Verdelen huizen op de helling 'Ook kankerpatiënten willen er goed uitzien Randstad 1 VOORLICHTINGSAVOND De weg naar boeiend en afwisselend werk Keten van hennepkwekerijen opgerold Meer banen op Schiphol e ZATERDAG 11 MAART 1995 Geen treinen op Amsterdam CS Amsterdam Op het Centraal Station in Amsterdam is morgen praktisch geen treinverkeer in verband met werkzaamheden. De treinen beginnen en eindigen op diverse andere stations in de stad. Zondag verhuist de verkeersleiding voor Amsterdam naar een nieuw onderkomen. De NS nemen ook een moderner sys teem voor de sturing en beveiliging van het treinverkeer in ge bruik. Bovendien wordt een brug gesloopt. NS zetten bussen in voor de verbinding tussen de stations. Rond 16.00 uur 's mid dags is er weer zeer beperkt treinverkeer mogelijk op CS. Geen sprinter meer op vrijdagnacht den haag De nachtsprinter in het weekeinde tussen Den Haag en Zoetermeer rijdt vanaf volgende maand niet meer in de nacht vrijdag op zaterdag. Volgens NS maken maken te weinig isen gebruik van deze dienst voor horeca-bezoekers. De sprinter die op zaterdagnacht rijdt, heeft meer mensen aan boord. Deze dienst blijft zeker tot eind mei gehandhaaft. De proef met de nachttreinen startte begin december. Vijfjaar en tbs voor doden kok Amsterdam De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren twee mannen van 18 en 19 jaar veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs we gens doodslag op een kok. Twee weken geleden eiste de officier van justitie zes jaar cel en tbs voor moord. De twee braken vorig jaar in bij een Chinees restaurant in Amstelveen. Met een fles sloegen ze een 46-jarige kok die boven lag te slapen. De man overleed aan ernstig schedel- en hersenletsel. Artsen troffen de len van het gebit van de kok aan in z'n maag. Volgens de man nen sloegen ze de kok toen die hen probeerde aan te vallen. De rechtbank stelde vrijdag dat het tweetal uit louter winstbejag heeft gehandeld en dat ze de kok hebben gedood ter voorko ming van herkenning. Het duo is verminderd toerekeningsvat baar. Chloorwolk ontsnapt in Zoetermeer zoetermeer Ongeveer 35 zwemmers zijn gisteren in allerijl het zwembad De Veur in Zoetermeer ontvlucht nadat daar een chloorwolk vrijkwam. Twee volwassenen zijn met ademhalings moeilijkheden naar het ziekenhuis gebracht. Zeven kinderen zijn in naburige panden ondergebracht. De GGD hield hen daar even ter observatie. De anderen mankeren niets, aldus de poli tie. Oorzaak van het ongeval was een misverstand tussen twee medewerkers. Daardoor voegde een van hen het zeer agressieve caustic soda samen met chloor. Daardoor ontstond de gifwolk. Amsterdammers kunnen zelf actief gaan zoeken In navolging van andere steden, waaronder Leiden, zet ook Amsterdam het systeem voor de verdeling van goed kopere huurwoningen op de helling. De uitvoering gaat grotendeels over van de gemeente naar woningbouwver enigingen en woningzoekenden kunnen zelf actiever op zoek naar een huis. januari 1996 ingaan. Nu be staan er bij de gemeente en cor poraties wachtlijsten. Mensen krijgen bericht als zij in aan merking komen voor een wo ning. De gemiddelde wachttijd is vijf jaar. amsterdam anp Voorstellen daartoe staan in het rapport „Licht op de Amster damse woningmarkt", samen gesteld door een werkgroep van vertegenwoordigers van corpo raties en de stedelijke woning- dienst. Het college van burge meester en wethouders moet er nog een besluit over nemen. Het nieuwe systeem moet per 1 Een van de belangrijkste ver anderingen is dat inschrijving en toewijzing van woningen grotendeels overgaat van de ge- De politie van Delft heeft het onderzoek afgeslo ten naar een organisatie van hennepkwekerijen. In totaal zijn veertien verdachten aangehouden. Van hen zitten alleen twee hoofdverdachten nog vast. Een 45-jarige inwoner van'Krimpen aan de Lek en zijn compagnon, een 46-jarige Amster dammer. De organisatie, die negen hennepkwe- DE DEURENSHOWROOM SASSENHEIM A - Ruim 1000 deuren van div. merken (ook volgens eigen ontwerp) - Onafhankelijk en deskundig advies door ruime ervaring. - Voor losse verkoop van: deuren, glas, beslag, tevens montage en schilderen, alles op één adres. - Tevens exclusief deurbeslag. LEVERING AAN AANNEMER EN PARTICULIER. ma. - vr. 8.30-17.00, zat. 9.00-13.00 uur, do. koopavond. 