-7
TWEEDE KLASSE E: Sperwers-Victoria 18-
14
DERDE KLASSE L: De Kapellen-Eureka
19-9, KZ Leiden 6-16-Actief 11-10
Kapellen 9-17 Eureka 10- 9
KZ Leiden 9-14 ALO 10- 7
NIO 10-12 Actief 9- 6
Crescendo 10-11 Hoogvliet 9--2
DERDE KLASSE N: Oranje Nassau(V)-
Maassluis 10-10, RWA-Madjoe uitgesteld
RES. OVERGANGSKLASSE A: Groen Geel
2-TOP 2 12-10
RES. EERSTE KLASSE E: Diamco 2-Sper-
wers 2 11-4, Fortuna 4-Dalto 48-11, Per
nix 2-Die Haghe 4 8-10; G: IJsselvogels 2-
Albatros 2 8-8, Snel 2-KOAG 2 6-9
RES. TWEEDE KLASSE J: Fides Pacta 2-
Excelsior 2 13-10, Celeritas 2-KVR 3 9-
10; L: Valto 2-Rozenburg 2 14-8, Achilles
3-Zwijndrecht2 15-10
JUNIOREN C: Koog Zaandijk-TOP 1-9
MOTORSPORT
Assen. Wegraces, Dutch Open, 125 cc-
klasse (10 ronden): 1. Den Breejen (Har
dmxveld) 17.41.26 (gem. snelheid
132,736 km/u), 2. Koopman (Heino), 3.
Du Pont (Alkmaar) 250 cc-klasse (12 ron
den): 1. Markink (Boekelo) 21.35.39
(130,494), 2 Mulder (Hooghalen), 3. Ro
mein (Twello) Zijspan (8 ronden): 1 Jans-
sen/Geurts van Kessel (Schayk) 15.06.79
(124,2789 km/u), 2. Verweijmeren/Van
Gils (Geertruidenberg/Sprang Capelle). 3.
Syrstad/Kristensen (Den). Supersport 600
na twee ronden afgevlagd wegens een
oliespooropde baan.
Le Mans, 24 uurs-race, eindstand: 1. Viei-
ra/Nicotte/Morrison (Fra/Fra/GBr) Honda
3.384,52 km (764 ronden 141.081
km/u), 2. Moineau/Lavieille/Gomez (Fra)
Suzuki op twee ronden, 3. Morillas/Delé-
tang/Bonoris (Fra) Yamaha op dertien ron-
Nürburgring (Dui). Super bike, open Duits
kampioenschap, eerste race (afgebroken
na 12 van de 23 ronden wegens ontrui
ming van de baan na een ongeluk zonder
persoonlijk letsel): 1 Lindholm (Zwe) Ya
maha 36.36 km in 15.06,87 (gem. snelh.
144,957 k/u), 2 Hofmann (Zwi) Kawasaki
15.13,50, 3. Kaufmann (Dui) Yamaha
15.13,79. 5 De Vries Yamaha 15.20,23.
Tweede race (afgebroken na 9 ronden we
gens regen): 1. Schmid (Dui) Kawasaki
27.27 km in 11.09.66 (147.228 km/u),
2. Mark (Dui) ducati 11.10,17, 3. Lind
holm 11 10.59, 6. De Vries 11.11,52.
Stand na twee van de zestien wedstrijden:
1. Lindholm 20,5 punten. 2 Hofmann
15,5, 3. Kaufmann en Schmid 12,5, 5. De
Vr.es 10,5.
Oldebroek. NK motocross, 125cc, eerste
manche: 1. Stallmann (Naarden) Kawasa
ki. 2 Eggens (Westerbork) Honda, 3 Jans
sen (Eibergen) Suzuki, 4. Van den Berk
(Den Bosch) Honda. Tweede manche: 1.
Eggens. 2 Stallmann, 3. Van den Berk
Stand NK: 1 Eggens 95 punten, 2. Stall
mann 94, 3. Van den Berk 83.
250/500cc, eerste manche: 1 Giesbers
(Liessel) Suzuki, 2. Hulsen (Son) Honda,
3. Evertsen (Oss) Honda. Tweede manche:
1 Van Rees, 2. Giesbers, 3. Hulsen. Stand
NK: 1. Giesbers 114, 2. Hulsen 59, 3.
Everts (Bel) Kawasaki 53
Viertakt, eerste manche: 1. Barth (Doetin-
chem) KTM, 2. Davids (Holten) KTM, 3.
Looman (Zelhem) Husaberg. Tweede man
che: 1 Barth, 2. Looman, 3. Van Grinsven
(Heeswijk-Dinther) Stand NK: 1. Barth
111, 2. Looman 92, 3 Davids 79
PAARDESPORT
du Monnai 0-60,81, 7. Lansink/Bollvorm's
Easy Jumper 0-74,21. 27. Voorn/Jewel's
Saphire uitgevallen Internationaal con
cours, 1,40 m: 1. Godignon/Uquilo le Fol
51,26, 2. Bengtsson (Zwe) Almeto Z
52,12. 3 Sloothaak/Nikita 52.32, 10
Voorn/Jewel's Pearl 55,76, 13. Lansink-
/Bollvorm's Equador 57,56.
Damme (Dui). CSI, Grote Prijs, na barrage;
1. Willemsz Geeroms Casimir, Thijssen
Capocchino 0-26,10 seconden, 3. Hauser
(Dui) Almea 0-26,60.
Helvoirt. Int. samengestelde wedstrijd,
eindstand: 1. Heijndrickx (Bel) Dixie Nick
67,40 strafpunten, 2. Van Leeuwen Kybah
Medelion 72,00, 3. Rubbrecht (Bel) Bal-
zan de Bormval 76,60.
SCHERMEN
1-7, Roodenburgö-Leidsche Boys22-l
DERDE KLASSE C: Leidsche Boys 4 DOSR
6 2-7, ROAC 5-Kickers 3 3-3, MMO 3-
Roodenburg4 0-0
DERDE KLASSE D: Alkmania 3-SJC 6 0-4.
ROAC 4-MM0 4 1-1, Meerburg 4-Altior 5
1-2, Bernardus4-Kickers4 1-0
VROUWENVOETBAL
Wolvega. Draverijen
Eerste koers, 2100 m: 1. Hendrie (Dooper)
2.48,3 - 1 20,1, 2. Grieto Belwin, 3. Iron
Maiden. Toto; winnend 3,30 plaats 2,40
8,20 koppel 46,00 trio 1217,40. Tweede
koers, 1609 m: 1. lei je suis (Dragt)
2.05.1 - 1.17,8, 2 Gianduja, 3. Flambe
au. Niet gestart. Gentle Skoatter. Toto:
winnend 3,40 plaats 1,70 2,10 koppel
6,70 trio 53,30 dubbelwinnend 187,70.
