Bogarde heeft het zelf verdiend 'Tapie gaf opdracht omkoping' Piket stapt teleurgesteld op bij BV Leiderdorp Sport 'Breuk' tussen LFC en Zoetemelk is gelijmd LSF twijfelt aan nut van haar bestaan 'Geen prijzengeld op Spelen' -^DINSDAG 14 MAART 1995 19 Wouters zes weken buitenspel overpelt Jan Wouters is opnieuw vijf tot zes weken uitgescha keld. Tegen Heerenveen blijkt de middenvelder van PSV zater dag een binnenbandje in zijn knie te hebben gescheurd. De I oud-international zelf spreekt van pech. „Het is ook anders dan wanneer je je kruisbanden scheurt. Ik hoef niet geopereerd te worden, met rust groeit dit weer gewoon aan." Overleg voorzitters over spreekkoren I amsterdam De voorzitters van Ajax en Feyenoord, Van Praag er I Van den Herik, overleggen eind volgende week over mogelijke I maatregelen tegen supporters die zich verbaal misdragen. De clubs reageren op grievende teksten, met name aan het adres t Ajax-trainer Louis van Gaal. Aanleiding zijn de liedjes die j Feyenoord-fans vorige week zongen in het Olympisch Stadion, tijdens de beker-wedstrijd Ajax - Feyenoord. Ze hadden het over Van Gaal en de ziekte (kanker) waaraan zijn vrouw overleed. Motherwell wil Van der Gaag glasgow/eindhoven De Schotse topclub Motherwell heeft giste ren bij PSV de onderhandelingen geopend over Mitchel van der Gaag. Manager Alex McLeish wil de centrumverdediger zo snel mogelijk inlijven, omdat in Schotland op 31 maart de transfer markt sluit. De transferprijs voor de 23-jarige ex-Olympisch en Jong Oranje-international ligt rond de 1,2 miljoen gulden. Dennis Wise op borg vrij londen De Engelse voetbalinternational Dennis Wise heeft gis teren van een rechtbank in Londen een gevangenisstraf van drie maanden opgelegd gekregen. Hij werd schuldig bevonden aan het molesteren van een taxichaffeur en het moedwillig vernielen van diens voertuig. In afwachting van de behandeling in hoger beroep werd Wise enige tijd later tegen betaling van een borg som op vrije voeten gesteld. De 28-jarige Wise, middenvelder van Chelsea, moet bovendien een boete van ongeveer 2500 gul den betalen. Hij vief de taxichauffeur, Gerald Graham, vorig jaar oktober tijdens een woede-uitbarsting aan voor de ingang van een nachtclub, die eigendom is van bondscoach Terry Venables. Van Gobbel en Fraser knappen op rotterdam De technische staf van Feyenoord zal tot vlak voor de return in Zaragoza in het ongewisse blijven over de inzet baarheid van een deel van de selectie. Om die reden heeft Feye noord ook besloten om met achttien man af te reizen naar Spanje. Rob Maas, Ruud Heus en Gaston Taument blijven de grootste vraagtekens. Met Scholten en Kiprich is de situatie niet ernstig. Het duo had last van wat verrekkingen, maar kan over morgen zeker spelen. Een meevaller voor Feyenoord is ook dat Henk Fraser en Ulrich van Gobbel zich na de ochtendtraining optimistisch toonden. Streekderby op Paaszaterdag leiden De streektopper Noordwijk-Quick Boys wordt niet ge speeld op Tweede Paasdag, maar op paaszaterdag 15 april. Dat is gebeurd op verzoek van Quick Boys, dat op 18 april op Nieuw Zuid een jubileumwedstrijd speelt tegen PSV. Indien Quick Boys op 4 april de bekerwedstrijd wint van VELO, dan wil de club op 11 april de halve finale om de Amstel Cup spelen tegen de win naar van FC Lisse-Kozakken Boys. Die laatste ploegen spelen hun kwartfinale overigens niet op dinsdag 4 april, maar op za terdag 25 maart. De voor die dag geprogrammeerde LD-Cup- wedstrijd FC Lisse za-SVOW wordt verschoven naar dinsdag 28 maart. Quick Boys-VELO wordt 'gewoon' gespeeld op 4 april, 19.30 uur. Op 21 maart oefenen de Katwijkers hoogstwaarschijn lijk tegen Mapa, de oude club van de Ajacied Jari Latimanen. Langeveld in amateurselectie leiden» Katwijk-speler