Nieuwe oogopslag Mercedes E-klasse ADVERTEREN OP DEZE PAGINA? Weg en wiel Themabeurzen voorproefje op komende cabrioseizoen Fietskist bij pech is een succes )ONDERDAG 30 MAART 1995 25 REDACTIE PETER LODEWIJKS Officieel dealer voor Mercedes-Benz personenwagens. QtuJ. U/tnk j Vanaf 22 juni een nieuwe E, maar tevens een gevarieerd aantal fraai uitgeruste en aantrekkelijk geprijsde modellen uit de huidige E-klasse OP VOORRAAD IN ONZE SHOWROOMS TE ALPHEN De Schans 25, 01720 75155 LEIDEN Vondellaan 45, 071 769303 LISSE Meer en Duin 4, 02521 19022 /oorj aars-Twin go met voordelige extra's anaf het voorjaar brengt de ranse fabrikant Renault een :rie Twingo's op de Neder- indse markt onder de naam pring Collection. Deze model- :n zijn gebaseerd op de luxu- uze Twingo Comfort, die stan- aard al is uitgerust met centra- portiervergrendeling, elek- risch bedienbare zijruiten en ito buitenspiegels. Typerend voor de Twingo Spring is dat de auto standaard is uitgerust met een vouwdak öf een airco-installatie. Renault biedt deze opties in de Spring aan voor nagenoeg de helft van de prijs. De Twingo Spring met vouwdak staat voor 22.990 in de prijslijst, met airconditioning komt die op 24.245. AUTCEHEEMSKERI The American Way to Drive BOEKEN Jongensdromen Er zijn van die klassieke auto's die bij vrijwel iedere autolief hebber hoog op de favorieten toptien staan. MG en Porsche bijvoorbeeld, of de Jaguar E-ty- pe. En dit gaat zeker ook op voor de Chevrolet Corvette en zijn latere tegenhanger, de Ford Mustang. Uitgeverij Ars Scri- bendi in Harmeien heeft twee boeken uitgebracht die geheel gewijd zijn aan deze twee 'jon gensdromen' op wielen. Chevrolet, een van de merken van General Motors, kwam be gin jaren vijftig met een auto zoals geen enkele andere grote autofabrikant op dat moment in zijn leveringsprogramma had. De Corvette, een slanke, lage tweezits sportwagen, werd meteen een groot succes. Ford, de eeuwige rivaal van GM, reageerde onmiddellijk op dit succes met een vergelijkbare en even fraaie sportwagen, de Thunderbird. Deze auto was een geduchte concurrent voor de Corvette, maar groeide later uit tot een riante vierzits li mousine, die weinig meer met het oorspronkelijke idee te ma ken had. En dus had Ford een nieuwe Corvette-concurrent nodig. Die kwam in 1964 in de vorm van de Mustang, een fraaie wagen met een frisse, sportieve lijn en veel mogelijk heden wat aankleding betreft, waardoor de auto betaalbaar bleef. De Mustang werd een sensatie en sloeg vooral aan bij de op dat moment nog braak liggende jongerenmarkt. De 'Vette' is inmiddels ruim 40 jaar op de markt en staat bij ve len te boek als de enige echte Amerikaanse sportwagen. Ook de Mustang bestaat nog steeds al is deze in de loop der jaren een stuk logger en zwaarder ge worden. Genoemde Elmar-boeken 29,50 per stuk) brengen de geschiedenis van beide opmer kelijke sportwagens in kaart waarbij de prachtige kleurenfo to's (vooral van de oudjes) de liefhebbers doen watertanden. De laatste jaren is er weer ruim te gekomen voor zogeheten au- o's met persoonlijkheid. Deze modellen hebben een afwij kend, opvallend uiterlijk en zijn pestemd voor de groeiende n-oep liefhebbers, die zich wil- en onderscheiden van de mas- a. Dergelijke bijzondere auto's "ivorden in relatief kleine aantal en gebouwd om ze toch een keetje exclusief te houden. Drndat zo'n aparte lijn auto's Juur is voor een fabrikant, wor- ~1en ze vaak in sterke mate afge- eid van bestaande serie-model- en. De roep om meer auto's pet persoonlijkheid heeft onder -jndere