Dino Zweden laat zich in Turkije aftroeven BS Leiden wil terug naar eredivisie Sport McColgan overweegt artsen aan te klagen Aanvaller Monica Seles hoort 33 maanden eisen Baldato na herstart de snelste in De Panne leiden certjan van geen BS Leiden wil terug naar de ere divisie. De basketbalclub die in het verleden met sponsors als Parker en Elmex succesvol was op het hoogste niveau is serieus van plan een herintrede te doen in de eredivisie. Het leuke van basketbal is dat je daarvoor niet r se op een promotieplek loeft te eindigen in de promo- itiedivisie. Dat zal BS Leiden on danks de winst gisteren op Zwijndrecht (83-78) niet meer kunnen afdwingen. De ploeg van Ton Kallenberg bezet met nog vijf wedstrijden voor de boeg de zevende plaats in de op een na hoogste basketbaldivisie. Maar als er geld is kan er in Nederland Basketballand veel. De eredivisie bestaat teel uit acht ploegen en de bond wil dat aantal uitbreiden naar minimaal tien. De huidige en aanstaande kampioen in de promotiedivisie BV Voorburg heeft net als vele andere ploe gen echter geen trek in spelen in de eredivisie. De kans dat we kelijks verloren wordt is immers vrij groot. Bij een eredivisie van twaalf teams blijken wel riteer ploegen trek te hebben in een eredivisie-avontuur. Dunckers, Voorburg, BS Leiden en zelfs het dit jaar uit de eerste divisie gepromoveerde DAS willen dan eventueel wel. Het officieus uit de eredivisie gedegradeerde Rotterdam zou dan ook op het hoogste niveau blijven spelen. Niets is echter zeker, behalve het feit dat Leiden al op zoek is naar de financiële middelen. Er zullen immers (Amerikaanse) spelers aangetrokken moeten worden, met dit spelersmateri aal heeft de ploeg geen enkele kans van slagen in de eredivisie. Wel in de promotiedivisie voor lopig. Op Zwijndrecht werd gis teren voor eigen publiek een goede overwinning behaald. Zwijndrecht, dat twee jaar gele den nog in de eredivisie acteer de, heeft in spelers als Jerry Beck (ex-Elmex/Leiden), Loren zo Nash en Ernst Mostert drie figuren die de ploeg week in week uit op sleeptouw moeten nemen. Dat lijkt een smalle ba sis, maar de ploeg bezet wel de zesde plaats. En ook Leiden had het maar wat moeilijk met het Zeker in het begin van de wedstrijd. De bezoekers namen een 7-0 voorsprong, voordat Jack Ginjaar de eerstè score voor Leiden liet noteren. Pas in de 14de minuut kwam de thuis ploeg via een driepunter van Maarten Wals voor het eerst aan de leiding: 29-27. Dat was ook mede te danken aan het werk van Richard Zevenhoven. De center speelde als in zijn beste dagen, blokte schoten van on der andere Jerry Beck en belast te zich met succes met de ver dediging van Ernst Mostert. De inbreng van Henk-Jan Piket en Erik Huybens, de spelers bij Lei den met de meeste ervaring in de eredivisie, viel licht tegen. Pi ket kreeg het niet voor elkaar van afstand raak te schieten, terwijl Huybens in de bucket te veel naar afspeelmogelijkheden zocht zonder voor zijn eigen (open) kans te gaan. Daardoor moest de thuis ploeg blijven knokken. Bij rust (38-45) had Zwijndrecht al weer een gaatje geslagen, maar dat was in de 30ste minuut (59-59) weer rechtgebreid. Zevenhoven en met name Loet de Ruijter - hij kon niet meer missen - trok ken Leiden uit het dalletje en toen vervolgens Nash bij 64-63 en Mostert bij 76-72 met vijf fouten naar de kant gingen was het gebeurd met de bezoekers. Leiden speelde geroutineerd uit en kwam niet meer in gevaar. Scores BS Leiden: De Ruijter 30, Zevenhoven 