Pim Langeveld en Patrick Scheurwater en Robert Vermin van Noordwijk zijn door bondscoach Ron Groe- newoud geselecteerd voor het Nederlands amateurteam. Dit elf tal speelt op 11 april in Aalsmeer een wedstrijd tegen Engeland. De bondscoach selecteerde tot nu toe acht spelers. Groenewoud vult zijn selectie aan na afloop van een selectiewedstrijd van avond in Zeist. Daaraan doen uit deze regio de volgende spelers mee: Gert Aandewiel, Jarf Jeroen Schaap, Ronald van Dijk, Peter Kruit (allen Quick Boys), Edwin Robbers (UVS) en Fred Bloem (Noordwijk). Sanne van Kampen in B-klasse leiden De Leidse turnster Sanne van Kampen (10 jaar) heeft kans om mee te doen aan het Nederlands kampioenschap in de B-klasse. Van Kampen kwalificeerde zich als eerste in de ge schiedenis van haar vereniging Nieuw Brunhilde voor de plaat singswedstrijden voor het nationaal kampioenschap. Denise Harteveld en Pauline van der Mark konden dezelfde prestatie in de C-klasse niet t McDonalds wint van HMSH leiden De zaalvoetballers van Mc Donalds boekten gisteren een duidelijke 7-3 overwinning tegen HMSH. De Leidse tweede-divi sionist kwam nauwelijks in de problemen tegen de Hagenaars die vaak een tijdstraf moesten uitzitten vanwege protesten tegen de arbiter. Voor de thuisploeg scoorden Herman en Hans van Marwijk ieder twee keer. Gert Jan de Graaf duwde er ook twee binnen, de zevende kwam van Nico Lakenberg. Trombose voor De Wolf rotterdam Bij John de Wolf is gisteren in het Dijkzigt-zieken- huis van Rotterdam trombose in de kuit geconstateerd. De ver dediger van de Wolverhampton Wanderers wordt achtervolgd door het ongeluk. Vorige week werd de Schiedammer aan zijn rechter knie geopereerd, nadat hij woensdag geblesseerd was geraakt. De trombose werd maandag tijdens een controle ontdekt. De Wolf is in het ziekenhuis opgenomen. Hij ligt aan het infuus. FOTO ARCHIEF leiden rob van der zanden Een tijdje terug werd het bericht door LFC de wereld ingestuurd dat trainer Jan Zoetemelk aan het einde van het seizoen zou opstappen. Toen was het een tijd stil en kwam de zondagvierdeklasser maar niet met een nieuwe naam voor volgend jaar op de proppen. Nu is de man voor volgend seizoen bekend. Zijn naam: Jan Zoetemelk. Een vreemde gang van zaken. „Een beetje wel," zegt de 47-jarige Zoetemelk. „Maar het staat nu vast dat ik volgend seizoen de trainer van LFC ben. Het be stuur heeft iets te snel gehandeld. Er wa ren wat problemen met spelers die liever niet met mij verder wilden. Dat waren spelers die bij mij buiten de boot vielen, logisch dat ze niet laaiend enthousiast waren. Als de mening van hen bepalend wordt, krijg je een scheef beeld." Hij vindt trouwens dat een bestuur zijn oren niet moet hangen naar geluiden uit de spelersgroep. „Het bestuur moet zelf be slissen. Niet op basis van voetballers die zeggen dat ze me wel of niet aardig vin den. Ik hoef niet aardig gevonden te worden als trainer." Nadat al naar buiten kwam dat Zoete melk en LFC uit elkaar zouden gaan, be gonnen de spelers een handtekeningen actie. Zoetemelk: „De selectie bestaat uit negentien spelers en ze hebben allemaal positief gestemd over mijn aanblijven. Door het bestuur is daarna actie onder nomen en we zijn alsnog een overeen komst aangegaan voor volgend jaar." Zoetemelk zegt geen 'lange neus' te maken naar het bestuur. Namens het bestuur zegt vice-voorzitter Hans van Stralen dat er geen sprake is geweest van een inschattingsfout. „Het bericht over een mogelijke breuk is te vroeg Liitgelekt. Dat had niet gemoeten. We zijn blij dat we verder gaan met Zoetemelk en zien het zitten voor volgend seizoen." Ook Zoetemelk wil graag door, zeker nu hij is verzekerd van de steun van de spelersgroep. „We hebben een jonge se lectie waar een hoop