Time-out: 'verrijking voor het voetbal' Zaalvoetballers McDonald's pakken titel Sport Egberink en Vink verder Alberda gunt oudgedienden volleybalseleetie verlof ||NSI ■INSDAG 11 APRIL 1995 chef willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071 -356463 Katwijk tegen Uslanders vatwuk» De w Katwijk speelt morgenavond een oefenwedstrijd tegen FH uit Ijsland. De ploeg werd in eigen land in de afgelo pen competitie tweede en speelt volgend seizoen UEFA Cup. FH heeft vijf internationals in de selectie. Het duel op De Krom be gint om 18.45 uur Arjan van Heusden verlengt contract ihden Arjan van Heusden blijft in Engeland. De oud-doelman van ARC, RCL en Noordwijk tekende voor twee jaar bij voor Port Vale, dat uitkomt in de Engelse eerste divisie. Rijnsburg zaterdag tegen Marken runsburg Rijnsburgse Boys ontvangt Marken niet maandag, Tweede Paasdag, maar zaterdag op Sportpark Middelmors. Het duel tussen beide degradatiekandidaten in de eerste klasse A be gint om 15.00 uur op Sportpark Middelmors. Michael Platt haalt goud op lange mat marum Michael Platt van gymnastiekvereniging Slank en Kwiek legde in het Groningse Marum tijdens de landelijke meerkamp van de heren A van het KNCGV beslag op de gouden medaille op de lange mat. De Voorschotenaar behaalde een score van 9,35 punten. Platt had zich via de selectiewedstrijden van de Kring Rijnstreek en het Gewest Zuid-Holland (kampioen) voor de eindstrijd geplaatst. Grasshoppers 2 en MSV kampioen ■eidenDe basketbalsters van DVZ/ Grasshoppers 2 en MSV zijn campioen geworden. De reserves van Grasshoppers hadden in de eerste klasse van het rayon west nog een overwinning nodig om Cady '73 op afstand te houden en boekten die op SBU: 106- Grasshopppers 2 komt komend jaar uit in de eerste divisie. MSV pakte de titel in de tweede rayon-klasse door Rotterdam Zuid te verslaan. KNVB pakt ook Appingedam aan zhst In de strijd tegen het geweld op de amateurvelden heeft de KNVB opnieuw een club aangepakt. De bond besloot de ko mende twee thuiswedstrijden van Appingedam, dat mede-kop loper is in de hoofdklasse B, van het programma te halen. De maatregel is het gevolg van een incident rond de competitie wedstrijd Be Quick - Appingedam (1-1), waarbij afgelopen zon- een supporter van de bezoekende club scheidsrechter Inia aanviel. Volleybal-bondscoach Joop Alberda is er van overtuigd Flauwekul. Willem van Hanegem is kort over de time-out in het voetbal. Een verrijking voor het voetbal, verwacht bondscoach Joop Alberda van de nationale volleybalploeg. De primeur was zondag voor Sven Dahlqvist, trainer van de Zweedse club Orebro. Hij was de eerste voetbaltrainer die met de regels in de hand om onderbreking van het spel vroeg. den haag anp Als Theo de Jong, trainer van Willem II, zondag een time-out had mogen aanvragen tijdens de wedstrijd tegen Ajax (7-0), had hij dat al na een paar minu ten gedaan. Want Ajax bleef maar scoren in de beginfase. ,,Ik had heel snel een paar wisselin gen willen doorvoeren. Dat kon ik nu pas doen in de rust. Ik heb toen een speler vervangen en nog eens drie posities gewijzigd. Dat is te veel om even van de kant te regelen." Kansen