Leiderdorp heeft nog genoeg kans Den Helder blijft Grasshoppers kwellen LZ 1886 bevestigt suprematie met titel Zwemmers LZ 1886 vallen om van verbazing Derby is niet meer wat het geweest is Sport Winterdistrictscompetitie kent spannende finaledag Ondanks verlies tegen Den Helder 2 BV Leiderdorp heeft een onrustige week achter de rug. Nadat Henk-Jan Piket zijn ontslag indiende moest er een nieuwe trainer/coach worden gevonden. De meest voor de hand liggende persoon om de vacature te vullen was Joris Zandbergen. Hij coacht de meisjes junioren van de Vereniging immers ook al en kent het team vrij goed. Hij bleek inderdaad bereid de rest van het seizoen het eerste damesteam ook onder zijn hoede te nemen en kon giste ren meteen aan de bak tegen koploper Den Helder 2. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-3564 Ook de nieuwe coach van de vrouwen van BV Leiderdorp Joris Zandbergen kon een nederlaag tegen de reserves van Den Helder niet voorkomen. BV Leiderdorp heeft nog wel kans op promotie. foto loek zuyderduin MAANDAG 20 MAART 1995 LEIDERDORP» JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER En Leiderdorp heeft nog heel wat om voor te spelen. De ne derlagen van concurrent Jum pers in de afgelopen weken hebben immers de weg naar een promotieplaats weer hele maal opengezet. Een winst op de ploeg uit de kop van Noord- Holland had hier een extra im puls aan kunnen geven. Zover kwam het echter niet. De reser ves van Den Helder toonden zich veel sterker dan de thuis club en zegevierden met 36-55. Zandbergen weigerde na af loop zich te verschuilen achter LEIDEN JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Voor wedstrijden tegen Den Helder is het voor de vrouwen van DVZ/Grasshoppers nor maal gesproken niet moeilijk om op scherp te staan. Na de bekerwinst op Tonego van afge lopen donderdag bleken de Kat- wijksen zaterdag echter niet in staat zich weer op te laden. Het tamelijk geringe belang van de wedstrijd - de play-offs kunnen beide teams in feite niet meer missen - kwam daar nog bij, zo dat Grasshoppers de wedstrijd in Den Helder eigenlijk uit han den gaf. En verloor, met 63-51. Den Helder toonde zich ech ter vooral de sterkste ploeg. Tot de rust kon Grasshoppers rede lijk bijblijven, maar uitzicht op de overwinning had de ploeg niet. De tweede helft bloedde LEIDEN WIM SIERA WATERPOLOMEDERWERKER LZ 1886 heeft zijn suprematie in de eerste klasse met het kam pioenschap bevestigd. De Leid- se waterpoloformatie versloeg zaterdag het lastige Alliance met 15-10 en kwam daarmee buiten bereik van de concurren tie. De nummer twee HZ/Zian staat met nog 4 wedstrijden te gaan op 8 punten. De Haagse ploeg kan theoretisch nog langszij komen maar een beter onderling resultaat bezorgt LZ in een vroegtijdig stadium van de competitie de titel. LZ verdient de promotie naar de hoofdklasse. Aan het begin van het seizoen rekende LZ op een bescheiden positie in de eerste klasse maar naarmate het seizoen vorderde bleek al snel dat de oppositie maar weinig géwicht in de schaal kon leggen. Eie gevestigde teams werden met het grootste gemak versla gen. Zelfs het vermaarde HZ/Zian kon LZ niet bijbenen. De onderlinge duels gingen met 11-6 en 11-7 verloren. De Leidse 'heen en weer' her overt het verloren gegane ter rein binnen het jaar en kan zich weer gaan opmaken voor de taaie strijd tegen de nationale top. Misschien was daarom de feestvreugde zaterdag niet al te uitbundig. Of lag het aan het ar metierig optreden tegen Allian ce, de ploeg van scheidend