Derde koers, 2100 m: 1 I Love Spirit
(Westerveld) 2.48,7 - 1.20,3, 2. Joey van
Barke, 3 Joris Belwin. Toto: winnend 3,20
plaats 2,70 2,70 koppel 19,30 trio
204,60. Vierde koers, 2100 m: 1Izerbiter
(Hof) 2.43,6 - 1.17.9, 2. H.ll Hazie, 3.
Igor Hollande Toto; winnend 4,60 plaats
2,30 3,20 koppel 8,10 trio 62,80. Vijfde
koers, 1609 m: 1 Hanelly Tel (Grift)
2 06,2 - 1 18,4, 2 Highwaytranss R, 3.
Hadi Badi. Niet gestart: Dento Surprise.
Toto: winnend 2,40 plaats 2,10 10,70
koppel 17,00 trio 69,50. Zesde koers,
2100 m: 1. Go Fine Mountain (8osscha)
2.44,9 - 1,18,5, 2. Induramtranss R, 3.
Grada Morgan Niet gestart: Gambler
Swoll. Toto. winnend 3,20 plaats 1,40
1,70 4,50 koppel 10,00 trio 454,20. Ze
vende koers, 2100 m: 1. Construction
(Mollema) 2.41,8 - 1 17,0, 2 lan Zörg-
wijk, 3. Irasou Kombo. Niet gestart; Istara
D. Toto: winnend 8,30 plaats 2,30 2,00
3,00 koppel 21,40 trio 540,80 Achtste
koers, 1609 m: 1 Elias (Paardekoper)
2.03.2 - 1.16,6, 2. Carlos S, 3. Hipparion.
Toto: winnend 3,20 plaats 2,60 3,70 kop
pel 20,20 trio 172,40. Negende koers,
2100 m: 1. Herbie W (Schoonhoven)
2.41,5 - 1.16,9, 2. Elaine Hanover, 3
Flash of Light. Niet gestart Fantail, Paul
Trot Toto: winnend 5,80 plaats 2,70
17,60 8,50 koppel 98,40 trio 2420.50
Tiende koers, 2100 m: 1 Going Nora (Eng-
werda) 2.44,0 - 1 18,1, 2. Geraldo, 3 Fa
mous Skoatter. Toto: winnend 19,00
plaats 5,60 1,60 2,00 koppel 42,90 trio
1046,20. Totalisatoromzet: 179.319,00.
Wassenaar, Duindigt. Draverijen en rennen
Eerste koers, 1900 m: 1. Brazen Princess
(Hadjeb) 2.04,2, 2. Jareers Dancer, 3.
First Blue. Toto: winnend 15,00 plaats
4,70 1,20 koppel 8,40 trio 557,10. Twee
de koers, 2000 m: 1. Imaras Brasil
(Schwarz) 2.38,8- 1.19,4,2. Ico van Zui
len, 3. Ivan Riebrand. Toto: winnend 5,60
plaats 2,30 5,40 koppel 15,60 trio
237,60 dubbelwinnend 41,20 Derde
koers, 2000 m: 1 Dollar s Gem (Goddijn)
2.09,1, 2 Niski d'Or, 3 Blanmsch. Toto:
winnend 3,40 plaats 1,40 2,30 1,80 kop
pel 7,30 trio 46.10 Vierde koers, 2100 m:
1 Hippo Princess (Imming) 2.47,5 -
1.19,8, 2. Hurrycane, 3. Super Candor.
Niet gestart. Feintje's Wim. Toto; winnend
2,30 plaats 1,40 1,40 2,10 koppel 6,20
trio 48,60 Vijfde koers, 2000 m: 1. Happy
Merette (Van Roy) 2.39,5 - 1.19,3, 2.
Gabbie Kades, 3. It's my life. Toto- win
nend 2,80 plaats 2,60 2,50 koppel 15,40
trio 100,00 Zesde koers, 1900 m: 1 Nm-
nes King (Havegheer) 2.01,9, 2. Adios, 3
Casquerino. Toto: winnend 10,20 plaats
2,70 2,50 2,50 koppel 20,00 trio
212,80. Zevende koers, 1609 m: 1. High
Speed VG (Laureys) 2 04,3 - 1 17,3, 2.
Winner Pay, 3. Iwema's First. Toto win
nend 2,70 plaats 1,60 2,20 koppel 8,60
trio 61,00. Achtste koers, 2600 m: 1. Im
perator Nobell (De Wrede) 3.27,4 -
1 19,8, 2. Hinde Buitenzorg. 3. Hymne
Drossaert, 4. Flits Morgan. Toto: winnend
2,50 plaats 1,30 1,20 2,40 koppel 3,30
kwartet 304,00 Negende koers, 1800 m:
1. Faithful (Klomp) 1 57,6, 2 Takhrij
(VSt), 3. Tjakka (VSt) Toto; winnend 2,40
plaats 1,90 2,20 koppel 9,20 trio 55,10.
Tiende koers, 2000 m: 1. Justoneof Frisia
(Van der Blonk) 2.36,8 - 1.18,4, 2 Jacco
Enzelens, 3. Jams Robel. Toto. winnend
6,30 plaats 2,30 2,60 4,10 koppel 24,80
trio 865,40. Elfde koers, 2000 m: 1. Hea
venly Star (Van Toor) 2.41,7 - 1.20,9, 2.
Jewel Eshorst, 3. Imagine Oostland. Niet
gestart; Gregory, Jos Hanover. Toto; win
nend 2,70 plaats 2,10 2,40 2,60 koppel
23,00 trio 470,10. Twaalfde koers, 2000
m: 1. Fighter Sund (Langeweg) 2.34,0 -
1.17.0, 2. Hyde du Lombart, 3. Flamous
Flash Niet gestart; Gentle Boy Toto: win
nend 2,60 plaats 1,50 1,50 koppel 3,10
trio 240,50. Totalisatoromzet:
333.160.00
Alkmaar. Draverijen
Eerste koers, 2040 m: 1. Island Haven
(Geluk) 2.48.4 - 1.22.5, 2 Hedy Westcor
ner, 3. It's a Miracle. Toto; winnend 6,00
plaats 4,60 4,90 koppel 3,90 trio 609,80.
Tweede koers, 1700 m: 1. Invisible W.
