DAC staat nog steeds niet veilig Ronald de Graaf heeft pech in wintertriathlon Finaleplaats aan neus Pecos voorbij De pijp is leeg bij Saturnus Puntverlies RVV zonder gevolgen Sport Saturnuj doet het kalm aai Bassets stevent op degradatie af MAANDAG 20 MAART 1995 CHEF WIÉLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-351 Verboon kan niet imponeren LEIDERDORP» De vijf bowlers van Verbot konden gisteren in de hoof klasse bepaald niet impon ren. Twee dikke nederlag van 3-0 tegen de Meent rode-lantaarndrager Licl service spreken wat dat treft boekdelen. Toch zorgt het Leidse team voor et klein stuntje. Tegen de lijj aanvoerder GWK behaal het een nipte 2-1 overwj ning. Beste man bij de Leic naars was René Zevenbt gen. Zijn inbreng was e beste game van 233 pil Zijn serie werd ook als be< genoteerd. Hier kwam hij t 1142 pins. De eerste play- wedstrijden vinden plaats 9 april. LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER In de tweede divisie liet ki pioen Saturnus zich niet ver sen door Achilles. In Utn werd het 19-22, rust 7-10. Leidse mannen gingen ov gens niet groots van start, grijpelijk met het kampio schap in de tas. Toch kon Ac les de Leidse defensie nau lijks in de problemen brenj De eerste (Leidse) treffer kv pas na zeven minuten. Zon gas op de plank kwam Satui op 1-5. In de eerste helft kw de produktie bij de Leiden, voornamelijk tot stand via breakout. Na de hervatting de aanval beter verzorgd werd er ook minder onn< balverlies geleden. Met het zielende werk van de cent opbouwer Dirk Klok, terug weggeweest, kwam de proc tie van Saturnus echt op gan Voor Saturnus scoorden: I\ Mooren 6, Hans Blansjaar Jasper Olierook 4, Dirk Klo Winfried van Boheemen Coen Olders, Peter Innemei Marcel Nieuwenhuys 1 Bij de vrouwen is v Stompwijk '92 de eerste div voorlopig verleden tijd. M zonder winst gaan de vroun uit Stompwijk niet uit het be van de nationale subtop. Me| degradant Loreal kreeg in ie geval in Stompwijk het lid Of neus, 16-13, rust 8-5. Een sp blessure van Lenie van Bosch leek voor Stompwijk delig te zullen uitpakken. Loi kwam terug en trok de si halverwege de tweede helft lijk: 8-8. Steunend op een hi werkende en goed sluitende fensie werd de Venlose op nent weer op afstand gezet, 11. Een voorsprong die meer uit handen werd gegei Voor Stompwijk '92 scoort Sylvia Hoevers 5, Irma van Bosch en Eugenie van Geylsi 3, Tineke Heemskerk en Hai ke Martens 2 en Yvonne Bei JU In de afdelings eerste kl lijkt het kampioenschap vrouwen van Foreholte nai lijks meer te kunnen ontg In Voorhout werd de con rente, Animo uit Rijswijk, 13-7 (rust 7-3) duidelijk te gewezen. De tactische ingi van de Foreholte-coach Roi om Kim Geerlings voornam defensief in te zetten om Animo linkeropbouw uit schakelen en Esther Hoek i vallend in te zetten werkte ma. Animo kwam aanvall nauwelijks aan bod en Fore te hoefde bij de productie enkel te vertrouwen op Spreeuw. Voor Foreholte sc( den: Elly Spreeuw 5, Marlie Haas en Esther Hoek 2, E Warmerdam, Maaike Turnh Claudia van Rijn en Jacque de Graaf 1. HW 70, zonder Carola Egmond, leek met Aimee Vit weer eens in een speelster geen probleem te hebben EHC. Rust 8-6. Maar na de i vatting drukte de ploeg Leidschendam de Voorscho se oppositie met breakout goed aanvalsspel terug, danks de snelle tegenstoten Monica Zeeuw