trai ner Rob Heemskerk. LZ speelde tegen de Zaankanters niet zijn excuses. „Natuurlijk zijn Renate Sluys en Mariska van Zegveld er niet bij en mis je die. En Marjan Schuit loopt al snel ongelukkig tegen een aantal fouten aan, waardoor ze niet echt meer in de wedstrijd kwam. Maar juist zonder deze speelsters moet je zélf je initiatieven durven ne men en dat gebeurde niet. En als je dan 1 op 11 vrije worpen schiet in de eerste helft heb je jezelf ook iets te verwijten", al dus Zandbergen. Opvallend was dat het verschil bij rust exact ge lijk was aan het aantal gemiste vrije worpen: 17-27. En ook na de thee had Leider dorp kansen. Maar de onerva- daarom een beetje dood, echt aandringen kon en wilde Grasshoppers namelijk niet meer. De revanche voor de vier competitienederlagen zullen de Katwijksen dan ook in de play offs moeten halen. Scores DVZ/Grasshoppers: Weeda 18, Allers 10, Nieuwen- huys 9. De vrouwen van BV Lisse speelden tegen Landslake Lions een wedstrijd die twee gezich ten kende. In de eerste helft dic teerde Lisse de wedstrijd en bleef de ploeg uit de Bollen streek voortdurend aan de goe de kant van de score (ruststand beste wedstrijd van het seizoen. De kampioen liet opvallend veel gaten vallen in de defensie. Alli ance profiteerde daarvan door lang bij te blijven (6-7 aan het einde van de tweede periode). Aan het slot etaleerde LZ wel zijn klasse. Men liep uit van 8- 11 naar 10-15. LZ is geenszins van plan op zijn lauweren te gaan rusten. 44 punten uit 22 duels, dat lijkt de 988 renheid en het gebrek aan ini tiatieven in de aanval brak de ploeg op. Pas na vijf minuten tekenden de Leiderdorpsen de eerste punten van de tweede helft aan, hetgeen de stand op 19-32 bracht. Dineke Kwinke- lenberg van Den Helder 2 - in het verleden vaak een kwelgeest van Grasshoppers in het eerste team - schoot vervolgens echter de wedstrijd op slot. Piket was opgestapt omdat hij niet meer op één lijn zat met de speelsters naar zijn gevoel. Zandbergen, die met de junio ren strijdt om het landskam pioenschap, gaf na de wedstrijd evenwel aan ook volgend sei zoen graag met het team door te gaan. ,,Ik zie dat wel zitten, maar er moet nog over worden gepraat met het bestuur. We hebben deze week naar mijn gevoel goed getraind. Weliswaar met weinig speelsters, maar we hebben veel blessures. Over de inzet van de ploeg heb ik nu in ieder geval geen klagen. Maar we moeten eerst dit seizoen maar afmaken." Leiderdorp heeft ondanks de 33-42). Direct na de basketver wisseling werd echter duidelijk dat Lisse de greep op de wed strijd in Landsmeer dreigde te verliezen. Onder de borden dicteerde de thuisclub plotseling de duels. De Landsmeerse Angelique Post ontpopte zich als een ware kwelgeest voor de Lisse en Landslake Lions kwam bij 58-57 aan de goede kant van de score. De rest van de wedstrijd gaven de clubs elkaar weinig toe. Bij 72-73 scoorde wederom Post en had Esther van den Bosch het laatste schot. Dit miste echter precisie, zodat Lisse onnodig met 74-73 ten onder ging. ploeg van Jan Breedeveld wel wat. Scores LZ; Hans van Hees 3x, Frans Langerhorst en Jan Langerhorst 3x, Jan de Graaf en Michel van der Zeeuw 2x, Mirco Zuidweg, Jochem Klein lx. Eersteklasser Vivax kan maar niet los komen van de onderste plaatsen. De Oegstgeestenaren verloren zaterdag met 6-5 van UZSC en zijn nog maar 2 pun ten verwijderd van de gevaren- nederlaag de kansen op promo tie immers nog in eigen hand. Bij winst in de wedstrijd tegen Jumpers met meer dan één Scores BV Lisse: Van de Bosch 