Feyenoord: geen recht op halve finale rasshoppers pakt opnieuw de beker Sport Arsenal klopt Auxerre Russische basketballers in ziekenhuis Barcelona wacht helse week BOUWIDEEËN VOOR BEDRIJFSGEBOUWEN ras hAG 17 MAART 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 lick Boys - Marken uitgesteld 1. Quick Boys - Marken gaat morgen niet door. De wed- Jjyoor de eerste klasse A zaterdag is op verzoek van Marken let programma gehaald naar aanleiding van het overlijden feerste-elftalspeler Danny Broekman. Broekman overleed Xjagavond thuis na een selectiewedstrijd van het Nederlands ■eurelftal. De linksback werd door bondscoach Groenewoud ■de definitieve selectie gekozen. Hij is 24 jaar geworden, ft Boys - Marken wordt nu gespeeld op 28 maart, 20.00 uur Eeuw Zuid. De Katwijkers proberen voor morgen een oefen- nstander te vinden. Die wedstrijd wordt om 15.00 uur ge- |euvve beschuldigingen voor Tapie jtipnnes» Boro Primorac heeft gisteren voor de rechtbank in Cannes, die de omkopingsaffaire van Olympique Marseille Indelt, belastende verklaringen voor oud-voorzitter Bernard {•afgelegd. De oud-trainer van Valenciennes verklaarde in ituigenbank dat Tapie hem in juni 1993 geld en een nieuwe (had aangeboden wanneer hij bereid was zijn aanvankelijke iringen te wijzigen en daarmee Tapie te ontlasten. [junioren niet in Nigeria De wereldvoetbalbond heeft Nigeria definitief de orga- evan het wereldkampioenschap voor spelers tot 21 jaar mien. De FIFA nam het besluit na het bezoek dat een me- team aan het Afrikaanse land bracht. Uit het onderzoek dat er geen vrees hoeft te zijn voor een cholera-epidemie. mstandigheden waren over het algemeen bevredigend, er een bewijs van besmettelijke ziekten." De inspecteurs had- iel andere redenen om het toernooi af te gelasten. De vei- dsmaatregelen waren er daar één van. De politieke situatie jeria is onrustig. is Segers mag spelen n» Volgens de Engelse voetbalbond (FA) kunnen Hans Se- (Vimbledon), Bruce Grobbelaar (Southampton) en John inu (Aston Villa) dit weekeinde gewoon voor hun club in ;omen. Naar de mening van Graham Kelly staat niets een eer van de spelers in de weg. „Er is in de reglementen te vinden dat hen zou kunnen beletten te voetballen en ik fook niet dat zo'n bepaling er zou moeten komen", zei de ficial gisteren in een radio-interview. c selecteert Becker en Stich irc« Niki Pilic, de coach van het Duitse Davis-Cupteam, voor de kwartfinale tegen Nederland, van 31 maart tot en april in Utrecht, Boris Becker én Michael Stich geselec- Naast het gerenommeerde tweetal kregen Bemd Kar- iren Markus Zoecke donderdag een uitnodiging. Het is de- ploeg als voor de eerste wedstrijd. Daarin wonnen de ers met 4-1 van Kroatië. Er was enige twijfel gerezen over nvezigheid van zowel Becker als Stich, niet de grootste jen, door wat onenigheid over hun betaling door de bond. irverdiende aanmerkelijk meer dan Stich, die zichzelf even voelde en genoegdoening eiste en kreeg. Rotterdammers niet bestand tegen Spaanse furie Feyenoord verdween gis teravond als voorlaatste Nederlandse club van het Europese toneel. De strijd wijze die de Rotterdam mers in het nationele be kertoernooi langs Ajax hielp, had internationaal een averechts effect. Feye noord werd door Real Za- ragoza duidelijk gemaakt dat het geen enkel recht had om door te dringen tot de halve eindstrijd: 2-0. ZARAGOZA MARCEL VAN DER KRAAN/CPD In het Romareda-stadion bleef Feyenoord een uur lang over eind en mocht het hopen op een nieuwe stunt na de sensa tionele uitschakeling van Wer- der