Mevo: de maat is vol Liethorp kan zonder dure vergunning unerica Today moet het van studenten hebben HALFORDS Leiden Regio Bezwaren omwonenden Kwikstaartplein blijven overeind Grenzeloos koken in Sjelter MEUBELPLEIN LEIDERDORP J Rijvaardigheidsritten opnieuw in Leidse regio 'SUPERSTORE a^OENSDAG 22 MAART 1995 chef henny van egmond. 071-356414, plv -chef hans koenekoop. 071 -356429 01 DERDORP JUDY NIHOF n grote groep omwonenden jft fel gekant tegen de 'massa- eit' van het geplande apparte- p entencomplex op het Kwik- lartplein in Leiderdorp. Voor t idee van wethouder A. van jk (ruimtelijke ordening/BBL) het gebouw te draaien, lo- n de meeste van hen niet be- warm. Dat bleek tijdens u( i informatie-bijeenkomst gis- ie middag op het gemeente- Ie De meeste omwonenden wa ren duidelijk niet gekomen om te praten over het draaien van het complex. De wethouder dacht hen hiermee voor een be langrijk deel tegemoet te ko men. Als het gebouw een eindje opschuift, hebben volgens hem zowel de huidige als de toekom stige bewoners een beter uit zicht. Maar het merendeel van de bezoekers van de informatie bijeenkomst had maar één doel voor ogen: een kleiner gebouw door er bijvoorbeeld één woon laag af te halen. En dat is voor wethouder Van Dijk niet bespreekbaar. Minder woningen neerzetten zou het plan financieel niet haalbaar maken. Bovendien heeft de wethouder haast. Grote veran deringen aan het bouwplan be tekenen dat ook de inspraak procedure weer opnieuw ge start moet worden. En dat duurt weer zo lang dat er rijkssubsi dies worden misgelopen. Het nieuwbouwplan bevat 21 senio renappartementen verdeeld over drie woonlagen, met com merciële ruimten op de begane grond. Leeuwerikstraat-bewoner E. Kooi vond het een kwalijke zaak dat Van Dijk alleen bereid was om 'op ondergeschikte punten' verbeteringen aan te brengen in het bouwplan. „Het belangrijk ste is voor ons steeds geweest dat de omvang van hel gebouw buiten alle proporties is. Daar aan heeft u nul komma nul ge daan", vond hij. Ook bewoner P. de Weerdt trok fel van leer te gen de wethouder. ,,U verschuilt zich achter al lerlei zaken. Het zou van groot heid getuigen als u weer op nieuw zou gaan kijken naar de mogelijkheden voor een ander gebouw." Vertegenwoordigers van be wonersvereniging De Kwik staart wilden zich echter wel neerleggen bij het plan om het gebouw te draaien. „Als je voor een voldongen feit staat, moet je er het beste uit halen", zei J. van der Helm. Een andere aan wezige vond het gedraaide ge bouw juist nog ongunstiger. „De nadelen van het vorige plan worden nu heel nadrukkelijk op mijn bordje neergelegd. Nu 'outindustrie overweegt vertrek uit Leiderdorp maat is vol voor houtindustrie Mevo in Leiderdorp, gemeente Leiderdorp is volgens het bedrijf aan de ldijk zo weinig soepel bij de handhaving van de ilieuvoorschriften, dat normale bedrijfsvoering vrijwel mogelijk wordt. „Als het zo doorgaat, dan moeten we js afvragen of het zin heeft om in Leiderdorp te blijven, is het geen doen," zei bedrijfsleider D. Blijleven na af- >p van een zitting van de commissie beroep- en be waarschriften. erdorp. judy nihof commissie boog zich over bezwaarschrift van Mevo te- i het opleggen van dwang- jinmen en -maatregelen door gemeente. Volgens de ge- ente lapt Mevo telkens weer ieuvoorschriften aan zijn 3. „We zijn al een aantal ja- bezig met Mevo en er zijn nog steeds problemen. Er is nog nooit een controle geweest waarbij geen overtredingen zijn geconstateerd", stelde ambte naar Vogel namens de gemeen te vast. Volgens