mee mogelijk is. Het probleem is tegenwoordig de trai ningsopkomst, maar daar hebben veel clubs last van. Die gasten hebben steeds vaker besognes en kunnen steeds moei lijker tijd vrij maken. Ik heb ze de moge lijkheid gegeven om elke dag te trainen. Mijn bereidheid gaat ver en dan kunnen ze mij niet wijsmaken dat ze geen twee uurtjes in de week vrij kunnen maken." Jan Zoetemelk is bezig aan zijn eerste jaar bij LFC. Bij de 'Kanaries' begon hij in een grijs verleden zijn trainersloop baan, de geelzwarten speelden toen nog in de tweede klasse. Zoetemelk (zelf vroeger spelend voor Randstad Sport) trainde daarna Quick Boys, Randstad Sport, Roodenburg, GWS, Valken '68 en UDWS. Vorig seizoen speelde hij als 46- jarige nog zes wedstrijden mee in LFC 2. Plaats bij Ajax ziet ex-Spartaan als overwinning op zichzelf Vroeger was Winston Lloyd Bogarde, volgens eigen zeg gen, een heel tenger kereltje. Wie de hedendaagse uitvoe ring van de Rotterdammer ziet, is snel geneigd die woor den in twijfel te trekken. Ajacieden worden wel eens in fi guurlijke zin vergeleken met godenzonen, vanwege hun fijnzinnige omgang met de bal, Bogarde kan er ook in let terlijke zin mee door. Alleen de sokkel en de discus ont breken, voor het overige is het één en al spier, zo ver de horizon reikt. edwin struis gpd-verslaggever De ideale mix tussen Feye noord- en Ajax-speler, zo lijkt het. Technisch niet zo verfijnd als de meeste van zijn ploegge noten, maar dat gemis compen serend met kracht en mentali teit. „Er staat wèl iemand op dat veld", zegt hij in alle beschei denheid over zichzelf. Of hij er morgen tegen Haj- duk Split ook weer staat, is nog even onzeker. Natuurlijk, hij lijkt op de linkerflank de logi sche vervanger van de langdurig uitgeschakelde Edgar Davids te zijn, maar de wegen van trainer Louis van Gaal zijn wat dat be treft ondoorgrondelijk. „Ik ga er van uit dat ik speel", vertrouwt Bogarde op z'n gevoel. „Ik was even bang dat hij me zou wisse len tegen Go Ahead. Dan had ik er nu misschien anders over ge dacht." Hij heeft een paar zware da gen achter de rug, de 24-jarige Rotterdammer in dienst van Ajax. Vooral het verlies tegen Feyenoord kwam hard aan. Als een groot deel van je vrienden kring dan ook nog aanhanger is van die club, wordt het hele maal pijnlijk. „Ik heb me inder daad een beetje gedeisd gehou den, de afgelopen dagen", be kent Bogarde lachend. „Ik ben blij dat ik binnenkort verhuis naarDiemen." Grote mond Bogarde is een produkt van de Rotterdamse straat. Daar in de wijk Spangen, onder de rook van 'Het Kasteel', het statige on derkomen van Sparta, kreeg Winston het spelletje pnder de knie. Meldde zich aan bij Spar ta, waar z'n talenten echter niet werden onderkend. Via de ama teurs van Alexandria speelde hij zich in de kijker bij SW, maar ook daar kwam het er niet uit. Het had alles te maken met zijn karakter. Als Bogarde onrecht bespeurde, reageerde hij adrem en zonder aanziens des per- soons. „Ik was een lastig kerel tje, zondermeer", draait Bogar de er niet omheen. „Met m'n mond als enige wapen, omdat ik fysiek weinig voorstelde. En als je dan ook nog de jongste bent in een gezin van dertien kinderen, ja, dan moet je wel van je af kunnen bijten." Die karaktereigenschap werd door Dick Advocaat, toendertijd de trainer van SW, niet zo op prijs gesteld. Een tijdelijke 'ver banning' volgde in de vorm van drie maanden Excelsior, in die tijd nog het 'Siberië' van het be taalde voetbal. Maar zelfs het spelen op een veld zonder toe schouwers en tribunes leverde geen karakterverandering op. Toen hij bij terugkomst in Schiedam bemerkte dat er wel een heel mager contractje op hem lag te wachten, bespeurde Winston Bogarde (midden): „We worden niet kampio hij wederom onrecht en teken