1 Rijnsburg ten onder in 'armoedig' duel Leiden in last; LFC degradeert Ens is weer goud waard voor Lisse Ter Leede: alles is nog mogelijk Sport RCL houdt hoofd koel {MAANDAG 20 MAART 1995 15 gflekkesluiter SHO pakt met 2-0 overwinning laatste strohalm •ii fijnsburgse Boys-doelman Hans Schot nam direct na af- oop van de met 2-0 verloren uitbeurt tegen hekkesluiter )HÖ het woord 'armoedig' in de"mond. En het moet ge- :egd, daarmee typeerde de oud-goalie van Vitesse Delft iet treffen in Oud-Beijerland meer dan uitstekend. Het 5lvas immers ronduit droevig wat beide teams zaterdag op 5, le zwaar bespeelbare mat legden. De wedstrijd hing van ||ukrake trappen aan elkaar, combinaties over meer dan lie schijven waren uitzonderlijk en ook aardige indivi duele acties konden moeiteloos op de vingers van één ïand worden geteld. Kortom: het voetbal in de kelder Jtan de eerste klasse A is bepaald geen opwekkend i 3! ichouwspel. Bij Rijnsburgse Boys lag dat helemaal anders. De ploeg die op 26 november van vorig jaar de laatste competitiezege kon bijschrijven, weet dat de neer gaande lijn nog lang niet is om gebogen. Het elftal voetbalt zonder enig zelfvertrouwen, mist waarschijnlijk daardoor de broodnodige rust en dus het overzicht en demonstreert ook nog eens een schrikbarend ge brek aan slagvaardigheid. 5 21 jUD-BEIJERLAND GERT-JAN ONVLEE HO zat daar niet zo verschrik- elijk mee. Als je, zoals de rode intaarndrager dat zaterdag eed, zo'n beetje de laatste stro- alm van het seizoen pakt, ga je atuurlijk niet zeuren. Dan Dreek je over belangrijke pun- en, over het moreel dat niet ïeer stuk kan en over al die an- ere punten die nog zullen vol- Niet zo merkwaardig dus dat het gezicht van Rijnsburgse Boys trainer Rob Kiebert zater dag rond de klok van half vijf de vergelijking met een oorwurm moeiteloos aankon. En dat ter wijl hij vooraf bepaald met een redelijk goed gevoel aan het du el was begonnen. De voorgaan de wedstrijd tegen FC Lisse was weliswaar verloren, maar hij had lichtpuntjes gesignaleerd: „Ik had geen enkele reden om aan te nemen dat we de stijgen de lijn niet zouden doortrek ken." Daarbij verkeerde Kiebert in de gelukkige omstandigheid dat hij in Oud-Beijerland een nieu we libero aan het publiek kon presenteren. Aad Leenheer, goed voor circa driehonderd wedstrijden in het betaalde voetbal, maakte tegen SHO voor het eerst zijn opwachting na mens Rijnsburgse Boys. De oud-speler van Excelsior - afge keurd voor het betaalde voetbal en in Rijnsburg ook al achter volgd door allerlei blessures - had weliswaar de laatste twee- eneenhalf jaar geen wedstrijd meer gespeeld, maar moest vol gens Kiebert met zijn ervaring in staat zijn iets aan het Rijns burgse spel toe te voegen. Het moet gezegd, Leenheer liet trainer en vriend Kiebert niet vallen. Zelfs het feit dat het gebrek aan wedstrijdritme van hem afstraalde, verhinderde Leenheer niet een dikke zeven te scoren. Zijn inbreng was ech ter bij lange na niet voldoende om de vertoning van Rijnsburg se zijde nog enigszins draaglijk te maken. En omdat ook SHO niet in de buurt kwam van nor maal eerste