'A Belastingdienst onderzoekt verenigingen en stichtingen Randstad Dactylo heeft werk! Mysterieus hunebed langs A2 Erasmus wil af van slechte docenten Rel rond burgemeester lijkt voorlopig gesust 'Amsterdam, stad aan het water' Rechter handhaaft Lisses schoolverbod Fokker heeft weer steun aandeelhouders nodig Cellentekort: gestraften sneller op vrije voete WOENSDAG 5 APRIL 1995 chef adriaan brandenburg, 071-356484, plv.-chef dick van der plas. 071 Werknemer komt om in autosloperij den haag Een 43-jarige Hagenaar is gistermiddag in zijn woon plaats door een bedrijfsongeval om het leven gekomen. Dat ge beurde bij de autosloperij waar hij werkte op industrieterrein De Binckhorst. De man liep voor een shovel uit die een hydrauli sche grijper van enkele duizenden kilo's verplaatste. Plotseling zag hij dat de grijper van de lepel viel. In paniek sprong de Hage naar opzij, waardoor hij met zijn hoofd tegen een ijzeren plaat aan kwam. Een leuke baan voor een Aankomend secretaresse m/v Voor een jonge kandidaat van circa 20 jaar met een goede beheersing van de Engelse taal in woord en geschrift, hebben wij een baan beschikbaar bij een technisch bedrijf in Zoeterwoude. Ervaring met WP en snel- schrift Is een pre. Deze baan is voor langere tijd. Telefoniste m/v Voor een groot kledingconcern in de om geving van Leiden zoeken wij een represen tatieve en ervaren kandidaat van circa 20 jaar. U dient de Engelse taal vloeiend te kunnen spreken. De baan Is voor langere tijd. Administratief/boekhoud kundig medewerker m/v Bent u een PD'er met Exact-ervaring. bent u 20 25 jaar en wilt u voor circa een halfjaar aan de slag? Dan is deze baan bij een bedrijf in Leiden wellicht iets voor u. Ervaren bedrijfsleider m/v Voor een technisch bedrijf in Zoeterwoude zoeken wij een kandidaat die leiding gaat geven aan minimaal 30 medewerkers. Het bewaken van het produktleproces zijn hoofdonderdelen van de taken. Kennis van en ervaring in oppervlaktebehandeling strekt tot aanbeveling. Deze baan is voor langere tijd. Mts'er m/v Voor een poedercoat- en straalbedrijf in Scheveningen zoeken wij medewerkers die aan de slag kunnen als kwaliteitscontroleur in 2-ploegendienst. Kennis van en ervaring met precisieapparatuur is gewenst, eigen vervoer is noodzakelijk. De baan is voor lange tijd. Mts'ers m/v Voor een implantatenbedrijf in Lelden zoe ken wij 2 mts'ers Fijnmechanische richting die enkele dagen per week (op afroep) be schikbaarzijn om te assisteren bij het coaten en produceren van implantaten. Ie automonteurs m/v Kandidaten met een diploma en ervaring kunnen aan de slag bij een zeer modern garagebedrijf in Leiden. Het betreft hier ba nen voor lange tijd. Produktiemedewerker m/v Een gemotiveerde kandidaat In 3-ploegen- dienst kan aan de slag bij een bedrijf in Leiden. Kennis en ervaring met produktle in een bierbrouwerij strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 30 jaar. U bent bij voorkeur woon achtig in de omgeving van Katwijk. De baan is voor langere tijd. Produktiemedewerker m/v Bent u circa 20 jaar en zoekt u een baan voor langere tijd? Dan kunt u aan de slag bij een produktlebedrljf in Zoeterwoude. Het betreft hier secuurwerk, te weten het afvullen van epoxyhars. Magazijnkrachten m/v Wij kunnen regelmatig mensen plaatsen die enkele dagen per week beschikbaar zijn. Leeftijd circa 20 25 Jaar. Medewerker tuincentrum m/v Voor een tuincentrum in de omgeving van Leiden zoeken wij een kandidaat met een opleiding op middelbare