MVV vrolijkt Feyenoord op PSV gelukkig met Nilis Bergkamp scoort weer eens; Real Madrid loopt uit Sport Roda blijkt tegen Eagles een 'topclub' I MAANDAG 20 MAART 1995 CHEF WILLE/W SPIERDIJK. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, ,071-359 KERKRADE ANP Topclubs schijnen geluk af te dwingen, tobclubs trekken pech aan. Vergenoegd constateerde trainer Huub Stevens van Roda JC dat zijn elftal gisteren het ge luk van de topclub had. Dank zij een prachtig genomen vrije trap van Van der Luer, ver in blessu retijd, won de nummer twee van de eredivisie met 3-2 van de nummer zeventien, Go Ahead Eagles. Roda verbeterde en pas sant het puntentotaal van vorig seizoen: 38. Dat is nu al veertig, met nog negen duels te gaan. Net als vorige week tegen Ajax verloor Go Ahead in blessure tijd, wat trainer Ab Fafié net als toen ontlokte dat zijn ploeg zit in de hoek waar de klappen val len. Roda behoudt in elk geval de illusie dat het kampioen schap mogelijk is. ,,De spelers en de assistent denken aan de titel. Ik niet", zei Stevens. Het geluk waaraan hij refereerde was eigenlijk alleen van toepas sing op het moment van de laatste treffer. Van der Luer stond rechts van het doel en draaide de bal over de muur in de linkerhoek. De Deventenaren, die Dordrecht twee punten zagen inlopen en die alleen directe de gradatie lijken te kunnen ontlo pen, zagen de wedstrijd eigen lijk binnen vijf minuten ontglip pen. Go Ahead was na 21 minu ten op voorsprong gekomen- door een frommeldoelpunt van Rorije, die Luijpers meestal te slim af was. In de 37ste minuut was het keerpunt, toen Graef op de rand van buitenspel en waarschijnlijk daarover mocht doorgaan en Iwan liet scoren. Go Ahead was woedend. Fafié: ..Iedereen in het stadion zag dat het buitenspel was, behalve de scheidsrechter en de. grensrech ter." Volgens Stevens echter was Verkuyl blijven hangen. Drie minuten na de gelijkma ker kreeg Steinmann de rode kaart van scheidsrechter Zuide- ma. Hij had al geel en maakte overbodig hands, op het mid denveld. Even later kopte De Koek een vrije trap van Van der Luer achter Hiele: 2-1 In de tweede helft ging Roda rustig door met het verkwisten van kansen, waarbij Huiberts, Graef en Iwan zich onder scheidden. Fafié had zijn tien overgebleven mannen opdracht gegeven zo lang mogelijk stand te houden op 2-1, die ene kans zou wel een keer komen. Dat gebeurde toen een voorzet van Rorije raar stuiterde, tegen de hand van Senden. Decheiver benutte de strafschop. Net als tegen Ajax vorige week wist Go Ahead in de slotfase weinig an ders te verzinnen dan de bal lukraak wegschieten, net als vo rige week met fataal gevolg. Roda JC: Hesp: Senden, De Koek, Atte- veld (80. Vanderbroeck), Luijpers (70. Babangida); Doomernik, Van der Luer, Van Hoogdalem; Iwan, Graef, Huiberts Go Ahead Eagles: Hiele: Arts, Marbus, Steinmann, Verkuyl; Valk, Michels, Schenning: Rorije (87. Pothoven), De Gier, Decneiver EINDHOVEN GPD Nilis, Ronaldo en mazzel. Veel meer heeft PSV dit seizoen niet, veel meer lijkt ook niet nodig om derde, misschien zelfs nog tweede te worden. Zaterdag te gen Willem II was het weer niet anders. Nilis, Ronaldo, mazzel. En ook wel wat karakter, want er moest nog een 2-0 achter stand weggepoetst worden. Dat lukte: 3-2. Het was vooral te danken aan Nilis. De Belg speelde gran dioos, scoorde bovendien en liet ook scoren. Uit een schitte rende vrije trap van de Belg werd het 2-1, uit een voorzetje van hem viel de 3-2; Latupeiris- sa kopte de bal in eigen doel. Jan Reker, ex-trainer van PSV en bezig aan zijn laatste maan den bij Willem II, vertelde na derhand niet zonder trots dat hij Nilis tien jaar geleden al scoutte. „Drie keer ben ik hem gaan bekijken bij Winterslag, samen met Willy van der Kuij- len. Hans Kraay zag hem toen een keertje. 