Kuip wacht op Koeman Spanning wordt Roda JC te veel Titel kan Juventus niet meer ontgaan Sport Honduras haalt het einde niet tegen Oranje-jeugd DINSDAG 18 APRIL 1995 a spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071-1 Fletse remise en drie rode kaarten Een wedstrijd van niets die ont aardt in een regen van rode kaarten. Een sterk staaltje, dat mede op conto komt van Fred Sterk uit Apeldoorn. De scheids rechter van het duel Willem II- Roda JC gaf toch nog kleur aan de fletse vertoning in Tilburg. Roda JC was daar niet gelukkig mee, want behalve puntverlies (0-0) kan de Kerkraadse club ook rekenen op een fiks aantal schorsingen, incluis die van bei de trainers. Op Kaalheide heb ben ze twee weken de tijd om na te denken wie er de volgende wedstrijd tegen FC Groningen de coaching mag verzorgen. Een gele kaart voor Raymond Atteveld, na ruim een uur, was het begin van een uiterst amusant kwartiertje, dat achter eenvolgens leidde tot het ver trek van assistent-trainer Eddy Achterberg, een rode prent voor Atteveld, terwijl tot slot trainer Huub Stevens zijn collega op de tribune gezelschap mocht hou den. De lachspieren werden in elk geval goed getraind, al zul len ze daar in Kerkrade wel an ders over denken. Atteveld: ,,Ik schold Babangida in het Engels uit. Tegen de scheids- of grens rechter heb ik niets geroepen. Trouwens, als dat zo was zou ik dat wel in Nederlands doen, maar tegen Baba praat ik vaker in het Engels omdat hij dat be ter begrijpt. Die Sterk begreep er niets van, maar die wist ge loof ik van voren niet dat hij van achter leefde. Wat een figuur. Die man heeft geen niveau. Het sloeg in elk geval nergens op." Uiteraard was de visie van Sterk anders. ,,De uitspraak van Atteveld was duidelijk aan het adres van de grensrechter. Ik spreek ook een beetje Engels." Volgens Babangida blijkbaar niet goed genoeg: „Atteveld had het tegen mij", verklaarde de Nigeriaan, de onschuld zelve. In elk geval leidde de eerste gele prent tot heel wat opschudding. Achterberg haalde verhaal, maar werd naar de dug-out ver wezen. Daarop ging de Tukker als een braaf hondje door de knieën. ,,Ik laat me niet voor gek zetten", aldus Sterk. ,,Ik vond die reactie van Achterberg provocerend en beledigend." Dat vond ook voorzitter Theo Pickée van Roda JC, die vanaf het ereterras tandenknarsend het gedrag van Achterberg aan de kaak stelde. „Wat Achterberg doet is fout, punt uit. Dat kan niet. Hij provoceert en dan ra ken de gemoederen verhit. Van af dat moment is ook de scheidsrechter niet meer zich zelf. Hier is het laatste woord in elk geval nog niet over gespro ken." Met een trainer minder op de bank liep Atteveld een kwartier later tegen zijn elfde gele kaart "van het seizoen aan. Het was de tweede prent van de wedstrijd in Tilburg, dus rood. Huub Ste vens sprong het veld in om At teveld te behoeden voor verdere wandaden en werd daarop door grensrechter Dolstra terug naar de bank verwezen. „Toen hij dat niet deed, restte mij niets anders dan hem van het veld te sturen", aldus Sterk. Stevens vond het te belachelijk voor woorden. „Ik geef achteraf nooit commentaar