(Van Voorst jr> 2.20,6 - 1.22,7, 2. Hagar
Kandia, 3. Imshi Express. Niet gestart;
Hyatt Buitenzorg. Toto: winnend 4,10
plaats 1,40 1,50 koppel 6,90 trio 78,20
dubbelwinnend 69.10 Derde koers, 2040
m: 1. Intercity Expres (De Haan) 2.56,5 -
1.26,5, 2 Jolly Flevo, 3. Ingotranss R. To
to: winnend 6,60 plaats 2,40 3,60 koppel
27,70 trio 316,20. Vierde koers. 2040 m:
1 Joris S. (Imming) 2.50.1 - 1.23,4, 2.
Caroline Karsk, 3. Isward Windspiel. Niet
gestart. Jumpstreet HA. Toto; winnend
5,20 plaats 1,70 2,10 koppel 7,20 trio
182,80 Vijfde koers, 2380 m: 1 Hanneke
Gold (De Haan) 3.18.2 - 1.23.3, 2. Ilper-
fish S., 3. Helios Lucaswolle. Toto: win
nend 2,30 plaats 1,50 1,70 koppel 3,90
trio 47,80. Zesde koers, 2040 m: 1 Hope-
full Petnic (Ganzinotti) 2.47,5 - 1.22,1, 2.
Haunting Frisia, 3 Happy Kievitshof. Toto:
winnend 4,00 plaats 2,60 5,80 koppel
23,60 trio 319,00. Zevende koers, 2040
m: 1. Jimbo Cartouche (Van Voorst jr)
2.49,7 - 1.23,2, 2. Henry Morgan, 3. Hes
ter America. Toto: winnend 2,90 plaats
1,60 3,90 koppel 6,10 trio 115,00. Acht
ste koers, 2040 m: 1. Gigant Hazelaar
(Langeweg) 2.46,9 - 1.21,7, 2 However
Capello, 3. Goodwill Alja, 4 Goliath Dur-
bin. Toto: winnend 5,80 plaats 2,60 1,50
koppel 7,70 kwartet 294,40. Negende
koers, 2040 m: 1. Liz Hagen (Cremers)
2.47,9 - 1.22,3, 2. Holland. 3. Flo Jo
Hanover. Niet gestart: Gizmo Weber. Toto;
winnend 2,00 plaats 1,40 7,90 koppel
36,00 trio 329,30 Tiende koers. 2040 m:
1. Dont give no Flak (Langeweg) 2.47.4 -
1.22.1, 2. Forward Nobo, 3. Cristo Nobel
Niet gestart: Flits Atlantic. Toto: winnend
1,80 plaats 1,50 3,40 koppel 13,20 trio
72,20. Elfde koers, 1700 m: 1. Excellent
V. (Langeweg) 2.19,8 - 1.22,2, 2. Fanka
Norton, 3. Gemma Brasil. Toto: winnend
14,40 plaats 3,80 3,40 koppel 62,30 trio
774,20. Twaalfde koers, 2040 m: 1. Ivon
Duke (De Jong) 2.49,6 - 1.23,1, 2. Life is
Fun, 3, Henk H. Toto: winnend 33,10
plaats 8,90 2,20 koppel 77,70 trio
1400,50. Totalisatoromzet: 279.518,00.
WB-finale, tweede onderdeel, 1,60 m: 1
Sloothaak (Dui) Weihaiwej 0-35,42, 2.
Nieberg (Dui) For Pleasure 0-37,17, 3. Mi
chael Whitaker (GBr) Two Step 0-40,68, 5
Voorn Jewel's Amethyst 4-37,14, buiten
barrage: 9. TopsTTop Gun la Silla 4- 73.49.
Lansink/Bollvorm's Libero H 4-74,19 WB-
finale, derde onderdeel, 1,60 m: 1 Top
s/Top Gun la Silla 4-0, Eriksson (Zwe) Ro
bin Z 0-4, McNaught-Mandli (Zwi) Dönhoff
4-0, Nieberg/For Pleasure 0-4, Ward/Or-
chestre 0-4, Skelton/Dollar Girl 4-0, 15.
Lansink/Bollvorm's Easy Jumper 4-12,25,
25. Voorn/Jewel's Amethyst 16,50. Eind
stand: 1. Skelton 7 punten, 2. Nieberg 9,
3. McNaught-Mandli 13, 6. Tops, Kappler,
Eriksson 17, 12. Lansink 21,25, 13. Jac-
quin 23,50, 21. Voorn 26,50.
Grote Prijs van Göteborg, 1,60 m: 1 Tops-
/Sonora la Silla 0- 36,82, 2. John Whitaker
(GBr) Grannusch 0-37,18, 3. Sprunger
(Zwi) El Padrino M 37,29. Internationaal
concours, 1,50 m: 1. Billington (GBr) It's
Otto 0-46,05, 2. John Whitaker/Grannusch
0-46.42, 3 Aasen (Noo) Ammo 0-47,24
Internationaal concours, 1,45 m: 1. Hut
chison (VSt) Bugs Bunny 0-27,49, 2 Has-
brouck (VSt) Cheyenne 0-29,94, 3. Eriks
son/Artist 0-32.06, 7. Lansink/Bollvorm's
Equador 4-29.95. buiten barrage: 17.
Voorn/Jewel's Pearl 8-66,44. Internatio
naal concours, 1,45 m: 1. Ludger Beer-
baum/Gaylord 0- 56,94, 2. McNaught-
Mandli/Barcelona 0-59,51. 3. Bost/Urbain
Birmingham. Internationale wedstrijd,
mannen, floret, halve finale: Sanders-How
arth (GBr) 15-7, McMahon (Aus)-Bengry
(GBr) 15-7 Finale: Sanders-McMahon 15-
SCHOONSPRINGEN
Straatsburg. Europacup, eindstand (to
taal): 1. Duitsland 463 punten, 2. Frank
rijk 375, 3. Oekraïne 316. Mannen: 1.
Duitsland 230, 2 Wit-Rusland 216 Vrou
wen: 1. Duitsland 233, 2. Roemenië 213.
