'Ik probeer anderen beter te laten spelen' Affaire breidt zich verder uit Sport Bert Jacobs rond met Volendam jWOENSDAG 15 MAART 1995 KIOS - Fortuna om Super Cup leiden Vanavond neemt KIOS uit Nieuw Vennep, de winnaar van de Leidse Korfbalbeker, het op tegen de Delftse hoofdklasser Fortuna. Inzet voor deze wedstrijd tussen de bekerwinnaars uit Leiden en Den Haag is de Super Cup. Het duel wordt gespeeld in de Vijf Meihal en vangt aan om 19.30 uur. Snookerij 0 klopt tweede team leiden Na twaalf rondes in de Superleague is het nog allerminst zeker wie zich de beste snookerformatie van Leiden kan noe men. De eerste stap naar dit predikaat werd door Snookerij 0 ge zet. Tegen stadgenoot Snookerij 2 behaalde het een 6-3 overwin ning. Vooral Pascal Westerop was in goede doen. Hij boekte drie win nende frames. Snookerij 1 reisde af naar Capelle om daar de plaatselijke club met 6-3 te verslaan. Ook hier kende men een uitblinker. De ouderwets op dreef zijn de Steven Toal liet ook nu geen frameverlies toe. Parkas Kalicha- ran voegde daar nog twee frames aan toe. Hoop op de play-offs is voor de drie teams echter allang vervlogen. Het trio bezet op de ranglijst de middenmoot. volendam gpd Bert jacobs wordt de nieuwe trainer van Volen dam. Morgen zal de Noordhollandse club de 54- jarige opvolger van Wim Rijsbergen aan de media presenteren. Met Jacobs hoopt Volendam een trainer in huis te halen die voor langere tijd rust in de technische staf brengt. Na de korte dienst verbanden met achtereenvolgens André Stafleu, Fritz Korbach, Leo Steegman en Wim Rijsbergen, zal de huidige RKC-trainer tenminste drie jaar voor de selectie staan. Bert Jacobs is een fenomeen in de voetballerij. Hij heeft een loopbaan van 33 jaar actieve dienst achter de rug. Het meeste succes heeft hij ge boekt bij Vitesse, waar de kleurrijke trainer werkte van 1987 tot 1992. Hij werd twee keer vierde en bereikte even zovele malen Europees voetbal. Na een kortstondig avontuur in Spanje, bij Gijon, waar hij tussentijds werd ontslagen, keerde Ja cobs terug in Nederland, bij RKC. Met minieme middelen heeft de trainer de Waalwijkse club uit de problemen weten te houden, zij het vorig sei zoen via de nacompetitie. Ook dit seizoen heeft het nietige RKC goede kansen op lijfsbehoud. De keuze van Volendam voor Jacobs lag voor de hand. Andersom minder. De Zandvoorter stond op het verlanglijstje van FC Utrecht. NAC en Go Ahead Eagles. Na een 'tropenjaar' bij RKC, waar chaos regeerde, zocht Jacobs een strak geor ganiseerde club. NAC, Financieel sterker onder bouwd dan Volendam, was geen optie voor hem. Vorige week zei hij onomwonden dat hij de Bre dase club had afgebeld, omdat hij vond dat de club te weinig materiaal had. NAC ging vorige week in zee met Volendam-trainer Wim Rijsber gen. Rob Baan Rob Baan heeft gisteren met PSV overeenstem ming bereikt over een tweejarig contract. De Ca- pelse oefenmeester van Excelsior zal met ingang van volgend seizoen gaan optreden als assistent van Dick Advocaat. De oud-bondscoach heeft Baan aangetrokken omdat deze in het bezit is van een volledige licen tie voor het betaald