op de leiding. Het enige wat ik wil zeggen is dat ik Atteveld in bescherming wilde nemen. Daarbij stond ik binnen de lijnen en dat is het enige wat ik fout gedaan heb." Vanaf de tribune mochten Stevens en Achterberg, broeder lijk naast elkaar, hun zonder overdenken. Daarvan kwam niet veel terecht. Emoties maak ten zich meester van het duo. Zelfs een fotograaf, die trachtte het koppel op de gevoelige plaats vast te leggen, moest het daarbij ontgelden. Voorzitter Pickée: „Ik begrijp ook wel dat spelers en trainers onder druk staan nu we zo dicht bij Euro pees voetbal zjjn, maar dat mag nooit ontaarden in dergelijke taferelen." Willem II: Jansen; Meijs, Hofstede, Smits, Van de Berg; Van Gastel, Fes- kens, Latupeirissa; Stewart, Sylla (85. Straten), Laros Roda JC: Hesp; Senden, Atteveld, De Koek, Luypers (58. Babangida); Doom- emik, Van de Luer, Hesp; Iwan, Van Hoogdalem, Huibcrts Jozsef Kiprich gaat door toedoen van André Karnebeek gestrekt in het strafschopgebied van FC Twente, maar de Feyenoorder krijgt desondanks geen penalty. 1 foto anp Feyenoord buigt diep voor FC Twente: 0-3 Van Gobbel: Honderdste rode kaart den haag anp/gpd Ulrich van Gobbel heeft de honderdste rode kaart in het betaalde voetbal dit seizoen gekregen. In de eredivisie bracht de verdediger van Feyenoord gisteren de 47ste op zijn naam. In de eerste divisie toonde de arbitrage 53 keer rood. Peter Bosz kan nog drie jaar bij Feyenoord blijven. De midden velder werd dit weekeinde aangenaam verrast door het aanbod van Jorien van den Herik om een verbintenis te tekenen die hem tot 1998 in de Kuip houdt. Bosz (31) behoort met Ruud Heus, Arnold Scholten en Jozsef Kiprich tot de oudste spelers van Feyenoord. Voorzitter Jorien van den Herik en Wim van Hanegem hebben de afgelopen dagen in de Kuip vaart gezet achter de besprekingen over de toekomst van Feyenoord. Beide bewindvoerders van Feyenoord hebben de huidige selec tie gescreend en aan de hand van hun conclusies worden op dit moment nieuwe (lucratieve) aanbiedingen de deur uitgedaan aan spelers als Bosz, Van Gobbel, Blinker en wordt moeite gedaan om het contract van Henrik Lars- son open te breken. Rotterdam marcel van der kraan na wordt straks zo ongeveer be schouwd als de 'Messias', die de club weer op een fatsoenlijk ni veau moet brengen. Van den Herik zal het niet hardop dur ven zeggen, maai- het angst zweet breekt hem dezer dagen bijna uit dat de geboren Gro ninger alsnog voor een hereni ging met zijn vader en zijn broer in het Oosterpark kiest. Feyenoord heeft er alles aan gedaan om Koeman naar de Kuip te halen. Het heeft zijn 'transfer' in een vroeg stadium aangekaart bij zijn zaakwaarne mer Ger Lagendijk, het biedt hem een salaris van ruim drie kwart miljoen gulden en heeft drie verschillende contracten voor hem klaar liggen (één jaar, twee jaar of twee jaar plus een optie). „Ik ben nog steeds heel optimistisch, hoop dat hij voor ons kiest", zei Van den Herik, nadat hij Feyenoord tegen FC Twente had zien verliezen. gpd-verslaggever Feyenoord legt een aantal ande re spelers een nieuwe verbinte nis voor om hun transfersom men