Blessuretijd fataal voor Oranje Kaarten voor Louh wis van Gaal Springruiters presteren mager, maar zijn tevreden =f Sport Van Hanegem wint ook in rechtzaal In de mangel Alphense Boys tegen Ajax en Feyenoord Acht spelers Bayern in nationale ploegen RIJDAG 14 APRIL 1995 chef willem spierdijk, 071-356464, plv -chef rob onderwater, 071-356463 UR Ritsma wellicht alleen verder fmmer Rintje Ritsma overweegt zich buiten de kernploeg om oor te bereiden op het nieuwe schaatsseizoen. De Europees- en vereldkampioen allround is niet van plan in de KNSB-formatie ilaats te nemen, als het bondsbestuur niet ingaat op de wensen an de rijders. Ritsma wil vooral, dat de schaatsbond hem tege- noet komt waar het gaat om inkomsten uit privé-sponsoring. let is de topschaatsers al tijden een doom in het oog, dat de (NSB zo strikt vasthoudt aan de reclamereglementen. De KNSB leschermt de belangen van hoofdsponsor Aegon en geeft de rij- lers nauwelijks ruimte voor eigen contracten. Vlichel Vonk uit selectie gezet manchester Michel Vonk is door manager Brian Horton uit de electie van Manchester City gezet. De Nederlander hoeft ook te doen met het tweede team van de Engelse club, die n de premier league nog niet uit de degradatiezorgen is. Man- hester City heeft een zwaar paasweekeinde voor de boeg met luels tegen Liverpool en koploper Blackburn Rovers. Vonk toon- le zich verbaasd over de gang van zaken. ,,Ik heb een serie van der goede wedstrijden achter de rug. Zaterdag tegen Crystal 'alace werd ik zonder opgaaf van reden gewisseld. Later heeft le manager gezegd dat hij me dit seizoen niet meer nodig reeft", vertelde de 26-jarige middenvelder, die aan zijn derde ;eizoen bij City bezig is. Jeroen Boere scoort voor West Ham ■ondenWest Ham heeft gisteravond in de strijd om lijfsbehoud n de premier league een belangrijke zege geboekt op de Londe- ;e rivaal Wimbledon: 3-0. Jeroen Boere behoorde tot de doel- juntenmakers. De Nederlandse aanvaller zorgde in de 76e mi- ïuut voor de beslissing. Dicks had West Ham vlak voor rust op 'oorsprong gezet. Cottee bepaalde de eindstand op 3-0 een mi- ïuut nadat Boere had gescoord. Schumacher krijgt zege terug 'arijsDe commissie van beroep van de internationale auto- iportfederatie (FIA) heeft Michael Schumacher de zege in de Jrote Prijs van Brazilië gisteravond teruggeven. Hij is daardoor net 14 punten weer eerste in het WK-klassement; vóór Damon Jill, de winnaar van de GP van Argentinië, Jean Alesi, David "oulthard en Gerhard Berger, die in Sao Paulo tijdelijk werd op- gewaardeerd. Je Duitse titelverdiger werd na de openingsrace van het formule 1-seizoen gediskwalificeerd omdat de Benetton-Renault op een jrandstof reed met een iets andere samenstelling dan het mon ter dat ter expertise was opgestuurd naar de FIA. De gebruikte benzine was overigens legaal. Ook de Schot David Coulthard, die als tweede over de eindstreep kwam. werd uit de uitslag ge- ichrapt. De Williams-coureur heeft dezelfde benzineleverancier als Schumacher. Griekse baskètbalfans aangehouden zaragoza De Spaanse politie heeft gisteren de handen vol ge glad aan vechtende Griekse baskètbalfans. In Zaragoza, waar de Sfinale van de Europa Cup voor landskampioenen wordt gehou- Jden, raakten ongeveer 250 supporters van de Griekse clubs HPanathinaikos en Olympiakos bij een tankstation in de buurt ""van Tarragona met elkaar slaags. De politie slaagde er met moei te in de partijen te scheiden en pakte de relschoppers op. De rest van de vangst: een ongeladen pistool, kettingen, twee grote mes sen en verdovende middelen. Ijshockeyers verliezen weer bratislava De Nederlandse ijshockeyers hebben bij het WK voor B-landen in de Slowaakse hoofdstad Bratislava ook de tweede Wedstrijd verloren. Gisteravond was Letland, met Polen en het gastland favoriet voor promotie naar de A-groep, te sterk voor Oranje: 6-1. Bondscoach Doug Mason zag tot zijn genoe gen wel een beter duel dan tegen Polen, maar vooral ook meer bezieling. rotterdam marcel v otterdam gpd Beste Louis, als Rotterdammer chaam ik