tuinbouwschool niveau. Leeftijd circa 25 jaar. Leidingge vende capaciteiten zijn vereist alsmede kennis van bomen en heesters. De baan is voor langere tijd. Hoveniers en groenvoorzieners m/v Voor een gemeente in de omgeving van Leiden zoeken wij regelmatig ervaren kan didaten. Bel meteen voor meer informatie of kom langs bij Dactylo Uitzendburo In Leiden, Steenstraat 6a. 071 -1 31300. Dactylo. Mijn uitzendburo. Leiden en Rotterdam zijn landelijke actie al begonnen De belastingdienst is begonnen met een landelijk onder zoek naar alle verenigingen, stichtingen en commandi taire vennootschappen. Daarbij doet het er niet toe of zij belastingplichtig zijn of niet. De belastingdienst wil de gegevens gewoon in de eigen administratie hebben. Elk belastingkantoor kan zelf beslissen wanneer men begint. Rotterdam en Leiden zijn al begonnen. den haag gpd De belastingdienst stuurt de meer dan 50.000 'rechtsperso nen' het vragenformulier 'Op gaaf gegevens startende onder neming'. De bestuurders wordt verzocht dat zo nauwkeurig mogelijk in te vullen, zo blijkt uit documenten die deze krant heeft. Behalve het ingevulde formu lier wil de belastingdienst een kopie van de stichtings- of op- den haag anp Automobilisten moeten gisteren aan het begin van de avond vreemd hebben opgekeken, toen ze in een weiland langs de A2 (Amsterdam richting Utrecht) tussen Vinkeveen en Breukelen een hunebed zagen liggen. Hunebedden komen al leen in Drenthe voor. Wat de stenenformatie langs de snel weg ter hoogte van kilometer- paal 45,3 doet, is een raadsel. Het hunebed is niet echt. De stenenformatie van vier bij drie meter is nagebootst. Het hune bed, een idee van een raadge vend bureau uit Haarlem, is dinsdag aan het begin van de avond neergelegd in het wei land, met toestemming van de eigenaar. Het bureau, Wybenga en ter Waarbeek Consultancy, wil vooralsnog niet zeggen wat de bedoeling van de grap is. Een woordvoerder wil alleen kwijt dat het geen commerciële stunt is en dat het raadsel zaterdag wordt opgehelderd. Het bureau wil niet zeggen wie de opdrachtgever is. Het is in elk geval geen actiegroep. Ook de politie in Vinkeveen heeft geen enkel idee wat de be doeling van het hunebed is. Het hunebed blijft tot woens dagavond langs de A2 liggen. Dan verhuist het 'in westelijke richting' waar het opnieuw 24 uur blijft liggen. Dat gaat tot za terdag zo door. rotterdam «anp De Erasmus Universiteit Rotter dam (EUR) wil docenten die onvoldoende presteren in het uiterste geval ontslaan. De maatregel is onderdeel van een pakket voorstellen van het col lege van bestuur om de kwali teit van het onderwijs te verbe teren. Verbetering van het onderwijs is des te meer van belang nu studenten worden geconfron teerd met hogere collegegelden en strengere eisen om in aan merking te komen voor een beurs, aldus het Rotterdamse college. richtingsakte, een uittreksel van de inschrijving bij de Kamer van Koophandel en een kopie van de jaarstukken over 1993. In dien de vereniging, stichting of c.v. al bekend is bij de belas tingdienst moet het sofi-num- mer worden vermeld. De operatie is begonnen naar aanleiding van de grootscheep se reorganisatie van de belas tingdienst die in 1991 werd af gerond. Er had toen een split sing plaats binnen de dienst zo dat er nu aparte afdelingen zijn voor particulieren, onderne mingen en grote bedrijven. In specteurs en ontvangers gingen nauwer samenwerken. Boven dien werd de dienst geautoma tiseerd. Bij de belastingdienst bestaat het vermoeden