29, Van Ruiten 11. Het publiek in Noordwijk had gisteren weinig reden tot kla gen. De mannen van MSV en Noorderkruis maakten er im mers een leuke wedstrijd van. Na tien minuten was het 30-29 in het voordeel van de thuisclub en leek de partij in een mon sterscore te gaan eindigen. Bij rust was het echter 'slechts' 52- 48 voor MSV. Na de pauze leek het er even op dat de Noordwijkers het be slissende gat hadden geslagen. Onder aanvoering van Ronald van Velzen, die zijn beste wed strijd van het seizoen speelde, zone. Vivax kon in de laatste pe riode bogen op een 5-3 voor sprong. UZSC sprong in de slot fase koelbloedig met de kansen om. Drie doelpunten uit even zoveel kansen. Serge Dietz scoorde 2x. Katwijk heeft weer uitzicht op de titel. Concurrent Rapido verloor met 9-5 van DWK waar door Katwijk dat zelf een een voudige 14-2 zege boekte op punt verschil beslist het onder ling doelsaldo namelijk in het voordeel van de ploeg, die dit jaar zijn intrede in de Eerste Di- werd een 71-60 voorsprong ge nomen. Zoals zo vaak dit sei zoen leidde onnodig balverlies van MSV echter de terugkomst van de tegenstander in (75-74). Lange tijd ging het vervolgens gelijk op, maar bij 89-93 twee minuten voor tijd ging MSV for ceren. De driepunters misten echter richting, zodat MSV na een goede wedstrijd toch met lege handen bleef staan: eind stand 92-99. Scores MSV: Van Velzen 30, B. Driessen 18, Dogo 18. Ook BS Leiden wist dit week einde niet tot winst te komen. In Werkendam toonde Virtus.. Het Gooi, aan kop van de twee de klasse gaat. Het Gooi was geen partij voor het ontketende Katwijk. Na de eerste periode was de wedstrijd al beslist (5-0) en kon Katwijk het ongelijke treffen rustig uitspelen. Ronald Heemrood 4x. WZK verloor kansloos met 13-8 van KZC. Evert Bregman doelpuntte 4x. Koudekerk is nog niet kans loos in de strijd om de promo tie. Na de 9-5 overwinning op De watervlo bedraagt de achter stand op koploper De Spartaan een enkel puntje. Het conditio nele overwicht van Koudekerk gaf zaterdag de doorslag. Bram Griffioen scoorde 4x. Sassenheim kwam met de schrik vrij tegen Aquafit. Na een 4-0 achterstand kwamen de Be- verwijkers nog goed terug om op 5-4 te blijven steken. Rob Burgmeyer scoorde 3x. Alkemade leed een kansloze 16-3 nederlaag tegen De Hoorn. Bram van Nugteren werd er in de tweede periode zonder ver vanging uitgestuurd. Michel Bakker, Rob de Jeu en Sandro Gordijn scoorden. De vrouwen van LZ zorgden voor een surprise door het har de Roderlo met 6-4 te verslaan. Doelpuntenmakers: Linda de Wit en Yvonne Flippo 2x, Linda Weyermans en Simone Molders lx. De vrouwen van De Zijl verlo ren met 5-4 van Het Dolfijn. visie deed. Het aanwezige talent in Leiderdorp zou dan, met of zonder Zandbergen als coach, voldoende moeten zijn om daar zich de gelukkigste ploeg in een wedstrijd waar beide teams el kaar weinig ontliepen. Bij rust was het verschil tussen beide opponenten dan ook miniem: 39-38. En ook in de tweede helft gaven de ploegen elkaar weinig toe. De wedstrijd werd pas in de laatste seconden beslist. Bij 71- 70 op 35 seconden voor tijd ver- llor Loet de Ruyter bij de mid dellijn de bal, waarna een fout tot twee benutte vrije worpen van Virtus leidde. Het laatste schot van Henk-Jan Piket miste vervolgens richting, zodat de punten (eindstand 74-70) in Werketid^nn blevsn.