werd het 12 Voor HW'70 scoorden: Beri Lamboo 5, Anneke Gijsmai Monica Zeeuw 3 en Nina schell 1. Bij de mannen liet Rijnst tegen Hellas 3 de kans o[ winst schieten na een acl stand van vier treffers, 19 ongedaan te hebben germ 23-23. Een vrije doelkans niet benut en in de laatstf conde scoorde Hellas de i nende treffer, 23-24. Voor I streek scoorde Gerard Ri keer. Dat de pijp bij de handbalsters van TKS Saturnus goed leeg is, bleek zaterdagavond in Wognum te gen SEW. De Leidse eredivisieploeg verloor de wedstrijd met 17-14 en maakte een uitgebluste indruk. „Het was één grote huilbui," aldus mana ger An Plug. „Het lukte voor geen meter en je kunt aan de speelsters zien dat het over en sluiten is," zegt Plug. „Ze willen wel, maar kunnen niet beter. We hebben zowat de hele wedstrijd achter gestaan en geen moment uitzicht gehad op een overwin ning." Voor Saturnus is het seizoen met nog drie wed strijden te spelen over, er valt niets meer te halen. Die wetenschap lijkt een verlammende uitwer king op de speelsters te hebben. Tegen SEW stond het bij rust nog 7-7, met name vanwege en kele goede reddingen van keepster Natascha Radder, maar in de tweede helft gingen de bezoe kers onderuit. De 'final four' waren al uit het zicht verdwenen, nu moet Saturnus zelfs nog knokken voor een vijfde plaats op de eindrangschikking. Plug: „Niet dat die positie ergens recht op geeft, maar naar onze sponsors en supporters toe kunnen we het niet maken om achtste te worden. Het is natuur lijk al een treurige situatie dat we met dit materi aal niet op een tweede of derde plaats eindigen." Scores: Boriceanu 7, Van Jaarsveld 4, Van Leeu wen 2, Schonk 1. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Pecos is er tijdens de return van de play-offs tegen Veldhoven niet in geslaagd de finale (tegen Van Sloun) te bereiken om de lente-titel. Het Oegstgeester team bleef evenals vorige week steken op een 6-4 verlies, zodat Oegstgeest zich kan gaan op maken voor de strijd om de der de plaats tegen FVT, dat zijn tweede halvefinale-duel tegen Sloun met 7-3 verloor. Oegstgeest stond voor de loodzware opgave het 6-4 ver lies van vorige week goed te maken. De Veldhovense equipe van Jack Aarts wilde daar op ei gen bodem niet aan meewerken en maakte het karwei af met de zelfde cijfers. Een goed begin met een over tuigende zege van Ted van den Berg versus Vijverberg leek in spreekwoordelijke zin het halve werk te worden. Niets was min der waar. Nu liep Oegstgeest achter de feiten aan na een kansloze vqrliespartij van Her man van den Broek tegen De Cock, een nipte nederlaag van Jurgen Pastoors tegen Bottram en- een teleurstellende neder laag in de dubbel. Na de zinde rende overwinning van Ted van den Berg op kandidaat-interna tional De Cock kreeg Oegstgeest weer een sprankje hoop. Maar die bleek na de pauze snel ijdel door het verlies van Pastoors tegen Vijverberg. De 4- 2 die Veldhoven op de borden bracht bleek de knock-out voor Oegstgeest. Het vervolg leverde nog wel knappe overwinningen op van Herman van den Broek op Vijverberg en Bottram. „Het is toch een leuke uitslag", vond Ted van den Berg. „Het verschil is erg klein. We zullen nu alles op alles zetten voor de derde plaats, hoewel ik FVT niet on derschat." De eerste divisie reserves van Oegstgeest grepen in de return bij Red Stars