Van Gobbel wel speelklaar *,Jrh Berzin heeft Mercedes ingeruild voor een Fiatje Sport Veteraan Colagé wint eerste grote koers Fortuna superieur in strijd om Super Cup ,>w' Bert Goedkoop blijft tot na Atlanta bondscoacl DONDERDAG 16 MAART 1995 chef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -35646 McDonalds uit de bekerstrijd leiden De zaalvoetballers van McDonalds zijn er niet in ge slaagd de kwartfinales van de landelijke bekerstrijd te bereiken. Gisteravond werd met 6-2 verloren van Tony Freriks Liit Geldrop. De Leidse ploeg toonde zich in de eerste helft nog gelijkwaardig aan de in de eredivisie uitkomende tegenstander. Door twee treffers van Hans van Marwijk werd de rust met een 3-2 achter stand gehaald. In het tweede deel bleek de formatie uit Geldrop echter toch duidelijk te sterk. Minuut stilte voor Jo van Marle zeist Komend weekeinde wordt voor het begin alle duels in het betaalde en amateurvoetbal één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan Jo van Marle. De ex-voorzitter van de KNVB en penningmeester van de UEFA overleed afgelopen dinsdag in zijn woonplaats Zwolle op 70-jarige leeftijd. De vlag gen bij de voetbalaccommodaties zullen in het weekeinde ook halfstok hangen. De crematie van de overledene is zaterdag 18 maart in Zwolle. Feyenoord wil naar de zaterdag zaragoza Het bestuur van Feyenoord wil het komende seizoen de thuiswedstrijden het liefst op de zaterdagavond spelen. Het denkt dan meer publiek te krijgen dan op de zondagmiddag. Toch wil de Rotterdamse club eerst de mening van de aanhang peilen. Het bestuur is vooral geïnteresseerd in de mening van de supporters die relatief ver van Rotterdam wonen. Afdalingen voor Street en Alphand bormioDe laatste afdalingen van het skiseizoen zijn gewonnen door Picabo Street en Luc Alphand. Maar de prijs voor de beste skiër van het seizoen ging naar de man die thuis in Bologna voor de televisie toekeek: Alberto Tomba. De flamboyante Italiaan waagt zich niet aan de halsbrekende ac ties op de afdaling en Super G. Hij blijft de techniek trouw in de slalom en reuzenslalom. Daarin verzamelde hij dit seizoen met tien overwinningen zoveel punten dat hij drie wedstrijden voor het einde al zeker was van zijn eerste wereldbeker algemeen. Nederland wel in Champions Trophy bunnik» Het Nederlandse mannenhockeyteam doet van 23 sep tember tot en met 3 oktober toch mee aan het toernooi om de Champions Trophy, dat in Berlijn plaats heeft. Dat heeft het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) be sloten. Onlangs ontstond er onrust doordat de hoofdklasseclubs bezwaar maakten tegen het afvaardigen van Oranje naar een groot toernooi tijdens het begin van de competitie. Van Koetsveld met brace naar WK den haag joëlle van Koetsveld mag toch naar het wereldkam pioenschap shorttrack dat komend weekeinde in het Noorse Gjövik gehouden wordt. De Leeuwardense had maandagavond te horen gekregen niet te mogen starten omdat zij een door de ISU verboden brace om de veelvoudig geopereerde linker knie draagt. „De medische commissies van de KNSB en ISU hebben overlegd, samen met de heer Speijdel, de advocaat van Joëlle. Ze zijn er gelukkig uitgekomen. De brace mag", aldus KNSB-voor- zitter Osinga. SCOREBORD san benedetto del tronto anp Maurizio Fondriest en Giorgio Furlan gin gen hem voor, kregen Italië volledig in zwijm. Het duo heerste in de Tirreno - Adri- atico om zich vervolgens drie dagen later in Italië onsterfelijk te maken