geleid tot een vrij mas- Jale produktie van de 'ruimte wagen' en tot de terugkeer van e cabriolet en de roadster apen tweezitter). Nu de lente is begonnen en het zonnetje zich, tussen de gure buien door, af en toe laat zien, zijn de ogen van veel autolief hebbers gericht op het komen de cabrio seizoen. Om alvast een beetje in de stemming te komen worden er in april twee beurzen gehouden waar het fe nomeen cabriolet centraal staat. Cabrio '95 7, 8, 9 april De driedaagse beurs Cabrio '95 wordt gehouden in het museum Autotron te Rosmalen. Er wor den ruim zestig 'open' voertui gen getoond, waaronder een aantal uit de bekende collectie antieke en klassieke automobie len van het museum. Ook dit jaar zijn er weer ver schillende primeurs te verwach ten. Fiat komt onder meer met de gloednieuwe tweezitter Bar- chetta, Alfa Romeo toont de Spider en Volkswagen de Rol ling Stones-versie van de Golf Cabriolet. Het aanbod is tegenwoordig zeer groot, bijna ieder automerk heeft wel een cabriolet in het le veringsprogramma. Derhalve is er in bijna iedere prijsklasse wat te vinden, van een voordelige Suzuki tot de peperdure SL van Mercedes-Benz. Cabrio '95 is vrijdag 7 april ge opend van 14 tot 20 uur, zater dag 8 en zondag 9 april van 10 tot 17 uur. De entreeprijs be draagt voor volwassenen 12,50 en voor kinderen van 4 tot 12 jaar 7,50 per persoon. Autotron Rosmalen is gelegen aan de snelweg A50 Den Bosch- -Nijmegen. Voor meer informa tie: infolijn 04192 - 19050. Fiats nieuwe tweezitter Barchetta is te zien op Cabrio '95 in het Autotron. foto fiat De Onschatbare Cabrio 22,23 april Deze beurs wordt voor de twee de maal gehouden en ligt in het verlengde van de bekende On schatbare Klassieker-beurs. Op deze ontmoetingsplaats voor liefhebbers van 'open' auto's bieden zowel particulieren als bedrijven klassieke, gebruikte en ook nieuwe cabriolets te koop aan. Er zal keus zijn uit zo'n 250 tot 300 auto's. Omdat nieuwe cabrio's een re latief hoge meerprijs kennen ten opzichte van hun 'dichte' uitvoeringen, is vooral de vraag naar gebruikte modellen groot. Daarnaast zijn ook klassieke ca briolets steeds meer in de be langstelling gekomen. De beurs brengt de geïnteres seerde koper in contact met mensen die hun open auto wil len verkopen. Maar er is ook ge woon veel te zien en bovendien kan men terecht bij tal van kraampjes met een groot assor timent onderdelen en automo- bilia als boeken, folders, minia turen etc. Net als vorig jaar verschijnt op deze tweede Onschatbare Ca- brio-beurs een overzichtsboek van oude en nieuwe cabrio-mo- dellen, met richtprijzen voor hun huidige waarde. De 1995- editie gaat 21,95 kosten. Tijdens de Onschatbare Ca- brio-beurs introduceert ARAM Utrecht de Sisa wind- deflector. Deze omvat een doorzichtige, krasvrije ruit achter de voorstoelen en af- dekschermen boven de ach- terstoelen. Hiermee wordt de binnendringende wind- turbulentie fors beperkt. De kacheiwarmte blijft zo lan ger in het interieur hangen en de inzittenden zullen minder last hebben van rij- geluiden. De set is gemakke lijk te monteren en kan blij ven zitten als men met de kap dicht rijdt. De Sisa winddeflector is ontwikkeld voor alle cabriolets, die op de Nederlandse markt lever baar zijn, ongeacht het bouwjaar. Voor meer infor matie: ARAM 030 - 889020. De beurs wordt gehouden in de Expo-hal te Hilversum, op beide dagen van 10 tot 18 uur. De toe gangsprijs bedraagt 12,50 voor volwassenen en 7,50 voor kin deren tot 12 jaar. In de tweede helft van juni intro duceert Mercedes-Benz de opvol ger van zijn