In de 27e minuut van de wed- strijd Trelleborgs-Orebro, op de openingsdag van de Zweedse competitie, riep Dahlqvist zijn spelers naar de kant voor over leg. „Ik was niet tevreden over de uitvoering van onze speel wijze. Bovendien was één speler een paar noppen van zijn schoenen verloren." Dahlqvist vond dat zijn ingreep hielp, want na de twee minuten on derbreking kreeg zijn team op eens een paar goede kansen. Voorheen was dat niet gelukt. Overigens bleef de stand 0-0. In nog een van de vier andere wedstrijden was een time-out te bewonderen. De FIFA overweegt de „tijd- stop" voor het EK van 1996 in Engeland in te voeren. De coaches krijgen daardoor meer gelegenheid het spelverloop te beïnvloeden. De wereldbond wil beide trainers één mogelijk heid per helft bieden. Te veel, oordeelde de Duitse bonds coach Vogts meteen. Eeri is wel genoeg. Bovendien krijgen omroepen extra tijd hun boodschappen te slijten. Waar veel liefhebbers de reguliere reclameblokken weten te mijden door juist dan plas pauzes in te lassen, zullen ze bij onverwachte spots tijdens de korte time-out eerder geneigd zijn te blijven zitten. In bijvoorbeeld volleybal is de time-out niet weg te denken. Al berda van de mannenploeg om schrijft die als „heel belangrijk", hoewel de tactische ingreep wel tot een spookbeeld is uitge groeid. Want de internationale bond FIVB voerde, ook al om wille van de commercie, ver plichte time-outs in na vijf en tien punten. „Bij vier ga je als coach dus al twijfelen of je niet tot vijf kunt wachten." Volgens Alberda haalt al dat geroep, geschreeuw en gefluit van voetbaltrainers langs de lijn weinig uit, zeker niet als het sta dion kolkt. „Ik heb nooit begre pen dat de voetballerij nog geen time-out kent. Ik zie Van Gaal voortdurend op zijn blokje schrijven. Je bent met 22 ac teurs. Het lijkt me niet onver standig ze in sommige gevallen even bij elkaar te roepen. Er zal toch wel iets te bespreken zijn." Alberda heeft nog een sugges tie. Ook de scheidsrechter zou het initiatief moeten kunnen nemen tot de time-out, bij voorbeeld als een team over de schreef dreigt te gaan. In naam van de arbiters zegt Jaap Uilen berg dat dat ook wel op andere manieren kan. „We kunnen een wedstrijd staken. Invloed De tijdstop is al jaren gemeen goed in zaalsporten als volley bal, basketbal en ijshockey. Het idee de onderbreking te intro duceren in voetbal is afkomstig uit Zweden, niet van de wereld bond FIFA. De uitvinder is Lars Erik Oberg, leraar van een voet- balschool in Sundsvall. „De be doeling is de coaches meer in vloed op het spel te laten krij gen. Nu kan een trainer alleen wat kwijt voor de wedstrijd en tijdens de rust. Alles wat hij na afloop zegt is in feite waarde loos." Oberg, die van de topcoaches in zijn land massale steun kreeg voor zijn plan, noemt de Eu ropese finale tussen Barcelona en AC Milan (0-4), vorig jaar in Athene, als voorbeeld waar een time-out van Johan Cruijff op zijn plaats was geweest. „Bar celona was verbijsterd in de be ginfase. Milan startte veel offen- siever dan Cruijff had ver wacht." Hij erkent dat door eventueel ingrijpen juist een deel van de charme van het spel