met de overwin ning in de lenteklassieker Milaan - SanRe- mo. Stefano Colagé ziet echter na zijn zege in de Tirreno geen heldenrol en totale ado ratie voor hem weggelegd tijdens en na de „Primavera". „Ik acht me kansloos in die klassieker", was gisteren het duidelijke commentaar na zijn belangrijkste overwin ning in tien jaar profbestaan. De achtdaagse Italiaanse etappekoers is meestal een aardige indicatie voor wat er enkele dagen later op weg van Milaan naar de „Bloemenrivièra" te wachten staat. Co lagé is echter geen liefhebber van lange eendagswedstrijden, laat zich er ook nau welijks zien. „De reeks die Fondriest en Furlan de afgelopen jaren hebben neerge zet, zal door mij niet verlengd worden. De stress is door deze overwinning wel weg, maar ik ben minder dan bij voorbeeld Fur lan vorig jaar in deze periode. Fondriest, Bugno, Cipollini en Furlan zijn de mannen die het zaterdag in de klassieker gaan doen", keek de 33-jarige veteraan, die op de tweede dag van Tirreno nog op een motor knalde, naar de wereldbekerkoers vooruit. Gisteren, op de slotdag van de Tirreno, kwam de eerste grote zege van Colagé niet meer in gevaar. De rit in lijn, met start en fi nish in San Benedetto, was voor de sprin ters. De overwinning belandde dit keer niet in handen van een Italiaan. Jan Svorada, Slowaak in dienst van de Italiaanse Lam- pre-ploeg, had geen enkele moeite de rap- sten van het peloton voor te blijven. De lange aankomstboulevard in de kust plaats was geknipt voor de Oezbeek Ab- doesjaparov. De miljoenenaankoop van Jan Raas, zoekend naar zijn vorm na een griep aanval, kon zijn reputatie opnieuw niet waarmaken. Keurig in stelling gebracht, kwam hij niet verder dan het achterwiel van Svorada. Raas wacht met smart op de eerste overwinning van zijn duurste renner. Zaragoza komt te vroeg voor Heus en Taument Fortuna heeft op superieure wijze de Super Cup van Rijndel fland gewonnen. De hoofdklas ser uit Delft won in een matig bezette Vijf Meihal met liefst 28- 19 van KIOS. Het viel vooraf wel te verwach ten dat de krachtsverhoudingen scheef zouden zijn. KIOS speel de in de afgelopen zaalcompeti tie twee klassen lager dan For tuna. Bovendien miste de club uit Nieuw Vennep met Patricia Brinke en Patrick Blaauw twee basisspelers. Desondanks ging de strijd tussen de bekerhouders van de Haagse en Leidse regio nog ruim twintig minuten gelijk op (6-5). Doelpunten van Manoe Hexspoor (2), Susan van Oosten en Peter Joziasse sloegen echter een gat van vijf punten (10-5). Daarmee was het laatste restje spanning verdwenen. Fortuna liep na rust (14-8) tot maximaal twaalf punten uit (27-15), alvo rens Gabi Kool (3) en Raymond van de Bos het verschil nog enigszins temperden: 28-19. Het was de eerste keer dat For tuna de beker won, want in een eerdere finale vier jaar terug liet de ploeg zich in de Vijf Meihal nog verrassen door Pernix. Feyenoord kan vanavond geen beroep doen op Ruud Heus en Gaston Taument. Voor beide spelers, die van spierblessures herstellen, komt het duel in de kwartfinales van het Euro pa Cup Il-toernooi tegen Real Zaragoza te vroeg. zaragoza gpd/anp Heus deed weliswaar in zijn ho telkamer nog heel lang oefenin gen met apparatuur, die hem door de Rotterdamse fysiothe rapeut Dick van Toorn ter be schikking was gesteld, maar hij kon niet meer de gewenste vor deringen maken die nodig zijn om hem op volle scherpte aan de bak te krijgen. Wat Gaston Taument betreft maakte Willem van Hanegem de