klasse niveau, werd het zaterdag dus een draak van een wedstrijd. Die overigens niet eens onverdiend door de thuisclub werd gewonnen. Want Rijpsbug mocht dan ge durende enige tijd een optisch overwicht koesteren, het was toch SHO dat voor de meeste gevaarlijke momenten zorgde. Hetgeen ook al weer geen wonder was. In de twee Heems kerken (Arjan en Dick) beschik ken de Boys dan over een forse dosis fysiek en karakter, op het vlak van snelheid geven ze toch te veel kilometers toe. En als je dan zoals Rijnsburg achterin één op één speelt, vraag je om problemen. Spitsen Patrick Al- tena en Theo Vermaat bezorg den die dan ook met grote re gelmaat, maar misten toch de koelbloedigheid om de verdedi gende kwetsbaarheid van de Boys doeltreffend aan de kaak te stellen. Zoals Jeffrey van Driel zich namens Rijnsburgse Boys al in de tiende minuut geen killer had getoond. Van Driel contro leerde de bal na een pass van (de goed spelende) Menno Vaartjes uitstekend, maar zag zijn schot gekeerd worden door de uitgelopen Ab van Wijk. Het zou, met een door Hans de Groot op de lijn gekeerde kop bal van Arjan Heemskerk, de enige kans van Rijnsburg blij ven. SHO kreeg er meer, zag Hans Schot een aantal goede stops maken en merkte dat Ar jan Heemskerk zelf ook op de doellijn reddingen verrichtte, maar was tien minuten voor tijd wel succesvol. De voor de eerste en enige maal mee naar voren opgerukte laatste man Alex Dubbelman knikte raak na een vrije trap van Jan Kuivenhoven. Negen minuten later was het hele verhaal definitief over voor de inmiddels met Folkert Wes- selius spelenden Rijnsburgers. Theo Vermaat pikte in ogen schijnlijke buitenspelpositie de bal op en liet Schot kansloos. Waarna Dick Heemskerk de weinig geslaagde middag voor geel-zwart nog een stukje min der maakte door voluit bij de grensrechter te protesteren. Een gele kaart en dus twee wedstrij den schorsing vormden het re sultaat. Geen prettig gegeven, zeker niet als de serie die Rijns burgse Bqys de komende weken dient af te werken, in ogen schouw wordt genomen. Ach tereenvolgens fungeren Quick Boys, Noordwijk en weer Quick Vinst bij Barendrecht iRENDRECHT CHRIS HARTMAN 5-1 kooi waren ze niet, de drie A°ax]bals die Mark Ens er zaterdag lamens FC Lisse infrommelde. iQ2 Jaar ze droegen wel in belang- yv^ke mate bij aan de 4-2 over- ;-Excfinning die de Lissenaren ten pste van Barendrecht bewerk- elligden. Over de manier 3n dejaarop de doelpunten tot stand Ivamen, verschilden de des- n 5-3|indigen in de nababbel nogal Yaaij men'n8- Beb van der Heij- én, trainer van Barendrecht, maa|pte van blunders in cle verde- 1 hlaafgi'^g" Collega Mark Wotte had :,jn ept over ingestudeerde spelher- f' 'sjLttingen 'die niet te verdedigen 16 tJn:' fDe eerste en de derde treffer an FC Lisse kwamen voort uit oekschoppen. In beide geval- - ?n werd de bal doorgekopt en 1-0, ijitstond een scrimmage waar- !«Jb Lijt Ens als winnaar tevoorschijn i^yam. Wotte: „Daar trainen we tandaipkélijks op. We zetten een 283bj voor ^eePer- doppen de lirig p door en proberen een goal Beveré maken. Het is echt geen toe- li dat we dit seizoen uit derge- y/7-sjke situaties al een aantal ma- p tot scoren zijn gekomen." 