verloren kan gaan. De Zweedse bond vroeg de FIFA eind vorig jaar de onder breking als experiment te mo gen invoeren. Secretaris Blatter sprak zich positief uit over de wijziging. De potentiële groei in reclameopbrengsten is voor de FIFA waarschijnlijk het belang rijkst, voor de Zweden niet meer dan een afgeleide. In het Scan dinavische land is de nationale competitie een aangelegenheid van de staatstelevisie, die geen reclame uitzendt. In Zweden is één time-out van twee minuten per trainer per wedstrijd mogelijk, de maxi male onderbreking is dus vier minuten. Het stilleggen van het spel werkt als bij een wissel. De trainer meldt zich bij de grens rechter met het verzoek, waarna de time-out volgt bij de eerste spelhervatting. Een aanvraag is alleen mogelijk bij balbezit. Dus geen time-out als de tegenpartij een hoekschop gaat nemen. De Zweedse scheidsrechters is gevraagd hun bevindingen op het wedstrijdformulier te zetten. Na de eerste helft van de com petitie volgt een evaluatie. Oberg kan zich voorstellen dat negentig seconden wel genoeg is. Ook is het het overwegen waard onderbrekingen alleen toe te laten in de eerste 35 mi nuten van beide speelhelften. In de slotfases zijn tie spelers dan als voorheen op zichzelf aange wezen. Flauwekul Van Hanegem, trainer van Feyenoord. zit in de regel uiter lijk onbewogen op de bank. Hij zegt weinig, observeert. Aan zijn lijf geen polonaise. „Ze verzin nen steeds gekkere dingen", zegt hij over de noviteit die over ruim een jaar waarschijnlijk ge woonte is. „Flauwekul. Die ti me-out gaat ten koste van het spel." „Uit ervaring weet ik boven dien dat het bijna onmogelijk is veranderingen aan te brengen als je slecht aan een wedstrijd begint. Zo'n time-out hoort ge woon niet bij voetbal. Die on derzoekscommissie met oud voetballer Platini wilde ook de sliding afschaffen, terwijl ik een goed uitgevoerde sliding mooi vind om te zien. We zouden ons beter druk kunnen maken over de uitvoering van het spel." Boskamp terug naar de jeugd van Anderlecht Jan Boskamp staat voor een 0 opmerkelijke stap. De hoofd trainer van Anderlecht gaat 'olgend seizoen voor 99 pro- :ent zeker de jeugd trainen. Herbert Neumann, momen teel in dienst bij Vitesse, zou bij de Brusselse formatie de 1 voornaamste kandidaat zijn voor de opvolging van Bos- camp. „De kans dat ik terug ga naar de jeugd is heel groot. Ik zie dat niet als degradatie. Ik k werk het liefste met de iijeugd", aldus de oefenmees- a ter. Een officieel besluit heeft Di de Nederlandse trainer overi- gens nog niet genomen. Bos kamp is gevraagd zo snel al mogelijk een definitief be- :i sluit te nemen. „We praten k er al maanden over. De be- 1 slissing kan elke dag vallen." Boskamp kreeg in januari 1993 de hoogste trainers- functie bij Anderlecht, dat op 'ddat moment al nagenoeg ze- ker was van de titel. Bos- ij kamp verving de Kroaat Luka Peruzovic en moest de top club aansprekender en aan trekkelijker laten voetballen. Onder de leiding van de oud- Feyenoorder veroverde An derlecht twee keer de natio- anale titel. In de Champions League kwam Boskamp met ii zijn formatie niet tot aan sprekende prestaties. Momenteel is de club in gevecht met Standard Luik om het kampioenschap. An derlecht staat drie punten achter op de Luikse concur rent. Maar de ploeg speelde wel een wedstrijd minder. )uel verplaatst Iet LD-Cupduel Valken doordwijk, dat vanavond ge peeld zou worden, is verplaatst aar komende zaterdag. Aan- ang 14.30 uur op De Duyfrak. PORT OP TV NSDAG 00-18.00 EURO: Worstelen. 