media duidelijk dat er geen spelletje wordt gespeeld en dat Feyenoord hem vanavond echt niet zal opstellen. Van Hane gem: „Een aantal mensen denkt dat wij de boel in de maling ne men en opeens met Taument in de basis verschijnen. Maar aan zulke misleidingen doe ik niet. Taument is meegegaan om dicht bij de groep te zitten en om hier met de hele medische staf en de spelers bezig te blij ven. Dat is goed voor hem. In Nederland wordt hij alleen maar lastig gevallen door allerlei types die denken dat ze een tweede Jomanda zijn." Ulrich van Gobbel beslist kort voor de wedstrijd of hij met pijnstillende injecties in zijn knie de strijd tegen de Spaanse bekerhouder zal afwerken. „Maar spelen zal ik zeker," al dus Van Gobbel, die gister avond in het Romareda-stadion van Zaragoza de laatste training zonder al te veel problemen af werkte. Feyenoord treedt daardoor zo goed als zeker in de volgende opstelling aan: De Goey: Van Gobbel, Fraser, Trustfull, Refos; Scholten, Bosz, Maas; Kiprich, Larsson, Blinker. Voorzitter Jorien van den Herik heeft gisteren voor de eerste Na afloop van de training in het Estadio La Romareda in Zaragoza verlaat Feyenoord-trainer Wim van Hane gem goedgemutst het veld. foto anp keer zeer voorzichtig zijn hart gelucht over de plots opgelaaide discussie over ontoelaatbare spreekkoren in voetbalstadions. „Ik hoor daarbij alleen maar de naam van Feyenoord. Dat gaat me te ver." Cabaretier en columnist Youp van 't Hek repte vorige week van gezang uit Rotterdamse hoek, die op meer dan kwetsen de wijze herinnerden aan het overlijden van de vrouw van Ajax' trainer Louis van Gaal. De Amsterdamse voorzitter Van Praag riep vervolgens in een re actie te overwegen voortaan de fans van Feyenoord niet meer te willen toelaten. In de gevoelige discussie kwa men de partijen maandag over een op korte termijn overleg te voeren. Van den Herik, die vol gende week woensdag denkt te rug te keren van een korte za- kentrip naar Amerika, wil eind van dezelfde week overleg met Van Praag. Om de verder te vol gen koers uit te stippelen. Bij de discussie zijn inmiddels ook de KNVB en zeer waar schijnlijk ook de overige clubs uit het betaald voetbal betrok ken. Volgens Van den Herik moet dat ook zo. Zijn steek in de richting van Van Praag luid de als volgt: „De discussie is meteen geënt op Ajax en Feye noord. Dat maakt het zeer bela den en bemoeilijkt het vinden van een oplossing." Ook is Van den Herik teleur gesteld in politiek en politie. „Die hebben slechts gezegd dat het in eerste instantie een pro bleem van de clubs is. Dat is niet zo. Het is maatschappe lijk." Zeer frappant is dat de voorzitter nog dit weekeinde de vergelijking trok met de toleran tie in het verkeer. Een dag later sloeg een woedende mede-au tomobilist hen „op zijn smoel", omdat Van den Herik onvol doende voorrang zou hebben verleend. Schandalige spreekkoren zijn al jaren min of meer gebruike lijk in het Nederlandse prof voetbal. „Dit is niet vorige week ontstaan", zegt Van den Herik. „Denken we dat wel, dan heb ben we met z'n allen zitten sla pen. Ik zat op de tribune, Van Praag zat daar, KNVB-voorzitter Staatsen, de politie was aanwe zig, de burgemeester van Am sterdam. Maar ophef ontstond pas na een publicatie van Van 't Hek. Kennelijk heeft iedereen in eerste instantie z'n verantwoor delijkheidontlopen." den haag fred segaar gpd-verslaggever Het grote publiek maakte exact een jaar geleden in Milaan-San Remo voor het eerst kennis