Van Duijvenvoorde verrast alle Bataven Arbitragezaak Erik de Bruin sleept zich voort Noodweer krijgt geen vat op Doohan Sport Van der Marei herovert titel run-bike-run \MNDAG 3 APRIL 1995 s o Lopuyet loopt wereldrecord mis Rijswi] ^runssum De Kenyaanse atleet Simon Lopuyet heeft voor de 2ltweede maal in acht dagen een voortreffelijke prestatie geleverd 2in een Nederlandse wegwedstrijd. De Afrikaan zegevierde giste ren in de zevende editie van de Parelloop over tien kilometer in Brunssum in 27.49. Met die tijd bleef Lopuyet, vorige week in Den Haag winnaar van de City-Pier-City loop over de halve ma- 3_Q jathonafstand, slechts negen seconden verwijderd van het offi- Oduipcieuze wereldrecord. De beste wereldprestatie op de tien kilo- 3"°' %ieter op de weg is sedert 24 januari 1993 met 27.40 in handen 2|jvan Addis Abebe. 1 s Sanchez Vicario verliest eerste plaats 2 3-2 hilton head» Arantxa Sanchez Vicario raakt de eerste plaats op f./'f'.de wereldranglijst tennis bij de vrouwen binnenkort kwijt. Dat C;komt door een blessure die ze opliep tijdens het toernooi in Hil- 2Qton Head en waardoor ze een aantal weken is uitgeschakeld. Op 2§de lijst van 10 april zal Steffi Graf koploper zijn op de computer- 20 uitdraai. Sanchez Vicario landde donderdag, tijdens de partij te lg] gen Coetzer, verkeerd op haar rechterbeen. Ze won de wedstrijd 1 alsnog, maar trok zich terug voor de kwartfinale tegen Magda- 2-3, v lena Maleeva. „Het is de eerste blessure in mijn hele leven", zei de Spaanse. Zaterdag bleek ze onder meer een stressfractuur te hebben opgelopen in haar kuitbeen. Ook verrekte ze een enkel- 20 band en een spier in het gewricht. Een toernooidokter zei dat 2$Sanchez drie tot zes weken is uitgeschakeld. ia A Golfer Lafeber derde in Sherry Cup upk2| Agon sotogrande Een winter hard trainen heeft amateur-golfer 2Q Maarten Lafeber in Sotogrande de derde plaats in de Sherry Cup 2ö gebracht. De 20-jarige Eindhovenaar had gisteren in de eerste 20, wedstrijd van het Europese amateur-circuit 310 slagen nodig. De 2q| Spanjaard Jose Zamora won met 306 slagen, de Brit Mark Foster 20| eindigde als tweede met 309. Jeroen Germes uit Haarlem werd zesde, Robert Jan Derksen uit Nijmegen vijftiende. Arrestaties bij protest tegen Formule 1 Melbourne Bij een demonstratie tegen het houden van een For mule-1-race in Melbourne heeft de politie van Australië zaterdag 24 mensen gearresteerd. Ze werden opgepakt in de omgeving van Albert Park, waar de wedstrijd dit seizoen wordt gereden. De ERP[ tegenstanders van de race vinden de bolides te schadelijk voor ibura het milieu. 2-Zi! Hoopvol 'debuut' Kulker in Zilveren Molen Loop Jaap van Duijvenvoorde heeft het Bataven-onderonsje met de luisterrijke naam Zilveren Molen Loop in zijn voordeel beslist. De Leidenaar was zaterdag in de slotki- lometers van de klassieke wegwedstrijd in en rond Rijp- wetering zijn clubgenoten Jan Kortekaas, Jan-Dirk Haze- leger en Han Kulker te snel af. Ineke Vis won bij de vrou wen, verrassend ruim vóór Joke Kleijweg. rupwetering wilmar kortleever atletiekmedewerker Met het oog op de stevige wind die in de 33 edities al vaker een beslissende rol had gespeeld in de polders, formeerden de erva ren atleten vanaf het begin één kopgroep die eendrachtig de wind het hoofd moest bieden. Kortekaas, Van Duijvenvoorde en Hazeleger - allen bouwjaar 1963 - kregen daarbij gezel schap van Han Kulker. De be kende Leidse topatleet, bekend van de 1500 méter op de baan, liep in Rijpwetering zijn eerste twintig kilometer, bijna twee keer zo lang als het NK veldloop dat vorige maand ruim 11 kilo meter telde. De kopgroep bleef bijeen tot halverwege opnieuw een stuk vol tegen de wind in langs de Rijksweg A4 moest