00-19 30 EURO Eurogoals: overzicht Eu- pese voetbalcompetities. 39-18.47 Ned 2 Sportjournaal. 45-19.10 RTL Sport. 30-20.00 EURO: Eurosportmeuws 30-20.00 BRT 1: Sport 100-22.00 EURO: Motoren: auto- en motor- *tmagazine. '15-22.15 Did 1 Sport Extra: Bekervoetbal. Köln-VfL Wolfsburg 00-21.30 BBC 1A Question of Sport: •40-22.10 Ned 2: Die 2. Nieuwe Koeien, it Henk Spaan en Harry Vermeegen. '00-23.00 EURO- Boksen: zwaargewicht, "I Williams (VS)-Melvin Foster (VS). 16-22.34 Ned 3 Sportjournaal. 00-01.00 EURO: Snooker: European League 1995. Stephen Hendry-Ron- sO'Sullivan. 3 25-23 55 RTL 4: Sport 00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. 1 OENSDAG 10 S 45-06 00 Did 1 Morgenmagazine Sport 130-10.30 EURO Kunstrijden op de 2 haats. WK in Birmingham. 130-11.30 EURO: WK Bodybuilding in Ku- Het zaalvoetbalteam van McDonald's viert de promotie naar de eerste divisie. FOTO HENK BOUWMAN leidschendam De zaalvoetballers van McDonald's heb ben gisteravond het kampioenschap in de tweede divisie veilig gesteld. De Leid- se formatie bleek in sporthal De Fluit in Leidschendam te sterk voor ZWL (3-6) en werd daardoor onbereikbaar voor de enig overgebleven concurrent, De Sleu tels. McDonald's kreeg het kampioenschap twee weken terug min of meer in de schoot geworpen door die andere Leidse ploeg. De Sleutels had zich net weer op gelijke hoogte van de koploper gewerkt door ook de tweede derby overtuigend te winnen (6-2) toen in het voorlaatste treffen met HMSH een 'fatale' halve misstap (5-5) werd gemaakt. De kampioenswedstrijd tegen ZWL werd gisteravond de wedstrijd van Her man van Marwijk. Hij was ook de speler die het nerveus begonnen treffen van de eerste twee doelpunten voorzag. Beide malen op aangeven van Hans van Mar wijk. ZWL kwam echter nog voor de pauze tot 2-1 terug, waardoor de span ning in de ontmoeting bleef. Die spanning was snel na rust defini tief verdwenen. En weer was het Her man van Marwijk die daar persoonlijk voor zorgde. Met twee goals in de ope ningsminuut van het tweede deel zette hij McDonald's op een beslissende 4-1 voorsprong. Hans van Marwijk en Gert- Jan de Graaff schoten de Leidenaars zelfs eerst nog naar 6-1, voordat de thuisploeg nog iets terug kon doen. Bij McDonald's was er niemand die daar nog problemen mee had. De fees telijkheden waren immers al begonnen en werden later, in het clubhuis van Sa- turnus, nog uitgebreid voortgezet. apeldoorn gpd In februari wilde bondscoach Joop Alberda in het openbaar nog van geen wijken weten. Er zouden in zijn selectie voor de World League niet op voorhand spelers met verlof worden ge stuurd. Alberda wilde pas over privileges praten als er meer duidelijkheid zou bestaan over de gesteldheid van de interna tionals, die inmiddels bezig zijn hun clubseizoen