KNVB RESERVES
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Feyenoord 2-Wilhelmus
2 1-1, Westlandia 2-AD0 2 0-0, DHC 2-
VUC 2 3-2, DCV 2-Umtas 2 0-0
DHC 2 19-31 Feyenoord 2 19-18
Westlandia 2 19-26 VUC 2 19-15
ADO 2 19-23 Spartaan 2 19-15
Wilhelmus 2 19-23 DCV 2 20-10
Papendrecht2 19- Unitas2 19- 8
20
UVS 2 19-19
TWEEDE KLASSE A: Roodenburg 2-AI-
phense B.2 1-2, Rijswijk 2-DHL 2 2-1,
Lens 2-GDS 2 3-0, TONEGIDO 2-Vreden-
burch 2 2-2, Velo 2-RKAVV 2 3-2
DERDE KLASSE A: RVC 2-Foreholte 2 0-7,
Lisse 2-Olympia 2 0-0, Oliveo 2-Umo 2 4-
0, Quick 2-UVS 3 3-0, VIOS 2-SJC 2 3-3,
Altior 2-0NA 2 4-0
VIERDE KLASSE A: VVSB 2-Meerburg 2 3-
0, Lugdunum 2-Woerden 2 2-4, Rooden
burg 3-Docos 2 2-1, DOSR 2-SJZ 2 0-4
VIERDE KLASSE B: GSV 2-Gouda 2 0-0,
Moordrecht 2-Lugdunum 3 4-2, Woerden
3-VEP 2 1-2, DONK 2-Bodegraven 2 2-2,
Olympia 3-Nieuwkoop 2 2-1, ESTO 2-
WSB 3 2-2
AFDELING LEIDEN
EREDIVISIE: JSV Nieuwegein-Puck Deven
ter 0-2, Saestum-GDA 3-1, Rijsoord-Den
Dungen 1-3, GDA-JSV Nieuwegein 0-2,
Puck Deventer-Wartburgia 6-0
Den Dungen 19-34 Zwart Wit'28 20-18
Puck Dev. 20-32 Wartburgia 21-18
Stedoco 20-26 JSV Nieuw 20-15
Rijsoord 20-25 Ter Leede 20-12
Saestum 20-21 KFC'71 20-10
WFC 20-19 GDA 20- 8
Wit Rood W 22-36 Botlek 22-22
Vlissingen 22-34 Kloetinge 22-20
Katwijk 22-33 sGravenz. 22-19
Terneuz B 22-26 Yerseke 22-16
Capelle 22-23 Ter Leede 2 22-11
Zw. Wit'28 2 22-23 Berkel 22- 1
TWEEDE KLASSE:
Stedoco 2 20-30 BSC'68 20-23
Oegstgeest 20-29 Devjo 20-17
Quick Boys 20-28 MW'27 20-12
Tricht 20-24 FC Lisse 20- 9
Alphen 19-23 Rozenburg 20--2
Everstein 19-23
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Zwarte Pijl-SJZ 0-6,
Nieuwkoop-GDA 2 1-0, Nieuwkoop-
RVC'33 2-1, Leonidas-Zwarte Pijl 3-0
De Sleutels 19-35 KFC'71 2 19-17
RVC'33 18-26 Nieuwkoop 19-14
SJZ 19-26 Leonidas 19-11
GDA 2 18-22 SJC 20- 7
Docos 19-22 Zwarte Pijl 19- 5
Bloemhof 19-21
TWEEDE KLASSE: Foreholte-Ammerstol 1
2, UDO-Cabauw 1-3, Alkmania-UDO 5-3,
NSV'46-Ammerstol 0-4, Docos 2-Foreholte
0-6, Nieuwerkerk-Kickers'69 2-1
Alkmania 20-34 UDO 21-19
Ammerstol 21-30 Kickers'69 20-15
VEP 20-27 Foreholte 19-14
Nieuwerk 19-26 NSV'46 20-13
UVS 20-26 Docos 2 21-7
Cabauw 21-25 Lekkerk 20- 0
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: ARC 4-Noordwijk 4 8-2,
Ter Leede 3-Quick Boys 6 0-0, KRV 2-Ha-
zerswoudse Boys 2 2-1, Valken 2-Rijns-
burgse Boys 4 0-1, Sleutels 2-TAVV 2 2-1
TWEEDE KLASSE A: Quick Boys 8-HVZ 1
4-2, LFC 2-Ter Leede 4 0-1, KRV 4-Kat-
wijk 5 3-4, RCL 4-Noordwijk 5 5-7
TWEEDE KLASSE B: Rijnsburgse Boys 5-
Lisse 5 3-3, Quick Boys 7-Koudekerk 2 5-
3, Ter Leede 5-RCL 5 2-5, Hazerswoudse
Boys 3-SV0W 2 1-3, Katwijk 6-0egstgeest
4 4-1
DERDE KLASSE A: Sleutels 3-SVLV 2 3-1,
ARC 5-Noordwijk 8 3-3, Quick Boys 10-
Valken 4 3-8, Voorschoten 5-Ter Leede 6
2-1
DERDE KLASSE B: Rijnsburgse Boys 10-
Leiden 5 2-3, Sleutels 4-ARC 6 1-1, Kat
wijk 8-Kagia 3 6-4, Quick Boys 11-Voor-
schoten 6 5-1, GWS 2-MVKV 2 6-1
DERDE KLASSE C: Rijnsburgse Boys 7-AI-
phia 4 4-2, Woubrugge 3-ARC 7 2-4,
Quick Boys 12-Katwijk 7 5-2, RCL 6-KRV
5 2-3, Leiden 4-Noordwijk 7 3-2
DERDE KLASSE D: JAG-LSVV 2 2-4, Lei
den 3-Woubrugge 2 4-4, Hazerswoudse
Boys 4-Koudekerk 3 1-3, Quick Boys 9-
ARC8 2-6, Rijnsburgse Boys8-Alphia 7-1
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Alkmania 2-Docos 3 3-
0. LFC 2-Lisse 3 2-1
TWEEDE KLASSE A: Warmunda 2-Forehol
te 3 5-2
TWEEDE KLASSE A: DOSR 3-Foreholte 4
1-1, ROAC 3-Meerburg 3 2-1
DERDE KLASSE D: Altior 5-MMO 4 1-1,
SJC 6-Alkmama 3 4-0, Meerburg 4-ROAC
4 1-1
1
TWEEDE KLASSE A: KRV 4-Rijnsburgse
Boys 6 0-4 gestaakt
TWEEDE KLASSE B: Katwijk 6-Hazers-
woudse Boys 3 1-0
DERDE KLASSE C: Katwijk 7-ARC 7 3-1
DERDE KLASSE D: Leiden 3-Alphia 3 2-0
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Docos 3-Lisse 3 2-2,
Teylingen 2-Randstad Sport 2-2, Bernard-
us 2-UVS 4 2-5, Alphen 2-LFC 2 0-5
TWEEDE KLASSE A: Altior 4-SVLV 3 1-1,
Docos 4-Foreholte 3 3-2, SJC 4-Warmunda
2 2-3, ASC 2-Rijnland 2 1-1
TWEEDE KLASSE A: SJZ 3-R0AC 3 2-0,
Kickers 2-Altior 3 4-1, Meerburg 3-VCL 3
2-3, Foreholte 4-DOSR 3 4-1
DERDE KLASSE A: VVSB 5-Lugdunum 4
12-1, Teylingen 4-DOSR 7 1-1, KRV 1-
ASC 3 5-3, VCL 4-Lisse 5 2-0, UDO 3-Fo-
reholte 5 1-4
DERDE KLASSE B: SJC 8-Alphense Boys 7
TAFELTENNIS
TENNIS
Barcelona, halve finale: Larsson (Zwe/7)-
Ivanisevic (Kro/5) 6-4 4-6 6-4, Muster
(Oos/9)-Kafelmkov (Rus/3) 6-3 6-3. Finale:
Muster-Larsson 6-2 6-1 6-4. Dubbel, fina
le: Kronemann/McPherson (VStZAus)-Gau-
denzi/lvanisevic (Ita/Kro) 6-2 6-4.