niet alleen een 7-3 zege, maar pakten en passant* de koppositie doordat OKI bij Vitesse niet verder kwam dan 5- 5. Schipaanboord (3x), Reitsma (2x) en Velema (lx), en het ge wonnen dubbel zorgden voor de 'zevenklapper'. Een klasse lager blijft Avanti in de gevarenzone door het 6-4 verlies tegen Amstelveen. In de return zorgde Edwin Vente voor de drie tegenpunten. Ook in de dubbel met de Beer leverde zijn solide spel een punt op. De mannen van Rijnsoever doen in de andere tweede divi sie weliswaar goed mee, maar de magere 6-4 winst tegen de gradatiekandidaat DOV bete kent voor de in dit duel ongesla gen Marco Cecchi evenwel een bittere pil. De achterstand op koploper Nedlin, dat Hercules met 9-1 verpletterde, bedraagt voor de Katwijkers nu liefst vier punten. Het Leidse Scylla htjeft dit sei zoen weinig of niets te zoeken in de tweede divisie. Op de zes de speeldag verloren de Leide- naars in eigen zaal met 10-0 van de reserves van FVT. Een afda ling naar de derde divisie is dus een kwestie van tijd. In die derde divisie lijkt de Treffers uit Roelofarendsveen maar moeilijk het hoofd boven water te kunnen houden. Bij het Utrechtse SVE 3 kregen de Ve- ners met 8-2 op de broek, wat hen op de gedeelde laatste plaats samen met Nieuwenha- gen deed belanden. De mannen van Docos doen het in vergelijking met de colle ga's uit de Veen beter in de der de divisie. Want thuis aan de Hoge Morsweg bleven de Leide- naars opponent Combat met 6- 4 de baas. De gebroeders Ramic bleven tweemaal overeind en dat kon ook gezegd worden van Wim jagers, die met zijn tweede invalbeurt andermaal voor een verrassing zorgde. De vrouwen van Rijnsoever moesten in de return tegen ti- telfavoriet Spaarne met 7-3 hun meerdere erkennen. Voormalig Rijnsoever-speelster Mariska de Haas bleef voor Spaarne onge slagen. Ongeslagen bleven ook de Docos-vrouwen Nijssen en Bunnig in het met 9-1 gewon nen duel met Hercules. De kop positie wordt nu gedeeld met Vitesse dat Olympia met 8-2 voor bleef. De vrouwen van Pecos had den geen kind aan Slagvaardig: 10-0. Maar liefst 15 punten be draagt de voorsprong op Litac. Rugbyvereniging The Bassets uit Sassenheim is er niet in ge slaagd aansluiting te bewerk stelligen met de concurrentie. In een rechtstreeks duel met mede-degradatiekandidaat 't Gooi ging de ploeg van trainer Leo van Zundert met 8-15 on deruit. Het eerste duel tegen 't Gooi ging ook al verloren, maar toch had Van Zundert ditmaal een beter resultaat verwacht. „In de eerste ontmoeting hing het erom, dus nu met het thuis voordeel had ik goede hoop." In de eerste klasse staat Bassets nu voorlaatste met weinig hoop om degradatie te ontlopen. Het vrouwenteam van DIOK, dat in de A-klasse uitkomt, kreeg een veeg uit de pan van Thor. DIOK, dat derde staat, had niets in de melk te brokke len bij de koploper uit Den Haag: 0-67. DIOK blijft ondanks dit verlies staan op een derde plaats achter Thor en het Utrechtse URC. Speelster Mieke Citroen heeft de hoop nog niet opgegeven: „Met nog zeven wedstrijden te spelen, kan er nog van alles gebeuren." Leython grijpt strohalm LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklas zorgden de mannen van Leython voor een grote verassing, door midden moter Thor 2 dik met 3-0 te ver slaan. Het heeft nog minieme kans op handhaving. RW laat af en toe een steekje