— ;<y, LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER De waterpoloderby tussen AZC en De Zijl/LGB is niet meer wat het geweest is. Geen spannend emotioneel treffen maar een saai gebeuren tussen twee on gelijke ploegen. AZC was veel te sterk voor de Leidenaars. Het eindsignaal kwam bij 15-4. Beide ploegen traden gehan dicapt aan de start. AZC miste Remco Pielstroom, John Jansen en Bob Brebde, De Zijl moest het doen zonder George van Rijn en Ron Ligtvoet. In de der de periode leek de vlam even in de pan te slatin. Niels Joor werd wegens minder vleiende op merkingen aan het adres van de scheidsrechters er voor de duur van de wedstrijd uitgestuurd (met vervanging) en even later hadden Niels Zuidweg (AZC), Pascal Bontje en Martin Neder- lof (Zijl/LGB) het met elkaar aan de stok. Dit leverde Niels Zuid weg een bloedneus op, al kon hij de wedstrijd wel normaal voortzetten. De slecht leidende arbiters Van der Molen en Drieenhuizen hadden blijkbaar niets gezien want consequenties had dit on deronsje niet. Vooral van der Molen had geen beste dag. Een voudige zaken als corners en ALPHEN AAN DEN RUN Charlotte Zandbergen en Marti- ne Griekspoor hebben net naast de zege in de winterdistricts competitie gegrepen. Aan de competitie die in november van start ging en gisteren haar final- dag beleefde, deden 270 jeugd- tennissers mee. Zandbergen (De Munnik) en Griekspoor (Nieuw Vennep), die uitkwamen in de hoofdklasse, werden met een verschil van één punt geklopt door het Haagse duo Wiebeke Clifford en Kim Meere. Een niveau lager deden Han- neke Rothbarth en Laura Zirk- zee (Zuid West) van zich spre ken door de eindzege te grijpen. Annemarie Genzer en Margreet van der Plas (2de klasse), Ra- quel Evertz en Mirrit Meurs in ieder geval een rol van bete kenis te kunnen spelen. Scores BV Leiderdorp: Bud ding 10, Schuit 8. Scores BS Leiden: Piket 18, VanWeeren 16, Huybens 13. De mannen van BV Lisse hebben zich in Utrecht in een moeilijke positie gemanoeu vreerd. Tegen Prisma College speelde de ploeg van coach La wrence McGray de slechtste wedstrijd van het seizoen en verloor (71-60), waardoor de beslissing welke ploeg mag gaan spelen voor een plek in de promotiedivisie mag gaan spe len waarschijnlijk nog enige we ken duurt. Het enige lichtpuntje was gisteravond dat Lisse als het in de eindrangschikking op een gedeelde tweede plaats met Prisma College eindigt, voor rang krijgt bij het verspelen van promotiewedstrijden, omdat het aan de onderling gespeelde vier duels een voordelig doelsal do overtyp,, ballen op de paal ontgingen hem regelmatig. Al in de eerste periode nam AZC afstand. Vooral Kimmo Thomas was voor de Leidse ver dediging een plaag. Met drie treffers had hij een groot aan deel in de 4-1 voorsprong van AZC na die eerste rondgang. In het tweede speldeel wist Marco Kerkvliet nog een keer De Zijl- /LGB dichterbij te brengen door een man-meer-situatie te be nutten (4-2), maar daarna duld de AZC geen tegenspraak meer. De Alphenaren liepen weg naar 7-2 en de wedstrijd was beslist. Vooral aanvallend kon De Zijl- /LGB geen vuist maken. AZC kwam zo vaak goedkoop in bal bezit en counteren is de ploeg wel toevertrouwd. Toen Rob Dubbeldeman in de vierde pe riode ook nog tegen zijn derde persoonlijke fout opliep was het helemaal gedaan met De Zijl. Ook de man meer leverde geen treffers meer op zodat AZC dat de numerieke meerderheid wel redelijk uitbuitte de eindstand kon bepalen op 15-4. Periodestanden: 4-1, 7-3, 9-4 en 15- 4. Doelpunten AZC: Kiinmo Thomas 5, Gijsben van der Leden 2. Björn Boom 2, Jurjen Thomas 2, Joeri Stoffels 1. Gert Jan Koevoers 1, Niels Zuidweg 1 en Mark Hermans 1. De Zijl/LGB: Rob Dubbeldeman 2, Marco Kerkvliet 1 en