'Kan niet voetbal len', meende Kraay. Nu zegt-ie dat Nilis te duur was, maar hij kostte 550.000 gulden." Tien jaar na dato doet PSV alsnog goede zaken met Nilis. Onwaar schijnlijk sterk en constant speelt de Belg al het hele jaar, ondanks de misère om hem heen. Slechts Ronaldo en Wou ters kunnen zich meten met Ni lis, maar de veteraan ligt er weer eens uit met een zieke knie. Het maakt PSV op het ogenblik niet veel uit. Nilis en Ronaldo scoren wel en Vrouwe Fortuna doet ook wekelijks mee. Betwist Dat was niet alleen zo bij de winnende goal, maar ook bij de eerste die bovendien op een voor PSV mooi moment viel, kort voor rust. Scheidsrechter Van Dijk gaf PSV een vrije trap die later door Reker werd be twist. Van Dijk zag wel een overtreding, obstructie. Daar van is een indirecte vrije trap het gevolg. Van Dijk hield ech ter de arm omlaag, zodat Nilis een rechtstreekse poging kon doen: goal. De gelijkmaker, ook nog voor rust, kwam wel correct tot stand, hoewel Willem II nu wel massaal protesteerde. De ma nier waarop Zenden - in zijn jeugd een talentvol judoka - La- tupeirissa opzij zette, leek op een overtreding maar was het niet. Zenden kon de bal dus voor het doel brengen, waar Ro naldo aan een simpele voetbe weging genoeg had. Zo was de verrassende 0-2 (goals van Feskens en Sylla) van het bord en kon PSV - met Vink weer eens in de basis - het kar wei na rust afmaken. Het lang frivool combinerende Willem II kwafn in de tweede helft niet meer onder de druk vandaan en werd uiteindelijk naar een te rechte nederlaag gespeeld. De score had zelfs nog kunnen op lopen, als grensrechter Bossen niet ten onrechte had gevlagd voor hinderlijk buitenspel van Ronaldo. De goal van Zenden - weer na voorbereidend werk van Nilis - ging daarom niet door. Vergeten was in elk geval de openingsfase van het duel, toen het fluitconcerten en poncho's regenden. De poncho's waren beschikbaar gesteld door PSV voor de toeschouwers die van wege de verbouwing van de west-tribune nat zouden kun nen worden. Ook de fluitcon- certern waren gratis, een koste loze tip van het publiek aan de spelers om eens te gaan voet ballen. De score suggereert dat het advies niet in de wind werd ge slagen, maar goed beschouwd blijft PSV een matig elftal, te zeer leunend op de klasse van Nilis en Ronaldo. „PSV is nog ver van huis, er zal goed inge kocht moeten worden. Zeker achterin. Dat centrum kan na tuurlijk niet", sprak Reker, doe lend op het duo Dirkx-Valckx. Advocaat haalde de schouders op. Wat hem betreft wordt in elk geval het contract met Vrou we Fortuna nog even verlengd. PSV: Waterreus; Prommayon, Valckx, Dirkx, Numan; Pahlplatz, Vink (78. Van der Leegte), Linskens, Zenden (88. Meijer); Ronaldo, Nilis. Willem II: Jansen; Latupeirissa, Hof stede, Meijs, Smits. Van de Berg; Van Gastel, Feskens; Stewart, Sylla (75. Vos),Laros. De vrees dat Feyenoord als een murw geslagen bokser in de ring zou verschijnen, bleek ongegrond. Een paar tellen rust waren voldoen de om bij te komen van de rechtse directe, die Zarago- za 64 uur eerder had uitge deeld. Willem van Hane- gem was niet