met Evgeni Berzin. Het was indruk wekkend hoe hij zijn kopman Furlan over de Cipressa en de Poggio naar de overwinning sleurde. Ter zijde gestaan door de beroemde biochemicus dr. Ferrari en wegkapitein Moreno Argentin legde hij de concur rentie ook de rest van het voor seizoen zijn wil op. De Rus won Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Italië en speelde in de andere grote wedstrijden, de Vlaamse ldassiekers uitgezon derd, een voorname rol. Maar sinds de zomer van '94 is het beste eraf bij de in Vyborg (bij Sint Petersburg) geboren Rus. Het succes heeft hem arro gant gemaakt, zei men in Italië, zijn tweede vaderland. Zijn ploeggenoten verweten hem egoïsme en geldzucht. „Het grootste gevaar voor de carrière van Berzin is de verleiding van het leven in het Westen. Auto's en vrouwen, daar draait het bij hem om", zei de inmiddels ge stopte Argentin vorig jaar. Vandaag (zaterdag) in de 86ste Milaan-San Remo, de tra ditionele opening van het klas sieke wielerseizoen, wil Berzin aantonen dat hij bestand is te gen de verlokkingen van het rij ke Italiaanse leven. Het begin is er al. De dikjce Mercedes 200 is ingeruild voor een Fiatje. Weelde Over Evgeni Berzin doet het verhaal de ronde dat hij twee dagen zoek is geweest toen de Rus vier jaar geleden op uitno diging van een Italiaanse ama- teurploeg voor het eerst voet zette op Italiaanse bodem. De renner die kort daarvoor we reldkampioen achtervolging was geworden (individueel en met de Russische ploeg), wist niet wat hem overkwam toen hij na lang soebatten met de au toriteiten een paar weken mocht proefrijden in het Wes ten. Die weelde! De Italiaanse etalages, waar de Alfa Romeo's verleidelijk staan uitgestald, eisten de eer ste dagen van zijn verblijf alle aandacht op. Zelf verdiende hij nog geen achthonderd gulden per maand. Daarvan moest hij ook nog eens iets meer dan de helft afdragen aan Alexander Koeznetsov, de man die met harde hand regeert over het wieier-instituut in Sint Peters burg, waar behalve Berzin ook Ekimov, Bobrik, Zdanov, Oegroemov, Nelubin, de Oez beek Abdoèsjaparov en de Mol- daviër Tchmil hun opleiding ge noten. Succesvol was Berzin dat sta gejaar niet. Hij genööt van het leven. Koeznetsov beval dat zijn losbandige leerling na afloop van het seizoen terugkeerde naar Rusland en strafte hem met opsluiting in een afgelegen kazerne. Een onverwachte invitatie van de nationale legerploeg om in 1992 mee te doen aan het WK voor militairen, maakte een einde aan zijn lijden. Koeznets ov vond dat zijn pupil genoeg had geleden en gaf zijn zegen aan de missie. Ploegleider Erna- - nuelle Bombini bood de opge fleurde Berzin daarna aan om knecht te worden in het team van Moreno Argentin en Pjotr Oegroemov, een andere Rus van Lokomotiv Leningrad. Koe znetsov was zijn greep op Ber zin toen al kwijtgeraakt. Hoewel hij zich in dat eerste jaar ondergeschikt diende te Evgeni Berzin tijdens de door hem gewonnen Ronde van Italië. Zaterdag wil de Rus in de 86e Milaan - San Remo bewijzen dat er met hem nog altijd rekening moet worden gehouden. archieffoto epa maken aan Argentin, waardoor zijn naam nauwelijks in de uit slagen voorkwam, was'Berzin in die tijd de gelukkigste wielren ner van het profpeloton. Want hij was ontvlucht aan de tiran nie van Koeznetsov, over wie de recalcitrante Rus met afgrijzen spreekt. „Die man schreef ons voor hoe we moesten leven. Nou, dat wès geen leven. Hij wilde een robot van me maken. Hïj dacht, wij