}PORT Roda JC denkt aan meer Wat kan het leven oms mooi zijn' Reker al bezig als trainer van MVV De heksenjacht op Rob Kiebert is nu begonnen /lichael Schumacher n David Coulthard ediskwalificeerd ijsbergen praat vandaag iet Volendam over vervolg WNDAG 27 MAART 1995 15 a spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 an Siemerink weer fit nsburg Jan Siemerink is beschikbaar voor het Nederlandse kvis-Cupteam dat volgend weekeinde in Utrecht Duitsland itvangt. De 24-jarige Rijnsburger liep in Key Biscayne, in de jhtste finales tegen de Zweedse routinier Mats Wilander, een (eboogblessure op maar die hindert hem niet meer. Siemerink ieldde zich terug in Nederland tweemaal bij de fysiotherapeut, e verklaarde hem vrijdag fit. De blessure was te wijten aan erbelasting en de overgang van indoortennis naar de buiten- pht. [iris Becker ondervindt hinder van een peesschedeontsteking, e Duitser, die het komend weekeinde samen met Stich in trecht moet opnemen tegen de Nederlandse Davis-Cupploeg, ?eft de afgelopen dagen een aangepast trainingsschema afge- erkt. nter aast op Cantona ftnchester/milaanMassimo Moratti, de nieuwe president van Iter Milaan, heeft zaterdag bevestigd voor volgend seizoen echts één echt grote wens te hebben. Hij wil Eric Cantona con- acteren. Moratti, werkgever van de Nederlanders Bergkamp en pk, heeft zich al officieel gemeld bij Manchester United. ,,Ik p niet gehoord dat een transfer onmogelijk is. Op mijn vol- nde fax zal een bod staan." Volgens de Italiaanse krant Cor- ero dello Sport heeft Inter al een bod van 7,5 miljoen gulden (tgebracht. "Tan Gaal ziet Bayern counteren Mschede Als Bayern München zelfs tegen de bescheiden stad- Tnoot 1860 op de tegenaanval speelt, zal dat tegen het grote ax zeker de speelwijze zijn. Ajax-trainer Louis van Gaal be- cht zaterdag de derby in de Bundesliga en leerde van dat be- eigenlijk niets. Van Gaal wist namelijk al dat de tegenstan- jj^er in de halve finale van de Champions League meestal op de bunter speelt. De miljoenenploeg, die tal van vedetten mist ^tor blessures (Matthaüs, Papin, Kahn), scoorde in het uitver- ^chte Olympiastadion al na elf minuten (doelpunt Scholl) en IJ f perkte zich in het verdere verloop tot een paar uitvallen (1-0). ■tin Gaal: „1860 München was als ploeg zelfs beter, maar de in- kaduele kwaliteiten waren te laag om het Bayern echt moeilijk !AJ maken." Duitse wereldkampioen for- le I Michael Schumacher en Schot David Coulthard, die eren als eerste en tweede digden bij de Grand Prix van zilië in Sao Paulo, zijn bei- gediskwalificeerd, ölgens officials gebruikten umacher (Benetton) en ïlthard (Williams) een onge- loofd brandstofmengsel in 3 racewagens. De als derde iindigde Oostenrijker Ger- d Berger (Ferrari) is tot win- ir verklaard van de eerste rit riet nieuwe seizoen. De Fin ca Hakkinen (McLaren Mer es) werd door de diskwalifi caties tweede en de Fransman JeanAlesi (Ferrari) derde. De technische commissie van de internationale automobiel federatie (F1A) nam het besluit gisteravond uren na afloop van de wedstrijd in Sao Paulo. Vorig jaar werd Schumacher ook tweemaal gediskwalifi ceerd. In de GP van Groot-Brit- tannië negeerde de Duitser de „zwarte vlag". Hij werd daarom voor twee wedstrijden ge schorst. In de Grand Prix van België werd zijn overwinning vervallen verklaard omdat de houten onderplaat van zijn Be- netton dunner was dan voorge schreven. biter Vink debuteert in betaald voetbal prpwijkerhout govert wisse [ter Vink uit Noordwijkerhout id er zaterdagavond rond de van tien uur apetrots bij in blinkende ontvangstruimte Helmond Sport. De teidsrechter had net met bei- grensrechters een vorkje ggeprikt, toen het bestuur1 i Haarlem langskwam. :heids klasse, prima geflo- fink, die handen bleef schud- voelde zich met de minuut iter worden. „Kijk dat is het he'. Een maaltijd na afloop een keurig bedankje. Zo