voetbal. Baan, die zelf in het begin van de jaren tachtig assistent-bondscoach bij de KNVB was en werkte onder Kees Rijvers, is bij Excelsior aan zijn eerste seizoen bezig. ARCHIEFFOTO EPA Petra Weeda wars van sterallures Petra Weeda is niet het type sportster dat zich graag op de borst klopt. De waardevolste basketbalster in de eredi visie van dit seizoen, een prijs die ze anderhalve week ge leden op het jaarlijkse All Star Gala in Groningen in ont- I vangst nam, is wars van sterallures. katwijk gertjan van geen De guard van eredivisionist ÏDVZ/Grasshoppers ziet zichzelf als schakel in het team, niet als belangrijkste speelster daarin. „Als ik individuele prijzen had willen winnen, was ik wel een individuele sport gaan doen", zegt ze dan ook. „Dat ik zo'n prijs kan winnen, komt door mijn teammaten. Ik probeer an- deren beter te laten spelen. Als dat lukt, vind ik het leuk." <3 Topper Toch is het duidelijk dat, sinds de komst van Weeda begin vo- rig seizoen, Grasshoppers is uit gegroeid van subtopper tot na- _J tionale topper. Dat resulteerde vorig jaar al in het winnen van de landelijke beker, voorlopig de eerste grote prijs die Grasshoppers in zijn bestaan (ooit won. Morgen kunnen de Katwijksen opnieuw het klein ood in hun prijzenkast bijzet ten. In Hoofddorp staat de be kerfinale tegen opnieuw Tonego op het programma. Gold de bekerwinst vorig jaar nog als verrassing - het on genaakbaar geachte Tonego Iwas immers als landskampioen de uitgesproken favoriet - dit jaar zijn de kansen fifty-fift}'. „Het zou leuk zijn als we hem dit jaar weer konden winnen. Vorig jaar onderschatten zij ons. Dat zal nu niet meer zo zijn", aldus de 27-jarige Weeda, die op 16-jarige leeftijd bij BOB in de eredivisie debuteerde en ge lijk rookie van het jaar werd. De in Rotterdam woonachtige ge boren Oud-Beyerlandse is ech ter ambitieus genoeg om voor het hoogste te gaan. De finale van de play-offs, iets wat ze nog nooit bereikte, en een eventuele nationale titel staat op haar ver langlijstje. Daarnaast gaat het haar vooral om plezier in het spelletje te blijven houden. De keuze voor Grasshoppers was daarom in eerste instantie onlo gisch - de club was immers een subtopper twee jaar geleden - maar voor haar niet helemaal. „Het type spel dat Grasshop pers speelt, ligt mij wel. Ik werd in eerste instantie aangetrokken als tweede guard. Dat ik nu spelverdeelster ben door ver schillende blessures, betekent niet dat ik mijn stempel op het team druk. Nee, ik heb niet voor niets voor Grasshoppers geko zen." Reistijden Toen Rotterdam Zuid - Weeda kwam acht jaar voor die club uit - zich terug trok uit de eredivi sie, waren er niet veel aanbie dingen voor de inmiddels 104- voudig international. Tijdens haar tijd in Rotterdam Zuid kon ze wel naar de toenmalige top per Voorburg, maar ze ging er niet op in. Ze speelde immers naast de deur en er was ook nog zoiets als een privéleven, waar door de lange reistijden haar te genstonden. Het is ook een pro bleem waar ze nu bij Grasshop pers mee te maken heeft. „Drie Petra Weeda: „Het zou leuk zijn als we de beker dit jaar weer winnen." keer in de