'In der Heijden daarentegen: )ie doelpunten hadden met kwaliteiten van FC Lisse ets te maken. We hebben de 1 inten gewoon weggeven. Ook de andere twee goals ging de rdediging niet vrijuit. De eerste helft van het treffen Barendrecht overtrof de eede qua amusementswaar- in ruime mate. Niet in het nst omdat in de eerste 45 mi- j ten alle doelpunten tot stand Nott|amen. Na achttien minuten ^l"5^ >nd het al 0-3. Een hoekschop ity 33-fi Barry Opdam leidde Ens' eningsgoal in. Nummer twee trof een simpel intikkertje n Jeroen Smakman, die profi- rde van goed werk van Leon teserves Katwijk kampioen atwukDe reserves van Katwijk zijn zaterdag kampioen van de tserve eerste klasse geworden. Na de 2-1 overwinning op Ba- mdrecht zijn de mannen van Cees du Prie onbereikbaar gewor- en voor de concurrentie. Peter van der Boon en Dick Krom- ïenhoek scoorden beide treffers. 6, Fog ARDINGEN NICK VERWQERD van der Zwet. Vervolgens was Ens ter plaatse bij een corner van dezelfde Van der Zwet. Het veel te bescheiden gestarte Ba rendrecht -en dan met name doelman Brian Notenboom- stond er in alle gevallen bij en keek ernaar. FC Lisse wenste na deze voortvarende start even te ge nieten van het succes, maar werd door twee goals, gescoord binnen evenzovele minuten, hardhandig wakkergeschud. In de 25ste en 26ste minuut pas seerde de gevaarlijke Jarno van der Wilde, op wie Ralph Polman geen vat kon krijgen, doelman Marijn Mokveld. Aan de 2-3 ging een blunder van Ens voor af. Ook laatste man Stefan Spruijt ging niet vrijuit. Ens her stelde zijn fout door vier minu ten voor de pauze voor 2-4 zorg te dragen. Dennis Iliohan tikte de bal over de uitlopende No tenboom heen, waarna het voor Ens een koud kunstje was kop pend te doelpunten. De tweede periode was vooral rommelig. Barendrecht pro beerde het met een derde spits, kreeg ook een paar mogelijkhe den, maar had de pech dat Mokveld attent reageerde in kansrijke situaties. FC Lisse was beduidend minder gretig. Het drong nauwelijks meer aan en beperkte zich tot het uitspelen van de wedstrijd. Wotte: „Ik heb in de rust gezegd: consolideer de voorsprong en neem niet te veel risico's meer." En over het resterende deel van de competi tie: „We willen tweede worden en meer dan*32 punten pakken, het totaal van vorig seizoen. Het is echt niet zo dat we het wel geloven nu we een periodetitel bezitten." FC Lisse: Mokveld; Spruijt, Polman, Arnold Vermeulen (Wajer); John Vermeulen, Van der Zwet, Van Duy- venbode, Opdam; Iliohan (Visser), Ens, Smakman. André de Best (I) wordt de voet dwars gezet door de Leidse verdediging. FOTO HIELCO KUIPERS LEIDEN RUUD PATTIAPON MEDEWERKER LFC en Oudewater zijn zaterdag gedegra deerd uit de vierde klasse B. De ploeg van Wim Meutstege verloor met 4-1 van Flo- reant. Hazerswoudse Boys velde het vonnis over Oudewater: 2-0. In de gevarenzone be vinden zich nadrukkelijk nog Valken '68 (2- 2 bij Alphia) en CVC Reeuwijk, dat overi gens zeer verrassend met 1-0 van WDS won. KRV blijft RCL (1-0 winst op De Sleu