advocaat R. van der Wart van Mevo is men in Lei derdorp gewoon niet flexibel. De gemeente zou niet voldoen de beseffen hoeveel tijd en geld ongen loopt beenbreuk op gstgeest Een 10-jarige jongen uit Oegstgeest raakte gister- iddag op de Emmalaan in zijn woon plaats .gewond toen hij 'en niet op het verkeer lette. Hij werd ter hoogte van de Mare- an geschept door een 24-jarige Oegstgeestse automobilist die nuit de Marelaan de Emmalaan wüde inrijden. De jongen ed daar op zijn fiets en leek met z'n vriendje een snelheids- ïdstrijd te houden. De automobilist reed stapvoets, maar kon :m niet ontwijken. De jongen liep-een beenwond op en is per abulance naar het Diaconessenhuis in Leiden overgebracht. ostkantoor Heinsiuslaan verbouwd 3RP« Het postkantoor aan de Heinsiuslaan in Leiderdorp —Bidt de komende wgkep grondig verbouwd. De werkzaamhe- ;n beginnen op 31 maart. Öp die dag is het postkantoor dicht. IN maf 3 april kunnen klanten terecht in de tijdelijke huisvesting dezelfde straat. De opening van het vernieuwde kantoor is ge- and op 23 mei. De verbouwing maakt deel uit van een groot- heepse 'restyling' van alle postkantoren en -agentschappen in '•derland. Oudheidkamer even dicht 3erdorpDe Oudheidkamer in de oude Engelendaelschool n de Ericalaan in Leiderdorp is vanaf zondag 26 maart tijdelijk i sloten. Dit heeft te maken met de voorbereidingen voor een mhtoonstelling over oorlog en bevrijding in Leiderdorp, die van terdag 29 april tot en met 3 juni wordt gehouden. Dat bete nt dat de vaste collectie opgeborgen moet worden. uim vijfhonderd snelheidsovertreders ssenaar Bij twee snelheidscontroles op de Rijksstraatweg in issenaar zijn gistermorgen 520 bestuurders bekeurd. Op het j ggedeelte mocht 70 kilometer per uur worden gereden. Er sseerden 1543 voertuigen waarvan er 220 te hard reden. De ogst gemeten snelheid bedroeg 96 kilometer per uur. tweede controle werd gehouden bij Den Deyl. Daar bedraagt maximumsnelheid 50 kilometer. Gedurende de controle pas- •rden er 1009 auto's en motoren. Daarvan reden er 300 te ïl, waarvan één 113 kilometer per uur. het Mevo kost om aan alle milieu-eisen te voldoen. „Over tredingen kunnen niet stante pede ongedaan gemaakt wor den", voerde de advocaat aan. Volgens bedrijfsleider Blijleven heeft Mevo al voor negen ton in milieumaatregelen geïnves teerd. „Er moet nog zes ton worden geïnvesteerd. Dat kan je toch niet zomaar uit je mouw schudden." Advocaat Van der Wart wees op de moeilijke posi tie waarin Mevo verkeert. Inves teren in milieumaatregelen zou op dit moment moeilijk zijn. „De lage dollarkoers werkt ne gatief. Mevo tracht te overleven in een uiterst beweeglijke markt." Hoe het bedrijf er fi nancieel precies voorstaat, wil de het echter niet aan de ge meente, die onlangs om omzet cijfers had gevraagd, vertellen. Van der Wart: „Mevo wil niet met de billen bloot. Wie geeft ons de garantie dat de omzetcij fers niet openbaar worden? Me- 'vo wil alleen openheid geven aan een klein comité en dap nog onder strikte geheimhou ding." Ambtenaar Vogel was verbaasd. Dit had hij nog nooit van Mevo gehoord. „Waarom heeft Mevo dat niet eerder aan gegeven. De.garantie dat de ge gevens niet openbaar worden gemaakt, had de gemeente maanden geleden ook wel kun nen geven", stelde de ambte naar. De verhoudingen tussen het bedrijf en de gemeente zijn in middels danig verslechterd. Met de gemeente valt volgens Mevo maar moeilijk te praten. „Als Mevo met een plan komt en het is niet naar de zin van de ge meente, dan komt er direct een dwangsom overheen. Dat