Theunisse: nooit meer de oude Nwankwo Kanu speelt op z'n gevoel De Zijl/LGB neemt incident 'zeer hoog op' Sport Gol Sport naar Boshuizerkade Peter van Vossen in onzekerheid Ter Leede bekert tegen FC Lisse WK-matches dammen op Vlieland AG 4 APRIL 1995 chef willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 .5 opent tegen TAW 1111 De vier periodekampioenen van de eerste klasse van de Afdeling zaterdag beginnen zaterdag met de halve com- om een plaats in de vierde klasse. UVS ontvangt TAW, ot Mkerk moet naar MVKV. Het resterende programma: zater- ■oblenij april Koudekerk - UVS; TAW - MVKV. Zaterdag 22 april: slid Sijtkerk - TAW; UVS - MVKV. Alle wedstrijden beginnen om Kooteinjr, De wedstrijden van 22 april worden op neutraal ter- moestgspeeld. k beniten twee of meer ploegen gelijk bovenaan eindigen, dan is ^an lelsaldo van de nacompetitie beslissend. Is ook dit gelijk, lend hfcsijst het aantal behaalde punten in de competitie. TAW sen tec,nten) eindigde hierin voor UVS (31), MVKV (30) en Kou- eral nij^ (29). in iltilijk karwei voor Fluks is rrdiri Vanavond wordt de derde ronde gespeeld van het beker- ierd ooi van de afdeling Rijndelfland. Nog drie korfbalclubs uit idse regio zijn in de strijd, waarvan De Algemene (vrijge- niet in actie behoeft te komen. Fides Pacta krijgt Olympiek izoek, een tegenstander die zij ook in de reguliere competi- genkomt. Fluks lijkt op papier kansloos bij eersteklasser ti, maar de afdelingsploeg stuntte in de strijd om de Leidse plbeker ook al eens. Alle duels vangen om 18.45 uur aan. naranch wil China niet uitsluiten ,co» Juan Antonio Samaranch verwerpt de suggesties Chi- ggens het gebruik van dope uit te sluiten van internationale .wedstrijden. Zonder China bij name te noemen deed de titter van het Internationaal Olympisch Comité zijn uit- ik in Monaco. In het prinsdom zijn het IOC en de interna- Je federaties van de zomersporten bijeen, ralische zwemautoriteiten stelden zondag voor China vier lit te sluiten omdat elf Chinese sporters, onder wie zeven nmers, vorig jaar oktober bij de Aziatische Spelen in Hiros- i op doping werden betrapt. rensen wint eerste rit Baskenland >aa» Rolf Sörensen heeft gisteren de eerste etappe van de ie van Baskenland gewonnen. De 29-jarige Deen werd ook ir. De ploegmakker van Gianni Bugno arriveerde na een rit 128 kilometer, met start en finish in Zegama, met dertien nden voorsprong op de Rus Asiate Saitov die de sprint van jeloton won voor de Italiaan Davide Rebellin. Maarten den ter was met een achtste plaats de beste Nederlander. uijff verliest controle bij Barcelona elona De relatie tussen Johan Cruijff en Barcelona heeft iag opnieuw een deuk opgelopen. Na de 2-1 nederlaag te- Tenerife uitte de trainer kritiek, zoals hij de laatste maanden ds zijn ongenoegen liet blijken. Hij gaf toe de controle te aen verloren. „Dat moet tussen nu en 30 juni veranderen, ersstap ik op." ;ens Cruijff was het schadelijk voor de homogeniteit in de se- e dat de afgelopen week meer gepraat is over de contract- Inging van de geblesseerde middenvelder Guardiola dan rhet duel met Tenerife. De Nederlander beschuldigde het uur van het laten „lekken" van informatie over spelerscon- ten. ïesekoop naar Treffers'70 ienaveen» Bettine Vriesekoop mag vanaf zaterdag 15 april r HAKA/De Treffers '70 uitkomen. Nederlands beste tafelten- er vertegenwoordigt de club alleen in de Europa Cup. Idsponsor HAKA Electronics uit Emmen is privé-sponsor Vriesekoop. Indien de Europese tafeltennisunie (ETTU) be- idat volgend seizoen de spéelsters in de Europa Cup ook in tationale competities moeten uitkomen, dan speelt zij ook >lay-offs voor Treffers'70. leiden rob van der zanden Hans Klopper heeft als arbiter in het waterpolo al aardig wat moeten doorstaan, maar nog nooit werd hij door een