de niet. Omdat andere clubs ook niet in de rij stonden om de lastpak in te lijven, klopte hij maar weer aan bij z'n oude liefde Sparta, als amateur. Daar kreeg hij uit eindelijk de waardering die hij, in zijn ogen, al eerder verdien de. Afgesloten met een miljoen entransfer naar Ajax. „Een over winning op mezelf, en ook op een paar mensen bij Sparta die het nooit in mij hebben zien zit- Hij is een eind op weg, hoe wel de middenvelder op het eerste gezicht een wat vreemde eend in de Ajax-bijt lijkt. Met zijn verleden van vallen en op staan steekt hij nogal schril af bij veel van z'n ploeggenoten, die reeds op vroege leeftijd in het gespreide Ajax-bed terecht kwamen. „Als ik hier om me heen kijk", laat Bogarde z'n blik door het spelershome dwalen, „ben ik degene met de hardste leerschool. Waarmee ik niet wil zeggen dat de Ajax-school geen harde opleiding is, maar als het gaat om tegenslagen overwin nen, steek ik er wel bovenuit. Ik heb wat keren in de put geze ten, maar ik heb nooit getwij feld aan mezelf." Ajax moet winnen, anders is het Europacup-avontuur afge lopen. „Het kan erg zwaar wor den. Want die gasten zetten na tuurlijk weer een verdedigings muur neer. Maar als we snel scoren, gaan we er overheen, daar ben ik van overtuigd. Ajax is het beste team van Neder land, we worden straks niet voor niets weer kampioen. Als ons vizier scherp staat, heb je die gasten zo op de knieën. En dan maken we het genadeloos af." Het bestuur van de Leidse sportfederatie (LSF) vraagt zich af wat haar inspanningen uitha len. „We zijn behoorlijk actief geweest de afgelopen jaren", zei voorzitter Kees van der Moolen gisteravond tijdens een leden vergadering van de LSF, „Maar ik vraag me wel af wat het alle maal heeft uitgehaald. Ik denk wel dat - als we het niet hadden gedaan - het allemaal nog slechter was geweest. De aanwezigen op de speciale ledenvergadering, waarin de re actie van de LSF op het ge meentelijk sportbeleid werd vastgesteld, hadden verder kri tiek op de geringe belangstelling van de politiek voor sport. „Op een forumavond over 'politiek en sport' vorig jaar bleek nog eens hoe weinig verstand politi ci van sport hebben. Daar werd een nonsens uitgekraamd. Ie mand stelde voor om zomers een sportveld als kampeerter rein te gebruiken", zei Frans de Haas van de korfbalvereniging Fides Pacta. Voorzitter Willems van ten nisvereniging De Merenwijk suggereerde dat er meer be leidsterreinen bij de discussie over sport betrokken zouden moeten worden. Van der Moolen zei dat zijn bestuur zich in de toekomst actiever wil op stellen. „Want nu moeten we ons te veel beperken tot het rea geren op plannen v; De de ge- van de LSF hekelde nog maar eens het geringe budget wat de gemeen te Leiden voor sport over heeft. „In Gouda, een arme gemeente, is er net weer een nieuwe sport hal geopend. En in Leiden? Daar is de afgelopen jaren een nieuwe jeu-de-boules-baan in gebruik genomen." Zaak Olympique Marseille begint chaotisch en sensationeel Bernard Tapie. ARCHIEFFOTO EP A valenciennes anp De vroegere directeur van Olympique Marseille, Jean-Pier re Bernès, heeft gisteren voor grote consternatie gezorgd. Op de eerste dag van rechtszaak te gen ex-voorzitter Bernard Tapie in het Noordfranse Valencien nes beweerde hij in opdracht van de oud-voorzitter spelers van Valenciennes in mei 1993 te hebben omgekocht. Marseille won die wedstrijd toen met 1-0. „Het is tijd dat de waarheid op tafel komt. Eydelie (speler van Valenciennes) en ik hebben in opdracht van Tapie de wed strijd Olympique-Valenciennes gekocht. Iedereen was op de hoogte, ook trainer Goethals. Het weekeinde voor de partij is de zaak beklonken op het jacht van Tapie." „Weet U wel wat U zegt?" was de reactie van de president. In het