Sport Jalabert, nieuwe Sean Kelly feyenoord sluipt tilletjes omhoog ,v m Rooks en Den Bakker m tevreden Eric Cantona en Inter zouden een transfer al rond hebben Gerard Bakker voelt zich beter ief willem spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -356463 m- Nïjdam en co achterin iinena De Nederlanders in de Ronde van Aragon zijn gisteren lp de eerste dag ver in de achterhoede geëindigd. Na de eerste it van Teruel naar Carinena over 196 kilometer was Jelle Nijdam ip de 43e plaats op 3.16 de beste uit de ploeg van Cees Priem, ervais Knaven en Tsistan Hoffman eindigden op ruim 9 minu- en van de Italiaanse winnaar Nicola Minali. Jeroen Blijlevens en flichel Cornelisse arriveerden op ruim 18 minuten. Scheidsrechter vrijgesproken eist» De tuchtcommissie van de KNVB heeft amateurscheids- echter Ruud Letschert vrijgesproken van het uiten van racisti- ;he taal. Het college in Zeist achtte de beschuldiging van AP- ^VC-voetballer Marlon Hok-a-Hin niet bewezen. De tuchtcom- lissie kwam tot de uitspraak na een grondig onderzoek op basis in de verklaringen van de direct-betrokkenen. Letschert kreeg fijdens de wedstrijd APWC-Hercules op 26 maart een klap in zijn >ezicht van Hok-a-Hin. De fluitist staakte de wedstrijd en diende lij de KNVB een rapport in. Volgens een verklaring van de hard- ïandige voetballer zou de arbiter hem hebben beledigd met een liscriminerende opmerking. (Haarhuis verliest arcelona Door allebei in de tweede ronde al te verliezen, zijn 'ete Sampras en Paul Haarhuis elkaar bij het tennistoernooi van Jarcelona misgelopen. De Amerikaan, die deze week op de we- eldranglijst zijn leidende positie aan landgenoot Agassi ver- speelde, bleek gisteren niet opgewassen tegen de jonge Duitser Jross: 1-6 6-2 6-3. Haarhuis had bij de Spanjaard Costa vrijwel niets in te brengen: 6-3 6-2. Gross en Costa ontmoeten elkaar nu n de kwartfinales van het graveltoernooi. Elf geeft fout met benzine toe parus De Franse benzineleverancier Elf heeft gisteren toegege ven dat er met de brandstof in de bolides van Michael Schuma- :her en David Coulthard bij de Grote Prijs van Brazilë wel dege- ijk een foutje is gemaakt. Donderdag wordt de beroepszaak van de formule 1-teams Benetton en Williams behandeld. De brand- itof van het monster dat naar de FIA was gestuurd voor chro- natografisch onderzoek had een andere samenstelling dan de irandstof die uiteindelijk bij de Grote Prijs van Brazilië in de ank terechtkwam. Met die benzine was volgens de reglementen Dverigens niets mis. Het had alleen voor expertise aan de techni- van de internationale autosportfederatie moeten worden aan- jeboden. Anderlecht dankt Versa vel irussel Anderlecht is in de Belgische competitie koploper Stan dard Luik tot op één punt genaderd. De titelverdediger won gis- :eren op eigen veld het inhaalduel tegen Lommei met 3-2. Bru no Versavel was met drie treffers de gevierde man bij An derlecht. Het winnende doelpunt viel in de 83e minuut. Bij bei de ploegen zat een Nederlandse trainer op de bank: Boskamp bij \nderlecht en Hermans bij Lommei. De Limburger Hanssen speelde bij de bezoekers als libero. )e andere inhaalwedstrijd tussen Club Brugge en Germinal Eke- en, de nummers drie en vier van de ranglijst, eindigde in 0-0. FC Utrecht ziet af van Vasovic itrecht FC Utrecht kapt de onderhandelingen met Velibor Vasovic waarschijnlijk af. Het bestuur vermoedt dat de 55-jarige Serviër niet over het hoogste trainersdiploma van zijn land be schikt. Begin deze week faxte Vasovic zijn 'geloofsbrieven' naar Nederland. Daarbij ontbrak zijn licentie. FC Utrecht-voorzitter |an van de Kant vindt dat een veeg teken. ,,Het maakt de zaak nog gecompliceerder