ut het. Dit smaakt naar ïr." lat laatste sloeg niet op de r Helmond Sport verstrekte ïsumptie, maar op het voet- Vink debuteerde zaterdag- )nd in het betaalde voetbal leidsman bij Helmond ort-Haarlem. Na negentig nderlijke minuten, zeven elpunten (uitslag 3-4) en ?n enkele gele of rode kaart pte Vink voldaan van het d. „Het ging heerlijk. Het sa- inspel met mijn beide grens- :hters liep uitstekend. Het een faire, vriendelijke wed- ijd. Je merkte wel, dat het ge- ii ut lts ei leni maastricht gpd Rob A/laas wint een kopduel van Maurice Graef van Roda JC. Feyenoord moet zijn ambities gaan bijstel len, Roda JC denkt zelfs aan meer dan een tweede plaats in de eindrangschikking en deelname aan het UEFA Cup-toernooi. Huub Stevens glom van trots, toen hij giste ren voor het eerst van zijn leven in de Kuip werd omringd door journalisten van van ra dio, tv en kranten, omdat hij er met Roda JC in was geslaagd Feyenoord te verslaan. De zege (1-2) op de vaderlandse bekerhouder verschafte hem kennelijk zoveel moed, dat hij na afloop durfde te beweren dat zijn elf tal in de slotfase van de competitie een seri euze gooi gaat doen naar de landstitel. rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever „Het seizoen is voor ons al geslaagd nu we min of meer verzekerd zijn van deelname aan Europees voetbal. Als we tweede wor den, ben ik dik tevreden. Maar er zit mis schien nog meer in voor Roda JC. Als Ajax in de komende week een misstap maakt, wordt het heel interessant," aldus Stevens. Tot vorig seizoen was het bijna ondenk baar dat Feyenoord zich in de strijd om Eu ropees voetbal aan de kant liet zetten door Roda JC. Hoewel Willem van Hanegem er vanuit mag gaan dat zijn elftal straks in mei nog een hoofdprijs pakt en via de KNVB- beker alsnog deelname aan het Europa Cup Il-toernooi afdwingt, bieden de prestaties in de competitie weinig houvast. Wie het res terende programma van Feyenoord bekijkt (drie thuiswedstrijden - tegen FC Twente, PSV en Ajax - en zes uitwedstrijden), zal tot de conclusie komen dat het nagenoeg on mogelijk is om nog een tweede of derde plaats te bemachtigen. De kwaliteit van het huidige elftal is daar voor ook te gering. Dat kwam gisteren in de testcase tegen Roda JC onomstotelijk vast te staan. Bij Feyenoord ontbrak weliswaar een half dozijn vaste krachten. Kiprich, Larsson en Klioejev hadden interlandverplichtingen. Fraser, Taument en Blinker vertoefden in de ziekenboeg. Maar hun vervangers wek ten niet de indruk dat zij de voormalige subtopper de baas konden zijn. In de eerste helft maakte Roda JC gister middag duidelijk dat het geen enkel ontzag meer heeft voor de laatste van 'de grote drie'. Waar het eerder Ajax weerstond en thuis PSV de baas was, pakte het voor de ogen van 30.345 toeschouwers Feyenoord met veel lef aan. De Rotterdammers verlo ren in het eerste bedrijf veel duels, zagen Barry Van Galen op de linkerflank herhaal delijk doorstoten en mochten dankbaar zijn dat de Pool Thomeck Iwan voor een leeg doel faalde. Anders was de achterstand bij rust nog groter geweest dan 2-0. Maurice Graef tekende voor beide Lim burgse treffers. De eerste keer kreeg hij de bal aangereikt via Van Galen, die meer in druk maakte dan zijn collega Van de Luer, die dooor bondscoach Guus Hiddink op nieuw in de Oranje-selectie is opgenomen. Zijn tweede goal maakte hij na een voorzet van Arno Doomernik. Stevens: „Van Galen was fantastisch. In de eerste helft gaf hij alles. Dat hij daarna terugzakte, kwam omdat hij wekenlang niet heeft kunnen spelen." Pech Feyenoord zag pas in de tweede helft kans iets terug te doen. Het had de pech dat ar biter Jaap Uilenberg in de eerste helft chao tisch floot en te ver van situaties af was om ze juist te beoordelen. Zo claimde Feye noord een strafschop nadat doelman Ruud Hesp Giovanni van Bronckhorst in het strafschopgebied had gevloerd. Uilenberg beweerde dat