af te ronden. Omdat Ron Zwerver met Sisley- /Treviso in de play-offs van de Italiaanse Serie Al tot het bitte re eind (begin mei) van de partij zal blijven, evenals waarschijn lijk collega-international Bas van de Goor (Daytona Las/Mo dena), zal de Amsterdammer de complete World League links la ten liggen. Zwerver voegt zich, na zijn voorgenomen huwelijk en de huwelijksreis, pas half juli bij de nationale selectie, die zich dan gaat voorbereiden op het EK in Griekenland. Spelverdeler Peter Blangé is met Cariparma/Parma al enige weken uitgespeeld in Italië. Hij zal na een medische test alleen de start van de World League n;et de dubbel in Groningen te gen Griekenland gaan meema ken op 20 en 21 mei. Daarna mag ook de regisseur vrijaf ne men tot aan de EK-voorberei- ding. De inzet van Blangé in de World League-aanloop lijkt pu re noodzaak nu collega-spelver deler Jeroen Bijl nog herstellen de is van een zweepslag en Misha Latuhihin met knieklach ten tobt. Uitzonderingsposities wil bondscoach Alberda in de World League alleen laten inne men door de internationals die al tijdens de Spelen van Seoel in actie kwamen en vervolgens ze ven jaar nagenoeg ononderbro ken in de volleybalzaal door brachten. Naast Zwerver en Blangé komen daarmee ook Rob Grabert en Ronald Zoods- ma in aanmerking voor extra vakantiedagen. Alberda hoopt met deze voor de spelers populaire, maar voor het World League-publiek wel licht minder aantrekkelijke maatregelen, zijn groep zowel lichamelijk als geestelijk fit te houden voor het topseizoen '95-'96, waarin na het EK in Griekenland in ieder geval de Olympisiche kwalificatie moet worden afgedwongen. In no vember krijgt Oranje daarvoor wellicht tijdens de World Cup in Japan de eerste mogelijkheid. „Als de spelers niet fit aan het EK kunnen beginnen, is de kans op succes klein en zal het pro bleem blijven doorwerken in de rest van de aanloop naar Atlan ta", realiseert Alberda zich ter dege. Saillant detail bij het verlenen van permissie aan Zwerver, Blangé, Grabert en Zoodsma om er even tussenuit te knijpen is het 'geval' Olof van der Meu- len. De Friese 'supersub', die ook nog enkele weken met zijn Italiaanse club Com Cavi/Napoli actief is, wilde best voor de nationale ploeg uitko men, maar eiste begin februari van Alberda een rustpauze. Al berda legde dat uit als een be dankje en schrapte de naam van Van der Meulen van de World League-lijst. Ook Brecht Rodenburg, de in psychische problemen geraakte ex-speler van Rentokil/ZVH, heeft Alber da al gevraagd om een langere rustperiode. In de poule tegen Grieken land, Rusland en Italië en even tueel later in de finaleronde in Brazilië zal Alberda dus moeten terugvallen op een nieuwe lich ting spelers, met waarschijnlijk Henk-Jan Held, Bas van de Goor en Guido Görtzen als eni ge bekende namen. leiden gertjan van geen De regionale inbreng in het kwalificatieschema van het Uni cum Paas A-** toernooi is giste ren niet echt succesvol geweest. Van de zes deelnemers bereik ten alleen Gertjan Egberink en Jeroen Vink de tweede ronde. Arthur Hertzberger, Eric Bolten, Maaike Zonderop en Ruby Pen- nings overleefden de eerste schifting