dan die al is", zegt Van de Kant. „Want zelfs mét een Joegoslavisch trainersdiploma is het nog maar de vraag of Vasovic een werkvergunning krijgt." Laurent Jalabert laat Fondriest achter zich aan de meet van de Waalse Pijl. Laurent Jalabert houdt er niet van om met andere renners vergeleken te worden. En al helemaal niet als in dat verband de naam wordt genoemd van Sean Kelly, de boeren zoon uit Ierland die lange tijd de zweep legde over het professionele wielerpeloton. Ge beurt het toch, zoals gistermiddag na zijn overwinning in de 59ste Waalse Pijl, dan kijkt de 26-jarige renner zijn gesprekspartner indringend aan, haalt zijn neus op en laat een stilte vallen. Volgende vraag graag. huyfred segaar gpd-verslaggever De man uit Payrin (nabij Tou louse) moet er rekening mee houden dat hij er in de toe komst nog vaker mee geplaagd zal worden. Want er zijn wel de gelijk raakvlakken tussen de coureur uit de ONCE-ploeg en zijn Ierse 'evenbeeld'. Niet wat hun uiterlijk betreft, zeker niet. Wel als het over karakter gaat. Zo onopvallend als jalabert, in zijn opvallende ONCE-tricot, de perszaal betrad: dat was Kel ly. Zoals hij vervolgens, vlak na zijn tiende seizoenszege, schuchter de vragen beant woordde met nauwelijks meer dan 'bien', 'oui' en 'non': on miskenbaar Kelly. Maar vooral de machtige wij ze waarop Jalabert een half uur eerder de B-klassieker aan zijn palmares had toegevoegd, deed denken aan de manier waarop Kelly in de late tachtiger jaren het peloton de les las. Niet in de Waalse Pijl, die wedstrijd was voor hem niet zwaar genoeg. Wel in Luik-Bastenaken-Luik, die hij tweemaal won en waarin 'Jala' komende zondag weer zwaar favoriet is. Maar vooral de identieke ont wikkeling die beide coureurs doormaakten is de oorzaak van alle kwaad. Kelly begon in '73 in de Flandria-ploeg als sprinter. Jean de Gribaldy, een Franse burggraaf, ontdekte dat de as ceet meer kon dan alleen spurten en bouwde een ploeg om hem heen. Kelly won ver volgens op de Ronde van Vlaan deren na alle belangrijke een- dagswedstrijden. Als Jalabert de nieuwe Kelly is, dan is Manoio Saiz de reïncar natie van de bij een verkeerson geluk omgekomen De Gribaldy. Saiz, ploegleider van ONCE: „De Franse pers zag in Laurent een sprinter. Ik zag méér in hem. Dat heb ik hem ook voor gehouden. Gelukkig is Jalabert er zelf in gaan geloven. En zie het resultaat." Na Parijs-Nice, Milaan-San Remo, het Critérium Internatio nal en een handvol etappeze- ge's, bevestigde de kopman van de Spaanse ploeg zijn onaan tastbaarheid nog maar eens in de Waalse Pijl, het eerste deel van het Ardense tweeluik. Na het kattengespin van Axel Merckx, Maarten den Bakker, Rolf Sörensen en Mariano Pic- cioli, die gevieren een uur uit de greep van het peloton bleven, was 26 kilomter voor het einde aan de voet van de Cöte de Bo- hissau de tijd van de grote man nen aangebroken. Van Evgeni Berzin dus, van Maurizio Fon driest ook en van wie anders dan Laurent Jalabert. Zij bleven gemakkelijk uit de greep van de achtervolgende groep, waarin de ploegmaats van Gianni Bug- no tevergeefs probeerden de fout van hun kopman, die de slag opnieuw miste, goed te maken. Beneden bij de Muur van Huy, gereed voor de derde en beslissende beklimming naar de finish, was al duidelijk gewor den dat Jalabert overliep van zelfvertrouwen. Hij loerde en zag dat Berzin zijp mogelijkhe den overschatte. De Rus scha kelde te zwaar en moest zijn mede-vluchters 150 meter voor het einde van de 900 meter lan ge klim laten gaan. Fondriest zette daarna aan, maar zijn krachtsinspanningen leverden geen resultaat op omdat hij een te klein verzet reed. Net als op de Poggio in de finale van Milaan-San Remo had