de Feyenoorder in de grond had geschopt. Maar de tv-beelden wezen later uit dat Hesp de vervanger van Blinker wel degelijk had geraakt. Van Hanegem: „Uilenberg kan best een topper zijn in het internationale voetbal, maar als je zulke situaties zo foutief beoor deelt, maak je op mij geen geweldige in druk." Tien minuten na rust kreeg Feyenoord wel een strafschop. Het lag er toen echter dik bovenop. Ruud Heus mocht vanaf elf meter aanleggen, nadat Van Bronckhorst door Johan de Koek was getorpedeerd. Heus, die als specialist bekend staat in de Kuip, faalde maar had het geluk dat de Bra ziliaan Glaucio uit de rebound scoorde. In de slotfase had Feyenoord echter niet meer de kracht om er een offensief uit te gooien. Van Hanegem: „In de tweede helft heb ben we het niet goed gedaan. Iedereen deed vreselijk zijn best. Maar met name in de verdediging hadden we wat slimmer móeten zijn. Bij elke lange bal van Roda JC gingen wij de duels aan, terwijl een paar stappen naar voren voldoende waren ge weest om Graef en Huiberts buitenspel te zetten. We verspilden op die manier onze kracht." Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, Trustfull, Maas en Heus; Scholten, Bosz en Witschge; Glaucio (84. Re- fos), Obiku en Van Bronckhorst. Roda JC: Ruud Hesp; Senden, Atteveld, De Koek en Danny Hesp (62. Luiipers); Doomernik, Van der Luer en Van Galen (74. Van Hoogdalem); Iwan, Graef en Huiberts. Jan Reker is met onmiddellijke ingang opgestapt als trainer van Willem II. Daardoor krijgt hij de handen vrij om zich te concen treren op zijn nieuwe job bij MW waar hij opvolger wordt van Sef Vergoossen. Ofschoon Reker officieel pas per 1 juli aan de slag gaat in De Geusselt, was hij zaterdagavond al nadrukke lijk van de partij bij MVV- Heerenveen (1-0). Hij gaf zijn visie over het vertoonde spel en werd na afloop omstuwd door de spelers. Het plotselinge vertrek van Reker in Tilburg, waar zijn taak wordt overgenomen door Theo de Jong, heeft slechts gedeelte lijk te maken met de rake 3-0 nederlaag tegen hekkesluiter Dordrecht afgelopen vrijdag. Hij was vooral genoodzaakt zijn functie neer te leggen wegens interne onvrede. Er bestond al geruime tijd frictie over de op stelling en speelwijze van met name Martin van Geel. „Bovendien heb ik altijd ge zegd dat ik mijn werk als beëin digd beschouw als Willem II dertig punten heeft gehaald. Dat is het geval," aldus Reker. Hij ontkent dat hij zich bij MW gaat mengen in de aanpak die de ploeg langs de klippen van de duels tegen FC Twente, PSV en Ajax en PSV moet lei den. Het is echter zonneklaar dat hij meteen inspringt als Sef Vergoossen die straks technisch directeur wordt, verzeild dreigt te raken in de degradatiecom petitie. Koeman De belangstelling voor Ronald Koeman neemt toe. De 32-jari- ge speler maakte vorige week bekend terug te willen keren naar Nederland. Na Barcelona leek voor de oud-international kennelijk niets boven zijn eerste liefde Groningen te gaan. Feye noord ziet hem als de ideale lei der van de onzekere verdedi ging, misschien zou hij voor Roda wel een aardige verster king van het middenveld zijn. Bij veel clubs deed zijn naam dit weekeinde de ronde. Van een akkoord met FC Gro ningen is nog lang geen sprake, zo bleek gisteravond laat na een gesprek van de leiding van de noordelijke eredivisieclub met de zaakwaarnemer van de spe ler, Ger Lagendijk. In dat onder houd bleek dat er van de kant van Koeman voorlopig nog geen besluit is te verwachten over de club waar hij volgend seizoen zal acteren. Over een contract en een salaris werd al helemaal niet gesproken. De hoop van het bestuur van FC Groningen om op korte termijn afspraken te kunnen maken over de rentree van Ronald Koe man bleek ijdel. Koeman zelf keert vandaag terug naar Barcelona, na een verblijf van enkele dagen in Ne derland. Vrijdag sprak hij met een delegatie van Groningen waarbij werd