Een 'tennisprof' in een rolstoel Frank Vahle wil geen 'lesboer' zijn CADEAU. OUDSHOORN VAM EGMOND Dekker NU EEN ABONNEMENT, EERSTE TWEE WEKEN Tennis '95 Dekker Warmond - Veerpolder 14 - 2361 KV Warmond - telefoon 01711-58888 - Fax 01711-58800 - Uitvoerige documentatie sturen wij u graag toe. OPEN DAG Zondag 26 maart 1995 tussen 13.00 uur en 18.00 uur Onze tennis-, squash- en golfleraren staan gratis voor u klaar. Telefonisch aanmelden voor 23 maart a„s. Leren golfen en oefenen op de schitterende driving range van Dekker Golf met 36 overdekte afslag- plaatsen. Clubhuis met terras en uitzicht over de Kagerplassen. Voor het verbeteren van het spel op en rond de green zijn er drie korte par 3 holes en een putting green van 1200 m\ Op zaterdag 8 april 1995 starten de kennismakings programma's. De kosten voor 5 lessen in groepsver band bedragen 100,- per persoon. Jaarlidmaatschap voor senioren is 225,-- en voor junioren 100,-. De driving range en putting green zijn verlicht, zodat u ook 's winters volop kunt oefenen. GOLFCLINICS Eén uur afslaan onder leiding van een golfprofessio- nal, max. 18 personen, 275.» exd. BTW. Kennismakingsprogramma: twee uur, bestaande uit: démonstratie, zelf afslaan, oefenen op puttinggreen en 9-holes puttwedstrijd. Max. 18 personen, 495,- excl. BTW. I HININ15 Iedere week een haan vtxir uzelf, per uur, per haan. Buiten van 1 april t/m 15 oktober Overdag 360,-- Avond en weekend 475,— (incl. 5 regenhonnen) Binnen van 24 april t/m 31 augustus Overdag 380,— Avond en weekend 475,— Losse haanhuur vanaf 25,-- per uur per haan U kunt lid worden van de TV Dekker Tennis. Lidmaatschap voor: jeugd v.a. 155,— senioren 295,-- Dekker Warmond is de ideale locatie om een tennis-, squash- en/of golfballetje op te gooi en en voor het houden van feesten, party's, evenementen, recepties, presentaties, verga- Ontdek de onbegrensde mogelijkheden van ons centrum die beginnen bij de goede en snelle bereikbaarheid en ons ruime eigen parkeerterrein voor 500 auto's. ;>V2UAÏ>tl De trimsport hij uitstek. U kunt lid worden van de squashvereniging Dekker Squash Wannond. Lidmaatschap voor senioren 380,-- per jaar. Voor junioren en studenten is er een maandkaart 'vixir 40,- en een halfjaarabonnement vtxir 165,-. Losse verhuur vanaf 12,-- per halfuur per haan. 10 nttenkaart voor lOx een half uur squashen a 125,--. Geldig van maandag t/m vrijdag tot 18.00 uur en in het weekend. 1JAKI Dekker Warmond geeft kleine en grote par tijen de ruimte in de luxe ambiance van de "Elephant Club". De dagelijkse capaciteit van onze feestzalen ligt op 50 tot 500 perso nen. De "Elephant Club" biedt de volgende voorzieningen: airconditioning, een uitste kende licht- en geluidsinstallatie, diverse bars en Kt venal een sfeervolle inrichting. De uitstekende keuken zorgt voor culinaire hixigstandjes. Leidsi i.rotv opknapbeurt voor Voliveukuncle In de sport zijn er geen zekerheden. De beste voetbalclub kan struikelen op weg naar een kampioenschap of Europacup. Een knieblessure kan Krajicek's tennisopmars stuiten. Wie toch houvast zoekt vindt dat in het Leidsch Dagblad. Als het gaat om sportieve krachtmetingen in onze eigen regio. Kies voor een complete krant. Kies voor ons, kies voor het Leidsch Dagblad. JA, dat is goed nieuws, dus neem ik nu een abonnement! Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon:(i.v.m. controle bezorging) Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: per maand automatisch (f 30,05) per maand via acceptgiro (f31,05) per kwartaal automatisch (f 86,70) per kwartaal via acceptgiro (f 87,70) Of bel 071-128030 Geopend: ma.-vr. 8.30- 12.30 en 13.30- 17.30 uur, dond.avond 19-21 uur, zat. 10-13 uur Lageweg 23 (Ind.terr. 't Heen) Katwijk a/Zee Tel. 01718 -22731 Zonneschermen- en Dekzeilenfabriek Oudshoorn van Egmond tt/iii\rviii/v iiuu au Xkyciivr MAART 1995 ra SASSENHEIM GERTJAN VAN GEEN ,,Van de tennissers in De Klin kenberg kent 99 procent mij niet", zegt Frank Vahle, om maar even een indruk te geven van zijn positie in het tenniswe- reldje. Vahlp, die samen met Gert-Jan Minnee de exploitatie van tennishal 'De Klinkenberg' in Sassenheim voor zijn reke ning neemt, wil ook niet graag in de schijnwerpers staan. Hij beweegt zich liever op de ach tergrond en hoeft ook niet zo nodig in de krant. De reden dat dat wel gebeurt, kent hij wel. „Ik ben toevallig de trainer van Martin Verkerk, dat is de reden van de interesse in mij." Vahle (30 jaar) is inderdaad toe vallig de trainer van Martin Ver kerk, de Alpbenaar die afgelo pen zomer vice-kampioen van Nederland tot en met zestien jaar werd. Toevallig, omdat hij het vak van tennistrainer niet meer uitoefent. Vahle is hob byist, maar neemt die liefheb berij toevallig wel heel serieus. Ooit was hij wel full-timer. Tot 1989 wel te verstaan. Na zijn studie aan het CIOS ging hij aan de slag bij Artesia in Koude kerk aan de Rijn. Vervolgens as sisteerde hij drie jaar bij het dis trict Leiden als fasetrainer en was ook nog eens drie jaar werkzaam bij Unicum. Daarna vond hij het welletjes. „Ik wilde geen 'lesboer' wor den. Iemand die zijn uurtjes af draait en verder niet. Ik wilde een organisatie opzetten bij een Frank Vahle: „Ik ben een sportdier en wil wel het maximale uit mijn leerlin gen halen. foto dick hogewoning bepaalde vertrouwensband op, die heel belangrijk is. En je hebt ook tijd over om bij je leerlingen thuis te komen en buiten het tennis om met hen en hun ou ders om te gaan en een te vol gen route uit te stippelen. Ik heb heel veel respect voor an dere trainers die dat allemaal niet kunnen en veertig of vijftig uur per week op de baan staan. Dat is veel moeilijker dan wat ik doe. Andere trainers moeten constant schakelen van recre anten- naar gevorderden-tennis en terug, logisch ook want die verdienen hun brood er mee. Ik niet, ik heb geen enkel com mercieel belang bij het lesge ven." Hobby Zijn activiteiten nemen zo veel tijd in beslag dat het lesgeven tot hobby is geworden. Vahle staat maar een paar uurtjes per week op de baan. „Het lesgeven is voor mij een soort ontspan ning. Maar ik ben een sportdier en wil wel het maximale uit mijn leerlingen halen. Wat ik doe moet goed gebeuren." „Ik ben meer een 'relatieten nisser', die het leuk vindt als de samenwerking wat langer duurt. Dat kan nu, omdat ik zo weinig uren maak, met een klein groepje. Dan bouw je een Het maakt hem anders dan anderen. Velen zouden hun handen dichtknijpen bij het in huis hebben van een talent als Martin Verkerk. Je naam als trainer is immers gelijk geves tigd als je een vice-kampioen van Nederland aflevert. Een ga rantie ook voor een extra laagje beleg op de boterham. De Haar lemmer ziet het anders. „Het is toch de speler die het doet. Hij moet gedreven zijn, de top wil len bereiken en dus professio neel bezig willen zijn. Ik kan al leen maar een kader aangeven en een planning maken voor de komende