UEFA gaat niet over een nacht ijs Een ruwe bolster, maar een blanke pit „j)e Panne is volledige Italiaanse aangelegenheid Sport Lucht tussen Koeman en Groningen opgeklaard ROAC helpt Docos een handje Reserves van Quick Boys deklasseren De Sleutels Degradatiezorgen Lisse (zondag) Gouda Derdeklasser FC Lisse kijkt met angst en beven naar de komende weken. Met een loodzwaar programma, vier keer uit, en een verlies van 1 -0 gisteravond tegen het Goudse Olympia is Lisse nog steeds niet vrij van degradatiegevaar. Het zat de Lisse- naren ook bepaald niet mee. Een groot aantal kansen werd om zeep geholpen. Ook na de thee bleef de brilstand lang intact. Vijf minuten voor tijd viel dan het enige doelpunt. Het zoveelste kleine verlies voor de Lisser club was een feit. Gol Sport pakt een punt leiden Lang zag het er naar uit dat Gol Sport voor de tweede achtereenvolgende keer in de zondagafdeling aan de haal ging met de winst. Met de rust stond Gol Sport op een ogenschijnlijke comfortabele 2-0 voorsprong. Hilmi Cankaya en Gunduz Aydin waren de doelpuntenmakers. Na de rust liepen de Boys een stapje harder en konden alsnog een 2-2 uit het vuur slepen. Dit keer lieten Andrê van der List en Sammy Nazloomian de treffers op hun naam bijschrijven. Gol Sport blijft door dit resultaat op de laatste plaats staan. Zilveren Molenloop leiden Han Kulker lost zaterdag om 14.00 uur het startschot voor de 33ste Zilveren Molenloop. De wegwedstrijd over twintig kilometer wordt georganiseerd door De Bataven en dient voor veel aüeten als de voorbereiding op de Westland marathon of de marathon van Rotterdam. De Zilveren Molenloop is nog altijd een aantrekkelijke wedstrijd. Op de erelijst staan onder anderen de namen van Cor Vriend ('74 en '80), Bram Wassenaar ('79), Marti ten Kate ('85). Titelverdediger is Geert Deruddere. Jan Dirk Hazeleger van De Bataven is zaterdag bij de mannen een van de regionale helden. Bij de vrouwen is Joke Kleyweg een pu bliekstrekker. De Zilveren Molenloop bestaat ook nog uit een prestatieloop over 20, 10 en 5 kilometer. De start en finish zijn op het Hertogspark bij de voetbalvereniging ROAC in Rijpwete- ring. Inschrijven kan in de kantine tot een kwartier voor aan vang. Tweekamp Timman en Piket Amsterdam Op initiatief van de zakenman Van Oosterom spe len Jan Timman en Jeroen Piket van 21 september tot 4 oktober in Amsterdam een match van tien partijen. Het prijzenfonds be vat 100.000 gulden, dat ongeacht het resultaat van de tweekamp eerlijk over beide spelers wordt verdeeld. De sterkste Nederlandse schakers kwamen enige tijd geleden ook in het Hoogovens-toernooi tegen elkaar uit. De twee partij en leverden toen geen beslissing op, waarna Timman in de bar rage via rapidpartijen de beste bleek. De komende tweekamp staat onder supervisie van de Max Euwe Association, die in Monaco is gevestigd. Schuster zes duels geschorst frankfurt» De tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond heeft I Bernd Schuster voor zes wedstrijden geschorst. De aanvoerder van Bayer Leverkusen maakte in het duel tegen VfL Bochum een :t zware overtreding en beledigde bovendien de scheidsrechter. De voormalig international heeft door een voorlopige uitsluiting al e twee wedstrijden van zijn straf uitgezeten, -■ Ajax-Utrecht op 10 mei zeist De KNVB heeft de op 5 februari uitgestelde wedstrijd tus- sen NEC en Feyenoord vastgesteld voor woensdag 12 april. Het voor zondag 30 april geplande duel tussen Ajax en FC Utrecht is verplaatst naar woensdag 10 mei. De voetbalbond heeft de wed strijd verschoven in verband met de drukte ropd Koninginne- lag. Beide duels beginnen om 19.30 uur. a GP Hongarije zeventiende race j 'arus De formule 1-kalender voor dit seizoen is uitgebreid met ■tfjde Grote Prijs van Hongarije. De zeventiende