Bremen in de tweede ronde. Maar in het laatste half uur kreeg het elftal van Willem van Hanegem de ene na de andere klap te verwerken. Twee tegen treffers, maar ook twee rode kaarten voor Jozsef Kiprich en Peter Bosz. In totaal liepen de Rotterdammers ook nog eens tegen vijf gele prenten op. Ed de Goey, Henk Fraser, Arnold Scholten, Regi Blinker en Jozsef Kiprich verdwenen in het boek je bij de Duitse arbiter Markus Merk voordat hij met rood ging zwaaien. De uitsluiting van Bosz was het gevolg van irritatie die bij de Feyenoorders ontstond, toen de Spanjaarden met de bal aan de haal gingen op het moment dat Feyenoord een slotoffensief wil de uitvoeren. Bosz gaf pal voor de ogen van de scheidsrechter invaller Oscar een 'beuk'. Even later mocht Jozsef Kiprich de kleedkamer opzoe ken, nadat hij de arbiter had be- Scheidsrechter Markus Merk houdt tuigend niet mee eens. dreigd. De Hongaarse aanvaller werd op weg naar het doel van Real Zaragoza zo hard gevloerd, dat hij daarbij zijn schoen ver loor. De scheidsrechter weiger de een vrije trap toe te kennen. Kiprich kon zoveel onrecht niet verteren en dreigde heel even zijn schoen naar het hoofd van Peter Bosz de rode kaart voor. Ed de Goey, Henk Fraser (4), Rob Maas (5) en Arnold Scholten (7) zijn het er over- foto anp Merk te slingeren. Markus Merk pikte dat op zijn beurt niet en haalde direct het rood uit zijn borstzak. Feyenoord speelt weliswaar elk seizoen Europees voetbal, maar slimheid en ervaring op internationaal niveau lijkt een aantal spelers van het huidige elftal nog te ontberen. In de af gelopen twee jaar ging er bijna geen Europa Cup-ronde voor bij, of een Feyenoorder werd van het veld gestuurd. Van Gob- bel tegen Spartak Moskou, Van Loen en Bosz tegen Porto (vorig seizoen), dit voetbaljaar lever den drie ronden opnieuw even zoveel uitsluitingen op. Schol ten tegen Werder Bremen, gis teravond dus het duo Bosz en Kiprich. Van Hanegem moest erken nen dat Real Zaragoza zijn elftal wat dat betreft een lesje had ge leerd. „Het verschil in beide wedstrijden was dat die Span ijkse ploeg neemt in de tweede helft afstand van Tonego ORP.GERTJAN VAN GEEN wouwen van rasshoppers ontwikkelen :amerhand een grote roor de bekercompetitie, ivijksen wonnen tot ver- W van vriend en vijand vo- iü voor het eerst het klein- prolongeerden de beker- loor gisteren in Hoofd- ndermaal Tonego terug ten. Mede dankzij een tweede helft bleef oppers de landskam- voor (61-51) en kwalifi- het zich andermaal voor esbasketbal. veg naar de finale was k aan die van vorig jaar. en worstelde Grasshop- ch in de kwartfinale ver- langs Den Helder, om eindstrijd voor een nog verrassing te zorgen Tonego te kloppen. Dit irden de kansen voor de iter hoger ingeschat. Te- rant de landskampioen is chim meer van de ploeg ig jaar zo heerste in de sie. Grasshoppers profi- 'aar eerder in het sei- an door ten koste van )loeg uit Haaksbergen de 'an de final four te berei de competitie ging het ;ens weer fout in de uit- ijd, voornamelijk door de eer van Yvette Roberts bij Voor de drievoudig peelster van de eredivisie 'eens weer geld beschik- fdus werd Tonego weer euze kandidaat voor de de beker, wat blijkt uit tdat de Tukkers ongesla- eredivisie aanvoeren, de Twentse ploeg zeker compleet is bewees 'oppers gisteren. Tonego op vier speelsters, Daph- 'rends, Yvette Roberts, set Visscher en Linda n moet maar hopen dat ertal een goede avond Is dat niet het geval, dan de ploeg problemen. Duyn oblemen werden gisteren veroorzaakt door Grasshoppers. Moll werd de wedstrijd