dat talloze ver enigingen en stichtingen nog niet in de administratie zitten. Daardoor loopt Financiën mo gelijk grote sommen belasting geld mis. Verenigingen, stich tingen en c.v.'s mogen formeel geen commerciële doeleinden hebben. Dat gebeurt echter toch. De belastingdienst wil voorts nagaan wie de bestuurders zijn van de organisaties en of die be taald worden. ,,Als het om meer dan 1000 gulden gaat wordt het voor ons al interessant", aldus een zegsman. Hij verwacht ove rigens dat in 95 procent van de gevallen helemaal geen actie wordt ondernomen vanuit de belastingdienst. De operatie van de belasting dienst heeft tot grote onrust ge leid bij bestuurders van de be trokken instanties. Velen van hen doen dit werk in hun vrije tijd. Er bestaat pu onder meer de angst dat elke jaarrekening op last van de belastingdienst in de toekomst gepaard moet gaan met een accountantsverklaring. Op het ministerie van financi en werd in eerste instantie door een woordvoerster ontkend dat er sprake was van een landelijke aktie. ,,Ik heb daar geen signa len van", zo werd meegedeeld. Na enige aandringen werd de operatie toch toegegeven. Icomnt zaanstad anp Burgemeester J. Bruinsma- Kleijwegt van Zaanstad heeft gisteravond tijdens een com missievergadering nadrukke lijk afstand genomen van haar denigrerende uitlatingen over vertrekkend korpschef A. van Es van de regiopolitie Zaan streek-Waterland. De voorzit ters van de Zaanse gemeente raadsfracties verwachten op korte termijn een gedegen plan van aanpak om de onder linge verhoudingen te norma liseren, zo lieten zij de burge meester indringend weten. Volgens de burgemeester heeft het Noordhollands Dag blad haar uitlatingen als 'Van Es kan er geen hout van' on genuanceerd weergegeven. Zij typeerde haar uitspraken niet temin als 'een grote stommi teit, waarvoor ik mij de haren wel uit het hoofd kon trekken'. Zij zal de op grievende wijze bekritiseerde hoofdcomn{ ris en zijn korps binnei persoonlijk excuses aa- den. De raadscommissie, vu alle fractievoorzitters ur gemeenteraad zitting heU wreef de burgemeester i blunders stevig in. Twee», tievoorzitters suggeree dat het aftreden van de bi meester voor alle partijen* licht de beste oplossing zijn. Maar zij lijken nie steund door een raadsqj derheid. Bruinsma ligt niet overhoop met de hoofty missaris en zijn korps, ck|: van Zaanse ambtenarenH nen niet of nauwelijks burgemeester overweg. frouw Ooievaar', zoals het Zaanse gemeentï wordt genoemd, zou pinifc dominant optreden en nan lijks menselijke warmtee stralen. e Amsterdam Het nieuwe toeristische thema jaar in de hoofdstad heet 'Amsterdam, stad aan het water'. Tot en met 31 oktober staan in dat kader vele tientallen tentoonstellingen, evenementen en andere spektakelstukken op het programma. Hoogtepunt daarin vormt het nautische evenement Sail '95, dat van 10 tot en met 14 augustus wordt gehouden. Het is voor de tweede keer dat Amsterdam zich als toeristische trekpleister manifesteert aan de buitenwereld. Vorig jaar was alles gericht op de Gouden Eeuw. Eerdere evenementen richt ten zich weliswaar op Van Gogh en Rem brandt, maar die werden in niet zo'n grote sa menhang gepresenteerd. De extra publiciteit die dergelijke thema's oplevert heeft de hoofdstad hard nodig. Want het gaat er niet goed met het toerisme. Na ja renlang rond de twee miljoen verblijfstoeris- ten te hebben getrokken, daalde dat aantal in 1994 tot 1,8 miljoen. Op de Europese rang lijst van toeristisch belangrijke