moesten uitvoeren. Hoe kun je als renner dan integreren in het profmilieu? We mochten geen tv kijken en nooit eens op stap gaan. Als we alleen al naar een vrouw keken, werden we bestraffend toegesproken. Maar ja, ik wilde prof worden en daarvoor moest je bij hem zijn." Post Koeznetsov had immers de con tacten met de ploegleiders in de traditionele wielerlanden. Met Peter Post bijvoorbeeld, die een samenwerkingsverband begon met de Rode Brigade uit Sint Petersburg, het vroegere Le ningrad. Koeznetsov zag het voorbestaan van zijn school op deze manier gewaarborgd, want hij liet in de contracten vastleg gen dat een deel van het salaris ten goede zou komen aan zijn opleidingsintituut. Post koos voor Zdanov, Nelubin en Eki mov, die als eerste Rus een profklassieker won (Kampioen schap van Zürich) maar daarna verpieterde, net als de andere twee. Met het contracteren van Bobrik en Berzin deed Emanu- elle Bombini een veel gelukkiger greep in Koeznetsovs kweekvij ver. Bij de Mecair-ploeg (vorig jaar omgedoopt in Gewiss) van Bombini werd Berzin de tijd ge gund te rijpen en te wennen aan de Italiaanse wielercultuur. Daarin nemen professor Conco- ni en diens vroegere leerling Ferrari een centrale plaats in. Het was dan ook niet meer dan logisch dat Berzin aan de hand van Argentin werd meegeno men naar het biochemisch-inti- tuut van de universiteit van Fer- rara, waar dr. Ferrari de scepter zwaait. Berzin leerde dat de wij ze waarop hij in Sint Petersburg trainde achterhaald is. Koez netsov hamerde op discipline, uithoudingsvermogen en duur- trainingen. Ferrari legt de na druk op explosiviteit. „In Rus land ging het om de kwantiteit, hier in Italië geldt de kwaliteit van de training", drukte Berzin het zelf uit. Berzin was niet de enige Rus van de Gewiss-ploeg die baat had bij de begeleiding van Fer rari en het leven in Italië, waar wielrenners op handen worden gedragen en waar veel geld wordt gestoken in wetenschap pelijk onderzoek. Vladislav Bo brik won de Ronde van Lom- bardije en Pjotr Oegroemov SPORTPRIJSVRAGEN Trekking Lucky Ten van woensdag 15 1-6-8-14-17-18-24-25-45-50-54-61-66- 67-68-71-73-76-77-80 Lotto 11 4-13-17-21-33-35. Reservegetal: 30. Cijferspel: 107539. Duitse midlotto Trekking A: 9-26-30-34-43-46 Reserve getal: 32 Trekking B: 2-5-13-23-26-31. Reservege tal: 7 Spel 77.8150776 Super 6: 886134 Belgische Lotto 8-27-30-32-33-38. Reservegetal: 7 Joker: 4 8 0 0 14 9 (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League, kwartfinales tweede wedstrijd. Ajax - Hajduk Split 3-0 (2-0). 39. Kanu 1- 0, 43. Frank de Boer 2-0, 67. Frank de Boer 3-0. Scheidsrechter: Craciunescu (Roe). Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Seedorf (Ajax), Gabric (Hajduk). Eerste wedstrijd, 0-0, Ajax naar halve finales. IFK Göteborg (Zwe) - Bayern München 2-2 (0-0). 64. Zickler 0-1, 72. Nerlinger 0-2, 79. Lilienberg 2-1, 90. Martinsson 2-2. Scheidsrechter: Mottram (Sch).Toeschou wers: 36.400. Rode kaart: 20. Scheuer (Bayern München). Gele kaart- Zickler, Kuffour (Bayern), Lmdqvist (Góteborg). Eerste wedstrijd 0-0, Bayern naar halve fi- Paris Saint Germain (Fra) - Barcelona (Spa) 2-1 (0-0). 