Niels Ouwerkerk 1. (3de), Diane Stein en Krista van Halen (4de) en Marijke Dekker en Puspha Rohrbach (5de) vie len ook in de prijzen. Bij de jongens legden Paul Roggeveen en Reinier Ham ming (TEAN) het af in de hoofd klasse tegen Vincent van Renes- se (Benthuizen) en Arthur Hert zberger (Nieuwe Sloot). Ham ming was overigens op de fina ledag ziek en werd vervangen door clubgenoot Fabian Ubels. De Unicummers Oswald Mat- theussens en Eric Maassen wa ren de sterksten in de eerste klasse. Nanno Kruizinga en Jeroen Poots (2de), Marijn Al- tink en Ingmar Nyqist (3de), Koen Beyering en Andy Noya (4de) en Jurriaan Sapoetra en Floris Vogel (5de) wonnen de ti tels in hun respectieve catego rieën. Leiderdorp f' is klaar voor Den Helder LEIDEN r BV Leiderdorp kan zich gaan opmaken voor de ld kampioenswedstrijd in de I eredivisie voor meisjes ju- nioren volgende week tegen Den Helder. Zaterdag werd i namelijk de belangrijke k. wedstrijd in en tegen Am stelveen verrassend gemak- kelijk met 30-45 gewonnen. Halverwege het duel was er nog weinig ruimte tussen ij] de twee ploegen (17-18), L maar na rust liep Leider- l dorp weg. Dit leidde bij de het publiek en de speelsters f van de thuisclub kennelijk jv tot zoveel onderlinge irrita- tie, dat er - naast scheld woorden - ook waterflessen naar eikaars hoofd werden geslingerd. Amstelveen- jï coach Ruud Harrewijn (ooit coach van Leiden in de ere- ie divisie-jaren) wist zich op p dat moment geslagen. ji Scores Leiderdorp: B. I van der Voort 13, Suvaal 9. P De meisjes junioren van fa DVZ/Grasshoppers slaag- den er wederom niet in een fa overwinning te behalen. Dit 3 maal bleek HSV uit Haren k te sterk. Bij rust (15-25) was j Grasshoppers nog in de buurt, maar het gebrek aan a lengte brak de Katwijkse ploeg uiteindelijk op. Hetj eindsignaal kwam bij 34-54 a in het voordeel van det ploeg uit Groningen. Scores Grasshoppers: k Van der Plas 10, Buis 8, G.t; Versteeg 7. a Ji Akrides toonde zich in|| IJmuiden tegen de jongensj junioren van BV Leider-e dorp de gelukkigste ploeg. In de laatste drie minutene liep de thuisploeg weg naari de 76-69 overwinning, ter-j wijl de gehele wedstrijd het£ onderlinge verschil niet» groter was dan drie punten. Scores BV Leiderdorp:! Schaacke 21, Knijnenburgn 20. I Fluks neemt af in voorronden NK afscheid p FRANEKER BRAM VAN GENTJ KORFBALMEDEWERKER Fluks heeft op het Nederlan^ kampioenschap voor afdeling ploegen geen potten kunnij breken. De verrassende kar pioen van Rijndelfland wa reeds in de voorronden uitg schakeld. Slechts het gelijks^ tegen verliezend finalist Ar, (5-5) sprak nog enigszins tot verbeelding. Het kampioenschap kwa vorige week voor iedereen 1 een verrassing. Weken tevon hadden Nel Hordijk en InJ borg van Asten dan ook vaka tieplannen gemaakt. Het 05 breken van deze basisspeelstf uit één vak kwam Fluks zat| dag duur te staan, want i combinaties verliepen er aa merkelijk stroever. Ondanks de steun van q zestigtal supporters verloor j ploeg van coach Bierens de ej ste wedstrijd met 4-3 van Brq Noord. Bijna had Fluks I tweede duel winnend afgesj ten, maar in de slotminij maakte tegenstander Argo lijk. Dit puntverlies betekeq feitelijk uitschakeling en ged illusioneerd verloren de N00J wijkers daarna met 8-4 van Utrechtse Vogels. Poule-w naar Argo kon het in de fin niet bolwerken tegen WIK Enschede. Fiks vindt in Jasper Engel nieuwe coach 1 OEGSTGEEST» BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Jasper Engel wordt de nieq we trainer/coach van Fik.» Hij volgt in deze