oekomst jeugdwerk onduidelijk 'Als de sneeuw maar wegblijft' Rijn Veenstreek Alphens boulimia-meisje naar psychiatrische kliniek Vervuilde grond op valreep verwijderd 'Scheuren in woning door verkeersdrempels' ONDERDAG 30 MAART 1995 Ïwude wil eerst advies >or de jongeren zelf is het wel duidelijk wat ze willen, aar de raadscommissie welzijn van Rijnwoude vindt a t wijs eerst nog eens advies in te winnen over hoe het ïgd- en jongerenbeleid in de gemeente uiteindelijk rm moet krijgen. n JWOUPE MARK BEEKHUIS de beleidsnota van het colle- wordt gesproken over 'maat- 'elen ter bevordering van de ntinuïteit', maar wat dat pre- t s is blijkt voor de politici nog groot raadsel. „En mis- ïien betekent het in de vier nen ook niet hetzelfde", op- rde wethouder G. van der l! :q (PvdA/Welzijn). n Rijnwoude zijn vier instel- f|gen die activiteiten organise- in het kader van het jonge- iwerk, in iedere kern één. De lag is of deze instellingen on- j steuning nodig hebben van n jongerenwerker. Volgens j,igda de Lange van stichting >uble Tree (Koudekerk) zou jongerenwerker bijvoor- el d de problemen met drug- )ruik bij de jeugdsoos jutje" in Hazerswoude-Rijn- hebben kunnen voorko- ;n, of tenminste kunnen ver anderen. Trouble Tree had in verleden een professionele icht en had daar ook goede aringen mee, maar met de neentelijke herindeling am aan dit dienstverband eind. Vethouder Van der Lecq kon- Y de wel direct aan dat er 1 >rlopig geen geld is voor een gdwerker. „Misschien komt om maar eens wat te noe- in, uit dat onderzoek wel dat -Het flessen drank aan de haal ?e phen aan den rijn Een 32-jarige Alphenaar heeft gistermorgen nphaar even van zijn buit - twee flessen drank - kunnen genieten, klom tegen kwart voor acht via een raam een cafetaria in de Julianastraat in Alphen aan den Rijn binnen. Hij nam ree flessen drank mee. Nog geen half uur later werd hij door de ti< olitie op het Stationsplein aangehouden. ;ei D'as ontvreemd .phen aan den rijn» Uit een bedrijfspand aan de Hoorn in Al ien aan den Rijn is gistermiddag een jas gestolen. In het kle- ngstuk zaten een portemonnee met 150 gulden en de nodige ïrsoonlijke papieren. Een werkneemster heeft 'twee vreemde annen' bij het pand zien rondhangen, maar volgens de politie niet duidelijk of zij iets met de diefstal van doen hebben. portemonnee gestolen in kerk phen aan den run Een 51 -jarige Alphense heeft gisteren moe- n ondervinden dat zelfs in een kerkgebouw diefstal niet is uit sloten. Ze had haar tas met daarin een portemonnee in de hal itekn de kerk neergezet. Even later hoorde ze geritsel bij haar tas. snelde toe en zag een man er vandoor gaan met haar tas. omputers weggehaald phen aan den run» Computers met een totale waarde van .000 gulden zijn gisteren weggenomen uit een bedrijfspand teI6n de Prins Bemhardlaan in Alphen aan den Rijn. Volgens de et ilitie kwamen de daders binnen nadat zij met een straattegel n ruit hadden vernield. De politie heeft enkele sporen aange- affen en stelt een onderzoek in. aa ?n Hert op de vlucht tl t nif/AMMERDAM» De politie van Alphen aan den Rijn heeft gister fond jacht gemaakt op een hert. Het dier was ontsnapt uit een m )eve aan de Steekterweg. Het kon uiteindelijk met een verdo- ngsspuit tot staan worden gebracht en worden teruggezet in jn hok. Inmiddels heeft een tweede hert de benen genomen, it dier is nog niet gevangen. Hue tijd CHEF HENNY VAN EGMOND. 071 -356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071 -356429 OUDE WETERING KEES VAN KUILENBURG Met meer dan normale belang stelling heeft Edwin Stokman de afgelopen dagen de weerpraat- jes op televisie gevolgd. Belang stellend, omdat hij graag wat beter weer voorgeschoteld wil hebben. Het komend weekein de staat in Alkemade het eerste motorevenement op het pro gramma. Een evenement dat Stokman organiseert. Motorrijders kunnen tegen een stootje, maar voor kampe ren in een dik besneeuwd wei land aan de Huigsloterdijk in Abbenes zal niet zo bar veel be langstelling zijn, vreest de uit bater van bar-restaurant El Bar- co in Oude Wetering. Gelukkig voor Stokman voorzien de weermannen voor de komende dagen wat betere tijden en is er op een besneeuwd kampeerter rein weinig kans meer. Dat Edwin Stokman een fana