26, Huybens 14. Zwijndrecht: Mostert 23, Beek 20, Nash 20. Denemarken zorgde gisteren voor een van de grootste verrassingen in de EK-kwalificatiereeks. De Europees kampioen speelde in groep 2 tegen Cyprus gelijk: 1-1. Met die stand eindigde ook de wedstrijd tussen Spanje en België. Guerrero zette in Sevilla de thuisploeg in de 24e minuut op voorsprong, twee minuten later maakte Degryse gelijk. ipaals Frankrijk. Veel kansen ble ven onbenut. De thuisploeg De voetbaldwergen uit Cyprus kwam in Boekarest zelfs op ach- hadden bijna voor een histori- terstand. In de 42e minuut be- ^sche zege gezorgd, maar het nutte Juskowiak een strafschop schot van Pittas raakte slechts voor Polen. Twee minuten later V (de lat. Denemarken neemt met trok Raducioiu de stand gelijk, punten uit 4 wedstrijden de In de 55e minuut sloeg de Pool- erde plaats in groep 2 in. Ach- se doelman Wandzic de bal in :er koploper Spanje en Macedo- De Denen stapten met een rood hoofd van het veld in Li- massol. De houders van de Eu ropese beker schaamden zich diep na de wanvertoning tegen Cyprus. De wedstrijd begon zo ;oed voor Denemarken dat de voor het Hongaarse nationa- lank zij Schönberg in de 2e mi- le team. De Feyenoorder open- ïuut al aan de leiding kwam. de de score in het duel met «daar in pjaats van de moed op Zwitserland, dat knap op 2-2 VI te geven, vochten de Cyprioten werd gehouden. Het eerste voor de gelijkmaker. In de 24e puntenverlies van de Zwitsers, j minuut verwachtte iedereen in1" die desondanks aan de leiding g het met 15.000 bezoekers volge- blijven met tien punten uit vier pakte stadion een strafschop na wedstrijden. Turkije boekte een een overtreding op Ag- verrassende zege op Zweden: 2- j hathokleous, maar scheidsrech- 1. De Turken zijn na de over- !er Shorte uit Ierland had niets winning geklommen naar de ;ezien. In de 45e minuut veerde tweede plaats met zeven pun- let publiek opnieuw op. Maar ten uit vier wedstrijden, j ru om de gelijkmaker van Ag- Zweden, de nummer drie van lathokleous te vieren. McDonald's loopt punt uit Met nog een wedstrijd te gaan heeft McDonald's in de landelijke divisie zaalvoetbal de leiding genomen. Na de 7-0 zege op De Rozet heeft McDonald's een punt voorsprong op Sleutels. De Rozet vormde gisteravond geen enkel probleem. Nico Lakenberg 2, Herman van Marwijk, Hans van Benten 2, Herman van Mar wijk, Hans van Marwijk en Sjaak van de Boer scoorden. m -""V- «m: w eigen doel en bezegelde daar mee het lot van zijn ploeg, dat na de tweede nederlaag vrijwel kansloos is voor een plaats op het EK. Kiprich Joszef Kiprich bewees zijn waar- Andreas Herzog scoor de eerste treffer voor Oostenrijk tegen Letland. het WK voetbal, viel zwaar te gen in Istanboel. Tegen de ver houding in kwam de ploeg van bondscoach Svensson in de 21e minuut op voorsprong. Aanval- Frankrijk Frankrijk heeft in groep 1 ver- tuimd dichter bij koploper Roe- ^menië te geraken. De ploeg die Ier Kennet Andersson benutte Nederland in een vriendschap- een strafschop. De Turken za- pelijk duel met 1-0 versloeg, ten niet bij de pakken neer en cwam woensdag in Tel Aviv niet gingen hartstochtelijk op zoek voorbij Israël: 0-0. Roemenië naar de gelijkmaker. I iep twee punten uit door de 2-1 Tot aan de 48e minuut kon J zege op Polen. Slowakije boekte doelman Ravelli de aanvallen 'in groep 1 de eerste overwin- van Turkije keren, maar op de ||1 ring. Tegen Azerbeidzjan werd kopbal van Asik had zelfs hij iet 4-1. geen antwoord. De