üjnsburg: dramatisch 'Juick Boys snel klaar in Lisse Iwart Wit '28 en ARC zijn geen vrienden voor het leven RCL schudt derdeklasser Voorschoten van zich af Sport TRAINER Noordwijk in kwartfinale van LD-Cup L ISDAG 18 APRIL 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464, PLV.-CHEF R08 ONDERWATER. 071-356463 HEN AAN DEN RUN T-JAN ONVLEE inden voor het leven zullen D en Zwart Wit '28 voorlopig niet worden. Zaterdag bleek Sportpark Zegersloot zelfs de Fe Iracht 'vrienden voor heel te veel gevraagd. In de be- pgjurskamer van de Racing ging aanzienlijk minder amicaal dan gebruikelijk, op het veld den de emoties vooral na hoog op en na afloop van met 1-0 door ARC gewon- duel bleek de kleedkamer- irvan de Rotterdamse gasten voetbalstorm niet te hebben rleefd. ersejlet duel tussen ARC en Zwart '28 heette op voorhand al laden' te zijn. De uitbeurt in Oos terdam had eerder dit sei- ;n immers in de vorm van look al kapot getrapte kleed kamerdeur en een nog altijd aangevochten schorsing (we gens 'racistisch taalgebruik') van twee maanden voor Frank Bloemheuvel een uiterst verve lend staartje gekregen. En beide partijen bleken zich dat zater dag op alle niveaus nog te kun nen herinneren. In de eerste helft viel het alle maal nog wel mee. Goed, de strijd was fel, Zwart Wits aan voerder Leo Vosselman en Ri chard de Vlaming deden niet aardig tegen elkaar en vooral aan Rotterdamse zijde werd bij menig kopduel het ellebogen werk niet geschuwd; maar ex treem grof ging het er in Alphen niet aan toe. Daarbij betrof het zaterdag wel degelijk een wed strijd tussen twee ploegen die nog geen zekerheid hebben over nog een jaar eerste klasse en dat is een gegeven dat een vriendschappelijk potje voetbal ook bepaald niet in de hand werkt. Onvriendelijk Na de pauze werd het in het veld zelfs ronduit onvriendelijk. De irritatie groeide allerwègen en halverwege dat deel leek het even echt uit de hand te gaan lopen toen Brian Witteling van Zwart Wit het met vriend en vooral vijand aan de stok kreeg. Trainer Berry Janse wisselde de speler die eerder in Rotterdam een hoofdrol vertolkte onmid dellijk in, maar legde de schuld na afloop niet bij zijn gekleurde puntspeler. ,,Het was weer ver schrikkelijk wat hij vandaag naar zijn hoofd heeft gehad", liet Janse later kortaf weten. Collega Alberts had daar zo zijn eigen gedachten over: „Na wat ik vandaag heb gezien en ge hoord, kan ik me voorstellen dat het in Rotterdam uit de hand is gelopen." Alberts wees de be schuldigende vinger duidelijk niet naar zijn eigen team, zoals ook verdediger Walter van der Weiden dat niet deed: „Vooral die donkere jongens hebben ons de hele wedstrijd uitgepro beerd. We zijn gelukkig verstan dig met die provocaties omge sprongen." Er werd zaterdag in Alphen aan den Rijn natuurlijk ook ge voetbald. En de ploegen deden dat zoals aan de hand van de ranglijst mocht worden ver wacht. Vooral de inderdaad la ger genoteerde Alphense thuis club bakte er maar weinig van. Nu mocht dat ook amper van de Racing worden verwacht. In terim-trainer Dick Alberts miste door blessures en schorsingen zo maar zeven spelers en zag vlak voor aanvang van het duel ook vaste doelman Marco Wins nog eens geblesseerd afhaken. En omdat je 'met modder geen bier kunt