speler te water gelaten. Afgelopen za terdag beleefde hij de primeur, omdat George van Rijn van De Zijl/LGB hem het bad in gooide na afloop van de hoofdklasse wedstrijd tegen Het Ravijn in Nijverdal. „Ik hoop dat de straf voor deze speler niet gering is, want dit kan absoluut niet. En niet omdat ik het ben," aldus Klopper. De tuchtcommissie van de KNZB straft spelers die aan de scheidsrechter komen normaal gesproken met vijf wedstrijden. Een arbiter in het bad gooien kost meestal een schorsing van drie maanden. „Dat vind ik ei genlijk te weinig," zegt Klopper. „Een half jaar zou ik reëel vin den. In Nederland straffen we vaak veel te licht. Ik fluit regel matig in het buitenland en daar word je voor dit soort dingen een jaar gestraft. Een sanctie te- gen de club is ook te overwe gen, zoals dat in voetbal ge beurt. Mishandeling van de ar biter moet in elke sport zwaar worden bestraft." Van Rijn werd door Klopper tien seconden voor tijd uit het bad gestuurd zonder vervan ging. De waterpoloër uit Wasse naar had volgens de leidsman een paar klappen verkocht aan een tegenstander. Toen het duel was afgelopen (De Zijl verloor met 18-3) liep Klopper naar de jurytafel, waarna Van Rijn hem achtervolgde. Binnen enkele se conden lag de arbiter in het wa ter. Klopper: „Ik was volkomen verbijsterd, iedereen trouwens." Volgens Bert Zaagman, voor zitter waterpolo van De Zijl- /LGB, neemt het bestuur van de Leidse club het incident 'zeer hoog op'. „Wij zullen niet kijken naar de straf van de bond. Ik denk zelfs dat wij nog harder zullen optreden. Drie maanden? Oh nee, veel te kort vind ik dat. Wat het wel wordt, bespreek ik eerst liever met de andere be stuursleden, maar het zal geen kinderachtige sanctie zijn." George van Rijn vindt dat hij gestraft moet worden, maar vindt een schorsing van zes tot zeven wedstrijden wel voldoen de. „Ik heb spijt van wat ik ge daan heb en verdien straf. Het was een moment dat niet goed te praten is, ik hoop niet dat het me ooit nog eens gebeurt. Dit kan niet bij een waterpolowed- strijd, ook al was het fluiten van die man niet om aan te zien." De 27-jarige poloër wil vol gend seizoen weer voor De Zijl- /LGB uitkomen. „Ik krijg het weliswaar druk en kan minder trainen' maar ik blijf gewoon spelen voor De Zijl. Daarom hoop ik niet dat de club mij naast de straf van de bond ook nog eens een schorsing oplegt. Dat zou ik niet terecht vinden." Coach Kolling heeft zijn spe ler inmiddels al gestraft voor de rest van dit seizoen. „Maar dat seizoen duurt nog maar een wedstrijd,"zegt Kolling, die zich trouwens de frustraties van Van Rijn kon voorstellen. „Die arbi ter floot ons helemaal weg. Ik moest mezelf ook beheersen." Gert-Jan Theunisse zei de wielrennerij gisteren vaarwel en hij hield er een 'onbevredigend' en 'frustrerend' ge voel aan over. „Want het is een gedwongen vertrek en dat is vreselijk. Veel liever was ik nog een paar jaar door- gefietst en in goede gezondheid afgestapt". berchem/den haag fred segaar gpd-verslaggever Theunisse (32) had de beslis sing om een punt achter zijn loopbaan te zetten voor zichzelf al eerder genomen en dat maakte de 'officiële bekendma king' van zijn scheiding van zijn eerste en enige liefde een stuk gemakkelijker. Na de black-out in de tweede etappe van de Ronde van Middellandse Zee - toen hij hyperventilerend een kwartier uitgeteld langs de kant van de weg lag - is de Brabander voor het eerst serieus over het einde gaan denken. De vergeef se speurtocht van de doktoren van de vakgroep bewegingswe tenschappen van de Rijksuni versiteit Limburg naar de oor zaak van de beperkte zuurstof toevoer van longen naar bloed - met kortademigheid en duize ligheid tot gevolg - bracht het afscheid zéér nabij. De karakteristieke kop en de extreem lange benen van de man uit