50 Bakero 0-1, 73. Rai 1-1, 83. Guérm 2-1. Scheidsrechter: Grab- her (Oos). Toeschouwers: 45.574. Gele kaart: Kombouaré, Colleter (Paris Saint Germain), Sergi, Nadal, Eusebio (Barcelo na). Eerste wedstrijd 1-1, PSG naar halve Benfica - AC Milan 0-0. Scheidsrechter: Goethals (Bel). Toeschouwers: 85.000. Gele kaart: Veloso (Benfica), Eranio, Simo- ne (AC Milan). Eerste wedstrijd 0-2, AC Milan naar halve finales. Halve finales 5 en 19 april: Bayern Mün chen - Ajax, Paris Saint Germain - AC Milan. Vrijdag 17 maart loting in Genève welke club eerst thuis speelt. sia, 3. Hillie Narfeg. Toto: winnend 5,2! plaats 3,50 2,60 koppel 21,40 tri 165,20. Omzet totalisator: 153.771,00 Sb BORMIO (ITA) Wereldbeker afdaling Mannen: 1. Alphand (Fra) 1.53,50, 2. Kil (VSt) 1.53,79, 3. Kjus (Noo) 1.53,92, c Rzehak (Oos) 1.53,96, 5. Ortlieb (Oo: 1.53,97, 6. Ghedina (Ita) 1 54,03, 7 Ai singer (Oos) 1 54,20. 8. Perathoner (Itt 1.54,31, 9. Gigandet (Zwi) 1.54,65, IC Mader (Oos) 1 54,70. WB afdaling, eindstand: 1. Alphand 48 punten, 2. Ghedina 473, 3. Ortlieb 42C 4. Assmger419, 5 Strobl (Oos) 307. WB algemeen na 29 van de 32 wedstri den: 1 en winnaar. Tomba (Ita) 1050, C Kosir (Slo) 700, 3. Girardelli (Lux) 670, i Mader 659, 5. Kjus 629. Vrouwen: 1. Street VSt) 1.38,41, 2. Zt lenskaja (Rus) 1.38,50, 3. Merlin (It; 1.38,71, 4. Lindh (VSt) 1.38,84, 5. Se zinger (Dui) 1.38,91, 6. Gerg (Du 1.38,94, 7. Dorfmeister (Oos) 1.39,06, l Zurbriggen (Zwi) 1.39,40, 9. Schneidc (Zwi) 1.39,80, 10. Masnada (Fr; 1.39,87. WB afdaling, eindstand: 1. Street 709, 'c Lindh 493, 3. Seizinger 445, 4. Zelen: kaja 416, 5. Kostner (Ita) 331 WB algemeen na 29 van de 32 wedstri den: 1. Schneider 1119 punten, 2. Seizir ger 1100, 3. Zeiler (Zwi) 1012, 4. Strei 905, 5. Ertl (Dui) 905 TENNI ST. PETERSBURG Mannen, 400.750 gulden Eerste ronde: Middleton (VSt) - Mustf (Oos) 7-5 6-3, Tsjerkasov (Rus) - Rusedsl (Can) 6-4 3-6 6-2, Kiefer (Dui) - Sinn< (Dui) 6-1 6-2, Raoux (Fra) - Mronz (Dui) 3 6-3. Tweede ronde: Hlasek (Zwi) - Dzelde (Le 6-2 6-3, Lareau (Can) - Antomtsch (Oo: 2-6 6-4 7-5, Kafelnikov (Rus/1) - Jarry (Zwe) 6-1 7-5, Volkov (Rus/5) - Carlsre (Den) 6-2 6-4, WATERPOL BADMINTON dag: BIRMINGHAM. ALL ENGLAND Vrouwen, eerste ronde: Glebbeek (Ned) - Reid (Can) 11-2 11-2, Sörensen (Den) - Hoogland (Ned) 11-6 11-8. Mannen, eerste ronde: Van Dijk (Ned) - Sogaard (Den) 12-15 15-1 15-10, Van Soerland (Ned) - Knowles (Eng) 15-8 15- 7. Tweede ronde: Park Sung-woo (ZKo) - Joko Suprianto (lnd/3) 15-11 15-4. Dubbelspel, eerste ronde: Axelsson/Antonsson (Zwe) - Weistra/Kool (Ned) 15-5 15-6. PAARDESPORT NOOTDORP. DRAVERIJEN Eerste koers, 2000 m: 1. Henk H (Leeman) 2.42,2 - 1.21,1, 2. Ilorin, 3. Dan des Haies. Niet gestart: Fanny Wielin- ga. Toto: winnend 11,79 plaats 6,10 9,10 koppel 43,00 trio 784,10. Tweede koers, 2000 m: 1. Ike Shoeing (De Vlieger) 2.46,6 - 1.23,3, 2. Jocorello Star, 3. Hercules Drossaert. Toto: winnend 6,20 plaats 2,30 1,90 koppel 9,10 trio 270,20 dubbelwinnend 81,80. Derde koers, 2000 m: 1. America Boss (Heynen) 2.48,9 - 1.24,5, 2. Inspirit Jody, 3. Joy van de Lente. Niet gestart: Inner Sparkle, Iza du Vivier. Toto: winnend 3,00 plaats 2,50 6,90 koppel 34,70 trio 56,40. Vierde koers, 2380 m: 1. Heartbreaker S (Imming) 3.17,8 - 1.23,1, 2. Joyful Torna do, 3. Hello Happy Time. Toto: winnend 6,20 plaats 3,80 2,50 koppel 5,40 trio 105,50. Vijfde koers, 2000 m: 1. Gamba Rebel (Schagen) 2.42,8 - 1.21,4, 2. Highspeed Mac, 3. Haronja. Toto: winnend 3,20 plaats 1,80 1,50 koppel 3,60 trio 34,60. Zesde koers, 2000 m: 1. Epril Sauvage (Van Uffelen) 2.42,2 - 1.21,1, 2. Enesco Bonni, 3. Follow That Car. Niet gestart: Ida Nalan. Toto: winnend 6,10 plaats 4,10 1,60 koppel 16,20 trio 229,90. Zevende koers, 2360 m: 1Downwyn Star (Declercq) 3.20,8 - 1.23,7, 