maken', koos Alberts derhalve maar voor een systeem waarin hard werken en verdedi gen de toverwoorden vormden. Ruud Bos mocht zich als enige Alphenaar wel in de spits op houden, maar verder dienden alle spelers van de thuisclub bij balverlies de nodige verdedi gende taken te verrichten. Tweede spits Richard de Vlaming fungeerde in balbezit-situaties als tweede spits en dat bleek een goede greep van Alberts. Het was im mers De Vlaming die in de der tiende minuut de ruimte indook en daar door Paul Dijkman schitterend werd gevonden. De Vlaming verlengde de bal met het hoofd, daarmee doelman Hans Eggelmeyer tot een vol strekt kansloze goalie degrade rend. Een waardevol doelpunt, vooral omdat ARC zaterdag ver der nauwelijks nog dreigend voor het doel van Zwart Wit '28 verscheen. Bos kreeg nog een mogelijkheid die hij niet geheel op waarde schatte, maar daar mee had ARC het ook wel ge had. Het steeds nadrukkelijker aandringende Zwart Wit '28 zwom overigens ook niet in de doelrijpe mogelijkheden. Het geen niet wegneemt dat Danny van der Krogt met een fraai aangesneden vrije trap dicht bij de gelijkmaker was en dat een lob van Manuel Monteiro op de lat boven betrouwbare Sander Pieterse belandde. De nul bleef echter op het scorebord staan, waardoor het 'met het hart spelende' (Alberts) ARC zich nu drie punten verwij derd weet van de derde plaats van onderen. Een ontwikkeling die -sommige Racing-mensen niet alleen van weer een jaar eerste klassevoetbal doet dro men, maar ook van een rondje betaald bekervoetbal om de Amstel Cup. Met acht punten uit vijf wedstrijden doet ARC het immers uitstekend in de strijd om de vierde periode. Alberts behoort overtuigend niet tot die mensen. „Het enige waarmee ARC nu bezig is, is proberen te overleven. Wie aan een periodetitel denkt, is niet goed bij z'n hoofd." ARC: Pieterse; Van der Weiden. Kos ter. Lammers. Hoogendoorn, Van Mar selaar (Kooy): Dijkman. Van der Meer. Van der Mist; De Maming. Bos '.elzwarten delen op valreep met Marken D. iff ia! tiner Rob Kiebert had zaterdagmiddag heel veel zin 3ia; i zijn ploeg voor de tweede keer dit seizoen verbaal !t de grond gelijk te maken. De oefenmeester was boos bijzonder teleurgesteld in Rijnsburgse Boys. Kiebert viel na enig denkwerk niet in herhalingen, maar hij iest zich inhouden om geen 'verkeerde' uitspraken te Wellicht dat de op de valreep binnengesleepte 1-1 i- ;en mede-degradatiekandidaat Marken daar debet aan 57 BBURG ROB ONDERWATER e'e'n minuut voor tijd door jonond Buis gescoorde treffer ld Rijnsburgse Boys een punt g van de onderste twee plaat- qM. Maar afgaande op het spel Ap zaterdag kan het niet lang j er duren dat de geelzwarten ~n alen naar de posities die ghtstreekse degradatie naar en speelt een promotie/de- j datiewedstrijd tegen een sseperiodekampioen van de lede klasse. )e toch al niet verwende ïsburgse toeschouwers ke- zaterdag hun ogen uit: het dus kennelijk no'g slechter hun Boys. En wat erger in de eerste helft waren de nnen te beroerd om een stap verzetten. Van een ploeg in -i buurt van de rode lantaarn is rklust toch wel het minste g® t je als toeschouwer kunt ver- m chten. Op de bank keek het ^emanschap Kiebert/ Kurver/ is! ivan radeloos en machtejoos Kiebert: „De begeleiding stopt er