HES Noordwijk is de kluts volledig kwijt "US'".'. Hens en Visser noeten afhaken Grasshoppers ontbeert een beetje geluk: 44-45 Derde zege basketballers Den Helder land Sport het beste I.D. voor uw nieuwe keuken j m - r/,v u BIJ LEDERLAND: 5 D E ZITPLAATS GRATIS./ r leder LEIDERDORP ROTTERDAM-ZUID V Meubelplein 8-Tel. 071/416395 Stadionweg 39C - Tel. 010/4827765 WERELDS GROOTSTE SPECIALIST IN LEDEREN ZITMEUBELEN JJDAG 14 APRIL 1995 hultz niet naar Zweden ERSUMDe Nederlandse vrouwentennisploeg zal het in de wedstrijd voor het toernooi om de Federation Cup (22 en 23 il in Vaesteras zonder Brenda Schultz moeten doen. De emsteedse is onvoldoende hersteld van de dijbeenblessure zij tijdens het toernooi van Delray Beach eind maart opliep, ndscoach Fred Hemmes heeft Caroline Vis als vervangster Schultz opgeroepen. De ploeg bestaat verder uit Miriam •mans, Kristie Boogert en Manon Bollegraf. Zweden ver- lijnt met Asa Carlsson, Maria Strandlund, Sofia Finer en Ma- Lindström. Het toernooi om de Federation Cup wordt dit jaar Dr het eerst gespeeld met een uit- of een thuiswedstrijd, net in de strijd om de Davis Cup. Nederland komt uit in de één hoogste groep. jeler APWC geschorst haag De tuchtcommissie van de KNVB heeft APWC-speler k-a-Hin tot 1 september 1997 geschorst. De voetballer sloeg ïeidsrechter Letschert op 26 maart in de wedstrijd tegen Her- les. Het eerste elftal van de derde klasser is inmiddels door het lateurbestuur van de KNVB uit de competitie genomen, als derdeel van nieuw beleid om molestaties van scheidsrechters 'oorkomen. geschorste speler mag tot 1 september 1997 geen enkele ïctie vervullen binnen de KNVB. De tuchtcommissie sprak ïeidsrechter Letschert woensdag vrij van discriminatie. De nmissie achtte niet bewezen dat de speler sloeg nadat de ar- er hem racistisch bejegende. De getuigenverklaringen waren in tegenspraak met elkaar. oltigeren in Lisse iE_ï Op het Ruitercentrum aan de Rooverersbroekdijk in Lisse m irdt tijdens het paasweekeinde een wedstrijd voltigeren ge- H uden. Voltigeren is turnen op een levend en bewegend paard. im 175 voltigeurs uit binnen- en buitenland nemen deel aan I diverse rubrieken. Zaterdag komen de hoogst gekwalificeerde I ims en solo's aan bod in de zogenaamde A, Be en C-klasse. Op I terdag begint het programma om 15.00 uur, op zondag om 130 uur. Uit de regio doen de verenigingen St Hubertus (Lisse) de Wassenaarse Manege mee. pascal Vergeer blijft bij akidhoven» Wielrenner Pascal Vergeer heeft zijn tiende plaats in ^t algemeen klassement van de Teleflex-tour behouden. De en: (armonder zat in de tweede etappe van Lieshout naar Den psch in een groepje dat achter de kopgroep reed. Vergeer pam als achttiende binnen en verloor niet veel tijd, waardoor porlj de komende ritten in Limburg en de Ardennen met vertrou- agefn tegemoet ziet. Zijn broer Etienne was teleurgesteld en ver- jor meer dan tien minuten. Ter Aarder Robin van Kessel deed tl niet beter. Ireukink terug bij Gold Race mthout Erik Breukink maakt zijn rentree in het wielerpelo- n op zaterdag 22 april tijdens de Amstel Gold Race, de vijfde Jedstrijd uit de wereldbekercyclus. Breukink miste woensdag jegens waterpokken de Waalse Pijl en ontbreekt eveneens zon- gin de wereldbekerwedstrijd Luik-Bastenaken-Luik. „Het gaat Jel beter, maar op zijn vroegst kan ik vrijdag weerlichtjes trai- In de Amstel Gold Race hoop ik weer opniveau te zitten." Quick Boys wint met gemak op Duinwetering: 0-3 pk Boers verliest in Unicum-toemooi Paas A **-toemooi moet het laf vandaag doen zonder dse inbreng. Op de tweede werden de laatste vier troe- de toegang tot de kwartfi- e versperd. Bij de mannen Marco Visser kansloos te- favoriet Martijn