Tokyo, halve finale: Agassi (VSt/l)-Ferreira
(ZAf/3) 7-5 6-2. Courier (VSt/4)-Chang
(VSt/2) 6-4 7-5. Finale: Courier-Agassi 6-3
6-4 Dubbel, halve finale: Knowles/Stark
(Bah/VSt/l)-Grabb/McEnroe (Vst/3) 6-4 6-
2. Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe/4)-Apell/B-
jörkman (Zwe/2) 6-3 6-1. Finale: Knowles-
/Stark-Fitzgerald/Jarryd 6-3 3-6 7-6. Vrou
wen, halve finale: Date (Jap/1 )-Miyagi
(Jap/8) 6-1 6-2, Frazier (VSt/2)-Min (HKo)
6-3 6-3. Finale: Frazier-Date 7-6 7-5.
Dubbel, finale: Saeki/Yosjida (Jap)-Na-
gatsuka/Sugiyama (Jap/2) 6-7 6-4 7-6.
Houston. Vrouwen, 660.000 gulden,
kwartfinale: Graf (Dui/1 )-Wlutlinger (VSt)
6-2 6-1, Carlsson (Zwe)-Kruger (ZAf) 6-3
7-6, Babel (Dui)-Cecchini (lta/8) 6-4 6-3,
Hack (Dui/5)-Louarsabisjvili (Geo) 6-1 6-4.
Halve finale: Graf-Hack 6-2 6-2, Carlsson-
Babel 6-4 6-3. Finale: Graf-Carlsson 6-1
6-1. Dubbel, halve finale: Bollegraf/Arendt
(NedA/St/l)-Carlsson/Fusai (Zwe/Fra) 6-1
6-2. Finale: Bollegraf/Arendt-Probst/Simp-
son (Dui/Can) 6-4 6-2.
Hongkong, eerste ronde: Siemerink (7)-
Masur (Aus) 6-4 6-4, Enqvist (Zwe/4)-Her
rera (Mex) 6-1 6-1, Damm (Tsj/8)-Mronz
(Dui) 7-6 7-6, Tarango (VSt)-Zoecke (Dui)
7-6 6-3, Ho (VSt)-Philippoussis (Aus) 6-3
3-6 7-6, Radulescu (Dui)-Renzenbrink
(Dui) 6-1 6-3.
Hamilton (Ber), eerste ronde: Tebbutt
(Aus)-Gumy (Arg) 4-6 7-6 6-4, Ulirach
(Tsj)-Rudd (Noo/8) 3-6 7-5 6-2, Hadad
(Col)-Steven (NZe/4) 0-6 6-4 6-3, Morgan
(Aus)-Witt (VSt) 6-2 6-4
Nice, eerste ronde: Medvedev (0ek/4)-San-
toro (Fra) 6-3 7-5, Furlan (Ita)-Dosedel
(Tsj/7) 6-4 6-3, Pioline (Fra)-Forget (Fra/8)
6-3 7-6, Clavet (Spa)-Guardiola (Fra) 6-1
6-4, Goossens (Bel)-Kucera (Slw) 6-3 6-4,
Vacek (Tsj)-Boetsch (Fra) 6-2 6-2, From-
berg (Aus)-Schaller (Oos) 6-2 7-6, Corretia
(Spa)-Agenor (Hai) 4-6 6-4 6-0.
Monte Carlo, eerste ronde: Schalken-Ma-
clagan (GBr) 6-4 6-4, Noszaly (Hon)-EI-
tingh (1)6-2 6-3.
Wereldranglijst: 1Agassi (VSt) 4603, 2.
Sampras (VSt) 4216, 3. Becker (Dui)
3274, 4. Kafelnikov (Rus) 2590, 5. Ivani
sevic (Kro) 2557, 6. Bruguera (Spa) 2556,
7. Stich (Dui) 2467, 8. Chang (VSt) 2464,
9. Berasategui (Spa) 2305, 10. Larsson
(Zwe) 2126, 15. Krajicek 1898, 21. El-
lisse Het Ruitersportcentrum Lisse was zaterdag en zondag het to
neel voor paardvoltige-wedstrijden. Zo'n kleine 200 deelnemers -
onder meer uit Duitsland - waren naar de Bollenstreek gekomen om
in verschillende klasses te strijden. Verrassend was dat het achttal
van St. Hubqrtus onder leiding van Diana Slottje in de klasse B (de
op één na hoogste klasse) de overwinning behaalde. De groep
maakte gebruik van het geroutineerde paard Ryan van de familie
Slottje. Ook in de jongste categorie behaalde De St. Hubertus-groep
(onder leiding van Felice Ginsel) de eerste prijs. Deze groep liet oefe
ningen in galop zien. Het enige minpunt was de te lage becijfering
door de jury.
FOTO HIELCO KUIPERS
tingh 1213,32. Haarhuis 978, 51. Sieme
rink 767.
Wereldranglijst vrouwen: 1 Graf (Dui) 319,
2 Sanchez Vicario (Spa) 296, 3. Pierce
(Fra) 235, 4. Martinez (Spa) 203, 5 No-
votna CTsj) 174, 6. Davenport (VSt) 146,
7 Sabatini (Arg) 134. 8. Date (Jap) 122,
9. Magdalena Maleeva (Bul) 121, 10.
Zvereva (WRu) 104, 14. Schultz 81, 41.
Oremans 39,55, 61 Boogert 28,42, 87.
Rottier 17,78, 128. Basting 11,11, 151.