mij voor de gebeurte- lissen van de laatste tijd. We louden van voetbal, we houden 'an Feyenoord. Nationaal zijn ve trots op Van Gaal en op Ajax. )aarom Louis, een ferme hand 'an...' Zo staat er op de kaarten e lezen die de directie van )rukkerij Fortuna deze week 'erspreidde over een aantal be kijven in Rotterdam. Directeur H. Bison noemt de eksten die Feyenoord-suppor- ers ruim drie weken geleden naar het hoofd van Louis van laai slingerden triest. Zelf ver oor hij twee werknemers aan canker. ,,De eerste keer voel je e machteloos, de tweede keer vil je iets doen. Met de kaarten ivillen wij onze onvrede uiten over de dingen die gebeurd tijn." Het mobiliseren van mensen die met dezelfde frus- raties rondlopen, noemt hij het. ,,Het is een actie zonder bijbedoelingen. We willen ge woon laten zien dat er ook nor- gpd-verslaggever Marga van Praag heeft Wim van Hanegem ten onrechte zo 'on betrouwbaar als de neten' ge noemd. Vice-president Mr. Bentinck van de Arrondisse mentsrechtbank in Amsterdam stelde gisteren Willem van Hanegem in het gelijk in het kort geding dat hij had aange spannen tegen nieuwslezeres van het NOS-journaal.Marga van Praag moet een schadever goeding betalen van 2.500 gul den. Dat bedrag zal ten goede komen aan het Instituut voor doofblinden in Bilthoven. Wim van Hanegem zei gister avond dat het geld hem niets interesseerde.Ik vind het mooi dat ik heb gewonnen. Ik heb me lang afgevraagd of ik deze stap moest nemen, maar ik vond uit eindelijk dat ik niet alles over me heen hoef te laten komen," aldus de Kromme. De hele affaire had de afgelo pen weken behoorlijke invloed op het privéleven van de Feye- noord-coach. Tijdens het kort geding werden oude zaken bo ven water gehaald en kwam zelfs de zwart-geld affaire met FC Utrecht ter sprake. Van Hanegem moest tijdens de rechtzitting uitleggen dat hij zijn huis had moeten verkopen om alle boetes en belasting schulden te betalen. Bovendien maakte hij zich zo kwaad dat hij tijdens zijn debat met de advo caat van Marga van Praag vol schoot. Van Hanegem: „Ik weet dat de tv, de kranten en zelfs de roddelbladen daarmee flink hebben uitgepakt Daar doe ik Nederlaag voetballers op WK onder 20 jaar Twee strafschoppen stopte doelman Van Fessem. Het was niet voldoende voor het gehavende Nederlands voet balteam onder 20 jaar om Argentinië bij de start van het WK in Doha een punt af te snoepen. Het team van Rinus Israel verloor schlemielig. Ruim een minuut in blessure tijd tikte invaller Garrone de bal vanuit een moeilijke hoek voorbij de uitblinker aan Nederlandse zijde, Van Fessem. doha anp had verwacht dat Israel voor Feyenoorder Hoegee zou kie zen. Maar hij heeft me er ken nelijk niet voor niets bijge haald", bedankte de Brabander de coach voor het onverwachte vertrouwen. Nederland had het vooral in de slotfase, toen Schoenmakers met rood was verdwenen, moeilijk. „Ze zaten er doorheen, maar gooiden alles in de strijd", was het commentaar van Israel na afloop. Hij doelde met het laatste op de scrimmage vlak voor het einde van het verlopen van de reguliere speeltijd. Drie Argentijnen mochten vlak voor het doel vrij aanleggen, drie keer gooide een Oranje-klant zich met volle overgave voor de bal. De Brabantse man van wed strijd waande zich op dat mo ment de winnaar van een matig duel, waarin de Argentijnse jeugd de betere indruk maakte. Israel, die zonder talenten als Kluivert, Seedorf, Bruggink, Platvoet en Zenden naar Qatar vertrok, vloekte inwendig een kwartier voor het einde. De tweede gele kaart voor Melchior Schoenmakers (Heerenveen) was volgens de Amsterdammer de reden voor het late verlies. „Met tien man konden we het niet meer belopen", zei de coach. Israel maakte zijn jongens toch een compliment. De Ar gentijnen waren balvaster, ge vaarlijker, maar een stunt zat er lang in. Vooral door Van Fes sem, normaal de tweede doel man van Willem II in de eredivi sie. De sluitpost toonde zich bij twee strafschoppen in de vijf tiende minuut mentaal sterker dan zijn Zuidamerikaanse te genstander. Na de