tels) goed volgen. Dé nummer twee van de ranglijst won met 2-0 van Leiden, dat steeds verder afdaalt naar de onderste regionen. KRV - Leiden 2-0 (0-0) Arbiter Vermey drukte een zwaar stempel op deze belangrijke wedstrijd. Hij deelde na rust rode kaarten uit aan de Leidenaars Paul Kerkhof, Johan Teske en aan Katwijker Jan Krijgsman. Leiden en KRV plaatsten vraagtekens bjj de arbitrale sancties. Het duel was over het algemeen genomen niet best, zeker de eerste helft niet. KRV kreeg toen via Edwin Katerberg, Coen Warnau en vooral André de Best de beste kansen. Doel man Willem de Vries stond in het Leidse doel echter zijn mannetje. De tweede helft was vooral spannend. Nadat De Best was gevloerd, mocht Krijgs man een strafschop nemen. Hij knalde de bal tegen de paal. Kort daarop maakte Krijgsman toch zijn doelpunt door tijdens een scrimmage raak te schieten. De beslis sing viel een paar minuten voor tijd. Na een slechte doeltrap vingen de Katwijkers de bal op en brachten Warnau in stelling. De rap pe spits faalde ditmaal niet. Alphia - Valken'68 3-3 (1-2) Valken kroop tegen Alphia door het oóg van de naald. Vlak voor tijd kregen de bezoekers een strafschop toegewezen die door Hans van Vliet, die al eerder in de wedstrijd scoorde, koelbloedig werd binnengescho ten. Valken profiteerde bovendien niet opti maal van de numerieke meerderheid, nadat Alphiaan Marco de Beer bij een 2-2 stand uit het veld werd gezonden. Voor Alphia scoorden Rob Middel, Gordon de Pater en Leen Baay. De resterende (schitterende) treffer van Valken '68 werd gemaakt door Martin Oudshoorn. Floreant - LFC 4-1 (1-0) - Wedstrijdsecretaris Fred Vermeer heeft er een hard hoofd in of hij met de zaterdagtak van LFC op deze weg wel door wil gaan. „Na het weekeinde gaan we eens rond de tafel zitten," kondigde hij aan. „Als je op deze manier de oorlog moet winnen dan kun je er beter een streep onder zetten." Vermeer was 'diep bedroefd' over de pres taties van zijn team, dat zich wat al te mak kelijk naar de slachtbank liet leiden. Een oude rot als Marcel van der Blom werd daarom ook enkele minuten voor rust door trainer Wim Meutstege gewisseld. Daarom besloot Paul van der Blom eveneens maar zijn broer naar de kleedkamer te volgen. De slechte wedstrijd werd ontsierd door zeven gele kaarten (vijf voor LFC en twee voor Floreant) en werd vijf minuten ge staakt toen de gastheer vlak voor tijd een strafschop kreeg toegewezen. Na een afkoe lingsperiode van vijf minuten werd de wed strijd uitgespeeld. De doelpunten van Flo reant kwamen van Ron van der Laan, Cees Fransen (strafschop), Mark van Bemmel en Cees van Veen (strafschop). Marco Moenen maakte voor LFC vanaf elf meter het tegen doelpunt. Oudewater - Haz. Boys 0-2 (0-0) Het lelijke eendje van de vierde klasse werd door Hazerswoudse Boys afgeserveerd. Martin van Soest en Ron van de Post waren 'schuldig' aan de degradatie van Oudewa- Zwaluwen is de klant ko- 2-ig. Even na afloop van de iga 3-1 ;ls in de tweede klasse B krij- Belangstellenden al de kers- se competitiestand in han- gedrukt. Het overkwam za- Boavif^g °°k Ter Leede-coach ek