2. Flash Yan kee, 3. Heer Olivier. Niet gestart: Carsten. Toto: winnend 4,30 plaats 1,90 2,30 kop pel 8,60 trio 101,10. Achtste koers, 2000 m: 1. Don's give no Flak (Langeweg) 2.38,9 - 1.19,5, 2. Dun can Crown, 3. Cristo Robel. Toto: winnend 1,30 plaats 1,00 1,60 koppel 6,60 trio 37,30. Negende koers, 1640 m: 1. His Majesty (Leeman) 2.12,9 - 1.21,0, 2. Ikenius Fri- Groep A: ZC Nereus (Ned) - ASPTT Nanc (Fra) 17-9 (4-1 5-1 5-3 3-4). Doelpunte Nereus: Verdam 5, Hiemstra 4, Rijlaar: dam en Janny Spijker 2, Van de Wate Kriekaard, Jeanette Spijker en Op den Ve de 1; Nancy: Gauthreau 6, Yahyaoui, M; reel en Pack 1 Groep B: GS Orrizonte Catania (Ita) Arisona Hungerit Szentes (Hon) 9-7 (3- 2-1 2-2 2-3). Doelpunten Orrizonte: Camj bell 3, Vaillant 2, Giacinto, Malato, Consc en Virzi 1; Szentes: Gabriella Toth 1 Szremko2, NoemiToth, Stieber 1. Programma donderdag: 19.00 Szentes Skif '91 (Rus), 20.30 Vouliagmeni (Gri) Nereus. WIELRENNE TIRRENO-ADRIATICO Achtste etappe, San Benedetto del Tronto San Benedetto del Tronto: 1. Svorada (Slv 170 km 4.25.04, 2. Abdoèsjaparov (Oez 3. Citteno (Ita), 4. Spruch (Pol), 5. Zabi (Dui), 6. Pagnin (Ita), 7. Baffi (Ita), f Steels (Bel), 9. Minali (Ita), 10. Ozei (Let), 11. Manzoni (Ita), 12. Zberg (Zwi 13. Fontanelli (Itaj, 14. Van der Poi (Ned), 15. Van Haecke (Bel), 22. Knaver 23. Voskamp, 27. Konisjev (Rus), 37, Cc lagé (Ita), 46. Boogerd, 48. Fondriest (Ita 69. Van Bon, 95. Den Bakker, 103 Brei kink, 108. Rooks, 128. Maassen, 145 e laatste Pierobon (Ita) 3.14. Eindklassement: 1. Colagé 37.35.39, Fondriest 0.22, 3. Konisjev 0.27, 4. Ri bellin (Ita) 0.29, 5. Coppolillo (Ita) 0.4: 6. Colombo (Ita) 0.49, 7. Lelli (Ita) 0.51 8. Borgheresi (Ita) 0.57, 9. Zberg 1.0: 10. Gelfi (Ita), 11. Casagrande (Ita) l.Of 12. Bontempi (Ita) 1.13, 13. Sciandri (It; 1.19, 14. Guerini (Ita) 1.30, 15 Sar taromita (Ita) 1.32, 42. Boogerd 10.56 57. Den Bakker 16.28, 79. Voskam 26.17, 87. Breukink 33.28, 91. Van dc Poel 35.49, 93. Rooks36.17, 111. Maa: sen 49.14, 112. Van Bon 50.44, 12-! Knaven 59.37, 145. en laatste Castignol (Ita) 1.23.39. CLASICO RCN Vierde etappe, Armenia-Espinal: 1. Ca denas (Col) 166,5 km in 4.24.38, 2. Zap; ta (Col), 3. Marin (Col), 4. Nino (Col), 5 Palacio (Col). Algemeen klassement: Palacio 20.40.08, 2. Herrera (Col) 0.0! 3. Trompa (Col) 0.08, 4. Roncancio (Co 0.09, 5. Cardenas 0.12. SPORT OP TV twee Alphen-etappes in de Tour. In de bergtijdrit naar Morzine Avoriaz reed hij Indu- rain op meer dan drie minuten. Berzin klopte Indurain in de Gi ro eveneens op zijn specialiteit. Maar hoe is het dit seizoen? Wordt Berzin geaccepteerd als opvolger van Argentin? Kan hij Indurain kloppen in de Tour? Ploegmaat en landgenoot Pjotr Oegroemov heeft zijn twijfels: „Fysiek is hij enorm sterk. Maar hoe is hij geestelijk? Hij is niet erg intelligent, veel jongens in deze ploeg hebben problemen met hem. Berzin heeft zich nogal egoïstisch getoond. Vol gens mij vindt hij geld het aller belangrijkste." Van slag Het beeld dat Oegroemov van Berzin schetst, is ontstaan door het financiële steekspel rond zijn contractverlenging. Voordat hij zijn successen vierde in Luik-Bastenaken-Luik en de Gi ro, had hij al een nieuwe over eenkomst getekend met Gewiss. Polti, een andere Italiaanse ploeg, kwam later met een veel beter aanbod. Maar Berzin kwam niet onder de verbintenis uit en was daardoor lange tijd van slag. Hij zei in november van het vorig jaar liever te stop pen dan nog langer voor Gewiss te rijden. Hij is op die woorden terug gekomen. „Het is vorig jaar allemaal heel snel met me gegaan. Van niets stond ik ineens aan de top. Het was een vervelende tijd, maar ik heb ervan geleerd. Ik ben veel verstandiger gewor den. Ik woon inmiddels in een kleiner huisje en die grote Mer cedes heb ik ingeruild voor een Fiat coupé. Ik richt me nu weer volledig op het wielrennen." DONDERDAG 17.00-17.30 EURO: Worldcup Snowboarden. 