Belgraver, wijl Jolanda Mens, Heddy ers en de kersverse Unicum- Marjet Groenleer in de eerste ide van het vrouwentoernooi tven steken. Monique Kiene, Dekker een paar jaar gele- vertegenwoordigde in de ofdklasse, drong wel door tot laatste acht door Vanessa lleman terug te wijzen. Marco Visser trok na zijn ver- »ende winst op Bas Wild lensdag fel van leer tegen Bel- aver. En niet geheel zonder cces. Visser verkocht zijn huid ur en kon lang bij blijven te il de nummer 13 van Neder- ïd. De diepe slice-backhands irden hem uiteindelijk toch te el. De eerste set was nog wel teressant. De Unicummer kon ig de rally's blijven spelen, aar capituleerde nadat hij de eks met een break verschil d verloren: 6-4 6-0. Belgraver stuit in de kwartfi- op Rombauts die Erik i ïuijl er in een lang baseline gevecht onder hield: 6-3 4-6 6-3. Edwin Kempes, woensdag op het laatste moment via een wild card aan het toemoooi toege voegd, maakt voorlopig de meeste indruk aan de Haarlem merweg. De jeugdige Kempes, overwinnaar van Gertjan Egbe- rink, liet weinig heel van Mel- vyn op de Heijde: 6-16-1. Mens Jolanda Mens speelde sterk in het kwalificatietoernooi en kon ook in het hoofdschema' trots op zichzelf zijn. De pupil van Gertjan Minnee trof in Linda Sentis de speelster die ze afloste als nationaal kampioene tot en met zestien jaar. Sentis, inmid dels opgeklommen tot de 33ste stek op de nationale ranglijst, liet zien een stapje verder te zijn dan de Voorhoutse. Mens (61) was alleen in de tweede set in staat Sentis te verontrusten. De routine gaf de doorslag in het duel tussen de twee leden van de nationale selectie; 6-3 4-6 6- 2. Omdat ze op tijd hersteld was van een korte ziekte, kreeg Hed dy Boers alsnog een wild card. De Hazerswoudse trof het niet in de als eerste geplaatste Aniek Snijders. Boers had duidelijk te kampen met een conditionele achterstand, iets wat zeker te- Jolanda Mens verloor van Linda Sentis op het A-toernooi van Unicum. foto loek zuyderduin gen de nummer 17 van Neder land niet te .verbergen viel. Boers, lid van het tweede team van Unicum, kon weinig uit richten en kon dan ook na 6-1 6-1 haar racket al weer opber gen. Haar teamgenote Marjet Groenleer maakte haar wild card waar tegen Nathalie Flem- mes. Groenleer, afkomstig uit Zeeland en tegenwoordig stu derend in Leiden, legde Hem mes het vuur aan de schenen. De dochter van assistent- bondscoach en voormalig Ne derlands kampioen Fred Hem mes kon het baseline-duel maar met moeite naar haar hand zet ten. Groenleer won de eerste set met 6-3 en vocht zich in de der de van 5-1 terug naar 5-4. De import-Leidse kon vervolgens twee matchpoints nog onge daan maken, maar liet het daar bij: 3-6 6-2 6-4. Monique Kiene stopte twee jaar geleden met internationaal tennis en laat zich nu allen nog maar in de Nederlandse A-toer nooien zien. Kiene, tegenwoor dig eredivisie spelend voor Zandvoort en derhalve nog niet volop in training, had vooral last van conditiegebrek. Vanes sa Brilleman maakte daar geen gebruik van. Op halve kracht bereikte Kiene wel als winnares de eindstreep: 6-4 4-6 6-4. De als tweede gerangschikte Eva Haslinghuis deed het rustig aan tegen Carolien Stassen, dubbel- partner van Carlijn Buis deze week: 6-4 7-5. Petra Weeda had gisteren in het tweede duel in de halve finale van de play-offs tussen DVZ- /Grasshoppers en Den Helder de winnende bal in haar handen. Nadat de Katwijksen uit een hope loos lijkende situatie opeens weer winstkansen kregen, kreeg de Rotterdamse bij 44-45 een vrije lay-up enkele tellen voor tijd. Het beetje geluk dat Grasshoppers nodig had om er een derde duel uit te slepen ontbeerde de ploeg echter. Weeda mis te, de zoemer ging en Grasshoppers stond