Leidsch Dagblad Bouwvakkers weer aan het werk VLAG Uiï! Onwillige honden in Leidse Pieterskerk lechte weersverwachting oudt toeristen niet tegen r2.29 Beenbreuk na knuffelpartij GOED NIEUWS JSDAG 18 APRIL 1995 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 40751 LOSSE NUMMERS ƒ1,65 (iginkomen Minister Melkert van sociale zaken wil een elijk basisinkomen, het ginkomen, dat lager dan de bijstand. otterdamse ID bracht ugs op straat »lem allard besse de Criminele Inlichtingen- ist (CID) Kennemerland, ir de CID en het openbaar isterie in Rotterdam zijn intwoordelijk voor het op de lerlandse markt brengen van grote lading softdrugs. Dit is eurd bij een onderzoek naar Rotterdamse drugsbende, i een artikel in Het Parool afgelopen zaterdag werd feerd dat onder regie van de rlemse CID, net als ten tijde de IRT-zaak, een informant oegestaan zo'n 40.000 kilo drugs het land binnen te ikkelen. De korpsleiding van jolitie Kennemerland wilde i commentaar op het artikel n. ilgens bronnen van deze it is de omstreden werkme- de sinds de IRT-affaire niet ia* ir door de Haarlemse CID ruikt. Wel is vorig jaar door e rechercheurs van de CID- nemerland een informant de Rotterdamse politie aan- öden. Deze informant is in racht van het openbaar mi- ve erie en de CID in Rotterdam vo rde twee Haarlemse recher- urs 'gerund'. De CID'ers uit nemerland werkten in dit rzoek dus onder een 'Rot- amse' paraplu, iet kader van de Rotterdam- iaak zou 20.000 kilo drugs in 3ag zijn genomen. De andere t, met een straatwaarde van miljoen gulden, zou in het linele circuit zijn verdwe- Bovendien zou er bij dit erzoek vijf miljoen gulden kwijtgeraakt. De rijksre- rche heeft daarom een on- toek ingesteld, dat losstaat een 'breed en diepgaand erzoek' dat de rijksrecher- ruim een week geleden in de naar de CID Kennemer- a* 1. De CID in Haarlem is het h dopen jaar al meerdere ma- onderwerp van onderzoek bedeest voor de rijksrecherche. verschenen in de media di- ;e aantijgingen jegens een rmalige Haarlemse CID- f. Tot op heden bleken alle chuldigingen ongegrond. Arno Hintjens q Arno Hintjes, die I J niet meer weg te denken is uit de Europese rockcultuur, staat weer op de Nederlandse podia. -X. - *-» leiden Onwillige honden maakten het de Noordwijkse fotograaf Frank Dorren zaterdag knap lastig. De veertig Duitse herders hadden weinig zin om enkele uren bewegingsloos op de vloer van de Leidse Pieterskerk te zitten. Als gezelschap van een paar piepkleine ballerinaatjes. Dorrens opzet was om een sfeervolle plaat te schieten, maar dat ging niet van een leien dakje. Pagina 13: Honden onwillige modellen. foto loekzuyderduin Ruiten slagerij en vishandel aan diggelen leiden herman joustra Opnieuw is de ruit van een sla gerij in Leiden ingegooid door onbekenden, die zich afficheren als 'dierenbevrijders'. Dit keer was slager R. Verberg aan de Herenstraat het slachtoffer. Ook de winkelruit van vishandel Schaap, eveneens aan de He renstraat, moest het ontgelden. Bovendien werd de zaak van Paul van Egmond (leer, lammy en bont) aan de Nieuwe Rijn voor de tweede keer in korte tijd met rode verf besmeurd. Alle vernielingen hebben waar schijnlijk zondagnacht plaatsge had. De daders stuurden een brief aan deze krant waarin tekst en uitleg wordt gegeven over de acties. Na het vernielen van de winkelruit van de Witte Prijzen- slager aan de Korevaarstraat, vorige week, was dat ook het ge val. De schrijvers noemen het onaanvaardbaar dat proefdie ren worden gebruikt voor de wetenschap. Ook het dragen van bont en het eten van vlees is in hun ogen verwerpelijk. Vol gens het schrijven zou ook bij een slagerij aan de Doezastraat een ruit zijn ingegooid, maar de enige slager in die straat heeft geen schade opgelopen. Bonden en werkgevers bereiken akkoord na 26 uur onderhandelen j'n 'recteur Duinrell klaagt bij KNMI lenstreek roza v De 36.000 bouwvakkers die de afgelopen weken actie hebben gevoerd voor een betere collectieve arbeidsovereenkomst zijn vanmorgen massaal weer aan het werk gegaan. Dat heeft het actiecentrum van de bouwbonden van FNV en CNV en vakvereniging Het Zwarte