Grand Prix is voor 113 augustus op het programma gezet. De Internationale Auto- i mobiel Federatie (F1A) verklaarde dat het toevoegen van de race aieen eenmalige uitzondering is. Hongarije kreeg dit seizoen aan- vankelijk slechts de rol van eerste reserve toegewezen. Poloërs loten weer Spanje iangkok De Nederlandse waterpoloërs zijn ook bij het toernooi im de FINA-beker in Atlanta (12-17 september) in een groep in gedeeld met Spanje. Onlangs gebeurde dat ook al bij de loting roor het EK. De andere pouletegenstanders in Atlanta, waar vijf anden zich kunnen verzekeren van deelneming aan de Olympi sche Spelen, zijn Rusland en Hongarije. De Nederlandse vrou- 1 ven, die in oktober in Sydney om de FINA Cup strijden, treffen n de voorronde Italië, Australië en Nieuw-Zeeland. Oud-atleet Wim Peters overleden )en haag Wim Peters, voormalig houder van het Nederlandse ecord hinkstapspringen, is donderdag in een ziekenhuis in .wolle overleden. Hij is 91 jaar geworden. Peters heeft deelgeno- nen aan de Olympische Spelen van Parijs ('24), Amsterdam '28) en Los Angeles ('32). Bij zijn laatste olympische optreden indigde hij met 14,93 meter als vijfde. Wan Kessel vroeg in vorm eiden Robin van Kessel heeft de vorm vroeg te pakken. Na een litstekende zevende plaats in de Omloop van de Glazen Stad, vas de Ter Aarse wielrenner in de Franse wedstrijd Saint-Denis- •hatillon weer goed op dreef. In de straten van Chatillon sprong lij weg uit een sterke kopgroep en kwam met 5 seconden voor- prong voor de Fransen Fritzgerald en Ferdinand als winnaar ver de einstreep. Zijn jongere broer Miquel werd vijfde. ,j|[panne anp traditionele voorbereiding de Ronde van Vlaanderen is n de Belgische kust uitge- J )nd in een Italiaans onder- asje. Vier etappes, vier Itali- g( ise zeges. Met de toevoeging s n Michele Bartoli als eindwin- [,ar van de Driedaagse van de )e driedaagse etappekoers i de Belgische kust ontpopte tot een bizarre voorberei- ldP8 °P de Ronde van Vlaande- i, waarmee de wereldbeker- Jus zondag verder gaat. Re- harde windstoten, sneeuw; weer was de grootste tegen- 3l(nder voor de renners in hun jWarmronde. Na het collectie protest op woensdag, toen peloton weigerde onder re weersomstandigheden ,j der te rijden, was het don- de ochtenduren hielden de iaan Sciandri en de Rus Eki- v hun minieme voorsprong het einde van de korte etap- chef willem spierdijk. 071 -356464. plv.-chef rob onderwater, 071-356463 groningen gpd De lucht tussen Ronald Koeman en FC Groningen is opgeklaard. De vedette van FC Barcelona nam woensdagavond telefo nisch contact op met eerst voorzitter Henk van der Wal van FC Groningen en vervolgens met vice-voorzitter Wim Everards. ,,Ik heb ze gezegd dat ik uit teleurstelling te emotio neel heb gereageerd op bepaal de uitlatingen en dat ik daar spijt van heb", aldus Koeman. Je moet dan niet de grote jon gen gaan uithangen, maar daar dan ook eerlijk voor Liitkomen." Henk van der Wal verklaart bijzonder blij te zijn geweest met het telefoontje uit de Cata laanse hoofdstad. „Ronald Koe man Wcts voor mij al een hele grote man en is hiermee alleen nog maar meer in mijn achting gestegen. Hij is een echte kerel, hij heeft aangetoond ruggegraat te hebben." Koeman gisteravond: „Van beide kanten hebben we dingen geroepen die we beter niet had den kunnen roepen. Mijn ver houding met Van der Wal en Everards is altijd goed geweest en het zou jammer zijn als daar door deze affaire verandering in zou komen. Bovendien heeft FC Groningen een bijzonder plekje bij mij en dat wil ik graag zo houden. Bovendien zitten Er- win en mijn vader (technisch manager) zitten bij de club, zij moeten hierdoor natuurlijk niet in een lastig pakket worden ge bracht". Op de vraag of de onderhande lingen tussen FC Groningen en Ronald