vallen, al heeft het voor de klassering to taal geen gevolgen. Zelf kwam het tot 2-3 bij Thor 1maar daar concurrent Skania 2 twee pun ten verloor bij Agon, bedraagt de voorsprong nu zeven pun ten, met een wedstrijd minder gespeeld. Thor 1 - RW 2-3; 11-15, 15-10, 12-15, 15-12, 13-15. Volgens trainer Martin Broere was het zondermeer een heel leuke en spannende wedstrijd, waarin pieken en dalen aan bei de zijden de uitslag bepaalden. Bij RW speelde Kees van de Meent opvallend goed en werd het wapen van de drie-mete- raanval veelvuldig gebruikt. De vijfde set brak RW open, door dat vijfsprongservices evenzo veel punten betekenden. Leython - Thor 2 3-0; 15-9, 15- 13,15-4. Coach Martin Broere hoopte tot op het laatste moment, dat Re- nee Leeflang op tijd zou arrive ren, maar moest het uiteindelijk zonder deze routinier doen. Het maakte kennelijk niet zoveel uit, want Leython 'stond' er dit keer gewoon. Van het begin af aan dicteerde de ploeg het spel en kon Thor, dat kennelijk een re serve spelverdeler in zijn mid den had, alleen maar verbijsterd toekijken, hoe het jonge Ley thon daverend uithaalde en de aanval van de ploeg uit Hen drik- Ido Ambacht steeds suc cesvol afblokte. Aanvallend scoorde Dirk-Jan Kwestroo pro cent. Vrouwen Jupiter - Gemini 2 3-0; 15-3, 15-4, 15-10. Gemini ondervindt steeds meer de naweeën van het missen van drie voor de ploeg essentiële speelsters wegens enkelblessu res. „Daardoor moeten er uit la gere teams speelsters worden gehaald, die ervaring en kunnen op promotieklasniveau ontbe ren. Dat wreekt zich in de stop", aldus John Kalmeyer van Gemi ni. Voorburg 3 - Leython 2 1-3; 14-16, 15-12, 14-16, 9-15. Aanvoerster Boukje Wiebes van Leython vond het een wonder, dat ook deze wedstrijd gewon nen was, omdat haar team in zeven dagen drie wedstrijden (met zeven winstpunten) had moeten spelen. Tegen Voorburg ging het drie sets erg gelijk op, waarbij Berna Mentink de derde voor haar rekening nam, door de stand van 14-8 naar 14-15 te serveren. In de vierde was het verzet van Voorburg daarna de finitief gebroken. RW - VSTS 3-2; 7-15, 15-8, 15- 10, 11-15,15-10. RW kon de nummer drie van onder niet volledig haar wil op leggen. „Het was een wedstrijd van stuivertje wisselen", was het commentaar van Rijnsburg- se zijde. Bij de stand 2-1 dacht RW het karwei te kunnen af maken, maar er werden te veel fouten gemaakt. Velo - DAC 1-3; 9-15, 15-3, 10- 15, 11-15. Volgens aanvoester Kitty Huis man van DAC nood de koude veilinghal van Velo niet tot een prettig spel. Desondanks won de Alphense ploeg gewoon, al liep het spel in de tweede set to taal niet, omdat de inspiratie ontbrak. Koudekerker geklopt op eigen specialiteit LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Zesvoudig winnaar en mara thonschaatser Ronald de Graaf verloor gisteren de winter triathlon omdat Nederlands nummer twee Harco Schaafsma hem op zijn specialiteit te snel af was. De wedstrijd over krap tien kilometer lopen, 44,8 kilo meter fietsen en twintig kilome ter schaatsen in het IJscentrum Leiden werd pas in de laatste van honderd ronden schaatsen beslist. Alle tekenen wezen erop dat Ronald de Graaf weer een titel aan zijn totaal zou toevoegen. De marathonschaatser uit Kou dekerk aan den Rijn liep sterk en bouwde een voorsprong op van een minuut op zijn achter volger