worden af gelegd. Wantrouwen stak de kop op en waaiers deden den ken aan een wielerwedstrijd. Het spel was op de wagen. „Je gaat elkaar in de wind zetten", beaamden de smaakmakers achteraf. „Versnellen en dan in eens op de rem, heel dicht langs het kantje lopen en dat soort dingen." Kulker hoefde pas na vijftien kilometer zijn clubgenoten te laten gaan. De vierde plaats in 1.05.51 was een knappe presta tie voor iemand die aan duur- werk nog niet is toegekomen. De 35-jarige Leidenaar gaat zich in het komende seizoen vaker op de weg begeven en de moge lijkheden zijn zeker nog daar. „Het viel me mee", was dan ook het commentaar. „Ik kon goed meekomen, alleen de laatste vijf kilometer was harken. De slag werd op 17 kilometer ingeleid door een demarrage van Kortekaas, die als Roelo- farendsvener de wegen op zijn duimpje kent. Op de brug op weg naar Oud Ade zette hij aan en Hazeleger moest meteen los sen. Van Duijvenvoorde echter niet en hij zette in de afdaling van de brug meteen door. De aarzeling van Kortekaas besliste de wedstrijd. Hoewel hij vervol gens hard vocht en het gat nooit groter werd dan veertig meter, wist Van Duijvenvoorde als in een kopie van de race van enke le jaren eerder met de wind in de rug uit de greep van Korte kaas te blijven. „Nooit verwacht", was aan de finish de reactie van de win naar. „Behalve een slecht NK cross had ik dit jaar niets ge daan. Dan ga je niet met veel zelfvertrouwen de wedstrijd in." Door de zware wind waren de tijden niet scherp, hoewel de beide winnaars binnen de 1.05 bleven (1.04.43 om 1.04.49). Ook Hazerswoudenaar Haze leger bleek tevreden met 1.05.17. „Ik was al blij dat ik mee kon komen. Voor mijn ver huizing vorige maand heb ik weken lang nauwelijks ge traind." Op de zevende plaats was Paul Barnhoorn de zesde wegatleet, met 1.07.44 27 tellen achter rolstoelatleet Wim Zwa- nepol. Bij de vrouwen was de VVate- ringse veterane Ineke Vis al vroeg haar Leidse concurrente en clubgenote Kleijweg kwijt. Op de streep was het verschil een kleine drie minuten (1.17.09 om 1.19.47). De Veense Marja Hogenboom completeerde ook hier het Bataven-trio in de wed strijd, waar voor het eerst sinds jaren geen startgelden konden Jaap van Duijvenvoorde beseft nog nauwelijks dat hij de Zilveren Mo len Loop heeft gewonnen. worden geboden,. Dat bleek ook duidelijk uit het ontbreken van niet-Bataven in de top van het klassement. Roelofarendsvener Hans Wubben was tot zijn eigen spijt vanwege drukke werkzaamhe den afwezig in Rijpwetering, maar de atleet van AAV '36 liep foto loek zuyderduin zijn twintig kilometer één dag later in de Golden Tuliploop. Ruim achter winnaar Ron van Diepen (1.04.58) verloor de kweker in de Haarlemmermeer net van de Beverwijkse wegat leet John Duinmeijer, die eerder nog van zijn kopwerk had ge profiteerd (1.07.11 om 1.07.15). Ceron loopt fortuin bijeen Én Londen V 2clonden.anp 2? AikejDionicio Ceron heeft voor de i, ojtweede achtereenvolgende keer j^de marathon van Londen ge wonnen. Het Londense evene- ï&ment kreeg onder een mild ^voorjaarszonnetje een boeiende 2Öpntknoping. Het was de eerste 1 i|van de drie grote voorjaarsma- ufrathons, 17 april volgt Boston i! en 23 april Rotterdam. Rijl 3 Ceron en de Australiër Steve 20jMoneghetti haalden anderhalve ^kilometer voor de finish Anto- 2(>nio Pinto in. De Portugees was 20. halverwege ontsnapt, maar he rtaalde de tol voor zijn solo. Ce ron zegevierde in 2.08.30, de Fi beste tijd van het jaar. 2 Een jaar geleden, toen de :9 weersomstandigheden aanmer- r kelijk minder waren, zegevierde 2oj Ceron in de Engelse hoofdstad 2oj in 2.08.53. Met zijn tijd van gis«- r| teren was hij zes seconden snel ler dan ooit. De 29-jarige Mexi caan liep