verleden heeft Bernès altijd ontkend dat Tapie iets met die omkoopaffaire te maken had. Met vijf andere verdachten - Bernès, Eydelie, Christophe Ro bert en de Argentijnse ex-inter national Jorge Burruchaga (bei den Valenciennes) en de echt genote van Robert - staat de Franse oud-minister, zakenman en Europarlementariër deze en de volgende week terecht we gens een omkoopaffaire twee jaar geleden. Dat kan hem duur te staan komen, want tegen Ta pie lopen nog een groot aantal andere zaken met betrekking tot zijn zakelijk en persoonlijk doen en laten, zijn faillissement en zijn moeilijkheden met de belastingen. Als Tapie in Valen ciennes wordt veroordeeld, kan hij fluiten naar het burgemees terschap van Marseille. Over enkele maanden worden in Frankrijk gemeenteraadsverkie zingen gehouden. Eigenaar In 1993 was Tapie eigenaar van Olympique Marseille. Hij heeft altijd ontkend iets van de om koping te hebben geweten. De aanklacht luidt, dat OM twee spelers van Valenciennes geld heeft geboden om zich bij de bewuste wedstrijd te sparen zo dat hoogstens een gelijkspel uit de bus kwam. Bernès heeft daarvoor uit de kas ruim 80.000 gulden gehaald. Bestemd voor Burruchaga en Robert. Eydelie bemiddelde. Dat geld is twee maanden later, in juni 1993, te ruggevonden. In een tuin van een tante van Robert. De zaak kwam aan het licht omdat één van Roberts mede spelers, Jacques Glassmann, heeft gepraat. Daarna kwam justitie in actie. Glassmann heeft sindsdien geen voet meer aan de grond gekregen in het Franse voetbal. Hij is uitgewe ken naar het eiland La Reunion in de Indische Oceaan. Daar speelt hij nu bij een amateur club. Eydelie, de tussenpersoon, op dat moment bij Valenciennes onder contract en ex-speler van Olympique, is achttien maan den geschorst geweest. Op het ogenblik hoopt hij op een ver bintenis bij Benfica in Lissabon. Robert speelt inmiddels bij een tweede-rangsclub in Buenos-Ai- res. Burruchaga is teruggekeerd naar Argentinië en speelt na een schorsing van anderhalf jaar weer bij zijn oude club, lnde- pendiente, Bij het begin van de rechts zaak speelden zich maandag ochtend chaotische taferelen af. De affaire trekt in Frankrijk bij na net zoveel aandacht als de zaak rond O.J. Simpson in de Verenigde Staten. De 52-jarige, diep gebruinde Tapie moest zich bij zijn aankomst door een woud van wachtende journalis ten en fotografen worstelen. In de zaal waren niet voldoende stoelen voor de ruim zeventig journalisten en twintig advoca ten en de vele belangstellenden. Tapie, oud-minister, wordt tevens beschuldigd van het be ïnvloeden van getuigen. Hij en zijn medeverdachten hangt een gevangenisstraf van maximaal drie jaar boven het hoofd. Henk-Jan Piket stop met onmiddellijke ingang met zijn werkzaamheden bij bas ketbalvereniging Leiderdorp. De 29-jari- ge Leidenaar besloot gisteren zijn taak als coach van het vrouwenteam met nog vijf wedstrijden te gaan niet te vervolgen omdat hij niet op lijn zit met de speel sters. Komende zondag in de belangrijke wedstrijd tegen koploper Den Helder 2, die beslissend kan zijn voor eventuele promotie naar de promotiedivisie, zal de coach-taak waarschijnlijk worden over genomen door junioren-coach Joris Zandbergen. Pikets besluit komt als een verrassing. De Leiderdorpse eerstedivisiónist, die als favoriet van start ging dit seizoen, draait weliswaar niet goed, maar er waren nog volop kansen op eventuele promotie. Ondanks eerdere verliespartijen tegen Den Heidér 2, Jumpers en K '75, bezette de ploeg de derde plaats. Omdat Jum pers afgelopen zondag verloor - waarvan Piket niet op de hoogte was - is een tweede plek, die promotie betekent, nog mogelijk. Toch legde Piket het bijltje er bij neer. „Mijn ideeën over basketbal en het leven daarbuiten gingen