Rinse van den Ouweelen, anderhalve minuut op Casper van den Burgh en ruim tweeën half op een groep met de groot ste concurrenten Mart Moraal en Harco Schaafsma. De beste fietser in het gezel schap bleek echter met afstand Schaafsma, die in veertig luttele kilometers drie minuten goed maakte op de toch sterke fiet sers als De Graaf en Van den Burgh. Het drietal kwam tegelijk aan bij de Leidse Ijshal, waarna zich een bloedstollend tweege vecht ontspon tussen Schaafs ma, de nummer twee van het NK twee weken geleden in Ge leen en De Graaf, nummer drie in 1991. Op de Leidse baan kon De Graaf zijn betere schaatskwali- teiten echter niet kwijt. „Een 200-meterbaantje is te kort om snelheid te maken. Een paar jaar geleden zat ik met Mart in dezelfde situatie en toen kon ik ook niet wegkomen." Schaafs ma kroop in het kielzog van de groep die op de steeds voller wordende baan de snelste rond jes draaide. Vooral Moraal ver richtte veel werk in een poging maar liefst vijftien rondes goed te maken op Van den Burgh. De Graaf waagde twee vruchteloze demarrage-pogingen. Pas twee rondes voor het einde sloeg de vlam definitief in de pan en sprintte het tweetal voor de winst. De Graaf koos onortho dox voor de binnenbaan en moest het onmiddellijk beko pen. Schaafsma stapte precies langs de gevallen A-rijder en reed vervolgens rustig naar de winst. „Ik gokte en nam daarmee te De mannen van DAC won nen slechts met 3-2 van Reflex; daardoor staat de ploeg nog steeds niet veilig. Novo speelde een prima wedstrijd, maar verloor toch van US met 1-3 en LUSV kweekte weer hoop door hekkesluiter WIK te verslaan (3-0). Bij de vrou wen een prima winst van Leython op de nummer twee van de ranglijst Be Fair (3-2) en Gemini toon de zich sterker bij Odulphus (1-3). LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER DAC - Reflex 3-2; 15-13, 8-15, 9-15, 15-13, 15-9. DAC boekte weliswaar twee winstpunten, maar moest alle zeilen bijzetten, om dat tot stand te brengen. De Alphena- ren knokken nog steeds voor lijfsbehoud en weten zich tot nu toe boven de fatale streep te handhaven, al is het verschil slechts drie punten. DAC kon de aan zijn rug geblesseerde Rudolf Haitsma niet volledig in zetten en dat betekent een flink verlies aan aanvalskracht. Bij een 1-2 achterstand greep coach Ton van de Bosch in. Ste ven Bolsterlee ging het spel ver delen in plaats van Remco Val kenburg en Marcel Boeren en Barelt van de Meer gingen de aanval versterken. Dat leverde nieuwe inspiratie op en op alle onderdelen draaiden de Alphe- naren nu beter. Na de vierde set kreeg Reflex een rode kaart we gens protesteren, waardoor DAC met een 1-0 voorsprong aan de vijfde set kon beginnen: een kleine doch dure voor sprong, die tot het eind vastge houden kon worden. NOVO - US 1-3, 9-15, 15-11, 11-15, 15-17. Trainer Hans Broere wordt er Menno Groenewegen valt aan voor DAC, Robbert-Jan Boonstra (6) kijkt toe. De Alphenaren zouden met 3-2 winnen. foto ben de bruyn een beetje ziek van, zoals hij vertelde, elke week weer te moeten constateren, dat zijn ploeg het net niet haalt in de derde of vierde set, terwijl een of meer punten binnen bereik liggen. Ook nu weer was een 15- 14 voorsprong in de vierde set niet voldoende, ondanks twee maal setpoint. LUSV - WIK 3-0; 15-11, 15-12, 15-10. Trainer/coach Bert Frank vond, dat