Berghem waren daarna nog slechts twee dagen in het peloton te bewonderen: de eer ste en tweede etappe van de Tirreno-Adriatico. Toen was het definitief over. Voorbij. Afgelo pen. Uit. Theunisse zei na het vertrek uit de Tour vorig jaar in de etappe naar Luz Ardiden dat hij 'vergiftigd' was door 'mischien wel dertig antibiotica-kuren.' Theunisse is 'die troep' gaan ge bruiken sinds de ellende met de cyste, de ontsteking aan zijn zit vlak, die hem uit de Tour van 1993 hield. Er volgden opera ties, een lichte maagbloeding en een maagzweer. Het was het begin van het einde. 'Ik wilde mijn salaris waarmaken en be gon steeds zwaardere troep te slikken. Slim was dat natuurlijk niet. M'n halve lijf was ziek en verrot', zei hij toen. Gert-Jan Theunisse won in 1989 de Tour-etappe naar l'Alpe d'Huez. Hij werd dat jaar ook winnaar van het bergklasse- ment. Het waren, naar later bleek, één van de laatste grote daden van een Nederlandse renner. Wat óók blijft hangen zijn de dopingaffaires die als een rode draad door de loop baan van de eigenzinnige ren ner lopen. Op 14 juli 1988 werd hij positief bevonden na de Tourrit naar Morzine vanwege een te hoge testosteron-spiegel. Nog geen jaar later, na zijn der de plaats in de Waalse Pijl, zou de verhouding testosteron/epi- Gert-Jan Theunisse stapt definitief af. „Een gedwongen vertrek, en dat is vreselijk." testosteron volgens de Duitse dopingonderzoeker professor Donike de uitzonderlijk hoge waarde van 1 op 20 hebben be reikt. 'Een glashelder anabolica- geval', noemde de Duitse do- pingjager het. Theunisse kreeg die uitslag te horen toen hij deelnam aan de Subita a Arrete, een Spaanse etappekoers. Hij mocht de vol gende dag toch van start en bleek juist toen opnieuw posi tief. Dit keer was de verhouding testosteron- epitestosteron 1 op 12. Er volgde een schorsing van een jaar. Theunisse, bijgestaan door zijn advocaat Eddy Beu gels, vocht de straf aan. De hor moonhuishouding van Theu nisse zou niet te vergelijken zijn met dat van 'normale' mensen, zo voerde oud-prof Beugels aan. De afwijkende verhouding archieffoto anp testosteron- epitestosteron zou van nature in zijn lichaam ont staan. De beroepscommissie van de UCI, de internationale wielerunie, was niet ontvanke lijk voor de argumenten. Theunisse werd nooit meer de oude. Na zijn schorsing won hij nog wel de- Ronde van Luxemburg, maar verder waren het vooral conflicten waarmee hij de krant haalde. Aanvaller Seles hoeft niet in cel hamburg ap De man die tot twee jaar voorwaardelijke gevangenis straf is veroordeeld omdat hij tennister Monica Seles met een mes heeft gestoken, blijft op vrije voeten. Een rechter in Hamburg handhaafde gis teren het in oktober 1993 uit gesproken vonnis in een ho ger beroep dat openbaar aanklagers en de advocaat van Seles hadden aangete kend. De Oostduitser Guenther Parche stak Seles op 30 april 1993 tijdens een wedstrijd bij een tennistoernooi in Ham burg in de rug, opdat zijn idool, de Duitse tennister Steffi Graf, weer nummer een van de wereld kon worden. Doodslag De aanklagers wilden dat de man alsnog een gevangenis straf zou krijgen wegens po ging tot doodslag. Een re chercheur die het verhoor van Parche had geleid ge tuigde tijdens de hoorzitting dat Parche een geloofwaardi ge verklaring had gegeven over zijn motieven. Parche zei tijdens het verhoor dat hij Seles niet dusdanig wilde verwonden dat ze er haar le ven lang hinder van zou on dervinden. „Het was ons al lemaal duidelijk dat de man bij een dokter en niet in de gevangenis thuishoorde", zei rechercheur Rolf Bauer. Verrast „Ik ben net zo verrast als ie dereen anders en ik snap dit gewoonweg niet," aldus een korte verldaring die Seles door haar managementsbu- reau IMG liet verspreiden. Seles woonde de hoorzit ting niet bij. Haar Ameri