Jala bert geen moeite in het wiel van de Italiaan te blijven. Jalabert vond met 41x17 en in het laatste stuk 41x16 de juiste ver snelling waar Fondriest en Ber zin op de helling van Huy (ge middeld stijgingspercentage 10 procent) vergeefs naar zochten. Hij passeerde de Italiaan vijftig meter voor de streep en had alle tijd zijn armen in de lucht te steken. Fondriest werd tweede, wéér tweede. Ook in Milaan- San Remo moest hij zijn Franse kwelgeest voor laten gaan en in Gent-Wevelgem werd de werel- kampioen van 1988 gefopt door de onbekende Deen Michael- sen. Van meedoen om de ereplaat sen was geen sprake, maar Ste ven Rooks en Maarten den Bak ker toonden zich desalniette min tevreden met hun optreden in de 59ste Waalse Pijl. Dat Rooks (33) uit de voeten kan in de Ardennen, is bekend. Hij won Luik-Basktenaken-Luik al eens. Met zijn tiende plaats wekte de Noordhollander min der verwondering dan Den Bak ker, die een uur lang deel uit maakte van een kopgroep van vier en uiteindelijk knap twaalf de werd. De tot B-klassieker gedegra deerde Waalse Pijl was de eerste wedstrijd dit jaar waarin de ren ner uit de TVM-ploeg zich van voren liet zien. Met Axel Merckx, de Italiaan Picciolo en de Deen Sörensen reed hij veer tig kilomter voor het peloton uit. Het groepje was echter niet sterk genoeg om weg te blijven. „We hadden de wind pal te gen", aldus Den Bakker. „Dan is vier man te weinig om weg te blijven. Ik hoopte dat er een grote man als Jalabert bij zou komen. Dan heb je meer kans. We werden op een heel onge lukkig moment gepakt, net voor dat colletje (Cote de Bohissau, red.). Dat bergje was voor de toppers het signaal om te de marreren. Ik kon vrij gemakke lijk aanpikken bij de achtervol gers. Dat geeft me vertrouwen voor de komende weken", aldus Den Bakker, vorig jaar gekroond tot renner van het jaar. „Ik moet nu de belofte van vorig jaar inlossen. Nee, dat heeft geen druk op me gelegd. Ik laat me niet zo snel gek ma ken. Ik rij voor mijn gevoel lek ker, al is het in de uitslagen niet terug te vinden. In de Ronde van Vlaanderen werd ik acht tiende. Daarmee kom je niet op televisie, maar ik heb die dag wel erg sterk gereden. Na een lekke band ben ik constant in de achtervolging geweest." Den Bakker hoopt zondag in Luik-Bastenaken-Luik met de besten mee te doen. „Dat zal heel moeijlijk worden, want die wedstrijd is toch weer 65 kilo meter langer. En de concurren tie is enorm. Jalabert is natuur lijk weer kanshebber, maar ver geet ook Zülle niet. Die reed in de Ronde van Baskenland heel erg sterk." {rappe zege van 1-0 bij NEC iumegen marcel van der kraan ipd-verslaggever Iet weinig machtsvertoon en iet zo mogelijk nog minder air is Feyenoord de afgelopen reken stilletjes naar de subtop an de eredivisie gekropen. Gis- eravond kreeg de Rotterdamse lub dank zij een zege op NEC '-0) definitief weer aansluiting ij PSV en FC Twente, die net Is Feyenoord azen op de derde laats. „De competitie is nu pas leuk |ian het worden," constateerde ■Willem van Hanegem, die een enuwslopend slot van het sei- oen voorspelde. „Zowel voor e UEFA Cup-plaatsen als voor Ie degradatieplaatsen wordt het lartstikke leuk. De laatste tien wedstrijden zijn opeens interes- lanter dan alle voorgaande ompetitiewedstrijden." Feyenoord kan in de strijd om Ie derde plaats een aardige rol aan vervullen. Het staat een 'unt achter op FC Twente, dat naandag al in de Kuip op be trek komt. In de eerste week 'an mei ontvangt Feyenoord 'SV, ook in Rotterdam. „En nog euker is dat PSV en FC Twente tegen elkaar moeten spe en," merkte Van Hanegem op. Of Feyenoord ook daadwer- relijk voor vuurwerk gaat zor- en is de vraag. Wie de Rotter dammers de afgelopen