is geen goede uitgangssituatie", meende advocaat Van der Wart. „De gemeente stopt wel energie in Mevo, maar die wordt alleen negatief gebruikt." Volgens ambtenaar Vogel heeft de ge meente wel degelijk vaak met het bedrijf om de tafel gezeten. „Maar dat leidde niet tot verbe tering. Het enige middel is dan het komen met dwangmaatre- Dat Mevo inmiddels iets heeft gedaan aan de overtredingen waarvoor een dwangsom was opgelegd, daaraan heeft de ge meente geen boodschap. „Ge zien de voorgeschiedenis vind ik het billijk dat de dwangsom in stand blijft. Ter voorkoming van overtreding," aldus ambte naar Vogel. De commissie beroep- en be zwaarschriften doet binnen en kele weken uitspraak. leiderdorp» Het was de eigenlijk bedoeling om in drie verschillende groepen te gaan koken. Maar er kwa men zo weinig bezoekers af op de kookworkshop gistermiddag in sociaal-cultureel centrum Sjelter in Lei derdorp dat de hele groep gezellig bij elkaar kroop. Samen werden Marokkaanse, Turkse en Chileense hapjes bereid. Sjelter organiseerde de workshop ter gelegenheid van de internationale dag tegen racisme. FOTO BEN DE BRUYN wordt mijn vrije kant opgeof ferd." Wethouder Van Dijk vond na afloop dat hij een hoop had op gestoken. „Ik weet beter wat mensen wel en niet waarde ren." Teleurgesteld over het feit dat het aantal bezwaarmakers niet zal afnemen als het gebouw wordt gedraaid, was hij niet. „Draai je het bouwplan dan is dat gunstig voor zowel omwo nenden als toekomstige bewo ners. Daarmee verliezen de be zwaren wel aan gewicht." Geluidsisolatie Julianalaan komt er pas in 1997 voorschoten frank buurman De bewoners van de Koningin Julianalaan in Voorschoten krij gen in 1997 subsidie voor ge- luidswerende voorzieningen in hun woningen. Daarmee kan de geluidsoverlast van het verkeer van de drukke weg worden be perkt. De voorzieningen omvat ten ondermeer dubbel glas en isolatie van de voorgevel. Het Rijk betaalt 95 procent van de kosten. Eerder kregen bewoners van de Leidseweg al subsidie voor geluidsisolatie. Het ministerie van volkshuis vesting heeft, nadat de gemeen te aan de bel had getrokken, de situatie aan de Julianalaan laten onderzoeken en is tot de con clusie gekpmen dat meer dan 50 decibel geluid de woningen bereikt. Dat is voldoende aan leiding om maatregelen te tref fen. Het gaat om 37 woningen aan de Julianalaan, 1 aan de Wilhel- minalaan, 2 aan de Erasmus- straat, 2 aan de Beatrixlaan en 1 aan de Irenelaan. De bewoners van de woningen zijn inmiddels op de hoogte gesteld. Bent u op zoek naar kwaliteit, sfeer en een uit gebreide keus aan meubelen? Dan is het tijd om een bezoek te brengen aan het Meubelplein. Meubelplein Leiderdorp ligt pal aan de A4 tussen Rotterdar Informatie: 070-416585. leiderdorp judy nihofzwaarschriften vindt van niet. Volgt het college van B en W dit Moet manege Liethorp in-Lei- oordeel op, dan scheelt dat de derdorp eigenlijk wel een ge- manege 3195 gulden. Want zo- bruiksvergunning aanschaffen? veel kost het om zo'n vergun- De commissie beroep- en be- ning te kopen. De uit onafhan- den, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnwoude, Rijnsburg, Voor schoten, Warmond en Zoeter- woude doen mee. Deelname aan de rijvaardig- heidstest heeft geen enkele con sequentie voor het rijbewijs en heeft plaats op vrijwillige basis. De rit wordt gemaakt in eigen auto of op eigen motor. Elke deelnemers krijgt een deskun dig advies over rijstijl, een test van verkeerskennis en verkeers regels en een gehoor-, reactie- en ogentest. Het programma neemt