eerste ge stopte bal vond de Mexicaanse arbiter dat Knapen te vroeg was ingelopen. In de herhaling lag Van Fessem opnieuw in de goe de hoek. „Ik ben nieuw in de selectie, Waardering Aanvallend kreeg Oranje, dat voor het eerst sinds 1983 aan de eindronde meedoet, weinig kansen. De Ajax-talenten Musampa en Wooter draaiden veel, te veel. Het publiek, 4000 man. kon wel waardering op brengen voor de dribbels van Musampa. Vlak voor de rust worstelde de kleine Ajacied zich langs drie Zuidamerikanen, om de bal op linksbuiten Van den Berg door te schuiven. De Ar gentijnse doelman redde op zijn inzet Met Israel vloekend en tie rend langs de zijlijn leek Oranje de onverwachte 0-0 over de streep te brengen. Tot de slotse conde. Invaller Garrone vond heel geniepig, uit een heel moeilijke hoek eindelijk het doel. Van Fessem bleef van pure ontzetting geknield op de grond zitten. Zijn uitverkiezing tot speler van de wedstrijd heeft hem ech ter wel een aardige bonus opge leverd. Bij terugkomst in het ho tel ontving Van Fessem een vliegticket van sponsor Qaratis. Met het ticket kan Van Fessem de hele wereld over vliegen. Hij mag de prijs ook omzetten in geld. Het ticket heeft een waar de van ongeveer drieduizend gulden. Burundi Terwijl in Burundi groepen Hu tu's en Tutsi's elkaar naar het leven staan, voetballen leden van beide stammen in Qatar sa men in de nationale ploeg. Be schermd door een lange rij mili tairen bereidde de ploeg zich voor op het WK voor spelers on der 20 jaar. Dat gebeurde in een van de buitenwereld afgesloten kamp in de hoofdstad Bujum bura. Bondscoach Boadouin Ribak- ara reisde onder begeleiding van militairen het land rond om de internationals te bekijken en op te trommelen voor het WK. „Als Hutu was het gevaarlijk voor mij in sommige delen van het land te komen. Toch had ik Rinus Israel begon als coach van Oranje met een nederlaag in Qatar. archieffoto anp onmogelijk oefenwedstrijden te spelen. Ribakara: „Als we ons buiten de hekken zouden bege ven, was het risico te groot. In Brirundi kijken ze niet op een dode meer of minder." het er graag voor over. Als ik de ze jeugdige spelers maar uit Bu rundi kan krijgen." Door de problemen in het Afrikaanse land, waar de Tutsi's de minderheid vormen, was het achteraf niet moeilijk over. Ik wist dat de camaramensen en de fotografen aanwezig waren. Daar had ik zelf mee ingestemd. Ik wist alleen niet dat ik me zo boos zou maken. Fn dat de sup porters van NAC afgelopen zon dag dat liedje zongen 'Willem, ik zie tranen in je ogen', zal me evenmin een zorg zijn. Voor mij telt alleen dat nu dank zij de rechter is duidelijk gemaakt dat ze niet zomaar van alles over je kunnen zeggen." Dortmund nu steviger op eerste plaats dortmund sid Met grote moeite heeft Borussia Dortmund gisteravond de lei derspositie in de Bundesliga versterkt. Na een achterstand won de ploeg via een laat doel punt van international Sammer met 2-1 van Karlsruher SC. Borussia staat na de vooruitge speelde wedstrijd twee punten voor op Werder, dat echter nog een duel tegoed heeft. Kort voor rust bezorgde Metz Karlsruher voor het uitverkoch te thuisbastion van Dortmund een voorsprong. Het duurde lang voor de koploper orde op zaken stelde. Pas een kwartier voor het einde lukte het gelijk te maken. Zore zette, na een over treding op Möller, de toegeken de strafschop om in de gelijk maker. Sammer zorgde in de 86e minuut van 25 meter voor de bevrijdende tweede treffer. In de slotminuut mocht Zore nogmaals van elf meter aanleg gen. Een tweede succes werd hem door doelman Reitmaier niet gegund. Rudi Vóller bezorgde Lever- kusen op zijn 35e verjaardag de in de Bundesliga teruggekeerde trainer Erich Ribbeek de volle winst tegen Uerdingen. De spits benutte een strafschop. SC Freiburg blijft het in de tpp van de Bundesliga goed doen. De ploeg won gisteren voor de derde keer op rij een uitwedstrijd. Hamburger SV werd met 2-1 verslagen. Aan voerder Spies scoorde twee keer. Het laatste doelpunt, zes minuten voor het einde, bleek twee punten waard. Freiburg