thuisploeg, Frankrijk komt in de EK-kwa- aangemoedigd door 20.000 fa-, ificatiereeks tot dusver heel natieke supporters, zette de noeilijk tot scoren. Vier van de Zweden met de rug tegen de vijf wedstrijden eindigden in 0- muur. De tweede Turkse treffer 3. Alleen het duel met Azerbeid- van Yalcin in de 75e minuut J £jan wisten de Haantjes te win- was de terechte beloning voor len. Tegen Israel kwam Frank- het goede spel. Tien minuten 'ik met 0-0 zelfs goed weg, voor tijd stuurde scheidsrechter ant de thuisploeg verdiende Trental^nge uit Italië de Zweed basis van de betere doelkan- Björklund uit het veld. Ti eigenlijk te winnen. Frank- ik, dat speelde met het aan- fKroatie ilstrio van Nantes, Loko, Pe- Kroatië verspeelde de eerste Iros en Ouédec, sprong slordig punten in groep 4. De koploper im met de mogelijkheden. kwam in en tegen Litouwen niet Roemenië had in het duel verder dan 0-0. Italië profiteer- iet Polen dezelfde problemen de van de halve misstap en won van Oekraïne: 2-0. Het duel Slovenië - Estland 3-0 speelde zich af in de onderste regionen van de groep. Kroatië blijft bo venaan staan met 13 punten uit 5 wedstrijden. Italië heeft drie punten achterstand. Italië had aan één helft goed voetbal genoeg om Litouwen te verslaan. Beide treffers vielen voor rust. In de 11e minuut zet te Lombardo van Sampdoria de Squadra Azzuri op voorsprong, in de 38e minuut maakte Zola van Parma 2-0. De spelverdeler van Italië scoorde zaterdag in het met 3-1 gewonnen duel met Estland al twee keer. Onbeslist De broederstrijd in groep 6 tus sen Noord-Ierland en Ierland eindigde onbeslist. Tot vreugde van de Noordieren, die daar mee de 4-0 nederlaag in de thuiswedstrijd wegpoetsten. De Ieren waren minder gelukkig met het gelijke spel. Zij verloren twee belangrijke punten op koploper Portugal, dat niet in actie kwam. Oostenrijk behield hoop op een plaats op het EK in Engeland dank zij de 5-0 over winning op Letland. De Ieren, die nog geen punt hadden verloren in de EK-kwa - lificatie, domineerden het duel met de noorderburen volledig. De treffer in de 47e minuut van Quinn was dan ook de terechte beloning. De ploeg van bonds coach Jack Charlton joeg harts tochtelijk op het tweede doel punt, maar de eerste beste aan val van Noord-Ierland leverde in de 72e minuut direct succes op. Dowie van Southampton maakte gelijk. In Salzburg boekte Oostenrijk zijn tweede groepszege. Tegen Letland kende de thuisploeg geen problemen. In de 17e mi nuut opende Herzog de score. Gestaag bouwde Oostenrijk de voorsprong uit. Pfeiffenberger maakte in de 39e minuut 2-0, waarna Herzog in de 59e mi nuut zijn tweede en Oostenrijks derde doelpunt maakte. In de laatste twintig minuten bepaal de Polster met twee treffers de eindstand op 5-0. Duitsland In groep 7 spitst de strijd om een plaats voor het EK voetbal volgend jaar in Engeland zich toe tussen Duitsland en Bulga rije. Georgië, Albanië, Moldavië en Wales kunnen zich als kans loos beschouwen. Met de volle winst uit vier wedstrijden hebben Bulgarije en Duitsland een voorsprong van zes punten op nummer drie, Georgië, dat bovendien één wedstrijd meer heeft ge speeld. Koploper Bulgarije ver sloeg woensdag Wales met 3-1. Duitsland kende weinig moeite met Georgië: 2-0. Verder won Albanië van Moldavië met 3-0. Het was de eerste zege van Al banië in drie jaar. De Duitsers kwamen in het Boris Pachaidse-stadion in Tbli- si, dat met 75.000 toeschouwers was uitverkocht, geen moment in de problemen. De fonnatie van