weken n gisteravond in Nijmegen aan ret werk heeft gezien, komt tot Ie conclusie dat het elftal van Van Hanegem meer met zich- elf dan met de tegenstander borstelt. Feyenoord heeft echter elkens aan één of twee schaar- e momenten voldoende om de ,yinst te pakken. Bedroevend 'n aanvallend opzicht was het 'ptreden tegen NEC na rust relfs bedroevend. Orlando Trustfull, die zich dit seizoen langzaam maar zeker ontpopt als de sierlijke middenvelder, vond het triest dat Feyenoord zich in de tweede helft aanpaste aan het 'degradatievoetbal' van NEC. „Voor het publiek moet het in de tweede helft verschrik kelijk zijn geweest. Allemaal lange ballen naar voren en geen enkele fatsoenlijke aanval. Vre selijk, ik hoop echt dat we niet meer van dit soort wedstrijden laten zien." NEC-doelman Wilfried Brookhuis stak Feyenoord al vroeg in de wedstrijd de helpen de hand toe. De 'clown' van Nijmegen, die zaterdagavond ook al blunderde tegen Dordrecht'90, liet de bal in de vijfde minuut bij een vrije trap van zijn borst stuiten. Mike Obiku was er als de kippen bij om zijn derde competitietreffer te noteren. NEC-trainer Cees van Kooten durfde na afloop nog niet te ver kondigen dat hij zijn doelman aan de kant zou schuiven. Maar dat Brookhuis de Nijmeegse club in de belangrijkste fase van de competitie handenvol pun ten kost, realiseert Van Kooten zich'ook. „Het is de tweede keer in vier dagen dat dit gebeurt. Ik zoek het morgen wel met hem uit. Ik weet nu nog niet of ik hem vervang. Hij doet het niet met opzet. Maar voor de rest van de ploeg is dit niet leuk. Bo vendien wordt hij door al die toestanden verschrikkelijk on zeker." Opgejaagd Brookhuis gedroeg zich als een opgejaagd stuk wild in het straf schopgebied van NEC. Als Feye noord in het eerste bedrijf een beetje gas had gegeven en wat bedachtzamer met de kansen was omgesprongen, had het Brookhuis al voor de pauze de londen afp/rtr Eric Cantona heeft besloten bij Manchester United te vertrek ken en een aanbieding van Inter Milan te aanvaarden. Dat meldt woensdag de Engelse krant Dai ly Mirror. Woordvoerders van beide clubs ontkenden echter na de geruchtmakende publika- tie dat de transfer al rond was. „We hebben wel grote interesse in hem", gaf een functionaris van Inter toe. „Wij weten nog niets van een vertrek van Can tona", reageerde een official van Manchester. Volgens het Engelse dagblad heeft Cantona zijn Franse advo caat Jeari-Jacques Bertrand van zijn besluit op de hoogte ge steld. Maar de jurist zei van niets te weten. „Ik heb een paar uur geleden nog met Eric ge sproken", aldus de raadsman. „Hij heeft me niets van een ak koord verteld. Formeel moet ik dus alle geruchten ontkennen. Wel zijn we met het bestuur van Manchester in gesprek over de toekomst van Cantona bij de club en in het Engelse voetbal. De stromingen die hem in dit land weg willen hebben, kun nen we niet negeren." De Franse international is we reldwijd tot 30 september ge schorst wegens zijn aanval op een honende supporter tijdens de wedstrijd van zijn club tegen Crystal Palace op 25 januari. De rechter veroordeelde hem in hoger beroep tot 120 uur dienstverlening. Duitsland Borussia Mönchengladbach heeft gisteren met veel pijn en moeite de finale gehaald van het toernooi om de Duitse voet balbeker. De nummer vijf van de Bundesliga versloeg Kai- serslautern, de nummer vier, in de verlenging met 1-0. Herrlich maakte na 100 minuten het kostbare doelpunt. In de eindstrijd speelt Borus sia tegen VfL Wolfsburg. De club uit de tweede divisie ver raste dinsdag FC Köln met 1-0. De finale heeft op 24 juni plaats in Berlijn. Engeland De Engelse replay tussen Man chester United en Ciystal Pala ce (2-0) verliep in Birmingham zonder noemenswaardige pro blemen. Voor het duel betraden beide trainers het veld om de toeschouwers, amper 12.000, tot rust en kalmte te manen. De wedstrijd begon met een mi nuut stilte ter nagedachtenis aan de supporter van Crystal Palace die zondag bij het eerste duel om het leven kwam na een massale vechtpartij tussen riva liserende voetbalfans. Alle spe lers droegen een rouwband. Manchester United besliste het beladen duel al in de eerste helft. Bruce en Pallister zorgden voor de rust- en eindstand. Everton, dat met 4-1 won van Tottenham, fungeert in de pres tigieuze FA-Cupfinale op Wem bley in mei als tegenstander. Italië In Italië plaatste Parma zich ten koste van Foggia voor de beker finale. De ploeg van trainer Sca la won het tweede duel met 3-1 De treffers van de thuisploeg kwamen op naam van Minotti, Branca en Zola. Het eerste duel was in 1-1 geëindigd. In de dub bele finale komt Parma tegen Juventus uit. De eerste ontmoe ting is op 11 juni. Rijsbergen Het bestuur van NAC stelt po gingen in het werk om de aan vallers Abdellaoui en Arnold langer aan de club te binden. Dat gebeurt op advies van de nieuwe trainer Wim Rijsbergen, die gisteren in Breda zijn hand tekening zette onder een twee jarig contract. De huidige coach van Volendam begint komende zomer met zijn werkzaamheden bij NAC. Het Brabantse bestuur is nog op zoek naar een assis tent voor Rijsbergen. Joszef Kiprich vuurt op het NEC-doel. Marcel Nijenhuis (links) neemt halve maatregelen. genadeklap kunnen geven. Elke terugspeelbal leverde levensge vaarlijke situaties op, Jozsef Kiprich en Regi Blinker konden er bijna van profiteren. Het opnieuw gehavende Feyenoord - Taument, Larsson, Schuiteman en Fraser bleven door blessures en schorsingen aan de kant - besloot in de tweede helft geen verdere po gingen te ondernemen en gooi de achterin de deur op slot. Die tactiek was in de eerste helft van dit seizoen onmogelijk. Aan alle kanten rammelde toen de defensie. Tijdens de winterstop had Feyenoord al net zoveel doelpunten (31) geïncasseerd als vorig jaar in de hele compe titie. Maar in de laatste elf wed strijden blijft de verdediging, al le omzettingen met Refos, Schuiteman, Van Gobbel, Fraser etc. ten spijt, overeind. Dat is voor een deel ook te danken aan Ed de Goey, die weer in topvorm verkeert en ook gisteravond niets fout deed. De Oranje-international werd in de tweede helft van de competi tie pas acht keer gepasseerd. NEC: Brookhuis: Verhoeven, Van der Linden, Aalbers en Nijenhuis; Cruden, Van Diemen en Van Wanrooij; Pothui zen, Kooistra (46. Mikhalevitsj) en Hoekman. Feyenoord: De Goey: Refos, Van Gob bel. Scholten en Heus; Trustfull, Bosz (76. Maas) en Witschge; Kiprich, Obiku en Blinker. veldhoven anp Trinko Keen heeft gisteren in Veldhoven het toptoernooi bij de plaatselijke tafeltennisclub Cosmos gewonnen. Het toer nooi met een bescheiden inter nationale bezetting diende voor de'nationale mannenploeg als voorbereiding op het wereld kampioenschap in Tianjin (Chi na), dat op 1 mei van start gaat. Keen won in de finale van de Armeniër Vardanian. Gerard Bakker haalde gisteren de kruisfinales niet. De 24-jarige Leidenaar is net hersteld van achtereenvolgens een virusin fectie en een knieblessure. „Het gaat nu goed. Vorige week, tij dens de eerste dagen van het trainingskamp, zag ik hel hele maal niet zitten. Maar ik krijg nu zin in China." Danny Heister liet het toer nooi in Veldhoven schieten. De Amsterdammer verliet gister middag het trainingskamp. De tweede man van Oranje heeft een spierscheurtje in zijn bo venbeen en moet twee dagen rust houden.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25