verschrikkelijk veel energie in. Maar onze invloed houdt op zaterdagmiddag drie uur op. Dan moeten die gasten het zelf doen. Als je dan zo'n eerste helft tegen Marken ziet, is dat echt ongelooflijk."" De trainerstroika dacht na de thuiswinst tegen Noordwijk twee weken terug het lek einde lijk boven te hebben, maar de 2- 0 zege blijkt een uitzondering. Vorige week was Rijnsburg machteloos tegen Quick Boys. Op Nieuw Zuid toonden de geelzwarten nog enige inzet, daar was tegen Marken nauwe lijks sprake van. Spelers foeter den op elkaar en op de bank in plaats van de strijd aan te gaan met de tegenstander. Kiebert: „Als opdrachten niet uitgevoerd worden, zeg ik daar wat van." Het gevolg waren aanvaringen van Peter van Duyn en Robbert de Ruiter, die na zijn wissel in de tweede helft zichtbaar zijn ongenoegen uitte. Richard Hoogervorst, de ver dediger die wordt geteisterd door een serie blessures, is van EERSTE KLASSE A SHO-Volendam 1-3 (0-0) 68. Bank 0-1. 83 Bank 0-2. 86 Kes 0-3. 88 Altena 1- 3. Scheidsrechter Kuipers Toeschouwers: 250 Gele kaarten: Batenburg (SHO). Spijkenisse-Scheveningen 1-1 (1-1). 30. Bot 1 0. 31. De Jager 1-1. Scheidsrechter. Stolze Toeschouwers: 750. Gele kaarten Kunst (Spi|kenisse), De Jager (Schevenin gen). Barendrecht-Heerjansdam 0-1 (0-1). 15. Stolk 0-1. Scheidsrechter: Don. Toeschou wers: 1300. Gele kaarteniPronk, Houwen- di|k (Barendrecht), Verhoeve (Heerjans- ken). ARC-ZwartWit '28 1-0 (1-0) 13. De Vla ming 1-0 Scheidsrechter. Bruynooge. Toe schouwers. 700. Gele kaarten: Van der Vlist, Koster (ARC), De Jong. Trputac (Zwart Wit'28). Katwijk-FC Lisse 2-2 (1-0). 3. Roodakkers 1-0. 59. Iliohan 1-1, 76. De Ridder 2-1, 90. Opdam 2-2. Scheidsrechter: Harinck. Toeschouwers: 2000. Geel: Polman (FC Lisse). Katwi|k 22 17 5 0 39 69 -25 Quick Boys 22 13 7 2 33 59 -29 FC Lisse 22 13 5 4 31 60 - 28 Scheven. 22 6 10 6 22 45 -44 Heeiiansd. 22 10 2 10 22 35 - 42 Zwart W28 22 8 5 9 21 30-39 Spi|keniss 22 7 7 8 21 31 41 Noordwijk 22 6 8 8 20 40 37 Barendf 22 6 7 9 19 30 - 34 ARC 22 7 5 10 19 35 - 47 Marken 22 5 8 9 18 24 38 Riinsb B 22 5 6 11 16 33 - 44 Volendam 22 5 5 12 15 29 - 43 SHO 22 4 4 14 12 29 58 Topscorers 1 Zwaan (Katwijk) 19.2 Bloem (Noord- wijk) 18.3. De Ridder (Katwi|k) 16. 4 Ens (FC Lisse) 15. 5. Krult (Quick Boys) 15 6 Ron de Jager (Scheveningen) 14, 7 Rbn (Q B Altena (SHO) 10 8 Van Oriel (Rijnsburgse Boys), Bos (ARC) Opdam (Lis se) 9, 9 Verhoeven (Heeriansdam), Scheurwater (Noordwi|k), Steenvoorden (Quick B.) Aandewiel (Q.B.), Teerhuis (Marken) 8,10. Langeveld, Van Zeist (Katwijk). Tellier (Scheveningen), Visser (FC Lisse), De Ruiter (Spijkemsse), De Me:a (Marken). Van der Wilde, Vermaas (Barendrecht) Stolk (Heeriansdam) Roodakkers (Katwijk) Iliohan (Lisse) 7. Stand derde periode: Programma 22 april Spijkenisse-SHO. Ba rendrecht-Noordwi|k, ARC-Quick Boys. Rijnsburgse Boys-Volendam, Katwi|k-Sche- veningen, Marken-Heerjansdam, FC Lisse- ZwartWit'28. EERSTE KLASSE B GVW-Achil Veen 0-2, WGZ-Hoek 0-1, Bennekom-Rozenburg 1-0, Capelle-DVS '33 2-2, Kozakken Boys-DOVO 3-2. WHC- Valleivogels2-0, Exelsior-Lunteren 1-0. Kozakken B 22 12 6 4 30 41 24 Actui Veen 22 11 6 5 28 35 -21 Rozenburg 22 9 9 4 27 26 -15 DVS '33 22 9 7 6 25 29 - 32 GWV 22 9 6 7 24 39 -31 Bennekom 22 9 6 7 24 37 -36 Hoek 22 10 3 9 23 36 30 Valleivog 22 6 10 6 22 33 - 28 D0V0 22 7 6 9 20 41 - 32 WHC 22 6 7 9 19 16 23 Lunteren 22 5 9 8 19 16-24 E.celsiorM 22 5 5 11 17 26-42 Capelle 22 3 10 9 16 27 - 37 WGZ 22 3 8 11 14 21 47 EERSTEKLASSEC Flevo Boys-IJsselm.v. 1-2, Broekst B-Oranje N. 4-2, Blauw W'34-HZW 1-0, Spakenburg-Urk 1-3, W0G- ACV 3-4, Elburger SC-Drachsler Boys 1-1, D0SK-Ge- Folkert Wesselius (I) en zijn 'waakhond' uit Marken hebben oog voor de bal. oordeel dat de spelers de schuld bij zichzelf moeten zoeken. „Af gelopen week trainde ik mee. Dan verwacht je dat je achter aan loopt, maar dat is dan niet zo. Dat is te gek voor woorden. Als je zo'n wedstrijd ziet als vandaag zie je er er niemand rondloopt die de ploeg op sleeptouw neemt. Rijnsburg zit te springen om een type Hoogervorst. Het was de bedoeling dat hij zaterdag een paar minuten zou invallen, maar de stand gaf daar geen aanleiding toe. Met Hoogervorst in de ploeg was de thuisploeg vast en zeker niet apatisch be gonnen tegen Marken. „Ze kun nen hier tien trainers aan de kant zetten, maar het zit ge woon in de groep zelf. Ik geloof dat Rijnsburg dit seizoen al der tien keer op achterstand is ge zet. En in zo'n belangrijke wed strijd geen gele kaart krijgen, het zegt genoeg over de instel ling van de spelers." In de eerste helft speelde Rijnsburgse Boys, zonder de ge blesseerde Jeffrey van Driel, dramatisch slecht. Na 10 minu ten stond het 0-1, waar het 0-3 had kunnen zijn. Aanvoerder Dick Heemskerk liet Arnold Teerhuis te veel vrijheid en daardoor was het voor de lepe aanvaller een simpel klusje de steekpass van Erik Teerhuis tot een doelpunt te promoveren. De achterstand verlamde Rijnsburgse Boys. De ploeg was niet in staat om de bal over drie schijven te laten lopen. Van een offensief was dan ook nimmer sprake. De ploeg wekte irritatie met het lamlendig gestuntel. Vlak voor rust kreeg Rijnsburg zowaar een uitstekende kans. Uit een corner kopte Folkert Wesselius de bal voor de voeten van Arjan Heemskerk, die zijn schoen net niet tegen de bal kon krijgen. In de tweede helft speelde Rijnsburg met meer werklust. Het voetballen ging een stukje beter en de ploeg kreeg kansen op de gelijkmaker.Martin den Haan, een van de weinigen die een voldoende scoorde, kreeg twee opgelegde mogelijkheden. Kiebert bracht na een kwartier Steven Faber voor Robbert de Ruiter. Later kwam Robert van Duyn voor verdediger Chiel Ho- vingh. De druk op het doel van de onzekere Eelco Zeinstra (hij sloeg de bal na een ongevaarlij ke bal van Faber tegen de lat) werd groter, maar de kansen vielen aan de andere kant. Lloyd de Meza miste voor een leeg doel. Een minuut voor tijd gebeur de wat niemand meer had ver- foto loek zuyderduin wacht. Uit een scrimmage zette Raymond Buis zijn schoen te gen de bal. Via Zeinstra stuiter de de bal over de lijn: 1-1. Een uiterst belangrijk punt, gezien de overwinning van Volendam bij SHO. Volgende week weer een 'finale' op Middelmors: Rijnsburgse Boys - Volendam. Kiebert smeekt op voorhand om een gemotiveerd en scherp Rijnsburg. „Misschien steek in de kleedkamer in de brand. Dan vlammen ze eindelijk eens in het veld." Rijnsburgse Boys: Schot; Hovingh (Robert van Duyn), Arjan Heemskerk, Vaartjes. Dick Heemskerk; Buis, Den Haan, De Ruiter (Faber); Peter van Duyn, Roos, Wesselius. 