Koeman nu worden heropend, wilden de verdediger noch Van der Wal uitgebreid in gaan. Koeman: „Het is niet meer zo dat de kans dat ik bij Groningen terugkeer nul pro cent is." En Van der Wal: „De deur is weer open, er is weer hoop. We zullen ons best blij ven doen Ronald naar FC Gro ningen te halen." Een MMO'er zweeft door de lucht, gadegeslagen door twee Rippers. ROAC won het duel met 4-1 foto loekzuyderduin leiden. aadsiera medewerker Het aftellen voor zondagvierdeklasser Docos is begonnen. Slecht één puntje - tegen Meerburg - rest de ploeg van Wim Visser nog voor promotie naar de derde klasse na de gemakkelijke 4-1 zege van ROAC '79 op de nummer twee op de ranglijst MMO. Het duel, dat al voor de zesde keer was vastgesteld, was een 'eitje' voor de Rippers. Alleen de beginfase had MMO wat in de melk te brokke len. Daarna nam de fusieclub het heft in handen. Het resulteerde in een treffer van Perry Veilbrief. Na rust liet Kees de Haas uit een voorzet van Walter van der Geest de 2-0 aan tekenen. Uit een scrimmage bracht Hans van Goozen de spanning terug. Niet veel later bracht Kees de Haas de stand op 3-1, waarna Perry Veilbrief de eindstand op 4-1 bracht. Veilbrief was na afloop duidelijk in zijn commentaar. „MMO was kansloos deze wed strijd. Als het echt had meegezeten was het wel 9- 1 geworden. Zeker ook nu de A-junioren het in ons team het goed doen." Aan De Vliet was het gisteren eenrichtingsverkeer. Bij rust was de stand reeds opgelopen tot 1-5. Marcel Harteveld was met vier treffers de grote man bij de Katwijkers. Martin Rog (2), Ronald Pronk, Leen van der- Plas en Hans Rovers verzorgden de overige treffers. Marcel Groe nendijk noteerde de enige Leid- se treffer. De reserves van Quick Boys wa ren gisteravond heer en meester tegen zaterdagvierdeklasser De Sleutels. In een wedstrijd voor de LD-Cup werd het 9-1 voor de ploeg van Arjan van der Werf. Quick Boys speelt in de achtste finale nu bij zondagvierdeklas ser UDWS. Toewijzing EK-2000 Cleveland Mike Tyson stapt binnenkort weer in de ring, zijn promotor blijft Don King. De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht, zaterdag vrijgelaten uit de gevangenis, maakte dat donderdag tij dens zijn eerste, druk bezochte persconferentie in Cleveland bekend. „Er is druk over mijn plannen gespe culeerd. Natuurlijk ga ik weer boksen. John Horne en Rory Holloway zijn mijn managers. Don King blijft mijn gevechten regelen. Hij is nu eenmaal de grootste en beste promotor in de bokswereld", verklaarde Tyson. De bokser kreeg 15 april 1992 een celstraf van zes jaar opgelegd wegens verkrachting van Desiree Washington, een 18-jarige Miss Black America. Wegens goed gedrag mocht hij na een verblijf van 1095 ;en de gevangenis verlaten. foto ap Euro 2000 wordt het eerste EK-voetbaltoernooi dat door twee landen wordt gehuisvest. De UEFA, dat de kandida tuur van Nederland en België lang heeft tegengehouden, is inmiddels overstag. Maar er zitten zo veel haken en ogen aan de primeur, dat de definitieve beslissing met twee en een halve maand is uitgesteld. ingewikkelde financiële en fis cale problemen. De UEFA wil dat de twee landen voor het EK in ieder geval de financiële huishouding op elkaar afstem men. De unie vindt de twee be lastingstelsels te verschillend. De BTW-tarieven lopen te ver uiteen. De komende maanden zal de commissie met beide re geringen in de slag gaan om uit twee landen één gelijkgestemde organisator te maken. De KNVB is licht ontstemd over de 'haarkloverij' van de UEFA, maar verwacht dat de ac tie slechts tot een beetje vertra ging zal leiden. De organisatie van het EK van 2000 komt zeker niet in gevaar. Dat Nederland en België samen het EK in 2000 organiseren, staat vast. Er heeft zich geen te genkandidaat gemeld. Maar de UEFA én de