Muns-Jagerman 9,66, 157. De Weil le
9,06. 176. Wegink 7,06, 190. Kamstra
6,21, 191. Koutstaal 6,15, 194. Bollegraf
6,00, 197. Vis 5,79.
TRIATHLON
Gemert. Run-bike-run (7 km lopen, 30 km
fietsen, 3,5 km lopen): 1. Aalbers (Nijme
gen) 1.18.34, 2 Lambregts (Swalmen)
1.19.54. 3. Looze (Assendelft) 1 20.00
Vrouwen: 1. Van Vliet (Elshout) 1.30.30.
2 De Wit (Mariahout) 1.31.19, 3. Van Dijk
(Utrecht) 1.32.44
VOLLEYBAL
Marbella (Spa). OS-kwalificatie beachvol-
leybal, eerste ronde: Everaert/Mulder -Van-
deweghe/Fallowfield (VSt) 9-15. Herkan
sing, eerste ronde: Everaert/Mulder-Bou-
vier/Burlas (Fra) 15-9 Tweede ronde:
Everaert/Mulder-Paulao/Emilio (Bra) 8-15,
Om derde plaats: Marco/Emanuel (Bra)-
Milanes/Alvares (Cub) 15-12. Finale: Fran
co/Lopez (Bra)-Andre/Alemao (Bra) 12-4
12-9.
WATERPOLO
Antibes. Achtlandentoernooi, finale:
Hongarije-Spanje 11-7 Om de derde
plaats: Duitsland-Roemenië 10-9 Om de
vijfde plaats: Italie-Rusland 10-10 (Rus
land vijfde door beter doelsaldo in toer
nooi). Om de zevende plaats: Slowaki|e-
Frankrijk8-6.
Papendal. Zeslandentoernooi junioren, uit
slagen Nederland: Nederland-ltalië 7-7,
Nederland-Spanje 9-8, Nederland-Duits-
land 13-3, Nederland-Frankrijk 12-5, Ne-
derland-Kroatië 5-8. Eindstand: 1. Kroatië
5-10, 2 Nederland 5-7, 3. Italië 5-6, 4.
Spanje 5-5, 5. Duitsland 5-2, 6. Frankrijk
5-0.
WIELRENNEN
Luik-Bastenaken-Luik, wereldbeker, vierde
wedstrijd. 1 Gianetti (Zwi) 261,5 km
6 38.25, 2 Bugno (Ita) 0.15, 3. Bartoli
(Ita), 4. Jalabert (Fra), 5 Casagrande (Ita)
1.24, 6. Armstrong (VSt) 3.04, 7. Chiap-
pucci (Ita) 4 45. 8 Sörensen (Den), 9. Im-
boden (Zwi), 10. Den Bakker 10.10, 11.
Fondriest (Ita), 12. Tsjmil (Mol), 13. Mu
seeuw (Bel), 14. Zulle (Zwi), 15. Bortolami
(Ita), 16. Simone Rebellin (Ita). 17. Bouw-
mans, 18. Pantani (Ita), 19. 8erzin (Rus).
20 Komsjev (Rus) 11.20, 27. Rooks
12.02, 51. en laatste Puttini (Zwi) 15.13
Stand WB; 1Museeuw 80 punten, 2. Jala
bert 70, 3. Tsjmil 65, 4. Ballerini (Ita) 58,
5. Bartoli, Baldato (Ita) 57, 7, Gianetti 50,
8. Chiappucci, Fondriest '16, 10. Bugno
35, 11. Ekimov (Rus) 32, 12. Zanini (Ita)
31, 13. Bortolami, 14 Skibby (Den) 26,
15 Davide Rebellin (Ita) 20. 27. Den Bak
ker 8. Stand WB ploegen: 1. MG (Ita) 41
punten. 2. Mapei (Ita) 34, 3. Novell 22. 4
Carrera (Ita) 18. 5 Lotto (Bel) 15, 6 TVM
13, 7. Gewiss (Ita) 12. 8. Brescialat (Ita),
Mercatone Uno (SMa), Telekom (Dui), Aki
(Mon) 10.
Ronde van Aragon, vierde etappe, eerste
deel Ainsa-Torreciudad: 1. Borgheresi (Ita)
67 km 1.42 00. 2. Escartin (Spa) 0 15. 3
Cubino (Spa) 0.16, 4. Lafis (Zwi), 5. Gar-
mendia (Spa), 37. Knaven 2.27, 52. Hoff
man 4.05, 59. Ni|dam 4.39, 94. Blijle-
vens 8.09 Vierde etappe, tweede deel, in
dividuele tijdrit: 1. Indurain 17,6 km
22.37, 2. Escartin 0.06. 3. Garmendia
0.23, 4 Montoya 0 51. 5. Cubino 0.58, 9.
Knaven 1 38, 73. Hoffman 4.36. 107.
Blqlevens 6 38 Vijfde etappe, Barbastro-
Zaragoza: 1. Nijdam 139 km 3.58.56. 2.
Saitov (Rus) 0.02, 3 Baffi (Ita). 4. Blijle-
vens, 5. Leom (Ita). 21 Hoffman. 22 Kna
ven Eindklassement: 1 Escartin
21.47.37. 2.'Garmendia 0.41, 3. Cubino
0.57, 4, Indurain 1.08. 5 Montoya 1.17,
22. Nijdam 11.20, 58. Hoffman 24.50,
68. Knaven 35.14, 88. Blijlevens 54.44.
Hannuit (Bel). Profkoers: 1. Eeckhout (Bel)
170 km 3.58.00, 2. De Meester (Bel), 3.
Van den Akker, 4 Dekker, 5. Rosselle
(Bel), 9, Verhoeven, 114 Boogerd, 18.
Van Steen, 23. Akkermans 1.00.
Amateurs
Teleflex-Tour, vijfde etappe. Valkenburg-
Hervé: 1. Gosink (Coevorden) 171 km
4.27.29, 2 De Koning (Zwarte Waal)
0.35, 3. Van der Steen (Hooglanderveen)
0.37, 4. Van Orsouw (Berghem) 1.19. 5.