uitverdedigd door He- leen van Duyn.' De Katwijkse ontpopte zich daarmee mis schien wel tot de belangrijkste speelster van Grasshoppers. Moll immers liep eerst tegen twee aanvallende fouten aan en kwam kort in de tweede op vier fouten te staan. De wedstrijd die tot dat moment in even wicht was, kende toen een breekpunt. Moll werd uit veilig heidsoverweging gewisseld, waardoor Tonego helemaal vleugellam werd. De bal ging moeilijk rond in de aanval - ze ker ook omdat Grasshoppers ovér het geheel genomen sterk verdedigde - en de ploeg van Lace Strong sloeg een gaatje van 40-39 naar 48-41. „De fou- tenlast van Moll deed hen veel pijn", wist ook Strong, die van te voren voorspeld had dat de confrontatie een botsing van speelstijlen zou zijn. Een botsing die in eerste in stantie gwonnen werd door To nego. De landskampioen haalde het tempo uit het spel en voor kwam zo dat Grasshoppers kon rennen, iets wat de Katwijksen op het lijf geschreven is. Boven dien verloor Grasshoppers de slag onder het bord te vaak. „Het probleem was niet de aan val. maar vooral de verdedi ging", analyseerde Strong. „We speelden te soft en gaven hun meerdere kansen om te scoren. Dat was eruit in de tweede helft, waardoor we konden uitlopen naar zeven punten. Zij raakten daardoor van slag. Kick En Grasshoppers kreeg er juist een kick van. Lieten de speel sters in het begin een nerveuze indruk achter, na de basketwis seling werd het geloof in een nieuwe bekerwinst steeds gro ter. De ploeg draaide als een goed geoliede machine, waarbij net aanvallende gevaar van alle speelsters kwam. Marie-José Al- lers, in de eerste helft wat onge lukkig in haar schotkeuzes, kreeg het vizier weer op scherp. Barbara Nieuwenhuys is inmid dels gelukkig zelf ook overtuigd Sampdoria na penalty's verder AUXERRE/ PORTO «ANP In de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars staan twee Londense ploegen. Na Chelsea plaatste gisteren ook titelverdediger Arsenal zich via een 1-0 zege op Auxerre. Sampdoria kwalificeerde zich gisteravond als laatste bij de laatste vier. De Italianen namen de straf schoppen beter dan FC Porto. David Seaman was de belangrijkste man bij de 1-0 in Auxerre. In het Abbé Deschamps-stadion, waar Ajacied Stan ley Menzo zijn eigen ondergang tekende, speelde de doelman van Arsenal de hoofdrol. Ondanks een gebroken rib liet Seaman zich niet kennen. Hij verrichtte een aantal spectacu laire reddingen. De mooiste in de 71e minuut op een vrije trap van Frank Verlaat. De verdediging van de Gunners maakte een solide indruk. Auxerre zocht het in afstands schoten, daarmee wist Seaman wel raad. Auxerre was de wedstrijd als favoriet begonnen, na de 1-1 op Highbury had de Franse middenmoter aan 0-0 genoeg. Na ruim een kwartier was die goede uitgangspositie achter haald. Wright verlengde een lange trap van Adams. Een mis verstand tussen Oranje-international Verlaat en Mahé hielp Arsenal, doelman Cool was geslagen. Sampdoria Doelman Walter Zenga was gisteravond rond het midder nachtelijk uur in Porto de grote held van Sampdoria. De Ita liaanse doelman stopte de tweede penalty van Russell Lata- py, de aanvaller van Porto uit Trinidad. Sampdoria hield de voorsprong vast en won de strafschoppenserie met 5-3. De penalties waren noodzakelijk geworden omdat Samp doria na de reguliere speeltijd met 1-0 leidde en de verlen ging van een half uur geen beslissing had gebracht. Sampdoria beëindigde de wedstrijd in Porto die door 43.000 toeschouwers werd bijgewoond, met tien spelers. In de 118e minuut was de