Rienks en zijn assistent :k Helder. Met genoegen rp het tweetal een blik op de glijst. Doordat koploper DE- v niet speeldè en de roodge- zelf concurrent Zwaluwen ikzij een goal van Peter teltus met 0-1 klopten, kwam Leede namelijk op kop. 0e Sassenheimers hebben punt voorsprong op DEVJO, tweemaal minder in actie im. De Voorburgers moeten ter nog op bezoek bij de for- tie van Rienks en hebben rnaast nog lastig lijkende lstrijden op het programma pn tegen het nog niet kanslo- lI ze ASWH en het voor een ver vangende periodetitel strijden de Zwaluwen. Ter Leede mag dus blijven hopen. Rienks: „We hebben nog drie finales af te werken. Daarna zien we wel waar we staan, maar voor ons is alles nog mo gelijk." Tegen Zwaluwen kon den de bezoekers hun titelaspi- raties nauwelijks waarmaken. Alleen in de eerste helft slaag den zij erin het spelbeeld te controleren. Erg moeilijk was dat niet, want de thuisploeg maakte lange tijd een matte in druk. Zwaluwen-trainer Danny Mo lendijk: „We hebben voor rust veel te lauw gespeeld. Niet met ziel en zaligheid. Vreemd, want het was voor ons toch ook een cruciale pot." De gastheren moesten in de openingsfase het initiatief laten aan Ter Leede, dat via acties van Luc van der Hoeven en Erwin Crooy een paar keer dreigend voor het doel van Rob Grauwmeijer ver scheen. Hij is met slechts vijf tien tegentreffers de minst ge passeerde doelman in 2B. Na ruim een kwartier moest de goalie voor de zestiende keer dit seizoen vissen. Een verre pass van de al in de vierde mi nuut voor Edward van der Put- ten (enkelblessure) ingevallen Jeroen Desar belandde achter de Vlaardingse defensie, waar Peter Scheltus de uitgelopen Grauwmeijer net te vlug af was: 0-1. Het dertiende competitie- doelpunt van Scheltus leidde tot meer dadendrang aan Zwalu wen-zijde. Veel gevaar kwam daar niet uit voort. Keeper Jan Blankespoor moest alleen bij een aantal hoekschoppen even de bal plukken. Voor het overige werd hij niet op de proef ge steld. Collega Grauwmeijer had het verder ook niet druk. Bij Ter Leede moest het van links ko men, maar ofschoon midden velder Adrian Carter en buiten speler Erwin Crooy een goede partij speelden, stierven hun ac ties steeds in schoonheid of ein digden door een overtreding van de bpponent. Hoe dan ook, ze leverden geen rendement op. Een vergroting van de voor sprong zat er dan ook niet in. Integendeel. Na de pauze kwam de 0-1 zelfs behoorlijk in gevaar. Molendijk bracht de fy siek sterke spits Harry Boekholt in het veld voor de onzichtbare Martin Schepen en stuurde de in de lucht heersende verdedi ger Martin van Ballegooyen naar het front. Opportunistisch en opeens strijdvaardig deed Zwaluwen nu ook binnen de lij nen aan klantenbinding. Het werd 'vrouwen en kinderen eerst' voor Ter Leede. Dankzij Riny Blankespoor, die zijn met een liesblessure uitgevallen broer Jan sterk verving, en flink wat fortuin bleef de Sassen- heimse équipe overeind. Blankespoor stopte vlak na zijn entree een strafschop van Van Ballegooyen, toegekend na een overtreding van de nuttig acterende Peter Vooys op Nico Konijnenburg, en Arjan