Motorrijders slaan tenten op in Alkemade tieke motorliefhebber moet zijn, lijkt duidelijk. Anders haal je dit niet op je hals. „Als horecaman - sinds vorig jaar is hij eigenaar van El Barco - heb je geen tijd om een stukje te gaan rijden. Maar ook ben ik een liefhebber van organiseren. Het klantenbe stand van El Barco was door al lerlei oorzaken de laatste jaren wat teruggelopen. De Veen is een dichtbevolkt horecagebied en als iemand een vaste stek heeft gevonden, verandert hij of zij niet zo gemakkelijk meer van café", merkt Edwin Stokman op. ,,'s Zomers loopt het prima door de watersporters. Maar de rest van het jaar wil ik ook graag wat verdienen. Dus ga je naden ken om de zaak wat te promo ten. De zaak een eigen identiteit geven, heet dat." Op die manier is het idee van het motorweekeinde ontstaan. Daarbij is Stokman niet over één nacht ijs gegaan. Eerst heeft hij samen met anderen een plan op papier gezet. Compleet met tal van voorzieningen om de kans op overlast of andere ongemakken zoveel mogelijk te beperken. „Bij het eerste over leg met de gemeente en politie was iedereen wat terughou dend, maar toen de plannen op tafel kwamen had ik het idee dat ze onder de indruk waren van wat er op papier stond. Daarna was alles eigenlijk in be trekkelijk korte tijd geregeld." Zo heeft Stokman bij een boer in Abbenes een weiland afge huurd dat wordt ingericht als camping. Pendelbussen zorgen voor vervoer tussen de camping en de bar aan de Kerkstraat in Oude Wetering. Het kampeer terrein, waar tientallen dure motoren staan geparkeerd, wordt de hele dag bewaakt. „Ie dereen kan gezellig een biertje drinken en wordt na afloop keu rig naar zijn tent gebracht. Daardoor voorkom je ook over last in de buurt, want ik kan me best voorstellen dat er flink wordt geklaagd als er 's nachts tientallen motoren met vele herrie wegrijden. Trouwens, ie dereen in de buurt heeft een brief gehad, waarin wordt uitge legd wat we doen. Daarop heb ik alleen nog maar positieve re acties gehad." Veel activiteiten spelen zich af in een grote tent op een par keerterrein naast El Barco. Vrij dagavond is daar een optreden van de bekende Bertus Stijger- pijp en op zaterdag van Ugly Walter and the Fuzz, een Leidse rock- en bluesband. „Echte mo- tormuziek, maar uiteraard zijn andere bezoekers ook van harte welkom", lacht Stokman. Het blijft echter niet beperkt tot al leen muzikale activiteiten. Za terdagmorgen om 12.00 uur vertrekt er vanaf de bar een mo torparade door Alkemade. Als alle glimmende voertuigen zijn getoond volgt een toertocht door de omgeving. Deze tocht is uitgezet door mensen van de Motorclub Alkemade. Op zon dag zijn er op de Meerkreuk be hendigheidswedstrijden en 's avonds is er een afsluitende barbeque. Stokman verwacht nogal wat deelnemers. „Dit is het eerste evenement van het jaar. De meeste motoren gaan op 1 april in de verzekering, zodat ze er graag mee op pad willen. Als al les een beetje meezit reken ik toch op zo'n dikke tweehonderd deelnemers. Als die sneeuw maar wegblijft. Zelf zou ik ook niet graag de nacht in een tentje doorbrengen als het zo koud er regelmatige ondersteuning nodig is vanuit het maatschap pelijk werk." Bij Stek in Hazerswoude- Dorp en BOC in Benthuizen leeft de wens om een jongeren werker te krijgen minder. Voor lopig is daar de huisvesting een groter probleem. Voor Stek wordt inmiddels gesproken over nieuwbouw op de huidige plek. Dit onderkomen zou dan be heerd worden door 'buurman' het Dorpshuis. Het CDA zei bij monde van A. van der Vlugt de nieuwbouw niet binnen de be bouwde kom te willen hebben, in verband met de overlast. Raadslid G. Geenjaar (WD) noemde die oplossing 'ontzet tend duur'. Maar voorzitter R. Bakker van Stek vondt het 'geen slechte suggestie'. Voor BOC is het probleem dat 'De Tas' niet voldoende geïso leerd is om geluidsoverlast te voorkomen. Het collegevoorstel om lawaaierige activiteiten dan maar te verplaatsen naar Stek is volgens secretaris P. van Klave ren niet mogelijk. De vereniging draait voor een groot deel op de baromzet, die met de verhui zing van disco's en live-optre dens fors zal dalen. M. Loomans (D66) viel hem daarin bij: „Blijf waar je bent: verhuizing naar Stek zou wel eens het einde van BOC kunnen betekenen." 