bondscoach Berti Vogts speelde voor haar doen aanval lend. Debutant Herrlich (23) van Borussia Mönch'engladbach vormde met aanvoerder Klin- smann het spitsenduo, dat werd, ondersteund door de aanvallen de middenvelders Basler en Möller. Het concept leverde in de 24e minuut succes op. Klin- smann maakte zijn 29e treffer in het nationale team. In de 45e minuut scoorde de spits van Tottenham Hotspur opnieuw: 2-0. In de tweede helft onder nam Duitsland geen pogingen meer de score te vergroten. Finse sterren De Finse sterren van Ajax en Emmen, Jari Litmanen en Annti Sumiala, bezorgden hun land woensdag de overwinning op San Marino: 2-0. Maar liefst 824 toeschouwers zagen de Finse zege. De Scandinaviërs klommen naar de tweede plaats in groep 8. Achter Griekenland, dat niet in actie kwam. Maar boven ge renommeerde landen als Rus land en Schotland, die hun on derlinge duel afsloten met 0-0. Finland heeft 9 punten uit 5 duels. Rusland verdiende in Moskou tegen Schotland de overwin ning, maar verzuimde de talloze mogelijkheden te benutten. Verdediger Kovtoen kreeg in de 59e minuut de beste kans, maar de Schotse doelman Leighton redde op miraculeuze wijze. chef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10 van woensdag 29 maart: 3-8 11 - 12 - 16 - 17 - 22 - 25 - 26 - 28 - 32 - 38 - 46 - 50 - 57 - 59 - 65 - 68 - 72 -74, Duitse lotto Trekking A: 2 - 20 - 27 - 42 - 48 - 49. Re servegetal: 19. Trekking B: 10 - 11 - 26 - 32 - 35 - 36. Reservegetal: 14. Spel 77: 5 6 304 7 6. Super 6: 6 4 5 6 0 6. Belgische lotto 2 - 4 - 5 - 18 -36-40. Reservegetal: 20. Jokergetal: 481 62 52 (onder voorbëhoud) Portugal, beker, kwartfinales Benfica - Setubal 0 - 0; Olivais M. - Spor ting 1 - 6, Leca - Porto 0 - 4; Maritimo - Ovarense 2 -1 LondenVriendschappelijke interland. Engeland Uruguay 0-0. Toeschouwers: 34.894. BOKSEN Venetië. Italia Cup. Weltergewicht: Janssen (Ned) wint op pun ten van Pancione Ita) Zwaarweltergewicht: Delibas (Ned) wint op punten van Armand (Slv). Janssen, Delibas en Sterkenburg naar hal- TENNIS Hilton Head. Vrouwen. 1,3 miljoen gulden. Tweede ronde: Ritter (Oos) Oremans (Ned) 6-2 6-2, Boogert (Ned) - Wiesner (Oos) 7-6 4-6 6-4, Ghirardi (Fra) - Sabatini (Arg/3) 3-6 7-6 6-3, Netland (Oek) Kruger (ZAf) 4-6 6-4 6-4, Maleeva (Bul/5) - McQuillan (Aus) 6-3 1-6 6-4, Coetzer (ZAf) Nowak (Pol) 6-1 7-5, Zvereva (WRu/4) - Babel (Dui) 5-7 0-6 opgave Ba- bel. WIELRENNEN Naaldwijk. Omloop van de Glazenstad, vrije wedstrijd. 1. Hoondert (Goes) 160 km in 4.01.15, 2. Luppes (Hoogeveen), 3. Barendse (Honse- lersdi|k), 4. Vink (Amsterdam) 0.45, 5. Vergeer (Warmond), 6. Bogaard (Zwaag). 7. Van Kessel (Ter Aar), 8. Appeldoorn (Velden), 9. Theus (Bergeyk), 10. Schoots (Tiel). Oostduinkerke. Driedaagse van de Panne. Twee etappe, ingekort criterium Oostduin kerke: 1Baldato (Ita) 130 km in 2.52.42, 2. Wust (Dui), 3. Nelissen (Bel). 4 Ab doesjaparov (Oez), 5. Svorada (Slw), 6. Planckaert (Bel), 7. Lombardi (Ita), 8. Steels (Bel), 9,. Bli|levens (Ned), 10. Mu seeuw (Bel), 21. Mulders, 34. Verhoeven, 48. Akkermans. Algemeen klassement: 1. Bartoli (Ita) 7.18.13, 2 Sörensen (Den) 0.41, 3. Gont- sjenkov (Oek) 0.56, 4 Bortolami (Ita) 0.59, 5. Capiot (Bel) 1,02, 6. Mario de Clercq (Bel) 1.03, 7. Tsimil (Mol), 8. Ne lissen 4.21, 9. Leysen (Bel) 4.22, 10. Ta len (Ned) 4.25, 30, Blipevens 12.25, 36. Knaven, 42. Verhoeven Doelpuntloos debuut voor Cole londen rtr Aanvaller Andy Cole heeft negentien minuten voor het einde van de vriendschappelijke