verbaasd, de bijna 25.000 toeschouwers in de Kuip wreven gister middag wél de ogen uit bij het zien van de mokersla gen die de Rotterdammers zelf vrolijk uitdeelden aan MW: 6-1. ROTTERDAM GPD Het spookbeeld van de Interto- to-competiüe - in de vakantie- tijd van de spelers - inspireert Ed de Goey en de zijnen om via de normale weg Europees voet bal veilig te stellen. Weliswaar is de verovering van de KNVB-be- ker de snelste manier om dat doel te realiseren en heeft Feye noord daarvoor na de uitscha keling van Ajax ook de beste pa pieren, de belangen in de com petitie wil het niet verwaarlo zen. Bij een onverwachte ze perd, woensdag in Heerenveen, zou alles immers weer afhangen van een tweede of derde plaats in de eredivisie. Trustfull was in de Kuip de grote inspirator van Feyenoord. Als creatieve middenvelder zorgde hij er voor dat het duel een hoge cimusementswaarde kreeg. Bijna in zijn eentje was hij verantwoordelijk voor de 3-0 voorsprong, die Feyenoord bin nen een kwartier nam. Eerst schoot Rob Witschge een vrije trap in de bovenhoek, die was toegekend na een overtreding op Trustfull. Vervolgens gaf hij de beslissende pass bij het doel punt van Henrik Larsson, waar na hij persoonlijk nummer drie Regi Blinker (links) in duel met Roberto Staal. Feyenoord's clubtopscorer scoorde tegen MVV (6-1) niet. diagonaal in de touwen knalde. Aardig „Hij speelde aardig", sprak Van Hanegem later, toen hij werd gevraagd naar zijn oordeel over de stijlvolle middenvelder. De coach van de Rotterdammers waakt ervoor om voortdurend de loftrompet over zijn pupil te blazen, omdat dat in het verle den nogal eens een averechts effect had. Toch zal de Kromme diep in zijn hart genoten heb ben van het optreden van Trustfull, die als geen ander aanvoelt hoe Henrik Larsson moet worden gelanceerd en in de tweede helft ook bewees met dë Braziliaan Glaucio prima uit de voeten te kunnen. MW-trainer Sef Vergoossen herkende zijn eigen elftal niet. „We wisten dat Feyenoord een zware Europa Cup-wedstrijd achter de rug had. Maar daar van hebben we geen moment kunnen profiteren", aldus Ver goossen die Thai rood zag krij gen. Thai vergreep zich aan de doorgebroken Larsson, die net als Trustfull één van zijn beste wedstrijden speelde en binnen een week met het bestuur gaat praten over contractverlenging. Feyenoord wil het nog doorlo pende contract van de Zweedse aanvaller openbreken, omdat het beseft dat het eindelijk weer een centrumspits van kaliber in huis heeft. Halverwege het tweede be drijf verdiende de Larsson een strafschop, toen hij door Ar- mand Benneker in de doel- mond van achteren werd getor pedeerd. Scheidsrechter John Blankenstein vond kennelijk dat hij niet twee keer achter elkaar naar de stip kon wijzen en wuif de het incident weg. Kort na rust mocht Jozsef Kiprich im mers al vanaf elf meter aanleg gen, nadat Errol Refos door Ro ger Reijners was gevloerd. MW kon met tien man nauwelijks meer iets uitrichten tegen al het aanvalsgeweld van Feyenoord. In de eerste helft had het alleen via Roberto Lanckohr een plaagstootje (3-1) kunnen uit delen. Via Arnold Scholten en Glaucio schroefde Feyenoord in de slotfase de score verder op. Feyenoord: De Goey; Maas, Scholten, Schuiteman (46. Glaucio), Refos (75. Van Bronckhorst); Bosz, Trustfull, Wit schge; Kiprich, Larsson, Blinker. MW: Van Duijnhoven; Benneker, Straal, Van As (81. Maes); Delahaye (46. Thai), Joordens, Libregts, Reijners; Scheepers, Lanckohr, Hofman. EREDIVISIE Feyenoord-MVV 6-1 (3-1). 