veilig te stellen. Want ook Van den Herik en Van Hanegem beseffen dat bij Feyenoord ste vig de bezem door het elftal moet en dat er voor een deel van de selectie straks geen plaats meer is. De klap die de Rotterdammers tegen FC Twen te (0-3) moesten incasseren, on derstreepte voor de zoveelste keer dit seizoen het gebrek aan kwaliteit op een aantal posities én de gebrekkige samenhang in de ploeg. De komst van Ronald Koe man begint door de serie neder lagen in eigen huis tegen alle subtoppers (Vitesse 0-3, Willem II 0-2, Roda JC 1-2, FC Twente 0-3) van steeds groter belang te worden. De libero van Barcelo- De draai om de oren, die het elftal van Issy ten Donkelaar Feyenoord gaf, kwam niet eens onverwacht. Feyenoord pres teert in de nationale competitie al acht maanden onder zijn ni veau. Het elftal, dat slechts en kele uitschieters kende, is in de beslissende fase van het seizoen niet in staat om de afwezigheid van internationals als Taument en Larsson op te vangen. Tegen FC Twente had Feye noord de pech dat scheidsrech ter Herman van Dijk om onbe grijpelijke redenen een straf schop wegwuifde, op het mo ment dat Jozsef Kiprich door André Karnebeek over de knie werd gelegd. De Hongaarse aanvaller was woedend, storm de even achter Van Dijk aan maar besloot de arbiter on danks al zijn opgekropte woede niet lijfelijk aan te vallen. In Za- ragoza leverde eén woede-uit barsting in de richting van de scheidsrechter hem kort gele den immers ook al rood op. Die kaart haalde Van Dijk in de tweede helft alsnog uit zijn zak, toen Ulrich van Gobbel zijn tegenstander Michael Mols met de arm afstopte. Het rood kwam voor de dag omdat Van Gobbel voor de tweede keer te gen een gele kaart aanliep. FC Twente had voor rust persoon lijke fouten aan Rotterdamse zijde al twee keer afgestraft (doelpunten van Arnold Brug- gink en Nico-Jan Hoogma) en via een schitterende knal van Edwin Vurens zelfs brutaal een 3-0 voorsprong genomen. Met tien man over in het veld tegen het ontketende FC Twente viel meteen het doek voor Feye noord. „De ploeg zit niet in een dal. In de groep heerst ook geen slechte sfeer," verwoordde ver dediger Errol Refos de ge moedstoestand van de Feye- noorders. „Maar het is wel heel frustrerend om voor eigen pu bliek tegen alle ploegen die bo ven ons staan onderuit te gaan." Voor FC Twente ligt Europees voetbal nog steeds binnen be reik. Ten Donkelaar: „We spelen wekelijks een finale om PSV bij te benen. We willen ten koste van alles die derde plaats ver overen. Dan is het lekker om in deze fase uit met 3-0 van Feye noord te winnen." Feyenoord: De Goey; Refos, Van Gob bel, Scholten, Klioeiev (46. Maas); Trustfull, Bosz, Witscnge (74. Schuite- EREDIVISIE Heerenveen-Dordrecht '90 1-1 (0-0). 82. Lems0-1, 87. Meijer 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 13.100. Ge le kaart: Bijl, Roelofsen (Heerenveen), Lems (Dordrecht '90). FC Groningen-Ajax 2-4 (0-3). 13. Kluivert 0-1, 22. Frank de Boer 0-2, 39. Kluivert 0- 3, 63. Gorré 1-3, 66. Overmars 1-4, 76, Sion 2-4. Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 16.280 (uitverkocht). Gele kaart: Koeman, Boudesteyn (FC Gronin gen), Kluivert (Ajax). FC Utrecht-Vitesse 1-4(1-2). 