De Louw (Oss) 1.20. Zesde' etappe Kerkra-
de-Helden: Van de Broek (Veghel) 118
km 3 07.49, 2 Poppe (Bel), 3. Sidorenko
(WRu) 0 02, 4. Van der Steen, 5. Van Dijk
(Boekei) 0.06 Zevende etappe, individue
le tijdrit, Meijel-Helden: 1. Van Elven 23
km 29 44,27, 2. Schrüff 0,19, 3. Van Dijk
0.09, 4. Pasquino (Geleen) 0 13, 5. Rum-
sas (Lit). Achtste etappe, Helden-Schijn-
del: 1. De Leeuw (Ermelo) 163,8 km
3.37.01, 2. Gilsing, 3. Compas, 4. Van
Dijk, 5. Eilander (Apeldoorn) Eindklasse
ment: 1 Gosink 22.50.24, 2. De Louw
1 14, 3. Boven 2.01, 4 Van der Steen
3 47. 5. De Koning 5 10
Manchester, baanwedstrijden, 1 km met
aflossing: 1 Van Rengen/Nachtergale (Bel)
59,661 sec., 2. Wingrave/Prince (Eng)
1.00,094, 3. Marco van Bon/Vink
1 00.213 Olympische sprint over 750 m;
1. Frankrijk 47,586 seconden. 2. Neder
land (Van Bon, Denekamp. Vink) 49,923.
Keirin: 1 Sulpice (Fra) 10,89 sec. over de
laatste 200 m, 2. Breton (Fra). 3. Boskem-
per, 4. Denekamp
IJSHOCKEY
Bratislava. WK B-landen: Nederland-Groot-
Brittannië 2-3 (1-1 1-0 0-2). Nederland-
Japan 4-3 (2-1 0-1 2-1), Slowakije-Polen
10-0 (3-0 2-0 5-0), Japan-Roemenië 8-2
(2-1 3-1 3-0), Letland-Denemarken 9-2
(2-0 4-0 3-2), Polen-Roemenië 6-3 (1-2 1 -
0 4-1), Slowakije-Letland 4-3 (0-1 2-1 2-
1), Denemarken-Groot-Brittannië 9-2 (2-0
4-0 3-2). Stand: 1 Slowakije 4-8 (30-0),
2. Letland 4-6 (36-8), 3. Polen 4-6 (17-
15). 4 Denemarken 4 4 (17-15), 5. Japan
4-2 (15-20), 6 Groot-Brittannië 4-2 (8-
20). 7, Nederland 4-2 (8-20), 8. Roeme
mè 4-2 (8-32)
HOOFDKLASSE: Coret-Zwarte Wolf 3-4.
Eigeman-Roac '79 Eigeman met opgeko
men. TAW-Jong Boys 7-2
Bram's Sn. 17-28 Mieloo 16-15
Zvv Lisse 17-24 JongBoys 18-14
Roac'79 16-19 E.geman 17 13
WallySp. 17-19 Coret 17-11
Zw Wolf 18-17 TAVV 17-8
ZEILEN
Palma de Mallorca, Internationale wedstrij
den, mistral, vrouwen, twaalfde race: 1 De
Vries, 2. Casas (Spa), 3. Vaz (Spa). Eind
stand: 1De Vries 11,2. Casas 35, 3. Vaz
40 Mannen, twaalfde race: 1 Manchel
(Spa), 2 Azier (Spa), 3. Kovolskie (Pol), 6.
Van Geemen. 8 Koops, 9. Versteegen.
Eindstand: 1 Manchel 29, 2 Azier 30. 3.
Rossello (Spa) 38, 5 Van Geemen 58. 7
Koops 89. 10. Versteegen 115.
Europe, vrouwen, eindstand na negen ra
ces: 1Via du Fresne (Spa) 21 ptn, 2. Mon-
tilla (Spa) 21,3. Garriga (Spa) 43. 4. Fok-
ke 44 De slotwedstrijden van zaterdag gin
gen door de weersomstandigheden niet
SPORT OP TV
dinsdag
15.00-17.00 EURO: Speedworld: auto- en mi
tosportmagazine.
16 20-16.30 Did 3: Sport im Westen
17 00-18.00 EURO: Atletiek: magazine.
17.00-19.00 BBC 2: Snooker: WK in Shef
field.
18.00-19.30 EURO: Eurogoals: overzicht Eu
ropese voetbalcompetities
18.25-20.25 Did 1. Sport Extra returnwed
strijd in de halve finales van het UEFA-Cup-
nParm
ZAALVOETBAL
EERSTE DIVISIE: Bax-BSV 9-4, Vermeu
len Boys-de Stal 5-5, Citadel-Spatje 8-3,
Succes-'t Gat 5-3, Hovocubo-Eteha 5-4
Eteha degradeert naar de tweede divisie.
Succes 20-34 Vermeul. B. 20-19
Bax 20-28 BSV 20-16
deStal 20-26 Citadel 20-9
't Gat 20-25 DeVisscher 20-8
't Spatje 20-23 Eteha 20-7
Hovocubo 20-23
TWEEDE DIVISIE: ZVVL-McDonald's 3-6,
McDonald's kampioen en promoveert naar
de eerste divisie Sleutels-ZOB 11-4, Ro-
zet-HMSH 8-6, Hermes-vd Cammen 7-3,
FC Tybex-Mallon 3-7, Rott Stud.-Kawin 5-
0. ZOB en Mallon degraderen naar de afde
ling.
McDonald's 22-36 ZWL 22-19
Sleutels 22-35 FC Tybex 22-18
Rozet 22-29 Kawin 22-18
Vd Cammen 22-26 Rott. Stud. 22-16
Hermes DVS ZOB 22-12
HMSH 22 20 Mallon 22-11
18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal.
18.45-19.10RTL+: Sport,
19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws.
19,30-20.00 BRT 1 Sport.
20.00-22.00 EURO: Motoren: auto- en motc
sport magazine.
20.55-22.50 RTL 5. Sport: Europacup Voet
bal: Borussia Dortmund-Juventus
21.00-21.30 BBC 1A Question of Sport:
e Koeien,
m jen.
22 00-23.00 EURO: Boksen WBC vederge
wicht, voorronde.
22.02-22 48 Ned 1 De tijd staat even stil
programma over de mensen achter een histor
sche gebeurtenis. Vandaag: De boycot van he
WK Voetbal 1978 in Argentinië
22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal.
22.30-23.30 BBC 2 Snooker: WK in Shef-
23.00-01.00 EURO; Voetbal: UEFA-Cup, ha
23.30-00.00 RTL 4: Sport.
00.15-01.00 BBC 2: Snooker: WK in Shef-
00.25-00.30 RTL Champions League: voet
balmagazine.
01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws.
WOENSDAG
05.45-06.00 Did 1Morgenmagazin Sport ex-
09.30-10.30 EURO Atletiek: magazine
10.30-12.00 EURO: Kunstrijden op de
schaats: Amerikaanse kampioenschappen.
12.00-14.00 EURO: Voetbal: UEFA-Cup, hal
ve finales.