7. Witschge 1- 0, 13. Larsson 2-0, 16. Trustfull 3-0, 39. Lanckohr 3-1, 48. Kiprich 4-1 (straf schop), 75. Scholten 5-189. Glaucio 6-1 Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers: 24.447. Rode kaart: 57 Thai (MVV). Gele kaart: Joordens, Reijners (MVV). Ajax-NEC 5-1 (2-0). 18. Litmanen 1-0, 22. Litmanen 2-0, 56 Pothuizen 2-1, 75 Kanu 3-1, 79. Seedorf 4-1, 89. Litmanen 5-1 Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 18.753. Rode kaart: 42. Van der Lin den (NEC). Vitesse-Heerenveen 3-1 (1-0). 22. Makaay 1-0, 64 Korsten 2-0, 74. Ten Caat 3-0, 79. Regtop 3-1 Scheidsrechter: Schaap Toeschouwers: 6985 FC Twente-FC Utrecht 2-1 (1-0). 25 Plat voet 1-0, 58. Bosvelt 2-0, 65. Hernandez 2-1 Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 8200. Roda JC-Go Ahead Eagles 3-2 (2-1). 21. Rori|e 0-1, 37. Iwan 1-1. 41. De Koek 2-1, 66. Decheiver 2-2 (strafschop), 90. Van der Luer 3-2. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 8200 Rode kaart: 40. Steinmann (Go Ahead Eagles. 2x geel). Ge le kaart: Michels (Go Ahead Eagles) NAC-Volendam 0-1 (0-0). 51 Binken 0-1. Scheidsrechter: Blommestei|n Toeschou wers: 10.512. Gele kaart: Steur (Volen- PSV-Willem II 3-2 (2-2). 13. Feskens 0-1, 18. Sylla 0-2, 26. Nilis 1-2, 42. Ronaldo 2-2. 69 Latupeirissa 3-2 (eigen doel). Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 27.300. Gele kaart: Feskens. Latupeirissa (Willem II). Dordrecht'90-Sparta 3-1 (1-1). 19. Wou den 1-0, 35. Sandel 1-1, 54. Atmodikoro 2-1 (strafschop), 89. Wouden 3-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 1910. Gele kaart: Robbemond (Dordrecht'90), Jalink, Fortes (Sparta). RKC-FC Groningen 3-0 (2-0). 9. Petrov 1- 0, 23. Van Arum 2-0, 70. Van Arum 3-0. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 1800. Topscorers: 1. Ronaldo (PSV) 20; 2. Klui- vert (Ajax) 16; 3. Boogers (Sparta) 13; 4 Roelofsen (MVV) 12; 5. Graef (Roda JC), Decheiver (Go Ahead Eagles) 11; 7. Van Hooijdonk (NAC), Huiberts (Roda JC), Boe- rebach (FC Twente), Litmanen (Ajax), Nilis (PSV), Bombarda (Groningen) 10. Programma, woensdag: Ajax-Sparta. Vrij dag: Dordrecht'90-Willem II. Zaterdag: MW-Heerenveen, NAC-FC Groningen Zon dag: FC Utrecht-GA Eagles, Feyenoord- Roda JC, FCTwente-Ajax. KNVB-beker, halve finale, woensdag: Heerenveen-Feyenoord, FC Utrecht-Volen- Ajax 24 18 6 0 42 66-20 Roda JC 25 16 8 1 40 48-18 PSV 26 16 6 4 38 64-30 FC Twente 25 14 7 4 35 55-37 Feyenoord 24 14 5 5 33 52-36 Vitesse 26 11 9 6 31 42-33 Willem II 26 12 6 8 30 39-29 Volendam 25 7 11 7 25 28-32 Heerenveen 25 10 4 11 24 39-46 RKC 26 8 7 11 23 35-40 NAC 25 7 7 11 21 39-41 Groningen 25 6 8 11 20 34-45 FC Utrecht 24 6 7 11 19 31-41 Sparta 25 6 7 12 19 32-41 MW 25 6 6 13 18 31-52 NEC 25 5 6 14 16 34-50 GA Eagles 25 1 8 16 10 19-60 Dordr.'90 26 1 6 19 8 21-58 EERSTE DIVISIE De Graafschap-Eindhoven 3-0 (2-0). 40 Van de Brink 1-0, 45. Victoria 2-0, 57. Van de Brink 3-0. Scheidsrechter: Boot. Toe schouwers: 4350. Gele kaart: Hendriksen, Van Corstanje (Eindhoven). Telstar-RBC 1-0 (1-0). 13. Simons 1-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 1938. Gele kaart: Smak, Tevreden (Tel star). Veendam-Helmond Sport 1-1 (0-1). 22. Vorstenbosch 0-1, 58. Radomski 1-1. Scheidsrechter: Van Meerkerk Toeschou wers: 3417. Gele kaart: llie (Veendam), Maes, Peters (Helmond Sport). Heracles-Excelsior 1-3 (0-1). 