tactisch een sterke ^8 wedstrijd, die hem een fortuin j opleverde. De organisatoren in is Londen hadden de loper aange- 19. trokken voor een startgeld van 18 100.000 dollar (155.000 gulden), ja Voor de eerste plaats kreeg hij bovendien een premie van 55.000 dollar (85.250 gulden). Di Cerons 2.08.30 was de tweede tijd uit de vijftienjarige geschie- Lsgl denis van Londen. Alleen de Welshman Steve Jones liep tien -trio was na ruim 27 kilometer leiden wilmar kortleever Jan van der Marei heeft het open Nederlands kampioen schap duathlon (run-bike-run) in Venray gewonnen. De atleet uit Ter Aar, al eerder winnaar in 1991, legde gisteren de 14 kilo meter lopen, 60 kilometer fiet sen en nogmaals 7 kilometer lo pen af in 2 uur en 47 minuten. Na sterk te hebben gelopen, fietste Van der Marei al snel naar de leidende Amerikaan Michel Tobin, die ten gevolge van warmte en wind later uit viel. Het op- en uitbouwen van de voorsprong kostte Van der Marei veel kracht, zodat de 26- jarige ingenieur in de slotetappe alsnog terrein verloor op de jon ge Hengeloër (Gld) Guido Gos- selink. „Misschien heb ik in die tweede fietsronde toch iets te wild gedaan. Maar ik hield ge lukkig stand." Bij de vrouwen zegevierde de Zwitserse Monika Feuersinger in de eerste wed strijd van het Europese du- athlon-circuit (3.09.56). Wieke Hoogzaad uit Amsterdam was de beste Nederlandse op ruim minuten. Naast Van der Marei kwamen nog twee regionale triatleten met eremetaal thuis. Mart Mo raal eindigde over de halve af stand als vierde in de vetera- nenwedstrijd. Omdat de licentie van Wieringerwaarder Jos van Van den Ouweelen. Omdat hij minder sterk fietste, eindigde de Alphenaar als elfde, met een tijd van 1.27.37 twee minuten ach ter Van den Ouweelen en ruim zes achter winnaar Ralph Zeet- sen. Zwemloop In de zwemloop van De Zijl- /LGB was Hans Wesseling de winnaar van vorige editie, Willy Bogers, te snel af. Als tiende en Dorp niet in orde bleek, schoof dertiende uit het water liepen de Oegstgeestenaar van De Zijl- /LGB alsnog door naar plaats drie. In de tweede veteranen- klasse veroverde Hans van Zijp zilver. Met 1.27.10 gaf de Leide naar ruim twee minuten toe op Zijl-clubgenoot Moraal (1.24.50). Voor medaille-kandidaat Rin se van den Ouweelen viel het NK tegen. De Leidenaar eindig de vooral door tegenvallend lo pen in zijn laatste juniorenjaar op de zesde plaats. De vier jaar jongere Raymond Pet was op het loopparcours sneller dan Wesseling en Bogers snel naar de kop van de wedstrijd. De Katwijker bouwde zijn voor sprong louter uit. De Schiphol- functionaris, op herhaling na de eerdere winst in Lisse, bereidt zich voor op het regionale cir cuit. „Dit jaar heb ik geen grote plannen. Ik heb te weinig tijd om de kilometers te maken, vooral op de fiets." Met 50.05 pakte Wesseling ook nog bijna het parcoursrecord van Bogers. „Ik weet ook niet waar het aan ligt", aldus de immunoloog, di rect na de finish. „Ik heb er wel voor gewerkt." Verrassend derde werd de jonge zwemmer Daniël Rewijk, in 52.29 dertig tellen achter Bo gers. Voorlopig echter geen triathlons voor de 19-jarige ge schiedenisstudent. „Het is alle maal zo materialistisch. Mooie fietsen, dure spullen, dat is het niet voor mij." Bij de vrouwen was de eerste plaats voor Gonnie Wensveen, die in de eerste startgroep ruim twee minuten achterstand op de Leidse Wandy Kater gemak kelijk goedmaakte, maar net de uurgrens miste. In de tweede groep benaderde de Hellevoet- sluise Mitzy Nieuwenhuizen haar tijd nog dicht. Wensveen: „Ik zeg altijd til dat de snelle vrouwen bij elkaar moeten. Zo heb je er allebei niets aan." Ka ter maakte zich vooral druk om de grote hoeveelheid post die er zaterdag voor haar als bestelster te