week trainen bete kent dat ik om zes uur weg moet en 's avonds om tien uur pas thuis ben. Met alle (doorde weekse) wedstrijden erbij wordt dat erg veel. Ik ben tenslotte geen prof. Ik heb een baan in het onderwijs en het vergt wel veel als je op woensdagavond om negen uur in Groningen moet spelen en pas ver na twaalven thuis bent." Ze heeft dan ook nog niet be sloten of ze volgend jaar nog steeds in Katwijk te bewonde ren is. „Het hangt voornamelijk af van de groep die er volgend jaar staat. Ik stop er veel tijd in dus wil ik er plezier voor terug. Voorlopig ben ik nog helemaal gek van het spelletje en nog lang niet verzadigd. Maar er is ook nog een leven buiten het basketbal. Op de leeftijd waar ik nu ben gekomen worden ande re dingen belangrijker. Ik zou in ieder geval niet in een zwart gat vallen als ik besluit er mee op te houden." Weeda, die twee Europese Kampioenschappen als A-inter national meemaakte - ze speel de ook nog 80 jeugdinterlands en drie Europese jeugdkam pioenschappen - ziel echter een derde EK in Turkije wel zitten. Zoveelste smet op Engels 'jaar van de schande hampshire rtr De politie van Hampshire in I Zuid-Engeland heeft gisteroch- j tend vroeg Hans Segers en Bru ce Grobbelaar gearresteerd. De Nederlandse en Zimbabwaanse doelman werden ondervraagd i over omkoping in het Engelse voetbal. Een woordvoerder van 1 de politie verklaarde dat Segers noch Grobbelaar in staat van j beschuldiging is gesteld. Later op de dag volgde in Birming- i ham de aanhouding van John Fashanu, spits van Aston Villa, ex-Wimbledon. I De aanhoudingen zijn de eer- ste in een reeks over manipula ties van voetbalwedstrijden. De j affaire neemt steeds een grotere omvang aan en lijkt uit te groei en tot het grootste schandaal uit het Britse voetbal van de laatste dertig jaar. Het onderzoek is al vier maanden gaande. Een van de andere arrestanten was Me lissa Kassimatis, de vriendin van John Fashanu. De Maleisische zakenman Heng Suan Lim, woonachtig in Londen, werd als vijfde betrokkene opgepakt. Hans Segers is sinds '88 doel man van de Londense club Wimbledon in de Premier Lea gue. In Nederland was hij reser ve-keeper bij PSV. Hij vertrok in '84 naar Engeland. Nottingham Forest was zijn eerste club. Daarna kwam hij uit voor Stoke City, Sheffield United en Dun- fïrmline in Schotland. Segers stond intussen 310 keer tussen de palen van Wimbledon. Met zijn aanhouding is Se gers' naam voor het eerst geval len in de omkopingsaffaire van het Engelse voetbal. Hij werd op hetzelfde tijdstip aangehouden als Grobbelaar en in een aparte ruimte ondervraagd. Het nieuws van zijn arrestatie wekte grote verbazing bij zijn club. „Ik kan het niet geloven", verklaar de assistent-manager Terry Burton. „Wij verwachtten hem normaal op de training." De 37-jarige Grobbelaar ver dedigt dit seizoen het doel van Southampton. In november vo rig jaar viel zijn naam in publi- katies over omkoping uit zijn tijd bij Liverpool. Hij speelde dertien jaar voor The Reds. De keeper zou met opzet wedstrijden hebben verloren in opdracht van een groep illegale gokkers uit Azië. De politie heeft hem destijds