met le ge handen. Weg illusie, weg hoop op een Finale. Den Helder won de playoff-reeks met 2-0 en mag met Tonego uit gaan maken wie er Nederlands kampioen wordt. „AJs er iemand had moeten missen dan was het Weeda wel", sprak coach Lace Strong ach teraf. Hij zei het niet als sneer tegen een speelster die een wedstrijd had verprutst maar, hoe gek het ook klinkt, als compliment. „Zij is zo belangrijk geweest het hele jaar en heeft zo veel wedstrijden beslist voor ons, dat het eigenlijk logisch is dat juist zij de laatste bal mist", aldus de scheidende coach die net als Anja Kuyt gisteren afscheid nam van het Katwijkse publiek. Het was ook eigenlijk te veel eer geweest voor Grasshoppers als ze morgen voor nog een duel naar Den Helder hadden moeten afreizen. Den Helder overtuigde dan wel allerminst gisteravond in sporthal Cleijn Duin, maar was toch zichtbaar de betere ploeg. Te verslaan, dat wel, vond ook Strong, maar over het geheel genomen uitgeba- lanceerder. Eén Grasshoppers in vorm had er gisteren ze ker een derde duel uitgesleept. Den Helder schoot abominabel slecht voor een ploeg die be kend staat om zijn schutters. De vele extra kan sen die het kreeg middels de talrijke aanvalsre- bounds zorgden dat Grasshoppers niet kon uitlo pen. De thuisploeg blonk ook uit in het missen van open schoten, waarbij vooral twee gemiste kansen onder het bord voor Marie-José Allers en een voor Marloes Driessen opvielen. Het tweetal had sowieso geen beste avond. Allers liep al snel tegen vier fouten aan, waardoor ze lang aan de kant gehouden werd en liet aan niets merken dat ze een gewaardeerde international is. Driessen, ook sinds kort een draagster van het Oranje-shirt, kon aanvallend ook weinig uitrichten. Ondanks de slechts vier punten achterstand bij rust (23-19) leek Grasshoppers weinig klaar te kunnen maken. Het scenario liep dan ook voor Den Helder naar wens. In eerste instantie werden de bezoekers wel de eerste zes minuten van het scoren afgehouden (26-25 in de 27ste minuut), maar een opleving van Ellis van der Kooi aan Helderse kant leek de wedstrijd te beslissen. Wee da, inmiddels ook op vier fouten, begon te vroeg (gemiste) nooddriepunlers te schieten, waarna de stand van 32-33 op 32-41 kwam. Geklungel aan Helderse zijde bracht de thuisclub terug in de ra ce. Grasshoppers deed er weinig mee. Simpel bal verlies, een loopfout door Brabara Nieuwenluiis in de fast-break, leken het pleit te beslechten. Tot negen seconden voor tijd. Grasshoppers mocht, na twee gemiste vrije worpen door Maret Lutter- man, nog een keer een doelpöging wagen. Weeda ging coast-to-coast, maar faalde in het zicht van de finish. „Ik ben een tikje teleurgesteld, maar toch tevre den", meende Strong. „Teleurgesteld, omdat we er zo dicht bij zaten, maar tevreden, omdat we een goede prestatie hebben neergezet. Drie speelsters bij de beste tien in de eredivisie met Weeda als beste speelster en bekerwinnaar. Dit team is klaar om volgend jaar de finale te halen." DVZ/Grasshoppers-Den Helder 44-45 (19-23). Scores Grasshoppers: Weeda 14, Nieuwenhuis 11, Allers 6. Kuyt 5, Hoogkamer 3. Driessen 3. Van Duvn 2. Schot: 11/40 126 procent). Den Helden Van der Kooi 12, C. Maas 10, Raay- makers 8,1.utterman 6, Van der F'luym 4, L. Maas 3, Mulders 2. Schot: 17/52 (34 procent) Noordwijk is ziek. Doodziek. De patiënt ligt op de pijn bank en er is niemand die een diagnose kan stellen. Afge lopen maandag probeerde Ruud Bröring via een verhel derend gesprek zijn ploeg weer aan de gang te krijgen. Het resultaat was een 3-0 nederlaag op eigen veld tegen Quick Boys. noordwijk rob onderwater Arnold Reinders, aanvoerder van de roodwitten, weet het zo langzamerhand niet meer. „Ik