36. Gorter 1- 0, 37. Simons 1-1, 41. Korsten 1-2. 53. Makaay 1-3, 75. Cocu 1-4. Scheidsrech ter: Zuidema. Toeschouwers: 6000. NEC-Sparta 1-1 (1-0). 27. Lok 1-0, 73. Van den Berg 1-1. Scheidsrechter: Uilen berg. Toeschouwers: 2850 FC Volendam-RKC 0-2 (0-1). 9. Van Arum 0-170. Van Rijswijk 0-2. Scheidsrechter: Takacs. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Ten Hag (RKC). Feyenoord-FC Twente 0-3 (0-2). 21. Brug- gink 0-1, 31. Hoogma 0-2, 67. Vurens 0- 3. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschou wers: 32.454 Rode kaart: 70. Van Gobbel (Feyenoord, 2x geel). Gele kaart: Klioejev, Obiku (Feyenoord), Hoogma (FC Twente). Willem ll-Roda JC 0-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 7491. Rode kaart: 63, Hulptrainer Achterberg (Roda JC) we gens protesteren, 79. Atteveld (Roda JC, 2x geel). 80. Trainer Stevens (Roda JC) we gens protesteren. Gele kaart: Hofstede (Willem II). Topscorers: 1. Ronaldo (PSV) 25; 2. Klui vert (Ajax) 18; 3. Litmanen (Ajax) 16; 4. Roelofsen (MVV) 15; 5 Boogers (Sparta), Graef (Roda JC), Decheiver (GA Eagles) 13; 8. Bombarda (FC Groningen), Nilis (PSV) 11. Programma, vrijdag: GA Eagles - NEC. Zon dag: Volendam - FC Utrecht. Ajax 29 22 7 0 51 89-25 Roda JC 29 18 9 2 45 52-22 PSV 29 18 6 5 42 73-35 FC Twente 29 17 7 5 41 61-38 Feyenoord 29 17 5 7 39 59-42 Vitesse .29 12 11 6 35 47-35 Willem II 30 12 8 10 32 40-40 RKC 29 9 9 11 27 38-41 Heerenveen 29 10 6 13 26 43-52 Volendam 28 7 11 10 25 28-39 Groningen 29 8 9 12 25 42-52 NAC 29 8 7 14 23 44-52 FC Utrecht 28 6 9 13 21 34-51 MVV 29 7 7 15 21 35-57 Sparta 29 6 8 15 20 35-54 NEC 29 6 7 16 19 38-54 GA Eagles 29 3 9 17 15 29-67 Dordr.'90 30 4 7 19 15 29-60 Periodekampioen: VW, Helmond Sport-Excelsior 2-3 (0-3). 18, Tengbjerg 0-1, 30. Vonk 0-2, 40. Dijkhui zen 0-3, 49. Maes 1-3, 68. Schuman 2-3. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschou wers: 1800. Gele kaart: Sijahailatua, Va- lentijn (Helmond Sport). RBC-Heracles 1-0 (1-0). 26. Sep 1-0. Scheidsrechter: IJkhout. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Manders (Heracles). Eindhoven-FC Den Haag 0-2 (0-1). 10. Ko ning 0-1, 60. Karlas 0-2. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 1575. Gele kaart: Van Corstanje (Eindhoven), Meyer, Texeira (FC Den Haag). Haarlem-Veendam 0-0. Scheidsrechter: Helmstrijd. Toeschouwers: 1596. Gele kaart: De Waal, Van Eekeres (Haarlem). Emmen-Telstar 0-4 (0-1). 30. Van Roon 0- 1, 55. Van Roon 0-2, 57, Oostrom 0-3, 76. Van Roon 0-4. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 2544. Gele kaart: Panhuis (Telstar). VVV-De Graafsc.hap 0-2 (0-2). 8. Van Schijndel 0-1, 35. Oosterhuis 0-2. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 2617. Gele kaart: Polman, Braem, Vampe- ta (VVV), Wijnhoven, Lindenbergh (De Graafschap). AZ-FC Zwolle 2-1 (1-0). 18. Mutsaers 1-0, 63. Boere 1-1, 80. Kooijman 2-1. Scheidsrechter: Pieterman Toeschouwers: 3355. FC Den Bosch-Cambuur 1-2 (1-0). 