Sloots en Van Ballegooyen raakten het houtwerk. Daarnaast liet Zwalu wen nogal wat mogelijkheden onbenut. Bij een Sassenheimse tegenstoot bestrafte de soms coulant leidende Van Hout een handsbal van Marco van Dijk niet met een penalty. In de slot periode, toen Ronald Vonk de plaats had ingenomen van de tegenvallende Van der Hoeven, kon de Rienks-brigade regelma tig onder de druk uitkomen en ontstonden er zowaar nog kan sen op 0-2. Zo trof Crooy de paal en lieten Scheltus en op nieuw Crooy het in perspectief biedende situaties afweten. Met 0-1 was Ter Leede evenwel ook al de koning te rijk. Zwaluwen Vlaardingen - Ter Leede 0- 1 (0-1). 17. Scheltus 0-1. Scheidsrech ten Van Hout. Toeschouwers: 400. Ge le kaarten: Opschoor, Wijnands, Budel (Zwaluwen), Vooys (Ter Leede). Ter Leede: Jan Blankespoor (Riny Blankespoor); Verbree, Van der Putten (Desar), Vooys, Natzijl; Guyt, Van der Hoeven (Vonk), Carter; Bremmer, Scheltus, Crooy. 4 SPIERDIJK, 071 -356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 EERSTE KLASSE A Barendrecht-FC Lisse 2-4 (2-4) 9. Ens 0- 1, 12. Smakman 0-2, 18. Ens 0-3, 25. Van der Wilde 1 -3. 26. Van der Wilde 2-3, 41. Ens 2-4. Scheidsrechter: Van Haaften. Toeschouwers: 600. Noordwijk-Katwijk 0-1 (0-0). 75. Roodak kers 0-1. Scheidsrechter De Jong. Toe schouwers 3000. Gele kaarten.- Bloem en Van Kins (Noordwijk) SHO-Rijnsburgse Boys 2-0 (0-0). 80. Dub belman 1-0, 89. Vermaat 2-0. Scheids rechter: Beser. Toeschouwers: 500. Gele kaarten: Altena (SHO) en D. Volendam- ZwartWit'28 1-2 (1-1). 12.Guit 1-0, Van Vliet 1-1, 80. Vosselman 1-2 (pen.) Scheidsrechter. Veltrop. Toeschouwers: 200. Gele kaarten: Commandeur, De Boer (Volendam), Ardon (ZwartWit). Scheveningen-Heerjansdam 4-2 (3-1). 2. Cramer 1-0, 20. Vonk 2-0, 30 Beuk 2-1, 45. Abbenhuis 3-1, 70. Verhoeven 3-2, 85. Van Oosten 4-2. Scheidsrechter: Roe- giest. Toeschouwers: 1000. Katwijk 19 16 3 0 35 60 - 20 FC Lisse 19 11 4 4 26 47 - 25 QuickBoys 17 9 6 2 24 45 - 24 Noordwi|k 18 6 7 5 19 37 - 26 Spijkeniss 18 7 5 6 19 27 - 30 Heenansd. 19 9 1 9 19 32 - 35 Zwart W'28 19 8 3 8 19 26 34 Scheven. 19 5 8 6 18 41 - 41 Barendr 19 4 7 8 15 25 32 Marken 17 4 6 7 14 19-32 Rijnsb.8. 18 4 .5 9 13 29-37 Boys als tegenstanders van de geelzwarten. Kiebert: „Maar dat maakt niet zo veel uit. We moe ten nog acht degradatiewed strijden spelen. En dan is Quick Boys net zo lastig als SHO." Rijnsburgse Boys: Schot; Vaartjes, A. Heemskerk (Wesselius), Leenheer, D. Heemskerk; Buis, Klaassen, Den Haan; P. van Duyn, Van Driel, R. van Duyn. 19 4 5 10 13 26 - 37 18 4 4 10 12 25 - 43 19 4 4 11 12 26 -.49 LEIDERDORP RON HOOGENDAM MEDEWERKER Hoogspanning op het Leider- dorpse sportpark De Bloemerd, zo kopte de maker van het pro grammablaadje van RCL. Van hoogspanning was zaterdag echter weinig te merken, want koploper RCL hield in het be langrijke duel met Sleutels, de nummer drie in de vierde klasse het hoofd koel en won met 1-0. RCL-verdediger Marco Barendse verloor na een half uur tempoloos Voetbal zijn hoofd wèl. De rechtervleugel verdediger van de Racing had de grootst mogelijke moeite om Sleutels-spits Ron Guldemees- ter af te stoppen. Uiteindelijk lukte hem dat wel, maar de aan slag op de kuiten van Gulde- meester werd door de strak, maar prima leidende scheids rechter Paling bestraft met rood. Terecht, vond ook ffarendse. „In een duel óm de bal raakte hij m'n enkels, maar die reactie van mij was dom. Maar een compliment voor de jongens dat het toch nog goed Topscorers: 1. Bloem (Noordwijk) 17, 2. Zwaan (Katwijk) 16. 