heb altijd gezegd dat we voor de vier bovenste plaatsten moesten strijden. Tot voor kort zelfs. Maar na vanavond moeten we reëel zijn. Noordwijk moet de onderste drie plaatsen in de ga ten houden." Er is dus helemaal niets meer over van het sprankelende elf tal, dat de eerste klasse in de eerste helft van de competitie verbaasde met goed voetbal. Fred Bloem legde de ene na de andere treffer in het mandje van de tegenstander. Gisteravond was de topscorer rijp voor een wissel. Bloem liep zichzelf in de weg en was een plaag voor zijn medespelers. Hij deed niets goed. En zo liepen er meer rond in het shirt van Noordwijk, die rijp waren voor een wissel. Pa trick Scheurwater, amateurin ternational, scoorde een dikke onvoldoende. Hij kwam zijn be waker Hans van der Plas twee keer voorbij en produceerde vervolgens een waardeloze voorzet. Noordwijk is hopeloos uit vorm. Iedereen weet waar het aan ligt, maar eenmaal op het veld blinken de spelers uit door een schrijnend gebrek aan zelf vertrouwen. Noordwijk is geen team. Reinders: „In het begin van het seizoen liepen we rond met het idee: 'Kom maar op, wij zijn Noordwijk'. Van die flair is niets meer over. We willen wel, maar het vertrouwen is er niet. Spelers maken desastreuze fou ten, dat heb je vanavond weer eens kunnen zien. En een ploeg in nood heeft de scheidsrechter nooit mee, dat is ook een gege ven." Onschuldig Reinders had gelijk. Leidsman Veltrop wees na zes minuten naar de stip ten faveure van Noordwijk. De arbiter zag in een onschuldig duwtje van Martin van Kins jegens Martin Steenvoorden een strafschop, die door Leonard Pluimgraaff a la Johan Neeskens tot Katwijks doelpunt werd gepromoveerd. Tot overmaat van ramp kreeg Van Kins een gele kaart. Zijn zesde. Dat betekent twee wed strijden brommen. Even later gebeurde aan de andere kant hetzelfde. Hans van der Plas zette Patrick Scheurwa ter met zijn rijzige gestalte weg, maar het fluitje bleef achterwe ge. Het was de enige, maar wel zwaarwegende fout van de scheidsrechter. Noordwijk had het er maar moeilijk mee. De door zorgen gevelde formatie kon zich maar niet over de te genvaller heenzetten. Erger, de thuisploeg werd volledig wegge speeld door een ontketend Quick Boys. Blauwwit speelde geïnspi reerd en gedreven op de met 2000 toeschouwers gevulde Duinwetering. Toegegeven, Noordwijk gaf de Katwijkers speelruimte, maar Quick Boys draaide op volle toeren. Grote animator was Jaap van Duyn, de libero die meer voor dan achtêr zijn verdediging te vin den was. Trainer Henk Wisman liet zich naderhand uit in super latieven: „Tsjongc, wat heb ik genoten van die jongen." Op de tribunes werd zelfs de naam van Jaap van Duyn gescan deerd. Dat zal hem vreemd in Sponsor draait bij De basketballers van Den Hel der zijn nog één overwinning verwijderd van hun vierde landskampioenschap. De ploeg van coach Meindert van Veen behaalde gisteren in de finale van de playoffs in eigen hal de derde opeenvolgende overwin ning, 95-80. Bij de rust bedroeg het verschil slechts twee pun ten, 37-35. De derde wedstrijd werd het fascinerende duel tussen Travis Stel en Richard van Poelgeest. Een rossige Canadees met Ne derlands paspoort tegen een Hagenaar met marinierskapsel en een Amerikaanse basketbal opvoeding in Nebraska. Twee power-forwards die uit nood center speelden, die onder bei de baskets fysiek aanwezig wa ren en die geen lijf-aan-lijf ge vecht uit de weg gingen. De Marcel Harteveld van Quick Boys maakt een koprol na zijn doelpunt tegen Noordwijk. foto loek zuyderduin de oren hebben geklonken, want het kritische Katwijkse le gioen wijst de libero immer aan als zondebok van een nederlaag of slechte wedstrijd. Noordwijk mocht niet