Rijn Veenstreek 235,- Brandweergarage 'mooi pand op verkeerde plek' HALFORDS Zoeterwoude opent voor alle paren relatieregister ^SUPERSTORE SP Alphen boos over 'snoepreisje' naar VS Minister: Alphen kan zonder EHBO Leimuidenaar boos over verwijderde hartekreet Vanuit de lucht gezien: Kaageiland ":rC5rd°rp LEIDERDORPS) Tarieven zwembad Haasbroek omhoog Lichten tennisclub kwartier eerder uit WOENSDAG 8 MAART 1995 Broekendief betrapt in Alphen alphen aan de rijn Een 24-jarige Alphenaar is gisteren betrapt bij het wegnemen van een aantal broeken uit een winkel aan de Van Boetzelaerstraat in Alphen aan de Rijn. De man is aan de politie overgedragen. Levensmiddelen gestolen alphen aan de run» In een winkel aan de Ridderhof in Alphen aan de Rijn is afgelopen maandagnacht ingebroken. De toegangs deur werd geforceerd om binnen te komen. De inbreker heeft le vensmiddelen en een onbekend bedrag aan geld meegenomen. Inbreker steelt goed gevulde beurs alphen aan de rijn Uit een flatwoning aan de Paulus Potterstraat in Alphen aan de Rijn verdween gistermiddag een portemonnee met een bedrag van 890 gulden. De voordeur van de woning was geforceerd. Volgens de politie heeft de inbreker op klaarlichte dag toegeslagen. Man vernielt ruit met moker alphen aan de run Met een enorme mokerslag heeft een onbe kende man gisteravond een ruit vernield van een kledingzaak aan de i ierenhof in Alphen aan de Rijn. Hij nam vanuit de etala ge enkele kledingstukken weg. Vervolgens reed hij op een fiets weg in de richting van de Oude Herenweg. De man was gekleed in een donkerbruine leren jas en hij droeg een spijkerbroek en een baseballpet. Brandweer van Jacobswoude moet komende jaren inkrimpen jacobswoude liesbeth buitink De Jacobswoudse vrijwillige brandweer moet inkrimpen van 40 naar 35 spuitgasten. De be zuiniging gaat via natuurlijk verloop en wordt gekoppeld aan een vacaturestop tot volgend jaar. Daarnaast moesten de brandweerlieden die kunnen blijven aan hogere eisen vol doen. Intensievere opleidingen en verplichte bijscholing staan daarbij onder meer op het pro gramma. De spuitgasten wor den alleen nog bevorderd als ze de vereiste diploma's voor de hogere functie hebben, zo stel len burgemeester en wethou ders voor. Naast de bezuiniging op de formatie wil het college investe ren in het materiaal van de brandweer. B en W stellen voor om voor bijna 400.000 gulden een nieuw blusvoertuig te ko pen en 50.000 gulden uit te ge ven aan nieuwe uniformen. VÓÓR U |1| MOET U EROPUIT NAAR TREKT, ff HALFORDS TOE Moeten de caravan, de bagage-aan hanger, de boottrailer of de fietsen mee op de trekhaak, kom dan meieen naar de Halfords Superstore Voorbeen originele Brink trekhaak, ontworpen, gefabriceerd en getest om onder de zwaarste condities te functioneren. Goedgekeurd door de Rijksdienst voor het Wegverkeer Let op de speciale Halfords prijzen, incl. hulpkoppe ling, kabelset, montage en BTW. Klaar om er op uit te trekken, vanaf cmeei LCI UJJ ue speudic ndiiuiu> Prijsvoorbeelden: VW Golf III HB 351,- Opel Astra HB (v.a. '92) 430,- Ford Escort (v.a. '91) 429,- Zoeterwoude, Ri|neke Boulevard, Hoge Rijndijk 313.071-898412. alphen aan den rijn De Socialistische Partij in Al phen is verontwaardigd over de reis van wethouder Van der Veen-Meerstadt en directeur stadsontwikkeling Van der Veen naar de Verenigde Staten. De twee bezoeken daar in mei en kele winkelcentra om ideeën op te doen voor de gemeente, die grootse plannen heeft voor de ontwikkeling van haar centrum. De SP spreekt in een brief aan het college echter van een 'snoepreisje'. „Eigenlijk moet niet eens meer van een snoepreisje worden gesproken, maar van een heuse grootheids waandroomreis." den haac/alphen aan den run jan kuys Volgens minister Borst van volksgezondheid is het geen probleem voor de inwoners van Alphen aan den Rijn dat zij voor eerste hulp afhankelijk zijn van het Elisabeth-ziekenhuis in Lei derdorp. „Voor de eenvoudige eerste hulp kan de Alphense be volking immers bij de Alphense huisarts terecht," schrijft Borst in antwoorden op schriftelijke vragen van het kamerlid Marij- nissen (Socialistische Partij). De