ook al onder vraagd. Grobbelaar heeft steeds hardnekkig ontkend. Ondertus sen speelde hij normaal zijn wedstrijden voor Southampton en het nationale elftal van Zim babwe. Hij was geschokt en ver bijsterd toen hij uit zijn huis werd weggevoerd. De Engelse voetbalbond heeft Grobbelaar beschuldigd van wangedrag toen de krant The Sun een dossier deponeerde met video-opnamen en foto's van onderhandelingen. The Sun schreef dat Grobbelaar 40.000 Overleden; Jo van Marie 1924 - 1995 Hij bleef de voetbalsport trouw tot aan zijn dood. Afge lopen weekeinde werd Jo van Marle nog twee keer geope reerd. Maandag voelde hij zich al weer een stuk beter en zei hij de geneesheren in het Zwolse ziekenhuis de Weezen- landen, dat hij geen dag langer wenste te blijven. Hij moest naar Zwitserland. Voor voet balzaken. Hij sukkelde al een tijd met zijn gezondheid, was als zwaar nierpatient al vaker opgestapt uit het ziekenhuis. Maar dit keer haalde hij Genè- ve niet meer. Gisteren over leed Jo van Marle, een voetbal heer van stand, op 70-jarige leeftijd. Met het overlijden van Jo van Marle (van 21 december 1924) verliest het Nederlandse voetbal een markante per soonlijkheid. Hij was van 1980 tot december 1993 bondsvoor zitter van de Koninklijke Ne derlandse Voetbal Bond. Van Marle bekleedde tot op heden de functie van penningmees ter van de Europese voetbal unie (UEFA). Hij was erelid en Bondsridder van de KNVB, en officier in de Orde van Oranje Nassau. Op 24-jarige leeftijd werd hij al voorzitter van de vermaarde Zwolse voetbalclub ZAC. Hij speelde ook zestien jaar als rechtsback in het eerste elftal van de Zwolsche Athletische Club. Zijn leidinggevende ta lenten vielen al snel op. Van Marle werd voorzitter van de afdeling Zwolle om niet veel later toe te treden tot het be stuur van de amateursectie van de KNVB. Daarvan is hij 12 jaar voorzitter geweest. In 1980 werd hij gekozen tot bondsvoorzitter en in 1984 tot penningmeester van de UEFA. pond sterling, ruim 100.000 gul den, heeft ontvangen voor een opzettelijke nederlaag van Li verpool tegen Newcastle Uni ted. Liverpool verloor in no vember '93 met 0-3. Het gok- syndicaat had drie miljoen pond uitstaan op het gefikste resultaat. Syndicaten in Singapore, Ma leisië en Thailand zijn nauw be trokken bij het manipuleren van voetbaluitslagen. In Maleisië is kort geleden een bende opge rold. 120 Corrupte voetballers zitten in de gevangenis of zijn geschorst. In Singapore is de Tsjechische voetballer Michael Varna op de vlucht na beschul diging van omkoperij. Een in ternationale scheidsrechter is door de rechter veroordeeld tot een geldboete en een voorwaar delijke celstraf. Hoofdinspecteur Ron Davies wilde in Hamspshire niet voor uitlopen op de uitkomst van de verhoren. „Ik kan niet specule ren op de verdere gebeurtenis sen." Hij bleef vaag in zijn ant woorden op alle vragen. „Er is een aantal mensen gearresteerd met connecties tot de voetbal wereld." De arrestaties van de doelver- dedigers zijn de zoveelste smet op „Het voetbalseizoen van de schande" in Engeland: oproer van supporters in Dublin waar door Ierland - Engeland