Engelsman David Platt door de Fran se scheidsrechter Batta na een grove overtreding van achte ren op Latapy van het veld gestuurd. Sampdoria poetste de goal van Porto in de eerste wedstrijd in Genua na drie minuten in de tweede helft weg door een treffer van Mancini. De Italiaanse aanvoerder schoot van achttien meter raak. In de 27e minuut voor rust had hij reedè de paal getroffen. jaarden professioneler en slim mer zijn. Ze buiten situaties uit en lokken handig overtredingen uit, waardoor weer gele kaarten worden gegeven. Als Henk Fra ser zich in het begin iets meer had ingehouden, zou hij geen geel hebben gekregen. Nu moest hij al snel oppassen en ging hij tegen z'n natuur in spe len." Dat het duel in het Romare da-stadion een keihard gevecht zou worden, wisten de Rotter dammers bij voorbaat. Ulrich van Gobbel lag voortdurend in de clinch met de Argentijnse gifkikker Esnaider. Feyenoords donkere krachtpatser bleef de lieveling van het Spaanse pu bliek heel lang de baas. Toch kreeg Esnaider twee pri ma kansen voor de pauze. Van Hanegem: „Maar het waren over het algemeen schoten vanuit de tweede lijn. Die kon De Goey tegenhouden. In de rust zag het er nog niet naar uit dat we onderuit zouden gaan. Toch had ik gehoopt dat we wat meer in balbezit zouden zijn en zelf meer initiatief konden to nen. Het zat er echter niet in." In het tweede bedrijf had De Goey geen antwoord meer op de knal van Pardeza en de schit terende omhaal van Esnaider, die andermaal zijn klasse on derstreepte. De goal van de Ar gentijn was de genadeklap voor Feyenoord, dat zelf te weinig pogingen ondernam om de aanval te zoeken en zich op alle fronten vastgreep aan de Span jaarden. Zaragoza: luanmi; Belsuc. Caceres, Aguado en San juan; Nayim, Aragon en Poyet; Pardeza, Higueras en Hsnai- bel, Scholten en Refos; Fraser, Trustfull en Bosz: Kiprich, Larsson en Blinker (68. Obiku). Jacco Eltingh moet singelen in Key Biscane KEY BISCAYNE ANP Jacco Eltingh is gedwongen om mee te doen aan het enkelspel- toernooi van Key Biscayne, dat vandaag begint. De Nederland se tennisser sukkelde de afgelo pen tien dagen met bronchitis. Hij slikte behoorlijk wat medi cijnen en wilde daarom tijdens het evenement, ook wel het vijf de Grand Slamtoernooi ge noemd, alleen maar dubbelen. Dat mocht niet van de ATP, de organisatie van tennisprofs. En als hij zich ziek wilde afmel den dan kon dat alleen in Key Biscayne, zo werd hem te ver staan gegeven. Daarop besloot Eltingh toch maar mee te doen in de singles. Hij is als vijftiende geplaatst, Richard Krajicek als zesde. Eltingh heeft de eerste ronde vrijaf. Door zijn ziekte is het zeer de vraag of Jacco Eltingh op tijd fit is om tijdens de Davis Gup wedstrijd tegen Duitsland (over twee weken in Utrecht) in het enkelspel op te treden. „Als je er elf dagen bent uitgeweest, heb je zeker zo'n tijd nodig om weer op peil te komen," aldus El tingh. 2. Agassi (VSt). 3. Chang (VSt). 4. Bir- rasategui (Spa), 5. Stich (Dui), 6. Kraji cek (Ned). 7. Courier (VSt). 8. Ferreira (ZAf), 9. Martin (VSt). 10 Medvedev (Oek), 11. Fdberg (Zwe), 12. larsson (Zwe), 13. F.nqvist (Zwe). 