'HEN AAN DEN RUN /ai tedentocht. Bij Speeltuin- en Buurtvereniging Vreugdenoord aan 1- 'orselenburgstraat is het op zaterdag 1 april nog één keer winter vit aar. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar wordt een spel ge- ilitiden, waarbij de elf Friese steden van de Elfstedentocht voorko la Het spel begint om 14.00 uur. Aanmelden kan vanaf 12.30 uur e speeltuin, tel: 01720-91234. ativiteitsbeurs. In Aktiviteitencentrum Westerhove aan de Anna Burenlaan is op zondag 2 april een hobby- en creativiteitsbeurs. h( ijn stands met onder meer blikknippen, geurpopjes, hoedenma- kralenkunst, stippelverven, theezakjes vouwen en Australisch lai werk. Verder wordt een er expositie van schilderijen gehouden ve ijn er diverse kunstwerkjes te koop. De beurs duurt van 11.00 tot oi 0 uur. :n< ksUDEKERK e je enavond. Het Historisch Genootschap Koudekerk houdt op don- ktlag 30 maart zijn ledenavond. Op deze avond geeft J. Jas een le- over drogisterij- en apothekersgapers. De ledenavond begint A|20.00 uur in Buurthuis 'Onder Dak' aan de Dorpstraat. iwiERSWOUDE Zwethoeve levert 3,4 miljoen op Melkert discussieert in Alphen Minister A. Melkert van sociale zaken en werkgelegenheid komt maandag 3 april naar Al phen. Daar discussieert hij in hotel Toor, op uitnodiging van de plaatselijke PvdA, met ver tegenwoordigers van bedrijfs leven en gemeenten uit de re gio over de vraag wie er in dit land nog zorgt voor extra ba nen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Wethouder J. Korver van Al phen leidt de avond in. Hij spreekt dan over de mogelijk heden en onmogelijkheden voor gemeenten om banen te scheppen. R. Mantel, vice- voorzitter van de Arbeidsvoor ziening Rijnstreek (RBA) en di recteur van uitzendbureau Luba, gaat vervolgens in op de bijdrage die vanuit Arbeids voorziening kan worden gele verd aan het probleem. De beide inleiders worden hierna ondervraagd door B. Einders, hoofdredacteur van FNV Ma gazine. Tot slot is er een dis cussie. De Woubrugse boerderij Zwet hoeve heeft bij de veiling giste ren 3,4 miljoen gulden opge bracht. De hoeve op de hoek van de Boddens Hosangweg en de Zwetweg ging gisteren bij af slag onder de hamer, nadat vo rige week al een veiling bij op bod de minimumprijs van de boerderij was vastgesteld. Nie mand bood op de hele boerde rij, met al het land, gebouwen en quota die daarbij horen. De boerderij is daarom opge deeld in zeven percelen, die elk een andere nieuwe eigenaar hebben gekregen. De boerderij moest worden geveild omdat de vorig jaar overleden eigenaar geen opvolger had. De op brengst gaat naar de erfgena men. Voor de I laagse rechtbank is gisteren vier jaar celstraf ge- eist tegen een 30-jarige Al phenaar en zijn 25-jarige vriendin, eveneens uit Al phen. Zij worden ervan be schuldigd de afgelopen twee enhalf jaar cocaïne te heb ben verkocht vanuit hun wo ning aan het Topaasplant soen. De junks gingen op dat adres langs om drugs in té slaan en werden soms ook 'geholpen' door een derde, 45-jarige man, die op dat adres logeerde. Deze man hoorde gisteren een jaar cel straf eisen. De aanklaagster wil van het samenwonende stel bo vendien ruim 130.000 gulden terugzien, 'ter ontneming van het wederrechtelijk ver kregen voordeel'. Een pro bleem is wel dat er bij het tweetal geen geld meer te ha len is. De 30-jarige man be weert dat alles is opgegaan aan de hulp aan zieke fami lieleden in de Dominicaanse Republiek. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. ZOETERWOUDEMaanden van bezwaarproce dures zijn eraan vooraf gegaan, maar gis terochtend werd de Ommedijkseweg in Zoe- terwoude-Rijndijk dan toch een doodlopende weg. Bij de aansluiting op de Burgemeester Smeetslaan plaatste de gemeente een fors blok beton, dat definitief moet voorkomen dat auto's de weg inrijden. Het blok is boven dien zo zwaar dat het niet kan worden ver nield, zoals in januari gebeurde bij een riool buis die de weg afsloot. De gemeente wilde die toen al vervangen door het blok beton, maar moest wachten omdat de eigenaar van de Kromarkt aan de Nassaulaan daartegen protesteerde bij de Haagse rechtbank. Die be sliste vrijdag echter ten gunste van de ge meente, die het betonblok onmiddellijk uit de stalling haalde. foto