klagen dat de rust met 0-2 werd inge gaan. Met een beetje meer tref zekerheid bij Marcel Harteveld hadden de Katwijkers met een gerust hart kunnen theedrin ken. Harteveld - hij speelde on danks zijn missers een goede partij - schoot uit de vele moge lijkheden slechts een keer raak. Daarbij kreeg de spits alle me dewerking van zijn bewaker An- dré de Ridder. Doelman Ronald van Kesteren, overigens be trouwbare invaller van de ge blesseerde Willem Visscher, was kansloos op de inzet van de Katwijker. In de tweede helft probeerde Noordwijk er het beste van te maken. Maar nadat een kopbal van Cees Smit het doel van Tom van der Niet had gemist, was het over met Noordwijk. De 0-3 van Peter Kruit, na een slim passje van de voor Steenvoor den ingevallen Pieter Slootweg, was de genadeklap. Quick Boys had de score met gemak naar de dubbele cijfers kunnen op voeren. Op de bank werd Ruud Bröring steeds kleiner. Hij schold, foeterde op de falende spits Bloem en hief de armen machteloos ten hemel. Quick Boys was heer en meester, maar doelpunten ble ven achterwege. Niettemin was trainer Henk Wisman een tevre den man. „Dit was een van on ze beste wedstrijden. Dat is een prettig gegeven, maar een ga rantie voor de volgende wed strijd is het niet. De jongens hebben maar een dag om bij te komen. Morgenochtend moet Jaap van Duyn er weer om zes uur uit om te werken. Zo'n jon gen heeft toch nauwelijks tijd om te herstellen." Noordwijk: Van Kesteren: Van Kins, Smit, Reinders (llulscbosch), De Rid der: Azier, Stolk (Vogelaar). Aboikoni; Scheurwater, Bloem, Pitti Quick Boys: Van der Niet: Schaap, l'luimgraalf, Jaap van Duyn. Van der Plas: Van Dijk. Aandewicl, Floor van Duyn (Rovers); Harteveld. Steenvoor den (Slootweg), Kruit. tweestrijd eindigde onbeslist. Stel scoorde 25 punten en pluk te 6 rebounds. Van Poelgeest kwam tot 24 punten en 11 re bounds. Stel werd de morele winnaar omdat zijn ploeg zegevierde. Den Helder was een collectief, Goba een eenmansploeg. Bij de Gorinchemse ploeg faalden de dure krachten De Waard en Te Velde van afstand. De Waard schoot nul uit vijf, Te Velde vier uit twaalf. De Amerikanen Hu- ger en Hodges kwamen pas los in de fase dat de wedstrijd voor Den Helder gelopen was. stander. Hij werd bewaakt door Lieverst, Derks en Hageman, maar pas nadat Stel de verdedi ging overnam, stokte zijn pro- duktie. Hij werd gesloopt door de Canadees met Friese vader en Zuidhollandse moeder. Vier minuten voor het einde verliet Van Poelgeest het veld. Kapot gespeeld, versleten. „Ik kon", stelde coach Eggens van Goba, „Van Poelgeest niet wisselen. Hij was mijn enige scorer en rebounder," Eggens miste Tico Cooper door een stressfractuur en moest met de derde lange man Tanno Pieters voorzichtig omspringen, omdat die geplaagd wordt door tendi nitis in de knieën. „Met een van de drie lange mannen", wist Eg gens, „ben je kansloos tegen een ploeg als Den Helder, die op de fast break speelt." Cees den Braven heeft zijn drei gement ingetrokken onmiddel lijk als sponsor van Goba op te stappen. „Maar of hij volgend jaar doorgaal, is bijzonder twij felachtig", liet René van .der Wielen, assistent-coach en hoofd technische zaken bij Go ba, in Den Helder weten. Den Braven was boos geworden over een uitzending van een duel van de play-offs op TV-plus. Van Poelgeest hield Goba in de eerste helft in zijn eentje in de race. Hij nam in de eerste twintig minuten 17 punten en 7 rebounds voor zijn rekening. „Wij konden Van Poelgeest ab soluut niet stoppen", compli menteerde Van Veen zijn tegen- Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen a/d Rijn, of maak een afspraak: tel. 01720-22100

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21