steden neemt Amsterdam na Brussel nu de zesde plaats in. Streven is op zijn minst Brussel voorbij te streven. Binnen vier jaar moet het aantal toe risten dat langer dan een dag in de hoofdstad verblijft, weer tot minstens twee miljoen zijn toegenomen. Met het themajaar 'Amsterdam, stad aan het water', worden dan ook letterlijk alle zei len bijgezet. Het is ook het eerste grote pro ject waarin het Nederlands Bureau voor Toe risme (NBT), de VVV Amsterdam en KLM nauw samenwerken in een nieuwe marke- ting-strategie voor toeristisch Amsterdam en de omliggende regio. Zo zorgt het NBT dat het themajaar in het buitenland volop aan dacht gaat krijgen om de toeristen naar Am sterdam te lokken. De komende maanden gaat met name het Nederlands Scheepvaartmuseum een sleutel rol in het nieuwe themajaar vervullen. Naast diverse tentoonstellingen over het scheep vaartverleden zijn er maandelijks nieuwe pu bliekstrekkers. De rolspelers in hun 18e eeuwse kledij vormen daarbij het middelpunt in een 'living history'. Zoals de inname van de lading waren die Nederlandse koopvaarders meenamen naar Batavia. Andere thema's zijn een zeilmakerij, scheepstimmerwerf, een 18e eeuwse markt met Oosterse koopwaar en lichtshows rond de Oost-lndiëvaarder 'Am sterdam'. FOTO GPD Enorm tekort] Noord-Zuidlij! in Amsterdam' t den haag «jan kuys De kosten van de Noord lijn, de snelle tramverbH dwars door Amsterdam, t aanzienlijk hoger uit daij vankelijk geraamd. Berei, gen wijzen op een hoge! tenpost van 325 miljoen g( Bovendien kost het doorc, van het tracé tot het IJ, et, voerkundige wens van i, meente Amsterdam, no[( 250 miljoen gulden. Al komt het project zo'n 5f joen gulden duurder uit. Het ministerie van verff waterstaat en de gemeen^ sterdam overleggen mont over de financiële gevolge! nister Jorritsma is, zo zei| teren, absoluut niet bereil geld op haar begroting! maken. Volgens Jorritsmj' het benodigde geld gen worden door het schrapj uitstellen van andere pro voor het stadsgewestelijk baar vervoer in en om del stad. Daardoor kunnen? verkeer- en vervoervoorö gen in en rond Amsterdj de tocht komen te staa wel op de lange baan w geschoven. 'Hulpaanbod buitenlandse prostituées moet uitgebrt amsterdam anpl Het hulpaanbod aan iJ landse prostituées in Af dam zou moeten worden u terd, hoewel de hulpvep en gezondheidszorg aan: groep al veelzijdig is. Vooi veldwerk door hulpveif moet worden uitgebreid. Getrainde voorlichters, wie mensen uit de eigei tuur, zoudén een goede t ge kunnen leveren aan m* me de preventie van ai seksueel overdraagbare aaj ningen. Ook kunnen zij ie tekenen bij het onderst^ .en doorverwijzen van pn? ées die met andere probij kampen. Dit stelt de vertrouwe# soon (migranten-)prosr van de Amsterdamse GG^ Thérèse van der Helm, ia jaarverslag over 1994. Vaj Helm hoopt dat haar sue op politieke steun kan rei' in de hoofdstad. schiphol* wim bank lisse peter van der hulst ,,U komt niet meer op school. Dat is toch wel duidelijk, hè Met die waarschuwing stuurde de president van de Haagse rechtbank A.H. van Delden het Lissese echtpaar Van Dijk naar huis. De ouders vochten even tevoren een verloren strijd om hun kinderen weer op school te krijgen. De leiding van dc ka tholieke basisschool Sint Willi- brord weigert de zonen Ronald en Karei (8 en 6 jaar) sinds vori ge week maandag de toegang nadat problemen met de ouders tot een kookpunt opliepen. Ouders, leerlingen en leer krachten voelden zich zo be dreigd dat een particuliere be wakingsdienst, a