Corps laten weten. Gisteren werd een akkoord over de CAO bereikt. De 12.000 stukadoors staken nog door. Het CAO-conflict voor hun branche zit nog muurvast. woerden/odijk anp Volgens een woordvoerder heb ben de bouwvakkers op hon derden bouwplaatsen positief gereageerd op het akkoord. Bij het actiecentrum komen ook maar weinig vragen binnen over de overeenkomst. De bouwplaatsen werden vanmor gen bezocht door kaderleden en bestuurders, die de arbeiders nader informeerden over het akkoord. Belangrijk in het principe-ak koord, waarover dit weekeinde nog 26 uur werd onderhandeld, is dat werkgevers en vakbonden overeenstemming hebben be reikt over de totale loonkosten stijging in de komende twee jaar en over een ombouw van de VUT-regeling. Die twee pun ten hebben de afgelopen weken steeds een akkoord in de weg gestaan. De loonkosten stijgen in to taal met 5,8 procent. Dat is 0,3 procent meer dan wat de werk gevers tot enkele dagen geleden verantwoord vonden. De lonen gaan in die twee jaar met circa 4,25 procent omhoog. Daarvan is 3,75 procent voor de prijs compensatie. Reëel gaan de lo nen begin volgend jaar met 0,5 procent omhoog. De VUT-rege ling wordt in vijf jaar afge bouwd. Het komend jaar veran dert er nog niets en kunnen werknemers vanaf 57 jaar ge woon van de regeling gebruik maken. De actie in de bouw heeft in m /gpd slechte weersverwachtingen [g3r het paasweekeinde heb- geen invloed gehad op de tenlandse belangstelling Nederland. Niet minder 875.000 buitenlandse toe- en trotseerden de voorspel- in over regen en kou. De Y( ukenhof in Lisse trok 100.000 toekers, Duinrell in Wasse- g ar telde 30.000 bezoekers, wijl ook de kustplaatsen lordwijk en Katwijk bomvol it toeristen zaten. 'olgens Keukenhof-directeur Koster zijn de 100.000 bezoe- s tegen 40.000 in 1994 Jf)ral te danken aan de veel la- vallende paasdagen. „Ook weer was veel beter dan was Ijfcrspeld." )uinrell-directeur H. van ylen Van Nijevelt is ook te- iden over Pasen. In totaal Sfamen 30.000 bezoekers naar attractiepark tegen 28.000 'd|rig jaar. „Een deel daarvan is danken aan het uitgebreide jl cibad dat vorig voorjaar nog niet open was." De Duinrell-di- recteur heeft overigens bij het KNMI geklaagd over de weers voorspellingen. „We hebben een apart kustweerbéricht no dig. Er werd rotweer voorspeld, maar op eerste paasdag hebben we twee keer drie minuten een spatje regen gehad. Met een be tere voorspelling was het onge twijfeld nog drukker geweest." Ook de Noordwijkse VW-di- recteur H. Broekmeulen kijkt te vreden terug op het paasweek einde. „Het-is zeer druk ge weest. De hotels en pensions waren goed bezet." Broekmeu len noemt het een geluk dat het weer tijdens de aanloop tot de paasdagen goed is geweest. „Een hoop mensen gaan dan op de bonnefooi naar de kust, in de hoop dat het weer redelijk zal blijven." Verkeersongelukken hebben in het paasweekeinde aan zeker acht mensen het leven gekost. Zeker zestien mensen raakten gewond. Met het drukkere ver keer als gevolg van de stroom toeristen hadden die ongevallen niets te maken. "V 7? ft naak m\M Nettowinsten stegen in '94 met 28 procent Speciaal voor kamperend Nederland. Win nu één van de 150 Frttfttime-tenten A&P wordt kamperen pas echt goed nieuws! elke dag goed nieuws amsterdam gpd De nettowinsten van bedrijven die aan de Amsterdamse effec tenbeurs genoteerd staan, zijn vorig jaar met gemiddeld 28 ^de'Sln^e^ddeNnog Nederiandse driekleur, Vlag uit voor de ze unieke aanbie ding, zo vlak voor Koninginnedag en 50 jaar bevrlj- met 5 procent. Dat blijkt uit een onderzoek van Het Financieele Dagblad onder 133 bedrijven. De omzet van de bedrijven steeg in 1994 met 'slechts' 4 procent. Bedrijven hebben de sterke winststijging vooral te danken' aan het terugdringen van de kosten. Op de effecten beurs daalden de aandelenkoer sen vorig jaar gemiddeld met 3 procent. In 1993 stegen de beurskoersen juist met gemid deld 41 procent. voor maar fl. 7.50, bij drie zakken Duyvisnootjes, naar keuze. Duyvis tijgemoten, sate/kerry, zak 300 gram ,2 Duyvis pinda's, gezouten, zak 350 gram totaal vijf weken geduurd. De bonden