14. Rafter (Aus), 15. Fltingh (Ned), 16. Corretja (Spa). van haar niet geringe kwalitei ten en toonde die volop, terwijl Anja Kuyt opnieuw de o zo be langrijke zesde vrouw was die de wedstrijd op slot gooide. Marloes Driessen trof het net met een belangrijke driepunter, terwijl Petra Weeda intussen de kalmte bewaarde bij balbezit. Haar 'gevecht' met opponent- gaurd Daphne Berends be slechtte ze in haar voordeel. De beste speelster van de eredivisie van dit seizoen vernederde Berends zelfs tot twee keer toe door haar de bal tijdens een dribble afhandig te maken. Het collectief zegevierde daarmee en niet de individuele klasse van de vier Tonego speelsters. De beker blijft voor Grasshoppers en dat is geen toeval meer. De ontloken liefde blijkt een langer leven bescho ren. DVZ/Grasshoppers-Tonego 61-51 (26-25). Scores DVZ/Grasshoppers: Weeda 14, Nieuwenhuys 12. Allers 11. Kuyt 10, Driessen 8, Van Duyn 6. To nego: Berends 19. Roberts 19, Visscher 9. Moll 3. Ooink 1. ATHENE.RTR celona-spelers waren gebogen. „Omdat de wedstrijd in de 50e minuut, na de 0-1 van Bakero. gewonnen was", meldt Marca. Maar ook omdat „de spelers nu de guillotine van Cruijff moeten vrezen". Marca verwacht grote veranderingen bij de Spaanse topclub in verval. „De nederlaag versnelt het proces, de interne revolutie gaat beginnen." „Sport", een dagblad uit Bar celona, verhaalde over de blun ders van Cruijff. „Zijn wissels verzwakten de ploeg. Eén van de eerste dingen die je op de trainersschool leert, is dat je nooit een wissel mag toepassen voor een dood moment. Cruijff deed het wel, en Raï scoorde. En daarna liet de trainer iedereen naar voren rennen, terwijl hij voor de verlenging de zaken nog recht had kunnen zetten. Koeman, Bakero en Stoitsjkov keken na de 2-1 van Guérin~ naar de bank. Hun gezichten spraken boekdelen." „Sport" moedigde de machti ge voorzitter Nunez aan in actie te komen. „De Europese k.o. legt een crisis bloot. Stoitsjkov heeft ruzie met de technische leiding, beslissingen van Cruijff worden door de spelersgroep in twijfel getrokken en Koeman overweegt weg te gaan. Het wordt tijd dat Nunez zich laat gelden." De sportkrant uit de Cata laanse hoofdstad liet Stoitsjkov nogmaals zijn gal spuien. De fa- milie Cruijff moet het ontgel den. „De trainer wil koste wat kost Jordi helpen. Persoonlijk ben ik van oordeel dat de voet balkwaliteiten van Jordi tekort schieten voor een club als Bar celona. Net als de kwaliteiten van Cruijffs schoonzoon, de keeper Angoy. Maar aan de an dere kant moeten we de kwali teiten van deze club ook niet overdrijven. Als Koeman, Ba kero en ik vandaag stoppen, wint zelfs Maritza Plovdiv (een club uit zijn geboortestad, uit komend in de tweede Bulgaarse divisie, red.) van Barcelona", al dus de Bulgaar die aangaf te dromen van een overgang naar Inter Milaan. Kort voor de wedstrijd tussen Olympiakos (Gri) en CSKA (Rus) voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese bas ketbalbeker voor landskam pioenen zijn vijf Russische spe lers in twee Atheense zieken huizen opgenomen. Volgens de Russische coach Jeremin waren zijn spelers het slachtoffer geworden van sabo tage. De Rus vroeg om uitstel van de wedstrijd omdat hij nog over slechts vijf fitte spelers be schikte. Hij kreeg het uitstel niet. Olympiakos won met 79- 54 en plaatste zich daarmee voor de halve finales van het toernooi. In het slot van de wedstrijd trok de Griekse coach Ioannidis zijn topscorer Eddie Johnson (24 punten) terug. Ver volgens haalde hij nog een spe ler van het veld omdat nog slechts drie Russen in staat wa ren de wedstrijd uit te spelen. Uniek bouwconcept voor bedrijfspanden en -hallen. ISO - 9002. Grootste in Europa. Voor gratis Bouwideeën brochure: -1ÜM 01713-19106 A L Building ASTRON Systems De kwahteitsbouwers Uw lokale ASTRON bouwbedrijf: Heembouw B.V. Postbus 30, 2370 AA Roelofarendsveen tel.:01713-19106, fax: 01713 - 15580

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19