kaanse psychiater verkaarde dat ze door de aanval geeste lijke schade heeft opgelopen en moeite heeft in het open baar alledaagse dingen, bij voorbeeld boodschappen, te doen. Aanklager Rolf Rosenkranz voerde aan dat de 40-jarige Parche de aanslag zorgvuldig had voorbereid en deels poli tieke motieven had. Parche had gezegd dat hij niet van Serviërs hield. Seles is als et nisch Hongaarse geboren in Servië, maar heeft nu de Amerikaanse nationaliteit. ms kan ik zelf niet geloven wat ik doe erdag ype minkema ferslaggever s, soms denken ze het door ïbben. Dan weten de voet- irs van Ajax wat hij doet en hij het doet. Dan denken ze jeheim te kennen. 'Dat voel woon'. En: 'We kennen zijn egingen nu wel zo'n beetje', r Nwankwo Kanu, 18 jaar, t er een beetje om lachen, weet vaak zelf niet wat hij Hoe kunnen de Ajacieden dan weten? „Only God ws" zegt hij dan met de vin- naar boven. Voetbal is ook ederland soms religie. Maar snappen de Ajacieden na- lijk niets van. ak na Ajax-Feyenoord in •ber '93 vraagt Arie van Os de aandacht. Er staat een rme, 1,97 meter lange ge- :e als een schaduw achter de ie penningmeester. Het is ral een koddig gezicht. De ïwen van zijn verschoten re- jas zijn veel te kort om zijn den te bereiken. De broeks- en komen net niet tot aan I enkels. Daaronder twee rme 'Pipo-voeten'. Nwank- Kanu is in de wereld van t-Feyenoord een hele tmde eend. Een dag later i assistent Gerard van der l hem in het tweede team aten. 'Slecht', is het eerste deel. Maar hij scoorde wel. en hoe, dat weet de assis- niet na te vertellen. Zo is nog steeds. lak na het WK voor junioren lapan, een paar maanden Ier. maakt het vliegtuig te- naar Lagos, Nigeria, een senlanding op Schiphol. De ionale jeugdploeg van het kaanse land slaapt een htje in het Pullman-hotel, t slaat direct toe. De auto "dl voorgereden, het talent 'dt er in opgevouwen, en vol gaat het naar de Meer. ks illegaals, hoor", lacht Ton nk, hoofd van de scouting, hadden toestemming". Het nmiddels na middernacht, ar Ajax mag dit talent niet la- ontsnappen. En dus wordt iu pas teruggereden nadat __plechtig belooft om terug te oen voor een stage, anu heeft nu een naam in Ierland. Het zijn niet eens de >als in zes opeenvolgende wedstrijden. Het is de manier waarop. Niet na te vertellen. De onnavolgbare goal van vorig jaar tegen NAC. Struikelde hij nu over de bal, of Of dat vreemde doelpunt tegen Twen te. Of die onmogelijke goal van afgelopen zondag tegen Heerenveen. Liet hij die keeper en de verdediger nu exprêss te gen elkaar opbotsen, of was ook dit toeval? „Toeval?". Volgens Gerard van der Lem, de eerste trainer die Kanu bij Ajax mocht kne den, is dat uitgesloten. „Als hij een enkele keer van die fratsen zou uithalen, zou je dat nog kunnen denken. Maar hij doet het nu al anderhalf jaar. Dat is echt geen toeval meer. dat is pure klasse. Hij speelt voor een groot deel op intuïtie en dat moet-ie vooral blijven doen. Dat maakt hem zo onbereken baar. Zijn grote kracht zit 'm ook zijn lichaam. Zo'n slungel met dat lange, dunne lichaam en die grote voeten; je zou nog geen dubbeltje voor hem geven. Heel wat tegenstanders zijn daar al ingetuind". Collega en concurrent-spits Patrick Kluivert werd door Kanu uit het elftal gespeeld. Hij zegt: „Vooral in het begin dacht ik wel eens: wat doet-ie toch vreemde dingen. Het zit 'm in de aanname van de bal. Hij doet dat met zijn grote voeten op een heel aparte manier. Nwankwo Kanu, hier in duel met Schoenmakers van Heerenveen: ,,A gift, een gave, ja." archieffoto anp Maar we weten onderhand wel wat hij doet". Jari Litmanen heeft vanaf het begin 'een speciaal gevoel' als hij met hem samen speelt. „Dat is moeilijk te verklaren. Het is puur intuïtief. Telepathisch misschien wel. Ik denk dat ik weet wat hij denkt. En dan klikt het". Zo kwam