28. Laponder 1-0, 58. Stam 1-1, 63. Van Utrecht 1-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 1222. Topscorers: 1. Velten (Heracles), Huysen (Haarlem), Mutsaers (AZ) 20, 4. Sibon (VW) 18; 5. Van der Laan (Den Haag), Van Roon (Telstar) 17; 7. Dijkhuizen (Excel sior) 16; 8. Van der Weert (Fortuna S), Van de Brink (De Graafschap) 15; 10. Van Schijndel (De Graafschap) 14; 11. Wate rink (TOP) 13; 12. Hendriksen (Eindhoven) man); Kiprich, Obiku, Blinker FC Twente: Boschker; Zwijnènberg, Hoogma, Van Halst, Karnebeek; Bos- velt, Boerebach, Kool; Bruggink, Mols, Vurens (77. Platvoet) Juventus gaat onbedreigd op de Italiaanse titel af. De koploper van de Serie A won zaterdag met 2-1 van degradatiekandi daat Reggiana. Achtervolger Parma kwam tegen Foggia niet verder dan een gelijkspel (0-0). Juventus heeft een gat van elf punten geslagen, met nog zeven wedstrijden op het programma. De stadsderby tussen Inter en AC Milan leverde een belangrij ke overwinning (3-1) op voor Inter. Eén van de drie treffers was van middenvelder Wim Jonk op aangeven van Dennis Bergkamp. Jonk tekende in de tweede helft voor de tweede treffer van Inter. Seno had de tweede club van Milaan kort voor de rust uit een hoekschop op 1-0 gezet. Stroppa scoorde zeven minuten voor het einde tegen. Berti be sliste het duel in het voordeel van Inter in de 86ste minuut met een fraaie volley. AC Milan hield Simone aan de kant met het oog op de belangrijke wed strijd van morgen. België Met nog vier wedstrijden te spe len maken de topclubs het zich zelf in de Belgische competitie steeds lastiger. Nadat Standard Luik in het zicht van de eerste landstitel in vele, vele jaren za terdagavond in eigen stadion een punt had laten liggen tegen Eendracht Aalst (0-0), profiteer de Anderlecht gisteravond niet van de halve misstap. De ploeg van trainer Jan Boskamp raakte door een nederlaag bij midden moter Charleroi (1-2) zelfs nog een punt verder achterop. Engeland Ondanks een gelijkspel (0-0) te gen Chelsea is Manchester Uni ted gisteren in het weekeinde naar de falende koploper Black burn Rovers gekropen. Omdat de leiders in de late avondwed strijd van gisteren tijdens hevige regenval met 3-2 kopje-onder gingen tegen Manchester City werd de marge met nog vier wedstrijden te spelen terugge bracht tot vijf punten. Zaterdag kwam United al twee punten dichterbij door bij Leicester met 4-0 te winnen. Op die dag speelde de koploper 1-1 bij Leeds, dat in de slotminuut gelijkmaakte. Duitsland Werder Bremen raakte in Keu len een punt achterop bij koplo per Borussia Dortmund. Dat ge beurde pas in de laatste minuut. Neubarth zette Bremen in de 68ste minuut op voorsprong. De gelijkmaker van Higl viel in de slotminuut. Het duel was keihard. De Oostenrijkse inter national Toni Polster ging heel ver. In de eerste helft vloerde hij met een gestrekt been de Egyp tische verdediger Hany Ramzy. Die moest met een zware bles sure naar de kant. Spanje Real Madrid heeft een vaste greep op de landstitel in Spanje. Na de belangrijke 29e ronde met Pasen heeft de Koninklijke nog altijd een voorsprong van zes punten op Deportivo La Co- runa. Beide clubs wonnen, Real met 2-0 in de altijd beladen