middelgrote model, type 200/300, tegenwoordig be kend als de E-klasse. HAARLEM De huidige reeks debuteerde elf jaar ge leden en is met 2,6 miljoen verkochte exemplaren het tot nu toe meest succes volle model van het Duitse merk. De meest in het oog springende veran dering betreft het vooraanzicht, waar de traditionele koplampbehuizing is ver vangen door twee grote en twee kleinere ronde koplampen. Een nieuwe trend zo lijkt het, want al eerder zagen we bij Ford (de Scorpio) en Jaguar (deXJ-serie) de koplampen van breed en smal naar rond en hoog veranderen. Gewichtsbesparing en andere (techni sche) maatregelen maken het nieuwe E- gamma gemiddeld zes procent zuiniger dan de voorgangers. Zoals we bij de re cente introductie van de MB Sprinter bestelwagen al zagen aankomen debu teert in de nieuwe E-klasse een direct in gespoten dieselmotor. Die telt in de Sprinter vijf cilinders, twin tig kleppen en 2.9 liter inhoud. Als ver bruik van deze motor geeft Mercedes minder dan èes liter per honderd kilo meter op, ofwel 1:17. Op het gebied van veiligheid gaat Mercedes in navolging van Volvo zijdelingse airbags leveren. De periode van ontwikkeling tot en met de introductie van de nieuwe E-klasse nam slechts 38 maanden in beslag. De produktie vindt plaats in de fabrieken te Rastatt en Sindelfingen en zal ongeveer duizend auto's per dag bedragen. Mercedes heeft drie verschillende vari anten ontwikkeld die tegemoetkomen aan de toenemende vraag van klanten naar een op hun persoonlijke wensen af gestemd produkt. Ronde koplampen en geronde achterlichten geven de nieuwe Mercedes E-klasse een heel nieuw aanzien. LEIDEN Lammenschansweg 128 Tel. 071-310811 ROELOFARENDSVEEN Alkemadelaan 1 Tel. 01713-12866 -WEGWERKZAAMHEDEN (verzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, imengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen a ANWB-infonum,mer: 06 - 9622 (75 ct/min). De werkzaamheden jn dag en nacht en in beide richtingen, tenzij anders vermeld. Haarlem richting Amsterdam (A 5) ussen Geuzenveld en Amsterdam, avond en nacht. Nissan Almera vervangt Sunny Op de autoshow van Frankfurt in septem ber van dit jaar presenteert de Japanse fa brikant Nissan een nieuwe auto genaamd Almera, die de Sunny gaat opvolgen. De nieuwe Nissan deelt zijn bodemplaat en onderstel met de eerder gepresenteerde Ja panse tegenhanger van de Almera, de Pul sar, maar is verder geheel afgestemd op de eisen en wensen van de Europese consu ment, aldus Nissan. Net als de Sunny zal de Almera leverbaar worden in drie carrosse rie-varianten: driedeurs, vijfdeurs en vier- deurs sedan. Er staan voorlopig drie moto ren op het programma: een aluminium 16- kleps benzinemotor van 1.4 liter (87 pk) of 1.6 liter (100 pk) en een 2.0 liter diesel (75 pk). De levering in ons land start rond okto ber. Prijzen zijn nog niet bekend. Iedere donderdag verschijnt "Weg en Wiel" in het Leidsch Dagblad Bel voor info: 071 - 356 230 Alkmaar - Amstelveen (A 9) Amsterdam - Den Haag (A 4) issen AIO en Schipholtunnel, avond en nacht. Leiden richting Bodegraven (Nil) lussen Leiden en Alphen a.d. Rijn. Eindhoven - Maastricht (A 2) h.v. Maastricht Airport, overdag. Eindhoven richting Den Bosch (A 2) issen Liempde en Boxtel, avond en nacht. Utrecht richting Den Bosch (A 2) lissen Geldermalsen en Brug Zaltbommel, avond en nacht. Gouda richting Hoek van Holland (A 20) Ih.v. Vlaardingen, overdag. Utrecht richting Amersfoort (A 28) lissen knooppunt Rijnsweerd en Zeist, overdag. Zevenbergen richting Waalwijk (A 59) lissen Vlijmen en aansluiting A2, dag