SP heeft zich nogal sterk gemaakt voor de vestiging van een EHBO-afdeling op de loca tie Rijnoord van het Rijnland Ziekenhuis. Uitspraken daar over van minister Borst tijdens een D66-bijeenkomst in Gouda op 6 februari leverden tal van misverstanden op. Daarom vroeg Marijnissen schriftelijk om opheldering. Borst schrijft nu nooit te heb ben gepleit voor een EHBO-af deling in Alphen. Wel noemt de minister het vanzelfsprekend dat binnen een redelijk tijdbe- slag een eerste hulppost bereik baar moet zijn. Een 24 uur per dag bereikbare EHBO-afdeling in Leiderdorp vindt Borst voor de regio aanvaardbaar. De mi nister accepteert deze oplos sing, omdat volgens haar het openhouden van een 7 maal 24 uur bereikbare EHBO een kost bare zaak is. CDA en WD in Alkemade akkoord met sloopplannen B en W Er is in de Alkemadese po litiek een meerderheid voor de sloop van de brandweergarage aan de Stationsweg. Dat bleek gis teren tijdens de vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening. Waar PvdA en Groen Links be zwaar maken tegen de sloopplannen, gingen CDA en WD in grote lijnen ak koord met het meerder- heidsvoorstel van B en W. roelofarendsveen ruud sep De twee grootste partijen vin den dat het beeldbepalende pand mag wijken voor de voor genomen herinrichting van de omgeving van de Stationsstraat. Zware kritiek op de sloop plannen kwam er gisteren uit de hoek van de historische vereni ging Alkemade. Namens de ver eniging vroeg G. van der Meer zich af wat er na de sloop van de oude garage overblijft van het gemeentelijk monumenten beleid. De gemeente staat nor maal niet toe dat beeldbepalen de plannen worden gesloopt, louter en alleen omdat iemand op de plek van dat pand iets nieuws wil bouwen. Alleen voor de brandweergarage - het enige beelbepalende pand dat ge meentelijke eigendom is - wordt een uitzondering ge maakt. „Als de gemeente zelf op deze manier met de regels om gaat, wat kan er dan nog van de particuliere eigenaar van een beeldbepalend pand worden verwacht", wilde Van der Meer weten. Ook Groen Links-raadslid F. Koek wilde wel eens weten wel ke zwaarwegende argumenten er zijn om in afwijking van de eigen gemeentelijke regels de brandweergarage te gaan slo pen. Wethouder W. Nugteren (CDA/ruimtelijke ordening) kon die reden zonder problemen geven. „De reden is dat de meerderheid van het college van mening is dat sloop van de brandweergarage het beste is voor de inrichting van het cen trumgebied", aldus de wethou der. CDA en WD waren het in grote lijnen met Nugteren eens dat de garage moet wijken voor een betere inrichting van het gebied. Volgens C. uit den Boogaard (WD) is het vooral een kwestie van 'zichtlijnen'. De garage maakt de Stationsstraat zo nauw, dat de weg geen waar dige toegangspoort is tot het centrumgebied rond het ge meentehuis. „De brandweerga rage is een mooi gebouw, maar het staat verkeerd", aldus de WD'er. Dat de politiek nu heeft aan gegeven geen bezwaar te heb ben tegen de sloopplannen, wil overigens nog niet zeggen dat de garage op korte termijn te gen de vlakte gaat. Nugteren wilde de zaak slechts voorleggen aan de com missie om vervolgens te kunnen doorgaan met de plannen voor het voormalige FNV-gebouw en het oude jongerencentrum Splotsz. De gemeente wil die gronden verkopen voor de bouw van huizen of kantoren. Door die verkoop wordt de eventuele uitbreiding van de brandweergarage onmogelijk en zonder zo'n uitbreiding is de garage eigenlijk te klein. Voor het moment betekent de uit spraak van de commissie dat de wethouder op de ingeslagen weg door kan gaan zonder reke ning te hoeven houden met de brandweer. chef henny van egmond. 