wordt gestaakt: een gewelddadige aanslag van de Franse stervoet baller Cantona op een verbaal agressieve fan \an Crystal Pala ce: cocaïnevërslaving en gok schulden van international Merson; drie maanden celstraf voor Wise voor het molesteren van een taxichauffeur: financië le malversaties door managers. Aan de andere kant beleeft het Engelse voetbal een enorme bloeiperiode. De clubs hebben Destijds verdwenen de interna tionals Peter Swan en Tony Kay voor vier maanden achter de tralies. De internationale voetbal- CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 - 356464, PIV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Faxen mag ook; 071-321921. De rugbytopper DIOK-Castricum gaat op verzoek van de bezoekers vanavond niet door. DIOK speelt nu vrijdag avond tegen Swansea Op vrij dag 12 mei wordt bij voetbal vereniging Oegstgeest de wed strijd Pers-Voetbaltrainers in ere hersteld Leidenaar Alan Campfens scoorde zaterdag twee keer in de landelijke jeugdwedstrijd Feyenoord-FC Groningen (4-2) Jeugdturnster Joyce van Zuidam (DOS) werd in Naarden vijfde in de B-lijn In de voorronde van het Haar lemmermeer voetbaltoernooi (6 april) zijn Hoofddorp en Nieuw Vennep en Abbenes en DIOS aan elkaar gekoppeld Frank Franken (ex-trainer van Zwart Wit'28 en Tonegido) wordt jeugdtrainer bij Sparta. Simon van der Linden (ex- De Sleutels) gaat aan het werk bij RCL (B-se lectie). Simon Venema (ex- SVLV) wordt de nieuwe techni sche man bij RKDEO. Peter Ta- nia (ADO'20) gaat naar Kolping Boys. Bob Kootwijk blijft ook volgend seizoen bij DEVJO. Paul van Oosten moet weg bij VCS en kiest voor Nootdorp. Fokke van der Reijd (SVLV) gaat Ruud Bröring bij Noordwijk assisteren Badmintonclub Flair (Alphen) bestaat 25 jaar. Op 20 mei be ginnen de jubileumactiviteiten De Kidlington Boys zijn met Pasen te gast bij voetbalclub RCL. De A-en B-junioren spelen rond de Pinksterdagen een toer nooi in Frankrijk Korfbalclub Fluks (zaterdag kampioen ge worden) zoekt een nieuwe trai ner/coach. Nienke Feenstra (De Danaïden), Andrea den Heijer (Madjoe) en Stanley Lardé (TOP) spelen op 17 maart in Rotterdam (Energiehal) een toernooi voor het juniorenteam van Rijndelfland. Bij de senio ren zijn Selma Hulst (Velocitas), Marleen Passchier (Fluks), Ma- riska Korsman (Madjoe), Robert Jan Nugteren (Velocitas), Enrico Mud (Fluks) en Klaas Star (Madjoe) opgeroepen Bollen- strekers Fern' van der Stelt (19e) en Fabian Guldemond (24e) re den zich in de kijker bij ATB- wedstrijden in Bergschenhoek schitterende stadions en verdie- levenslange schorsing opleggen nen veel geld aan recettes en voor het spelen van internatio- verkoop van tv-rechten. Meer nale wedstrijden. Een nationale en meer Europese topspelers bond legt in eerste aanleg een gaan in de Premier League aan straf op. Hij adviseert vervol de slag. gens de FIFA, zoals recent in de Indien Grobbelaar en Segers affaire Cantona. De Engelse schuldig blijken is dat het meest bond schorste hem wegens het serieuze geval van corruptie in aanvallen van een toeschouwer het Engelse voetbal sinds 1965. tot 30 september dit jaar. De FI- Wielrenner André van Reek (Lisse) begon het seizoen goed met winst in Haarlem (voor Ni co Altorf) en een tweede plaats in de Ronde van Zuid-Holland» Zijn broer Dirk-Jan werd in de klassieker zevende. Ton van Duyvenbode (Noordwijk) werd in Haarlem tweede bij de vete ranen. Jan van der Tang behaal de een vijfde plaats. In de Dor penomloop van Rucphen reden André van der Reep (13) en Kjell van Paridon (17) zich in de prij zen. In St. Wilibrord kwamen André van der Reep (5), Vincent van der Kooij (9), Gerben van der Reep (11) en zijn oudste broer Peter (16) goed voor de dag. Eugenie van der Linden (Noordwijkerhout) werd zeven tiende in het Duitse Straelen Hans Verkerk is de komende drie jaar sponsor van van FC Utrecht Het Nederlandse wie lerjurylid Martin Bruin is uitver koren voor de Olympische weg wedstrijd in Atlanta (1996). Voor dit seizoen ontving hij uitnodi gingen voor de Ronde van Chi na en de Giro. Wim Jeremiasse is jurylid in de Tour de France De handboogschuttersvereni ging Attila (Oegstgeest) heeft de bronzen medaille gewonnen bij het NK in Schayk. De ploeg be stond uit Ad Janssen, Reinier Meijers, Jan Uljee en Ben Hek man De Koudekerkse tennis club Artesia geeft op zaterdag 25 maart om 10.00 uur gratis tennisles Yvonne Stokman, Hooigracht 1F, 2312 KM Leiden, is de nieuwe wedstrijdsecretaris bij gymnastiekvereniging Groen Wit De Delftse voetbalvereni gingen hebben hun grote ver ontwaardiging uitgesproken over het besluit van de KNVB om het huidige bonsbureau van de afdeling Leiden in Leider dorp aan te wijzen als toekom stige lokatie van het te vormen district West III. De clubs vin den dat de keuze op een onde mocratische wijze tot stand is gekomen Alphenaar Stefan Bakker heeft de schaatsmara- thoncompetitie in Flaarlem ge wonnen. Rob Bisschops uit Noordwijk werd derde Chris Soudan wordt de opvolger van voorzitter Arnout van I.unteren bij korfbalclub KZ Leiden De vrouwenwielerploeg van Moni que Knol heeft in Keukengilde een nieuwe sponsor Aan het bedrijvenvoetbaltoernooi van Meerburg (april/mei) kunnen nog enkele teams deelnemen. Aanmelden bij Peter van der Heijden (071-414116) SCOREBORD FOTO DICK HOGEWONINC Dat zou indirect betekenen dat ze tot 1997 in de eredivisie moet blijven spelen, iets wat Grasshoppers goed zou uitko men. Want hoe bescheiden ze ook is („dat is nu eenmaal mijn karakter"), de Katwijksen heb ben haar hard nodig om aan de top te blijven. En Weeda heeft Grasshoppers nodig. Het lands kampioenschap staat immers bovenaan op het verlanglijstje. SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking dinsdag 14 maart: 10- 12-19-21-25-26-32-35-37-44-49-51- 54-55-59-60-64-67-72-75 (onder voorbehoud) VOETBAL UEFA-beker Kwartfinales, tweede wedstrijd Juventus (Ita) - Eintracht Frankfurt (Dui) 3- 0 (0-0). 76. Conté 1-0, 86. Ravanelli 2-0, 90. Del Piero3-0. Scheidsrechter: Diaz Ve ga (Spa). Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Bindewald, Falkenmayer (Eintracht), Conté (Juventus). Eerste wedstrijd 1-1. Ju ventus naar halve finales 8orussia Dortmund (Dui) - Lazio Roma (Ita) 2-0 (1-0). 