en nacht. Eindhoven richting Venlo (A 67) issen Geldrop en Asten, dag en nacht. Eindhoven - Turnhout (A 67) issen Maasbree en grens Duitsland. FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij BLIK IN HET VERLEDEN Ruim veertig jaar geleden introduceerde Alfa Romeo een nieuw model genaamd Giulietta. Deze compacte, sportieve auto kwam eerst als coupé op de markt, maar weldra volgden ook een sedan (Berlina) en een cabriolet (Spider). Speciaal voor de autosport kwam Alfa met de Giulietta Sprint Veloce en een prachtige coupé onder de naam SS: Sprint Spéciale. Van 1954 tot 1965 heeft Alfa in totaal 177.690 Giulietta's gebouwd. Daarna werd de naam ingekort tot Giulia. Op de foto een laat type Giulietta Sprint Veloce, in actie tijdens de Mitsubishi Classic Marathon. foto hart nibbrig greeve midden in de bossen te vinden. De al geplaatste kisten worden goed gebruikt. Op sommige routes zelfs dagelijks. Boven dien is de vrees voor beschadi ging of diefstal onterecht geble ken. De ANWB constateert dat fietsers bijzonder zorgvuldig met de inhoud omgaan. (GPD) Recycling banden Een proef in Zuid-Holland met het inzamelen van gebruikte fietsbanden is een succes geble ken. Tachtig fietshandelaren re ageerden positief op het idee van de Nederlandse bandenfa brikant Vredestein om een spe ciale container in de winkel neer te zetten voor oude buiten en binnenbanden. De klant was bereid een gulden per ingele verde buitenband te betalen. Dit bedrag is nodig voor de ver werkingskosten van de banden. Vredestein denkt dat de helft van alle banden die anders wor den weggegooid in de contai ners is terechtgekomen. Nu krij gen fietshandelaren in het hele land het verzoek om gebruikte buiten- en binnenbanden in te zamelen. De ANWB heeft de ouderwetse fietskist in ere hersteld, zo wel bedoeld voor recreatie- als woon-werkfietsers. In Gelder land en Noord-Brabant zijn net als rond het jaar 1900 weer veertig fietsldsten te vinden. Ze zitten vol met plakspullen, bou ten, moeren, kabeltjes, spaken, gereedschap en natuurlijk een fietspomp. Deze zomer komen er nog eens 20 fietskisten bij in Zeeuws- Vlaanderen en aan het eind van het jaar moeten er 100 zijn, ver spreid over heel Nederland. ANWB-woordvoerder P. van Kesteren: „Wij willen het fietsen stimuleren, zowel recreatief als in het woon-werkverkeer. Vier jaar geleden werd er in Noord- Brabant een nieuwe fietsroute geopend. De provincie wilde toen dat de Wegenwacht fiet sers met pech ging helpen, maar dat kon niet want de route liep door recreatiegebied waar autoverkeer werd geweerd. Toen is het idee geboren de fietskist opnieuw in te voeren". Besloten werd een knalgele kist van kunststof en hout te ver- De Sparta Ponystar is de Kinderkeus '95. Tijdens de afgelopen FietsRAI koos een jury van volwassenen en kinderen deze kinderfiets van het jaar. De kinderen maakten 1.000 proefritten met de Ponystar, die uit blinkt door uitstekende remmen en verlichting. foto sparta vaardigen met goed hang- en sluitwerk. Kosten 750 gulden. Daarnaast kreeg elke kist een beheerder, de provincie, de ge meente of een particulier. Voor 360 per jaar kan een beheer der de kist huren. Hij krijgt de sleutel en moet letten op het ge reedschap. De ANWB vult ma teriaal aan als plakkers, spaken en kabeltjes. In Eindhoven staan de fietskis ten zelfs bij benzinestations langs de grotere invalswegen. Ook zijn er bedrijven die ze voor hun werknemers in de fiet senstalling plaatsen en natuur lijk zijn ze bij horecabedrijven

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25