22 12 4 6 28 45 35 Ufk 22 11 5 6 27 53 37 Genemuióen 22 10 7 5 27 37 - 23 D0SK 22 9 7 6 25 38 - 30 ElburgerSC 22 8 7 7 23 33 33 Dracht. B. 22 8 6 8 22 34 - 30 Flevo Boys 22 7 6 9 20 38 - 36 Blauw VV34 22 5 10 7 20 28 - 36 W0G 22 5 6 11 16 35 - 48 HZW 22 4 7 11 15 23 - 48 Broekst. B 22 3 5 14 11 20-40 OranieN 22 2 6 14 10 26 - 54 FC Lisse-Quick Boys 0-3 (0-2). 2. Harteveld 0-1, 3 Aandewiel 0-2, 85. Aandewiel 0-3, Scheidsrechter: De Wit. Toeschouwers: 2200. AFDELING LEIDEN Stand nacompelilie periodetitel- 22 april: TAW-Koudekerk (op het terrein van Lugdunum), UVS-MVKV (op het terrein van UVS). o atwijkers in finale tegen hoofdklasser ADO II- iE. WILLEM SPIERDIJK act twee minuten en 46 se.- 'nden had Quick Boys nodig de halve finale in de dis- s ctsbeker tegen FC Lisse te be- 2 ssen. De Katwijkers profiteer- n in de openingsminuten ee keer van de chaos in de rdediging van FC Lisse. De '"idstrijd was na die beginfase speeld, omdat de thuisploeg niet in slaagde om de aan- fp litende treffer te maken. lick Boys heeft zich na de a, erwinning - uiteindelijk werd 3 it 0-3 in Lisse - geplaatst voor Jl finale tegen ADO. Bij winst ogen de Katwijkers gaan strij- n voor een plaatsje in de lan- lijke bekerfinale op Hemel- artsdag in De Kuip. FC Lisse was de teleurstel- ig groot. De club had zich na- ukkelijk een reisje naar Rof- rdam tot doel gesteld, toen de insen in de competitie na een wedstrijden al tot nul aren gedaald. Trainer Mark otte verweet spelers uit zijn ftal na afloop dat zij het juist belangrijke wedstrijden laten weten. Later in de kleedkamer oest vooral linksback Emiel ajer het ontgelden. Hij kreeg de schuld van beide Katwijkse treffers. Wajer maakt een teleurstel lend seizoen door. De verdedi ger was vorig jaar nog 'speler van het jaar' in Lisse, maar speelt nu zonder een greintje zelfvertrouwen. Hij vindt zich zelf een speler die juist sterk in de opbouw is en dat 'spelen in de mandekking' hem eigenlijk niet ligt. Quick Boys profiteerde opti maal van de onzekerheid op de linkerflank in de defensie bij FC Lisse. Eerst speelde Aandewiel zich handig vrij, zijn voorzet kwam bij Marcel Harteveld, die vallend naar de verste hoek kopte: 0-1. Een minuut later snelde Harteveld langs Wajer en stelde hij nu Aandewiel in staat om de 0-2 laag vanaf zes meter van het doel langs Mokveld in te schieten. FC Lisse was aangeslagen door de twee snelle treffers. Van Duyn en Aandewiel heersten op het middenveld en bouwden aan een imponerend overwicht voor Quick Boys. Merkwaardig genoeg leverde dat nauwelijks kansen op. Hans van der Plas was nog het dichtst bij 0-3, maar zijn schitterende omhaal (uit een corner) belandde op de bovenkant van de lat. FC Lisse kreeg eigenlijk de be tere kansen op 1-2. Eerst liep Jelle Visser wel heel erg gemak kelijk langs Van der Plas, maar hij werd vlak voor doel door Tom van der Niet gestuit; de keeper verrichtte zijn beste red ding toen hij onder vuur werd genomen door zijn eigen verde diger Pluimgraaff. Die kreeg de bal uit een voorzet verkeerd op zijn voet, maar Van der Niet tik te de bal uit de bovenhoek. Wotte had toen zijn elftal al gewijzigd. Hij bracht na een half uur Leon van der Zwet in de ploeg en haalde Smakman