der by voor 45.000 toeschouwers bij het laag geklasseerde Atletico, Deportivo met 3-1 bij Real So- ciedad. FC Barcelona, dat de laatste weken steeds punten laat lig gen, kan zich na een nieuw ge lijkspel bij Real Oviedo (0-0) ge voeglijk als uitgeschakeld be schouwen. Geen realist kan zich nog voorstellen dat de club van Johan Cruijff in staat is een gat van acht punten in de resteren de negen westrijden te dichten. Bij FC Barcelona bleven de Roemeen Hagi, Guardiola, Sergi en doelman Busquets gebles seerd aan de kant. Onder de lat stond nu Angoy, de schoonzoon van Johan Cruijff. Ronald Koe man stond in de basis. Jordi Cruijff viel halverwege de twee de helft in voor Beguiristain. Frankrijk Strasbourg heeft zaterdag een einde gemaakt aan het ongesla gen record van Nantes. De fina list van de Franse bekerstrijd, in de competitie een middenm- moter, won de thuiswedstrijd tegen de aanstaande kampioen met 2-0. Schotland Zonder te spelen heeft Glasgow Rangers zich zaterdag voor de zevende opeenvolgende keer verzekerd van de Schotse titel. De Rangers werden geholpen door Aberdeen, dat de nummer twee van de ranglijst Celtic met 2-0 versloeg. Jay Jay Okocha van Eintracht Frankfurt wordt op de huid Merlinger (rechts) van Bayern München. door Marcel Witicek (links) en Christian foto epa De vreugdedans van de jonge Nederlandse honden bij 2-0 stond in schril contrast tot de voorzichtige omarming na de uiteindelijke 7-1 van de Oranje- jeugd tegen Honduras. De eer ste overwinning van het team op het WK in Qatar viel in het niet bij het bizarre slot van de wedstrijd. Nog twaalf minuten gaf het scorebord aan toen Japanse ar biter Okada het duel beëindig de. Honduras had na vier rode kaarten, drie toegestane wissels en een niet op het veld te ver helpen blessure zichzelf versla gen. Zes man is volgens de re- glementen nu eenmaal veel te weinig om een duel af te ma ken. Voorzichtig staken de Neder landers bij het laatste fluitsig naal van de Japanner hun ar men in de lucht. Bij 2-0 waren ze nog als jonge hondjes over het veld achter elkaar aan ge kropen. Daarna had de tegen stander nog slechts oog voor de ledematen van de Hollandse jeugd. Harde tackles op de en kels, ellebogen in het gezicht en een stomgeslagen coach Israel langs de zijlijn. „Ik heb de spe lers in de rust gezegd het hoofd koel te houden, geen domme dingen te doen. Die Midden amerikanen waren volledig los geslagen", zei de vroegere ver dediger, die toen de bijnaam IJzeren-Rinus droeg. Fronten Het Nederlandse team, dat het eerste duel schlemielig verloor van Argentinië; heerste zondag op alle fronten. De Ajacied Wooter zette de hoge zege in met een stiftbal. Vervolgens toonde verdediger Witsenhau- sen zijn klasse. De Ajacied, net terug van een blessure die hem zes weken aan de kant hield, te kende voor twee treffers. Daar na was Wooter weer succesvol. Nog voor het rustsignaal klonk was Honduras twee spe lers armer. Bailey kreeg als eer ste rood (17de), Cabrera als tweede (45ste), Rodriguez (70ste) en Lagos (73ste) volgden in de tweede helft. Nederland, dat kort na de rust een tegen treffer uit een