staat door de zege op de derde plaats, op drie punten van Borussia Dortmund. male mensen rondlopen in Rot terdam." Onder het motto 'Geen woor den, maar kaarten' verspreidde Bison woensdag tientallen pak ketjes van honderd kaarten naar bedrijven in Rotterdam. Daar voor had hij onder zakenrelaties al verschillende meningen ge peild. „Iedereen vindt het idee 'geweldig' en 'sympathiek'. Al leen de bedrijven die zakelijke belangen met Feyenoord heb ben, zijn terughoudend wat be treft deelname aan de actie." Op de k^art aan Louis van Gaal 'is eveneens ruimte ge maakt voor extra postzegels die door de Ajax-trainer overge maakt kunnen worden aan een goed doel. „Het Ronald McDo- nald-huis, die we in eerste in stantie hadden benaderd, en het Sofia Kinderziekenhuis wil den niet meewerken, omdat zij niet in verband gebracht willen worden met de gebeurtenis sen," vertelt de directeur. Daar om is ervoor gekozen dat Van Gaal zelf mag kiezen naar welk goed doel het geld wordt over- magallon Asiate Saitov wordt aan beide kanten bestookt door twee blondines nadat hij de leiderstrui in de Ronde van Aragon heeft aange trokken. In de tweede etappe leek Jeroen Blijlevens van TVM gisteren op weg naar zijn vijfde seizoenzege. In de sprint van het verbrokkelde pe loton aan het einde van de tweede rit moest hij zich echter neerleggen bij de hogere snelheid van de Duitser Erik Zabel. Blijlevens slaagde er aan het einde van de rit van 165 kilometer niet in het werk van zijn ploeggenoten af te maken. Vooral routinier Nijdam spande zich voor de talent volle sprinter in. foto epa 8alphen a Ajax en Feyenoord komen deze zomer op bezoek bij Alphense Boys. In de aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen doet de voltallige Amsterdamse selectie op 22 juli sportpark De Bijlen Feyenoord brengt op 8 augus tus een bezoek aan de Alphense zondaghoofdklassér, die op het punt staat af te dalen naar de eerste klasse. De club van selec tie-coördinator Kees Jansma re kent bij beide oefenduels op grote publieke belangstelling. Trainer Paul Bahlmann: „Het geeft ons een enorme kick dat we beide topclubs hebben ge strikt. Van Ajax weet ik, dat het na een trainingskamp in Zee land Alphen aandoet. Zij spelen maar enkele vriendschappelijke wedstrijden op Nederlandse bo dem. Alphense Boys is de enige tegenstander uit onze regio." cöteborg anp De Nederlanders hebben zich gisteren op de openingsdag van de wereldbekerfinale voor springruiters rustig gehouden. De beste prestatie leverde Al- bert Voorn met Jewels' Ama- thyst. Hij eindigde in de zwaar ste bijrubriek op de derde plaats. Jan Tops bereikte met Sonora la Silla in een andere bijrubriek nog de vijfde plaats. Jos Lansink finishte in de drie rubrieken niet bij de besten. Vrijdag staat het eerste onder deel van de finale op het pro gramma: het jachtspringen. Het trio zette diverse paarden in. Voorn gebruikte Pearl, Sap- hire en Amythist. „Ze zijn in topvorm", meende de ruiter, die aan zijn derde wereldbeker finale toe is. „Dit jaar kan ik echt meedoen om de prijzen. In 19J34, eveneens in Göteborg, had ik een niet geheel fit paard tot mijn beschikking. Vijf jaar later waren mijn dieren van te weinig niveau om een rol van betekenis te kunnen spelen. Maar met Amythist heb ik een topper in huis." Lansink Titelhouder Lansink was ook te vreden over de vorm van zijn paarden: Libero H, met wie hij vorig jaar de beker won, Equa- dor en Easy Jumper. „De bo dem van de piste is nog niet naar wens. Maar dat zal de ko mende dagen wel beter worden. Verder loopt alles prima. Ik heb niets geforceerd. De wedstrijden waar het om gaat, moeten im mers nog komen." Zweedse meisjes van onge veer 10 tot 15 jaar zijn niet ver liefd op de mooie jongens van het popgroepje Take That maar op een paard. Duizenden pu bers gillen het uit in de Scan- dinavium Arena in Göteborg als Milton de piste betreedt. 