twee landen moe ten blijkbaar nog wennen aan het idee. De lage landen presen teren zich dan wel als één orga nisatie, de UEFA ziet toch grote verschillen. Die moeten eerst worden weggewerkt. Aanvankelijk zou de UEFA Nederland en België vandaag verblijden met de officiële me dedeling. Maar voordat de handtekeningen op het papier verschijnen wil de Europese voetbalunie ineens van alles weten. Weinig daarvan heeft met het voetbal zelf te maken. Wel zal de komende maanden een commissie een rondgang maken langs de stadions en te kentafels in België en Neder land. Maar dat is gebruikelijk voor een groot toernooi. Een tweede groep duikt in de WK-jeugd Coach Rinus Israel heeft Patrick Kluivert (Ajax), Boudewijn Zen den, Jürgen Dirkx (PSV), Rik Platvoet, Arnold Bruggink (FC Twente), Fernando Ricksen en Mark van Bommel (Fortuna Sit- tard) niet geselecteerd voor de wereldtitelstrijd onder de 20 jaar. Het toernooi heeft van 13 tot 28 april plaats in het golf- staatje Qatar. De KNVB heeft zich hiermee gehouden aan de afspraak tus sen bondscoach Hiddink en vertegenwoordigers van de be langrijkste leveranciers, dal de bond geen spelers zou uitnodi gen dje deel uitmaken van de clubs die in april nog belangen hebben. Het ging met name om Ajax, dat speelt in de halve fina les van de Champions League en strijdt om de landstitel, PSV en FC Twente, die jagen op Eu ropees voetbal en Fortuna Sit- tard, de koploper van de eerste divisie. Ajax is met acht spelers, on der wie Nordin Wooter en Men del Witzenhauzen, hofleveran cier van de uit 26 voetballers bestaande voor-selectie. De groep wordt voor de trainings stage, op 7 en 8 april in Zeist, teruggebracht tot achttien. De voorlopige selectie van 26 is: Witzenhauzen, Wooter, Landzaat, Musampa, Van den Bergh, Gehring, Melchiot, Willems (Ajax), Ooms, Don- leben (AZ), Aerls (FC ben Bosch), Hoe- gee, Selon (Feyenoord), Mijter, Sikora (Go Ahead Eagles), Schoenmakers, Schippers, Pander (Heerenvqen), Van der Leegte, Van der Doelen, Bouma (PSV), Knapen, Schurink (FC Twente), Terriër (FC Volendam), Boer (VW) en Van Fessem (Willem II). pe over 118 kilometer tot het fi- nishdoek vast. Ekimov, telg uit de Raas-familie, verloor de sprint. De Oezbeek Abdoesjapa- rov, die dit seizoen ploegleider Raas nog geen overwinning bracht, won vervolgens de nut teloze sprint om de derde plaats. Voor de eindoverwinning, waarover de afsluitende indivi duele tijdrit 's middags moest beslissen, kwamen alleen nog de Italiaan Bartoli en de Deen Sörensen in aanmerking. Bartoli dankte zijn voorsprong van 41 seconden op de nummer twee aan zijn helletocht op de ope ningsdag. In de sneeuw reed hij dinsdag het hele peloton naar huis. De marge bleek uiteinde lijk net voldoende voor de eind zege. Sörensen maakte in de chronorit over ruim zestien ki lometer 31 tellen goed op de Italiaan, zes te weinig om de witte leiderstrui alsnog in zijn bezit te krijgen. De tijdrit kreeg in Maurizio Fondriest een ster ke winnaar. amsterdam marcel van der kraan/gpd-verslaggever Een ruwe bolster, maar een blanke pit. Willem van Hanegem geeft zich niet zo makkelijk bloot. Ooit, toen hij nog actief speler was en het WK van 1978 aan zijn neus voorbij zag gaan, waren er voor de camera van de NOS plotseling tranen. Gis teren, overmand door emo ties en geraakt door alle 'vui le verhalen' die er over hem uit het verleden werden op gerakeld, schoot de stoere trainer van Feyenoord op nieuw vol. In een volle rechtszaal was Van Hanegem het betoog van de advocaat van NOS- nieuwslezeres Marga van Praag zo zat, dat hij onge vraagd zelf het woord nam en in niet mis te verstane be woordingen duidelijk maak te dat hij van de praktijken van de tegenpartij niet was gediend. Mr. Kemper, die aan de president van de rechtbank in Amsterdam probeerde