niet samen met die van de speelsters. En als er afspraken niet nagekomen worden, hoeft het voor mij niet meer", verklaart Piket zijn be sluit. „Je speelt om te presteren en plezier te hebben, maar sommige speelsters vin den andere dingen belangrijker. Dan ben ik niet de juiste persoon voor ze, want ik wil uit elke training en wedstrijd het bes te halen", aldus Piket. De uitermate zwakke wedstrijd van afgelopen zondag tegen' hekkesluiter Deba, die 'slechts' met 53-41 gewonnen werd, was de drup pel die de emmer deed overlopen bij de voormalig eredivisiespeler Elmex/Leiden, Canadians, DAS en Haar lem. Piket, die als speler momenteel ac tief is bij promotiedivisionist BS Leiden: „Ik loop al wat langer mee en er was geen eer meer te behalen. Als ik me ga ergeren aan het slechte spel, dan kan ik niet nuchter meer coachen." Voor de geblesseerde Renate Sluys kwam Pikets mededeling als een don derslag bij heldere hemel. „Ik sta wel versteld ja", meldt Sluys. „Het seizoen is nog vrij kort. Het is jammer dat hij zich zelf niet heeft kunen overhalen, «want het was ontzettend leuk. Ik vind zelf dat, als je ergens aan begint, je dat ook af moet maken. Ik weet dat hij zijn beweegrede nen heeft, maar ik denk er anders over", aldus de belangrijkste speelster van Lei derdorp, die overigens afgelopen vrijdag voor zich zelf besloot dit seizoen niet meer in actie te komen. Haar enkelbles sure blijkt niet snel genoeg te genezen. Beoogde opvolger van Piket is Joris Zandbergen. De 26-jarige Leidenaar, die de meisjes junioren onder zijn hoede heeft, is door de speelsters al gepolst. Van officiëlê weg hoorde hij nog niets. „Gisteren heeft dames 1 met de junioren meegetraind en ook vrijdag neem ik de training over. In principe ben ik beschik baar om de belangrijke thuiswedstrijden tegen Den Helder 2 en Jumpers te coachen, maar de junioren (die samen met Den Helder lijstaanvoerder zijn in de landelijke eredivisie red.) gaan voor. Als het bestuur me desondanks toch wil hebben, moeten we deze week maar om de tafel gaan zitten", aldus Zandbergen. Voorzitter Rinus Kroon wil zich nog niet bij het vertrek Vein Piket neerleggen. „Wij gaan niet zonder meer akkoord met deze stap van Piket. We willen in elk ge val dat hij de wedstrijden coached die Joris Zandbergen niet kan coachen. Er komt nog een gesprek." FOTO ARCHIEF mar del plata rtr te voeren. In plaats van een fi nanciële beloning kregen de gouden medaillewinnaars bij de wereldtitelstrijd 1993 in Stuttg art een Mercedes. De interna tionale bond is nu toch overstag gegaan om de kampioenschap pen aantrekkelijker te maken voor de „grote" atleten. Het Internationaal Olympisch Comité IOC wil China niet laten boeten voor het dopegebruik van tien zwemmers tijdens de Aziatische Spelen vorig jaar au gustus. „De Republiek China is een volwaardig lid van het IOC en wordt uitgenodigd voor alle evenementen die wij organise ren", zei Samaranch. „Wij gelo ven niet in systematische do ping. Er zijn gebruikers in ieder land. Bovendien treden de Chi nese autoriteiten streng op te- Se"d°Pi"S" De voorzitter van het Interna tionaal Olympisch Comité IOC Juan Antonio Samaranch wei gert prijzengeld te verbinden aan de Olympische Spelen. De Spanjaard reageert hiermee op de maatregel van de Internatio nale Amateur Atletiek Federatie IAAF om na Atlanta te betalen bij de belangrijke kampioen schappen. „Nooit bij de Olympische Spelen", zei Samaranch bij de Pan-American Spelen in het Ar gentijnse Mar del Plata. De voorzitter vertelde dat hij zich niet verzet tegen betalingen in de atletiekwereld. „De IAAF moet het zelf weten, het is niet ons probleem." De topatleten hebben er vele jaren bij de IAAF ngedrongen prijzengc'

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19