'Foto toestellen flitsen. Sommigen barsten spontaan in tranen uit. „You're simply the best", zingt Tina Turner. De 18-jarige schimmel hinnikt. Inderdaad, denkt-ie, ik was de beste van al lemaal. De ruin is bezig aan de laatste etappe van zijn afscheidstoer- nee. Twee keer won hij, met de Britse ruiter John Whitaker, de wereldbekerfinale voo springruiters, maar dit jaa hoeft hij geen balkje over. Pe avond mag hij zich een kwar tiertje laven aan de enthousias te toejuichingen van de toe schouwers. Milton geniet met volle^ aandacht van het applaus. Steekt zijn hoofd omhoog, gooit zijn benen even in de lucht en zwaait arrogant met zijn staart. Hij zal het missen in Engeland, waar hij gaat uitrusten op de boerderij van Whitaker. Meer dan in welk ander land dan ook zijh de Zweden verliefd op de machtige matador, die in totaal ongeveer 3,5 miljoen gul den aan prijzengeld bijeen sprong. Natuurlijk, het afscheid in Duitsland, waar de organisa tie had gezorgd voor „Milton- look-a-likes" was fraai. De op komst in Zürich, samen fnet Ti- na Turner die voor het paard een taart had gebakken, was onvergetelijk. De binnenkomst in Göteborg is echter niet te overtreffen. Uit respect gaan de bezoekers zelfs staan. Tussen de coulissen geniet Malcolm Imelis van de aan dacht die Milton krijgt. De En gelsman beheert de souvenir shop van het paard. Sweaters, jacks, t-shirts, schilderijen, pos ters, bekers, rozetten, videoban den, pennen, papier, briefkaar ten: hij heeft ze te koop, met een afbeelding van Milton. „Vooral de rozetten en de brief kaarten verkoop ik goed", zegt Imelis. „De meeste fans van Milton zijn namelijk jong en hebben niet veel geld om dure spullen te kopen. Maar ook de videoband loopt goed, die wordt vooral gekocht door vol wassenen." Imelis.ls de adoratie voor het paard gewend. „Overal waar ik kom, bewonderen paardelief- hebbers hem. Dat komt door zijn uitstraling. Zijn extravagan te gedrag. Zodra Milton de ring instapt, groeit-ie. Hebben ande re paarden een hekel aan lawaai en applaus, Milton inhaleert de herrie met graagte. De kleur maakt hem natuurlijk speciaal. Hij is prachtig wit. Ik denk ook dat dat de reden is dat veel meisjes verliefd op hem zijn. Die dromen toch ooit een witte pony te mogen bezitten. Boven dien: de prins in hun dromen rijdt toch ook op een wit paard." Ondanks de personele proble men bij Bayern München zijn acht spelers van de club opge roepen voor interlgndverplich- tingen tegen Wales. Duitsland speelt op 25 en 26 april tegen de Britten, in de aanloop naar de eindronde van de Europese ti telstrijd. Eerst de ploeg onder 21 jaar, een dag later het team van bondscoach Berti Vogts. Bayern, geteisterd door een indrukwekkende blessurelijst, speelt woensdag 19 april de tweede wedstrijd in de halve fi nales van de Champions Lea gue tegen Ajax. Bondscoach Hannes Löhr van het olympisch elftal stuurde een uitnodiging naar de volgende spelers van Bayern: doelman Uwe Gospodarek, die door een bles sure van eerste man Kahn en een schorsing van reserve Scheuer vorige week in Mün chen het doel verdedigde tegen Ajax; de middenvelders Ha- mann en Nerlinger alsmede aanvaller Zickler. Ook dat trio speelde tegen Ajax. Eerder riep Vogts voor de A-ploeg Helmer, Babbel, Ziege en Scholl op. Maifredi Gigi Maifredi heeft gisteren be sloten zijn baan als trainer van Brescia op te geven. De reeks van zes nederlagen en de laatste plaats in de Serie A deden de coach beseffen, dat zijn vertrek de beste oplossing was. Tot het einde van het seizoen worden de taken van Maifredi waargenomen door jeugdtrai ner Adelio Moro. De Roemeen Mircea Lupescu, die al eerder bij Brescia werkte, zou de groot ste kandidaat zijn volgend sei zoen weer als hoofdcoach aan de slag te gaan. Schorsing De Internationale Voetbal Fede ratie (FIFA) heeft een Chileense scheidsrechter een schorsing van een jaar opgelegd. De man werd verantwoordelijk gehou den voor ernstige wanordelijk heden tijdens de wedstrijd Ar gentinië - Flonduras, die de vo rige maand tijdens de Paname- rikaanse Spelen in Mar del Plata werd gespeeld. CDEN HOLLANDER AUTO MARKT KATWIJK. KON. JULIANALAAN, TELEFOON 01718-28554J

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17