SEUSENER KEUKENS iN NOORDWIJ KERHOUT! SSÏÏ5&, NOORDWIJKERHOUT LD-Circuit in nieuw jasje Tennis '95 Krak! COLOFON DE PUNTENTELLING I .YWU3 yi^ri 11aimu STOPbu 'n kEükEN kiEZEN WORcIt Nil ercj qEMAkkEÜjk SEijsENER VERkoopT NAME lijk KeIIeR KeuI<ENS. Keller keukens 'N keuken kopen is 'n kwestie van vertrouwen. Of uw budget nu 3000,- of 30.000,- bedraagt met 'n Keiler keuken slaagt U altijdl U kunt ook 'n Keiler keuken leasen vanaf 25,- per week. Alle merken inbouwapparatuur leverbaar. 'n Nederlands kwaliteitsprodukt met 5 jaar garantie Keuze uit honderden fronten leverbaar in meer 1500 kleuren Kom vrijblijvend langs, De koffie staat klaar. GRATIS GESPECIFICEERDE OFFERTE MET TEKENING! DINSDAG GESLOTEN. Vrijdag koopavond. 1 mm i Mi 35-Plussers gaan dubbelen in Cl-, C2- en Dl Dat ik mijn gloednieuwe Don- nay-racket na de eerste keer spelen op tennispark Unicum liet liggen, was niet zo handig. Maar ik vertrouwde erop dat het barpersoneel van de ten nisclub' hem zou vinden en veilig zou opbergen. Een dag later zag ik hem al achter de bar liggen. ,,Ik heb 'm hier gisteren laten liggen", vertelde ik. Dat bleek nu in het geheel niet het geval. M'n Donnay was onder het trein viaduct op de Haarlem merweg van het dak van m'n auto gevallen. Een Duitse toe rist had hem gevonden, was op zoek gegaan naar het dichtst bijzijnde tennispark en leverde Donnay daar af. Diezelfde dag moest ik spe len op het toernooi van Room burg. Thuisgekomen merkte ik dat Donnay weer op het ten nispark was achtergebleven. En inderdaad bleek de volgen de dag dat Donnay bij de wed strijdleiding lag. Die vertelde me echter dat een andere toer- nooideelnemer hem van het dak van rn'n auto had zien vallen en vervolgens bij de club had afgeleverd. Het zou daarna nooit meer goed komen tussen Donnay en mij. Diezelfde dag liet ik hem op de grond stuiteren na een verloren punt. Krak, zei hij. Donnay wilde met mij breken en ik kon het begrijpen. Sterke tennisverhalen dus. U treft ze op vrijwel elke pagina aan in deze bijlage Tennis'95 van het Leidsch Dagblad. De verzameling is het resultaat van vele telefoontjes van de re dactie met bekende en minder bekende tennissers uit onze re gio. Sterke tennisverhalen. De sportredactie van het Leidsch Dagblad hoopt ze ook dit jaar weer op te tekenen. Maar on getwijfeld zal de meeste aan dacht uitgaan naar de toer nooi-, de competitieresulaten en natuurlijk het 'eigen' LD- circuit. De sportredactie van het Leidsch Dagblad wenst u veel leesplezier met deze bijla ge en een goed ten nisseizoen toe. Willem Spierdijk Tennis'95 is een uitgave van het Leidsch Dagblad. TEKST: Janet van Dijk, Gertjan van Geen, Peter Klein, Gert-Jan Onvlee, Wil lem Spierdijk, Rob van der Zanden. EINDREDACTIE: Gert lan Onvlee, Willem Spierdijk, Rob van der Zanden. FOTOGRAFIE: Dick Hoge- woning, Mark Earners, Loek Zuyderduin. Henk Koster (omslagfoto). VORMGEVING: Simon de Graaf. Niek Faas. Clara Kem per, Willem de Vriend. Hoofdkantoor Leidsch Dagblad Rooscveltstraat 82 2321 BM Leiden Telefoon: 356356 LEIDEN GERTJAN VAN GEEN Het Leidsch Dagblad Tenniscir- cuit, waarvan het afsluitende Masterstoernooi dit jaar van 4 tot en met 10 september op nieuw op de banen van Unicum wordt verspeeld, is voor de vier de keer in een nieuw jasje ge stoken. Nadat de eerste edities slechts voor de B-spelers en - speelsters waren weggelegd, in 1983 de C- en D-categorie erbij kwam en vanaf 1988 ook de dubbelende D 30-plussers op het eindtoernooi hun opwach ting mochten maken, is er weer een uitbreiding. Vanaf dit jaar zijn er drie dubbel-plus-onder- delen, te weten