jaren. Met Verkerk is een vijfjaren-plan opgezet. Ik heb trainings-faciliteiten bij Amstelpark in Amsterdam ge creëerd, een goede fysiothera peut uitgezocht en een fitnes sprogramma opgesteld. Dat kon en mocht ik van hem en z'n ou ders, omdat ze vertrouwen in mij hebben en die vertrouwens band is er door de zes jaar dat ik met hem bezig ben vanzelf ge komen." Tot nu toe gaat alles volgens de planning. Wat in volgende jaren bewerkstelligd moet zijn, daarover houdt Vahle zich op de vlakte. Dat de top 80 van Ne derland het doel is voor de ko mende zomer, komt er na een beetje trekken wel uit. Over het halen van de wereldtop door Verkerk, waagt Vahle geen voor spelling te doen. „Het hangt van zo veel factoren af. Hij kan vol gend jaar een leuk meisje te genkomen en het tennis eraan- geven of door baldadigheid van z'n brommer vallen en een bles sure oplopen. En ook als dat niet gebeurt zegt dat niets. Van Jan Siemerink (Vahle kent hem uit zijn tijd als districtstrainer, red.) had ik het eerlijk gezegd ook niet verwacht dat hij ooit nummer 25 van de wereld zou worden. Ik zag het helemaal niet zitten in Jan. Op de baan was hij wel gedreven, maar daarbuiten niet. Uit Verkerk wil ik gewoon het maximale halen, hoe hoog of hoe laag dat ook is." Tennisbond Dat er voor de Alphenaar een eigen route is bewijst ook het feit dat op de uitnodiging van de KNLTB om op het nationaal tenniscentrum in Amsterdam te komen trainen niet is ingegaan. „Martin, z'n ouders en ik, in die volgorde, vonden het prettiger om bij Amstelpark te trainen, dus blijft dat zo. Afgelopen win ter heeft hij z'n eerste ervarin gen opgedaan bij internationale jeugdtoernooien. Hij verloor twee keer in de eerste ronde, maar heeft wel goed staan spe len. Van de nummer acht van de wereld verloor hij met 7-5 6- 4, dus dat zegt genoeg. Zeker ook als je ziet dat er bij zo'n toernooi van de 128 deelnemers er 127 full-time bezig zijn. Ver kerk traint nu maar tien uur in de week. Als die intensiteit op gevoerd gaat worden naar 20 uur als we hem 'loslaten', gaat het nog veel harder met hem." Taco Nijhojf uit Leiderdorp speelt zijn eigen Wimbledon en US Open LEIDERDORP GERT-JAN ONVLEE Zijn toernooiseizoen begint eind deze maand in het Franse Sarreguemines. Het laatste eve nement dat hij aandoet staat van 25 tot en met 29 oktober op de kalender: de Radl Cup in Oostenrijk. Dat toernooi is dan welgeteld het negentiende waar Taco Nijhoff dit seizoen aan deelneemt. „Je zou het een vol programma kunnen noemen", erkent hij dan ook. Nijhoff is een speciale tennisser. De nu 21-jarige Leiderdorper beweegt zich immers in een rol- Vinegard In de tijd dat de tegenwoor dig tussen Dl en C2 pende lenda ook in dit district niet onbekende Wassenaarse 'sli cekoning' Rob van Wijn gaarden nog een aardig bal letje op niveau sloeg, schreef hij met maatje Ad Stok in voor het A-dubbel van het toen nog in aanzien staande Noord wijkse Badgasten toer nooi. Er was een probleem: de 'ranking' was niet vol doende om mee te mogen doen. Toch kwam het tot een eerste ronde tegen A- topper Henk Goris, die zich zelfs zeer verheugde op de ontmoeting. Niet zo gek. In die tijd speelde je niet elke dag tegen Amerikanen en zo'n ontmoeting was Goris wel beloofd. De namen van de tegenstanders op die mooie, zonnige Noord wijkse middag: Vinegard en Stick. stoel over de tennisbanen. Hij is tot de borst verlamd; het gevolg van een valpartij van twee hoog in 1989, waarbij