071-356414. plv -chef hans koenekoop, 071 -356429 Bouw bedrijventerrein Woubrugge begint wellicht al volgend jaar worden ingediend, kan over een jaar de eerste paal de grond in, verwacht de gemeente. Op het terrein komt plaats voor vijf tot tien bedrijven. Net als het terrein in Leimui- den, is dat in Woubrugge vooral bedoeld voor bedrijven uit de gemeente. „We hebben er haast mee, want er zijn al bedrijven die interesse hebben getoond", verklaart burgemeester W. van Beek. Uit een inventarisatie blijkt dat voldoende bedrijven belangstelling voor een plek op het terrein hebben om het te vullen. WOUBRUGGE LIESBETH BUITINK Al volgend jaar begint mogelijk de bouw van een bedrijventer rein aan de Wilgenlaan in Wou brugge. De Rijpweteringse aan nemer en eigenaar van de grond los lansen is samen met de gemeente Jacobswoude een plan voor het terrein aan het maken, dat binnenkort ter goedkeuring aan de provincie kan worden voorgelegd. Als te gen het nieuwe bestemmings plan voor het terrein tussen de YVilgenlaan en de A. de Graaf- laan geen bezwaarschriften leimuiden Brug kwam hier maandagavond boos binnenstampen omdat we het hadden laten weghalen. Hij zei dat hij het daarvoor niet had gedaan", aldus burgemeester W. van Beek. De gemeente heeft inmiddels aangifte gedaan bij de politie, waar zich ook getuigen van de actie hebben gemeld. Daarnaast wordt Brug aansprakelijk ge steld voor de kosten van het overschilderen van de leus. De Leimuidenaar Ger Brug, die afgelopen weekeinde een leus kalkte op het gemeentehuis in Rijnsaterwoude, is boos over de snelheid waarmee zijn har tekreet is verwijderd. Schilders zijn afgelopen maandag onmid dellijk na de ontdekking van het opschrift 'Geen cocaïnedealers in de Keet' met kwast en verf aan de slag gegaan. „Meneer de gemeente een voorbeeld kan nemen, zoals het naburige Gouda en Woerden. Alphen en de te bezoeken Amerikaanse steden als Minneapolis en New Orleans zijn qua grootte totaal niet met elkaar te vergelijken. „Wij begrijpen dat de gedach ten en dromen van het college tot ongekende omvang zijn ge stegen; dat voor dit college Ne derland en zelfs Europa te klein zijn geworden en dat Amerika de nieuwe maat is geworden", sneren de socialisten. Zij zijn van mening dat de gemeente geen belang heeft bij de reis en stellen voor Van der Veen- Meerstadt en Van der Veen de reis in eigen tijd en op eigen kosten te laten ondernemen. De kosten, 6700 gulden, komen nu voor rekening van Alphen. de kaag De Kaag, oftewel: het watersportdorp De Kaag. Vanuit de lucht valt goed te zien dat het eilanddorp meer boten telt dan huizen. De oever van het dorp in de Kagerplassen is één grote jachthaven waar 's zomers de watertoeristen zich verdringen en de zeilboten zij aan zij liggen. En dan hebben de wat luxere huizen in het dorp ook nog allemaal hun eigen jachthaventje. Je gaat nu eenmaal niet voor niets op Kaageiland wonen. foto picturepartners/fransrombout DEMENTIE - Vergeetachtigheid, agressie, wantrouwen. Het zijn symptonen van dementie. Op donderdag 9 en 16 maart houdt de stichting Aktieve Gezondheidszorg Rijnstreek twee thema-avonden over dementie in het Dorpshuis aan de P. van Hooghstraat in Ha- zerswoude-Dorp. 'Wat is dementie' staat op 9 maart centraal en 'omgaan met dementerenden en hun omgeving' komt een week la ter aan de orde. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. VREES? Nog nooit op t Meubelplein geweest? Geen paniek! Eens moet de eerste keer zijn. Wie niet bang is voor kwaliteit en variëteit in meubelen, moet snel eens langskomen. Meubelplein Leiderdorp ligt pal aan de A4 tussen Rotterdam en |U|[| IDCI Dl EIKI zoeterwoude liesbeth buitink Zoeterwoude komt met een re latieregister voor alle paren die niet kunnen of willen trouwen. Homoseksuele stellen, familie die samenwoont èn hetero-pa ren die geen boterbriefje willen, moeten zich in het register kun nen inschrijven. Dat besloot de raadscommissie welzijn gister avond unaniem. Voorwaarde voor de inschrijving is wel dat de stellen bij de notaris een sa menlevingscontract hebben af gesloten. De inschrijving heeft alleen emotionele waarde en geen juridische consequenties zoals bij een huwelijk. Het college stelde de commis sie voor een register in te stellen voor twee mensen die van het zelfde geslacht. De commissie begreep daaruit dat het register alleen voor homoseksuele pa ren is bedoeld en verzette zich daar hevig tegen. nen ook anderen die een duur zame relatie buiten het huwelijk zijn aangegaan, zich niet in schrijven? Voorop staat de duurzame zorg voor elkaar", vond CDA'er P. van Son. Wet houder T. Ringersma vond het