strafschop incas seerde, scoorde door de ruimte op het veld vrolijk verder. Gehring, Witzenhausen en Bou- ma waren de doelpuntenma kers. Toen Oseguerra met een blessure moest vertrekken - Honduras had de drie toegesta ne wissels al verbruikt - staakte Okada het duel. „Ik wil me excuseren voor het ontoelaatbare spel van mijn spelers", verontschuldigde coach Camargo van Honduras zich later tegenover de Neder landse officials. „We hebben een prachtige show van de technisch sterke Nederlanders bedorven." Een dag later be tuigden zijn spelers collectieve schuld. „We hebben weinig er varing met grote toernooien", probeerden ze hun buitenspori ge gedrag te verklaren. Gekken „Zo iets heb ik in mijn loopbaan nog nooit meegemaakt", sta melde Israel als winnende coach. „Het is niet leuk op deze manier te winnen. De spelers van Honduras voetbalden als gekken. We moesten oppassen niet geblesseerd te raken", zei Danny Landzaat, de aanvoerder van het Oranje-team onder 20 jaar. Honduras staat na de schop- partij een disciplinaire straf van de FIFA te wachten. De wereld voetbalbond besloot na afloop een speciale vergadering aan het duel te wijten. Nederland kan zich rustig voorbereiden op de belangrijke groepswedstrijd tegen Portugal, die donderdag op het programma staat. De schade aan lijf en ledematen viel na 78 minuten mee. 4 6 44 6 5 44' 7 7 39 6 9 36 7 9 35 9 8 35 6 10 34 6 10 34 10 9 32 9 10 31 8 11 30 6 14 26 8 13 26 9 13 25 6 15 24 8 14 24 3 21 15 4 25 6 Excelsior, Fo VIERDE PE\ Graafschap 6 6 0 0 12 Excelsior 6 4 2 0 10 Veendam 6 4 2 0 10 Telstar 6 4 0 2 8 AZ 6 4 0 2 8 Den Haag 6 3 12 7 Helm.Sport 6 2 2 2 6 Fortuna S. 6 4 0 2 6 Dertigste speeldag: RWDM-Lierse Standard-Aalst 0-0, St-Truiden-Beve 0, Mechelen-Seraing 2-1, Gent-Eke 0, Cercle-Club Luik 3-0, Antwerp-Ï 0-1, Charleroi-Anderlecht 2-1, Oosj Lommei 2-1. Stand aan kop: Standa 46, Anderlecht 30-44, Brugge Ekeren 30-33, Aalst 30-33, St- 30-31, Lierse 29-30, Lommei Charleroi 30-30, Seraing 30-29, B 30-29, Gent 30-29. DUITS Inhaalronde: Kaisersl.-Dresden 3-1, furt-Bayern M. 2-5, Stuttgart-Scha 1-1, Duisburg-M'gladbach 0-2, Bremen 1-1, 1860 Münch-Bochum Stand aan kop: Dortmund 26-39, 26-38, Freiburg 26-36, Kaisersl. M'gladbach 26-34, Bayern M. Karlsruhe 26-27, Leverkusen 26-26 26-26, Stuttgart 26-25. ENGE 39ste speeldag: Aston Vil.-Arsenal Ipswich-West Ham 1-1, Liverpool-I ter 2-0, Man.United-Chelsea 0-0, castle-Leeds 1-2, Nottingham-Cover 0, Queens PR-Crystal P. 0-1, Sheff. Everton 0-0, Tottenham-Norwich Wimbledon-Southampt 0-2, Blad Man. City 2-3. Stand aan kop: Blac 38-83, Man.United 38-78, Nottir 39-70, Liverpool 37-67, Newcastl 67, Leeds 38-63, Tottenham Queens PR 38-53, Wimbledon 38-5 senal 39-49, Southampt. 37-48. 28ste speeldag: lonikos-Xanthi 4-1, diakos-Panathin. 0-3, Edessaikos-OF ta 3-1, Heraklis-Olympiakos 0-0, Ap Athinaikos 4-0, Ethnikos-Aris 1-1, Drama-Kavala 4-1, AEK-Panionios 2-1 rissa-PAOK 0-2. Stand aan kop: Pan 28-73, Olympiakos 28-54, AEK PAOK 28-50, Aris 28-49, Apollon Heraklis, 2$,-46, 0FI Kreta 28-^Q. 28-40, Larissa 20-37, Edessaikos Athinaikos 28-33, Panionios 28-32. 