een ochtend of een mid dag in beslag. De kosten bedra gen 25 gulden per persoon. In formatie: J. Remmerswaal, tel. 762051 of A. van Ast, tel. 613644. leiden/regio Vanwege het overweldigende succes van vorig jaar worden ook dit jaar weer B ROEM-rij vaardigheidsritten in de Leidse regio gehouden. De ritten zijn bestemd voor automobilisten en motorrijders van 50 jaar en ouder. Op donderdag 27 en vrij dag 28 april kunnen zij hun rij vaardigheid laten testen. Plaats van handeling is de Vredeskerk aan de Van Vollenhovenkade in Leiden. BROEM staat voor Breed Overleg Ouderen En Mobiliteit. Het gaat om een initiatief in de Leidse regio van Veilig Verkeer Nederland, ritadviseurs, samen werkende gemeenten en oude- renorganisaties. Alkemade, Lei- kelijke juristen bestaande com missie boog zich over het be zwaarschrift van de Stichting Ruiterschool Liethorp tegen de noodzaak van de1 vergunning. Het bezwaar richtte zich ook op de legeskosten. Ruim 3000 gul den is veel geld voor een club die zichzelf moet bedruipen, vindt Liethorp. In Leiderdorp is een gebruiks vergunning nodig voor clubge bouwen waar normaal meer dan vijftig mensen zijn. Dat zou niet voor Liethorp gelden. In de regel zijn er hoogstens dertig mensen binnen. Volgens verte genwoordigers van de manege is het slechts drie a vier keer per jaar een stuk drukker, bijvoor beeld als er een feest wordt ge geven. De commissie is het met Liethorp eens dat een gebruiks vergunning daarom niet hoeft. Voor 'incidentele activiteiten', waarbij meer dan 50 mensen het clubgebouw bezoeken, kan de manege een incidentele ver gunning aanvragen, aldus de commissie. Die kost per keer 127 gulden. VOOR HET ECHTE FIETSPLEZIER MOET JE NAAR HALFORDS TOE an zijn op de originele Kyoso Berkeley. Een licht- oi glad) frame, Shimano SIS 6 versnellingen, can- ;loos crankstel en AXA veiligheidsslot. Met 5 jaar en servicebeurt na ca. 3 maanden In de officiële Deze originele Kyoso herenfiest met maai liefst 250,- korting, omdat het om de laatste 1994 rrfodellen gaat dus KOM SNEL WANT OP OPVAN 649,- VOOR \NDEL EN WANDEL 8 en de winkel aan de Papen- Bit 2 in Leiden wordt flink 4 (ouwd, de zaak ligt niet mid- 6 pn het centrum en de Bree- kt is voor automobilisten 6 tisch onbereikbaar. Voor t en Kamille redenen om is hand te verlaten en te ver- j pn naar de Botermarkt. 33 rica Today, gespecialiseerd e verkoop van Amerikaanse leien, laat zich door boveng- u inde nadelen niet uit het 25 Islaan. Het bedrijf heeft het 17 p gehuurd en gaat in mei Jo noet van je zwakheid je nt maken", zegt Mike Spits, ntwoordeliik voor de pro- e van America Today. „Na- lijk kan het altijd beter en lier, maar als je lage prijzen kragen moetje concessies i. We zitten dan ook wel va ls) lp plaatsen waar je niet zo pkkelijk je auto kwijt kan. een belangrijk deel van nel Bj doelgroep - jongeren en ;nten - komt met de fiets of :t. En die verbouwing bo- e winkel? Als we maar en praten en wqrken. Wij en wel wat geluid hebben; bben in onze winkéls de ook wel eens wat harder :aan." ica Today is het succesver- an drie twintigers die vijf Mike Spits in de nieuwe zaak van America Today. Momenteel wordt er nog druk verbouwd. derland. Mike Spits en de broers Ivo en Bart Hulshoff kochten de artikelen zelf in en vervoerden ze naar Nederland. Ze omzeil den op deze wijze de officiële importeurs en konden merk- shirts, schoenen en spijkerbroe ken. Voor ons een behoorlijke investering. In het begin had den we weinig meer dan een bonnenboek en een stempel- kussen. Onze voorraad lag op FOTO