14.00-16.00 EURO: Motoren; auto- en moton-
sportmagazine.
GORINCHEM ANP
Zijn snor hing op half zeven.
Met een lang gezicht verwerkte
Meindert van Veen, basketbal-
coach van Den Helder, de roya
le verliespartij tegen Goba, za
terdag in Gorinchem: 93-79.
Het was de eerste nederlaag
voor zijn ploeg na een fraaie
reeks van 25 overwinningen en
tevens de eerste teloorgang in
de finale van de strijd om het
Nederlands kampioenschap.
Vanavond volgt in de kop van
Noord-Holland het vijfde en
mogelijk laatste duel in de best-
of-seven serie. Het nog altijd fa
voriete Den Helder leidt met 3-
1.
Van Veen voelde zich na af
loop van de boeiende twee
kamp eenzaam en verlaten. ,,Ik
heb de indruk dat iedereen blij
is met deze uitslag, behalve ik",
mokte de gedreven trainer.
„Natuurlijk, een extra wedstrijd
betekent nieuwe inkomsten en
een leuke feestavond voor ons
publiek, maar daar heb ik alle
maal geen boodschap aan. Ik
was heel graag hier al kampioen
geworden. Dan hadden we de
Paasdagen gezellig en ontspan
nen kunnen doorbrengen. Maar
super-teleurgesteld ben ik nu
ook weer niet. Twee weken ge
leden had ik voor een tussen
stand van 3-1 getekend."
Van Veen, die al geruime tijd
wacht op een gesprek met het
Helderse bestuur over zijn na
bije toekomst, verdacht onbe
wust zijn spelers van een beetje
„sabotage". Hij zei: „Alleen al
het aantal gemiste strafworpen
was bij ons ontelbaar. Een
schotpercentage van amper 43
procent zegt eigenlijk voldoen
de. Dit was kennelijk niet de
omgeving waarin we kampioen
wilden worden."
Die opmerking vergde een
nadere uitleg. „We hebben niet
gespeeld naar onze mogelijkhe
den. Zowel aanvallend als ver
dedigend waren we gemak
zuchtig en te veel op de indivi
duele toer. Vooral Rolf Franke
speelde zijn eigen wedstrijd. Hij
liet anderen niet beter functio
neren. Aan zijn 22 punten hecht
ik derhalve weinig waarde."
Complot
Volgens de welbespraakte Van
Veen behoorden de scheids
rechters Leegwater en Faassen
tot het „complot" dat op paas
zaterdag tegen Den Fielder was
gevormd. „Het leek wel of ze
opdracht hadden om de finale
spannend te houden", bromde
hij. „Elk twijfelgeval viel in hot
voordeel van Goba uit. Deze
mannen kunnen dit niveau ge
woon niet aan. Nee, laat ik het
anders formuleren. Deze
scheidsrechters hebben gedaan
wat ze kunnen. Dat geldt in de
ze wedstrijd tevens voor mijn
spelers. En dat was niks..."
Opnieuw zonder het zelf te
beseffen, deelde Van Veen ook
aan zichzelf nog een klein bre
vet van onvermogen uit. „Voor
af dacht ik: 'ik stuur ze dit keer
zonder al te veel instructies de
vloer op, want het komt toch
wel goed.' Mooi niet. De ploeg
is minder ver dan ik vermoed
de. Er ligt nog genoeg werk op
mij te wachten. Vooral het spe
len onder grote druk levert ken
nelijk problemen op."
ROTTERDAM GPD
Niet alle gele kaarten moeten
vanaf volgend seizoen in het
amateurvoetbal als een vol
waardige registratie tellen.
Overtredingen die leiden tot
spelbederf moeten tellen voor
een halve registratie. Dat is de
belangrijkste aanbeveling van
een werkgroep van de KNVB.
Het bestuur amateurvoetbal
heeft het totale pakket voorstel
len van de commissie integraal
overgenomen en zal deze voor
leggen aan de algemene verga
dering, begin juni.
Voorts vindt de werkgroep dat
in de toekomst de scheidsrech
ter zelf het wedstrijdformulier
moet opsturen naar de KNVB.
Te vaak houden clubs deze te
lang achter. Op deze wijze kun
nen eventuele snelle schorsin
gen voor belangrijke wedstrij
den worden ontlopen.
Govert van der Borden, voor
zitter van de scheidsrechtersor-
ganisatie COV5, is niet gelukkig
met de voorstellen. „Allereerst is
er met ons niet overlegd. Daar
naast vind ik het niet verant
woord dat de scheidsrechter
nog meer een administrateur
wordt."
SHANGHAIRTR
Chinese familieleger van Ma' en nog een aantal
details wilden checken. De opnamen voor de se
rie zijn in november begonnen, na goedkeuring
van de overheid.
Ma's familieleger viel in december uiteen door
dat de belangrijkste loopsters deserteerden. De
onmenselijke trainingsmethoden en de inhalig
heid van Ma, al jaren even befaamd als omstre
den. waren de redenen. Dopinggeruchten waren
nooit van de lucht. De ingrediënten voor een
soapserie lagen voor het opscheppen, wat de po
pulaire pers al geruime lijd gretig deed.
Chinese sportofficials hebben op het laatste mo
ment de TV-serie over het wel en wee van de
groep atletes van trainer Ma Junren tegengehou
den. Miljoenen kijkers stemden volgens het dag-
blad Wen Hui vorige week vergeefs af op 'Central
Television', de maker van de 'soap', die acht afle
veringen telt.
Vertegenwoordigers van het ministerie van
sportzaken gelastten echter uitstel van de uitzen
ding omdat ze bezwaar hadden tegen de titel 'Het
SINGAPORE SID
De voetbalbond van Maleisië
heeft in totaal 58 spelers wegens
corruptie voor één tot vier jaar
geschorst. In samenwerking
met bookmakers hebben de
spelers de uitslagen van wed
strijden gemanipuleerd.
Volgens een betrokken speler
is ongeveer 25.000 gulden per
doelpunt uitbetaald. Sedert au
gustus van hei afgelopen jaar
zijn talrijke personen die be
trokken waren bij het omko
pingsschandaal in de gevange
nis terecht gekomen. In totaal
tachtig spelers van alle zestien
betrokken clubs in de eerste di
visie hebben kortere of langere
tijd gevangen gezeten.
Verder zijn 22 personen, spe
lers en trainers, voor drie jaar
naar een ver van de beschaving
gelegen onherbergzaam gebied
verbannen. Zij mogen dat zon
der toestemming van de politie
niet verlaten.