raison van 800 gulden per dag, werd ingehuurd om toezicht op de school te houden. De directrice verbleef enige tijd op een schuiladres uit angst voor represailles en schoolkrachten deden een be roep op professionele hulp. Maatregelen die Van Delden allemaal gisteren tijdens een kort geding allemaal wat over dreven in de oren klonken. Hij liet doorschemeren dat de rechtbank een vesting zou zijn als daar op elk dreigement werd gereageerd. „De zaak moet maar weer snel normaliseren. Een beetje rustiger kan volgens mij wel." Desondanks toonde •Van Delden er alle begrip voor dat de school tot verwijdering van de leerlingen was overge gaan. „Dit wordt niks meer." Ondanks die uitspraak lijkt een oplossing voor Ronald en Karei in zicht. De gemeente wil de jongens op de openbare basis scholen Poeleway en de Maar ten T rompschool plaatsen. Vliegtuigfabrikant Fokker zal dit jaar opnieuw een beroep moe ten doen op de grootaandeel houders om de vermogensposi-' tie van het bedrijf te versterken. Dat zei R. Hendriksen, de finan ciële man in de Raad van Be stuur, gisteren tijdens de verga dering van aandeelhouders op Schiphol. De kapitaalinjectie is noodzakelijk omdat na twee achtereenvolgende verliesge vende jaren (460 em 450 mil joen verlies) de financiële posi tie van het bedrijf ernstig is on dermijnd. Verder speelt mee dat de voorgenomen reorganisatie, waardoor 1.760 banen verloren gaan, het bedrijf zo'n 350 mil joen gulden zal kosten. Volgens de financiële man van Fokker is 1995 nog een las tig jaar. Dat komt doordat de dollar laag is, de markt nog zwak en de concurrentie moor dend. Toch verwacht de vlieg tuigbouwer met het Duitse moederbedrijf DASA en de Ne derlandse staat afspraken te kunnen maken om de financie ring voor dit jaar veilig te stel len. Volgens een woordvoerder van Economische Zaken ligt de eerste verantwoordelijkheid voor steun bij DASA. Hij sloot echter niet uit dat de overheid met geld over de brug komt om Fokker uit de moeilijkhec, helpen. De afgetreden presn commissaris J. Schrempp( de hoogste baas word] Daimler-Benz, zei er ve: wen in te hebben dat F] weer in het rechte spoor 1; „Fokker heeft het moeilijk als andere Europese vlieglt- brikanten. Maar de klante, ten dat Fokker in de marl" vliegtuigen met 50 tot 130' len het beste produkt le aldus Schrempp. Hij steld; Daimler-Benz staat voor dn komst van Fokker. DEN HAAG «JAN KUYS haags redacteur Afgestraften (veroordeelde ge vangenen) in de arrondisse menten Haarlem en Alkmaar kunnen door cellentekort eerder op vrije voeten komen. Officie ren van justitie in beide regio's krijgen in noodsituaties bij wij ze van experiment de bevoegd heid gevangenen, die hun straf vrijwel hebben uitgezeten, eer der vrij te laten. De vrijkomende plaatsen kunnen worden bezet door gedetineerden, die in af wachting van hun berechting, moeten worden vastgehouden. Minister Sorgdrager van justitie legt dit voorstel voor aan de Tweede Kamer. Het dreigende cellentekort is nog immer een bron van grote zorg voor het kabinet. Om die reden studeert minister Sorg drager niet alleen op mogelijk heden tot uitbreiding van de detentiecapaciteit, maar onder zoekt zij ook mogelijkheden om de bestaande cellen beter te be nutten. Eén van die mogelijkhed de 'doorstroming': gedetf1 den, die hun straf uitzitten,1 den aan het eind van hui tentie plaats moeten nr voor verdachten, die wac op de behandeling van zaak (preventief gedetif den).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14