afgesproken dat er op korte termijn overleg met de zaakwaarnemer Lagendijk zou volgen. Nadat duidelijk was dat PSV geen concrete interesse had, dacht Koeman in zijn vaderland nog slechts aan FC Groningen, de club waar hij zijn loopbaan begon. Hij zou in dat geval op nieuw gaan samenspelen met broer Erwin, die bij het begin van deze competitie reeds te rugkeerde van PSV. Patrick Kluivert in A-selectie Bondscoach Guus Hiddink heeft Patrick Kluivert opgeroepen voor de selectie van Oranje die woensdag in Rotterdam tegen Malta aantreedt. De spits van Ajax vervangt tijdens het EK-kwalificatiedu- el zijn ploeggenoot Peter van Vossen, die met een gebroken vinger moest afhaken. De Zeeuw liep zaterdag met Ajax 2 in het oefenduel met MyPa uit Finland een blessure op. Hij brak hel onderste kootje van de linkerpink. De breuk is in het VU-ziekenhuis gezet. Van Vos sen is drie tot vijf weken uitgeschakeld. Kluivert, bij Ajax door het goede presteren van Kanu naar de re servebank verwezen, was door Jan Derks opgeroepen voor Jong Oranje. Ajax is met zeven spelers opnieuw de hofleverancier van Oranje. Naast Kluivert zijn Blind, Van der Sar, Seedorf, Overmars en de broertjes De Boer opgeroepen. slepen profs zijn. In het lagere voetbal wordt wel eens een overtreding door onkunde ge maakt. Vanavond wérd elke overtreding bewust gemaakt. De belangen zijn uiteraard veel groter. Ik had me goed voorbe reid. Maai' gelukkig was ik niet te gespannen. Nee hoor, ik heb van vrijdag op zaterdag als een os geslapen." De loopbaan van Vink ont wikkelt zich in sneltreinvaart. Hij is pas vier jaar scheidsrech ter. Dit seizoen kwam hij op de C-lijst. Vink floot de afgelopen maanden tweede elftallen en betaalde jeugd van de prof clubs. Zijn debuut in de eerste divsie kwam sneller dan ver wacht. „Meestal krijg je in- je eerste jaar niet zo'n duel toege wezen. Ik zie het als een belo ning. Het is een bevestiging, dat het goed met me gaat als scheidsrechter." Zijn volgende wedstrijd? Vink weet het niet. Voorlopig zet hij het voetbal even uit zijn hoofd. „Ik ga op zaterdag 1 april trou wen. Nee, dat is geen grap. Tja, het is me het weekje wel. Van avond mijn debuut in het be taalde voetbal, aanstaande za terdag trouwen... Wat kan het leven soms mooi zijn." het aan Volendam-voorzitter Jan Lagrand ligt, zal trainer Wim sbergen zijn contract bij de plaatselijke FC, moeten uitdienen, et is ondenkbaar dat wij uit elkaar zullen gaan", zegt Lagrand. ndaag zal de voorzitter alle kijvende partijen, inclusief de spelers, elkaar roepen en proberen de impasse te doorbreken. 'Ja het behalen van de bekerfinale, vorige week woensdag, wei- rde Wim Rijsbergen de voorzitter een hand te geven en liet zich volgens in het openbaar nogal grievend uit over de club. Dat loot in het verkeerde keelgat van directeur Jan Brouwer, die nd dat de trainer de grenzen van het fatsoen had overschreden, jrand heeft het afgelopen weekeinde contact gehad met alle par- m en staat erop dat er een 'fatsoenlijke' oplossing wordt gevon- t van Quick Boys wordt lastig gevallen door Martin den Haan van Rijnsburgse Boys. De Katwijkers n het bloemendorp met 4-0. foto kees vafthoogdalem runsburg rob van der zanden Een week geleden al ging het gerucht op de bloemenveiling. Rob Kiebert, de trainer van Rijnsburgse Boys, was ontsla gen. Het gissen en gisten duur de een volle werkweek en op vrijdagmiddag was het hele dorp eruit: de trainer hing defi nitief. Afgelopen zaterdag zat Rob Kiebert gewoon op de bank tijdens de wedstrijd Rijnsburgse Boys - Quick Boys (uitslag 0-4). Maar de vraag blijft: hoe lang nog? De heksenjacht op Kiebert is begonnen. Op de veiling - het Binnenhof van Rijnsburg - was hij al ontslagen. In het huis- aan-huis-blad stond vorige week een anonieme brief waar in de trainer min of meer werd verzocht op te stappen. En het kan nog erger. Kiebert wordt 's nachts om drie uur uit