in Cl, C2 en Dl. Een uitbreiding die tegelijkertijd een inkrimping betekent, om dat de leeftijdsgrens is opge trokken naar 35+. Het is geen willekeurige keuze geweest, al begrijpt de organisatie van de LD-masters dat het voor dege nen die dit jaar dertig jaar zijn geworden geen prettig vooruit zicht is. De D-dubbel 30+-cate- gorie was immers immens po pulair. Gezelligheid en presta- tief tennis gingen hand in hand, maar aan alles komt een eind. Het veranderen van de for mule heeft twee redenen. Ten eerste is het niveau in het Dis trict Leiden in de breedte sinds 1988 dermate gestegen, dat de groep Cl- en C2-spelers erg groot is geworden. Reden ge noeg om ook voor dit clubje een Masterstoernooi te organiseren. Ten tweede past het optrekken van de leeftijdsgrens naar 35 jaar in het (inter)nationale plaatje. In Europese en nationa le circuits geldt de 35-jarige leeftijd als maatstaf. En wie zijn wij om ons niet daaraan aan te passen. Plaatsing liet toelaten van de Cl - en C2- dubbels betekent tevens dat plaatsing voor de Masters een een stuk moeilijker wordt. Was in de afgelopen zeven jaar een toernooizege voldoende om er bij te komen en een Masterstrui te bemachtigen, vanaf dit sei zoen geldt een puntensysteem voor de dubbelaars. Een sys teem dus dat hetzelfde werkt als bij de enkelspelers. Vanaf het eerste toernooi zijn punten te verdienen volgens onderstaand schema. De beste zes dubbe laars in elke categorie, worden gein viteerd. Deze zes mogen op hun beurt zelf een partner Het district Leiden van de KNLTB wil meer gaan doen voor rolstoeltennissers in de regio. De tennisbond is bereid om een bijdrage te geven als tegemoetkoming in de kosten. R. den Boeft van tennisvereni ging De Munnik gaat de activi teiten voor rolstoeltennissers coördineren, „Er zijn in dit district maar acht rolstoelers geregistreerd. Er moeten naar mijn mening mogelijkheden zijn om meer mensen van deze sport te la ten genieten", stelt Den Boeft. Hij streeft ernaar drie groepen uitnodigen. Omdat in de prak tijk de mogelijkheid bestaat dat die partner zich ook bij de top 6 heeft geplaatst, wordt vanzelf de nummer zeven en zo verder naar beneden uitgenodigd, tot dat het deelnemersveld com pleet is. Er zal dus anders dan andere jaren ook bij de dubbels tot het eind toe gestreden wor den om de Masterstickets. Het Leidsch Dagblad houdt u daarvan op de hoogte. Elke woensdag heeft op de sportpa gina's publicatie plaats van de diverse ranglijsten. Het Leidsch Dagblad Tenniscircuit staat onder auspiciën van het District Leiden van de KNLTB. Verdere infor matie wordt gaarne verstrekt door het leidsch Dagblad, afdeling Tenniscir cuit, tel. 071-356460, op zondagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. van acht spelers te formeren, één in de regio Alphen, één in de Duin- en Bollenstreek en één groep inleiden. Den Boeft wil gehandicap ten eerst een jaar laten kennis maken met de sport. „Vijftien wekelijkse trainingen in de zo mer en 20 in de winter zou de rolstoeltennisser 200 gulden gaan kosten. Na een eerste kennismakingsjaar kan hij be slissen of hij met deze sport doorgaat." Inlichtingen bij Districtsbureau KNLTB, tel. 01711-11966 of bij R. den Boeft. tel. 071-895622. winnaar finalist verl. 1/2 verl. 1/4 veri. 1/8 finalist finalist finalist Stercategorie 192 2 I 9 7 6 6 4 Categorio 1 96 191 deeln. 8 6 5 4 3 Categorie 2 48-95 deeln. 7 5 4 3 Categorie 3 24 47 deeln 6 4 3 2 Categorie 4 12 23 deeln 5 3 2 1 Categorie 5 6 11 4 2 1 KNLTB wil meer gaan doen voor rolstoeltennissers

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21