ben de bruyn alphen/den haag diepe wond veroorzaakte een persbureau Cerberus ingeklapte long. Het meisje bel de zelf 06-11 en de moeder werd opgenomen op de intensi ve care van het ziekenhuis. Ze is inmiddels weer op de been. De moeder wilde geen aangifte doen tegen haar dochter. In het psychisch onderzoeks centrum Pieter Baan te Utrecht werd geconcludeerd dat het meisje verminderd toereke ningsvatbaar is geweest. Kans op herhaling achtte het cen trum aanwezig als niet tot een behandeling zou worden over gegaan. De Alphense wil zelf ook behandeld worden. Voordat het drama zich afspeelde had zij diverse keren tevergeefs bij on der meer het Riagg aangeklopt. „Ik werd gewoon niet gehol pen", snikte de verdachte giste ren. Zowel de raadsman van de verdachte, mr. W. Croes, als de aanklager vroegen de rechtbank om uitstel van de zaak voor psy chische behandeling. Het meis je weegt nu nog maar 43 kilo en zegt in de gevangenis niks 'bin nen te houden'. Ze mag het weekeinde naar huis maar moet zich dinsdag melden bij de kli niek. Gevangenisstraf geëist tegen drugdealers leimuiden Aannemer Jos Jansen uit Rijpwe- tering had van de gemeente Jacobswoude tot 31 maart de tijd gekregen om de licht vervuil de grond die hij had opgeslagen voor de Alsu-markt aan de Kerklaan in Leimuiden te verwijderen. Twee dagen voorde 'deadline' is dat gisteren gebeurd. De grond was afkom stig van het bouwterrein bij de Super aan de Dr. Stapenséastraat, waar een winkelgalerij en achttien appartementen worden gebouwd. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS Een 19-jarige boulimia-patiënte uit Alphen die november jongstleden haar moeder le vensgevaarlijk verwondde, mag eerst een jaar in psychiatrische behandeling in een kliniek in Assen. Pas daarna moet ze op nieuw voorkomen bij de 1 laagse rechtbank en zal een vonnis volgen. „Als de behandeling goed is verlopen, zal ik geen cel straf meer eisen", beloofde offi cier van justitie D. Kuipe giste ren tijdens de rechtszitting. Het aan boulimia, een eet- en braakziekte die wordt veroor zaakt door geestelijke proble men, lijdende meisje woonde bij haar ouders in en had na een ruzie met haar moeder het luchtdrukpistool van haar vader gepakt. Daarmee schoot ze op haar moeder, die er slechts een blauwe plek aan overhield. Maar daarna stak de dochter haar ook nog met een mes. De Zoeterwoudenaar eist vergoeding voor schade aan Imis en een zeer onrustig leefklimaat in huis door herhaaldelijk ge dreun. Na drie maanden zij we het echt wel zat." De gemeente heeft de drem pels weggehaald na overieg met de zogeheten klankbordgroep van bewoners uit de Rijndijk. Gemeentewoordvoerder J. Ou deman erkent dat in de woning van de Rijndijker scheurtjes zit ten. „Maar wij zeggen niet dat die schade door de drempels is ontstaan. Dat is een verzeke ringskwestie." Oudeman geeft toe dat het vrachtverkeer steeds meer de Hoge Rijndijk als doorgaande route kiest, in plaats van over de nieuwe rijksweg te rijden. „Toen de rijksweg 11 net open was, ging het vrachtverkeer daar overheen, maar nu komt het weer terug op de Rijndijk." De gemeente heeft daarom ver bodsborden geplaats voor door gaand vrachtverkeer. Over ongeveer een maand beginnen de werkzaamheden voor de herinrichting van de Hoge Rijndijk. Asverschuivin- gen van de weg en een rotonde bij de kruising met de Oranje laan moeten het doorgaand ver keer daarna ertoe dwingen om de rijksweg 11 te gebruiken. zoeterwoude liesbeth buitink De Zoeterwoudenaar R. George eist van de gemeente een ver goeding voor de schade die vol gens hem is ontstaan aan zijn woning door de - inmiddels verwijderde - drempels op de Hoge Rijndijk bij het kruispunt met de Oranjelaan. De Zoeter woudenaar woont precies te genover het kruispunt en vindt dat de situatie op de voormalige doorgaande route alleen maar slechter is geworden sinds de opening van de nieuwe rijksweg 11. „Wij hebben beslist niet om deze drempels gevraagd", schrijft George in een brief aan de gemeenteraad. „Met de hui dige situatie zijn wij helemaal niet tevreden. Hoe zouden wij kunnen: het zware vrachtver keer is eerder toe- dan afgeno men, wij worden geconfron teerd met toenemende schade

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21