3. De Ridder (Katwijk) 14, 4.'Kruit (Quick Boys) 13, 5.Ron de Ja ger (Scheveningen) 12, 6. Ens (Lisse) 10. 7. Rbii (Quick Boys) 9. 8. Van Driel (Rijns burgse Boys) Altena (SHO) Bos (ARC) 8, 9. Langeveld (Katwijk), Teerhuis (Marken), Tellier (Scheveningen), Visser (FC Lisse), Steenvoorden (Quick Boys) De Ruiter (Spij- kenisse) 7. Programma 25 maart: Rijnsburgse Boys- Quick Boys, Marken-Noordwijk (inhaal), FC Lisse-Kozakken Boys (beker). EERSTE KLASSEB Valleivog.-DOVO 0-0, WHC-Capelle 2-0. GVVV-Kozakken B 4-1, ExcelsiorM-Benne- kom 1-0, VVGZ-DVS '33 2-1, Lunteren- Hoek 0-1, Achil.Veen-Rozenburg 0-2. Kozakken 8 19 10 5 4 25 36 - 21 Rozenburg 19 8 8 3 24 24 - 14 DVS'33 19 9 5 5 23 24 - 25 Achil.Veen 19 8 6 5 22 27-21 D0V0 19 7 6 6 20 39 - 26 Valleivog, 19 6 8 5 20 32-25 GWV 19 7 6 6 20 34 - 28 Bennekom 19 7 6 6 20 30 -30 Hoek 18 9 0 9 18 31 - 26 Lunteren 19 4 9 6 17 15 - 21 WHC 18 5 6 7 16 12 - 18 Capelle 19 3 8 8 14 25 - 31 WGZ 19 3 8 8 14 21 - 43 ExcelsiorM 19 2 5 11 11 20.-40 EERSTEKLASSEC Dankzij matchwinner Robert Planje. De aanvallend ingestel de spelverdeler kopte vier mi nuten voor rust een perfect ge nomen vrije trap van routinier Niek Oosterlee knap achter in valler-doelman Rob Groenen dijk. Deze bevrijdende treffer viel op een moment dat RCL, spelend met drie spitsen, al een kwartier met tien man bezig was. De geroutineerde formatie van Leo Holl deed dat met groot gemak, al had Guldemeester in de openingsfase een meer dan goede kans op de openingstref fer. Een treffer kwam voor de Sleutels, zonder Ronald Labor- dus en de zaterdag onverwacht gestopte Marcel Groenendijk, nooit op de borden. De mannen van trainer Hen Beerenfenger speelden niet slecht, maar de uitgespeelde kansen waren op de vingers van een hand te tel len. Met name op het midden veld werd de Leidse ploeg over troefd. Het pleit voor RCL dat de ploeg ook na rust lange tijd met drie spitsen opereerde, waarbij Klaas Dekker (ex-Sleu tels) de meest dreigende speler was. In de meer enerverende twee de helft kwamen de bezoekers met de schrik vrij toen Alex Barendse zijn voorzet via de binnenkant paal in het veld zag springen. Aan de andere kant toonde de betrouwbare doel man Ron Sinteur zijn goede kwaliteiten op een inzet van Pa trick van der Graaf. Naarmate het meer spannende dan fraaie duel vorderde, bleef Sleutels aandringen. Met Afrim van Es (goed schot) voor Simon van der Linden ging er inderdaad meer dreiging uit van de Vliet- club. Voor trainer Leo Holl was die wissel reden de fysiek sterke Gijs Oppenheimer als extra ver dedigende middenvelder in te brengen. Hij zette Ronald Nieu- wenhuizen als extra cipier ach terin. Even leek Sleutels via Van Es roet in het eten te gooien. Zijn goede kopbal, na een voor zet van aanvoerder Hahs van Eijgen, belandde echter niet in, maar net naast het doel van Sinteur. RCL - Sleutels 1-0 (1-0). 