29. Tengb- jerg 0-1, 61. Waslander 1-1, 63. Tengb- jerg 1-2, 88. Dijkhuizen 1-3. Scheidsrech ter: Luyten. Toeschouwers: 1820; Gele kaart: Krüzen, Velten, Waslandet (Hera cles). Cambuur-AZ 3-2 (3-0). 25. Oosterhof 1-0, 27. Jansen 2-0, 38. Jansen 3-0, 64. Keur 3-1, 76. Keur 3-2. Scheidsrechter: Koop man. Toeschouwers: 4255. Gele kaart: Konterman (Cambuur), Kooijman, Durmus- oglu (AZ). TOP Oss-Emmen 5-3 (2-2). 2. Waterink 1- 0, 10. Sumiala 1-1, 12. Torken 2-1 (straf schop), 35. Koops 2-2, 49. De Jong 3-2, 79. Nijhuis 4-2, 81. Waterink 5-2, 90. Ha verkort 5-3. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 2213. Gele kaart: Meijerman, De JongefEmmen). Fortuna S-VW 2-0 (0-0). 46. Vroomans 1- 0 (strafschop), 69. Vroomans 2-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: 4400. Gele kaart: Pfennings, Vroomans, Losada (Fortuna S), Corneille, Koenen, Ihalauw(WV). FC Den Haag-FC Den Bosch 4-1 (2-1). 24. Van der Laan 1-0, 31. Heesen 2-0, 40. Keizerweerd 2-1, 58. Van der Laan 3-1, 89. Van.der Laan 4-1, Scheidsrechter: El- BUITENLANDS VOETBAL MILAAN ANP/RTR Al zeven maanden stond achter de naam van Dennis Bergkamp één streepje. Maar na de wed strijd tegen Foggia van gisteren kon de aanvaller van Inter Milan er eentje bijzetten. Op de eerste speeldag trof hij in het duel met Torino doel, op de 24ste speeldag maakte hij Inters derde treffer (3-0). Wim Jonk speelde tegen Fog gia een van zijn betere wedstrij den in dienst van Inter en open de de score uit een vrije trap. Na een goal van Berti kwam in de 74ste minuut hét moment van Bergkamp. De spits omspeelde een aantal verdedigers en schoot zuiver in. Inter is nu al vijf wedstrijden op rij ongesla gen. AC Milan is met een nog opmerkelijker reeks bezig. Het team dat woensdag de halve fi nale in de Champions League bereikte, won op indrukwek kende wijze bij Sampdoria: 0-3. Milan won de laatste vier wed strijden. Simöne lijkt zich te ontpoppen als opvolger van Van Basten. Hij scoorde zijn vijfde doelpunt in drie wedstrij den. Het gat met koploper Ju- ventus bleef onveranderd der tien punten. De ploeg uit Turijn boekte een minieme zege op Cremonese. In de 69ste minuut maakte Vialli uit een omhaal de enige treffer in het duel. Parma verloor in de race om de lands titel twee kostbare punten. In en tegen Reggiana speelde de ploeg van trainer Scala 2-2. Spanje Real Madrid herstelde zich gis teren van de nederlaag van vori ge week tegen Santander. Goed speelde de formatie van trainer Valdano niet, maar het was vol doende om Espanol te verslaan. Zamorano zorgde voor de 1-0 zege. Het gat met de nummer twee, Barcelona (0-0 tegen Va lencia), groeide tot vijf punten. Deportivo la Coruna draait al drie jaar mee in de Spaanse top. Maar het kampioenschap blijkt steeds weer een tree te hoog. Na de nederlaag zaterdag tegen At- letico Madrid (0-1) haakten de Galiciërs voor het derde achter eenvolgende jaar af in de strijd om de titel. Manoio maakte de enige treffer. Real Zaragoza was tegen Celta de Vigo minder tref zeker dan donderdag in het du el met Feyenoord. De ploeg scoorde niet. Gelukkig voor hen deed de tegenstander dat ook niet. Betis Sevilla blijft het goed doen en klopte Compostela met 1 -0. Dank zij de zege klom Betis naar de derde plaats. Duitsland Borussia Dortmund verloor za terdag in het eigen Westfalen- stadion met 3-0 van Bayer Le- verkusen. Het bereiken van de halve finales van het toernooi om de UEFA-beker heeft Lever- kusen kennelijk vleugels gege ven. Lehnhoff, Münch