bezorgen was. Gegeven de inspanningen viel de vierde plaats in 1.02.30 dan ook geheel niet tegen. Eremetaal voor Van der Plas en Duivenvoorde HAARLEM Leny van der Plas en Ria Dui venvoorde hebben medailles overgehouden aan het NK op de weg voor veteranen. In de sterk bezette wedstrijd in Lis- se was het tweetal gisteren goed voor zilver respectieve lijk brons. In de snelste mannencate- gorie maakten Gerard Hol, Remco Peetoom en Ruud Onland de wedstrijd. Nog in de eerste van de drie rondes liet echter de eerstgenoemde atleet van het Amersfoorste Altis zijn concurrenten van AAC Amsterdam en Ilion Xoetermeer achter zich. Geen van de atleten kon hem in de resterende kilometers achterhalen, zodat zijn 48.31 na vijftien kilometer de win nende tijd was. Ook Peetoom (49.15) en Onland (49.29) bleven ruim binnen de vijftig minuten. Beste regio-atleet was op de tiende plaats Ba taaf Gé van Veen (52.48). Zijn clubgenoot Mart Hoogen- boom was echter bij de 45- plussers zeven tellen sneller. Hiermee belandde hij net naast het erepodium. Bij de vrouwen won over tien kilometer de Friese favo riete Hennie Zantinga een voudig. Zij komt uit in de klasse 40+ en eindigde bijna anderhalve minuut vóór de winnares in de 35+ klasse, Jenny Commandeur (35.59 om 37.17). Leny van der Plas scoorde in het totaalklasse- ment de achtste plaats, maar in de klasse 40+ bleek dit goed voor de tweede plaats. „Ik mocht achteraf niet mop peren", zei de Katwijkse. „Ik loop al drie weken te modde ren met mijn knie en was verkouden. Met de plek ben ik tevreden, met de tijd niet, maar je kon ook niet veel meer verwachten." Ria Dui venvoorde, die bij de NSL traint onder Van der Plas, verdedigde de eer van de Noordwijkerhoutse Strandlo- pers met een derde plaats. In de klasse 50+ liep ze een tijd van 43.58. Zijspanduo Kops/Hurkmans wint in Halle De regerende Nederlandse kampioens-combinatie Gertor Kops/Sies Hurkmans heeft de openingswedstrijd van het Ne derlands kampioenschap zij- spancross in het Gelderse Halle gewonnen. In de eerste manche won Kops na een slechte stari uiteindelijk toch voor de Wij- chense tweeling Jacky en Wil- jam Janssen. Marco Bens die aantrad met zijn nieuwe Belgi sche bakkenist Gunther Ver- brugge werd derde. De Mexicaanse atleet Dionicio Ceron viert zijn tweede overwinning op rij in de marathon van Londen. Zijn zege leverde hem een fortuin op. foto anp Dokter houdt Strijbos in de race CASTIGLIONE DAL LAGO» ANP jaar geleden sneller: 2.08.16. TB Steve Moneghetti, de kampioen H van het Britse Gemenebest, had eui drie seconden achterstand op Ceron. De Australiër had daar- Jj mee dezelfde achterstand als 9 zes jaar geleden op de Kenyaan 15 Douglas Wakkihuri toen hij in Londen eveneens tweede werd. Moneghetti kreeg als troostprijs een cheque van 46.500 gulden. A De wedstrijd voor de vrouwen werd beheerst door drie atletes: J de Portugese Europese kam- i pioene Manuela Machado, de op kop gekomen, nadat de Amerikaanse Kim Jones, de Schotse Liz McColgan en de drievoudige Duitse winnares Katrin Dorre hadden moeten af haken. Machado deed het kop werk in het groepje. Twee halve marathons wer den in het weekeinde beheerst door Kenyaanse atleten. De Stramilano leverde zaterdag in Milaan een overwinning op voor Paul Tergat. De Kenyaan, die een week eerder in het En gelse Durham wereldkampioen veldloop was geworden, legde de ruim 21 kilometer af in 59 minuten en 56 seconden. Zijn landgenoteil Shem Kororia en Paul Yego eindigden respectie velijk als tweede en derde. In halve marathon van Berlijn was Philip Logat Chirchir gisteren in 1.01.37 de snelste. Ook hij bleef twee landgenoten, Sammy Bitok en Simeon Rono, ruim voor. Sonja Krolik (Dui) was in 1.11.42 de snelste