27ste speeldag: Cremonese-Bari 0-( ma-Brescia 3-0, Genoa-Cagliari 1-1, va-Lazio 2-0, Fiorentina-Napoli 4-0.) no-Sampdoria 0-0, Foggia-Parma n Reggiana-Juventus 1-2, Inter-Milan Stand: Juventus 27-61, Parma 27-5(1 ma 27-48, Milan 27-45, Lazio 27-41 ter 27-44, Fiorentina 27-43, Torin Programma, vrijdag: FC Zwolle - De Graaf schap. Zaterdag: Cambuur - RBC, Eindho ven - Helmond Sport, Haarlem - FC Den Bosch, Emmen - Excelsior, VVV - Heracles, Fortuna S - Veendam, TOP - Telstar. Zon dag: AZ - FC Den Haag. 29ste speeldag: Maritimo-Braga 1-1, ense-Beira Mar 2-0, Salgueiros-Made p 2, Boavista-Setubal 0-0, Sporting-Lei t 0, Amadora-Benfica 0-0, BelenenseS' 0-2, Farense-G. Vicente 2-0, Guim C Chaves 1-0. Stand aan kop: Porto 2 g Sporting 29-48, Benfica 29-40, G raes 29-37, Tirsense 29-31, Boavis!1 30, Leiria 29-30, Farense 29-29, mo 29-29, Braga 29-26, Salgueiri 32ste speeldag: Aberdeen-Celtic 2-0, L dee Un.-Kilmarnock 1-2, Falkirk-M well 3-0, Hearts-Partick 0-1, Ranged bernian 3-1. Stand aan kop: Ranger 65, Motherwell 32-45, Falkirk 32-4 bernian 31-43, Kilmarnock 32-42,1 30-41. Rangers kampioen. SP, 29ste speeldag: AtlMadrid-RMadrii Zaragoza-Logrones 3-0, Sevilla-Valli E 1-0, Oviedo-Barcelona 0-0, Socieda portivo 1-3, Tenerife-Celta 3-0, Vak Betis 2-1, Compostela-Albacete 0-0, nol-Bilbao 3-1, Santander-Gijon Stand aan kop: R. Madrid 29-44, De o 29-38, Barcelona 29-36, Zaragoz 35, Betis 29-34, Espanol 29-32, S C 29-32, Tenerife 29-31, Valencia 2 s, Oviedo 29-30, Bilbao 29-30, Soc 29-27, Santander 29-26, Compostel n 26. TUI 30ste speeldag: Kocaeli-Genclerb. Van-Galatasar. 1-2, Ankaragucu-Altaj Denizli-Petrolof. 1-1, Adanademir-Bui 3, Besiktas-Samsun 1-0, GaziantepU 'i 2-0, Fenerbahce-Antalya 3-0, n-Zeytinbur. 3-0. Stand aan kop: E tas 30-71, Trabzon 30-66, Galatasai 61, Fenerbahce 30-57, Genclerb. 31 t Bursa 30-46, Gaziantep 30-45, K< 30-38, Ankaragucu 30-37, Altay 30-: ZWITSER^ Beker, achtste finale: Domdidier-S 0-1, Luzern-Basel 2-0, Grashopp.-Li a 1-0, Freienbach-Sion 0-9, Grenchen- mont 0-2, Voung B.-Servette 1-1, FC1 Zürich 1-0, Chenois-Bellinzona 2-3. Bellinzona n Doha, groep A: Qatar-Syrié 0-1, Bre Rusland 0-0. Stand: 1. Bra/iln-I, rië 2-3, 3. Rusland 2-2, 4. Qatar 2-1. Groep B: Burundi-Chili 1-1, Spanje-Jrf. 2-1. Stand: 1. Spanje 2-6, 2. Chili 2 Japan 2-1,4. Burundi 2-1. Groep C: Nederland-Honduras 7-1 3. Wooter 1-0, 10. Witzenhausen 2-0 Witzenhausen 3-0, 44. Wooter 4-0 c Asequera 4-1 (strafschop), 65. Gehri a 1, 74. Witzenhausen 6-1, 76. Bourne Wedstrijd in 77ste minuut stilgezet o Honduras nog maar zes spelers op de had na een blessure van Aseq Scheidsrechter: Okada (Jap). Toes wer: 4000. Rode kaart: Cabrera, B Rodriguez (2xgeel), Lagos (2xgeel), Honduras. Gele kaart: Peralta, 0b (Honduras). Argentinië-Portugal 0-1Stand: 1Por 2r6 (4-2), 2. Nederland 2-3 (7-2),1 gentinië 2-3 (1-1), 4. Honduras 2-( 10). Programma, donderdag: Neder Portugal, Argentinië-Honduras. Groep D: Kameroen-Australië 3-2, C land-Costa Rica 1-2. Stand: 1. Kami 2-4, 2. Australië 2-3 (4-3), 3. Costa 2-3 (2-3), 4. Duitsland 2-1. KWALIFICATIE

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16