functie Q van der Water op. die on langs op non-actief wer, gesteld door de Oegstgees ter club. Engel, die in de re gio reeds eerder werkzaal) was bij Pernix en TOP, zi zijn werkzaamheden pas i| augustus aanvangen. Ht resterende deel van de hu] dige veldcompetitie zx oud-speler Robert van d( Kraan de training q coaching voor zijn rekenir nemen. In de veldeompetj tie bezet Fiks thans de ee ste plaats in de tweede klaj seD. 1 De waterpolo'ers van LZ 1886 vieren feest. De ploeg werd overtuigend kampioen dit jaar en speeLT komend seizoen weer op het hoogste niveau. foto loek zuyderduin LEIDEN TACO DE VRIES ZWEMMEDEWERKER LZ 1886 is de beste vereniging als het om Speedojeugd gaat. De Leidse vereniging toonde zich in Uden vooral in de breedte erg sterk. LZ zat tot het laatst toe in spanning in het Brabantse Uden. Na het bekend maken van de nummer vier door de Udense wedstrijdleiding sprong alles wat LZ aanhangt het water in, omdat duidelijk was.dat de Leidse vereniging een podiumplaats had verdiend. Ze klommen allemaal weer op de kant om bij het horen van VZC als derde-prijs winnaar weer te water te gaan. Eenmaal op het droge hoorden de LZ'ers De Whee als nummer twee genoemd en dus vielen de Leidenaars van stomme verba zing en uitzinnige vreugde wederom en ditmaal als winnaars in het 25-meterbad. De eerste aflevering van de Speedo- verenigingsmeet werd door LZ gewon nen, omdat LZ beschikt over een hele brede groep jeugd. Daarom behaalde de Leidse equipe op alle nummers punten. Tel daarbij de uitstekende kwaliteit van de leeftijdsgroep '83 en zie daar: een winnend recept. Met 177 punten bleef LZ de concurrentie maar net voor. Zwemvereniging De Whee kwam tot 176 punten en VZC uit Veenéndaal tot 170 punten. De leeftijdsgroep '83 dus. Met Bart van Zwicht en Michael van Schaik voorop. Van Zwicht zegevierde op de 100m vrij in 1.05.3, terwijl Van Schaik tweede werd op de 100m wissel in 1.14.6. Samen wa ren ze de animator op de estafettes van hun teams. Zo werden de jongens van LZ tweede op de vlinder-estafette in 1.55.6 en derde op de rug in 2.01.1. Ook de meisjes van '83 lieten van zich horen. Noekie Klein zorgde voor de nodige punten door derde op de 100m vrij (1.08.5) en zesde op de 100m wissel te worden (1.19.3). De meisjesestafette op de vlinderslag leverde een eerste plaats op: 1.51.6. In de '84-leeftijdsgroep haalde Dieuwèrtje Vermeulen een derde plaats: 1.20.6. Eerder was zij op de 100m vrij vijfde geworden in 1.12.0. Misschien wel het meest cruciale resultaat werd door Remco Boom behaald. De Leidse jonge ling ('84) zwom op de 100m vrij een ze ventiende plaats in 1.26.95 en was daar mee e'e'n-na-laatste. Toch behaalde hij daarmee drie punten. Gezien de winst marge van LZ (e'e'n punt op De Whee) drie zeer belangrijke punten. Voor De Zijl zwommen Claudia Lam- brichs en Sander Rijnsburger zich in de prijzen. Lambrichs ('84) werd tweede op de 100m vrij (1.10.5) en vierde op de 100m wissel in 1.22.5. Rijnsburger ('84) tikte als tweede aan op de 100m wissel na 1.19.8 en als derde op de 100m vrij na 1.09.07. Limieten Voor Katwijk heeft Dirk Hoek twee limie ten voor de NJK behaald. Op de 200m rug voor mannen zwom Hoek ('82) 2.38.9. Dat was goed voor een toegangs bewijs bij de jongens '82. Hij herhaalde dat kunststukje op de 200m wissel: 2.38.3. Ook Remco Singeling (LZ) zwom op de 200m rug een limiet. Met 2.16.8 bleef hij twee tienden onder de streeftijd voor jongens '79. AZC kleineert De Zijl/LGB: 15-4

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20