vrouw. Zij bleef de Kenyaanse Angelina Kanana, een week eerder ook tweede in de City-Pier-City hal ve marathon in Den Haag, vier seconden voor. De tijd dat de motorcross in de 125 cc-klasse een Nederlandse aangelegenheid was, lijkt voorbij. In de openingswedstrijd van het seizoen in het Italiaanse Castiglione dal Lago kon alleen Da ve Strijbos enige indruk maken. Op de harde Italiaanse grond waren de thuisrijders superieur. Bij de Portugese Grand Prix 500 cc waren John van den Berk en Gert-Jan van Doorn kansloos. Strijbos was na afloop over de achtste en twaalfde plaats in respectievelijk de eerste en tweede manche niet erg te spreken. Het had er zelfs naar uit gezien dat de Brabander niet zou kun nen rijden. Afgelopen week moest operatief nog een ontsteking uit zijn hals worden verwijderd. In Italië was het daarom nood zakelijk dat hij zich om de paar uur bij de dokter meldde. Van den Berk debuteert dit seizoen in de zwaarste klasse. In de eerste manche moest hij na enkele ronden met pech opge ven, in de tweede omloop werd Van den Berk dertiende. De Belg Joel Smets won beide manches. Max Biaggi voert bij de kwartliters het veld aan tijdens de Grand Prix van Maleisië. De Italiaanse wereldkam pioen stond de leiding op het circuit van Shah Alam vervolgens niet meer af. foto epa monte carlo frans dreissen gpd-verslaggever j Het laatste woord in de geruchtmakende dopingaffaire Erik de Bruin laat nog ze ker twee maanden op zich wachten. De arbitragecommissie van de internationa le atletiekfederatie (LAAF) stuurde Arie Kauffman van de Nederlandse Atletieku- nie (KNAU) alsmede Erik de Bruin en diens raadsman Wilfried Veldstra zater dag weer met het nodige huiswerk naar huis. Beide partijen krijgen vier weken de gelegenheid om expertiserapporten in te dienen. Daarna krijgen de IAAF-ad- vocaten twee weken om daarop te reage ren, waarna het onafhankelijke arbitra gepanel van de LAAF ergens in juni een ultiem oordeel velt. Ondanks de vernietigende getuigenis sen van professor Donike en de Britse dopingdeskundige Cowan verlieten De Bruin en zijn advocaat Veldstra de recht zaal als morele winnaars. Het arbitrage panel, bestaande uit een Amerikaan, een Fin en een Duitser, honoreerde immers een vurige wens van het tweetal. „Wij mogen de arbiters schriftelijk laten infor meren door onze eigen experts. Alleen een mondelinge behandeling had ons tevredener kunnen stemmen", zei De Bruin. „Ik denk dat wij de vierde over winning op rij hebben behaald." Opnieuw uitstel dus in de dopingzaak die op 1 augustus 1993 begon met een positief plasje van de discuswerper in de Grand Prix-wedstrijd van Keulen. De zit ting begon met een verklaring van De Bruin, waarin hij kenbaar maakte zich zelf geen partij te achten in de zaak. Bo vendien vroeg hij uitstel van de zitting omdat hij de tijd te krap vond om zich met zijn advocaat op de getuigenissen van Donike en Cowan voor te bereiden. Na ampel beraad besloten de rechters om de getuige-deskundigen toch te ho ren. Er werd vooral gediscussieerd over de laboratoriumprocedure, de interpre tatie van de tests en de uitslagen daar van. KNAU-directeur Kauffman las een sa menvatting voor van een verklaring die in oktober vorig jaar was opgesteld. Hij legde nogmaals uit dat de KNAU geen inhoudelijk verweer zal voeren. De bond vindt dat De Bruin zichzelf moet verant woorden voor het vermeend dopingge- bruik. Duidelijk is ondertussen wel dat de sfeer tussen de KNAU en de partij De Bruin behoorlijk vertroebeld is. Over en weer worden, zij het in nette bewoordin gen, verwijten gemaakt. Mr. Veldstra: „De bond is nota bene door elke arbiter afzonderlijk duidelijk gemaakt dat zij zich niet louter excuserend moet gedra gen, maar