tegen Heeren veen de bal met zoveel gevoel van de voet van Kanu, dat Lit manen alleen nog maar hoefde binnen te tikken. De Fin: „Ik wist dat die bal zou komen. En ik wist hoe die bal zou komen". En natuurlijk heeft hij voor Louis van Gaal, technisch direc teur, helemaal geen geheimen. „Het lijkt onwaarschijnlijk wat hij doet. Maar ik weet dat hij dat kan. Als hij de bal krijgt aange- munchen gpd ventiende man is Sonny Silooy aan de selectie Een Ajax-selectie van zeventien man sterk landde gisteravond op het vliegveld van Miinchen. Eén speler meer dan gebruikelijk, omdat de inzet baarheid van Peter van Vossen dubieus is. Het is namelijk nog onzeker of de manchet die de ge broken linkerpink van de Zeeuw beschermt, mor gen de goedkeuring krijgt van de Turkse arbiter Cakar. De enige richtlijn met betrekking tot een ver band is dat het geen gevaar voor tegenstanders op mag leveren. Scheidsrechter Uilenberg vond, voorafgaande aan Heerenveen-Ajax, de manchet wel in orde. Gaat het licht voor Van Vossen op groen dan krijgt de Zeeuw in de basisopstelling waarschijnlijk de voorkeur boven Mare Over- mars, die de laatste tijd wat uit vorm is. Als ze- Een opvallende aanwezige op de trip naar Zuid-Duitsland is Edgar Davids, die op uitnodi ging van Ajax meegaat. De 22-jarige middenvel der werd op 7 maart onderworpen aan een oog- baldrukverlagende operatie en is nog zeker een maand uit de roulatie. Berichten als zou Davids vorige week voor de tweede keer geop/ereerd zijn aan het linkeroog berusten op een misverstand. „Ik weet niet hoe dat in de wereld gekomen is", aldus de Amsterdammer. „Ik word gewoon regel matig gecontroleerd, dat is alles." Davids is dagelijks op het trainingsveld te vin den waar hij lichtjes individueel traint, niet meer dan dat. „Het frustrerende van deze blessure is dat je je verder fit voelt, maar je toch weinig kan doen. Het moet eerst helemaal genezen." Gol Sport speelt volgend jaar aan de Boshuizerkade. Dat heeft het Leidse college van B en W besloten. De Turkse voet balvereniging krijgt op het sportcomplex de beschikking over één voetbalveld. De club moet het trainingsveld delen met Leidse Boys en VNA. Gol Sport krijgt ook een houten kantine. Die moet Gol Sport hu ren van de gemeente Leiden. De inpassing van Gol Sport leidt tot een herverdeling van de velden over de clubs aan de Boshuizerkade. LFC en UDWS gaan samen twee velden delen, Leidse Boys en VNA moeten hetzelfde gaan doen. Verder zal de gemeente bezien of er een mogelijkheid is om op het sportcompex een zogenaamd 'wedstrijd-trainingsveld' te rea liseren. Op zo'n veld kan inten siever worden getraind. Volgens de KNVB wordt het erg moeilijk om de competitie- en bekerwedstrijden van alle clubs af te werken aan de Bos huizerkade. Volgens afdelings manager Cor van Steijn is dat 'problematisch'. „Er is zeker geen plaats voor de verenigin gen om eigen toernooien te houden." Volgens Jan Duives- teijn, hoofd van de afdeling Sport en Recreatie, gaat de KNVB echter uit van verkeerde berekeningen. Voor de Turkse club moet de gemeente Leiden ruimte zoe ken, omdat het huidige speel terrein van de club, Pomona, wordt bebouwd. Het complex aan de Boshuizerkade komt het meest in aanmerking. Er is ruimte en bovendien kunnen de jeugd- en seniorenteams van Gol Sport dan op hetzelfde ter rein spelen. Op het terrein aan de Morsweg, van w Leiden, is op zondag wel ruimte voor de senioren van Gol Sport, maar de jeugd kan daar op zaterdag niet terecht. speeld, weet ik ook wat er volgt. Want hij speelt immers in het Ajax-systeem". Nwankwo Kanu luistert naar de antwoorden op het raadsel. Hij schudt het hoofd, hij lacht wat. En hij reageert, met de trots van een lid van de Igbo- stam uit Owerrt, Nigeria: „Het is mijn klasse dat ik dit allemaal kan. Dat heb ik altijd