niet. Martin Verkerk kwam helemaal niet in actie. De Alphenaar zegde af wegens een spierblessure. Jolanda Mens lootte vrij voor de eerste ronde. Gertjan Egberink baarde enig opzien door David Laus net als vorig jaar te kloppen. Laus, vol gens de computer de nummer 153 van Nederland, was kans loos tegen de Leidse Hout-spe ler. Egberink ontwikkelde een hoog tempo en was snel klaar met de Haarlemmer 6-0 6-2. Jeroen Vink toonde aan flinke progressie te hebben gemaakt. De Hillegommer heeft tegen woordig ook met de backhand een wapen en dat betaalde zich uit tegen Jeroen Brandt: 6-4 6-3. Eric Bolten was nog dicht bij een kleine sensatie toen hij Chi Hou Wong tot een derde set dwong. De Groninger hield zich echter rustig en won met 6-3 3- 6 6-0. Hertzberger mocht even ruiken aan het grotere werk. De Alphenaar, C-Master van vorig seizoen, had weinig in te bren gen tegen Piet Hein Boekei, als 120ste genoteerd: 6-1 6-3. Ruby Pennings trad vroeg in de maiddag al aan tegen haar teamgenote bij Dekker Amy van der Linden. Laatstgenoemde bleek over meer routine te be schikken en zegevierde met 6-2 6-1. Maaike Zonderop moest te gen de Heemsteedse Andrea van der Hurk opgeven. Bij 5-0 achter constateerde ze dat ver der spelen met een voetblessure zinloos was. Voor het hoofdschema kreeg Unicum gisteren een tegenval ler te verwerken. Paul Dogger meldde zich af. De nummer 37 wordt vervangen door Bob Alte laar. Mireille Bink (43) komt donderdag eveneens niet opda gen. Nathalie Hemmes vult de vrijgekomen plek op. SCOREBORD PRIJSVRAGEN LUCKY 10 Maandag 10 april 14-24-25-27-34-37 38-45-46-52-55- 60 66-68-69-70-74-77-78-79. (onder voorbehoud) LOTTO 14 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 36 451,60; derde prijs: 104 winnaars, elk brutof 1 051,40; vierde prijs: 5.359 winnaars, elk f. 20,40, vijfde pri|S: 68.378 winnaars, elk f. 5,00 CIJFERSPEL 14. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf goed: 6 winnaars; vier goed: 21 winnaars; drie goed: 240 winnaars; twee goed: 2.318 SCHAKEN MONTE CARLO Amber-toernooi, blind- en rapidschaak Elfde ronde: Nikolic (Bos) Piket (Ned) 1 1 (1-0 0-1), Ivantsioek (Oek) - Lautier (Fra) 2-0 (1-0 1-0), Karpov (Rus) - Sjirov (Spa) 2-0 (1-0 1-0), Kramnik (Rus) Anand (In d.a) 1/2 - 1 1/2 (1/2 1/2 0-1). Kamsky (VSt) liubojevic (Joe) 1 1/2 - 1/2 (1-0 1/2-1/2), Nunn (Eng) Judith Polgar (Hon) 1/2- 1 1/2(0-1 1/2-1/2). Eindstand: 1 Karpov 16 punten, 2. Anand 14 1/2, 3 Ivantsioek 14, 4 Kramnik 13. ENGELAND: Wimbledon - Chelsea 1 - 1 PAARDESPORT ALKMAAR Eerste koers, 2040 m: 1. Iris S (Imming) 2 48,2 -1.22,5, 2. Harpy 0. 3. Ilperfish S. Toto: winnend 2,50 plaats 2,30 3,70 kop pel 32,00 trio 170,50 Tweede koers, 1700 m: 1. Happy D (De Haan) 2.19.5- 1 22,1,2 Headline Dutch, 3. Ilia N. Toto: winnend 4,20 plaats 1,90 7,10 koppel 50,60 trio 751,70, dubbel- winnend (9-5) 13,00. Derde koers, 2040 m: 1. Irian Magnus (Hetteling) 2.50,3 - 1.23,5, 2. American Boss, 3. Izazou. Toto: winnend 8,20 plaats 2,10 1,50 koppel 6,80 trio 149,00. Vierde koers, 2040 m: 1. Jumping Spirit (Westerveld) 2 54,6 - 1.25,6, 2. Johnny Magic, 3. Intercity Express. Toto: winnend 2,80 1,60 2,10 koppel 