er nu maar eens met een andere basisopstelling begon nen moest worden, omdat de punten de laatste wedstrijden uitbleven. Daarom stonden Mels Hogendoorn en Reggy Fe- nix erbuiten, kwam Milco Brui- nincks op de spelverdelerplaats en zette Bert Frank zichzelf op de liberopositie. Dat betekende een heel degelijk en constant opererend LUSV, dat eigenlijk nooit in de problemen kwam. Vrouwen Odulphus - Gemini7K 1-3, 11- 15, 12-15, 15-13, 4-15. „Na twee gewonnen sets moet je het karwei dan gewoon afma ken", vond coach Bernard van de Pols, „maar dat verzuimden we door veel onnodige persoon lijke fouten." Tot 3-2 in de vier de set mocht Odulphus nog doorgaan. Toen kwam Renate ten Have aan serve en zij tilde de stand naar een veilige voor sprong van 3-13. Leython - Be Fair 3-2; 15-12, 7- 15, 9-15, 15-13, 15-7. Anders dan in voorgaande we ken, kwam Leython nu na drie gespeelde sets met 1-2 achter. Dat gaf vertrouwen, vond coach Ruud van Houwelingen. „Om dat in die voorgaande ontmoe tingen Leython daarna steeds verloor. En zowaar, hij kreeg ge lijk, want Leython wist na een zwaarbevochten setzege in de vierde set snel een voorsprong op te bouwen in de vijfde en die vast te houden. veel risico," analyseerde De Graaf. „Degene die dat doet kan winnen." Ook Schaafsma had liever gewoon gewonnen. „Het is jammer, maar binnendoor is gevaarlijk," reageerde de deze winter zeer succesvolle banket bakker op de gang van zaken. „En hij is de betere schaatser, dus als ik op kop ga werken ben ik in ieder geval gezien." Mart Moraal achterhaalde in de allerlaatste ronde Casper van den Burgh, die vrijwel ongeoe fend toch redelijk veel snelheid ontwikkelde op de schaats. De Oegstgeester pre-veteraan ver dedigt in augustus het clubre cord bij De Zijl/LGB op de hele triathlon tegen een aanval van Schaafsma. Vijfde en zesde wer den Rinse van den Ouweelen en de Leidse veteraan Hans van Zijp. Bij de vrouwen was Moni que Vergeer net als in 1993 en 1994 de snelste. In 3.01.07 was ze ruim acht minuten sneller dan de Zoeterwoudse Irene Hil- gerson. Haar record uit 1991 van 2.59.17, nog gerealiseerd op een anders gelegd parcours, bleef echter buiten bereik. Van der Marei In de openingswedstrijd van de nationale teamcompetitie be- Harco Schaafsma stapt van de fiets om zich tijdens de achtste Leidse wintertriathlon naar het schaatsonderdeel te spoeden. De sterk fietsende Rijnsburger zou in een enerverende wedstrijd de overwinning naar zich toetrekken. foto loekzuyderduin haalde team 2000 met Jan van der Marei in de gelederen giste ren een tweede plaats. Aan de triatleet uit Ter Aar zelf lag het niet dat zijn ploeg in de Nieuw- koopse Run Bike Run vier lut tele seconden moest toegeven op het Trek USA Team van Leeuwarder kopman Jacob van der Ploeg. Na de zeven kilome ter lopen had Van der Marei een kleine voorsprong op Van der Ploeg en Edwin van Dort, die vorig jaar nog achtste was in het WK Run-Bike Run in Tasmanië. Fietsend vergrootte Van der Marei elke van de drie rondes zijn voorsprong met tientallen seconden, zodat hij de laatste 3,5 kilometer ontspannen kon lopen. „Ik was een beetje bang voor van der Ploeg," meldde Van der Marei. „Want die had vorige week in Leeuwarden huisgehouden. Maar schijnbaar ben ik zelf ook goed in vorm."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18