'MffT SEES Postbus 656 emilie knappert; 2300 ar Leiden scholengemeenschap tel. 071-353355 voor middelbaar beroepsonderwijs en leerlingwezen DINSDAG 14 MAART 1995 van 19.00-21.30 uur op de 5-Meilaan 210 te Leiden Voor de MDGO- en BBO-opleidingen: - apothekersassistent - doktersassistent - tandartsassistent* - verzorging - korte opleiding verzorging - dames- en herenkappen - schoonheidsverzorging - voetverzorging - activiteitenbegeleiding - sociaal juridische dienstverlening - sociaal cultureel werker - sociaal pedagogisch werker - leidster kindercentra - oriëntatie en schakeling Voor deze opleidingen is ook een 21+ en Havo variant Doe een beroep op de Emilie Knappert OPEN DAG aan de Klimopzoom zaterdag 18 maart 10.00-12.00 uur (opvang kleintjes aanwezig) Inloopochtenden 20 t/m 24 maart Tevens gelegenheid tot inschrijving 4-jarigen, ook voor schooljaar '96/'97 WAAROM ONZE MONTESSORISCHOOL of de INTERNATIONAL STREAM? individuele ontwikkeling van uw kind, waarbij ieder kind een grote persoonlijke vrijheid binnen de aangegeven wettelijke kaders heeft. een beproefd onderwijssysteem dat meegroeit met de ontwikkelingen in het onderwijs; doorstroom naar iedere vorm van voortgezet onderwijs mogelijk. actief en deskundig team een bestuur bestaand uit ouders, gekozen door ouders. een continue rooster. internationaal karakter door aanwezigheid International Stream. een montessorie-peuterspeelzaal, voor beide stromen, gevestigd in de dependance aan de Koekoekstraat. Montessori Basisschool Elckerlyc Klimopzoom 41, 2353 RE Leiderdorp tel.nr. 071-892945 mevr. drs. Geertrui van Gorkom, algemeen manager De Hogeschool Venlo is gesitueerd op het fraaie landgoed De Wylderbeek'. Een inspirerende werkomgeving voor studenten en docenten. Met een unieke accommodatie en veelzijdige faciliteiten. die voldoen aan de hoogste kwaliteitseisen. De studie- en werksfeer is eigentijds en collegiaal. Nationale Vervoersacademie Kom naar de voorlichtingsdag zaterdag 1 8 maart 1995 van 10.00 - 14.00 uur Keuzemogelijkheden: Logistiek en Technische Vervoerskunde Europese Opleiding Logistiek Management Logistiek en Economie Kort-HBO Logistiek Management Antwoordcoupon Stuur mij een brochure van de Natio nale Vervoersacademie. Postcode/plaats: In een enveloppe zonder postzegel opsturen naar: Hogeschool Venlo, Antwoordnummer 1086 5900 VB Venlo f^ogescbooi ]fenlo Hulsterweg 2-6 Postbus 141, 5900 AC Venlo Telefoon 077-546666 CHEF •GERT VISSER. C meente naar de woningbouw verenigingen. De achttien Am sterdamse corporaties vormen drie clusters waarbij mensen zich kunnen abonneren op een woonkrant. Daaruit kunnen zij vrijkomende woningen kiezen. De tijd dat mensen in Amster dam een woning hebben of de tijd dat men is ingeschreven bij een cluster, is onder meer een criterium voor toewijzing. De gemeente houdt wel de zorg voor woningzoekenden die voorrang moeten krijgen, zoals medische en sociale gevallen en asielzoekers. De regeling met urgentiebewijzen vervalt, wel komt er een overgangsregeling. delft «anpkerijen beheerde, handelde ook in hennepstek- planten en hasj in binnen- en buitenland. Aanleiding tot het onderzoek was de inval bij een kwekerij in Pijnacker op 29 augustus 1994. Hierbij nam de politie voor een waarde van 2,5 miljoen gulden aan hennepplanten in beslag. De politie vermoedt dat de organisatie de afgelopen jaren miljoenen heeft verdiend. Het aantal banen op de lucht haven Schiphol, exclusief Fok ker, is vorig jaar met 1,7 procent toegenomen. Op de peildatum 31 oktober 1994 werkten op de luchthaven 37.869 mensen. Een woordvoerder Van Schiphol noemt deze stijging opmerke lijk, omdat er vorig jaar in grote delen van het bedrijfsleven sprake was van stabiliteit of achteruitgang van het aantal banen. Het ziet er naar uit dat de groei van het aantal banen op de luchthaven de komende ja ren doorzet. Ongeveer eenderde van de 430 bedrijven op Schip hol verwacht dit jaar een groei van het aantal werknemers, ter wijl een even groot aantal in de jaren daarna groei verwacht. De toename van het aantal banen vorig jaar heeft zich vooral voorgedaan bij de expe diteurs- en koeriersbedrijven, aanemers en installateurs, hore ca en personenvervoer. Bij de luchtvaartmaatschappijen en de afhandelings- en schoonmaak bedrijven nam de werkgelegen heid af. Inclusief Fokker nam het aan tal banen in 1994 af met 1,6 procent tot bijna 42.000. Uit een onderzoek naar het opleidings niveau van degenen die .op Schiphol werken blijkt dat er op de luchthaven naar verhouding meer mensen met een lage op leiding werken dan elders in het land. J. Moorrees: „Een patiënt die in de spiegel kijkt, schrikt van het eigen uiterlijk." foto holvast/marklamek Nieuwe cursus uiterlijke verzorging 'Er goed uit zien'. Voor veel kankerpatiënten lijkt dat niet het eerste waar ze aan zullen denken. Toch begint het Inte graal Kankercentrum West (IKW) in Leiden over enkele we ken de cursus 'Goed verzorgd, beter gevoel'. „Omdat jezelf ver zorgen en er weer goed uitzien, het zelfvertrouwen opkrikt en je je lekkerder doet voelen", ver klaart voorlichtster J. Moorrees van het IKW. Kanker en de behandeling daarvan tekent de mens. Kan kerpatiënten zien veelal bleek, bestralingen maken de huid droog en schilferig, chemothe- rapieën veroorzaken haarver- lies. Het ziek zijn is nauwelijks te verbergen. Moorrees: „Een patiënt die in de spiegel kijkt, schrikt van het eigen uiterlijk. Je ziet er slecht uit en daardoor draag je je ziekte doorlopend met je mee. Het zelfvertrouwen wordt aangetast. Door een paar verzorgingstrucs te leren waar mee je er beter uit kunt zien, krik je je gevoel van eigenwaar de op. Meer zelfvertrouwen be tekent dat je je direct ook inner lijk beter voelt. Je wordt niet langer meewarig bekeken, je bent weer mens." Mensen die kanker krijgen, hebben eerst geruime tijd nodig om met de ziekte te leren om gaan.. Bovendien vreten behan deling als bestraling en chemo- therapieën energie. „Maar er komt een dag dat de behande lingen afgelopen zijn en het le ven weer zijn loop moet nemen. Dan is het goed deze cursus te volgen", zegt de voorlichtster. De lessen worden gegeven door een, speciaal geselecteer de, schoonheidspecialiste. Ze geeft individuele tips, gericht op de problemen van mensèn met kanker. Haarverlies door che motherapie betekent ook dat wenkbrauwen en wimpers aan getast worden. „En dus leert as hoe je wenkbrauwen aaijr brengt." Als het groepje cursisr ten dat wil, kan ook een kappe^ voorlichting komen geven ové pruiken. j~ Moorrees denkt dat de bjj, eenkomsten dubbel prettii. kunnen zijn. „Niet alleen leer.Jt jezelf weer te verzorgen, het tte] tekent ook contact met lotgërio ten. Ie kunt praten over cherrtqR therapie, over de manier vat" omgaan met kanker of over eetp nieuwe borstprothese. Herken v ning en steun vinden aan eig kaar." H Jj, De cursus begint in april, be t slaat vijf bijeenkomsten vajy 13.30 tot 16.00 uur en wordt gey geven in het gebouw vanfydy IKW aan de Schipholweg in Lei v den. Deelname kost 50 guldgn2 De groepen worden maxima3's tien personen groot. Voor opga p ve en inlichtingen kan wordeq gebeld met het IKW, tele/oplf 071 -259759. t, OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Notaris mr. R. van den Berg ter standplaats Alphen aan den Rijn is voornemens op woensdag 22 maart 1995 bij inzet en op woensdag 29 maart 199S bij afslag, telkens 's morgens om 11.00 uur, in Restaurant „Het Oude Readthuys" te Woy- brugge, te verkopen: De hofstede „Zwethoeve", bestaande uit woon huis (nr. 83) met aangebouwde veestalling, verdere opstallen (w.o. ligboxenstal, varkens- schuur, loodsen, mestsilo, hooiberg), onder grond, erf, boomgaard en diverse percelen weiland, alles staande en liggende aan en nabij de Boddens Hosangweg/Zwetweg onder Wou- brugge, gemeente Jacobswoude, totaal groot 31.36.74 ha. Vrij van pacht en ontruimd te aanvaarden. Betaling uiterlijk 10 mei 1995. Melkquotum 383.783 kilogram (3,95% vet). Te veilen in 8 percelen, diverse combinaties en massa. Te zien: de landerijen iedere werkdag, de opstallen do. 16-3, za. 18-3 en di. 21-3 telkens van 2 tot 4 uur 's middags. Inlichtingen en veilingnotities te verkrijgen bij notaris mr. R. van den Berg, Vijverstraat 7-9, Alphen aan den Rijn, tel.: 01720-75972. ZEGT HET VOORT!! OPEN HOUSE aan de Klimopzoom Saturday March 18 ff 10-12 a.m (creche for small children by the team of Ienie Mienie) mornings to visit the school 20-24 March WHY OUR INTERNATIONAL J STREAM AT OUR MONTESSORI SCHOOL? small classes international education by native speakers s only for children whose parents are members of the;<j international community and who need to be J 2 educated in English to ensure continuity in their Jc education h age groups from 4 to 11 years kindergarten for children from 2 1/2 to 4 in the v international secondary schools nearby Montessori Basisschool Elckerlyc J Klimopzoom 41, 2353 RE Leiderdorp r tel.nr. 071-892945 a mevr. drs. Geertrui van Gorkom, general manager >1 c

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14