niet nodig het register ook open te stellen voor heteroseksuele paren, omdat die kunnen trou wen. „Maar als je per se tegen het huwelijk bent, moet je je in zo'n register kunnen inschrij ven", stelde WD'er I. Sanders echter vast. ZOETERWOUDE LIESBETH BUITINK De tarieven voor het Zoeterwoudse zwembad Haasbroek gaan deze zomer omhoog. De com missie welzijn besloot gisteravond de prijs van een gezinsabonnement te laten stijgen van 130 naar 150 gulden. Een persoonlijk abonnement stijgt met een rijksdaalder naar 37,50 gulden in de voorverkoop en 67,50 tijdens het seizoen. Een dagkaartje wordt twee kwartjes duurder en kost vier gulden. Volgens wethouder Ringersma is de prijsstij ging nodig om het tekort op het zwembad niet te veel te laten oplopen. „We hoeven niet het goedkoopte-eiland van de regio te worden en we moeten de kosten van het zwembad enigszins in de hand houden", stelde hij vast. Ringersma verwacht niet dat het duurdere kaartje grote gevolgen heeft voor de toeloop op het zwembad aan de Nieuweweg. „In 1993 is voor 43.000 gulden aan kaartjes verkocht en vo rig jaar voor 60.000 gulden", omschreef hij de stijgende verkoop. Dat vorig jaar een uitzonder lijk warme zomer had en het jaar daarvoor juist een bijzonder natte, betrok hij niet bij de cijfers van het buitenbad. rupwetering» ruud sep Niet om kwart voor elf, maar om half elf 's avonds moet ten nisvereniging Rijpwetering in de toekomst de verlichting van haar tennisbanen doven. Een ruime meerderheid van de commissie ruimtelijke ordening wees gisteren het voorstel van burgemeester en wethouders af om de tennissers vijftien minu ten langer de tijd te geven. Op maandag ging de commissie welzijn nog zonder problemen akkoord met het voorstel van B en W. Gisteren hadden de politici echter een open oor voor het pleidooi van één van de omwo nenden van het tenniscomplex. De omwonenden zouden het liefst zien dat de lichten om tien uur uit gaan, maar half elf was voor hun nog net acceptabel. De mensen zitten acht maan den per jaar, zes dagen per week in het geluid en het licht van de tennisbaan. De ambtenaren van de ge meente Alkemade hadden daar om oorspronkelijk ook geadvi seerd de tennissers te verplich ten om half elf de knop om te draaien. Omdat het bestuur van de tennisclub daarmee niet kon leven, maakten burgemeester en wethouders daar kwart voor elf van. Als wisselgeld werd af gesproken dat het terras even eens om kwart voor elf zou slui ten, een kwartiertje vroeger dan de ambtenaren voorstelden. Maar als het aankomt op het afwegen van de belangen van de tennissers en de buurtbewo ners, dan was voor de commis sie de keuze snel gemaakt. De politici schaarden zich bijna unaniem achter het voorstel van de ambtenaren en wezen het voorstel van B en W af. Alleen F. Koek (Groen Links) gaf de voorkeur aan het college voorstel. Doordat in de optie van B en W het terras een kwar tier eerder sluit, zijn de omwo nenden volgens hem op deze manier beter af. Ze zijn dan im mers in één klap van zowel het licht als het geluid verlost. De bewoners op de publieke tribu ne lieten duidelijk horen het niet met hem eens te zijn. Wethouder W. Nugteren (CDA/ruimtelijke ordening) deed nog een vergeefse poging ook de rest van de commissie voor het collegestandpunt te winnen. Omdat de tennisver eniging akkoord is met kwart voor elf, zou deze afspraak de beste garanties bieden voor de rust van de omwonenden. „Het laatste kwartier is niet doorslag gevend. I let is belangrijk dat er nu goede afspraken zijn", aldus de wethouder. Burgerlid P. Koek vroeg daarop of de gemeente haar wil niet gewoon kon opleg gen aan de tennissers. Nugteren moest toegeven dat dat ook wel mogelijk is. „Maar het beste is natuurlijk dat je afspraken maakt waarmee iedereen kan leven." DUMPDAG Wie oude compu ters of onderdelen van compu ters wil verkopen, kan zaterdag 11 maart terecht op de Dump dag in buurtcentrum Halfje Wit aan de Van Brakelstraat in Al phen aan den Rijn van 10.00 tot 16.00 uur. Voor informatie over huur van tafels: 01720-45267 (na 13.00 uur) of 01720-40835 (na 18.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15