naar de kant. Visser werd nu linker spits, Iliohan verhuisde van rechtsmidden naar rechtsbuiten en Ras kwam weer op zijn ver trouwde stekkie rechts op het middenveld te spelen. Wotte: „In de opstelling waarin we be gonnen, hebben we de laatste twee duels elf doelpunten ge maakt; Het was dus logisch dat die ploeg werd gehandhaafd." Pas na rust slaagde FC Lisse er overigens in een veldmeer- derheid te creëren. Misschien dat de thuisploeg in topwed strijden als deze een vormgever mist. Te vaak zocht de ploeg naar het hoofd van Mark Ens of Bert van Duivenbode. Beiden kregen overigens wel een prima kans. Ens verscheen alleen voor Van der Niet, maar werd ten onrechte teruggefloten voor buitenspel en Bert van Duiven - bode kon uit een hoekschop vrij inkoppen, maar mikte centime ters naast. De eindstand werd op 0-3 be paald door Gert Aandewiel. De middenvelder hinkte in de slot fase nog wat mee met Quick Boys, maar moest in het veld blijven omdat de wissels waren verbruikt. Toen de bal vlak voor tijd twintig meter van het doel voor zijn voeten stuiterde, bleek hij toch nog fit genoeg om de bal in de bovenhoek te jassen. Bestuursleden van Quick Boys liepen na afloop met een extra brede grijns richting kleedkamer. Vooraf was op be stuurlijk niveau nogal wat te doen geweest omtrent dit duel. Quick Boys wilde met het oog op de jubileumwedstrijd tegen PSV van vanavond op een door deweekse dag spelen, FC Lisse hield zich aan de door de KNVB aangewezen datum. De emoties waren daarbij zo hoog opgelo pen dat bestuursleden niet - zoals de gewoonte is - de be stuurskamer van FC Lisse be zochten en elftalleider Arie de Marcel Harteveld. foto archief Vreugd weigerde om de hand van FC Lisse-trainer Mark Wot te te schudden. De onderteke ning van het wedstrijdformulier - een formaliteit die in de be stuurskamer plaats heeft - ge beurt pas vanavond, wanneer scheidsrechter De Wit optreedt als grensrechter bij Quick Boys - PSV. FC Lisse: Mokveld, Polman, Spruyt, Van Duivenbode, Wajer (Arnold Vermeulen), Iliohan, Ras, Opdam, Vis ser, Ens. Smakman (Van der Zwet). Quick Boys: Van der Niet, Schaap, Pluimgraaff. laap van Duyn, Hans van der Plas, Van Dijk (Rog), Aandewiel, Floor van Duyn (Rovers), Harteveld, Kruit, Slootweg. v.v. K.R.V. te Katwijk zoekt voor het seizoen 1995/1996 een voor ons 2e en 3e selectie-team. VALKENBURG Taak: het 2x per week verzorgen van de training alsmede de begeleiding van ons 2e team op de zaterdag. Schriftelijke sollicitaties metev. referenties te richten aan het secretariaat: Dhr. J. A. Halfwerk, Mercurius 33,2221 PJ Katwijk. Tel. 01718-23668. voor de gelijkmaker. Waama Scheurwater weer raakschoot. Tien minuten voor tijd liet Frank Duindam de gelijkmaker afroepen. Hulsebosch, de Noordwijkse Vialli, scoorde 3-2. Invaller Bloem bepaalde de eindstand op 4-2. Op het moment dat Ruud Brö- ring zich een reeks strafschop pen had verzoend, schoot Johan Hulsebosch als een duveltje uit een doosje de winst binnen voor Noordwijk in de LD-Cupstrijd tegen Valken. De zaterdageer- speelde, won uiteindelijk met 4- 2. In de kwartfinale speelt Noordwijk tegen Quick Boys op 25 april. Patrick Scheurwater opende de score voor Noordwijk. Na de rust zorgde Martin Oudshoom LEIDERDORP RON HOOGENDAM MEDEWERKER Niet