17.30-18.30 EURO: WK Noordse-combinatie vanuit Thunder Bay (Canada). 18.30-19.30 EURO: Worldcup Alpine-skiën: 18.39-18 47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 19.30-21.30 Super: NCAA Basketbal- kam pioenschappen voor mannen en vrouwen. 20.00-21.00 EURO: Vechtsporten. 20.05-22.10 Ned 2: Studio Sport: voetbal, Europacup voor bekerwinnaars in de kwartfina le tussen Zaragoza en Feyenoord. 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 21.00-22.00 EURO: Worstelen. 22.00-23 30 EURO: Voetbal Europa-cup II. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23.30 RTL 4: Barend Van Dorp. 23.30-00.00 RTL 4: Sport. 23.30-01.00 EURO: Voetbal: Championslea- gue 00.55-04.00 Did 1: Sport Extra: combinatie in Canada. 01.00-01.30 EURO-. Eurosportni> 02.00-04.00 Super: NCAA Baski pioenschappen voor mannen en vi 05.45-06.00 Did 1 Morgenmagazine Sport. 08.30-09.00 EURO: Worldcup Alpine-skiën. 09.00-09.30 EURO: Worldcup Snowboarden 10.30-11.30 EURO: WK Noordse-combinatii vanuit Thunder Bay (Canada). 11.30-13.00 EURO: Europacup voetbal. 2 13.00-14.30 EURO Voetbal: Championslga- ÏOO-15.30 EURO- Trial Masters in Parijs. 15.15-16.50 BBC 2 Sport on Friday: magazi- 15.30-16.30 EURO: Snooker. European Lea gue. 16.30-17.30 EURO: WK Noordse-combinatii vanuit Thunder Bay (Canada) 16.55-17.08 Did 2. Sport Heute. woerden anp/gpd Bert Goedkoop blijft bonds coach van de Nederlandse vol- leybalsters tot en met de Olym pische Spelen van 1996 in At lanta. Hij is al weer enige tijd bezig met de voorbereiding van de selectie op het Europees kampioenschap in september in eigen land. De oud-international trad in oktober '93 bij de volleybalbond aan als vrouwencoach. Hij had een contract tot en met het we reldkampioenschap, eind vorig jaar in Brazilië, waar Oranje ne gende werd. Na een afwezig heid van een paar maanden vonden NeVoBo en Goedkoop elkaar opnieuw, gisteren ook voor een langere periode. De NeVoBo denkt met de aanstelling van Goedkoop de technisch best mogelijke basis te hebben gelegd voor de plaat sing van het vrouwenteam. Kwalificatie voor Atlanta is mo gelijk op drie manieren. Bij de World Cup in november in Ja pan, waarvoor Nederland e< uitnodiging krijgt als de find van het EK wordt gehaald, t het Europees kwalificatietoq nooi in januari in Duitsland bij het mondiale kwalificati toernooi in mei. Goedkoop is al bezig in kad te brengen welke international in die periode beschikbaar zijl Henriëtte Weersing is opmerk lijk genoeg een van de kandidi ten. Weersing staat niet afw1 zend tegen een terugkeer in lil Nederlands vrouwenteam, I heeft de aanvalster van het Ita aanse Modena Goedkoop lati weten. Weersing bedankte twee ja geleden voor het Nederlan. team. Ze deed dat na het waarin Nederland teleurstellen als zevende eindigde. Goedkoc ziet een mogelijke terugke van de aanvalster wel zittej „Met haar erbij winnen enorm aan power. En dat' toch een beetje wat deze pla ten opzichte van de wereldr nog mist".

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 26