de belangen van de atleet be ter moet behartigen. De KNAU zou bij voorbeeld beter kunnen meewerken door de expertise te vergemakkelijken en op voorhand de kosten voor expert^ te dragen", aldus Veldstra. Kauffman vindt dat juist de partij De Bruin op de vingers is getikt. „Veldstra moet ophouden om via de krant te com municeren. Hij is in november ingelicht over de houding van de KNAU, maar re ageerde daar pas een week geleden op. Veel te laat dus. Dat vonden ook de rech ters." Ook De Bruin liet zich niet onbetuigd. „De KNAU staat niet achter haar eigen atleten en dat vind ik laakbaar. Deson danks hoop ik dat het arbitragepanel straks tot dezelfde conclusie zal komen als de tuchtcommissie van de KNAU." De Nederlandse Hercules, bekend om zijn pathologisch doorzettingsvermogen, is van plan om zijn tanden te laten zien. „Ik haal mijn energie voor de trainingen uit het feit dat de KNAU mij heeft laten vallen. Ik wordt gedreven door revanche- en wraakgevoelens ten opzichte van de bond." De KNAU en de clan De Bruin stellen zich op als twee kemphanen in een ge vecht zonder winnaars. De zaak sleept zich voorlopig nog even voort. De Bruin en Veldstra krijgen vier weken de tijd om eigen expertises aan het arbitrage-panel voor te leggen. Daarna krijgt de IAAF de kans om daar binnen veertien dagen op te reageren. Eind mei kunnen beide par tijen dan hun laatste schriftelijke pleit notities indienen waarna binnen veer tien dagen uitspraak wordt gedaan. shah alam rtr/anp Michael Doohan heeft ook de tweede Grand Prix van het sei zoen in de koningsklasse van de motoren gewonnen. De Austra lische coureur was, net als tij dens de openingswedstrijd in Australië, op het circuit van Shah Alam in Maleisië de beste in de 500cc-klasse. Hij domi neerde de wedstrijd van start tot finish. Wegens hevige regenval vlag de de wedstrijdleiding de race in de 125cc af in de twaalfde ronde. De Nederlander Loek Bodelier was toen al van het cir cuit verdwenen, na een valpartij in de zesde ronde. De Japanner Haruchika Oaki, uit het Blümex-Rheos-team van Arie Molenaar en monteur Hans Spaan, eindigde op de achttien de plaats maar behield de lei ding in het klassement. De 125cc was een chaotische wedstrijd. Allereerst werd de start met vijftig minuten uitge steld door de neerslag. Het as falt droogde snel weer op, maar vlak voor de start begon het weer te regenen. Spaan advi seerde Aoki uiteindelijk met re genbanden te vertrekken, maar de Japanner besliste anders. Hij liet zogenaamde opgesnelde slicks omleggen, rekende op droog weer. „We hopen dat het net als tijdens de trainingsda- gen bij die ene bui blijft'zei Molenaar vooraf. Een aantal concurrenten koos wel voor re genbanden. Na tien ronden leek de baan te drogen, maar opnieuw barst te het noodweer los. De ene na de andere coureur tuimelde van de motor, de baan stond binnen korte tijd blank en de wedstrijd leiding besloot tot staking na 12 van de 29 ronden. Omdat nog geen 75 procent van de afstand was afgelegd, kregen de eerste vijftien coureurs van de eind stand naar het reglement halve punten uitgedeeld. Doohan reed voorop van be gin tot einde. Hij wilde van de start afstand nemen, maar dat lukte niet helemaal. „Ik slipte een paar keer en daarop besloot ik het iets rustiger aan te doen. Maar gaandeweg de race nam ik toch meer afstand." In de kwartliterklasse behaal de de Nederlander Patrick van den Goorbergh zijn eerste WK- punten van het jaar door de veertiende plaats. Zijn broer Jurgen eindigde net als in Australië op de elfde plaats en verzamelde tot nog toe 10 pun ten. De race leverde een zege op voor de Italiaan Biaggi, tevens leider in het klassement.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25