derdeklasser Voorschoten, maar vierdeklasser RCL bereikte zaterdag de kwartfinale van de LD-cup. De 2-1 overwinning die de ploeg van Leo Holl behaalde was even verdiend als verras send. Dat vond zelfs de Voor- schotense arbiter Visser, die tot grote opluchting van beide ploegen de kaarten op zak hield. De wijze waarop De Leider- dorpse Racingclub zijn een klas se hoger spelende opponent be streed, was verbazingwekkend en moet vooral bij oefenmees ter Holl en diens assistent Van der Bijl (hij volgde de verrich tingen van aanstaande tegen stander Valken) hoop geven voor het kampioenstreffen van volgende week in Valkenburg. Uiteraard wil cupfighter RCL graag op eigen terrein de finale spelen, maar dat neemt niet weg dat de competitie voor Holl de hoogste prioriteit heeft. Holl: „Ik had hier vanmiddag graag met 1-0 verloren als ik zeker wist dat we volgende week kampioen zouden worden." Laag niveau De voetballende kwaliteiten van de gasten uit Voorschoten, zon der libero Jan de Graaff, waren over het geheel genomen van een laag niveau en dat belooft geen goed vooruitzicht met met de nacompetitie voor de deur. „We speelden zonder agressie en te veel door het midden en dat is natuurlijk makkelijk voet- ballen voor RCL", analyseerde oefenmeester Van Dam vooral de tweede helft. In de eerste helft viel het ge stuntel bij Voorschoten nog reuze mee. Sterker, de mannen uit Voorschoten leken elkaar met name op het middenveld, waar Hein de Graaf en Frank Buizer grossierden in goede passes richting voorwaarts'en, blindelings aan te voelen. Dit in tegenstelling tot RCL dat maar moeilijk aan aanvallen toe kwam. Daar kwam pas verande ring in toen de technische, maar te slap begonnen Peter Zirkzee de stand knap geneu- traliseeerd had tot 1-1. Daar voor had SV topscorer Frank Buizer een knap staaltje werk geleverd door de bal van een meter of dertig in de kruising te jagen. De wedstrijd leefde door de twee knappe treffers op tot een aanvaardbaar niveau. Interceptie Dat de strijd bij Rist 1-1 bleef, was te danken aan een goede interceptie van RCL doeman Ron Sinteur die een kans van Tjeerd Verweij onschadelelijk maakte. Dat waren meteen de laatste serieuze wapenfeiten van de derdeklasser, die zich na de pauze met de regelmaat van de klok stuk liep op de stug, maar hard werkende Leider- dorpse verdediging RCL, spe lend zonder de goaltjesdieven Planje (geschorst) en Dekker (licht geblesseerd), had het ant- wooord klaar. Beter gezegd Niek Oosterlee. De op het midden veld spelende routinier zette de lijnen op een sierlijke wijze uit en nam de hele ploeg op sleep touw. Zo legde hij in de 52 ste minuut de bal op het hoofd van de goed inkomende Michel Plomp, die vervolgens op een schitterende manier de stand tot 2-1 promoveerde. Daar bleef het uiteindelijk bij. En dat kwam omdat Voorschoten nog geen kindervuistje kon maken en de inzetten van RCL (Grootejidorst, Oppenheimer en Roos) een onzuiver karakter hadden. RCL Sinteur;Roos., Visser. Nieu- wennui7.cn. Braskcr, Zirkzcc, Ooster lee. Oppenheimer, Grootendorst. Barendsc, Plomp. Voorschoten; Ixtose; Poorta, Van Tol, Geijsman, Dekker (Van Paassen), Braggaar (De Zwart), de Graaff, Visser, Bui/.cr, Verweij, Behimehr.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17