interland tussen Engeland en Uruguay zijn langverwachte debuut gemaakt in het elftal van coach Terry Vena- bles. Voor bijna 35.000 toeschouwers bleef het woensdavond echter in het Wembley-stadion 0-0. Cole werd met zijn transfer van Newcastle naar Manchester Uni ted de duurste Engelse speler in de geschiedenis. In zijn eerste in terlandminuten zorgde hij gelijk voor het hoogtepunt van de wed strijd. Hij kopte de bal tegen de lat. Ondanks de matige vertoning bleef Venables ook in zijn zevende wedstrijd ongeslagen. Duel tussen Foreholte en VIOS afgelast voorhout De topper in de zondag tweede klasse tussen Foreholte en VIOS is afgelast. Het duel stond voor vanavond gepland. Het is nog niet be kend wanneer de wedstrijd nu op de kalender komt. De wedstrijd om de LD-Cup tussen De Sleutels en Quick Boys gaat vanavond wel door. De wedstrijd begint om 18.30 uur. De win naar speelt in de kwartfinale tegen UDWS. LONDEN RTR De atlete Liz McColgan over weegt stappen te ondernemen tegen de twee Britse artsen die haar hebben behandeld tijdens achttien maanden blessureleed. Haar echtgenoot Peter heeft dat woensdag bekendgemaakt. De voormalige wereldkam pioene op de tien kilometer heeft twee operaties aan de knie ondergaan. Zij heeft het advies gekregen haar sportieve loop baan te beëindigen. Maar een in Florida gevestigde therapeut beweerde later dat een ingreep misschien niet noodzakkelijk was geweest. McColgan had waarschijnlijk binnen zes we ken weer kunnen hardlopen. De therapeut nam de atlete met succes onderhanden. Zon dag maakt ze haar rentree bij de marathon van Londen. De be handeling heeft bijna 50.000 gulden gekost. Door haar ge dwongen afwezigheid bij de ve le wedstrijden heeft de 30-jarige Schotse veel inkomsten gemist. McColgan onderzoekt nu sa men met haar man hoe ze de twee artsen daarvoor verant woordelijk kan stellen. „We zijn nu allerlei documen tatie aan het verzamelen", ver telde de echtgenoot. „Als we al le feiten bij elkaar hebben, gaan we overleggen met onze advo caat. Daarna zullen we beslissen wat we gaan doen." hamburg dpa/sid De officier van justitie in Ham burg heeft woensdag op de vier de dag van de hoger-beroep- zaak tegen Günther Parche Bartoli blijft leider in klassement oostduinkerke anp Witte vlokken, spekgladde we gen. Te slecht en gevaarlijk meende het peloton beroeps renners in de Driedaagse van de Panne om de tweede etappe kort na de start te vervolgen. En masse zochten de renners de warme beschutting van het café Overleg tussen ploegleiders en koersdirectie leverde het compromis van een tocht over 130 kilometer in Oostduinkerke op. In de weinig verrassende massasprint toonde de Italiaan Fabio Baldato zich de snelste, zijn landgenoot Bartoli bleef de comfortabele leider in de ronde. Na enkele honderden meters van de tweede etappe vonden de renners het woensdagoch tend best. De barre omstandig heden leverden te veel gevaar op voor de Ronde van Vlaande ren, de tweede wereldbekerklas- sieker die zondag op het pro gramma staat. In een valpartij of een longonsteking had nie mand zin. De koersdirectie be sloot richting finishplaats Oost duinkerke te gaan en daar tien plaatselijke ronden af te wer ken. Direct na de start probeerde de Italiaan Roscioli, vorig jaar winnaar van de driedaagse wedstrijd, het peloton op ach terstand te zetten. Hij kreeg bij de vluchtpoging gezelschap van zijn landgenoot Fidanze en het attente TVM-blokNijdam, Hoff man en Skibby. Het peloton haalde de vluchters