Nijhoff zijn rug brak. Tijdens zijn revalidatie in Utrecht kwam Nijhoff in con tact met rolstoeltennis. De sport stal onmiddellijk zijn hart. Niet zo opmerkelijk, voor het onge luk was hij immers al als lid van De Munnik actief op de tennis baan. „Maar ik had toen ook nog voor rolstoelhockey kunnen kiezen, dat deed ik per slot van rekening daarvoor ook, bij Alec- to." Het feit echter dat tennis ook met validen kan worden ge speeld („Je bent minder afhan kelijk") en dat je die sport elke dag kunt beoefenen, maakte de keuze voor Nijhoff tot een een voudige. Wat overigens weer niet bete kent dat het tennis in een rol stoel hem onmiddellijk goed af ging. „Het tennis op zich, was niet zo'n probleem. Ik beheerste de slagen natuurlijk al redelijk. Maar de techniek van het rijden met zo'n stoel, dat is natuurlijk heel wat anders. En die behen digheid is nu nog steeds m'n zwakkere punt." De Leiderdorper is in een jaar opgeklommen van een 120ste naar een 65ste plaats op de we reldranglijst. Dit seizoen moet een positie bij de beste dertig van de wereld worden veroverd, terwijl voor volgend jaar een uitverkiezing voor de Para lympics in Atlanta het einddoel is. Twee zaken die overigens niet los van elkaar kunnen wor den gezien. Hoe de selectie voor dat evenement in Atlanta exact in elkaar steekt, weet op dit mo ment nog niemand. Maar dat het deelnemersveld aan de hand van de wereldranglijst zal Taco Nijhoff: „De techniek van het rijden met zo'n stoel, die behendigheid i worden samengesteld is duide lijk. Om hoog op de lijst te komen heeft Nijhoff een ambitieus pro gramma opgesteld met veel toernooien in het buitenland. Daarvoor moet heel wat geld op tafel komen. Want evenmin als valide tennissers voor niets de wereld afreizen, kan een rol stoeltennisser dat. Taco Nijhoff denkt dat het bedrag dat hij dit seizoen nodig heeft voor zijn tennisactiviteiten in de buurt van de 20.000 gulden komt. „Met reiskosten en trainingen erbij zal dat het ongeveer zijn. Een hoop geld, inderdaad." Om aan dat geld te komen, is twee jaar geleden ('Toen heb ik de beslissing genomen om voor de Paralympics te gaan') de stichting 'Vrienden Rolstoelten nisser Taco' in het leven geroe pen. Een stichting waaraan on der meer de oud-voorzitter van De Munnik en RABO-Bank di recteur Pierre van Overloop als secretaris/penningmeester zijn medewerking verleent. Het is een initiatief waar Nijhoff heel erg blij mee is. „Er gaat door de jaren heen natuurlijk ook aardig wat eigen geld in en dat houdt toch een keer op. Op zo'n mo ment is het prettig om te weten dat ook anderen je daadwerke lijk willen steunen. Terwijl dat toch een soort liefdadigheid is, want veel terugdoen kan ik na tuurlijk niet." Behalve dan op de tennis- nu nog steeds m'n zwakkere punt." foto henk bouwman baan. En daar werkt Taco Nij hoff dan ook keihard aan de re alisering van zijn olympische droom. In de Leiderdorpse Munnikhal, waar hij met trainer Dick Hulsebosch werkt, maar ook op het Amsterdamse Am stelpark, waar Nijhoff tweemaal in de week met de selectie een groepstraining ondergaat met Mark Kalkman. Het leven van Taco Nijhoff staat derhalve vrijwel compleet in het teken van het einddoel: Atlanta. Zelfs heeft hij er de stu die bewegingswetenschappen voor op een lager pitje gezet. Tijdelijk, zo benadrukt hij overi gens. „Want die wil ik zeker af maken. Dat is toch mijn toe komst."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 29