hebben in totaal voor circa vijftig miljoen gulden aan stakingsuitkeringen uitgegeven. De bouwwerkgevers spreken van een schade van ongeveer driehonderd miljoen gulden. De bouwstaking was de grootste in de na-oorlogse vakbondsge schiedenis. Pagina 2: Bonden en werkge vers moeten veel uitleggen. Levenslang voor hoofdverdachte van AH-overval arnhem gpd De rechtbank in Arnhem heeft vanmorgen de 28-jarige hoofd verdachte van de overval op een filiaal van Albert Heijn in Oos terbeek veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. Een rap port van het Pieter Baan Cen trum, waarin de man niet ge heel toerekeningsvatbaar wordt verklaard, is terzijde geschoven. De rechtbank acht bewezen dat de Bussummer in mei 1990 in het AH-filiaal de schoten heeft gelost, die twee mensen het leven kostten en één per soon levensgevaarlijk verwond de. De officier van justitie eiste twee weken geleden een gevan genisstraf van twintig jaar met TBS. Hij vond toen eigenlijk dat een levenslange gevangenisstraf meer op zijn plaats was, maar hield bij zijn eis rekening met het rapport van het Pieter Baan Centrum. Tegenover zijn onder zoekers had de verdachte ver klaard dat hij dacht God te zijn. HET WOORD IS AAN Monika van Paemel Voor verliefden is de wereld een grote wei vol lentebloemen... VANDAAG Binnenland - Buitenland Cultuur Feiten en meningen Programma's Religie - Sport HET WEER Verwachting van het KNMI tot morgenavond Fris, weinig wind Half tot zwaar bewolkt en mogelijk een bui In de avond in het oosten van het land regen. Minimumtem peratuur omstreeks 3, middagtem- peratuur ongeveer 9 graden. Wei nig wind, kracht 3 of minder EUROPACUP OP TV 18.25-20.25 Did 1 Sport Extra: return wedstrijd m de halve finales van het UEFA Cuptoernooi tussen Parma en Bayer Leverkusen. 20.55-22.50 RTL 5 Sport: Europacup Voetbal; Borussia Dortmund-Juventus. 23.00-01.00 EURO Voetbal: UEFA Cup, halve finales. Turken willen bescherming van Nederland gorinchem anp Enkele duizenden Turken gaan komende zondag in Den Haag de regering om bescherming vragen. Zij willen dat het kabi net hen beschouwt als een min derheid in Nederland en niet als „verlengstuk van de situatie in Turkije". Zij zijn zeer ongerust. Op een vergadering van de Nederlands Turkse Cultuur en Sport Federatie in Gorinchem bleek dat de spanningen hoog zijn opgelopen als gevolg van de recente aanslagen in Duitsland en Nederland en de oprich tingsvergadering (in Den Haag) van het Koerdisch parlement- in-ballingschap. Er heerst angst, aldus een getuige. De Turken begrijpen niets van Nederland. „Dat haalt de problemen in huis. Ineens is alles onderstebo ven. Zo'n onoverzichtelijke situ atie kan tot provocaties leiden door allerhande stromingen." Dit weekeinde werd getracht brand te stichten in een Turkse moskee in Utrecht. De schade bleef beperkt tot een geblakerde buitenmuur. In Amsterdam werd een brandbom geplaatst tegen de deur van de Turkse United Garantee Bank. Er ont stond volgens de politie lichte brandschade. De politie heeft nog geen idee van de daders van de recente aanslagen op de moskee in Hengelo, op een winkel in Rot terdam en op de moskee in Utrecht. klarenbeek gpd PROEFABONNEMENT 4 WEKEN VOOR MAAR F 13,85. Bij drie pakken naar keuze: Nederlandse vlag. -7 cf\ 100x 150 cm /.OU Duyvis knabbelnoten, Oriental. Provencaal aroro of Mexicano oen zak 250 gram .23? d.X)\) _32r2.99 DezeweekajleenJ^ Het juichen na een doelpunt le verde dit weekeinde de maak ster van de goal een beenbreuk op. Nadat ze haar ploeg HHC in de wedstrijd tegen Klarenbeek (in de promotieklasse C van de KNVB) op 1-0 zette, werd Jeani- ne Willemsen bedolven onder haar ploeggenoten. Het vreug- degehuil werd al snel overstemd door jammerklachten van pijn. Jeanine was zo gemangeld dat zij per ambulance naar het ziekenhuis in Apeldoorn moest worden gebracht. Daar werd een kuitbeenbreuk geconsta teerd. Overigens won Klaren beek, dat eerder al kampioen 'werd, de wedstrijd met 4-1. Nr. bank/giro: I Handtekening:. n envelop, zonder postzegel. OF BEL 071-12 80 30 maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 1