en Thom drukten het zelfvertrouwen in treffers uit. Na 22 speeldagen is het ver schil tussen de eerste zes ploe gen op de ranglijst slechts vijf punten. Bayem München sluit de rij van kanshebbers op de zesde plaats. De tegenstander van Ajax in de halve finales van de Champions League gaf in dë laatste minuut de zeker lijkende zege tegen Hamburger SV uit handen. Dank zij een door Scholl benutte strafschop was de Duitse kampioen twintig mi nuten voor tijd in het Hamburg- se Volkparkstadion op voor _'T M 4*: Dennis Bergkamp, gevolgd door Wim Jonk. Béiden maakten in het met 3-0 gewonnen duel met Foggia een doelpunt voor Inter. foto ap sprong gekomen. Vlak voor het einde van de wedstrijd scoorde Albertz uit een vrije trap de ge lijkmaker. „Ik ben met het re sultaat tevreden. We hebben, gelet op de krachtsinspannin gen van woensdag tpgen Göte- borg, een goede prestatie gele verd", oordeelde Bayem-trainer Trappatoni. „We hebben welis waar veel kansen laten liggen, maar vandaag hebben we één van onze betere wedstrijden ge speeld." Grote winnaar was Mön- chengladbach. De ploeg klom na de zege op Werder naar de derde plaats ten koste van FC Kaiserslautern, dat teleurstelde tegen Bayer Uerdingen (1-1). FC Köln deklasseerde FC Schal- ke 04 met 5-1. Youri Mulder werd in de 56ste minuut we gens het beledigen van de scheidsrechter naar de kleedka mer gestuurd. Engeland Bryan Roy scoorde zaterdag tweemaal en had daarmee een groot aandeel in de 3-0 zege van Nottingham Forest op Southampton. Grobbelaar keek lijdzaam toe vanaf de reserve bank. Hoewel technisch direc teur McMenemy donderdag, toen duidelijk was dat de opge pakte spelers in het weekeinde zouden kunnen spelen, uitriep dat Southampton moeilijk zon der Grobbelaar kon, liet hij de 37-jarige routinier wegens alle commotie toch maar aan de kant. Terecht, zo leek het, want Grobbelaar liep aanvankelijk naar de verkeerde dug out. Blackburn leidde de aan dacht van de vermeende omko pingsaffaire af en draaide de schijnwerpers weer naar de competitie. De Rovers wonnen met 2-1 van Chelsea en ver grootten de voorsprong op Manchester United, dat in en tegen Liverpool met 2-0 verloor, tot zes punten. Liverpool doet na wat magere tijden weer met de besten mee in de hoogste Engelse afdeling en onder streepte dat tegen een vrij kleurloos Manchester United. Hans Segers, die met Grobbe laar en Aston Villa's geblesseer de spits Fashanu was opgepakt, zat bij Wimbledon ook op de bank. Maar om een andere re den. De ex-PSVer kreeg van manager Kinnear de nederlaag tegen Manchester United, veer tien dagen geleden, in de schoe nen geschoven. Zaterdag hield tweede doelman Sullivan in de derby tegen Crystal Palace de nul. Wimbledon won met 2-0 door treffers van Jones en Gayle. België De titelstrijd in de Belgische competitie tussen Anderlecht en Standard Luik blijft span nend. Standard verloor gisteren een punt door het gelijkspel (1- 1) tegen Germinal Ekeren, de ploeg van Simon Tahamata. De koploper stond bij rust achter door een treffer van Kovacs. Wilmots bracht Standard in het begin van de tweede helft op gelijke hoogte. Anderlecht profiteerde opti maal van de misstap. De club uit Brussel won met 3-1 van Antwerp en is de concurrent uit Luik tot op één punt genaderd. Bovendien heeft Anderlecht een wedstrijd minder gespeeld. Club Brugge versloeg Beveren met 2-0. De formatie van Hugo Broos volgt op acht punten, maar heeft nog drie inhaalduels te