11 Chapuisat 1-0 (strafschop), 90 Riedle 2-0. Scheidsrechter: Vagner (Hon). Toeschouwers: 35.800. Rode kaart 89 Chamot (Lazio, 2* geel). Gele kaart Schmidt (Borussia), Boksic, Casiraghi, Chamot, Di Matteo, Fuser (Lazio). Eerste wedstri|d. 0-1. Borussia Dortmund naar halve finales. Odense BK (Den) - Parma (Ita) 0-0. Scheidsrechter. Ouzounov (Bul). Toe schouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Parma naar halve finales. wers. 35.000. Gele kaart: Decroix (Nan tes), Lehnhoff, Melzig (Leverkusen) Eerste wedstrijd 1-5. Leverkusen naar halve fina les. EC BEKERWINNAARS Chelsea (Eng) - Club Brugge (Bel) 2-0 (2- 0). 16. Stein 1-0, 38. Furlong 2-0. Scheidsrechter: Pairetto (Ita). Toeschou wers: 28.661. Eerste wedstrijd: 0-1. Chel sea naar halve finales. PAARDESPORT Hilversum. Koersen Eerste koers, 2000 m. 1 Heinenken First (Imming) 2.37,4 - 1.18.7, 2. Hacienda Girl, 3. Impish Lobel. Toto: winnend 1,90 plaats 4,40 8,60 1,90 koppel 49,20 trio 816,00. Tweede koers, 2000 m- 1. Indy Barrage (Aode Wrede) 2.37,0 - 1.18,5, 2. Gabbie Kades, 3. Henry Maid Niet gestart: Inca Buitenzorg. Toto: winnend 2,20 plaats 1,80 2.20 koppel 7,20 trio 142,20dubbel winnend 6,60. Derde koers, 2000 m: 1Jos Hanover (Tes- selaar) 2.40,3 - 1.20,2, 2. Irian Magnus, 3. Joepie H. Toto: winnend 6,00 plaats 1.90 3,30 2,30 koppel 19,20 trio 524,0 Vierde koers, 2000 m: 1. Jojo van Epse (A. de Wrede) 2.41,4 - 1.20,7, 2. Icare Mar- neland, 3. Iron Butterfly. Niet egstart: Skid Road. Toto: winnend 1,90 plaats 1,70 2,80 koppel 17,0 trio 89,40. Vijfde koers, 2000 m: 1. Iwema's First (Hullemans) 2.35,4 - 1.17,2, 2. Fellow, 3. Happy Avon. Toto- winnend 5,20 plaats 2,00 10,60 koppel 39,90 trio 624,0. Zesde koers, 2000 m: 1. Ata Way (Imming) 2.37,7 - 1.18,9, 2. lelva Teb, 3. Elu de Lucia. Toto: winnend 5,20 plaats 3,00 koppel 37,20 trio 737,30. Zevende koers, 2000 m: 1Edward H (Sol- leveld) 2.35,1 - 1.17,6, 2. Domingo Pitt, 3. Amadeus Bob. Toto: winnend 17,50 plaats 5,80 4,50 koppel 32,40 trio 291,60. Achtste koers, 1609 m: 1. Godfather (Mol lema) 2,04,2 - 1.17,2, 2. Fantome de Lu cia, 3. Regal Truce. Toto: winnend 3,80 plaats 4,10 5,20 koppel 11,70 trio 132,60. Negende koers, 1609 m: 1. Hanelly Tel (Grift) 2.35,1 - 1.17,8, 2. Emmaline Mac, 3. Iwan Sigero. Toto: winnend 2,40 plaats 1,40 1,60 1,60 koppel 18,60 trio 121,50. Omzet totalisator: 154.401. SCHAATSEN Heerenveen. IJsgala. 3000 m: 1. Ritsma (Ned) 4 00,00. 2. De Jong (Ned) 4.00,78. 3. Veldkamp (Ned) 4 01.75. 4. Störelid (Noo) 4.02,01. 5 Hersman (Ned) 4.02,56, 6. Zandstra (Ned) 4 03,42, 7. Johansen (Noo) 4.05,43,8. Sighel (Ita) 4.07,31 Sprintcup. Mannen, 100 m: 1 Kelly (Can) 9.82, 2. N|ös (Noo) 9,70, 3. Van Velde (Ned) 9,87, 4. Ström 9,89, 5. Carta (Ita) 9,92, 6. Tjs aktsiakbaev (Kaz) 10,14. 300 m: 1Njös 23,11,2. Kelly 23,41,3. Van Velde 23,56, 4. Ts|akts|akbaev 23,59, 5. Ström 23,94, 6. Carta (Ita) 24,07. Eindklassement: 1. Njös 69.750 punten, 2. Kelly 70.380, 3. Van Velde 70.540, 4. Tsjaktsjakbaev 70.620, 5. Ström 71.000, 6. Carta 71.500. 500 m: 1. Tsjaktsjakbaev 36,89, 2. Njös 36,94, 3. Van Velde 37,11, 4. Kelly 37,15, 5. Ström 37,17. 