al gehad. Soms doe ik dingen die goed zijn voor het team, en soms doe ik dingen die goed zijn voor mij". Maar laat niemand zeggen dat ze zijn bewegingen kennen. Dat ze weten hoe hij de dingen doet die hij doet. Want dat weet niemand. „Ik weet wat ik wil als ik de bal krijg. Dan heb ik al ge zien wat de keeper en de verde diger willen. Ik weet ook wat ik doe, het lukt me ook zoals ik het wil. Dat is mijn kwaliteit". Maar hoe? „Soms ligt die bal zo maar in het net, of ben ik een paar tegenstanders voorbij ge gaan. Soms kan ik gewoon niet geloven wat ik doe, of wat ik heb gedaan. A gift, een gave, ja". Dat moet wel 'van boven' komen. „Only God knows", is het simpele antwoord op alle vrager Ter Leede kan bewijzen dat het in de eerste klasse thuishoort. De naar promotie strevende Sassenheimse zaterdagtweede klasser speelt vanavond om 18.45 uur bij eersteklasser FC Lisse de achtste finale van het toernooi om de Leidsch Dag blad Cup. Vierdeklasser Valken '68 ont vangt vanavond om 18.30 even eens een eersteklasser. Het te gen degradatie vechtende Rijns- burgse Boys komt op bezoek. De Leidse bekerderby tussen Lugdunum en UVS staat voor aanstaande donderdag op het programma. Het treffen tussen beide zondagteams begint om 19.30 uur. Het restant van de achtste fi nales wordt volgende week dinsdag afgewerkt. Bij Alphen - ASC staat niet alleen een plaats bij de laatste acht, maar tevens de afdelingsbeker op het spel. De winnaar sleept behalve die beker ook een geldprijs van vijf honderd gulden in de wacht. Daarnaast worden RCL - Voor schoten, UDWS - Quick Boys en de winnaar van Valken '68/ Rijnsburgse Boys - Noordwijk gespeeld. Alle wedstrijden be ginnen op 11 april om 18.45 uur. ARC en Oegstgeest zijn al doorgedrongen tot de kwartfi nales. Quick Boys ontvangt van avond om 19.00 uur VELO voor een duel in het toernooi om de districtsbeker. De winnaar van deze ontmoeting ontmoet in de volgende ronde het zaterdag team van FC Lisse, dat eerder Kozakken Boys na strafschop pen uitschakelde. bussum anp op gezette tijden publiciteit kunnen vragen voor de strijd om de wereldtitel," meende hij. Wiersma gaf toe het financië le plaatje nog niet rond te heb ben. „We hebben wel sponsors, maar het beoogde bedrag van honderdduizend gulden voor iedere ronde, is voor de eerste ronde nog niet gehaald." Dat betekent dat het nog niet zeker is of de spelers op Vlie land geld zullen verdienen. Daarom kon KNDB-penning- meester Teus de Mik geen ze kerheid geven of alle acht spe lers inderdaad naar Vlieland ko men. Voor het geval iemand zich terugtrekt, wijst de dam- bond een reserve aan. Acht damgrootmeesters begin nen op 29 mei op Vlieland aan het WK-kandidatentoernooi, dat voor het eerst in matchvorm wordt gespeeld. Daaruit moet de uitdager van wereldkam pioen Valneris komen. De drie Nederlandse deelnemers Sij- brands, Wiersma en Clerc spe len in de eerste ronde niet tegen elkaar. Ranglijst eerste Ton Sijbrands krijgt de Rus Alexander Schwarzman als tegenstander. Harm Wiersma speelt tegen de Senegalees Macodou N'Diaye en Rob Clerc tegen de Witrus Anatoli Gantwarg. De vierde tweekamp is tussen de Witrus Alexander Baljakin en de Se negalees Bassirou Ba. In de eer ste ronde worden zes partijen gespeeld en bij gelijke eind stand volgen partijen met ver sneld tempo. De Koninklijke Nederlandse Dam Bond (KNDB) werkt met de Nederlandse hotelketen Gol den Tulip samen. Daardoor is het mogelijk dat ook de volgen de matches in één van de hotels van de hotelketen worden ge speeld. Bondscoach Harm Wiersma, die zich met het zoe ken naar sponsors heeft belast, zei blij te zijn met de samen werking. „Op deze manier kun nen we de damsport op hoog niveau presenteren. Het voor deel van deze vorm is dat we nu

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17