goed. c 1 burg Toreschouwers: 2863. Gele k Gentile, Karlas (FC Den Haag) Van 2 ten, Verberne, Van Helmond (FC I Bosch) Topscorers: 1. Velten (Heracles) 19^ Huysen (Haarlem), Mutsaers (AZ) 18; Sibon (VVV) 17, 5 Van der Laan (L- Haag) 16; 6. Van der Weert (Fortuna S)| 1 7. Dijkhuizen (Excelsior), Van de Brink| I Graafschap) 14; 9. Van Roon (Telstar),j I terink (TOP) 13; 11. Taihuttu (Helm I Sport), Van Schijndel (De Graafschf* Hendriksen (Eindhoven), Hoogendorplj Haag) 11. Programma, morgen: FC Zwolle-Haarli Zaterdag: RBC-Eindhoven, Telsta Zwolle, Veendam-TOP, Heracles-AZ. EjJO' sior-VVV, FC Den Bosch-Emmen, Hein ji_ Sport-Haarlem, De Graafschap-Cambi Zondag: FC Den Haag-Fortuna S Fortuna S. 26 18 4 4 40 5f'p GraafschaD 26 15 6 5 36 50,c 26 13 6 7 32 5! Vj 26 12 8 6 32 4X. 26 12 7 7 31 5.1e 26 10 10 6 30 31 n| 26 12 5 9 29 5(U1 26 12 5 9 29 4; I 26 11 6 9 28 41 26 9 9 8 27 4:1 26 8 8 10 24 3; 25 8 7 10 23 3 ld 5 12 23 4(ra Den Haag Cambuur L Heracles Veendam AZ Emmen Telstar FC Zwolle Helm Sport V W Haarlem RBC 26 8 6 12 22 25 7 7 11 21 3fCJ 26 8 5 13 21 3' 26 5 2 19 12 2' 26 1 4 21 6 2i Periodekampioen: VVV, Excelsior, Forti Graafschap Cambuur L Den Haag TOP Excelsior Veendam Helm.Sport AZ Fortuna S. Telstar Emmen Eindhoven Haarlem FC Zwolle RBC VIERDE PER!K 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 2 110 3 2 110 3 2 110 3 2 110 3 2 110 3 2 10 12 2 10 12 2 10 12 2 10 12 2 10 12 10 10 1 10 0 10 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 FE Eredivisie 26e speelronde: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 108.107 Tq 2.319.026. L. Meeste toeschouwers: PSV-Willenï 27.300. Minste toeschouwers: Dordrecht'90-Sj 1910. Rode kaarten: 3. (Thal/MW, Van der! den/NEC, Steinmann/Go Ahead Eagles Totaal: 44. Gele kaarten: 11Totaal: 555. fjR Meeste kaarten: Feyenoord-MVV (Blarrr: stem) 2x geel, lx rood. Doelpunten: 38. Totaal: 709. Hoogste uitslag: Feyenoord-MW6-l. Snelste treffer: 7 Witschge (Feyenoon Topscorer van de dag: Litmanen (AjaxlP' Eerste divisie ai 26e speelronde: 8 wedstrijden. iP Toeschouwers: 24.930. Totaal: 602.Or, Meeste toeschouwers: Fortuna-VVV 44JK Minste toeschouwers: Heracles-Excrn 1820. L Rode kaarten: 0. Totaal: 46. Gele kaarten: 26. Totaal: 666. 'e. Meeste kaarten: Fortuna-VW (Van dea de) 6x geel. Doelpunten: 30. Totaal: 758. 'v Hoogste uitslag: TOP Oss-Emmen 5-3J11 Snelste treffer: 2 Waterink (TOP). ar Topscorer van de dag: Van der La ar Den Haag) 3. p1 Bijzonderheden: Van der Laan maalfep het duel met Den Bosch zijn hondaL doelpunt in dienst van FC Den Haarp staat nu op het totaal van 102. Zijn ept talen waren seizoen '88-'89: 13; '8it 21, '90-'91: Feyenoord; '91-'92: ÏSE '93: 15; '93-'94: 25; '94-'95: 16 tr^Jj ai 27ste speeldag: Lierse-St-Truiden 1-0, (frl RWDM 0-0, Gent-Oostende 5-0, Club Lilt raing 0-1, Beveren-Brugge 0-2, Andeii Antwerp 3-1, Ekeren-Standard 1-1, Mechelen 1-1. Stand aan kop: Standacl 42, Anderlecht 26-41, Brugge 24-34,L 26-29, Ekeren 25-28, Lierse 25-28, Ld, 26-28, St-Truiden 27-27, Seraing Mechelen 27-25, RWDM 27-25, Beverd 1 25, Charleroi 27-25. DUITSE Schotland Glasgow Rangers heeft zaterdag de vijfde nederlaag van het sei zoen geleden. De koploper ver loor met 2-1 van Heart of Mid lothian. De treffers van de thuis club kwamen op naam van John Robertson en John Millar. Brian Laudrup bracht de marge vlak voor rust terug tot één. Maar de lijstaanvoerder kon Heart of Midlothian in de twee de 45 minuten geen