6. Carta 37,51 Vrouwen, 100 m: 1. Lemay (Can) 10,66, 2. Auch (Can) 10,72, 3. Aaftink (Ned) 11,10, 4. Ravilova (Rus) 11,19. 5. Witty (VSt) 11,27,6. Zummack (Dui) 11,35. 300 m: 1. Auch 25,32, 2. Lemay 25,75, 3 Witty 25,92. 4. Ravilova 26.09, 5 Aal tink 26,63,6. Zummack 26,75. 500 m: 1 Auch 40,31, 2 Lemay 40,68, 3 Ravilova 40,72, 4. Witty 41,10, 5 Aal tink 41,27,6. Zummack 41,86. Eindklas sement: 1 Auch 76.350 punten. 2. Lemay 77,090, 3. Ravilova 78.000. 4 Witty 78.290, 5. Aaftink 79.000, 6. Zummack 79.960. Engelse mijl, 1609 m. Mannen: 1. Sóndral 2.02,75, 2. Tamburri no (VSt) 2.03.63, 3. Straathof (Ned) 2.04,05, 4. Schreuder (Ned) 2.04,32, 5. Boutiette (VSt) 2.04,49, 6. Neal Marshall (Can) 2.04,55, 7. Dittnch (Dui) 2.06,30, 8. Taubenrauch (Dui) 2.06,72. Vrouwen: 1. Niemann (Dui) 2.12,52, 2. Thomas (Ned) 2.15,48, 3. De Jong (Ned) 2.18,71. 4. Pechstem (Dui) 2.18,73 sil (Dui) 4-6 7-6 7-6, Volkov (Rus/5) - Sa bau (Roe) 6-2 6-4. Jarryd (Zwe) Caratti (Ita) 6-2 4-6 6-3, Dzelde (Let) Manta (Zwi) 6-2 6-3, Cash (Aus) Bates (Eng/8) 6-3 7-5. SPORT OP TV FA heeft die straf overgenomen. De FA wenst zich echter niet te haasten. „De crisis, de hyste rie, die nu is ontstaan, is niet bond FIFA onthield zich giste- goed voor de sport. Er wordt nu ren van commentaar op de af- net gedaan of corruptie en voet- faire. Woordvoerder Keith Coo- bal aan elkaar verbonden zijn, per deelde mee dat de FIFA in maar dat is een belediging van afwachting is van een rapport duizenden spelers", aldus een van de Engelse voetbalbond FA. woordvoerder. Die verklaarde „Zo lang de FA het gedetailleer- dat de Engelse voetbalbond zijn de dossier van de politie nog eigen onderzoek zal staken, niet heeft ontvangen kan zij ons „We wachten nu eerst de resul- ook niet informeren." taten van het politie-onderzoek De FIFA kan in deze zaak een af." woensdag 16.55-17.08 Did 2. Spof 17.30-18 45EURO: WK vanuit Thunder Bay (Canada). 18.30-20.45 RTL Anpfifl Extra 18^-2040 18.35-20.40 Ned 2: Studio Sport: Champions League voetbal, rechtstreeks A|ax-Had|uk Split in de returns van de kwartfinale. 18.40-23.35 BRT 2-, Champions League voet bal, verslagen van de returnwedstrijden in de kwartfinales. 18.45-19.30 EURO: Worldcup Alpine-skièn: 19.30-20.0Ó EURO: Eurosportnieuws. 19.30-20.30 Super-, Golf: European Tour, Marokkaans Open. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.45-20.00 BBC 2 Natural Born Footballers: 20.00-22.00 EURO: Boksen. 20.45-21.15 RTL Sport 20.53-23.05 Ned 2. Studio Sport: Champions League voetbal, rechtstreeks Paris Saint Ger 21.15-23.15 RTL Hoogtepunten van de kwartfinales in de Champions League met o.a. Paris St. Germain-FC Barcelona en Benfica Lissa bon-AC Milan. 22.00-23.00 EURO: Motoren: magazine 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-00.00 EURO: Trial Masters in Parijs. 23.05-23.55 Ned 2: Studio Sport: Champions League voetbal, samenvattingen van de overige kwartfinales. 23.35-00.05 RTL 4: Sport. 00.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. 00.25-00.30 RTL Champions League Extra: voetbalmagazine. 00.15-00.45 Did 1Sport Extra: WK Noordse combinatie in Canada.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21