duidelijk te ma ken dat Marga van Praag de Kromme terecht had afge schilderd als iemand die zo 'onbetrouwbaar als de ne ten' is en daarbij bizarre voorbeelden van tien, twin tig en zelfs dertig jaar gele den boven water haalde, had Van Hanegem duidelijk op zijn ziel getrapt. Niemand „Ik houd niet van zulke praktijken," sprak Van Hanegem fel. „Als die man daar aan de overkant (de ad vocaat van Marga van Praag, red.) met oude verhalen aan komt over mij, moet hij ze helemaal vertellen. En niet allemaal kleine dingetjes er uit lichten. Daar kan ik niet tegen. Ze mogen alles van mij zeggen. Marga van Praag mag roepen dat ik een kloot zak ben, dat ik een slechte trainer ben of weet ik wat al lemaal. Maar niemand, en dus ook zij niet, mag zeggen dat ik onbetrouwbaar ben..." President Bentinck wist zich vervolgens even geen raad met de emoties van Van Hanegem, die naast zijn viouw Marianna en zijn ad vocaat Mr. Jong zat. Marian na kon het ook allemaal niet meer verwerken en schoot net als de Kromme vol. President Bentinck: „Mis schien wil meneer Van Hanegem even een glaasje water?" De advocaat haalde ogenblikkelijk het glas water van de tafel dat voor de pre sident zelf bestemd was. Maar Van Hanegem ver mande zich al weer en raak te het niet aan. „Ik merk dat de hele situa tie u toch behoorlijk raakt," aldus Bentinck tot Van Hanegem. Ik vraag me af of mevrouw Van Praag zich wel heeft gerealiseerd dat haar woorden zo hard zouden aankomen." Een tikkeltje bitter tegen de advocaat van de NOS- journaliste: „Het is toch erg jammer dat ze er zelf niet is! De afwezigheid van Marga van Praag deed weinig af aan de wijze waarop haar advo caat gistermiddag pogingen deed om de vloer aan te ve gen met Van Hanegem, die de uitspraken van Van Praag in het weekblad Voetbal In ternational had gelezen en haar diverse keren had ge vraagd om die woorden te rug te nemen. Mr. Kemper beweerde dat Marga van Praag van andere journalis ten had gehoord dat je niet op Willem van Hanegem kunt bouwen. Van Hanegem: „Ik heb haar nog nooit gezien of ge sproken! Ik heb dat mens echt nog nooit ontmoet. Hoe kan zij nu over mij oordelen? Mr. Kemper: „Mijn cliente kan geen concrete bron aan wijzen, maar het komt met grote regelmaat voor dat Van Hanegem in een slecht hu meur is of domweg vergeet dat er afspraken zijn ge maakt. Ik heb hier brieven en artikelen uit het verleden waaruit dat blijkt." „Ik mag aannemen dat zijn vrouw er tegenwoordig veel aan doet om het maken van afspraken ordelijker te laten verlopen, maar of dat laatste lukt is maar de vraag. Overigens liet hij in 1978 al het Nederlands elftal in de steek, toen dat naar Joego slavië ging." Van Hanegem, fel: „Onzin! De dokter van Feyenoord had zelf contact opgenomen met de KNVB. Maar ont houd dit nu, ik houd niet van al die verhalen uit het verle den zonder dat je uitlegt hoe de situatie precies in elkaar steekt." Bont De advocaat van Marga van Praag maakte het echter nog bonter. Om aan te geven hoe onbehoorlijk Willem van Hanegem zich in het verle den zou hebben haalde hij de zwarl-geldaf- faire bij FC Utrecht (twaalf jaar geleden) aan. „Meneer Van Hanegem kreeg een boete van 70.000 gulden op gelegd wegens belastingfrau de. Die is later weliswaar te ruggebracht tot 4500 gulden, maar het is een ander voor beeld van zijn reputatie." Van Hanegem, nu werke lijk heel nijdig, doet een uit eenzetting hoe het er in het verleden bij FC Utrecht aan toeging, waarom hij voor een deel zijn geld zwart kreeg uitbetaald en hoe hij daarvoor heeft moeten bloeden. „Ik heb alles tot op de laatste cent terugbetaald. Het heeft me zelfs mijn huis gekost. En dan nog is dat geen reden om te zeggen dat ik onbetrouwbaar ben." Uitspraak op 13 april.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19