zijn bed gebeld door onbekenden die hem de huid volschelden en zeggen dat hij er niks van kan. Het tekent de immer fatsoen lijke Rob Kiebert dat hij deze bellers nog gewoon supporters noemt. „Ik heb er begrip voor, ook al vind ik het niet eerlijk zoals ze het spelen. Deze men sen eten en drinken niet meer als Rijnsburg verliest en zien mij als verantwoordelijke. Bloemen en voetbal zijn als opium voor het Rijnsburgse volk. Er zijn mensen die maken in de bloemen werkweken van meer dan 100 uur. Die willen op zaterdagmiddag zien dat de voetballers zich ook te pletter werken. Mag het misschien voor dat anderhalve uurtje? Kie bert kan de Rijnsburgse gedach te wel volgen. „Ik ga er ook on- dergebukt. Ik sta er mee op en ga er mee naar bed. Als ik door deweeks les sta te geven, betrap ik me erop dat ik met mijn ge dachten in Rijnsburg ben. Het vreet aan me.' Discussie De mens Kiebert wordt hoog aangeslagen op sportpark Mid- delmors. Maar de trainer Kie bert is op dit moment belangrij ker. „Ik heb niet het gevoel dat mijn positie ter discussie staat," zegt de gekwelde coach. Maar Rijnsburgse Boys stevent af op de tweede klasse in deze vorm, dat weet hij ook. En over de kwaliteiten van de trainer kan men lang en breed praten, een blik op de ranglijst is meestal voldoende. Technisch directeur Arie Kurver: „Die ranglijst liegt nooit." Kurver, die in het verleden met Rijnsburg kampioen werd maar twee jaar geleden bijna degradeerde, biedt zijn collega onvoorwaardelijke steun. Hij heeft te doen met Rob Kiebert en zag hem 's ochtends bij de pupillen als toeschouwer. Eern 'dood vogeltje' was de eerste ge dachte die bij Kurver opkwam. „Ik steun Kiebert, omdat ik weet dat het probleem niet bij hem ligt. En ze moeten niet denken dat ik straks op zijn stoel ga zit ten. Anders was het natuurlijk al lang gebeurd met de trainer. Het maakt niet uit wie er voor de groep staat, deze selectie heeft op dit moment geen per spectieven. Rob Kiebert eruit schoppen is de oplossing niet," aldus Kurver, die zijn stem ver heft in het sponsorhome, zodat zijn standpunt duidelijk over komt. Kurver: „Maar ik ben na tuurlijk niet het bestuur, dat is het probleem." De bestuursleden doen er lie ver nog even- hert zwijgen toe. Maar in het sponsorhome is de spanning tastbaar. Voor de wedstrijd van zaterdag werd se cretaris Gerard van Zuylen voor de radio gevraagd, maar hij wei gerde. Heeft hij iets te verber gen? Van Zuylen. „Integendeel, ik heb gewoon geen zin om ge ruchten te ontzenuwen die op de veiling tot stand komen. Dan kan ik de hele week voor de mi crofoon blijven zitten. Op de veiling in Rijnsburg worden geen beslissingen genomen, dat doet het bestuur en niemand anders." Maar het zou het Rijnsburgse college sieren als aan de ge ruchten snel een einde wordt gemaakt. Waarschijnlijk gebeurt dat vanavond als het bestuur bijeenkomt. Het zwalkende eer ste elftal zal onderwerp van ge sprek zijn. Twee punten uit de laatste tien wedstrijden met een selectie van 27 volwaardige spe lers waar bijna drie eersteklas- se-waardige teams uit zijn sa men te stellen. Het zijn geen overtuigende papieren die Kie bert kan overleggen in deze pe riode, ook al heeft hij voldoende excuses voorhanden. De oefen- meester is aan zijn tweede jaar bezig en heeft al bijgetekend voor komend seizoen. Volgens Kurver („Deze 'groep heeft geen perspectief, maar redt het dit jaar wel in de eerste klasse.") zijn de mensen die zo groot hebben 'ingekocht' de af gelopen jaren, inmiddels tot de orde geroepen. „Dat doen we dus niet meer. Maar aan die discussie hebben we nu niets. Dat komt in mei wel ter spra ke." Piet van Egmond, de voorzit ter, durft nog te lachen. „We hebben twintig jaar voorspoed gehad en drie jaar tegenspoed. Het zal toch deze keer geen rampspoed worden jongens?" pag. 17: 'Rijnsburgse Boys is ziek'

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15