in de slot- ronde terug, waarna de ver wachte massasprint kon plaats vinden. De favoriet Wilfried Nelissen kon zijn faam niet waarmaken. Fabio Baldato was de rapste, ge volgd door de Duitser Wust en de ontgoochelde Nelissen. „Ik had hier moeten winnen", mompelde de favoriete Belg, voor hij kwaad wegreed. De in gekorte etappe bracht geen ver andering in het klassement. Bartoli stevent onbedreigd op de eindzege af. Pascal Vergeer vijfde in klassieker Pascal Vergeer blijft het pelo ton verbazen. Ook in de Om loop van de Glazen Stad, een klassieker over ruim 160 kilo meter en gewonnen door Pe ter Hoondert, was de War- mondse wieleramateur een van de uitblinkers. Na een reeks van ereplaatsen voegde hij daar gisteren in Naaldwijk weer een goede vijfde plaats De prestaties van Pascal Vergeer zijn vooral opmerke lijk omdat door hij door ziek te meer dan een jaar uit de roulatie is geweest. Pas vorig seizoen pakte hij af en toe een prijsje mee. Nu, in het nog prille klas sieke wielerseizoen eindigde hij al vijf maal bij de top vijf. Ook Robin van Kessel (Ter Aar) reed een goede koers. Hij werd pal achter Niels Boogaard zevende. Ronald van der Tang (21ste) was de derde regionale renner die de zware koers volbracht. ALNO staat bekend om betaalbare kwaliteit en z'n originele ideeën. De indelingsvrijheid, het kiene vario- systeem en het slim bedachte nis systeem, de extra ruime high boards, de kinderveilige toepassin gen, de perfekte methoden voor afvalscheiding en de nieuwe, tus sen 50 en 235 mm traploos verstel bare poten enz. ALNO steekt dus veel ideeën in een keuken. Wereldklasse in woonkeuken Leiden: HOUTWERF KEUKENS Lammenschansweg 130 tel. 071-769345. Lisse: MIELOO BOUWMATERIALEN Gasstraat 17 tel. 02521-19119. twee jaar en negen maanden celstraf geëist. De 40-jarige Duitser stak in april 1993 bij een vrouwentennistoernooi Monica Seles met een mes in de rug. Parche verklaarde een grote fan van Steffi Graf te zijn. Met de aanval op Seles wilde hij zijn landgenote de eerste plaats be zorgen op de wereldranglijst. Bij de open Franse tenniskam pioenschappen, van 29 mei tol 11 juni op de banen van Roland Garros in Parijs, is een prijzen geld van 16,7 miljoen gulden te verdelen. In vergelijking met 1994 is het budget voor het tweede Grand Slam-toernooi het jaar met 5,19 procent (ruim acht ton) verhoogd. SPORT OP TV donderdag 16.00-17.00 EURO: Funboard. 16.20-16.30 Did 3: Sport im Westen 16.20-16.30 Did 2; Sport Heute 17.00-17.30 EURO: Eurofun. 17 30-18.30 EURO: Worstelen. 18.00-19.00 Super- College Basketbal. 18.30-19-.30 EURO: Autoscross: Super Stock 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 19 30-20.00 BRT 1-Sport. 20.00-21.00 EURO: Vechtsporten. 20.30-20.40 RAI UNO Sport. 21.00-22.00 EURO. Worstelen in Japan 22.00-00.00 EURO: Voetbal: kwalificatieron- 22 15-22 25 BRT 2: Sport extra: wielrennen, samenvatting van de Driedaagse van De Panne. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23.30 RTL 4 Barend Van Dorp 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 01.00-01.30 EURO; Eurosportnieuws. vrijdag 05.45-06.00 Did 1; Morgenmagazin. 08.30-09.00 EURO: Tennis: ATP-overzicht. 09.00-09.30 EURO: Eurofun '09.30-J 1.00 EURO: Turnen internationaal toernooi in Parijs 12.00-14.00 EURO: Voetbal: kwalificatieron- 12.50-18.10 Ned 3: Tennis: Davis Cup kwartfinale, Nederland-Duitslam' 12.55-16.00 Did 1: Sport Extri Cup kwartfinale, Nederland-Dui

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 29