LOEK ZUYDERDUIN schreven materiaal. Na een aantal jaren hard buffe len ging het steeds beter en de Leidse zaak is nu al de dertien de die America Today opent. Het assortiment is inmiddels wordt sinds vorig jaar onder de paraplu van het Vendex-con- cern gewerkt; het drietal kon hierdoor organisatorische en lo gistieke taken overdragen. Spits is tevreden dat American Today een vestiging in de Sleu telstad kan openen. „Leiden be hoort tot een van de belangrijk ste plaatsen in Nederland. En het is een studentenstad, dus een deel van onze doelgroep zit hier. Belangrijk vonden we de ligging aan de rand van het cen trum. Vanuit het centrale win kelgebied moeten we gemakke lijk bereikbaar zijn. Bovendien moet de plek herkenbaar zijn voor ons publiek. En we denken dat deze plek, recht tegenover de Oude Harmonie, herkenbaar is." De Leidse zaak wordt volgens de beproefde formule ingericht. Veel zwart en wit. De produkten liggen op houten planken die aan stalen buizen zijn beves tigd. Typerend zijn ook de cola automaat in de winkel en straatklokken die de tijd in Los Angeles en in New York aange ven. Half mei gaat de zapk open. Met speciale acties en het uitdelen van gratis popcorn, hot-dogs en cola wordt de ope ning van een smakelijk tintje voorzien. Rubriek voor zakelijk nieuws fax: 071-321921 Homeopaten De Nederlandse vereniging van Klassiek Homeopaten houdt za terdag 25 maart een open dag. Belangstellenden zijn van tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags van harte welkom in de praktijk van klassiek ho- meooaten. In Leiden kan de nieuwe praktijk van J.C. Meuter aan de Melchior Treublaan 22 worden bezocht. Deze praktijk is tussen een en twee uur 's middags gesloten. In Oegstgeest kan men een kijkje nemen in de praktijk van J.W.L. Roelants- Grobben aan de Grunerielaan 35. Bezoekers krijgen antwoord op alle vragen over de werking van homeopatie, over genees middelen, vergoeding van con sulten en over de werkwijze van een homeopaat. Koetsier Haarmode Koetsier Haarmode aan de Ho- gewoerd 21 bestaat dertig jaar. Niels Koetsier nam de zaak in 1965 van Jan Reijnbende over. Zijn dochter Daniëlle werkt ook al weer vier jaar in de zaak. Om de klanten te laten delen in de feestvreugde introduceert Koet sier een 'Gold Card'. Voor elke VRIJE TIJD LEIDEN Bingo. Buurthuis Groenoord aan de Pasteurstraat houdt op woens dag 22 maart een bingo-avond. Aanvang: 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.00 uur. Kindervoeding. Het Leidse natuurvoedingbureaii De Meermin geeft op donderdag 23 maart vanaf 9.30 uur informatie over voeding voor baby's, peuters en kleuters. De bijeenkomst wordt gehouden in het kraamcentrum Rijn en Vliet aan dq Zoeterwoudsesingel. Voor infor matie: 071-764336. Loge. De Leidse Volksuniversiteit K&O verzorgt op donderdag 23 maart een excursie naar de Vrijmetselaarsloge aan de Steenschuur. De excursie begint om 14.00 uur en zal ongeveer twee uur duren. Opgave bij het bureau van de volksuniversiteit aan de Oude Vest (071-141141). Canada. In de kapelzaal van de Leidse Volksuniversiteit K&O houdt P. de Pater donderdag 23 maart een dialezing over de nationale par ken in Canada. De lezing begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij het bureau van de volksuniversiteit aan de Oude Vest. Schildklierpatiënten. De schildklierstichting Nederland houdt in sa menwerking met het Academisch Ziekenhuis Leiden een informatie avond voor schildklierpatiënten en belangstellenden. De bijeen-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15