5,00 trio 59.40. Vijfde koers, 2040 m: 1 Life is Fun (Hetteling) 2.49,2 1.22,9, 2. Goofy D, 3. Gladys Spencer. Toto. winnend 2,80 plaats 2,80 5,70 kopper 28,70 trio 382.20 Zesde koers, 1700 m: 1 Ires Uithuizen (Van Leeuwen) 2.18,4 1.21,4, 2 Harvest Meadow, 3. Heavenly Spirit. Toto: winnend 6,30 plaats 3,00 3,60 koppel 10,20 trio 278,30. Zevende koers, 2040 m: 1 Henk H (Leeman) 2.46,2 - 1.21,5, 2. Gina West einde, 3. Goliath Durbin. Toto: winnend 5,20 plaats 5,80 12,30 koppel 48,40 trio 821,60. Achtste koers, 2040 m: 1. Hagar Kandia (Pools) 2.48,0 - 1,22,4, 2. Hmo de la Ves ta, 3. Heliozoa Express, 4. Irene Victory. Toto: winnend 6,90 plaats 2,90 4,00 kop pel 34,10 kwartet 1446,10. Negende koers, 2040 m: 1 High Speed Nobo (Van der Meer) 2.45,4 - 1.21.1, 2. Fanka Norton, 3. Esmeralda. Toto: win nend 6,70 plaats 4,30 6,00 koppel 68,20 trio 352.40 Tiende koers, 2040 m: 1. Early Bird (Poort) 2.44,9 - 1.20.8. 2 Gogo Dragon. 3 Forever Kaminska. Toto winnend 6,70 plaats 3,00 2,00 koppel 17,00 trio 95,70. Elfde koers. 1700 m: 1 Gina Notice (Pools) 2.19,1 - 1.21,8, 2 Hopscotch. 3 Hickory Camp. Niet gestart: Henriet Vites se. Toto: winnend 13,30 plaats 3,90 2,40 koppel 14,10 trio 258,00 Omzet totalisator: 162.202,00. Ljubojevic 7, 12. Nunn 4. LEIDEN UNICUM, PAAS AOO-TOERNOOI Kwalificaties, heren: J. Onverwagt L. Bouwman 6-3 6-3, S. Loefften-J. Nierop Groot 6-1 6-2, J. Kleinloog-E. Veldhuijsen 6-1 7-6, G. Egberink-D Laus 6-0 6-2, P. Holleman-K. Folkertsö-l 7-6, P de Graal B Osendorp 6-1 6-4, C. Wong E Bolten 6 3 3-6 6-0, V. Stojanovic-H. de Vries 6 1 6- 0. P Boekel-A Hertzberger 6-1 6-3, B de Groot-E. van der Hoeven 6-2 6-3, N. van Boxtel M. van Thiel 2-6 6 3 6-1, B. van Hees-M. van Kalkhoven 7 5 7-6, N de Lange J. Meijer 6-3 6-1, J. Vink J. Brandt 6-4 6-3, J Strik-M van den Berg 7-6 6-3 Vrouwen: F. Maas-K. Kilsdonk 6-1 6-1, S. Rosko-M. Valkenhof 6-3 6 4, A. van der Hurk-M. Zonderop 5-0, ret., A. van der Lin- den-R. Pennings 6-2 6-1 TOKYO Mannen, eerste ronde: Noteboom (Ned) - Damm (Tsj/9) 6-3 6-1 BARCELONA Mannen, eerste ronde: Haarhuis (Ned) Dosedel (Tsj/15) 0-6 6-2 6-2 Tweede ronde-. Krajicek (Ned) - Carretero. AMELIA ISLAND Vrouwen, dubbelspel, finale: Coetzer/Gor rochategui (ZAf/Arg/2) - Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/1)6-2 3-6 6-2. RANGLIJSTEN Vrouwen: 1. Graf (Dui) 298,8 punten, 2. Sanchez-Vicario (Spa) 296,7, 3. Pierce (Fra) 235,3, 4 Martinez (Spa) 203,7, 5. Novotna (Tsj) 174,9, 6. Davenport (VSt) 146,7, 7. Sabatini (Arg) 134,6, 8. Date (Jap) 122,0, 9. Magdalena Maleeva (Bul) 121,1, 10. Zvereva (WRu) 104,4, 14. Schultz 81,4, 40. Oremans 39,5, 60, Boogert 28,4, 87. Rottier 17,7, 128. Bas ting 11,1, 148. Muns-Jagerman 9,7, 151. De Weille 8,8 Mannen: 1 Agassi (VSt) 4403 punten. 2. Sampras (VSt) 4216, 3. Becker (Dui) 3274, 4 Bruguera (Spa) 2556, 5. Kafel nikov (Rus) 2538, 6 Chang (VSt) 2519, 7. Berasategui (Spa) 2479, 8 Stich (Dui) 2467. 9. Ivanisevic (Kro) 2394, 10 Fer reira (ZAf) 2003, 13 Krajicek 1898, 21 Eltingh 1248. 35. Haarhuis 947, 51 Sie merink 767, 115 Schalken 399, 167. Winnink 249, 211. Davids 181.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17