moment in, gevaar brengen. Nummer twee Motherwell, dat één wedstrijd minder heeft gespeeld, verklein de de achterstand op landskam pioen tot twaalf punten. De club won met 2-1 van Dundee United. Pierre van Hooijdonk kwam niet in actie met Celtic. De wedstrijd tegen Partick werd uitgesteld. Frankrijk Paris Saint-Germain is zaterdag doorgedrongen tot de halve fi nales van het toernooi om de Franse voetbalbeker. De lands kampioen, die woensdag ten koste van Barcelona ook de laatste vier bereikte van de Champions League, won met 2- 0 van Nancy. De Braziliaanse verdediger Ricardo scoorde twee keer met het hoofd. Metz schakelde tweede-divi sionist Mulhouse met dezelfde cijfers uit. De andere kwartfina les werden vrijdag al afgewerkt en eindigden ook in 2-0. Stras bourg zette in de verlenging Bordeaux aan de kant. Olympi- que Marseille is de enig overge bleven club van het 'tweede garnituur'. De Ier Cascarino en Joël Cantona hielden de gede gradeerde topploeg van oud voorzitter Tapie in de strijd ten koste van Chateauroux. 22ste speeldag: HSV-Bayern M. 1-l.f' Münch-Karlsruhe 1-0, Köln-Schalke'Ofll Frankfurt-Stuttgart 2-2, Freiburg-Bochuh; Dortmund-Leverkusen 0-3, Duisburg-DJ 1-1. Stand aan kop: Dortmund 22-33. w 22-32, M'gladbach 22-30. Kaïsersl fe Freiburg 22-28, Bayern M. 22-28, Ka(„ ENGEil Aston Vil.-West Ham 0-2, Blackburn-Cj 2-1, Leeds-Coventry 3-0. Man. City-Sheft 3-2, Nottingham-Southampt 3-0. Queef Everton 2-3, Tottenham-Leicester 1-0; bledon-Crystal P. 2-0, Liverpool-Man.Unj, 0, Newcastle-Arsenal 1-0. Stand aanf Blackburn 34-76. Man.United 34-70/' castle 33-63, Liverpool 31-57. Notti^i 34-57. Leeds 32-52. Tottenham 32-5lk, bledon 33-45. Sheff.Wed. 35-43. CT 35-43. Queens PR 31-41. Man. City 33f FRANk{ GRIEKEN 24ste speeldag: Apollon-Xanthi 3-1, E Heraklis 0-i. Doxa Drama-Edessaik AEK-Levadiakos 4-0, Larissa-lomkc PAOK-Panathin. 2-0. Panionios-OFI Ki Kavala-Olympiakos 0-2, Aris-Athinaiki Stand aan kop: Panathin. 24-61, AEK Olympiakos 24-46, Heraklis 24-42, 42. PA0K 24-41. OFI Kreta 23-37. 24-36. Xanthi 24-34, Larissa 24-32, mos 24-32. 24ste speeldag: Juventus-Cremonese ter-Foggia 3-0, Lazio-Genoa 4-0, Samj Milan 0-3, Bari-Napoli 1-1, Reggiaf 2-2, Cagliari-Roma 0-1, Brescia-Tor Padova-Fiorentina 0-1. Stand: Juvenl 55, Parma 24-49, Milan 24-42, Roma Lazio 24-40, Fiorentina 24-36, Sampdi 35, Inter 24-35, Cagliari 24-35, Torino Napoli 24-31, Bari 24-30, Genoa Padova 24-26, Cremonese 24-25, Fog 25, Reggiana 24-14, Brescia 24-12. 25ste speeldag: Maritimo-Salgueiros 2-1 vista-Tirsense 2-0, Sporting-Braga 3-) dora-Beira Mar 1-1, Belenenses-Made Farense-Setubal 2-0, Guimaraes-Leir Chaves-Benfica 0-1 Stand aan kop: Pi 43, Sporting 25-41, Benfica 25-37, raes 25-32, Tirsense 25-28, Farense Maritimo 25-25, Leiria 25-25, Boavi 24. Braga 25-23. SCHO 29ste speeldag: Aberdeen-Hibei tic-Partick uitg., Falkirk-Kilmarnock ui j arts-Rangers 2-1, Motherwell-Dui Stand aan kop: Rangers 29-56, Mo 28-44 Hibernian 28-39, Celtic 27-37 27-36, Kilmarnock 27-33. 26ste speeldag: Deportivo-Atl. Madrid bao-Sevilla 0-2, Oviedo-Sociedad 3-0, lid-Tenerife 1-4, Barcelona-Valencia I ta-Zaragoza 0-0. Betis-Compostela l-C drid-Espanol 1-0. Logrones-Santander bacete-Gijon 1-2 Stand aan kop: R 26-39. Barcelona 26-34, Bet.s 26-32 tivo 26-32. Zaragoza 26-31. Sevi Oviedo 26-28. Tenenfe 26-27. Valer 27. Espanol 26-27, Bilbao 26-27. At 26-24. Sociedad 26-24.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14