41. Planje. Scheidsrechter: Paping. Toeschouwers: 300. Geel: De Bruin (Sleutels). Rood: Marco Barendse (RCL), RCL: Sinteur; Marco Barendse, Ooster lee, Visser, Brasker, Roos, Zirkzee (Op- ACV-Urk 3-2, W0G-D0SK 1-1, Flevo Boys-Spaken burg 1-2, Broekst. B-ElburgerSC 0-1, Blauw W'34- Genemuiden 1-1, Oranje N.-HZW 1-2, IJsselm.v - IJsselm.v, 19 11 7 1 29 32 - 13 Spakenburg 19 12 3 4 27 35 -18 Genemuiden 19 9 6 4 24 33 - 19 Urk 19 9* 5 5 23 46 - 32 ACV 19 10 3 6 23 38 - 31 D0SK 19 8 6 5 22 35 - 26 Flevo Boys 20 7 6 7 20 37 - 30 ElburgerSC 20 7 6 7 20 29 - 32 Dracht, B 19 6 5 8 17 26 - 26 W0G 19. 5 6 8 16 31 - 38 Blauw W'34 19 3 9 7 15 23 36 HZVV 19 4 6 9 14 21 - 42 0ran|eN. 19 2 6 11 10 20 - 44 Broekst. B 19 2 4 13 8 15 -36 TWEEDE KLASSE B Ri|soord-Excelsior Pernis afg, Naaldwi|k-HV0 alg, Beursbengels-Oranje Wit 1-0, Zevenhoven-Vitesse Delft 0-1, Zwaluwen-Ter Leede 0-1, ASWH-DEVJ0 atg. Ter Leede 19-25 Zevenhoven 19-19 DEVJO 17-24 Vitesse D. 18-16 Excels. P 18-23 Rijsoord 17-14 Beursbengels 19-20 Oranje Wit Dev|o eerste-periodekampioen. ASWH t' dekampioen. DERDE KLASSE A Spirit-Oegstgeest 1-1, Sportlust-Monster 2-0, 's-Gravenzande-SV'35 1-2, Xerxes-SV Voorschoten 0-3, Jodan Boys-'s-Graven- zandse SV 1-1, Die Haghe-Rohda'76 0-2 Spirit 19-31 SV'35" 19-18 Voorschoten 19-27 Die Haghe 19-16 Gravenz. 19-24 Oegstgeest 19-15 Monster 19-20 Jodan Boys 19-15 Rohda'76 19-20 's-GravSV 19-15 Sportlust 19-20 Xerxes 19-6 Rohda'76 winnaar eerste periode. Spirit winnaar tweede periode Stand derde periode: Spirit 4-7 Die Haghe 4-5 Voorschoten 4-6 Sportlust 4-5 VIERDE KLASSE B WDS-CVC 0-1, Alphia-Valken'68 3-3, KRV Leiden 2-0, RCL-De Sleutels 1-0, Oudewa- ter-Hazerswoudse Boys 0-2, Floreant-LFC 4-1. RCL 19-32 Alphia 19-19 1 KRV 19-31 Leiden 19-18 Haz Boys 19-21 CVC 18-16 Floreant 19-21 Valken'68 19-14 De Sleutels 18-20 LFC 19- 8 WDS 19-19 Oudewater 19- 7 Stand aan kop derde periode: RCL 4-8 KRV Floreant4-8 CVC penheimer), Planje, Alex Barendse (Ron Nieuwennuizen), Dekker, Grootendorst. Sleutels: Groenendijk, Hillebrand, De Bruin, Van Kampen, Hansen, Van Kij- g;n, Van der Linden (Van Es), Van der raaf, Houthof, Guldemeester, De AFDELING LEIDEN TAW-MVKV 2-0, SVLV-GWS 3-0, Wou- brugge-UVS 4-6, Koudekerk-LSW'70 3-4, SVOW-Lugdunum 0-1, Abbenes-Kagia afg,. TAVV 19-31 SV0W 20-23 Kagia 19-29- Woubrugge 20-15 UVS 20-28 Abbenes 19-13 MVKV 20-26 LSW'70 20-12 Koudekerk 20-25 GWS 20- 5 Lugduopm 19-24 SVLV 18- 2 Van der Gaag naar Motherwell EINDHOVEN ANP Mitchell van der Gaag (23) hoopt woensdag te debuteren bij Motherwell, in de wedstrijd tegen Hibernian. De overgang van de verdediger van PSV naar de Schotse club is vrijwel rond. Van der Gaag gaat vandaag naar Motherwell om de laatste de tails rond de overgang af te ron den. Het is de bedoeling dat hij een contract voor de rest van deze competitie en de komende twee seizoenen tekent.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15